Ojt Uit het politierapport. REIST U VEILIG EN GEMAKKELIJK DE DAPPERSTE BLAUWE ZEERIDDER REISBUREAU VELTHUIJS flELDERSCHE COURANT VAN frINSDAG 6 AUGUSTUS 1935. goedkoops Reismarken en DuitscheSpoorbiljetten (60 reductie) van t.0. POSTBRUG Alle Reisbureau- en Assurantie-zaken AAN DE TOMBE VAN DEN POILU INCONNU door: GEMENGD NIEUWS Twee boerderijen afgebrand. Onbewaakle overwegen. Kindje in een sloot verdronken. De zuivering van Oss. Gestolen bankpapier in een riool geworpen. Vijver vergiftigd. Ontvanger van Bovenkarspel vergiste zich De gezonken onderzeeboot gelicht. I Zeven jaar tuchthuisstraf wegens deviezen overtreding. ..Rassenschande". Twee Alpinisten verongelukt. Berooving op klaarlichten dag. Het ongeluk van prins Mdivani. Scheepsbrand. Autobus door trein gegrepen. Weer een vijfling. Een medicus veroordeeld 469e STAATSLOTERIJ i De weg over den Gross Glockner. H 1 V lezing houden over siervisschen voor de ver- eeniging ,,De Siervisch" hier ter stede. Vooral onder die siervisschen zijn exemplaren, die ieders bewondering wegdragen. Ook prachtige vlinders bezit de verzameling, o.a. de paarle moervlinder, merkwaardige vogelnestjes, zoo als de eetbare, en de nesten van den oven vogel. Deze laatste zou men het best kunnen vergelijken met een kamer en suite, want de eieren worden in een aparte ruimte gelegd naast de .woonkamer". Dan is er de vliegende visch, de electrische (deze laatste in levenden staat), de inktvisch, de vliegende kat, een soort uil, in Indië koebing genaamd, een mooie collectie zeldzame vogels, enz., werkelijk te veel om alles op te noemen. Wij willen nog noemen de schelp van een pareloester, waarin nog een parel zit, en raden voor het overige aan een bezoek aan dit drijvende museum te brengen. Men zal het zich zeker niet beklagen. Aanrijding op den Polderweg. Zondagmiddag had op den Polderweg een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijdster, tengevolge waarvan laatstge noemde aan haar knieën niet ernstig werd gewond en het rijwiel werd beschadigd. De aanrijding is vermoedelijk veroorzaakt, door dat de wielrijdster niet tijdig een teeken gaf, waarheen zij zou rijden. Een onderzoek wordt ingesteld. Nog een aanrijding. Door een chauffeur werd aangifte gedaan, dat hij den vorigen dag, toen hij als bestuur der van een auto op de Buitenhaven reed, werd aangereden door een autobus, welke bij het inhalen onvoldoende naar links uitweek. Een onderzoek wordt ingesteld. Mishandeling. Een bewoner van de Langestraat deed aan gifte van mishandeling. De recherche stelt een onderzoek in. (HERINNERINGEN UIT HET LEVEN VAN DORUS RIJKERS) Yvel Dlawnurg (Nadruk verboden). Dorus geurt met de tabak van den Nedeiiandschen gezant. H(j kuiert door nachtelijk Parijs en ontmoet een wrak. Zijn reddershart spreekt. Schrille tegenstellingen. De kenner in café Wepler heeft afgerekend. De rondjes van Dorus, aan zijn Fransche vrienden, ver na het midderlijk nachtuur ge offreerd, worden uit de reiskas door zijn secretaris, met een zucht betaald. D'r woont toch nog bij je, zegt Dorus, glunder over mijn schouders naar de glinste rende franken kijkend. Ik zeg maar: leve de lol! het kost toch niks, want we reizen ommers gratis, omdat ik de meest popelaire man van Holland ben. In den toon van Dorus beluisterde ik sar casme, ik weet heel goed, hij heeft maling aan alle populariteit. Geld voor neutjes heb ik anders van het Nederlandsche volk niet meegekregen, Opa, zeg ik nijdig en als je die pret iederen nacht uithaalt, om op stap te gaan, te biljarten en neutjes te geven, komen we op een schoen en een slof als blauwe zeeridders te voet thuis. De chauffeur, die mij vannacht dwars door Parijs gereden heeft, heeft m'n portemonnaie half gekraakt, het was een dure nachtelijke opsporing, wij moeten zuiniger zijn en ieder dubbeltje omkeeren. Dat mótten me, zei Dorus toestemmend knikkend, maar ik