LUCHTVAART Ingezonden. GEMENGD NIEUWS Marktberichten. Laatste berichten. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 25 JULI iq^. De ramp van de Gaai. De stoffelijke resten van de inzittenden van de Gaai. De maatregelen van de K.L.M. De Postvluchten van Indië. en naar Vliegongelukken in Engeland. Binnenland. De zuivering van Oss gaat door. Boerderij afgebrand. Verduistering in dienstbetrekking Mislukte poging tot moord. Botsing tusschen taxi en vrachtauto. Wielrijder door race-auto aangereden. Buitenland. De overstroomingen in China. Katholiekenhaat in Schotland. Toerauto verongelukt. Een strafbare drukfout. Burgerlijke Stand Visscherijberichten De zitting van den Ministerraad. Stoomvaartberichten Wat voor weer vandaag? 469e STAATSLOTERIJ ken, dat door of vanwege de N. V. C. han delingen zijn gepleegd, welke uit een oogpunt van politieke moraliteit afkeuring verdienen. Naar aanleiding van het bovenstaande kun nen wij nog mededeelen, dat bij den minister in overweging is, öf, en zoo ja, welke maat regelen in verband met de door de commis sie in haar rapport neergelegde conclusies geboden zijn. Deelneming van H. K. H. Prinses Juliana. De directie der K.L.M. heeft het volgende telegram ontvangen van Prinses Juliana. Hare Koninklijke Hoogheid heeft met groot leedwezen kennis genomen van de noodlottige ramp aan vliegtuig De Gaai overkomen en draagt mij op u de verzeke ring te geven van Haar medeleven met deze nieuwe en zware beproeving voor uwe maatschappg. w.g. Baud, Kamerheer. Mededeelingen van hot Zwitsersehe ministerie van luchtvaart Inzake het voorloopige resultaat van het onder zoek. Inzake het voorloopige resultaat van het onderzoek over het ongeluk met de Gaai bij Pian San Giacomo (Misocco) deelt het Zwit sersehe ministerie van luchtvaart het vol gende mee: Het onderzoek is in zooverre beëindigd, dat een overzicht gegeven kan worden van de gebeurtenissen welke tot de ramp hebben ge leid. Pas na de opruiming van het wrak en na verkrijging van inlichtingen van den meteoro- logischen dienst kunnen nadere bijzonder heden worden vastgesteld. Onder voorbehoud van het resultaat dezer nadere onderzoekingen kan over het waar schijnlijke verloop der gebeurtenissen het vol gende gezegd worden: Volgens hetgeen geconstateerd is kunnen worden en af te leiden is naar de weersge steldheid, valt aan te nemen dat de bestuur der tijdens een hevig onweder, dat vooral in het naburige Misocco aanzienlijke verwoestin gen heeft aangericht (bruggen enz. zijn weg geslagen) getracht heeft in het gebied van San Bernardino uitzicht te krijgen en over den pas naar het Noorden door te dringen. Daarbij werd het vliegtuig in de kom van het dal ten Zuiden van San Bernardino door wolken ingesloten, zoodat hel. eerst gerui- men tijd in nauwe kringen rond moest vlie gen, om vervolgens een uitweg naar beneden te vinden, in de aanzienlijk grootere dalkom van de Pian San Giacomo. Na een kring te hebben beschreven om de situatie te verken nen, was de piloot klaarblijkelijk voornemens aldaar een noodlanding te verrichten, op een licht hellende alpenweide met ingetrokken landingsgestel. Deze noodlauding zou wel zonder persoonlijke ongelukken hebben kun nen verloopen. Door de ongewone omgeving van het nauwe keteldal echter, door het lage wolken dek en den hevigen storm werd deze nood landing aanzienlijk bemoeilijkt. Misschien hebben ook nog kabels en masten van een kabelbaan voor houttransport er toe medegewerkt dat het vliegtuig tenslotte bg het maken van de bocht, welke noodig was om het toestel neer te zetten, op ongeveer 50 meter hoogte aan snelheid begon in te boeten, tusschen de dennenboomen neer stortte en bij de botsing met den bodem te pletter sloeg. Er bestaan geen aanwijzingen die verkla ren. waarom de piloot de beproefde methode