Van allerlei aard. TlVOLI THEATER TEXAS TORNADO EEN IN DEN NACHT GEMENGD NIEUWS Marktberichten. Laatste berichten. ADVERTEERT IN DE HELDERSCHE COURANT HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 30 JULI 1935. De veelzijdigheid van het Ossche dievengilde. Auto te water gereden. Noodlottige twist te Arnhem. Uit een kano gevallen en verdronken. Relletjes in Nijmegen. Tyfoon teistert Formosa. De watersnood in China neemt steeds grootere afmetingen aan. Explosie van bommen- fabriek in Italië. De Ver. Staten en Duitschland. Deensche Landbouwzorgen LUCHTVAART De Postvluchten van en naar Indië- Stoomvaartbei ichten Wat voor weer vandaag? Auto tegen een boom gebotst. De indruk te Londen van de opdracht aan dr. Colijn. CATHARIKA B1AHSS geb. FABER, |f »BTPT Zaal 30 Balcon 50 O O Binnenland. Nieuwe arrestaties. De serie misdrijven, die' de marechaussée en de gemeentepolitie te Oss aan het licht heeft gebracht, schijnt wel onuitputtelijk te zijn. Iedere arrestatie brengt een nieuwe reeks onthullingen; de veelzijdigheid van het dieven gilde is werkelijk ontstellend, schrijft de Nij- meegsche corr. van het „Hbl.". Niets, maar dan ook letterlijk niets, was voor hen veilig. Zooals de bekentenis van den jeugdigen Osse- naar, die Zaterdag te Amsterdam werd ge arresteerd, onder verdenking van diefstal van een grafmonument, heeft bewezen. Intusschen is het bij deze eene bekentenis niet gebleven. De gemeente-politie heeft Zondag en het grootste deel van Maandag druk werk gehad om het zondenregister van dezen jongeman, zooals hij het opbiechte, op schrift te stellen. Daarbij werden weer tal van misdrijven op gehelderd, die tot nu toe op rekening van on bekende daders geboekt stonden. Het blijkt, dat dit jongmensch met eenige kornuiten sinds een vijftal jaren van de eene inbraak in de andere verviel. De bekentenis van den te Amsterdam aan gehouden misdadiger is zoo volledig geweest, dat hij de politie ook met de namen en adres sen van zijn medeplichtigen in kennis stelde. Dit had tot gevolg, dat gisternamiddag een der mededaders werd gearresteerd, die, toen hem bleek, dat de politie volledig van zijn zondenregiser op de hoogte was, direct door de mand viel én alles, wat hem ten laste ge legd werd, toegaf. Hij ging zelis verder en bekende nog een aantal diefstallen, die hij alleen of jn samenwerking met anderen had gepleegd en zoo had hij gisteravond, toen het verhoor nog steeds voortduurde, reeds relaas gedaan van vijf en dertig inbraken en dief stallen. In verband met deze verklaringen is giste renavond weer een jongeman gearresteerd, die onmiddellijk een volledige bekentenis heeft afgelegd. De gemeentepolitie heeft verder gisterenavond nog eenige jongemannen in ver hoor genomen, die verdacht worden mede plichtig te zyn. De vijf inzittenden gered. Gisteravond om half negen is een personen auto, waarin vijf personen gezeten waren, te Diemen in de Weesper Trekvaart gereden, waarbij dë wagen geheel onder water ver dween. Dank zij het optreden van den bestuur der, die onmiddellijk na het ongeluk deuren en ramen opengooide, konden alle inzittenden uit het voertuig komen en worden gered. Vrijdagavond ontstond te Arnhem een buren ruzie, die tot noodlottige gevolgen heeft ge leid. Een 28-jarig werkloos arbeider heeft zyn 42-jarigen buurman met een groote behangers- schaar in den rug gestoken. Gistermiddag is de getroffene in het gemeenteziekenhuis over leden. De ruzie ontstond doordat de kinderen onder ling hadden getwist. Het slachtoffer was getrouwd en vader van drie kinderen. Gisterenavond is de 13-jarige scholier E. Fromm, wonende in de Kraandijkstraat te Rotterdam, die in de Delfshavensche Schie met een kano aan het stoeien was, uit zijn vaartuigje gevallen en ter