laat mij de wind niet uit mijn zeilen nemen. Ik ben kapitein van de Heldersche reddingboot, ik laat me niet ken nen, as kaptein mot je op z'n tijd een extra oorlam geven en ik was in mijn sas, omdat ik met biljarten gewonnen had, maar weet je wat we doene, we gaan kuieren op onze loop- stokke naar het hótel, da's goed voor de haarpijn en het kost niks. Ik kijk den ouden tachtigjarigen héros de Hollande aan. Den heelen dag heeft hij in Parijs geschie mand en nu is het 's nachts 2 uur. Ben je niet moe, Dorus? Dorus heft zijn gelaat op: Moei, ikke moei, och man ik ben nog zoo frisch als een versch gerookte Pieterman van Tabbie. Ik ga wandele, kuiere door Parijs, ik mot Parijs bij nacht ook es zien, eerst effe m'n pijpie stoppe met de tabak van Jonkheer Loedon, de Hollandsche gezant. Beste tebak heb die jonkheer, das geen hooi en ook geen wier. Motte jullie ook een keesie van die tabak, lui? (Dit tot de aanwezige Franschen, die Dorus' partners waren in café Wepler). Tabak van een gezant, is dat effe wat? Hij was nog minister ook, die jonkheer Loedon, een reuze kerel is ie, hij heb niet alleen tebak gegeten van regeeren, maar heb ook tebak van. tebak. Als ik deze wijze woorden van Dorus aan z'n Fransche vrienden vertolkt heb, nemen ze allen vol schroom een keesie van Dorus' ministerieele tabak. Opa steekt de brand in zijn pijp, blaast groote rookwolken voort, staat dan op, schudt de Fransche biljarters de hand en zegt: Hou je taai, lui, ik smeer 'm, want me maat neemt me op sleeptouw, precies als de Heldersche reddingboot doet. Hij het me ge- enterd, ik trek an me kuite, aju en als jullie in Nieuwediep komme in de pottewinkel, kenne jullie revans neme, zijn jullie welkom, dan is het jullie beurt om een rondje te geven. Nu staan wij buiten op de straat. Een achthemel, waaraan duizenden sterren schit teren, ligt over Parijs. Dorus schudt verwonderd het hoofd. Ze slapen hier in Parijs zeker nooit, zegt hij. Het lijkt wel of het klaarlicht dag is zooveul menschen loopen d'r nog op de weg. Montmartre wekt ook inderdaad verwon dering. Dorus, geboren in een klein, stil huisje in den Ouden Helder, Dorus, die bijna tachtig jaar van z'n leven gestaan heeft tusschen zijn makkers op den dijk, bij den stillen wind wijzer, die niet anders kende, dan kleine nauwe steegjes, waar rust overheerschte, steegjes, waar 's avonds na 10 uur niemand te bekennen was, doet deze drukte in het holst van den nacht vreemd aan. Om hem heen bruist het nachtleven van de wereld stad, nachtleven, dat Dorus blijkbaar ver schrikt. Hij voelt zich hier niet thuis. Hij kent wel het geluid van woeste golven die in het holst van den nacht tegen den Helder- schen zeedijk beuken, hij is wel vertrouwd met het gedonder van de Noord-Wester storm, dat bracht hem nimmer van zijn stuk, daaraan was- hy gewend. Het donderend lied van de zee had hij lief, de geweldige bran ding op de kust verschrikte hem niet, maar hier in deze branding van menschen op de trottoirs, van de boulevards van Montmartre om twee uur 's nachts, dat kon hij in zijn eenvoudige hersenen niet verwerken. „Hoe is het mogelijk, hoe is het mogelijk, als ik dat aan m'n maats zeg, denken ze, dat ik leugens zeg," mompelt hij. Vol verwondering staart Dorus naar rijk gekleede vrouwen, die diep in de kraag hun kostbare pelskleeding over het asphalt voort- schuiven. Nog steeds is de Rue Pigalle overstraald door klaterend licht, het rood vlamt boven de nachtcafé's en uit de ramen en deu ren van de inrichtingen van vermaak barst vroolijkheid, gelach, zang en muziek. Oor- verdoovend schetteren jazz-bands. Wuft loopen Francaises, zwaar geschminkt en geverfd over het trottoir, meisjes, kinde ren nog, lachen en lonken tegen ons. Op de hoeken van de straten krijscht een krantenverkooper luid de laatste berichten. Uit een donkere zijstraat schiet als een haai een vrouwengestalte op