niet gevolgd heeft, om een vlucht over de Alpen op groote hoogte te verrichten. Volgens de hem verstrekte weerberichten moet de mogelijkheid bestaan hebben om er op groote hoogte doorheen te komen, zon der door wolken of onweder gestoord te worden. Eenigerlei technische gebreken aan het Douglastoestel of zijn motoren konden tot dusverre niet geconstateerd worden. De overbrenging van de lijken van Giacomo naar Bellinzona is Dinsdag met groote plech tigheid en onder tal van blijken van piëteit der bevolking geschied. In alle dorpen, waar de droeve stoet langs kwam, luidden de klok ken en stonden de menschen langs den weg geschaard, bloemen strooiende en biddende. Ook in Bellinzona was de belangstelling bui tengewoon. Het stoffelijk overschot van de slachtoffers in ons land. Toen gisterenochtend de Zwitsersehe trein, waarin de lijken van de slachtoffers van de ramp van de Gaai waren geborgen aan het station van Nijmegen van 9.10 tot 9.30 opont houd had, heeft de burgemeester namens de gemeente een krans met linten in de Neder- landsche en Nijmeegsche kleuren in den lijk wagen gelegd. Gisterenochtend 11.27 kwam de trein aan het Centraal Station te Amsterdam aan. De wagon, die 11 kisten bevatte, was door Zwitsersehe vriendenhanden behangen met guirlanden van dennegroen. De wagon was onmiddellijk achter de locomotief geplaatst. Van de kisten werden er 5 per motor-lijk wagen naar Zorgvlied gebracht. Deze bevat ten de stoffelijke overblijfselen van den ge zagvoerder v. d. Feyst, den marconist Aat jes, van Van Langen en van de twee heeren Content. Het stoffelijk overschot van den werktuig kundige Focke werd direct naar Haarlem vervoerd, dat van den heer en mevrouw Philips naar Vught, dat van mej. Hermanides naar Noordwijk, dat van den heer Hoogstra naar Dordrecht. Op de begraafplaats Zorgvlied te Amster dam zullen Vrijdag om 12 uur ter aarde wor den besteld de heer Content en zijn 14-jarig zoontje uit Berlijn. Op dezelfde begraafplaats zal vervolgens om 2 uur des namiddags de begrafenis plaats vinden van den gezagvoerder van de Gaai, den heer J. S. W. van der Feyst en den radio-telegrafist L. Aafjes. Te Noordwijk aan Zee wordt Vrijdag om half 3 op de algemeene begraafplaats aldaar ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mejuffrouw A. E. Hermanides, de stewardess van de Gaai. Vrijdag om half een wordt op de algemeene begraafplaats te Zaltbommel het echtpaar G. J. Philips uit Vught begraven. De teraardebestelling van den heer S. Hoogstra heeft Zaterdag om 1 uur plaats op de algemeene begraafplaats te Dordrecht. Het stoffelijk overschot van den heer Watts is naar Rotterdam gebracht, vanwaar het per „Batavier" naar Londen wordt vervoerd. Inkrimping van den dienst zoowel voor het binnenland als voor het buitenland. De K. L. M. meldt: Wegens tekort aan personeel zullen bg de K. L. M. de volgende wijzigingen in het zomer- programma worden aangebracht: Hjn AmsterdamRotterdamLon den v.v. Met ingang van Vrijdag 26 dezer zal de och tenddienst van de K. L. M. naar Londen, ver trek van Amsterdam 7 u. 45, worden opge heven. Hetzelfde geldt voor den avonddienst in tegengestelde richting, t.w. vertrek van Londen 19 u. 30, aankomst te Amsterdam 21 u. 55. Na deze inkrimping bestaan er nog vier diensten uit Londen, waarvan een geëxploi teerd door de Deutsche Lufthansa. I.yn AmsterdamRotterdamBrus selParys v.v. De avonddienst naar Parijs vertrek van Am sterdam 21 u. 20, alsmede de avonddienst in tegengestelde richting, vertrek van Parijs 20 u., worden eveneens op 26 dezer gesloten en dus in den avond van 25 dezer voor het laatst uitgevoerd. Er bestaan dan nog drie diensten per dag in beide richtingen, waarvan één van de K.L.M., één van de Air France en één, welke tusschen Nederland en Brussel door de K.L.M. en tusschen Brussel