plaatse verdron ken. Het lyk is later opgehaald en naar de ouderlijke woning vervoerd. Van de Nat. Soc. Arb. Party. De landdag van de Nederlandsche Natio naal - Socialistische Arbeiderspartij, wélke Zondag te Berg en Dal bij Nijmegen gehouden is, heeft in de stad heel wat rumoer en op schudding veroorzaakt en de politie heeft dan ook handelend moeten optreden. De aanhangers van de N.N.S.A.P., waarvan leider is de heer Kruit, zijn meest in Duitsch- land woonachtige Nederlanders. Ongeveer 1000 persohen nu waren voor dezen landdag per pleizierboot uit Duitschland gekomen. Nadat de douane te Lobith streng gecontro leerd had, meerde de „Drachenfels" omstreeks halftwaalf aan de kade te Nijmegen. Van hier moesten de Landdaggangers naar Berg en Dal vervoerd worden. De regeling van dit vervoer liet echter alles te wenschen over. Een tiental nationaal-socialisten, wien het wachten aan de kade verveelde, wilde van deze gelegenheid gebruik maken om de stad eens in te gaan. Er waren echter in de be- neden'-stad, voornamelijk in de Groote Straat, heel wat menschen op de been, onder wie ook tal van communisten. De nationaal-socialisten werden dan ook verre van vriendelijk ont vangen, toen zij de Groote Straat wilden op wandelen. Het begon met wat schelden; de situatie liet zich echter pa een oogenblik voor de vreemdelingen dreigend aanzien en zy achtten het dan ook maar beter om in een café de wijk te nemen. Nauwelijks hadden zij echter het café be treden, of een aantal communisten drong daar eveneens binnen. Er ontstond een ge weldige kloppartij, waarbij ook van groote keien gebruik gemaakt werd. Rake klappen vielen aan weerszijden en in een minimum van tijd was het café in een chaos herschapen. In het heetst van den strijd verscheen toen plotseling de politie, onder leiding van den commissaris, den heer F. v. d. Mark. Er werden geen halve maatregelen genomen, met den gummistok werd het café ontruimd en de belhamels van het troepje communisten zaten weldra op het politiebureau. Intusschen liet de situatie op straat zich weinig rooskleurig aanzien en de politie achtte den tijd dan ook gekomen ook hier kracht dadig op te treden. De motoren met zijspan daverden door de straten en over de trottoirs. De gummistok werd getrokken en her en der zocht de menigte een goed heenkomen. In een minimum van tijd was de straat schoonge veegd. Ook de kade en de aangrenzende straten werden ontruimd en alle straten naar de kade door een groote politiemacht afgezet. Toevalligerwijze was de Groote Straat feeste lijk versierd met guirlandes en transparanten in verband met het feit, dat een priester, in deze straat geboren, gisteren zijn eerste mis opdroeg. De feestelijke stemming sloeg dus wel heel erg in het tegendeel om. Begeleid door de motoren der politie, reden de bussen naar Berg en Dal. Overal langs den weg tot aan de grens der gemeente Nijmegen, stonden politiepatrouilles opgesteld. De Landdag werd gehouden op een afge rasterd terrein, waarop een groote tent was opgeslagen. De politiebewaking rond het terrein was zeer streng. Niemand werd toeglaten dan op vertoon van een lidmaatschapskaart of insigne;. Door de vertraagde komst der deel nemers liep het geheele programma in de war. Voor het vertrek van de demonstranten waren wederom uitgebreide ordemaatregelen genomen. De politie had het grootste gedeelte van de Waalkade afgezet, alsmede de Groote Straat. Langs den weg van Berg en Dal naar de stad waren sterke politie-afdeelingen op gesteld, terwijl de motorpolitie surveilleerde. Een menigte van vele duizenden menschen had zich achter de politie-afzetting opgesteld. De inscheping geschiedde in de grootste orde en incidenten deden zich niet meer voor. In verband met de ongeregeldheden