GpmeiA Ingezonden Callantsoog. Wieringen, Texel. Oost-Indié. Sport HELDERSCHE COURANT VAN ^DINSDAG 13 AUGUSTUS 1935/ CCirütit bleekt WITTER Anna Paulowna, Van het paard gevallen. Ir. Mussert voor de tweede maal op audiëntie. De huidige depressie in de in de Zeescheepvaart. Burgerlijke Stand van Den Helder. Marineberichten. Een marine-eskader naar Batavia. Tijdschriften en Weekbladen Stoomvaartbenchten Visscherijberichten AA wrU wacvtdf zegt de moderne huisvrouw, en ze bleekt met €-Cisxtni en bijt néóit gaatjes in Uw goed voor VIJF wasschen 16 ct •'.V.VeV.*.V.1 Handehond. „Emks" Apeldoorn De conclusie Is dus, dat de Hooge Raad zich op liet standpunt stelt, dat van een door belanghebbende gevolgd systeem van af schrijving alleen dan mag worden afgeweken, indien het in strijd is met goed koopmans- gebruik; dat afschrijving in de eerste periode na een verbouwing tot een hooger percen tage dan later toelaatbaar is; en dat het mogelijk is om af te schrijven tot een vast percentage van de boekwaarde. HET TWEEDE STRANDFEEST. Zondag j.1. was een drukke dag voor de commissie van neringdoenden en pensionhou ders. Deze commissie verzorgt n.1. ieder jaar het strandfeest, dat bestaat uit het maken van zandhoopen. In verband met het getij moest reeds des morgens 10 uur worden aan gevangen. 47 deelnemers hadden zich aange meld. Er werd gewerkt in 2 groepen, n.1. een groep kinderen tot 12 jaar en een groep ouderen. Ieder werkte voor wat hij of zij waard was, en toen pl.m. 12 uur eindigen werd geblazen, waren er flinke hoopen ver rezen. Niet lang duurde het of de eerste golven begonnen aan de bergen te knabbe len en al spoedig waren de eerste slacht offers gevallen. Ruim 1 uur waren de prijswinnaars be kend en werd tot de prijsuitdeeiing overge gaan. Met eenige opwekkende woorden be treffende de nog komende feesten, reikte de heer H. J. Schut de prijzen uit. In de Jeugd groep werd de 1ste prijs gewonnen door Mientje Kortbeek (bon ter waarde van 3.50); 2de prijs: Piet Mornier en Jacob Meijers (bon van 2.50); 3de prijs Cor Kruit en Miep Esveld (bon van 2.4de prijs: Piet van Rossem (bon van 1. In de groep ouderen werden de prijzen ge wonnen door: 1ste prijs: J. Vos en S. Kruit 3.50); 2de prijs: de dames F. Krutjer en I. Rezelman 2.50)3de prijs: J. Tholen en J. v. d. Bosch 2.4de prijs: mej. T Kater en G. ten Boekei 1. Om den middag te vullen besloot de com missie een wedstrijd te houden in het tobbe roeien. 38 deelnemers meldden zich aan. Na veel strijd en veel „schipbreukelingen" werden ongeveer half zes de wedstrijden beëindigd. De uitslagen waren als volgt: lste prijs: Pim Tholen 3.50)2de prijs: Wim Groothof 2.50)3de prijs: mej. Nv Rezelman 2.—); 4de prijs: Jacob Meijers 1.50). De feesten vielen bij het publiek zeer in den smaak. Ook de commissie heeft blijk baar den smaak te pakken, want voor vol gende week staat er weer een wedstrijd op het programma. Woensdag a.s. om half twee is er een wedstrijd in het maken van zand hoopen voor kinderen tot en met 12 jaar. Er wordt op groote deelname gerekend! AUTOBOTSING. In den nacht van 11 op 12 dezer, vond op den Lagedijk een aanrijding plaats tussohen twee tractors met aanhangwagens. De be stuurder van een der tractors wilde na het passeeren te vlug het midden gedeelte van den weg innemen, waardoor zijn aanhangwa gen in botsing kwam met dien van den pas- seerenden tractor. De botsing was zoo hevig, dat het achterste gedeeelte der lading van den aangereden wagen, bestaande uit koel celdeuren, geheel versplinterd werd. De be stuurders bleven ongedeerd, terwijl de wa gens slechts geringe schade bekwamen, DIEFSTAL FIETSPLAATJES. De politie kreeg reeds aangifte van dief stal van drie rijwielplaatjes op Zaterdag en Zondag j.1. Men zij dus op zijn hoede POLITIE, V er mist: een heerenrijwiel, merk Spidor. Gevonden: een R. K. kinderkerkboekje Inlichtingen bij den gemeentebode te Hip polytushoef. MARKTOVERZICHT. De wolvee-aanvoer aan de Texelsche markt was ook Maandag weer groot; door de lang durige droogte dalen echter de prijzen. Voor oude