en Parijs door de Air France wordt uitgevoerd. Ljjn AmsterdamHuilLiverpool v.v. Deze verbinding vervalt eveneens met in gang van 26 dezer in beide richtingen. Binnenlandsche lynen. Met ingang van Maandag 29 Juli treedt voor het binnenland een gewijzigde dienstrege ling in werking. De dubbeldaagsche diensten tusschen Am sterdam en Groningen en Amsterdam en Twente zullen worden vervangen door enkel- daagsche diensten, welke om 8 u. 15 (des Za terdags 13 u. 30) uit Groningen en om 8 u. 20 (des Zaterdags 13 u. 35) uit Twente vertrek ken. Da diensten op Zeeland, Knocke/Zoute en op Eindhoven, zoowel als de dienst tusschen Ein- hoven en Brussel, blijven volledig bestaan, of schoon de dienstregeling eenige verandering ondergaat Heenreis. De „Koetilang" is 23 Juli van Jodhpoer vertrokken en denzelfden dag te Akyab aan gekomen. De „Sperwer" vertrok 24 Juli van Medan en arriveerde 24 Juli te Bandoeng. Terug. De „Oeverzwaluw" is 23 Juli van Jodhpoer vertrokken en denzelfden dag te Bagdad aan gekomen. De „Perkoetoet" vertrok 24 Juli van Batavia en kwam denzelfden dag te Medan aan. DE REIS VAN DE „SPERWER". Aneta meldt uit Medan: De piloot van de „Sperwer", de heer Both, vertelde dat hg slecht weer had aangetrof fen na Rangoon, waarom hij tweemaal naar deze plaats is teruggekeerd. De heer Both heeft te Boesjir het wrak van de „Maraboe" gezien, waarvan alleen de staart en stukken van den vleugel over waren. De overblijfselen lagen 800 meter van het station. Gisterenmorgen is het postvliegtuig de „Riet vink", gezagvoerder Scholte, van Amsterdam naar Batavia vertrokken. Aan boord waren 1 passagier voor Athene, 3 voor Calcutta en 1 voor Batavia. Voorts 193.3 kg post, 14 kg pak- ketpost en 84 kg goederen. Vyf dooden. De dag van gisteren was een ongeluksdag voor de Engelsche luchtvaart, want er ge beurden 2 ongelukken, waarby 5 personen ge dood werden. Aan de kust van Schotland viel een militair toestel in den Forth waarbij een officier en een soldaat het leven verloren. Verder stortte een passagiersvliegtuig met 3 inzittenden op een zandbank in het Bristol- kanaal, tusschen Walen en Cornwallis. Twee visschersvaartuigen snelden toe, en vonden de lgken der drie slachtoffers. Geachte Redactie. Beleefd verzoek onderstaande regelen op te nemen in uw blad. Bij voorbaat hartelijk dank. Nu door de moderne radiotechniek de eer tijds zoo beruchte Mexicaansche hond in z'n hok is gedreven, worden de bewoners van de Krugerstraat en omgeving opgescheept met een waardigen plaatsvervanger, vermoedelijk een eleetriseermachine. Dat de bezitter van zoo'n machine genezing tracht te vinden is zijn goed recht, doch om anderen daarmede, radioluisteraars bedoel ik, de stuipen op het lijf te jagen, iederen avond weer en Zondags den geheelen dag, (dan schijnt 't een familie- geneesdag te zrn) is toch wel al te bar. Afgezien van het feit, dat de bezitter moet weten dat het verboden is volgens de politie verordening storingverwekkende toestellen te gebruiken na 1 uur 's middags, lijkt het me niet ondienstig .iem er op te wijzen, dat voor slechts geringe kosten 15.ongeveer) het toestel storingvrij is te maken, zoodat hij zich naar hartelust kan bestralen en wij vér- lost zijn van het geratel in den luidspreker. U, Redactie nogmaals dankend teeken ik, Een Krugerstraat-bewoner. Weer twee arrestaties. De gemeentepolitie te Oss heeft Maandag nacht opnieuw twee arrestaties verricht. De 38-jarige P. van G„ bijgenaamd de Blauwe, en de 33-jarige P. van G., zyn van hun bed gelicht en op het politiebureau opgesloten. De arrestatie geschiedde op grond van uitlatin gen van T. van B., die nadat hg zijn mede plichtigheid aan de afschuwelijke brandstich ting op het gehucht Spitsbergen had bekend, ook over andere zaken aan het praten is ge gaan. De Van G.'s (geen