is door de politie gearresteerd de communist H., die zich schuldig heeft gemaakt aan aansporing tot geweld. Snelheidsduivels. De motorpolitie te Delft heeft proces-ver- baal opgemaakt tegen eenige Rotterdamsche en Haagsche motorrijders, die op den nieu wen rijksweg tusschen Delft en Overschie een snelheidswedstrijd hielden met speciale, racemachines, waarbij snelheden van 120' km per uur werdenbehaald. Toen een van de po litiemannen zicli op den weg plaatste en een teeken gaf tot stoppen, reed een van de motorrijders op hem in, zoodat de politieman door terzijde te springen ternauwernood aan een wissen dood ontkwam. Veelbelovende jongelui. Een wachtmeester en een marechaussee van de brigade Wageningen, ontmoetten in de buurtschap Nergena onder Bennekom, 2 jongelieden met een auto, die bezig waren het nummerbord los te maken. By de nade ring van de marechaussee's sloeg een der beiden op de vlucht, een roggeakker in. Hij werd nagezet en gaf zich eerst, nadat twee revolverschoten waren gelost, gewon nen. Bij het verhoor bleek, dat zij met enkele anderen uit het rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort waren ontvlucht. Na hun ontvluchting hadden zij te Amers foort een doktersauto, die onbeheerd langs den weg stond, gestolen en waren daarmede te Ootmarsum beland. Daar hadden zij de auto achtergelaten en waren naar Ommen geloopen. Uit een garage aldaar stalen zij door inbraak een auto, waarmede zij, na vele omzwervingen te Utrecht belandden. Hier lieten zij den auto in den steek en liepen naar de Bilt. Daar vonden zij een taxi onbeherd staan. Met die taxi begaven zij zich op weg, totdat aan hun omzwervingen een eind kwam. Onderweg hebben zij voorts een aantal in braken gepleegd. Wiel rijder gedood. Op den rijksstraatweg tusschen Velsen en Santpoort is een brandstoffenhandelaar uit IJmuiden die per rijwiel uit de richting Haar lem den rijksstraatweg wilde oversteken door de auto gegrepen en gedood. Inbraak in Baarn. In een villa onder Baarn is ingebroken. De dief heeft waarschijnlijk den nacht in de villa doorgebracht, want toen het dienstmeisje des morgens het huis binnenkwam de familie is tijdelijk afwezig zag zij een fiets in de gang staan. Het meisje trof den man in een der kamers aan. Een buurman wist hem aan te houden. By fouilleering bleek dat de dief een goe- dey slag had geslagen. De aangehoudene is Duitscher. Ernstig motorongeluk l>y Delden. Op den Almeloschen weg te Delden heeft een ernstig motorongeluk plaats gehad. De geboeders Bolscher uit Vasse kwamen in de richting Almelo per motor, de een als berijder, de ander als duo-passagier, den weg afrijden, waarbij zij de onvoorzichtigheid had den een in dezelfde richting rijdende auto in in de binnenbocht te passeeren. Hierdoor za gen zy te laat dat van de andere kant een personenauto naderde. Een aanrijding was het gevolg. Beiden werden ernstig gewond. Dit alles en het lijstje is niet volledig dateert van vóór zondag, wat er daarna ge beurde van dezen aard, vindt de lezers elders. Buitenland. Groote schade aangericht. Formosa is gisteren door een tyfoon geteisterd. Over groote afstanden ligt het verkeer stil. Naar tot dusver werd gemeld, is de mate- rieele schade, vooral aan de huizen, zeer aan zienlijk. TJITLOOPERS VEROORZAKEN SCHADE OP PHILIPPIJNEN. Door uitloopers van den in de richting van Formosa trekkende tyfoon werd op de Philip- pijnen aanzienlijke schade aangericht. Tal rijke huizen werden door den storm vernield. Eenige gedeelten van de stad Manilla werden onder water gezet. De scheepvaart tusschen de eilanden werd onderbroken. EEN ONTAARDE VADER. Uit Colorado Springs komt een afschuwe lijk bericht. Zekere John Huil, een man van 31 jaar, heeft bekend een moordaanslag te hebben