schapen betaalde men 8 A 9 gld. per stuk; gelde-schapen 10 tot 12 gld. De lam- merenprijs bleef iets beneden dien van vorige week, n.1. gemiddeld f 5.25 per stuk. De rundvee-aanvoer bestond in een twee tal koeiendie f 90 en f 120 opbrachten), een 7-tal n.kalveren en 13 graskalveren; eerstgenoemden brachten ongeveer f 6.50 per stuk op, graskalveren deden prijzen van 15 tot 35 gld. Schrammen brachten ongeveer f 15 per stuk op; de prijs van vette varkens op de boerderij loopt om de 20 ct. per pond. Veulens deden prijzen van 75 tot 85 gld. Aan de eierenveiling werd een middenprijs betaald (eieren van 60 kg gemengd) van f 2.95 tot f 3.05 per 100 stuks. BURGERLIJKE STAND. Van 10 tot en met 12 Augustus. GEBOREN: Cornelis, z. v. Abraham Geus en Geertruida Vermeulen; Ada Maria Louise, d. v. Petrus Bernardus Riteco en Anna Maria Francisca Winter; Pieter Albert, z. v. Jan van der Slikke en Tryntje Beyert, POLITIE. Gevonden: 1 taschje, 1 portefeuille, 1 lijwietplaatje, 1 dameshoed, 1 kinder- taschje. MUZIEKFEEST TE TEXEL. De opening van het Texelsch Muziekfeest had Zaterdagavond 7 uur in hotel „Texel" plaats. Aldaar kwamen de leden der vier corp sen bijeen en werd eerst het woord gevoerd door den heer J. Schrama. voorzitter van Tex. Fanfarecorps. Spr. riep allen een hartelijk welkom toe; in het bizonder wethouder Parle- vliet en den heer Jonker, die het gemeente bestuur vertegenwoordigden burgemeester Oort kon door lichte ongesteldheid niet aan wezig zijn). De heer Schrama wees verder op de groote moeilijkheden, waarmede de muziek corpsen ten plattelande thans hebben te kam pen. Vooral de radio heeft de belangstelling voor de „Dorpsmuziek" doen verminderen. En doordat door den aether steeds uitnemende muziek tot ons komt, worden aan onze uitvoe ringen hooger eischen gesteld. Het doel van dit feest is grooter belangstelling voor onze plaatselijke corpsen te wekken, terwijl het tevens als proef geldt voor een later te hou den grooter muziekfeest. Spr. had daarbij ook het oog op de verschillende zangvereenigingen die hier bestaan. Hierna voerde wethouder Parlevliet even het woord. Hij sprak den wensch uit. dat dit feest (dat hij tevens als attractie voor de vreem delingen beschouwde, nu in het „hoogseizoen" plaats heeft), zal slagen. Ik hoop. aldus spr., dat de resultaten zoo mogen zijn, dat men later een concours zal durven ondernemen. Hierna stelde de corpsen zich op en werd een rondgang gemaakt door Den Burg. Voor op ging „Excelsior" van Oosterend dat de marschmuziek inzette, daarna volgde „V. I. O. S." van Oost, ,,D. E. K." van Den Hoorn en „Tex. Fanfare" van Den Burg. Dit ongewoon groot muziekgezelschap bracht duizenden in gezetenen op de been; terwijl ook van alle zijden de zomergasten naar het park stroom den. Aldaar aangekomen voerden de corpsen gezamelijk uit de marsch „Sembre et Menze". De uitvoering1 in de muziektent werd vervol gens ingezet door een tweetal nummers van „Excelsior" (zie programma in het nummer van Donderdag), die onder leiding van haar directeur, den heer Bremer, zeer beschaafd werden uitgevoerd. Vervolgens gaf „V.I.O.S." van Oost, twee nummers onder leiding van den heer Zondervan, daarna „D. E. K." van Den Hoorn, onder leiding van dirigent Riteco en „Tex. Fanfare", onder leiding van den heer Dol. Het publiek, dat zoo talrijk was als wij nog nimmer bij een muziekfeest hier hebben meegemaakt, luisterde met de grootste aan dacht naar de verrichtingen der verschillende corpsen en beloonde de musici na ieder num mer met een hartelijk applaus. Na afloop werd een lampion- en een fakkeloptocht gehouden, waaraan ook weder al de corpsen deelnam en waarvoor door de jongelui groote belangstel ling bestond. Na afloop heerschte nog langen tijd een gezellige drukte. Luitenant Meelhuysen overleden. Malang Luitenant Meelhuysen, die op 5 Aug. j.1. bij een oefening buiten dienst van zijn paard viel en een hersenschudding be kwam, is gisteren overleden. Vandaag werd hij onder groote belangstelling met militaire honneurs begraven. Een tragische bijzonderheid is