Vereenigings-0 ^Voetbal organen Drukkerij De Boet 3a&tduUtcn&/mt Sbeien HELDHRSCHE COURANT WVNi ZATERDAG: i7: AUGUSTUS 1935. GEMENGD NIEUWS Smokkelaar doodgeschoten. Kindermoord? De berooving vian negen duizend gulden. De kindermishandeling te Roden (Dr.) Aanrijding te Bussum. Onbewaakte overwegen Het „gesmokkelde" meisjej Rumor en humor in autobus. Douanebeambte als blinde passagier Griezelige vondsten aan de Nederlandsche grens. Marineberichten. Candidatuur bestuurslid N.H.V.B. Haven van Nieuwediep 10 Bond van Werkgevers in Hötel-, Restaurant-, Café- en Aanverwante Bedrijven („Horecaf"), kantoorhoudende aldaar aan de Kruisstraat 3032, Hotel „De Leeuwerik", nemen de vrij heid éertiiedig Uwe aandacht te vragen voor het volgende: Een groot deel der gemeenten in den lande heeft gebruik gemaakt van de mogelijkheid door de Wet van 28 Juli Stbl. 388 tot wijzi ging van artikel 31 duodecies van de Wet op Personeele Belasting geopend om bij gemeen teverordening te bepalen, dat perceelen of gedeelten van perceelen, uitsluitend dienende tot uitoefening van het bedrijf van den hou- der van een koffiehuis, restaurant of andere soortgelijke inrichting, gelijk worden gesteld, hetzij met winkels of logementen, hetzij met perceelen of perceelsgedeelen, die gemeubi- leerd Worden Verhuurd. Het is een droevig teeken des tijds,dat in welhaast alle voormelde inrichtingen de enorme daling der inkomsten het opbrengen der vaste lasten in hun vollen omvang onmo gelijk maken. Tengevolge van de heerschende ongunstige economische omstandigheden werd een buitengewoon sterke teruggang in het vreemdelingenverkeer en het reisverkeer bin nenslands teweeggebracht, waardoor van eeriige winstgevende exploitatie van hötel-, restaurant- en cafébedrijven geen sprake meer is. Al mogen de uiterlijke teekenen van welstand welke worden gevormd doOr den bouw en inrichting van de café-restaurant bedrijven den schijn verwekken als heerschte daarin nog een zekere welvaart, zij dienen slechts als middelen tot inkomstenverwerving, welke noodzakelijk zijn om het bezoek te stimuleeren. Deze middelen tot inkomsten verwerving, zonder welke de instandhouding van het cafe-restaurantbedrijf niet langer mogelijk zou zijn, worden door de Personeele Belasting op onrechtvaardige en ondragelijke wijze belast. In de meeste bedrijven is vooral, tengevolge - van den loQden druk der Perso neele Belasting de nood' ten top' gestegen. Gedurende de afgeloopen drie jaren is de Waarde én mitsdien ook de huurwaarde van ale onroerende goederen, 'doch in'het bijzon der van voormelde perceelen aanmerkelijk gedaald, terwijl dé wijze, Waaróp de huur- schatting plaats vindt met die daling der huurwaarde niet voldoende rekening houdt. Het hötel-, restaurant- en cafébedrijf be hoeft dringend verlichting van lasten ten einde de prijzen op een peil te kunnen bren gen, dat past bij de huidige koopkracht van het publiek. Ondergeteekenden verzoeken U daarom eerbiedig doch met den grootsten aandrang te willen besluiten met ingang van 1 Januari perceelen en perceelsgedeelten, dienende tot uitoefening van een restaurant of koffiehuis ten aanzien van de Personeele Belasting met winkels gelijk te stellen. Met verschuldigde Hoogachting, Namens adressante voormeld De Afdeeling Haarlem van den Neder- landschen Bond v. Werkgevers in Hótel- Restaurant-, Café- en Aanverwante Be drijven „Horecaf", C. A. C. GUNTHERS, Voorzitter. A. W. SCHAEFFER, Secretaris. RIALTO-THEATER. De verrassing Als we ons niet vergissen is „Speculanten" de eerste Duitsche film, die „Rialto" in haar nog jonge bestaan draait. Maar dat dit eerste Duitsche product een verrassing, voor óns al thans, zou worden, konden we niet vermoeden toen de eerste meters van de rolprent voorbij waren. Doch allengs ontwikkelde zich zulk een lustig gebeuren, dat door zoo veel uit stekende „typen" gebracht werd, dat we ons kostelijk gingen amuseeren in het geval. In het kort gezegd komt het hierop neer, dat een assistent-advocaat na 20-jarigen, trouwen dienst (men lette eens op de koddige passages uit dit diensttijdperk!) plotseling aan het hoofd gesteld wordt van een zaak-in-onroe- rende-goederen, een zwendelgeschiedenis eer ste klas. Het is een zeer knap acteur, Weisz Ferdl, die hier den rol van Bernard, den „Di- rektor!", vervult. Is zijn creatie als