gepleegd op zijn elfjarig zoontje. Hy had het leven van het kind verzekerd voor :&00 en hoopte dat geld te zullen touchee ren wanneer zijn schurkachtig plan zou zyn geslaagd, RUSSISCHE PRINS DOODGESCHOTEN. Te Rouret nabij Nice heeft men den Rus- sischen prins Alexander Koegoesjev dood ge vonden met twee revolverkogels in het hoofd. Prins Koegoesjev, die onder het tsaristische regiem een hooge positie bekleedde, kwam na de revolutie naar Frankrijk, waar hy zich in het Zuiden vestigde en in zyn levensonderhoud voorzag door kippenteelt. Nadat de overstroomingsramp tot dusver, feitelijk beperkt is gebleven tot de stroomge bieden van de Hoango en de Jangste, hebben zware wolkbreuken, welke verschillende dagen duurden, in Hopei en in de bergen van Jehol eveneens groote overstroomingen veroorzaakt. Ook aan den mond van de Loenho is het land over een groote uitgestrektheid overstroomd; 25 dorpen staan onder water en op de uitge strekte velden is de oogst verwoest. In de Noord-Chineesche industriestad Tongsjan staat het water meer dan een meter hoog. Het wassende water van de Peiho en andere rivieren bedreigt de stad Tientsin. In Sjantoeng is de toestand nog even ern stig, daar van het Keizerkanaal nog meer dijken zijn doorgebroken. Ook bestaat gevaar van overstrooming der provincie Kiangsoe. Volgens officieele opgaven zouden alleen in de provincie Hopei 7.000.000 personen voor de overstroomingen zijn gevlucht. In de provincie Sjantoeng zijn duizenden lijken van slachtoffers der overstroomingen geborgen. i I. Groot aantal dooden. In een munitiefabriek te Taino (in het district Varese) bij Milaan heeft een ont ploffing plaats gehad, die eenige tientallen arbeiders en arbeidsters het leven heeft ge kost. Een vleugel van de fabriek, waar uitslui tend bommen worden vervaardigd, is geheel verwoest. Men heeft reeds de lijken geborgen van 25 arbeidsters en zeven arbeiders, doch men vreest, dat onder de puinhoopen nog 30-40 dooden bedolven liggen. Bovendien zijn twintig personen gewond. Over de oorzaak van de ontploffingsramp is tot dusver nog niets bekendhet terrein der fabriek wordt streng bewaakt en directe verbinding met de bevoegde instanties is niet mogelijk. De bevolking van Varese verkeert in groote opwinding; de explosie, welke door verscheidene ontploffingen van geringer kracht werd gevolgd, was tot op grooten af stand hoorbaar. Reuter meldde verder: Nog een tiental lijken is uit de puinhoopen van de buskruitfabriek geborgen. Het totaal aantal dooden is hiermede gestegen tot 60. Het bergingswerk vordert langzaam, aan- aangezien men vreest voor nieuwe ontploffin gen van projectielen, welke in het puin lig gen. Het juiste aantal dooden is nog niet op te geven, doch men vreest, dat het nog höo- ger zal blijken. De actie van den burgemeester van New-York. r\. Het eensgezinde oordeel van de Duitsche pers inzake het schenden van het Duitsch- Amerikaansche handelsverdrag door den bur gemeester van New-York, die een verzoek van den te New-York woonachtigen Duitscher Kress, dat einde van het vorig jaar was ge daan, tot hernieuwing van zijn masseursver gunning van 1931 weigerde, wordt door dé Amerikaansche pers vermeld.De Zondagstila den hebben de berichten uit Berlijn dienaan gaande met groote letter afgedrukt. De Amerikaansche pers verzet zich over hét algemeen tegen het besluit van den bur gemeester van New-York en is van oordeel, dat overeenkomstig het verdrag, de stedelijke- verordeningen inzake arbeidsbeperking ivoor vreemdelingen niet op Duitschers toepasse lijk zijn. Weer een anti-Duitsehe beginsel-1 verklaring, ditmaal van de arbei derspartij. William Green, de president van de Ame rikaansche Federatie van den Arbeid, heeft bij de regeering te Washington