nog, dat de overleden nog slechts 12 dagen getrouwd was. (Aneta). Batavia. Ir. Mussert richtte een verzoek aan den gouverneur-generaal hem voor zijn vertrek nogmaals in audiëntie te willen ont vangen. Deze audiëntie is toegestaan en vastgesteld op Woensdagmorgen te half elf. (Aneta). De vereeniging voor de Staathuishoud kunde en de statistiek zal in haar jaarlijk- sche vergadering, op 2 November te Rotter dam te houden, aan de orde stellen prae- adviezen over de vragen: Welke zijn de oorzaken der huidige depres sie in de zeescheepvaart Welke middelen kunnen te harer genezing worden aanbevolen en welke maatregelen van de zijde der over heid kunnen voor dit doel bevorderlijk wor den geacht? Het bestuur heeft de heeren J. Brautigam, mr. D. Delprat en C. J. P. Zaalberg bereid gevonden om prae-advies uit te brengen over dit onderwerp. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Huisduinen, 9 Aug. 1935. Wij meenden dat het acrobatiek vliegen voor -vliegtuigen boven de bebouwde kom eener gemeente ten strengste verboden was en hoewel Huisduinen buiten de bebouwde kom der gemeente ligt zoo zouden de bewo ners van Huisduinen het zeker op prijs stel len, dat ook Huisduinen als zoodanig werd be schouwd, opdat niet dagelijks het geheele dorp in opschudding wordt gebracht door de monstraties, zooals de heeren uit Soester- berg dagelijks ten beste geven. Zoo kwam ook hedenmiddag weer een toe stel uit Soesterberg, heel laag over het Bad hotel vliegen en na doorgezakt te zijn tot tusschen de huizen, plotseling vol gas te ge ven, hetgeen een ieder deed opschrikken en zelfs kleine kinderen het verdere van den middag geheel over stuur deed zijn. Dit nu herhaalt zich dagelijks. Van diverse zijden werden dan ook niet al te menschlievende wenschen aan der heeren adres gericht. Geloof ons vliegers, wjj apprecieeren uw kunnen, maar toon het niet tusschen de hui zen; op eenige hoogte en afstand kunnen wij uw kunsten best volgen, menig bewoner van Huisduinen zal u er dankbaar voor zijn. Eenige bewoners van Huisduinen. van 10 en 12 Augustus. BEVALLEN: G. Hordijk—Duin, d.; E. J. KoornVerkuijlen, z.; H. W. BijlVisser, d.; S. J. Delis—v. d. Wijk, z.; M. P. Geenev. Gelderen, d.; H. R. de Boer—Nolde. d.; A. MarkusDenijs, d.; J. v. d. GiessenKramer, d.; S. WitteSlavik, z. OVERLEDEN: L. P. Mol. 65 j.; E. van Tol, 66 j. Plaatsingen. Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de volgende plaatsingen gelas.: met 19 Augustus luitenant ter zee der 2e klasse P. J. van der Burgh, bij de marine kazerne te Willemsoord; met 2 September luitenants ter zee der le klasse O. R. T. Immink, ter beschikking"ge steld; en A. N. Schrakamp, bij het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord; dje der 2e klasse P. W. B. Steenkamp, a.b. H. M. Wachtschip te Willemsoord; en R. M. Crom- melin, bij het Kon. Instituut voor de marine te Willemsoord. met 16 September officier van den Marine stoomvaartdienst der le klasse B. J. Kimmel a.b. H. M.'s van Speijk. ft-.i Aneta meldt uit Batavia: Van 29 Augustus tot 2 Semptember zal een eskader, bestaande uit de Java, Banckért en Van Nes benevens de K XVI en K XV en K XIV in de haven van Tandjong Priok ver toeven. HERDENKING REIS HR. MS. „KORTE- NAER" NAAR WEST-INDIK IN 1914, Zooals wij vorige week hebben gemeld zal voor de ojwarenden van bovengenoemde reis een herdenkingssamenkomst worden gehóu den op 11 September a.s. te Soesterberg. Zij, die deze samenkomst wenschen bij te wonen, kunnen zich daarvoor opgeven Weststraat 23, alhier, zoodat op een gemeenschappelijk reis biljet gerei3d kan worden. Morks-Magazjjn, geïll. maandschrift. Hoofd redacteur S. van Son. Uitg. C. Morks Cz., Dordrecht. Inhoud van het Juli-nummer: Persoonlijkheden: Camiel Huysmans, door H. G. Cannegieter, met 9 illustraties; Indische Schetsen:: De aarde beeft, II (Slot), door Fr. van Arta; Onder den Beukelaar, door Bram van Striemen; Geschiedenis van Dordrecht,, door v. S. met 4 afbeeldingen; Novellen: De Neus, III (Slot), door N. W. Gogol, uit het Russisch vertaald door Drs. F. C. Driessen; De Visschershaven, door Bram van Striemèn; Een kijkje in 't Leven der Oude Egyptenarèn I, door Dr. F. C. Dominicus, met 3 illustratiés; Moderne kunst op de Wereldtentoonstelling te Brussel, door A. G.