ons toe, een klein kind heeft ze op haar arm, haar gezicht is bleek. Onder het licht van de booglamp zie ik haar oogen onnatuurlijk glanzen, kleeren heeft zij haast niet aan het lijf, haar blouse ia gescheurd, goor en ongewasschen haar ge zicht en handen. ,,ïk heb honger Monsieur," zegt zij. Gulzig kijkt zij naar de vele glinsterende gouden en zilveren medailles, die op de borst van Dorus rikketikken. Vous avez beaucoup d'argent et d'or, Monsieur, zegt zy, haar gore hand uitstrek kend en daarmee als in liefkoozing streelend over het koude metaal. Ik kijk scherp toe, op alles voorbereid. De Targent, ah beaucoup d'argent, mom pelt de vrouw, et moi, j'al falm. (Wat een geld en ik heb honger). Ik heb niets gegeten vandaag. Zij tast in een riticule, haalt er een doosje lucifers uit en biedt dit Dorus aan. Dorus begrijpt, arme duvel zegt hij, daar is het heelemaal kouwe beene thuis, die heb heelemaal geen kruis of munt. Hij gaat over (week - kwartaal - abonné) Naam Geef aan onze administratie Uw vacantie- adres op en wij zorgen voor toezending van de „HELDERSCHE COURANT" Adres Van Straat/Weg Plaatsnaam tot zijn portemonnaie en houdt de vrouw een zilverstuk voor. De vrouw grijpt er naar, als een gier klauwt zij het geld vast, dan rent zij zonder een woord van dank te spreken, weer de donkere straat in alsof ze bevreesd is, dat die oude grijze man nog berouw mocht krijgen, en het geld weer terug vra gen. Die kan loopen, zegt Dorus, in de donkere steeg starend. Wat is 't toch gek verdeeld op de wereld, mot je die opgetoddelde rijkge- kleede vrouwen in die auto's zien en daarnaast zoo'n vrouw met zoo'n stumper van een kind, heelemaal aan lager wal, zooiets zie je toch in Den Helder niet, daar is het niet voor iedereen vetpot, maar zulke ellende ken je niet Honger lijden doe je niet. Wie zou die vrouw zijn? 't Was een wrak opa, stukgeslagen op de levenszee, zeg ik zacht. Dorus doet een groote trek aan z'n pijp en met nijdige passen loopt hjj over Mont martre. Kaarsrecht, hoog opgericht gaat hij over het trottoir waar de nachtvlinders rond fladderen en ongure types uit de onderwereld hun slag zien te slaan. Menigmaal zag ik ze loensen naar de oude Dorus, die medailles trokken hun aan, zooals een kaars de vlinders aantrekt. Neem ze af Dorus, stop ze in je zak, zei ik. Dat is me veuls te veul werk en as ze wille gannefe, zal ik ze een labberdoedas geven. (Wordt vervolgd). 8innenland. -Li. Gisterenmorgen om 11 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van den heer G. Kuipers te Da lerveen, gem. Dalen. De brandweer kon we gens gebrek aan bluschwater niets uitrichten. De vlammen sloegen over naar de boer derij van H. Kuipers, die eveneens geheel ver loren ging. Ook de schuren en korenvoorra- den gingen verloren. Bij G. Kuipers kwamen eenige varkens en kalveren om. In de andere boerderij kon de levende have gered worden. Van de inboedels werd niets gered, alles was verzekerd. Auto door een trein aangereden. De chauffeur gedood. Gisterenmorgen om 10 uur is de 30-jarige chauffeur A. van Dijk uit Scherpenzeel, die een vrachtauto bestuurde, geladen met melk bussen, op den onbewaakten overweg bij het Lage Erf te Woudenberg, door een trein, ko mende uit de richting Utrecht, aangereden. De man werd ruim 40 meter meegesleurd en was op slag dood. De cabine en het chassis werden 500 meter verder aangetroffen. De trein had 25 minuten vertraging. De locomotief was beschadigd. De ouders zaten in een tuinhuisje foto's te bekijken. Het echtpaar Fuik, dat aan den 's-Graven- weg woont, was met hun zoontje, den ander- halfjarigen Christiaan, op bezoek gegaan bij kennissen, die een volksktuintje hebben op een terrein, dat op den 's Gravenweg uitkomt. Om foto's te bekijken, begaf men zich naar het tuinhuisje, terwijl het kind buiten in den tuin bleef spelen. In den tijd, dat het zonder toezicht was, is het