broers) werden aan een streng verhoor onderworpen en tenslotte vielen ook zij door de mand en legden een volledige bekentenis af. Zij erkenden in den nacht van 15 op 16 October van 1933 een over val met berooving te hebben gepleegd op den alleenwonenden 70-jarigen Timmermans in de Uschenschestraat te Oss. Zij waren ervan op de hoogte, dat de oude man een geldsommetje, dat hij voor een onbezorgden ouden dag had gespaard, in huis bewaarde. Ook de gelegen heid om Timmermans te berooven leek bijzon der gunstig, omdat de oude man stokdoof was. Door verbreking van een ruit verschaften de indringers zich toegang tot het huis. Terwijl een van hen den grijsaard in bedwang hield, heeft de ander een doosje weten te bemachti gen, dat de bewoner onder zijn bedstede be waarde. In het doosje bevonden zich de spaar- duiten tot een bedrag van 400.aan bank papier. Met deze buit maakten zij zich uit de voeten zonder een spoor achter te laten. Het onderzoek, dat destijds werd ingesteld, leverde niet het minste resultaat op en de overval bleef tot nu toe onopgehelderd. Beide van G.'s zijn goede bekenden van de politie en het is niet onwaarschijnlijk dat zij nog meer op hun kerfstok hebben. Inmiddels heeft van B. nog een inbraak be kend, die eveneens onopgehelderd was geble ven. In den avond van 7 November 1934 heeft hij van de gelegenheid dat te Oss een missie werd gepreekt en dientengevolge een groot deel van de bevolking zich in de kerk bevond, gebruik gemaakt om in te breken in de woning van den molenaar v. d. Zwaluw in de dichtbevolkte Kruisstraat te Oss. Als mede plichtige fungeerde bij deze zaak zijn broer, de beruchte inbreker K. van B., die zich wegens medeplichtigheid aan den overval met roof op den kassier van de Boerenleenbank te Maren reeds geruimen tijd in arrest bevindt. De beide mannen hebben een rolluik openge maakt, waarna zij hun rooftocht door het hips hebben ondernomen. Alles wat van hun gading was, waaronder een bedrag aan geld, gouden voorwerpen en gouden sieraden, werd buit ge maakt. De van G.'s zijn op transport gesteld naar het Huis van Bewaring te 's-Hertogenbosch, waar zij het groote aantal Ossenaren, dat riclj daar reeds bevindt, weer zullen vermeerderen K. van G., een broer van bovengenoemden 38-jarigen P. van G., die tot nu toe hardnek kig was blijven ontkennen, dat hij iets uit staande zou hebben gehad met den noodleu gen brand, waarbij een moeder met haar drie kinderen omkwam, heeft tenslotte zijn on schuld niet langer kunnen volhouden. Hij heeft bekend, dat hij van B. en G. van G. tot dit fatale plan heeft overgehaald en zijn aan deel in de belooning heeft opgestreken. Thans hebben alle verdachten in die afschuwelijke brandstichtersaffaire bekend. In October berechting. De rechtbank te 's-Hertogenbosch zal ki October een aanvang maken met de berech ting van de misdrijven der Ossche onderwe reld, die in den laatsten tijd aan het licht zijn gekomen. Reeds voor de derde maal. Maandag is onder de buurtschap Groot Agelo de boerderij van den fabrikant Povel uit Nordhorn, in huur bij den heer J. Kroeze op Tidhof afgebrand. Hoewel de brandweer van Ootmarsum spoedig ter plaatse was, kon zij toch niet voorkomen, dat de geheele boer derij is afgebrand. Een deel van den inboedel alsmede de hooioogst is verloren gegaan. De levende have kon worden gered. De boerderij was verzekerd. Hoewel de oorzaak van den brand onbekend is, wordt aan kwaadwilligheid gedacht. Opmerkelyk is het, dat binnen een tijdsverloop van enkele jaren dit reeds de derde keer is, dat de boerderij afbrandt. De laatste keer was het in Mei van het vorig jaar. Door een gewezen boekhouder van de afdeeiing zuivelcentrale van het landbouwcrisisfonds. De gewezen boekhouder van de afdeeiing Zuivelcentrale van het Landbouw Crisisfonds, de 35-jarige W. F. van B., thans ged., stond Dinsdag voor de rechtbank te 's-Gravenhage terecht ter zake van verduistering van gelds bedragen tot een totaal van 10.000, welke hij als hoofd van de afdeeiing onder zich had. Verdachte gaf toe. dat hij zich in den loop van eenige jaren gaandeweg dit bedrag heeft toegeëigend. Hij had een salaris van 200. 