genoem de assistent al meesterlijk, men moet hem zien als hij eenmaal in zijn hooge functie ingebur gerd is. Prachtig gewoon. Zooals het meer gaat, de kleine-groot-geworden man omgeeft zich met een aureool van waardigheid, die je doet schateren. De film is doorspekt met gees tige vondsten, die we allen kunnen toeschrij ven aan den regisseurFritz Kampers, de acteur, dien heel Duitschland jarenlang ver guisd heeft, doch die nu eindelijk zijn groote kans gekregen heeft. Met vondsten merken wij er hier twee aan: de scène aan de Bank, als Direktor Mühlmann de juistheid van zijn tegoed komt onderzoeken. Eerst schrijft hij een cheque van 1 Mark, welke prompt uitbe taald wordt. Toen dat goed ging probeerde hij het met 50 Mark, welker uitbetaling even prompt ging. Tot niet geringe verbazing van het geheele personeel, tot den direkteur aan toe (welken Bernard als „collega" begroet!) volgt dan een cheque van 50.000 Mark; ook hiervan volgt uitbetaling, Bernard neemt het geld op, doet er de reeds gedisponeerde 50 en 1 Mark bij enstort het geheele bedrag weer op zijn rekening! En het gezicht waarmee hjj dit alles presteert! En dan is er de geschie denis van de postzegel en den brief aan Ber- tha, enfin er zijn er nog vele. Komische crea ties geven ook Theo Linge én Otto Wallburg als de beide speculanten en Kurt Vespermann als de schuchtere advocaat, die, zoo eindigt de film, „met mij (Bernard) als schoonvader, elk proces zal winnen!" Van geheel andere conceptie is de tweede hoofdfilm, die „The Midnight Club" getiteld is. Het is een product vervaardigd naar het gelijknamige boek van Philips E. Oppenheim, dat velen wel zullen kennen. We kunnen dus volstaan met regie en acteurs (George Raft en Clive Brook vooral!) een compliment te maken voor de fascineerende wijze, waarop zij het verhaal op het witte doek geprojecteerd heb ben. Het geheel is zeer spannend met ge heime deuren, verborgen kijkgaten, seinmid- delen, i enfin, met alles wat een echt verhaal van Oppenheim annex is. Vooraf gaat een klein voorfilmpje, klein maar fijn, „Popeye the sailorman", een tee kenfilm en juist vanwege de voorgaande kwa lificatie kan die niet anders zijn dan een gees- teeskind van Dave Fleischer. Polygoon- en Paramount-nieuws, actueel als Immer, completeeren dit gevarieerde en sma kelijke programma. WAARSCHUWING. De H. C. v. P. te Amsterdam ontraadt het in relatie treden met het Technisch Bureau van Veiligheidsapparaten „De Magneet", ge vestigd Schollenburgstraat 13 te Amsterdam. De eigenaar dezer onderneming Frederik George ter Horst, geboren te Amsterdam 24 Maart 1900, wonende Pieter Aert-jzstr. 121 en Johannes Mone, geboren te Amsterdam 17 Maart 1900, wonende Schollenbrugstr. 13, beiden te Amsterdam, verkoopen tegen con tante betaling aan winkeliers enz. busjes rui- tenwas, merk „Plus Clear" en stellen deze winkeliers z.g. aan tot alleenvertegenwoor diger voor een bepaalde streek, onder toezeg ging, dat de was, welke zij eventueel niet aan den man kunnen brengen, na verloop van ze keren tijd.tegen kostenden prijs teruggegeven kan worden. Het product voldoet niet aan de verwachtingen en de eigenaren van „De Mag neet"' onttrekken zich door allerlei trucs aan hun belofte tot terugneming der onverkocht gebleven was. i Binnenland. Te Herzogenrath nabij Kerkrade is gister nacht een smokkelaar, die met koffie van de Limburgsche grens kwam, door een ambte naar doodgeschoten. Zijn kameraad kon ont vluchten. Het slachtoffer is ongeveer. 25 jaar. Zijn identiteit is nog niet vastgesteld. Te Hengelo (G.) is het echtpaar W. ge arresteerd, dat wordt verdacht een pas geboren kind in de buurt van hun woning te hebben begraven. Toen de vrouw eerst in ver zekerde bewaring was gesteld, vervoegde de man zich ten gemeentehuize en ging onver wachts den veldwachter B. te ljjf, zoodat deze assistentie van een. paar burgers moest in roepen. Het echtpaar zal voor den officier van justitie te Zutfen worden geleid: In. verband met de berooving, die Maan dagavond in een pand in de binnenstad te Rotterdam is gepleegd, waarbij een buiten-' man 9000 is ontstolen, is nog een derde aanhouding verricht. Verdacht van heling is gearresteerd een man, G. A. S. geheeten. De drie gearresteerden zullen heden voor den officier van justitie worden geleid. EEN INBRAAK TE SLIKKERVEER. Gisteren is ingebroken te Slikkerveer in het kantoor van de Reederij op de Lek. Het kantoor is geheel doorzocht. De hulp van de Centrale Recherche te Rotterdam is ingeroe pen. Hoeveel er gestolen is, kan nog niet worden vastgesteld. 