kind bij een sloot, die langs het volkstuintje loopt, gekomen en Is daarin gevallen. Na een poosje misten de ouders hun zoontje. Men zocht eerst in den tuin, maar toen dat geen resultaat had, rees het angstig vermoeden, dat het kind in de sloot kon zijn gevallen. Met een hark dregde men in de sloot en al spoedig haalde men toen het kind op. Een dokter werd gewaarschuwd, evenals de G.G.D. Pogingen om de levens geesten op te wekken hadden geen resultaat meer. Het lijkje is naar de ouderlijke woning vervoerd. Weer een nieuwe arrestatie. De arrestaties te Oss volgen elkaar op, waarbij de eene vaak aanleiding geeft tot de andere. Zaterdag arresteerde de gemeentepo litie zekeren J. B., bijgenaamd de Bever, ver dacht van medeplichtigheid aan verschillende inbraken en diefstallen. Het is thans komen vast te staan, dat hij niet heeft samengewerkt met de reeds vroeger gearresteerde inbrekers, doch met andere personen. Hij heeft thans op het politiebureau na een streng verhoor be kend, wat hem ten laste was gelegd. Hij be kende, dat hij verleden jaar met zekeren de Br., bijgenaamd de Lange, In het huis van den slager Jansen, op den Heuvel, is binnenge drongen. Hij had nog meer feiten gepleegd, doch wist steeds uit de handen der politie te blijven. Ook wist hij in het winkelhuis van bakker Bottema binnen te sluipen. Terwijl hij de winkellade lichtte, kwam de vrouw binnen en op haar hulpgeroep sloeg hij op de vlucht. De bakker achtervolgde hem en herkende hem als zijn overbuurman, doch na een hevige worsteling wist de Bever te ontvluchten. Na zijn arrestatie bleef hij hardnekkig ontkennen en moest weer vrijgelaten worden. De B„ bij genaamd de Lange, is eveneens in arrest ge steld, doch blijft hardnekkig alles ontkennen. De gemeentepolite te Oss heeft met de arrestatie van den 35-jarigen M. J. de B., bij genaamd de Lange, een goede vangst ge daan. De verdachte blijkt nog meer inbra ken op zijn kerfstok te hebben. Nadat hij zyn medeplichtigheid aan den inbraak by den slager J. had bekend, is hij nog herhaalde lijk aan een verhoor onderworpen. Gisteren morgen viel hij door de mand en legde nog twee bekentenissen af. De B. wordt nog nader aan den tand ge voeld. Het is niet onwaarschijnlijk, dat hy nog meer misdrijven zal bekennen. t AUTO UIT I»E BOCHT GEBEDEN; EEN ERNSTIG GEWONDE. Zaterdagavond omstreeks 6 uur is op den rijksweg NijmegenVenlo naby Gennep een ernstige aanrijding geschied. Een groote auto, waarin acht arbeiders waren gezeten, en die bestuurd werd door R. Muskens uit Beunln- gen, is ter hoogte van café Boenen, waar de weg een flauwe bocht maakt, vermoedelijk tengevolge van een defect aan de stuurin- HEDEN versch gekookte metworst lijne kwaliteit. 8 ct. per ons Heerlijk gekruide leverworst 6 ct. per ons Versch gebraden kalfsgehakt 15 ct per ons A. MÜLLER, Modelslagerij van Galenstr. 64. Telef. 723. richting, tegen een boom gereden. De inzit tenden liepen allen kwetsuren op. De 30-jarige G. Derks uit Heijen, die met zijn fiets op het rijwielpad reed, werd door den achterkant van den auto geraakt en tegen den muur van een woning geworpen. Het slachtoffer liep ernstige verwondingen op; hy werd het huis binnengedragen, waar hem spoedig genees kundige hulp werd verleend. De inzittenden van den auto konden, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. Een diefstal te Hilversum en een onderzoek te IJsselmonde. Ten nadeele van een bewoner van den Lo- rentzweg te Hilversum werd onlangs een geldkistje, inhoudend ongeveer 4000, als mede eenig papier gestolen. Bij het onder zoek bevreemdde het de politie, dat er geen spoor van inbraak viel waar te nemen. Ook kon de benadeelde niet opgeven, wanneer het geldkistje was weggenomen. Aanvankelijk leidde het spoor naar een buurman, die wel eens bij den bestolene aan huis kwam. Deze buurman bleek in het bezit te zijn van een sleutel, welke op