-B. met 3 afbeeldingen; Tooneel: Huwelijkslessen, tragi-komische dan» om 't sexueele kalf, satire in 3 bedrijven, doori Tiemen J. C. Gerritsen; Boekentafel, door G. van Hulzen en v. S., met 3 illustraties; Vgn Heinde en Ver in Woord en Beeld, door v. ,S. met 3 afbeeldingen; Voorplaat: Camiel Huys mans, naar een schilderij van Is. Opsomer; Tusschenplaat: Poolsch meisje; Bijvoegsel,,Zij", maandblad voor de vrouw, met 6 illustraties. „Onze Aarde". Uitg. van Holkema Wa- rendorf. Inhoud van het Juli-nummer: Voorpagina omslag: Locarno aan het Lago Maggiore; Amerika temt de Colorado, door Dr. A. N. J. den Hollander; Tanger ('t Jood- sche Bruidje), door C. M. Vissering; Waar Rhöne en Aare ontstaan, door J. Sibinga Mul der; Tarakan, door J. Sibinga Mulder Jr.; Jüzna Srbija (Zuid-Servië), door W. Valk. „De Kern". Tijdschrift-artikelen van blijvend belang uit binnen- en buitenland. Uitg. v. Hol kema Warendorf. Van den inhoud van het Juli-nummer vermelden wij: Engelsche smaak, American Mercury, New York; München, De Stem, Arnhem; Russeri in ballingschap, Fortnightly, Londen; Winst en Verlies in Mandsjoerrje, Pacific Affairs, New York; Omgang met scheermesjes, Wis-' sen und Fortschrift, Augsburg; Het Katho licisme van het protestantisme. Forum, New York; Kinderzorg in Afrika, Empire Review;' Londen; Lichaamsoefening op rijper léeftrjd, Umschau, Frankfort a. d. Main; De Britsche Luchtvaart, Round Table, Londen; Nadert de crises haar einde?, Revue Beige, Brussel; Toekomst der geluidsfilm, Westermanns Mo- natshefte, Brunswijk; Een model-dictator, American Mercury, New York. „Natuur en Mens" Populair geïllustreerd maandblad gewijd aan de natuurwetenschap pen en haar toepassingen. Uitg. Drukkerij De Hofstad. Juli 1935. Witte dwergen onder de sterren, door W, Chr. Martin; Zelfstandig onderzoek. Een brandbluschapparaat. Iets over de vorming van groote hagelsteenen, door Chr. A. C. Nell; De structuur van steenkool, door J. C. Alders. De geesel van Afrika, dc tropische slaapziekte, door Dr. med. et Phil. Gerhard Venzmer. Gebergtevorming, door W. van Tongeren. De sterrenhemel, door Jos van Limbergen. Keukenzout als grondstof voor de Soda-fabricage, De merkwaardigste orchidee. Catesetum macrocarpum L. C. Rich. Bloem- bestuiving in oude tijden, door A. S. De 'li. XVIII, (een foto uit Mauritius, met bijschrift van de redactie). Het probleem eener afdoen de stofverklaring. Boekbespreking. Het geheel is verduidelijkt met 25 teekeningen en foto's.; 1 „Beauty" van Augustus is een alleszins in teressant nummer geworden. Allereerst treffen we den uitslag van den „Slatjeswedstrijd" aan die voor menige lezeres oogenblikken van cu-. linair genot meebrengt. Een vlot artikel be schrijft een wandeling door het leven van uile dag in New York. A. M. Boissevain geeft een korte aanbeveling bij het artikel van Corn. Conijn. „Filmprominenten over schoonheid in Hollywood", waarin o.a. ook Helena Rubin- stein aan het woord is. M. Moussau'ltVeegens bespreekt eenige „Huwelijksproblemen" en Ernst Vermeer toont in een aardig schetsje' aan, dat het spreekwoord „De kleeren maken den man" niet altijd opgaat. Huidverzorging! en lichaamsbeweging krijgen ook voldoende aandacht, en talrijke illustraties geven het blad een fleurig aanzien. 'i t Publicatie van de Alg. Nederlandsche Ver- keersfederatie (A.N.V.F. l Den Haag, Bundel II, no. 12. 