664 gestolen. Van andere zijde meldt men nog: De dieven zijn vermoedelijk over het ach ter het kantoor gelegen bouwland geloopèn, hebben een hek weggenomen en zijn door middel van verbreking van een ruit en het verwijderen van een grendel binnengekomen. Daarna hebben zij de brandkast geforceerd, waaruit een portefeuille met 664 in contan ten is verdwenen. Het slachtoffertje overleden. Het 3-jarig zoontje van J. H. geboren B., uit Roden (Dr.), dat met zware- verwondin gen in het Academisch Ziekenhuis te Gronin gen is opgenomen, is gistermiddag' aldaar aan de gevolgen overleden. Of hier sprake is van opzettelijke mishan deling door de moeder, zal nog nader onder zocht worden. Van een aanhouding van de moeder is in ieder geval nog geen sprake. Een gestolen auto beschadigd. Vannacht omstreeks half een was de heer R., uit Laren, met zijn auto komende van den Brediusweg, juist de Brediusbrug te Bussum gepasseerd, toen uit de rich ting Naarden, in snelle vaar de heer R. dacht 100 K.M. per uur een auto naderde. De heer R., die de Generaal de la Reylaan wilde inrijden, remde nog, om den razenden auto voorrang te verleenen, doch kon een aanrijding niet verhinderen. Beide auto's tolden om elkaar heen, de heer R. kon zijn auto tot stilstand brengen, de andere reed het trottoir op, reed de spiegelruit van een kruidenierswinkel in, sloeg toen rechts af, om een automaat en daarna een brieven bus tegen den grond te rijden eri kwam te gen een hek terecht. De heer R. en een voorbijganger zagen twee mannen uit den auto springen en hard weghollen. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek alleszins reden tot een vlucht te be- saan, want de auto beantwoordde aan het signalement van een voertuig, waarvan de Amsterdamsche politie opsporing had ver zocht. De auto was 's avonds in de Titiaan- straat te Amsterdam gestolen, toen hij voor de woning van den eigenaar, den heer P.d stond. Beide auto's zijn zwaar beschadigd. De heer R. kreeg geen letsel. Man door een trein gegrepen en ge dood. Donderdagavond half zes is op den onbe- waakten overweg bij het landgoed Dennenrode bij Hooghalen in de gemeente Beilen de 55- jarige loondorscher A. Oostindië uit Hooge- veen, die daar per motorfiets passeerde, door een motortrein gegrepen en op slag gedood. Vermoedelijk had hij al zijn aandacht gewijd aan den trein, die uit het Noorden naderde en dien hij juist kon passeeren. De man was ge huwd en vader van een groot gezin. Onlangs was hij uit het ziekenhuis ontslagen na een motorongeluk bjj Harderwijk. IN EEN WATERPUT VERDRONKEN. Het tweejarige dochtertje van den heer B. aan de Vecht te Teuge (gemeente Voorst) is Woensdagmiddag spelenderwijze in een wa terput gevallen. Hoewel spoedig hulp aan wezig was, mocht het niet meer gelukken om de levensgeesten op te wekken. LUIZENPLAAG TE LANGENDIJK. In een groot gedeelte van de tuinbouw streek Langendijk heerscht een ware luizen plaag, waardoor de diverse koolsoorten op bedenkelijke wijze zijn aangetast. Een romantische geschiedenis heeft zich! deZer dagen te Rotterdam afgespeeld, of lie-t ver het slot van deze geschiedenis speelde in; de Maasstad. Op 9 Augustus kwam in dei haven te Rotterdam aan een Nederlandseh schip, dat eën reisje naar Finland had gé- maakt. Te Aabo is een 15-jarig meisje aan boord van dit schip gegaan, zonder dat dei kapitein of stuurlieden dit wisten. Zij kwam aan boord dank zij de hulp van een matroos,, die haar verborg in het logies, dat hjj met eenige andere matrozen deelt. De aanwezig heid werd door de matrozen geheim gehou den. Het meisje kwam nooit aan dek en ver-! toefde, als men vreesde, dat er kans was,; dat zij ontdekt zou worden, in een kast. Te: Rotterdam heeft men kans gezien het meisje,1 een Finsche, zonder dat iemand het bemerkte.! aan wal te brengen- De matroos, die haar; te Aabo aan boord smokkelde, bracht haar! bij familie van hem onder. Een paar dagenj later kwam dit verhaal de rivierpolitie ter: oore. Een van de matrozen, die van de zaak; afwist heeft waarschijnlijk het romantische! verhaal aan kennissen verteld en zoo ging' het