geprotesteerd tegen fret optreden van de Duitsche regeering tegen Joden, Katholieken en arbeiders. Green heeft de Amerikaansche regeering gewaar schuwd, dat het oogenblik nabij is, waarop de arbeidersklasse in de Ver. Staten en ook de verdere bevolking Duischland moeten gaan boycotten; hij dringt erop aan, dat de regee ring te Washington de maatregelen zal né men, die door omstandigheden worden ge-, boden. Ook in liet Congres te Washing ton een onderzoek gevraagd naar vervolging van joden en katholie ken in Duitschland. Senator King heeft een ontwerp-resolutié ingediend, waarin hij vraagt door de commis sie van buitenlandsche zaken van den Senaat een onderzoek te doen instellen naar de Ver volging van j'oden en katholieken in Duitsch land. Naar een boycot van Duitsche schepen. -».•<< Een organisatie te New-York, die den naam draagt Anti-nazi Federation", heeft gisteren nog meer betoogingen tegen Duitsche schepen aangekondigd. De federation deelde mede, dat een op heden bepaalde bijeenkomst van 278 vereeni- gingen plannen zou ontwerpen om te komen tot een boycot van Duitsche schepen. De politie heeft buitengewone voorzorgs maatregelen genomen, teneinde mogelijke de monstraties te voorkomen bij het vertrek van de „Deutschland", Woensdag a.s., de „Euro pa", Vrijdag a.s. en de „Rex" a.s. Zaterdag De New-Yorksehe pers veroordeelt streng' de demonstraties bij het vertrek van de „Bremen". Demonstratie van boeren. Denemarken, een landbouwland bij uitstek, beleeft moeilijke tyden. De Deensche land bouwer heeft zorgelijke tyden; een groote demonstratie, welke Maandag in Kopenhagen is; gehouden ,zal den koning de wenschen en verlangens der boeren doen weten. Reeds Zpndag waren vele duizenden boeren in de hoofdstad aangekomen, en nog steeds groeide djt aantal aan. Niet alleen in Denemarken, rrjaar ook in andere landbouwlanden als Australië en Nieuw-Zeeland is de positie van den boer verre van gunstig. Maar we houden ojis thans alleen bezig met Denemarken. Denemarken heeft reeds op aandrang van dé liberale boeren-partij de Deensche valuta nég verder dan het Pond laten devalueeren, rrjaar dit. te zamen met de steunactie der refgeering, heeft toch de rentabiliteit niet kannen herstellen, en ook den boeren geen behoorlijke bezoldiging voor hun arbeid kun nen verschaffen. Volgens de berekeningen van het Bureau vöor Landbouw-economie bedroeg de bruto- opbrengst per ha in het jaar 1933/34 gemid deld kr. 558 (v. j. 567), de exploitatie-kosten kr. 485 (506), zoodat de netto-opbrengst niet meer dan kr. 73 (61) per ha was of 3.5% (2.9%) van het belegde kapitaal. Het landbouwcrediet heeft in Denemarken een eigenaardigen vorm. Grootgrondbezit komt niet veel voor: vele boeren zitten op hun eigen grond en hebben de noodige bedrijfs middelen verkregen door deelneming in cre- dietvereenigingen (Kreditforeninger), een sport coöperatieve vereeniging, die hypothe cair crediet verleent, echter niet in geld, rrïaar door uitreiking van pandbrieven aan dén credietnemer ,die deze pandbrieven maar rrioet zien te gelde te maken. De credietnemer ia niet.alleen aansprakelijk voor de door hem ?ëlf aangegane schuld, maar collectief aan sprakelijk met zijn verbonden goed jegens de houders van de geheele uitgegeven serie pand brieven. Er zijn 11 dergélijke lahdbouw-crédiet- vereenigingen, die in 1934 niet minder dan 424.000 leëningen op deze wijze hadden uit gegeven en kr. 4.431.1 milliard hadden uit staan. Het overgroote deel dezer pandbrieven, n.1. ca. kr. 3 miljard, draagt iy2 rente. De Deensche regeering is er nu op uit ge weest om de lasten voor den landbouw te ver lichten door conversie. De regeering ontwierp in 1934 een nieuw conversieplan, dat bovendien maatregelen in hield ter voorkoming van