15 Juli. Inhoud: De verkeers- paragraaf uit het wetsontwerp ter verlaging van de openbare uitgaven. „Buitensport", Geïll. halfmaandelijksch blad, gewijd aan buitenleven. Aug. 1935. Uitg. de Spieghel, Amsterdam. I Inhoud: Augustus door F. Koster. In de Camargue door J. P. Strijbos. Dover-San Gatte door L. M. Si hwarz. Als gij de bergen in gaat. Romantisch buitenleven door Ton Koot. Soorten van zeilschepen door J. H. Coolhaas. De duinen, een matig rij terrein. De Noren en wjj. Kroniek der Neder landsche zedelijkheid. Officieele A.N.K.V. mededeelingen. De kampeerder voor een kwartiertje op de eerst": rang? door L. M. Schwarz. Ter informatie. „Historia". Maandschrift voor Geschiede nis. 20 Juli. Uitg. Kemink Zn. Nv, Over den Dom, Utrecht. Inhoud: Onze „eerste" Prins Hendrik, P. de Zeeuw J. G.zn. Studentenleven binnen Franeker, toen het nog het Friesch Atheen' was, A. Hal- lema. De mislukte aanslag op Mr. Barde- sius, Heer van Ypenstein te Heiloo, P. A. de Lange. Een Indisch huwe lijk met hindernissen, Dr. F. W. Stapel. Gu- staaf III, koning van Zweden, Joséphine Lu- lofs. Naschrift, Mr. H. J. A. van Son. Boekbespreking. Vragenrubriek. „De Wandelaar", geïll. maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heem schut, geologie, folklore, buitenleven en toe risme, onder leiding van Rinke Tolman. Uitg. A. G. Schoonderbeek, Laren. Inhoud van de Juli-af levering: J. E. Sluiters vertelt, dat er dit jaar in ons land een invasie van steltkluten heeft plaats gehad, die in een voorloopig niet nader aan te duiden provincie in verrassenden getale hebben gebroed. Rinke Tolman, de redacteur, schetst de veelziju.ge schoonheid van Soest, die den laatsten tijd ernstig wordt bedreigd. Bovendien publiceert hij een bijdrage, waarin hij gewaagt van de schoonheden, die een Juli avond kenmerken. Practicus en P. L. Rusti- i cus geven opnieuw behartigenswaardige wenken met betrekking tot kamer- en tuin planten, ditmaal voor de maand Juli. In zijn rubriek „Van Limburgschen bodem" roert H. H. J. Maas interessante taalproblemen van het Venraysche land aan, dr. A. C. de Koek vraagt de aandacht der lezers voor den sche merenden lichtban aan het hemelgewelf, die als Melkweg wordt aangeduid, J. Vijverberg vertelt verder wat hij in een kwart eeuw als vogelfotograaf ervoer en van wijlen A. Joman brengt de aflevering opnieuw een „wande ling", ditmaal voor de Eempolders. Utvoerig is weer de rubriek „Van en voor de lezers" (.natuur-historisch allerlei), waar in geschreven wordt over het strand te Zand- voort, scholeksters, landgoederen, de schoon- i heid van een duinvallei en den fraaien molen op den Doesburgereng (bij Ede), die verloren dreigt te gaan, doch die wegens zijn schoon heid voor ondergang behoedt dient te worden. Buitengewoon talrijk zijn weer de op een hoog peil staande illustraties. ONTVANGEN BROCHURES, ENZ. A. B. C! Alg. Brochures Centrale. Verkeerd beleid verarmingspolitiek, theorie en praktijk der demissionaire regeering. No. 1. Uit gave Nierop, drukkerij-binderij, den Haag. Uit het woord „ter introductie": De redactie zal pijnlijk haar best doen alle critiek binnen de perken van betamelijke be oordeeling te houden. Alle verdachtmakend, afbrekend geschrijf zal onvoorwaardelijk ver meden worden. Alleen opbouwende verhande lingen komen voor plaatsing in aanmerking. Voorts zal de redactie zich nimmer voor den wagen van de eene of andere politieke partij laten spannen. Zij is overtuigd, dat de econo mische belangen van ons volk in al zijn gele dingen (tegengaan van verdere verarn- ïg en opbouw van welvaart) geen partijpolitieke aspecten mogen aanbieden. Alle landgenooten, van welke staatkundige kleur en religieuze beteekenis zij ook mogen zijn, verwachten als eerste cultuurdaad ae terugbezorging van voorspoedige tijden. Daarom behoeft nog geen verzinking in het stoffelijke plaa. te hebben! De leden der ledactie behooren niet tot de genen, die de geestelijke ontwikkeling van ons volk zouden willen remmen. Een ede, zal het echter met ons eens zijn, dat momenteel de behartiging 'er stoffelijke oelangen 'en zeer ste op den voorgrond is getreden en wegens het nijpend gebrek in breede volkskringen hoe langer hoe meer elk geestelijk sterven terug dringt. Het >.gt in de bedoeling, de komende geschriften alleen aan de materiëele be angen onzer hui houding te wijden, in de hoop, dat geestlijke leiders een reeks, die parallel hier mee gaat, in het leven zullen roeoen. Rapport der commissie van >r ierzoek be treffende crisismaatreg len (ingesteld bij Kon. besluit van "9 Januari 1934, nr. 28). 