verder, tot het bij toeval bij de politie terecht kwam. De politie heeft het meisje opgespoord en naar den Vreemdelingendienst gebracht. Te Rotterdam. Zij vertelde, dat zij in Finland in een Te huis voor Meisjes «verblijf hield, waar eèn tante haar had ondergebracht. Haar vader, een architect, was n.1. op reis en haar móe der, een artieste, maakte een tournee door Zweden. Zij had naar haar moeder in Zvée- den willen gaan en daarom de hulp van den Nederlandschen matroos ingeroepen. De be doeling was geweest, om het meisje van Rot-i terdam later naar Zweden te „smokkelen". De Vreemdelingendienst heeft er voor geJ zorgd, dat het meisje naar Finland terug keert. De matrozen, die in het logies verblijf hielden, waar het meisje was verborgen, zijn ontslagen door de reederij. Deze week stopte een lange „Pullman-car"j voor den gesloten tolboom aan de greps NederlandDuitschland bij Beek. Een der; douanebeambten opende het portier en heesch zich in den wagen. Twee passagiers hadden; zich aan zijn vragen en onderzoekingenjn alle leidzaamheid onderworpen en, eenigszinsi verstijfd van den langen rit, meenden zij ,dej gelegenheid waar te nemen om zich eenj oogenblik te verpoozen. Zij verlieten daarom': de bus. Op hetzelfde oogenblik ging de tol boom omhoog, om een auto voor Duitschland door te laten. De bestuurder van de „Pu.11- man-car" hoorde het dichtklappen van heti portier, zag den afsluitboomen omhoog gaan en zette op hetzelfde oogenblik de wagen in beweging. Consternatie in en buiten den wagen! De douanebeambte poogde door luid geroep de aandacht van den man in den „tractor" te trekken. De passagiers kregen, een lachbui. De bel, waarmede de aanhang-j wagen met den „tractor" was verbonden, bleek defect. Toen men in koor begon te| schreeuwen en tegen de ruiten te trommelen! was de wagen al zoo op.gang, dat de be-j stuurder door het geraas van den motor niets j meer hoorde. In een bocht van den weg zag men, onder j het schijnsel der lantaarns, die bij het douane- kantoor staan, twee heftige gesticuleerde ge-j stalten. Het waren* de vergeten passagiers, die gedwongen waren naar Beek te wandelen, i Daarna beklom de wagen zuchtend de Beek- sche heuvelen. De douane-beambte had zich in zijn lot geschikt en moest tegen zijn wil de reis tot Nijmegen voortzetten. Er kwam redding in den vorm van een ver keersopstopping. De chauffeur minderde vaart en toen de wagen met een slakken- gangetje vooruit kroop, begon het gemeen schappelijk geroep en geklop opnieuw, thans met succes, De man in den tractor keek om, zag de heftige beweging in zijn wagen, stopte en snelde naar het portier. Toen hij dit opende schoot hem een brieschende gestalte voorbij, de douanebeambte, die, achtervolgd door luid gelach der reizigers, in de richting van de grens verdween. (Hd.bl.). In het dorp Wuestwezel aan de Neder- landsch-Belgische grens worden de gemoede- ren heftig in beweging gebracht door eenige j griezelige vondsten op een stuk hooger ge- legen boschgrond van den landbouwer De Bie j in het gehucht Achterbrug vlak bij de Ne- j derlandsche grens. In Juni 1933 was de voerman Lenaerts uit Wuestwezel bezig op dit perceel boschgrond zavel (een soort leem) te delven. Op onge veer 1 M, dieptete stiet hij op een in verre-j gaande staat van ontbinding zijnd l(jk. Os- middellijk werden politie en parket uit Ant werpen gewaarschuwd, die een uitgebreid onderzoek, zelfs tot in verren omtrek, instel- den, doch dat onderzoek leverde geen enkel j reeultaat op, zoodat het lijk op het kerkhof te Wuestwezel werd ter aarde besteld. Ruim een jaar later in September 1934 was 1 de landbouwer de Bie op hetzelfde stuk land i bezig zavel te delven en legde hij opnieuw een 5 lijk bloot. Ook ditmaal leverde de meest nauwgezette onderzoekingen niets op, wat tot indentificatie of vaststellen van de doods- oorzaak kon leiden. Ook bij opgravingen in de buurt werd niets gevonden. Des te geheimziniger wordt deze zaak nu eind vorige week door den voerman Lenearts op hetzelfde stuk grond opnieuw een lijk werd gevonden. Bij het zavel delven op eenige meters af- stand van de plaas waar de beide andere lijken werden gevonden, kwam Lenaerts op een plaats waar de zavel opvallend los was en den indruk maakte omgewoeld te zijn. Hij waarschuwde daarop direct den politie- commissaris Blommaert, om