executies van land- bouw-hypotheken, vergemakkelijking van een accoord met crediteuren met staatssteun, waarvoor meteen nieuwe belastingen werden voorgesteld. De oppositie-partijen in het parle ment verzetten zich echter tegen dezen steun voor den landbouw en zoodoende werd dit plan niet tot wet, maar de regeering trachtte nu door onderhandelingen met banken en spaarbanken een garantie-syndicaat te vormen voor een grootscheepsche conversie van niet minder dan kr. 2.5 miljard 4y% pandbrieven. De banken durfden of wilden een dergelijke transactie echter aan; slechts tot een bedrag van kr. 650 mill. pandbrieven kon een con versie verzekerd worden. De conversie staat dit jaar dan ook vrijwel stop. Nog andere finantieele maatregelen werden genomen. Onder leiding van de Nationalbanken is een in 1933 bij wet in het leven geroepen Crisis fonds gevormd; de middelen van dit foilds verschaft de Nationalbanken tegen een lage rente. Dit fonds hadeind 1934 kr. 145 mill. pandbrieven opgekocht. Bovendien heeft Nationalbanken van 1931 tot eind 1934 haar eigen bezit aan pandbrieven van kr. 49 tot kr. 141 mill. vergroot. In totaal heeft Natio nalbanken als dekking voor ongeveer de helft van haar direct opeischbare verplichtingen aan landelijke pandbrieven direct of indirect in haar bezit. Men behoeft zich dan ook niet te verwonderen, dat de biljettencirculatie van Nationalbanken de laatste jaren stijgende is, evenals het prijsniveau en de deviezenvoor raden sluiten t 3 De „Rietvink" vertrok 29 Juli van Singa pore en is eveneens 29 Juli te Bandoeng aan- gekomen. Lijster (heenreis) 29 Juli vertrokken van Bagdad en aangekomen te Jodhpoer. Perkoetoet (terugreis) 29 Juli vertrokken van Cairo en aangekomen te Boedapest. Het vliegtuig wordt vandaag te Schiphol verwacht. GAAI-SLACHTOFFER TEN GRAVE GEDRAGEN. Groote belangstelling te Dordrecht. Zaterdag had te Dordrecht de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den heer S. Hoogstra, den bij de ramp van de „Gaai" mede omgekomene. Rondom het sterfhuis, langs den weg en langs den doodenakker hadden zich honder den in* eerbiedig stilzwijgen verzameld. In den stoet, die uit veertien rijtgen bestond, werden ruim 60 bloemstukken meegevoerd. Stoomvaart .tly. Nederland. Chr. Huygens. -.7 Juli teBelawan. Poelau Tello, u., pass. 27 Juli Perim. Paraguay, u., 28 Juli v. Antwerpen. Tabinta, u., pass. 28 Juli Dakar. Tarakan, 27 Juli v. IJmuiden. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Ajax, pass. 28 Juli Brunsbuttel. Boskoop, u., 27 Juli te Gallao. Calypso, 28 Ju* v. Bari. Ceres, 27 Juli v. Algie s. Crynssen, 27 Juli v. Cristobal. Deucalion, pass. 29 Juli Ouessant. Euterpe, 27 Ji v. La Pallice. Ganymedes, 28 Juli te Varna. Hebe, 28 Juli te A'dam. Hercules, 29 Juli te Jaffa. Hermes, 28 Juli te Piraeus. Irene, 28 Juli te Hamburg. Nereus, 28 Juli te Valencia. Orestes, 27 Juli v. Algiers. Orpheus, 27 Juli te Kopenhagen. Pluto, pass. 27 Juli Brunsb. Stuyvesant, u., Jui. v. Dover. Titus, 27 Juli te Cagliari. Venezuela, u., 27 Juli v. Dover. Venus, 27 Juli v. Gibraltar. Vulcanus, 27 Juli li A'dam. Kon. Paketv Maatschappij. Sawahloento, 27 Juli v. Port Louis (Mour.) HollandAmerika Lijn. Blommersdijk, '2 i Juli v. R'dam. Burgerdijk, 29 Juli te R'dam. Edam, 27 Juli v. New- ork. Lochgoil, 28 Juli te Londen. Rotterdam, 28 Juli v. Stockholm. Statendam, 28 Juli te Oslo. Volendam, pass. 27 Juli Gibraltar. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, t., 30 Juli te R'dam verwacht. Dempo, u.. 28 Juli te Sabang. Indrapoera, u.. 29 Juli v. Lissabon. Kota Agoeng, t., pass. 28 Juli Ouessant. Kota Baroe, 28 Juli te R'dam. Kota Nopan, t., 29 Juli v. Port Said. Kota Radja, u., pass. 29 Juli Perim. Palembang, t., pass. 28 Juli Sagres. Tapanoeli, pass. 29 Juli St. Vincent. Stoomvaart-My. Oceaan. Aeneas. 