's-Gravenhage. lg. Landsdrukkerij. Voorzorgs- en beveiligingsmaatre gelen e nemen door gezinshoofden met het eog op eventueele gas-aan- va.iin. Een practische handleiding ter voorlichting van de bevolking. „De Voorzorgs- en beveiligingsmaatrege len" verkrijgbaar bij iederen boekhandel en bij Teulings' Uitgevers Mij., 's Hertogen bosch, Adresboek en Gids voor de gem. Vlieland. Uitgegeven ten dienste van het Vreemdelin genverkeer 1935. Drukkerij R. Oudeboon, Voorstraat 84, Harlingen. Oranje of rood, door J. B. van Heutsz. Firma J. Herberts, Eist (O.B.). De schrijver zegt in zijn voorwoord: Dank zij de uitgevers Firma J. Herberts te Eist, is het thans eerst mogelijk geworden de in de jaren 1929 tot medio '33 gehouden voor drachten in Indië en Holland, in druk te doëh verschijnen. Hiermede is aan het ver ,-:k van vele be langstellenden voldaan en sullen zij bij her lezing ontwaren, dat de actualiteit van het gesprokene niet verminderd, maar wèl ver meerderd is. Het feitenmateriaal is in de laatste twee jaar overstelpend geworden. Een lijvige brochure van ruim 100 bladzij den. Prijs niet aangegeven. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Ajax, 10 Aug. te Kopenhagen Atlas, 3 Aug. v Curagao. Ariadne, 11 Aug. te dam. Ba: alt, 3 Aug. v. Curagao. Berenice, 12 Aug. te A'dam. Calypso, 12 Aug. te A'dam. Colombia, t.. 11 Aug. te Cristobal Costa Rica, u., pass. 11 Aug. Ouessant. Cottica, u., 10 Aug. v. Dover. Deucalior 10 A g v. R'dam. Eemland, t.. pass. 8 Aug. Teneriffe. Euterpe, pass. 12 Aug. Lydd. Ganymedes, 11 Aug. te ïzmir. Hebe, 12 Aug. te Kopenhagen. Hermes, 11 Aug. v. Candia. Hercules, pass. 12 Aug. Ouessant. Iris, 8 Aug. te cristooal. Juno, 9 Aug. v. Palermo. Midas. 2 Aug. v. Curag.ó. Orestes, 12 Aug. te A'dam. Oranje Nassau, 9 Aug. v. New-York. Oberon, 11 Aug te Hamburg. Oi ysseus, 9 Aug. te Curagao. Orion, pas 9 Aug. Gib Jt. Ferseus, pass. 11 Aug. Ouessant. Fluto, 11 Aug. te A'dam. Poseidon, 11 Aug. te Valencia. Rhea, 11 Aug. v. Oran. Venus 12 Aug. te Venetië. Venezuela, u., 10 Aug. te 1 rbados. Stella, 10 Aug. te Alexandrië. Stuyvesant, u., 10 Aug. te Paramaribo. Telamon, 10 Aug. te Genua. Titus, 12 Aug. v. R'dam. Ulysses, 10 Aug. v. Algiers. HollandAmerika Ljjn. Boschdljk, 10 Aug. te R'dam. Damsterdijk, 10 Aug. v. R'dam. Edam. 10 Aug. v. R'dam. Narenta, 9 Aug. Victoria (B. C Nebraska,6 Aug. v. San Francisco. Rotterdam, pass. 8 Aug. Lizaru. Veendam, s, Aug. 1 Tor Bay. HollandO.-Azië Lijn, Zuiderkerk. u., 9 Aug. v. Genua. Serooskerk, u., 12 Aug. te Shanghai. Kon. Holl. Lloyd. Munster, u., 8 Aug. in Porto Alegre. Zaanland, 11 Aug. te A'dam. HollandWest-Afrika Hjn. Amstelkerk, u., 10 Aug. v. Dakar. Maaskerk, t., 9 Aug. v. Dakar. Reggestroom, t., 7 Aug. v. Calabar. HollandAfrika Lijn. Jagersfontein, t„ 11 Aug. v. Port Said. Randfontein, t., 12 Aug. v. Durban. Springfontein, 11 Aug. te Kaapstad. Boschfontein, 10 Aug. te Antwerpen. HollandAmerika Lijn, Binnendijk, 10 Aug. v. Havana. Damsterdijk, 11 Aug. te Londen, Lochkatrine, 10 Aug. te Cardiff. Statendam, 10 Aug. te New-York. Veendam, 11 Aug. v. Southampton Volendam, 10 Aug. te Leith. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, 11 Aug. v. R'dam. Johan de Witt, u., 12 Aug. te Sabang, ld Aug. Aangevoerd door korders: Kleine middel tong p. kg 0.980.80 Kleine tong 0.700.42 Slips 0.280.16 Kleine schol I p. kist 4.602.20 Kleine scnol II 1-900.90 Schar 2.402.00 Voetbal Stoomvaart .djj. Nederland. J. P. Coen, t., 10 Aug. v. Genua. Johan van Oldenbarnevelt, t., 11 Aug. v. Sa- bang. Chr. Huygens, t., 10 Aug. v. Pt. Said. Tarakan, 12 Aug. te Vjaerland. Rotterdamsehe Lloyd. Indrapoera, u., pass. 10 Aug. Peri Garoet. t., pass. 10 Aug. Kaap del Armi. Kota Baroe, u., pass. 10 Aug. Kaap del Armi. Kota Nopan, 11 Aug. te R'dam. Kota Radja, u., 12 Aug .te Belawan. Modjokerto, 12 Aug. v. R'dam. Palembang, 9 Aug. te Hamburg. Sibajak, t., pass. lz Aug. Gibraltar. Slamat, 12 Aug. te Ullvik Soekaboemi, 10 Aug. v. Batavia. Tapanoeli, t., pass. 10 Aug. Perim. Kon. Paketv. Maatschappij. N. Zeeland, 9 Aug. te Batavia. Roggeveen, 10 Aug. te Zanzibar. Sinabang, 10 Aug. v. Belawan. Tasman. 