samen met hem het omwoelde stuk, aan een nader onderzoek 1 te onderwerpen. >p circa 80 cm diepte vond men daar op-' nieuw een reeds vrijwel geheel vergaan lijk. Weer kwam het parket ter plaatse, doch ook ditmaal werd niets gevonden wat eenig hou- vast zou kunnen bieden. Naar de politie-commissaris mededeelde, I waren alle drie lijken van betrekkelijk jonge menschen, die vermoedelijk naakt in den grond gestopt zijn. Men heeft de omliggende aarde toch nauw keurig onderzocht en gezeefd, doch daarbij is i letterlijk niets gevonden van resten van klee- •djng3tukken of schoenen of iets dergelijks Waren de dooden gekleed geweest, dan zou den vrij zeker nog knoopen, enz. zijn gevonden. Over den tjjd, dien de lijken in de aarde heb ben gelegen, bestaat geen eenstemmigheid, doch naar de meening van den gerechtelijken geneesheer zou dit nog slechts enkele jaren zijn, daar de lijken in zavel zeer spoedig ver gaan. Men staat dan ook in ieder opzicht voor een raadsel, temeer daar de plek der griezelige vondsten op slechts 20 m afstand van het jfuis van De Bie is gelegen. Ufi Luit. ter zee e kl. A. W. Schrakamp wordt 2 September gepl atst bij het Kon. Instituut yoor dé n.arine te .uems ord als leeraar in zeevaartkundée cijferen,' sterrenkunde, me teorologie en inwendigen dienst. Luitenant ter zee 2e kl. R. M. Crommelin wordt 2 September overgeplaatst van het de partement van marine hij het Kon. instituut voor de marine te Willemsoord. Hr. Ms. GOUDEN LEEUW. Aneta meldt uit Tandjong Priok: Hr. Ms. Gouden Leeuw is hedenmiddag al hier aangekomen en blijft tot 19 Augustus te Tandjong Priok. Aanwijzing thuisvaren. 20 Juli 1935 per m.s. „Sibajak" van Tand jong Priok. Stoker olieman F. W. v. d. Spoel, Matroos le kl. H. Wasser, Matroos 2e kl. W. H. Zuuring, Marinier 3e kl. H. J. Lander, marinier 3e kl. Ai Eising. 14 Augustus 1935 per m.s. „Dempo" van Tg. Priok. Majoor machinist F. A. Boerman. 18 September 1935, per m.s. „Marnix' van St. Aldegonde" van Tg. Priok. "Sergt. telegr. J. 'T. Heyerman, sergt. torpmr. W. J. Rijntjes, Kwartiermeesters H. J. Gruts, A. G. van der Horst, J. P: Parlevliet, A. v. d. Sluys, korpl. konst. H. C. Dasbaeh, korpl. schrijver K. F. Rotschafer, seinersmaat J. W. Hartog. 25 September 1935, per m.s. „Baloeran" van Tg. Priok. Schipper J. Lievense Sergt. hofm. H. W. v. Hoek, Kwartiermeesters J. Bouhuizen, A. P. de Klerk, Korpl. konst. G. Harmsen, Korpl. telegr. L. Verhagen, Seinersmaat C. F. B. v. d. Króft,' Korp. vltmr. M. H. A. v. Bebber, Korpl. der marns. J. H. Post, Korpl. torpmr. H. v. Dijk. 9 October 1935 per m.s. „Chr. Huygens" van Tg. Priok. Majoor torpmr. J. A. A. Essink, Korpl. der marns. A. J. Gigengack, Seinersmaat E. W. Stoffels. 30 Octobe 1935, per m.s. „Johan van Ol- debarnevelt" van Tg. Priok. I Bootsman H. de Groot, Korpls. vltmr. M. J. Schenkius, J. al Hermes, Korpl. torpmr. A. de Buyzer, korp torpmr. M. H. Esser, M. P. de Kam, D. Kokkelink. Ondervolgende personen zjjn geslaagd voor de proef voor korporaal konstabel: Matrozen le kl. A. v. d. Brand, M. J. Groene- weg, G. Bakker, P. Sohier, H. C. v. d. Beek, J. de Visser, R. de Lege, A. J. Parrin, J. H. B. Hovius, matrozen 2e kl. M. F. Philippus, J. Peeters, mariniers le kl. M. Vreugd, A. L. v. Sel3t, C. Klein, F. Homborg, A. v. Ber- kum, W. Boon, J. B. v. Rinsum. Aangenomen in den zeedienst. Matroos 2e kl. W. Slotboom 17 Juli 1935. Matroos 2e kl. A. v. 'd. Akker, 17 Juli 1935. Matroos 2e kl. R. A. Risseeuw 22 Juli 1935. Marinier 3e kl. L. v. d. Nieuwendijk, 1 Aug. '35 (in opleiding tamboer. Bevordering. Tamboer 2e kl. J. L. F. Willemsen 1 Aug. tot tamboer le kl. Met ontslag uit den zeedienst. Marinier le k1. P. .iesseling 28 Aug. 1935. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN HELDERSCHE BOYS. Beslissingswedstrijd Helder IH—H.R.C. IV. Terrein Bolweg. Aanvang 10 uur. Zondag a.s. vindt op het Boys-terrein aan den Bolweg de beslissingsmatch plaatst voor de door de Boys uitgeschreven nederlaag wedstrijden. Door de Boys een fiksche nederlaag toe te brengen, wisten zoowel Helder 3 als HRC 4 zich boven de andere mededingers te neste len, zoodat ze nu uit noeten 'maken, wie den prijs toekomtu Voor beide ploegen is dit een eerste kennis making voor de competitie, daar HRC 4 dit seizoen ook in de eerste klasse zal uitkomen, en tevens een pracht oefenpartij. Beide ploe gen zullen wel in hun sterkst mogelijke sa menstelling voor den dag komen om de naam van hun club zoo hoog mogelijk te houden. SUCCES-NIEUWS. De wedstrijden voor a.s. Zondag bepaald ;Ztjn als volgt: v.m. 10 uur: Succes AB.K.C. A; v.m. 11 uur: Succes bB.K.C. b; v.m. 2 uur: Succes 3B.K.C. 2. Geen uitwedstrijden. OEFENPROGRAMMA H.F.C. „HELDER". Naar ons door het secretariaat van de H.F.C. „Helder" wordt medegedeeld luidt het oefenprogramma van haar eerste elftal als volgt: 25 Augustus: Helder" 1VSV 1» (1ste kl. K.N.V.B.). 