29 Juli v. Shanghai Bhtar. u., pass. 27 Juli Kaap Guardafui. Calchas. 28 Juli v. Dairen. Dolius, 29 Juli te A'dam. Hector, 27 Juli te Suez. Kota Gede, 27 Juli v. Batavia. Kota Nopan, t„ 28 Juli te Suez. Kon. Holl. Lloyd. Eemland, t., 28 Juli v. Bahia. Salland, t., 27 Juli v. Montevideo. Waterland. 28 Juli te A'dam. Zaanland, 28 Juli te A'dam. Medegedeeld door het Komnklyk Meteorologisch Instituut. Naar waarneming verricht in den morgen van 30 Juli. Hoogste stand 770.2 te Blacksod. Laagste stand 740.6 te Helsingfors, Te Den Helder 762.5. Verwachting Meest matige, in het Noorden aanvankelijk nog krachtige Noord-Westelijke tot Noorde lijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Nog regen buitjes en weinig verandering in temperatuur. Temperatuur van het zeewater: 17° C. 62.6° F. De Veemarkt. ALKMAAR, 29 Juli 1935. Op de heden ge-: houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 88 vette koeien 100210, handel redelijk; 29 Vette kalveren 3080, per kg 4075 cent; 69 nuchtere kalveren (slacht) 41'2;. 7 vetté schapen 16—18; 90 vette varkens (zware) per kg 3642 cent. Handel matig. Amsterdamsche aardappelprijzen. AMSTERDAM, 29 Juli 1935. Op de heden gehouden aardappelmarkt waren de prijzen als volgt: Noordhollandsche muizen 45 c., Westl. muizen 55% cent, Hillegommer mui zen 5%6 cent, Kleine muizen 33% cent, Zeeuwsche efgenh. 45 cent, Zeeuwsche bl. eigenheimers 4y2—5 cent, Zeeuwsche poters 44% cent en Friesche borgers 4%5 cent per kg. Aanvoer 122.100 kg. Twee dooden. In den afgeloopen nacht, omstreeks 12 uur, is op den Rijksweg ArnhemEde een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij 2 dooden te bétreu- ren zijn. Een auto, waarin 5 reserve-officie ren van het garnizoen te Ede waren gezeten, die van Arnhem terugkeerden, is in een bocht tegen een boom gereden en vrijwel geheel vernield. Van de 5 inzittenden werd de bestuurder, Luit. van Leersum uit Arnhem, op slag ge dood. Ernstig gewond werden Luit. van der Vliet uit Amsterdam, Luit. Rierink uit Borne en Luit. v. d. Wiele uit Oosterbeek. De vijfde inzittende, kapitein Reie uit Arnhem, werd niet gekwetst. De zwaargewonden werden overgebracht naar het ziekenhuis te Arnhem, waar in den loop van den nacht nog een hun ner is overleden. De financieele correspondent van de „Nw. Rott. Crt." te Londen meldde gisteren nog; De sterke beroering, ontstaan door het be richt van de nieuwe opdracht aan den heer Colijn, is in de middaguren geluwd. Byzondere vermelding verdient het feit, dat de gulden ver boven het punt van gouduitvoer gestegen is, en dat daardoor de goudexporten uit Ne derland sterk verminderd zijn. Het bericht over de nieuwe opdracht aan den heer Colyn heeft in de kringen van de Londensche city, welke vreesden voor een scherpenterugslag op den .gulden door de politieke situatie, een zeer gunstigen indruk gemaakt. In Londen schijnt men van het be gin van de politieke crisis af aan er op ge rekend te hebben, dat Koningin Wilhelmina op dr. Colijn zou terugkomen. Algemeen wordt momenteel erkend, dat met de nieuwe opdracht aan minister Colijn de laatste aanval op den gulden met succes of- geslagen is. Amsterdamsche veemarkt. AMSTERDAM, 29 Juli 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 483 vette koeien, le kw. 5558 ct, 2e kw. 4253 cent, 3e kw. 3040 cent per kg slachtgewicht; 14 stieren 3639 cent per kg slachtgewicht; 80 melk- en kalf koeien 120160; 145 vette kalveren, le kw. 4147 cent, 2e kw. 3640 cent, 3e kw. 3034 cent per kg levend gewicht; 96 nuchtere kalveren 37; 79 schapen 7416; 338 varkens, v'leeschvarkens 90110 kg 4546 cent, Zware varkens 4445 cent en vette varkens 4243 cent pér kg slachtgewicht; 19 paar