's maands, doch leefde op grooteren voet dan deze bezoldiging toeliet. Het O.M., waargenomen door mr. Cohen Tervaart, eischte 1 jaar en 3 maanden gevan genisstraf. De verdediger, mr. Hess, betoogde, dat de verleiding op de bureaux van crisis-instellingen wel heel groot is. President: Een maatschappy zonder verlei ding is het ergste wat men zich denken kan. Voorts betoogde pleiter, dat verdachte een blanco strafregister heeft en dat hij alle mede werking heeft verleend om deze zaak tot op heldering te brengen. Pleiter verzocht cle mentie. De rechtspraak zal 6 Aug. uitspraak doen. GESTIKT IN EEN STUKJE VLEESCH. De landbouwer Ter Weele te Deldenerbroek had Maandagmidag het ongeluk by het nut tigen van het middagmaal dat een stukje vleesch hem in de keel bleef steken met het gevolg, dat hg een oogenblik daarna is overleden. Op z'n ontrouwe vrouw. In den nacht van Zondag op Maandag heef t, zoo meldt het „U. D.", een man uit Hilver sum, wiens vrouw reeds eenigen tijd met een anderen man samenleefde, getracht zijn echt- genoote van het leven te berooven. De vrouw, die juist wakker werd, trof den man met een geopend mes in de hand in haar slaapkamerraam. In de uitvoering van zijn daad werd de aanvaller gehinderd door de tusschenkomst van den man, die met de vrouw samenleeft. Deze ging onmiddellijk de hulp van de politie inroepen, doch intusschen had de aanvaller de vlucht genomen. Daar de vrouw den man herkend had en wist waar deze woonde, werd hij op verzoek van de Zuilensche politie te Hilversum aangehouden. Na overbrenging te Zuilen bekende de man inderdaad de bedoeling te hebben gehad zijn vrouw van het leven te berooven. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Eén passagier van de taxi ernstig gewond en aan de gevolgen over leden. Op den nieuwen rgksweg naby het Shell- station, nabij Delft, is Maandagnacht om streeks halféén een taxi uit Delft met groote snelheid tegen een vrachtauto gereden, welke onverlicht op den weg stond en dien de chauffeur van de taxi te laat had bemerkt. De taxi werd nagenoeg geheel vernield. Een der beide passagiers, de heer de Haan, uit Delft, liep een schedelfractuur op. In ho- peloozen toestand is hij naar het ziekenhuis in Den Haag vervoerd, waar hij 's nachts is overleden. De chauffeur evenals de andere passagiers, bleef ongedeerd. Dinsdagmiddag omstreeks half twee is op den Provincialen weg van Alkmaar naar Amsterdam onder Koog aan de Zaan de 52- jarige G. J. Lensink uit Zaandam, toen hg per fiets den vekreersweg overstak, door een uit Zwitserland afkomstigen race-auto aan gereden. De man werd over het lage voor ruitje van den auto geslingerd en kwam tegen een naast den bestuurder zittende Fransche dame terecht. Met een ernstige hoofdwonde en inwendige kneuzingen is L. in zorgwekkenden toestand naar het gemeentelijk Ziekenhuis te Zaan dam vervoerd. De dame kreeg eveneens een hoofdwonde en is bij den dokter binnenge dragen. De bestuurder, de heer Jean Galer uit Zürieh, bleef ongedeerd. WEGGELOOPEN. Te Amersfoort zijn Zondag vier jongens uit het Rijksopvoedingsgesticht weggeloopen. Den vorigen Zondag waren het er acht, waarvan een te Amsterdam is aangehouden. MOTORRIJDER ROOR EEN TREIN OVER REDEN EN GEDOOD. Ou den overweg bij het station Akkrum is gisteravond een motorrijder door den trein van acht uur aangereden en op slag gedood. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat opnieuw groote ongerustheid .s ontstaan, omtrent de overstroomingen van de landen aan de Hoang -ho.Bij beide rivieren is weer was geconsta teerd. 