1 September: Helder 1BRC 1 (No. 2 van de Noordelijke 2e klasse). J. V. C. NIEUWS. Zondag a.s. opent JVC haar oefenprogram ma met een paai- inte essante wedstrijden, 's Morgens half elf speelt JVC z tegen Cal- lantsoog 1. JVl 2, dat hoofdzakelij bestaat uit spelers van het vroegere d rde elftal, zal aan Callantsoog 1 een are Jobber hebben, 'e Middags half drie komt Dosko 1 van Oude- sluis op bezoek. Dit elftal is een van JVC's lastigste tegenstanders. Reeds driemaal heeft DOSKO 1 aan JVC 1 de nederlaag bezorgd. Tweemaal voor het Gouden Kruis en onlangs met de kermiswedstrijde:i te Oudesluis. 't Is dus niet te verwonderen, dat JVC revanche wil nemen. Om de spanning te verhoogen is door een supporter van JVC een medaille be schikbaar gesteld. We verwachten een span nender! wedstrijd. b.k.c.-nieuws. BKG 1 speelt Zondagmiddag te L Sluit een oefenmatch vegen West-Frisia l van Enkhuizen. In het bestuur van den Noord-Holland- schen Voetbal Bond zijn op de algemeene Vergadering, die 25 Augustus a.s. te Alk maar gehouden wordt. e< n tweetal vacatures aa te vullen door het bedankèn van de. heeren Brussel en Melk. In het Algemeen Sportblad van Donderdag j.1. lezen we nu, dat de volgende condidaten zijn gesteld. Dooi de vereeniging ,KFC de heer J.. Hoorn, bestuurslid van genoemde vereeniging door de vereeniging Helder de heer J. L. Goedknecht - Den Helder; door de vereenigir gen Visendelft, Ver- kade, WFC, WRC, ZFC n ZV de heeren J. W. Keémink te Westzaan; J. de Ruiter te Zaandam; H. P. Stuurman té Zaandam én J. Thijssen te Den lder. Wij -.ien tot onze groote '-wondering. dat twee heeren uit onze woonplaats candidaat Staan, n.1. de heeren -oedknecht en Thyssen. Het zou natuurlijk van belang zijn als voor ons voetbalciistrict, den kop van Noord-Holland (Wieringen niec meegerekend; d, heer Oden is bestuurslid van N. H. V. B.) een ver tegenwoordiger in het bestuur van onzen provincialen bond zitt.ng had en we juichen het dan ook toe, dat er getracht wordt een vertegenwoordiger te verkrijgen. Doch we gelooven niet, dat men nu op den juisten weg is. Waarom hebben alle clubs uit Den Helder en omstreken riet gezamenlijk een cancüaatui'r gesteld,desnoods van twee per sonen? Een candidatuur, gesteund door alle clubs uit dei kop van Noord-Heiland of alleen al door de Heldersche clubs zou alle kans van slagen h bben. Doch wat zien we nu? De voorzitter van Helder wordt door zij- club gecandideerd en ou, als hij eenige Heldersche vertegenwoordiger geweest Zou zijn op di st- in vaii de andere clubs uit deze( streek hebben kunnen hopen.'Doch bovendien i is Racing's voorzitter genomen inide can- didatenlijst van een comoinatie Zaansche clubs en is cus. tegenstander van den anderen Helderschen candidaat. Of andersom, net zooals men net noemen wil! Op deze manier zal ons district er niet komen Want niet alleen dat de beide groote elubs eikaars can- didatu' r niet zullen steunen, ook de stem ming onder tleinere zal verdeeld zijn. Die s den Helder-voorzitter en deze dien van HRC. Op veel meer steminen buiten de directe omgeving zal wel nie, gerekend be hoeven te worden; al zij er natuurlijk enkele zeer bevriende relaties ma of dat alles vol doende zal zijnom een der beide Heldersche candidaten in het Bestuur gekozen te krijgen, meenen wij sterk te moeten betwijfelen. De Zaansche clubs, die den heer Thijssen mede als candidaat stelden, zullen hun stemmen wel op de twee der overige, Zaansche candi daten uitbrengen. En dan is er nog de can didatuur Sougé, de man van de v.v. „Alk maar", welkecandidat' sterk door Alc- mana Victrix" gesteund wordt (zie schrijven Lutterot, Alg. Lportblad, d.d. 15 dezer). Dus steun van de Alkmaarsche clubs is er voor de Helderschen evenmin te verwachten. Neen, we betreuren het, dat