9 Aug. te Batavia. HELDERWATERGRAAFSMEER 83. De Amsterdammers waren geen schaduw meer van vroeger. In een voor weinig publiek gespeelden wed strijd heeft Helder haar sparring-partner Watergraafsmeer vrij gemakkelijk de baas kunnen blijven, hetgeen de cijfers, waarmee de zege behaald werd 83 ook wel duidelijk maken. Het elftal der Amsterdam mers, dat slechts 2 invallers telde, viel bar tegen: de tand des tijds heeft wel bar ge knaagd aan dezen vroeger zoo gevreesden 1 tegen zander! Het staat o.i. vast, dat de blauw-witten dan ook een zwaar seizoen te gemoet gaan. Mede door de tropische hoedanigheid van de temperatuur kon in deze omstandigheden van Helder dan ook geen bijzonder attrac tieve partü voetbal verwacht worden. De heeren deden het kalm aan, zoodat de match bijkans geen oogenblik vermocht te boeien. Dat zal over 2 weken wel anders zijn, als het eerste elftal van VSV een visite komt afleggen! De thuisclub verscheen in de volgende combinatie: Muller P. Trap Burger L. Trap Kluft Quant Spigt B. de Boer Backhaus Buis Bijl Zooals het team aldus verscheen, zal het nog wel diver-e wijzigingen ondergaan voor het competitie-fahig is. hort na het begin viel de l.binnen uit; de Boer ging op zijn plaats spelen en sn speler uit H.V lagere elftallen stelde zich al. ci.tsjinnen op. De nieuwe linkervleugel deed uitstekend werk en we zouden de E.C. willen .-.dviseeren hier niet meer aan te tornen. Maar voor de overige voorhoede-plaatsen mag men nog wel eens goed in het archief rondneuzen... Verder kunnen we Burger als back niet be wonderen, deze jongeman is bovendien wat te zwaar geworden en heeft veel van zijn vlugheid ingeboet. Het heeft geen zin het spelverloop wper te geven; de wedstrijd had daarvoor te wei nig historische waarde. De withemden gaven voortdurend den toon aan en leidden bij de rust reeds met 51 door doelpunten van Backhaus, Bijl (2) en de Boer (2). De be zoekers maakten van een depressie in het H.-team gebruik om nog iets van hun achter stand in te loopen (53), doch toen was het met hen gedaan en scoorde de thuisclub nog driemaal. Bakhaus (2) en Bijl waren de va ders van deze doelpunten. Referee Augustein vervulde zijn gemak kelijke taak tot aller tevredenheid. HELDER HWATERVOGELS I, Morgenavond, aanvang 7 uur, spelen de winnaars van de Rauchbeker en het Gouden Kruis tegen elkaar. Dit treffen heeft op het Helder-terrein plaats. Beide elftallen komen zooveel mogelijk in de opstelling uit waar mede genoemde corypheeën behaald werden; bij Helder zal echter de crack Harry Sporken medespelen. OF HET SUCCES-TERREIN. Burgemeester Kolff opent de over- dekte tribune. Nadat de muziekvereeniging „Harmonie", onder leiding van den heer P. Bruul, een vroolijken rondgang door het dorp had ge maakt, werd naar het Succes-terrein gemar- JAMES BRADDOCK, de nieuwe wereldkampioen in zwaar gewicht boksen, wiens strijs met Max Schmeling met de grootste interesse tegemoet gezien wordt cheèrd, waar reeds vele bezoekers aanwezig waren. Tegen half drie neemt de heer D, Oden het woord en daarna de burgemeester, Deze schetste het nut van de voetbalsport en voor Wieringen in het bijzonder. Hij appre cieert de goede samenwerking tusschen Suc ces en Wielerbaan-directie, waardoor wedstrij den op hetzelfde tijdstip zooveel mogelijk vermeden worden. Vervolgens brengt hij hul de aan den architect Zanstra en de aanne mers Dekker en Lont en schilder Van der, Wal. De tribune biedt plaats aan ruim 250 personen. Door een vijftal ijijzeren pilaren wordt het dak gesteund. Het ijzerwerk is in grijze kleur gehouden, hetgeen een keurig aanzicht geeft. Nadat de burgemeeester de hoop heeft uitgesproken, dat de tribune im mer vol mag zijn, dankt de heer Oden en verklaaart de tribune voor geopend. Dan speelt Harmonie een pittige marsch en wan delen de veteranen het veld op. De Amster dammers maken gebruik van de gelegenheid tot complimenteeren en brengen een bloe menhulde aan Succes, hetgeen zeer gewaar deerd wordt. Na een driewerf hoera voor, Succes te hebben aangeheven, fluit scheids rechter Metselaar en de strijd neemt een aan vang. De wedstrijd, SUCCES—D.E.C. 3—2. Het was j.1. Zondag voor Succes een ge wichtige dag. Na afloop der officieele opening der tribune kwamen de Succes-veteranen tegen Oudesluis in het veld. Er werd somtijds heel aardig gespeeld. Rust ging in met blanco stand, maar toen wisten de S.