den 60100. Ter veemarkt waren heden 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Juli. 140.000 kg aardappelen: Schotsche muizen 33.30, drielingen 1.50—1.70, blauwe eigenheimers 33.30, eigenheimers 3.10; 15,000 kg roode kool 1.502.20; 6300 kg gele kool 1.802.20; 3100 kg uien: zilver uien 1.502. zilverdrielingen 2.602.70, zilvernep 4.605.30, gele nep 4; 210 kg slaboonen 5.306.20, alles per 100 kg; 600 bos peen 2.402.60 en 1050 stuks bloem kool 12.6015.70, 2e s. 5.50—7.30. MARKT 29 JULI 1935. Aangevoerd: 235 lammeren 47; 4 koeien 80100; 1 paard 160; 25 schapen 7—16; 7 graskalveren 2535; 14 nuchtere kalveren 5—8. EIERVEILING 29 JULI 1935. Aangevoerd 67904 eieren. 58/62 kg 3.15 —3.55, 62/64 kg 3.40—3.65; 64/70 kg f 3.50 4; 50/56 kg 2.803.15. Alles per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 29 Juli. Schotsche muizen 33.10, groote 2.50, drielingen 1.50; uien: zilvernep 4.60—5.10, drielingen 2.403.10, zilveruien 11.30; spercieboonen 67, witte kool 1—1.40, alles per 100 kg. PURMEREND, 30 Juli. 1581 kg boter per kg 1.301.50; 637 koeien: 290 vette koeien per kg 0.440.56, stug; 102 gelde koeien 80130, stug; 95 melkokeien 110165, stug; 70 stieren per kg 0.32—0.40, stug; 138 vette kalveren per kg.f 0.300.45, matig; 325 nuchtere kalveren: voor de slacht 410, vlug, voor de lok 813, vlug; 203 vette varkens per kg 0.396.41, vlug; 55 magere varkens 16 26, vlug; 387 biggen 10—17, vlug; 530 scha pen 818, stug; 19 bokken 39, matig; 65S lammeren 49, stug; piepkuikens per kg j 0.50—0.57%. Eierenveiling. Kippeneieren per 100 2.903.30; eenden eieren per 100 1.60. Heden ontsliep in haar Heer en Heiland, mijn lieve Echtgenoote, onze lieve Moeder, Behuwd-en Grootmoeder in den ouderdom van ruim 73 jaar. Den Helder, 29 Juli 1935. Molen gracht 45. Uit aller naam, J. BRANDS Sr. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Donder dag 1 Aug., v.m. 12 u. van uit het Sterfhuis op de Algemeene Begraafplaats te Huisduinen. Verzoeke geen bezoek. Heden nam de Heere tot Zich onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer ARIE BOENDERMAKER, in den ouderdom van 73 jaar. Den Helder, 29 Juli 1935. Namens de Familie, S. BOENDERMAKER. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Donderdag 1 Augustus a.s., des nam. 1 uur, vanuit het sterfhuis Koningdwarsstraat 29. Heden overleed na een geduldig lijden onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, E. MIDDELIEROGDEN, in den ouderdom van ruim 71 jaar. Namens de Familie, S. MIDDELIE, kinderen en kleinkinderen. Julianadorp, 28 Juli 1935. Langevliet 21. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Woens dag 31 Juli a.s., des nam. 14 uur, op de Algemeene Begraafpl. te Huisduinen. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van deelneming en medeleven, be toond bij het overlijden van onzen Man, Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom PIETER KARMELK, betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, zoowel binnen als buiten deze gemeente. Tevens aan de Algemeene Begrafenis-Vereeniging „Den Helder", voor de nette en cor recte uitvoering. Den Helder, 29 Juli 1935, Namens de familie, de Wed. C. J. KARMELK geb. Bot. HEDEN TOT EN MET DONDERDAG populaire voorstelling I Spannende sensatie-film II Een zeer bijzondere film De Heer en Mevrouw SIE6ERS—Schipper, geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon ROELOF HENDRIK. Den Helder, 28 Juli 1935. Hospitaal, Burger Afd. Hertzogstraat 43. Getrouwd: K. ZWIERSTRA en T. M. HABLOUS, die, mede namens wederzijd- sche Ouders, hartelijk dank zeg gen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwe lijk ondervonden. Don Helder, 26 Juli 1935. v. Hogendorpstraat 39.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 3