het huis, waar de diefstal was gepleegd, paste. Later vernam de poli tie, dat een schoonzuster van een anderen buurman, die wist dat de benadeelde veel geld in huis had, eenige dagen na de vermis sing naar haar moeder te IJsselmonde was geweest en den zelfden dag was terugge keerd. Men besloot dit spoor te volgen, doch ook hier was in het begin door de politie geen succes te boeken. De moeder verklaarde dat haar dochter haar was komen vragen, of zij met haar man niet bij moeder kon intrek ken, omdat haar man wegens diefstal bij zijn patroon was ontslagen en werkloos was. De Hilversumsche rechercheur vond dit een aan nemelijk argument, doch achtte het toch raadzaam een mede te IJsselmonde wonen de schoondochter van die moeder, waar de Hilversumsche dochter eveneens beweerde te zijn geweest, te ondervragen. Deze vrouw ontkende eerst ten stelligste, dat haar schoonzuster uit Hilversum bij haar was ge weest, doch na confrontatie viel zij door de mand. De Hilversumsche zuster had haar ge vraagd, of zij een pak bankbiljetten had ont vangen, dat haar man den vorigen dag on- aangeteekend per post had gezonden. Inder daad had de man het geld ontvangen, doch de vrouw had het geld naar Hilversum te ruggebracht. De Hilversumsche verdachten, man en vrouw, beweerden toen, dat zij het geldkistje met de papieren in een sloot van den 's-Gravenlandscheweg hadden geworpen en het bankpapier tot snippers gescheurd in het privaat gegooid. Een en ander bleek juist te zijn. Het kistje werd in de sloot ge vonden en na het openbreken van de riolee- ring bij de woning van den verdachte werd tusschen de tralies een groot deel van de Verscheurde bankbiljetten aangetroffen, in tbtaal niet minder dan 146 stukken bank papier. De heler en de dief, twee broers, zijn in arrest gesteld, de beide vrouwen blijven voorloopig op vrije voeten. Zaterdagavond ontdekte de tuinman van de villa „Stadzicht" van mevr. de wed. H. aan den Kleiweg te Overschie, dat het water van den vijver uit baldadigheid was vergiftigd, waardoor de visschen, waarbij verscheidene kostbare exemplaren, alle zijn gedood. Een nadeelig inplaats van voor- deelig saldo. De oud-burgemeester van Bovenkarspel deelde in de voorlaatste raadszitting mede, dat er over 1934 een batig saldo was van 11.500. Thans is gebleken dat dit cijfer, ohtleend aan de berekening van den ge meente-ontvanger, onjuist is geweest. Er is een nadeelig saldo van f 9.895.63. De ver gissing was voor een deel ontstaan, doordat die ontvanger het nadeelig saldo 1932 over hjet hoofd had gezien. Buitenland. De gezonken onderzeeboot B-3, aan boord waarvan 55 menschen omgekomen zyn, heeft men in den loop van Vrijdag kunnen lichten. Aan boord van het reddingsvaartuig bevon den zich de leiders van de staats- en de party- organisaties. Toen de boot met de omgeko men bemanning boven den zeespiegel kwam, brachten de bemanningen van alle schepen, kruisers en onderzeebooten hun kameraden dé militaire eerbewijzen. De families van de veróngelukte mannen zyn te Kronstadt, welke stgd geheel in rouw is, aangekomen. De be grafenis heeft Zondag met veel plechtigheid plaats gehad. Geëisclit tegen een pater redemptorist. jTegen den pater redemptorist Sebastiaan Aiigner, procurator van de Zuid-Duitsche Re demptoristen Orde, is heden voor de Berl(jn- scjjie rechtbank wegens het smokkelen van waardepapieren naar Nederland, waar zy door Nederlandsche redemptoristen werden ver kocht, 7 jaar tuchthuisstraf en 144.000 mark boete geëischt met verlies der burgerlijke éererechten voor den tyd van 10 jaar. Het D.N.B. meldt nader, dat Aigner ver oordeeld is tot vier jaar gevangenisstraf, 249.500 mark boete en vyf jaar eerverlies. i u% Liegn'tz zijn wegens het „rechtstreeks ij»' gevaar brengen van de openbare rust en veiligheid in verbinding met rassenschande en aard vergden on'^'ien" acht Joden en acht arische