FOTO-PAGINA HELDERSCHE COURANT temmen *Wateïjtalo DJandcUpaït De overbrugging van het Mangfalltal in den grooten Duitschen autoweg, is tot stand gekomen en werd dezer dagen door de autoriteiten bezichtigd I De aan Italië verkochte „Gelria" is Maandag bij de Ned. Droogdok Mij. In het dok geplaatst waar de laatste werkzaamheden zullen geschieden De zonen van Mussolini naar Afrika. Even voor het vertrek van het troepen transportschip .Saturnia". Op de loopbrug in wit costuum links Bruno en rechts Vittorio Mussolini. Geheel rechts, met den rug naar de camera, de schoonzoon van Mussolini, graat Ciaho WAT DE HELDERSCHE ZWEM- VEREENIGING ZONDAG PRESTEERDE. Verschillende successen te Anna Paulowna. Zondag j.1. bezochten een 80 HZV-leden (deelnemers en supporters) de onder auspi ciën van de KNZB gehouden zwemwedstrijden voor „Ncord-Holland-Noord" te Anna Pau lowna. Het moch HZV gelukken op alle Da- pen één of meer prijzen te behalen, zoodat haar de volgende buit ten deel viel: 50 M. schoolslag jongens t.m. 16 jaar: N. v. d. Wa ter le prijs tijd 45 ec. Op deze baan werd J. Timmerman, die een rjd maakte van 46.8 sec. gedisqualificeerd, 50. M. schoolslag meisjes tot en met 16 j. le prijs Maartje Forrer tijd 47.4 sec. Heel jammer was, dat Tinie Stam, die een tijd maakte van 47 sec., gedisqualificeerd moest Worden. Het nummer 50 jvl. vrije slag Jongens tm. 16 jaar bracht niet minder dan 3 prijzen naar HZV, te weten: Jo Kraan 33.5 sec., Jo Tim merman 35.4 en Henny v. d. Water 35.8 sec. Hierna vond uet nummer 100 M. vrije slag dames plaats, waarin Bets Goedharc met 1 min. 26 sec. zegevierde en Agatha Vermeu len met 1 min. 30.4 sec. de tweede naats be zette. Het nummer 100 M. vrije slag Heeren bracht een sensationeele race -usschen v. d. Meer uit Heer Hugowaard en Jo Verfaille, HZV, waar bij laatstgenoemde zich, hoew :1 zijn zwem men sneller was, door een lechtere keer- techniek met een 2en prijs tevreden moest tevreden stellen. Tjjd 1 min. 13.8 sec. V/aar het verschil hier handslag betrof, valt het te begrijpen, dat dit een zeer span- penden wedstrijd was. Op de derde plaats eindigde weer een HZV.-er, n.1. Jan Schellin- gei met 1 min. 19.* sec. 25 M. schoolslag jongens tot en met 12 j. Tommie Mulder le prijs, 22.7 sec., Wouter J5uck 23.5 sec. u Op den 20C M. schoolsiag werd Jo Frjjdal onbedreigd eerste in denktijd van 3 min. 21.3 sec. Jammer, dat, Jo ggen tegenstander van beteelcenis had, daar zijn tijd dan zeker be ter was geweest. Ab Groenhart eindigde op de 2e plaats met 3 min 53.4 sec. In het vol gend nummeri'25 M. srfhoolslag meisjes t.;n. 12 jaar wéfd Diiiie val. Os in 21.4 sec. nr.' één, tér wijl zij hi<erbij de»'prestatie leverde een beteren tijd te maken dan de jongens. Hierna was aan de orde de 3 X 50 M. wis selslag estafette Dames. Ploeg 1 van HZV wist in dit nummer beslag te leggen op den eersten prijs in den tijd van 2 min. 15.5 sec., me de volgende bezetting: Agatha Vermeu len, Irugslag, Maartje For er, schoolslag en Bets; Goedhart vrije slag. Ploeg' twee met Alie Smit, rugslag; Tinie Stam, schoolslag en Ni- nie Verfaille, vrije slag werd met 2 min. 22.4 sec. goede tweede. Ook in het slotnummer 3 X 50 M. wissel slag Heeren wist HZV nog beslag te leggen op den 2en prijs, met naar ie ploeg bestaan de uit: Chris Louman, rugslag; Jo Frijdal, schoolslag en Jo Verfaille vrij slag. Jammer dat de rugzwemmer van deze ploeg zijn keer punt totaal miste, daar anders zeker de le prijs hun deel was geweest. Te Oudkarspcl. Also. deze successen nog niet voldoende waren wist een ander viertal dat te elfder ure nog naar Oudkarspel was vertrokken naar zwemwedstrijden van de Vereeniging „Vol harding" een paar prijzen in de wacht te sleepen, n.1. Riek Goedhart le prijs 50 M. vrije slag Dames, en een gemengde estafette ploeg bestaande uit Gerard Pezie, Arie Zuurmond, Carla Coltof en Riek Goedhard werd tweede. Naar Texel. Tot