de voetbalbelan- gen van Den Helder en omstreken niet beter gediend zijn. Sléchts een voordracht met de twee genoemde namen gezamenlijk er op, uit gebracht door 111e clubs uit deze streek, had zin gehad! LACQUEHAYE WERELDKAMPIOEN VAN DE STAYERS. In d' finale 'an -de wereldkampioenschap pen achter motoren, welke Donderdagmiddag op de baan van het Heyssglstadion voor onge veer 30,000 -oeschouwen ongeveer even veel als op den tweeden dag van de sprint kampioenschappen aanwezig waren werd verreden, ging de strijd voornamelijk tus- schen den Franschen en den Duitschen favo riet, terwijl de vier overige renners slechts een ondergeschikte rol speelden. De kleine Italiaan Severgnini passeerde reeds na een paar ronden Lacquehaye. die in de eer ste positie was gestart, bleef gedurende eeu dertigtal kilometers aan den kop, zonder dat Lacquehaye de gelegenhe i kreeg om te trach ten de leiding t- heroveren. Weldra toonde de Italiaan echter teekenen van vermoeidheid en Lacquehaye had met ai te veel moeite om den Italiaan na 3 kilometer voorbij te gaan. In een zucht ging het vervolgens op Metze af, die op een halve baan den leider volgde. De Duitscher verzette zich echter tegen de lap. Van dat oogenblik af bleek dadelijk, dat in dien zich geen buitengewone dingen zouden voordoen, de strijd zou worden uitgestreden tusschen Lacquehaye en Metze. Tot een emo tievol duel tusschen deze beiden kwam het echter niet. Gedurende de overige 65 kilometer bleef Metze even vóór den leider Lacquehaye zitten, zonder dat iaatstegenoemde trachtte den Duischen favoriet te lappen. Maar ook Metze deed geen enkele poging om zjjn achterstand te verminderen. Slechts toen er nog tien ronden te verraden waren, ging Metze plotseling sneller rijden. De Duit scher lag spoedig slechts op een halve baan- lengte achter den Franschman. Nog vijf ronden, nog vier ronden. Metze kon kon het niet meer halen! Zijn inspanning is trouwens te groot ge weest en de Duitscher komt een paar ronden vóór het einde zelfs even te zwemmen. Lacquehaye won dus onbedreigd met onge veer (4 baan-lengte voorsprong. Op 38-jarigen leeftijd heeft Lacquehaye den titel, welke hij in 1933 voor de eerste maal I won, maar te Leipzig aan Metze verspeelde, heroverd. Een groot deel van zijn succes heeft hjj te j danken aan zijn gangmaker Besson, die hem op voorzichtige, maar zekere wijze naar de overwinning heeft geleid. De einduitslag luidt: 1. Charles Lacquehaye (gangmaker (Bes son) 1 uur 25 min. 49.2 sec.; 2. Erich Metze (Ville) op 350 meter; 3. George Ronsse (E. Pasquier) op 5 ronden en 200 meter; 4 Wal- ther Lohmann' (Hesslich) op 5 ronden 300 meter; 5. E. Severgnini (A. Pasquier) op 12 ronden. Auguste Wambst opgegeven. (Hbld,) ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Populair programma. Voor Zondag a.s. heeft de directie der Alk maarsche wielerbaan een -oogenaamd popu lair programma samengesteld, dat werkelijk waard is om het te zien. Dezen middag zullen de nieuwelingen, amateurs en onafhankeljj- ken elkaar bestrijden en men weet dus voor uit, dat er den geheelen middag olop strijd te zien zal zjjn. Het programma bevat sprintwedstrijden voor nieuwelingen over 500 m en een 3 km voor niewelingen in twee series en een finale. Zeer interessant lijkt ons de achtervolgings wedstrijd tusschen Metz, Kuiper, Frank en van Stek. Dat zal een vinnige strijd geven en ai is Metz favoriet, gewonnen heeft hü nog lang niet. Voor de pauze volgen nog een klassement- wedstrijd voor amateurs over 80 onden, ter wijl na de pauze een 50 km koppel wedstrijd zal wórden verreden door onaf hankeljj ken en amateurs. WIEKINOER WIELERBAAN. Donderdagavond werden iver wederom trai- ningswedstrijden gehouden. Deze wedstrijden plegen irrtmèr een groot publiek te trekken en niet alleen dat, doch oo. vele renners uit den om-rek rijden hier gaarne. Uit Alkmaar, Den Helder, Schagi Wieringen etc, waren, de renners present. Als ast was aanwezig de befaamde Friesche renner Stapenea. De Alk maarsche renners reden voor het eer». 0p deze baan en wij .unnen niet ande zeggen,, dan dat zij een zeer goeden m uk hebben ge maakt. De wedstrijden stonden op hoog peil. Ruim duizend toeschouwers, zoowel van Wie ringen als elderr, waren aanwezig. Uitslag der wedstrijden. Sprint over 3 ronden. V/ille nse, ">erkse en Pronk (snelste tweede) wer - In de tinale geplaatst. 