meisjes, te Geeriitz vier Joden en i it r arische meisjes in hechtenis genomen. Zij zul len naar een concentratiekamp worden over gebracht. Reuter meldt uit Bern: Donderdag bemerkte de bewaker van de berghut Gspaltenhorn, in de Bliim lisalp- groep, dat twee Alpinisten, die den Noorde lijken wand van den Morgenhorn trachtten te beklimmen, verongelukten. Het waren de Duitsche Alpinisten Walther Stösser en Theo Seybolt, beiden afkomstig uit Pforzheim. Donderdagmorgen in de vroegte, om vijf uur, hadden zij de Gspaltenhorn-hut verlaten, om de bestijging te probeeren. De hut-wach ter bleef het gezelschap gadeslaan en zag, dat zij omstreeks drie uur met brekende ijs blokken omlaag stortten. Des nachts om 1 uur ging een reddinga- colonne naar de Alpinisten op zoek. welke hen echter, ondanks het heldere weer, niet kon ontdekken. Later moest men de pogingen door het slechte zicht opgeven. Men vermoedt, dat de bergbeklimmers in een ijsspleet zijn blijven hangen. Een bandiet heeft twee bedienden van de North Eastern Construction Cy., die uit een bankgebouw te Brooklyn kwamen, onder be dreiging met een vuurwapen gedwongen de gelden, welke zij hadden gehaald voor de loonbetaling der onderneming, af te staan. Met 8400 dollar vond de bandiet een goed heenkomen. De dame, die ernstig gewond is by het auto-ongeluk, dat prins Mdivani het leven heeft gekost, blijkt te zijn de 26-jarige Hon- gaarsche barones Thyss. Zij was op het punt te scheiden, ten einde in het huwelijk te tre den met den prins. Haar toestand is nog zeer ernstig. Reuter meldt uit Barcelona: Het auto-ongeluk, waarbij prins Mdivani den dood heeft gevonden, is te wijten aan te snel rijden. De prins reed namelijk met een vaart van 140 K.M., terwijl de toestand van den weg slechts een snelheid van ten hoog ste 50 K.M. rechtvaardigde. Het slachtoffer, wiens keel door de glasscherven was afge sneden, waren de kleeren van het boven lichaam gerukt. .SPOORWEGONGELUKKEN BU ANNEMASSE. Achtentwintig menschen gewond. Op het station Annemas.se is gisteravond een goederentrein in botsing gekomen met den sneltrein ParijsEvian. Er werden 15 menschen gewond, van wie er eenigen naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Nader meldt Reuter nog, dat er bij de botsing op het station Annemasse in het ge heel 28 reizigers zijn gekwetst, maar nie mand van hen ernstig. Ook de materieele schade is niet erg belangrijk. De botsing ontstond, toen de sneltrein aan den ingang van het station Annemasse op het signaal wachtte om binnen te rijden. De bemanning gered. Op het Britsche sa Prinses Ena op weg van Jersey naar San Malo, is brand uitge broken. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat de bemanning in de reddingboo ten moest plaats nemen. Er waren geen pas sagiers aan boord; dezen waren te Jersey van boord gegaan. Het schip ging naar San Malo om daar uitstapjes te organiseeren. De bemanning is in veiligheid. Aan een nader bericht ontleenen wij: De Prinses Ena had tegen den middag 600 passagiers aan land gezet en vervolgde nu de reis naar San Malo aan de Fransche Noordkust. Tegen 15 uur zag men van de kust af, dat het schip gehuld was in een dikke rookwolk. Even later werd het bericht ontvangen, dat de kapitein en de uit 38 kop pen bestaande bemanning in de reddingboo ten het schip hadden verlaten. Een vliegtuig meldde, dat het volkomen onmogelijk wa3 dicht bij het schip te komen, aangezien het van voor- tot achtersteven in lichte laaie stond en reeds sterk slagzy maakte. De be manning werd door een voorbijgaand schip aan boord genomen. II gewonden. Bij het plaatsje Otwock, naby Warschau. kreeg een autobus, juist op het oogenblik toen h(j een onbewaakten spoorweg-overweg pas seerde, panne. Op het hetzelfde moment na derde een rangeerende locomotief, die de auto bus greep, en meesleurde. De autobus werd vernield, elf passagiers werden