30.000 dooden uit Jangtse en Hoang- ho geborgen. In het zuidwesten der provincie Sjantoeng, in de laagvlakte, waardoor de Hoangho tot de verandering van den loop in 1852, naar de zee stroomde, stijgt het water vortdurend. De wa- termassa's hebben thans de steden Tsjoejn, Tsjiahsiang en ..oentsjeng bereikt, voor welker ontruiming de gouverneur thans maatregelen getroffen heeft. Aan het Nanjang meer aan de grens van Sjangtoeng en Kiangsos zijn de dijken doorgebroken. Verscheidene honderden dorpen zgn volkomen overstroomd. Onder de vluchtelingen eischen hongers- !nood en besmettelijke ziekten dagelijks hon- derden slachtoffers. Uit het gebied van de Jangtse komen thans iets gunstiger berich ten binnen. Daar wordt sedert eenige dagen een langzame, doch voortdurende val van het water waargenomen. Het is daar derhalve ook mogelyk, langza merhand een overzicht over den omvang van den ramp te krygen. Zoo zouden in het Jang- tse-gebied niet minder dan 10 millioen men schen bezig zijn te vluchten. In het gebied van het Toengtingmeer, de reusachtige binnenzee in het noorden va» de provincie Hoenan, Is de materieele schade grooter dan bij de groote overstrooming in 1931. Volgens mededeelingen van het Roode Kruis te Haknau, schat men •het aantal lijken, dat alleen reeds uit de Jang tse en de Hoanghorivier is opgevischt tót dus ver op 30.000. Een klacht van den aartsbisschop van Edinburgh. De aartsbisschop van Edinburgh, MacDo- nald, heeft een oproep gepubliceerd, waarin hij o.m. zegt: Sedert eenigen tijd is het zoo goed als on mogelijk voor een katholiek priester in de straten der stad te verschijnen zonder te zijn blootgesteld aan onuitsprekelgke bespotting. Men heeft priesters zelfs verscheidene malen bespuwd: in de fabrieken en werkplaatsen worden de katholieke employé's vervolgd en men tracht de werkgevers er toe brengen katholieken te ontslaan. De aartsbisschop herinneit aan de schande- ïyke gebeurtenissen naar aanleiding van het Eucharistische Congres. Priesters heeft men op de meest woeste wgze aangevallen, oude vrouwen heeft men overvallen en gestompt. Heele autobussen met kinderen zijn zonder erbarmen met steenen bekogeld en weerlooze burgers zijn op onuitsprekelgke wijze mishan deld, gelgk in een geciviliseerde gemeenschap van dezen tijd bijna ongeloofelijk is. Tegelykertgd heeft de leider der anti-katho lieke burgers der stad Edinburgh, gemeente raadslid Cormack, een schrijven gericht aan den aartsbisschop, waarin hij krachtige maat regelen aankondigt. Schotland, aldus schrijft hg, is een protestantsch land en hij zal er naar blgven streven, dat de katholieken employé's worden ontslagen. De veldtocht tegen de katholieken is eerst begonnen, doch hij zal zich spoedig op volle kracht ont plooien. 14 gewonden. Door het breken van een veer is bg Konstanz een toer-auto in volle vaart in een sloot ge reden. De 24 inzittenden werden daarbij uit het voertuig geworpen. Zeven personen wer den zwaar en zeven andere licht gewond. WIE NIET WERKT, ZAL NIET ETEN. Uit Pierre, in den staat Dakota, wordt ge meld, dat op de weigering van de werkloo- zen om aan het oogstwerk deel te nemen, ie overheid voo- 19.000 werkloozen de ondersteu ning heeft stopgezet. Pas wanneer de boeren beschikking hebben gekregen over voldoende arbeidskrachten, zal de uitkeering van steun aan werkloozen worden hervat. Zeven maanden gevangenisstraf voor den zetter. Naar de Basler Nachrichten uit Lörrach verneemt, heeft zich daar een machinezetter van een plaatselgke courant voor de recht bank te verantwoorden gehad, die instede van het onderschrift „Heil Hitier" „Heilt Hitier" had gezet. De rechtbank achtte het feit bijzonder ernstig, aangezien er een groot aantal couranten