1. Derkse (13.2); 2. Willemse (die in contact kwam met P onk viel). Pronk werd niet geplaatst. Als tweede hoofdwedstrijd komt een afval- wecistrijd aan de beurt, waarin ij den sterken Schagen-rennner Smit zien uitblinken. Uitslag: 1. J. Smit; 2. L. Prins; 3. Korshui- zen; 4. Dienaar (DOKj. Thans komt als bijzondere attractie de kop- pel-achervolgings-wedstrijd (4 km), waarin Buschman (Den Helder)—Muntjewerf ala no. 1 werden .geplaatst. Na- 5 min. 25 sec. was het kpppel KuiperBakJieT- igehap.ld. Muntjewerf wa.s.de sterkste rijder. Tjjdraoo 1 ronde (vliegende start). 1. Willemse 13 sec,; Pronk 13.sec.; Derkse 13.2 sec.; Stapensea 13.4 sec.; J. Smic 13,4 sec. Klassement-wedstrijden. 80 i-onden. 5 klas sementen. Opvallend in deze race was de fraaie strijd, die tusschen de diverse rivalen werd geleverd, vooral tusschen Klink, Hegoman, Tichelaar en C. Smit werd om de punten gevochten. Na het 3e iassement plotseling een sensatie want M. Hóep neemt gang en weet onder da verend applaus de'2 laatste klassementen te winnen. 1. Klink 17 pnt.; 2. M. Hoep 15 pnt.; 3. He geman 10 pnt.; 4. Tichelaar 10 pnt. Winnaar Klink achtte Hoep's prestatie dus danig, dat hij zjjn bloemen aan dezen afdroeg. Koppel-wedstrijd over 125 ronden met 5 klassementen. Deze wedstrijd, welke zoo enthousiast en spannend begon, bracht enkele valpartijtjes, welke heel goed afliepen en slechts op rnate- rieele schade uitliepen. Tijdens het aflossen van Stapensea greep o.i. Megcr deze verkeerd vast, waardoor beide vielen. Buschman reed over hen heen en kwam in het gras 'erecht. Meijer en little Busch vielen uit, waardoor StapenseaKlink een koppi vormden en het moet gezegd een prachtkoppel. Klink is een uitstekend rijder, alleen moet hij eerder op gang komen t\j het aflossen, allema»! dingen, die door routine moeten komen. Hetvurige Alkmaarsche koppel Derkse— Pronk Hwam als overwinnaar uit den strijd. Stapensea—Klink én Ku per —Ótténs kregen 1 rónoe'achterstand voor het vormen van een nieuw koppel. Voor StapenseaKlink een kleinigheid, want na luttele ronden lagen zij met het peleton op één hoogte >n was de ach terstand ingehaald. De koppels Derkse Pronk, Stapensea -Klink en KuiperOttens kregen daarna nog een 1 rinde voorsprong op de overige koppels. .1, DerksePronk (Alkmaar) 22 pnt.; 2. StapenseaKlink (Fr.Wier.) 14 pnt.; 3. (op 1 ronde) BolHollanler) 7 pnt.; 4. (op 1 ronde) KuiperOttens 5 pnt. Wat op a.s. Donderdag wordt gereden. Donderdagavond a.s. wordt een mooie wed strijd georganiseerd tusschen de clubs uit Alkmaar, Den Helder, Schagen en Wierin gen. WIERINGER WIELERCLUB. Zondag a.s. trainingsrit voor de A en B-klasse. Start 2 uur Poelweg. Vertrek bjj Hotel Kaan om 1 u. 30. Aller opkomst ge- wenscht. Op de baan geen edstrjjden. P.V. Hóllands Noordpunt. Bovengenoemde vereeniging hield j.1. Zon dag haar vierde cpncours voor jonge duiven vanaf Roermond, afstand 213 km. De vogels werden oui 8.15 in vrijheid gesteld met Z.W. wind. De eerste vogel bereikte zijn hok om 11.16 uur. In concours waren 125 vogels. De prijzen werden verdiend als volgt: F. Scholten 1, 5 6, 8, 10, 20, 25, 63 pnt.; A. Felkers 2, 4, 14, 16, 21, 23, 57 pnt.; J. Rie- mers 3, 31 pnt.; P. v. 't Hert 7, 9, 11, 15, 51 pnt.; J. M. Peters, 12, 12 pnt.; H. Prins 13, 18, 22, 34 pnt.; J. Nebbeling 17, 24, 24 pnt.) R. F. Mulder, 19 pnt. Zaterdag a.s. van 4 tot 5 inkorven voor Schagen, navlucht. Klokken regelen van 7 tot 8 uur. DE EUROPEESCHE ItOEIKAMPIOEN- SCHAPPEN. De twee zonder stuurman geplantst» Aan het eind van den eersten dag van de Europeesche roeikampioenschappen, die te Grünau bij Berlijn plaats vinden, kan worden geconstateerd, dat Duitschland en Zwitser land de beste papieren hebben voor het ver overen van de Coupe Glandaz. De Nederland sche twee zonder stuurman maakte een bij zonder goed figuur door als tweede te ein digen achter Hongarije, terwijl de acht vijfde binnenkwam, maar relatief toch een uitste kende prestatie heeft geleverd. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Engesche s.s. „Leeuwaï"* den". Gisteren Woensdag, 14 Augustus, kwam het politievaartuig oe „Nautilus" de haven binnen met twee zieken aan boord, die men nomen had van een logger. Even later trók het vaartuig weer.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 10