-veteranen 2 maal te doelpunten en kwam het einde met een 20 overwinning voor S., waarna beide elftallen op de gevoelige plaat werden ver eeuwigd. Om ruim 4 uur kwam Succes I in het veld tegen D.E.C. I uit Amsterdam. S. probeerde een nieuwe opstelling, welke matig voldeed. D.E.C. gaf uitstekend partij en er ontstonden verscheidene hachelijke situaties voor het S.- doel. Het was maar goed, dat de S.-keeper goed op dreef was. De S.-midvoor loste een hard schot, dat op fraaie wijze door den D.-keeper werd gestopt. Even later moet de S.-keeper visschen voor een schot van dichtbij. Met 10 voor D. breekt de rust aan. Na de thee is D. direct weer in deD aanval en al spoedig, als een der S. spelers den bal te zacht terug speelt, profiteert de D.-links- binnen hiervan en maakt 20. Hierna komt een kleine omzetting in het S.-elftal en zien we direct een opleving. Als de S.-rechtsbuiten naar binnen zwenkt, lost hij een schot en de stand is 21. Dat geeft den S.ers nieuwen moed. Even later is het wederom de S.-rechts buiten, welke met een mooie kopbal do partpen óp gelijken voet brengt, 22. Nu hebben de S.ers wel het beste van het spel. Vele aanvallen worden nu door buitenspel onderbroken, waar de D.ers zich nog al op toe leggen. Bij een strubbeling voor het D.doel maakt de S.-linksbuiten 32. Op het laatste moment krijgt de D.-linksbuiten nog een mooie kans om gelijk te maken, doch zijn schot gaat naast. Spoedig kondigt de scheids rechter dan het einde aan en heeft het talrijk opgekomen publiek volop genóten. PSV's TOER NAAR TSJECHO-SLOWAKIJE PSV heeft op haar toer weinig succes ge had, hetgeen ook te verwachten was gezien de sterke tegenstanders. Van 't beroemde Sla- via kreeg onze kampioen een gevoelige 60 nederlaag te slikken, tegen Zidenice (Brünn) eveneens Mitropacup-deelneemster, werd het 'n vrij eervolle 52. Tegen 't veel minder ge klasseerde Gablonz speelde PSV tenslotte ge lijk. 22. WEDSTRIJDEN OM DEN NEDERLANDSCHEN VOETBALBEKER, Seizoen 1985'86. De wedstrijuen om den Nederlandschen Voetbalbeker zullen dit seizoen worden ge speeld volgens onderstaande regeling: 1. De competitieleider heeft op de Beker- wedstrjjddagen het recht den Bekerwedstrijd voor te laten gaan op een competitiewed strijd, óók al is die Bekerwedstrijddag een z.g, inhaalwedstrijd. 2. Clubs, die uitvallen in de Bekercompetitie, moeten op de Bekerwedstrijddagen competitie wedstrijddagen competitiewedstrijden inhalen, c.q. nieuwe spelen. 3. Clubs, die spelers of invallers moeten af staan aai vertegenwoordigende elftallen, kun nen hiervoor geen uitst vragen van een Be kerwedstrijd. 4. Deelnemers kunnen zijr de clubs, die spe len in den NVB, kampioenen der Erkenda Bonden eenige niet 'oegelaten vereenigin- gen, liefst zoo veel als noodig is, dat een tus- schenronde wordt voc r' omen. De volgorde der tt spelen wedstrijder zij alaus. le Ronde: 2e Zondag in September; 3e4e klassers K.N.V.B.; kampioenen Erkende Bonden; niet-toegelaten vereenigingen. 2e Ronde: Laatste Zondag in October: de overgeblevenen van ronde 1, plus de 2e klassers K.N.V.B. 3e Ronde: Onafhankelijkheidswedstrijddag! de overgeblevenen van Ronde 2, plus de le klassers. 4e Ronde: Tweede Kerstdag: de overgeblevenen van Ronde 3. 5e Ronde: Nieuwjaarsdag: inhaaldag, zoo noodig, tusschenronde. 6e Ronde: Eerste Zondag in Februari: de overgeblevenen van Ronde 4 en 5, 7e Ronde: Eerste Zondag in Maart: de overgeblevenen van Ronde 6, enz. enz. tot de finale en zoo noodig 2en Paaschdag, Hemelvaartsdag, en 2en Pinksterdag benut ten om tijdig klaar te komen met de Beker competitie.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 7