met dezen fouten groet ver spreid was. De verdediging van den zetter, dat het slechts een zetfout betrof, vond bij de rechtbank, die redenen meende te hebben een anderen duivel dan den drukfoutenduivel achter deze vergissing te zoeken, geen ge hoor. De zetter werd tot een gevangenisstraf van zeven maanden veroordeeld. van Den Helder Van 23 en 24 Juli 1935. ONDERTROUWD: M. J. de Lange en H. Hermes; Chr. Triest en N. de Vries; J. F. Alexander en H. S. KleinbloesemJ. W. Fran- gois en A. de Graaff; G. den Braber en A. v. Lit; C. Kooijman en M. Mol; J. M. Brizee en E, Loos;; J. Kwinkelenberg en H. Wal- boom. BEVALLEN: L. Agaart—Megberg, d. B. v. Till—Jonkhof, d.; M. H. Okkerse—Stoltz, z.; P. C. RoosenRotteveel, d. OVERLEDEN: A. C. Noest, 24 j.; M. Wei landPuite, 44 j, Haven van Nieuwediep 24 Juli '35. Aangekomen van Rotterdam met bestem ming Lynntam Deensche sleepboot Pluto met Deenschen zeelichter Saell 10. Aangekomen van Kopenhagen met bestem ming Londen Deensche sleepboot Odin met Deenschen zeelichter Veritas 5. AMSTERDAM. 24 Juli. Veemarkt. Aangevoerd: 251 vette kalveren, le kw. 4652 cent, 2e kw. 4045 cent, 3e kw. 3438 cent per kg levend gewicht; 64 nuchtere kalveren 36.50; 281 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg 4344 cent, een enkele hooger, zware var kens 4142 cent en vette varkens 3940 ct. per kg slachtgewicht. Ter veemarkt waren 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Juli. 170,000 kg aardappelen: Sch. muizen 3.50 3.80, drielingen 1.502, bl. eigenheimers 3.504.70 en eigenheimers 4; 28,000 kg roode kool 1.101.60; 1650 kg gele 1.30-- 3; 650 kg vroege witte 1.802; 560 kg slaboonen 7.208.60; 350 kg zilvernep 5.70—5.80; 650 kg peen 2.70—3, alles per 100 kg; 4000 bos peen 22.20 en 1230 stuks bloemkool le s. 10.9016.50 -n 2e s. 4.80 —5.40. NOORDSCHARWOUDE, 24 Juli. 202,500 kg aardappelen: Schotsche muizen 3.303.70, groote 3, drielingen 1.50 2.50, eigenheimers 3.90, bl. dito 3.604; 4,400 kg zilveruien: zilverne; 4.805.80, drielingen 2.o03, zilveruien 1.201.40; 650 kg spercieboonen 7.808.30; 35 kg tuin- boonen 1.40, alles per 100 kg. PURMEREND, 23 Juli. Gemeent. kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 59,000 kg. Hoogste prys 12.50. Handel matig. Kaas: 18 stapels kleine boeren ƒ13, 1 sta pel Goudsche 12 en volvette 13. 1883 kg boter 1.20—1.45 en weiboter 1.10—1.15 per kg. SCHAGEN, 25 Juli. 70 paarden 150400; 7 veulens 80 120; 10 geldekoeien (magere) 80130; 50 geldekoeien (vette) 140187; 9 kalf koeien 110—160; 89 nuchtere kalveren 512; 40 schapen (magere) 1114; 188 schapen (vette) 12-16; 126 lammeren ƒ57; 2 varkens (magere) 1619; 28 varkens (vette) per kg 0.370.39; 99 biggen 11— 15; konijnen 0.151; 30 kippen 0.30—0.50; haantjes 0.150.35. 24 Juli. Aangebracht door korders: Groote middel tongen p. kg 0.920.84 Kleine tongen 0.700.5S Slips 0.32—0.18 Tarbot 0.60—0.45 Schol I p. kist 6.004.75 Schol II 2.001.50 Schar 2.25—1.50 Makreel 8.70 25 Juli. Aangebracht door korders: Groote middel tongen p. kg 0.86—0.80 Kleine tongen 0.65—0.54 sliP8 0.33—0.10 Tarbot 0.48—0.45 Schol 1 p. kist 7.505.25 Scho1 11 2.50—1.25 Schar 2.00—1.00 Makreel 10.50 Nog geen beslissing genomen. De Ministerraad heeft hedenochtend vergaderd ter definitieve vaststelling van het aan de Kroon uit te brengen rapport. Hoewel de mogelijkheid aanwezig is, dat hedenavond laat nog een beslissing genomen wordt is het toch waarschyn- lyker dat het eerst morgen zal geschieden. Stoomvaart dg. Nederland. Chr. Huygens, 24 Juli v. Batavia. Enggano, 23 Juli te Hamburg. Johan v. Oldenbarnevelt, u., 22 Juli v. Bela- wan. Johan de Witt, u., pass. 22 Juli Gibraltar. Manoeran, 24 Juli te A'dam. Marnix van St. Aldegonde, 24 Juli te A'dam. Poelau Laut, t., 23 Juli v. Napels. Poelau Tello, u., 23 Juli te Port Said. Tarakan, 23 Ju' te Gudvangen. Kon Holl. Lloyd. Amstelland, u., 24 Juli v. _.as Palmas. Eemland, t., 23 Juli v. Santos. Indrapoera, 24 Juli v. R'dam. Montferand, u., 23 Juli te Santos. Murster u„ 23 Jut, te Bahia. Paraguay, 23 Juli te A'dam. Waterland, 21 Juli te Hamburg. Zaanland, V., 2t uli v i_,as Palmas. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappy. Ajax, 23 Juli te Gothenburg. Atlas, 20 Juli v. Curagao. Astrea, 21 Juli te New-York. Barneveld, t., 22 Juli te Valparaiso. Bara't. 20 Juli v. Curagao. Boaegraven, 23 Juli v. Liverpool. CaJypso, 24 Juli te Triëst. Colombia, u., 24 Juli te Barbados. Deucalion, 23 Juli v. Gibraltar. Euterpe, 23 Juli te oBrdeaux. Ganymedes, 22 Juli v. Samos. Hebe, 22 Juli v. Danzig. Hermes, 22 Juli v. Constanza. Juno, 22 Juli v. Cadiz. Merope, 22 Juli v. Kopenhagen. Midas, 22 Juli v. Curagao. Nereus, 22 Juli v. Melilla. Oberon, 22 Juli v. Alicante. Orpheus, 24 Juli v. A'dam. Orestes, 23 Juli v. Piraeus. Odysseus, 19 Juli v. Curagao. Perseus, 23 Juli te A'dam. Saturnus, p -,s. 24 Juli Finisterre. Sim'on Bolivar, 22 Juli v. Barbodos. Titus, 22 Juli v. Napels. Vulcanus, 23 Juli te A'dam. Kon Paketv Maatschappy. Nieuw Holland. 21 Juli v. Batavia. Sinabang, 20 Juli v. Batavia. Sipora, 22 Juli te Belawan. Swartenhondt, 19 Juli v. Mahe. Van Rees, 20 Juli Thursday Isle gep. HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk, 21 Juli te Houston. Binnendijk, 24 Juli te Antwerpen. Boschdijk, 21 Juli te Norfolk. Pamsterdijk, 23 Juli te Londen. Delfdijk, 20 Ju.i v. Los Angeles. Leerdam, 22 Juli v. Havana. Lchmonar, 22 Juli V. San Francisca. Narenta, 20 Juli v. Kingston (Ja). Statendam, 24 Juli v. Plymouth. Veendam, 22 Juli te R'dam. Volendam, 22 Juli v. Cicita Vechia. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak, 21 Juli te Hongkong. Tjibesar, 23 Juli v. Padang. Tjisaroea, 21 Juli v. Manilla. JavaNew Vork Lyn. City of Eastbourne, 23 Juli te Cochin. Kota Pinang, 20 Juli te Boston. Salawati, 22 Juli v. Port Said. Siantar, 22 Juli v. Penang. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, 24 Juli te Marseille verwacht. Kota Agoeng, t., 23 Juli te Marseille. Kota Nopan, t., pass. 23 Juli K. Guardaui. Kota Radja, u., pass. 22 Juli Kaap del Armi, Kota Tjandi, 21 Juli te Batavia. Sibajak, t., 24 Juli v. Sabang. Slamat, 23 Juli te Odda. Tapanoeli, u., 24 Juli te Londen. RotterdamZuid-Amerika Lyn. Alchiba, 20 Juli v. B. Aires. Alcyone, 23 Juli v. Hamburg. Aldabi, t., 22 Juli v. St. Vincent. Alphacca, u., 21 Juli te B. Ayres. HollandAfrika Lyn. Boschfontein, t., 22 Juli v. Lissabon. Jagersfontein, u., 21 Juli te Beira. Randfontein, 23 Juli v. Dar-es-Salaam. (Ongecorrigeerd.) Medegedeeld door het Koninklyk Meteorologisch Instituut. Hoogste stand 772.3 te Valencia. Laagste stand 749.8 te Seyndesfjord. Te Den Helder 768.7, Naar waarneming verricht in den morgen van 25 Juli. Verwachting: Matige tot zwakke Oostelijke tot Noorde- Ujke wind. Gedeeltelyk bewolkt. Droog weer Warm. Temperatuur van het zeewater 19.1° C. =4 66.2° F. (Niet officieel) lste klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 24 Juli 1935 Prijzen van 20. 40 370 447 546 880 1124 1138 1145 1149 1248 1250 1497 1889 1916 2213 2593 2720 3370 3495 3730 4133 4204 4648 4673 4683 4916 4984 4989 5108 5556 5719 6007 6488 6557 6722 6824 6869 7030 7575 7899 8221 8294 8446 8716 9030 9294 9569 9982 10562 10684 10711 11121 11212* 11532 11563 11798 12683 13055 13169 13204 13302 13691 13735 14003 14115 14168 14252 14703 14934 15100 15317 15704 15841 16124 16254 16496 16974 17709 17792 17911 18057 18168 18198 18280 18399 18482 18672 18696 18846 18928 19095 19124 19127 19299 19492 19859 19878 20388 20440 20929 Verbetering: le klasse, 2e lijst: 5547 m. z. 5549 9897 m. z. 9887,

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 7