gewond. Alle vyf babies gestorven. Een 40-jarige inlandsche vrouw, wonende op een boertiery te Cronje's Drift tn het district Vredefort, heeft eene vyfllng ter we reld gebracht vier jongens on oen meisje. Alle vyf babies zyn echter gestorven, vermoe delijk ten gevolge van het bizonder koude weder. De vrouw heeft reeds 12 kinderen, die alle in het leven zyn, Het hof van appèl te Lyon heeft vonnis ge wezen ln een zaak betreffende de verantwoor delijkheid van den medicus. Een dokter moest een man onderzoeken, die bloed opgaf. B(J het onderzoek heeft het Instrument, dat de dokter gebruikte, den slokdarm van den patiënt door boord. Na enkele dagen ls deze gestorven. De lijkschouwing en een door deskundigen Inge steld onderzoek naar het gebeurde hebben uit gewezen, dat de medicus onvoorzichtig te werk is gegaan en verzuimd had de noodzakelijke voorzorgsmaatregelen te treffen, wat hem te meer is aangerekend, omdat de patiënt, die reeds vroeger een schedel-operatie had onder gaan, tijdens het onderzoek door den medicus (Niet officieel) 2de klasse, 1ste lijst 'j Trekking van Maandag 5 Augustus 1935 1 ïlooge Prijzen 500015375 i 2000.— 9415 15003670 1000.— 8905 9563 16430 400 4995 10496 11494 12407 200.— 2606 15313 f loo.— 490 840 2126 5236 5331 10666 15712 16373 19380 Prijzen van 30. 80 108 121 139 171 216 230 236 238 243 276 334 379 383 438 467 469 505 511 539 589 G29 641 651 694 703 704 718 804 859 899 900 911 964 1019 1040 1046 1062 1073 1090 1249 1286 1318 1331 1440 1445 1447 149$ 1498 1523 1532 1546 1547 1559 1569 1592 1620 1623 1656 1695 1738 1778 1791 1823 1832 1865 1868 1959 1989 2013 2021 2031 2032 2046 2070 2079 2106 2141 2292 2302 2305 2340 2343 2359 2395 2445 2449 2481 2530 2537 2545 2549 2552 2580 2607 2623 2641 2667 2728 2765 2814 2884 2887 2932 2943 2958 2976 2977 2980 2995 3025 3059 3071 3114 3128 3133 3134 3135 3169 3196 3244 3258 3285 3312 3340 3355 3409 3461 3475 3509 3514 3531 3544 3547 3618 3625 3735 3793 3823 3864 3896 3938 3939 3965 3982 3991 4025 4053 4110 4117 4190 4243 4267 4274 4295 4307 4318 4325 4367 4417 4429 4472 4510 4612 4633 4664 4682 4696 4699 4733 4752 4773 4786 4849 4857 4858 4954 5113 5207 5209 5241 5242 5275 5362 5380 5384 5404 5426 5433 5450 5468 5475 5495 5513 5517 5530 5587 5607 5648 5664 5668 5702 5754 5789 5809 5821 5917 5939 - 5941 5972 6020 6038 6040 6137 6167 6188 6206 6207 6221 6244 6260 6277 6292 €307 6319 6370 6401 6412 6460 6657 6683 6689 6721 6738 6748 6780 6795 6876 6931 693T 6947 7001 7029 7078 7125 7127 7130 7132 7143 7145 7171 7219 7221 7236 7255 7287 7334 7342 7346 7392 7467 7499 7508 7531 7587 7591 7612 7643 7644 7655 7686 7697 T719 7727 7744 7v45 7750 7790 7863 8076 8114 8152 8225 8268 8272 8282 8295 8305 8321 8351 8387 8389 8437 8491 8559 8602 8648 8675 8683 8684 8812 8813 8832 8854 8879 8948 8976 8994 9067 9086 9099 9151 9170 9186 9188 9204 9215 9225 9226 9244 9246 9277 9397 9407 9420 9423 9428 9440 9515 9522 9525 9533 9592 9781 9802 9829 9856 9947 9994 10009 10021 10072 10094 10110 10121 10138 10143 10151 10187 10191 10208 10210 10216 10239 10253 10267 10359 10381 10401 10438 10440 10479 10483 10575 10578 10605 10609 10750 10778 10780 10791 10844 10855 10861 10895 10951 11048 11065 11106 11108 11115 11116 11265 11312 11340 11434 11438 11447 11482 11489 11545 11556 11572 11576 11729 11730 11777 11786 11794 11839 11854 11862 11907 11916 11953 11967 11985 11994 12004 12023 12056 12083 12110 12142 12154 12256 12302 12318 12347 12362 12367 12413 12419 12438 12445 12447 12523 12537 12576 12581 12644 12704 12734 12785 12949 130-11 13050 13051 13101 13115 13119 13145 13162 13170 13198 13200 13257 13299 13303 13347 13355 13383 13394 13405 13406 13457 13465 13546 13556 13579 13582 13618 13620 13654 13701 13757 13791 13795 13800 13868 13929 13979 13993 14013 14084 14086 14110 14131 14175 14182 14190 14220 14257 14287 14304 14326 14381 14459 14464 14498 14505 14529 14530 14540 14544 14579 14585 14601 14655 14690 14723 14739 14849 14872 14879 14885 14918 14932 14950 14960 14969 15135 15200 15223 15255 15267 15282 15299 15309 15383 15392 15406 15407 15437 15438 15440 15453 15462 15479 15538 15576 15599 15628 15705 15708 15728 15771 15814 15821 15865 15872 15876 15909 15912 15928 15934 15962 16009 16030 16058 16062 16106 16111 16129 16131 16137 16149 16155 16173 16194 16208 16220 16225 16298 16301 16374 16388 16432 16437 16443 16457 16476 16600 16658 16712 16743 16750 16852 16868 16878 16887 16984 17004 17028 17149 17161 17191 17262 17280 17301 17328 17380 17381 17384 17417 17449 17466 17470 17491 17527 17533 17542 17561 17576 17578 17597 17625 17657 17682 17746 17760 17761 17765 17795 17818 17819 17836 17856 17874 17921 17964 17974 17994 18015 18075 18097 18152 18215 18283 18317 18348 18390 18397 18449 18497 18548 18602 18646 18703 18777 18803 18820 18827 18849 18850 18919 18939 18968 18991 18997 19019 19023 19037 19052 19069 1910T 19129 19137 19150 19196 19199 19238 19288 19312 19332 19364 19379 19394 19460 19475 19527 19541 19549 19560 19571 19602 19649 19675 19774 19797 19832 19846 19884 19893 19965 19983 19992 19993 20010 20018 20019 20050 20123 20140 20200 20257 20262 20340 20362 20371 20376 20385 20392 20434 20505 20546 20575 20625 20631 20651 20666 20673 20696 20718 20725 20751 20771 20781 20799 20850 20851 20861 20909 20938 20965 20970 20980 in een geagiteerden toestand verkeerde. De weduwe van den patiënt en diens moeder had den een eisch tot schadevergoeding ingesteld, die haar is toegewezen. Eerst de rechtbank, daarna het Hof hebben den on verantwoorde lijken geneesheer schuldig verklaard. Het Hof heeft hem voorwaardelijk tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld en tot 600 frank boete. Hij moet aan de weduwe van zijn slachtoffer 80.000 frank, aan haar zoontje 40.000 en aan de moeder 15.000 frank uitkee- Een groote gebeurtenis voor Oostenrijk. Men kan, zoo schrijft de Weensche corres pondent van de „Nw. Rott. Crt.", zonder over drijving zeggen, dat sinds de omwenteling geen gebeurtenis, die zoomin iets met eco nomie, als met politiek of met misdaad to maken heeft, zoo'n geweldige beroering heeft gewekt en aanleiding heeft gegeven tot zulko feestelijkheden en uitvoerige commentaren in de pers als de opening van de „Groasglocltner- Hochalpenstrasso". Alle hoogwaardighoidsbe- kleeders van den staat, met den bondspresi dent aan het hoofd en wat verder een positie van beteekenis of naam heeft ln Oostenrijk, met het corps diplomatiquë en tai van aanzienlijke buitenlanders, benevens een 200- tal vertegenwoordigers van de binnenr en buitenlandsche pers hebben deelgenomen aan de feestelijke opening, welke culmineerde den eersten auto-renwedstryd op den Gros»' glockner, die gehouden werd over een lengte van 19.5 km en waarby hoogteverschillen van 1593 m overwonnen moesten worden, Meer dan tien jaar lang was het plan van dezen hooggelegen weg overwogen. Tot dusver was de groote dwarswand van West naaf Oost-Europa ondoorboord. Thans is deze reus achtige doorbraak geschapen, waarmee een machtig werk voor het verkeer is verricht, dat tevens een heelen tijd lang yelen men schen werk en brood heeft verschaft. De aanleg heeft vijf jaar geduurd, de kos- ten bedroegen 26 millioen shilling. De weg, van het dorp Fusch in Salzburg over Me»»' genblut naar Karinthië, ls 42 km lang, breedte varieert tusschen 6 en 10 m, dé he ling bedraagt gemiddeld 12 gr. Er Zyh 'an^ den weg 16 parkeerterreinen voor auto's aan gebracht. De hoogste tunnel bevindt zich °P 2503 m en ls 310 m lang. Aan den weg heb 3200 arbeiders gewerkt. Natuuriyff zijn 'r 'J den aanleg van een weg in zoo'n woef land wel eens ongelukken voorgekomen. Vu tien arbeiders zijn daarbij als slachtoffers vallen.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 6