slot vond nog een zwemtocht naar Te xel plaats. Te 12 uur 10 minuten startten van af HZV een 6-tal zwemsters en zwemmers, waarvan er vijf via de lichtboei in 1 uur 15 minuten Onrust ('t Bergje) wisten te berei ken., De namen van deze vijf zwemsters en zwem mers zijn: Mevr. van Otteren, Annie Reme- link, Ien van Alphen, Jan Rietveld, Jan Leeu- wens (Den Haag). MET „DE FRISSCHE MORGEN" OP WIERINGEN. Op verzoek van de Directie van het Amstelbad is de Heldersche Zwemvereeniging „De Frissche Morgen" Zondag op bezoek ge weest bij haar Wieringsche zwemvrienden en vriendinnetjes, om daar het hunne bjj te dra gen aan de groote zomerfeesten, die daar gehouden werden. Deze medewerking, die meer in het teeken stond van zwemdemonstraties, werd door de Wieringers zeer op prijs gesteld, getuige het groote aantal bezoekers, die dezen middag en avond het Amstelbad met een bezoek ver eerden. En dit publiek heeft dan ook genoten van hetgeen „Frissche Morgen" liet zien. Begonnen werd met een poiowedstrijd tus- schen een 14-tal le en 2e zeventalpolospelers, die voor deze gelegenheid 1\vee ongeveer even sterke combinaties vormden. Dit vlugge spel, dat vöor de toeschouwers boeiend is om te zien, vond zeer veel aftrek bij de voormalige eilandbewoners en het was niet dan na span- nenden strijd, dat de B-ploeg met 20 won. Daarna kregen we de hier ter stede wel bekende heer Dito, die eenige prachtige borst- slagen demonstreerde en daarna ditzelfde nog eens deed, maar met een klein meisje op zijn rug. De heer Wildenberg demonstreerde den schoolslag en de heer Visser een gecombi- neerden rugslag, terwijl ook de dames zich lieten gelden. Tot slot van deze demonstratie werd er een 4 X 60 m estafette verzwom- mene die dank zij het snelle zwemmen van den heer v. Duim, in een éclatante overwin ning voor de le ploeg eindigde in den tijd van 3 min. 10 sec. Als laatste nummer stond op het pro gramma een pantomine, die letterlijk en figuurlijk in 't water viel, daar het roeibootje, te zwaar belast, te gauw kantelde. Toch is er even hartelijk om gelachen en dit is voor zulk soort nummers het voornaamste. De heeren Boogaard en Horn verdienen een woord van hulde voor de vlotte afwer king van het programma. De uitslagen van Zaterdag waren: Vrije slag heeren: 1. D. Smit 37 sec.; 2. S. Lont Azn. Vrije slag jongens en meisjes: 1. Kees Asjes 45 sec.; 2. Eko Kamst. Tobbe-races: 1. Eko Kamst; 2. E. Paulou- vert; 3. C. Kaan. De.s avonds 'werd door Apollo een marsch door Westérland gemaakt en een concert ge geven, hetwelk een dankbaar gehoor had. En niet in het minst de band van Siem Spruit, welke vele danslustigen m de groote danstent lokte en daar een are feeststemming schiep. DE ZWEMWEDSTRIJDEN TE ANNA PAULOWNA. Schitterend geslaagd. De zwem ver. 't Oude Veer te Anna Pau lowna had voor Zondag j.1. groote kringwed strijden uitgeschreven. Organisatie en stem ming onder de deelnemers en het publiek lieten niets te wenschen over. Het geheel ver diende ongetwijfeld aet etiket: schitterend geslaagd. Des morgens hebben een 17-tal dames en héteren de diploma-proef afgelegd, waarna burgemeester LoviriK als voorzitter van het Witte Kruis de felicitaties uitsprak en tevens een aansporing gaf om lid van 't Oude Veer te worden, die zich met de verdere ontwikke ling van de zwemcapaciteiten bezig noudt. De heer C.' W. ioonen, te Den Helder, die als examen-commissielid aanwezig zias, gaf daarna aan sommige geoiplomeerden nog wat goéde wenken, Tegen twee uur hadden reeds zeer velen zich op de badinrichting een plaats gekozen. En toen de wedstrijder goed en wel aan den gang waren, geraakte de beschikbare ruimte zob goed als vol. De wedstrijden verliepen buitengewoon vlot en waren voor het 'ubliek door de regel matige en uitvoerige aankondigingen uitste kend te voij. en. De gedetailleerde uitslagen waren: 50 m sehoolslag jongens t.e.m. 16 jaar: 1. H. v. d. Water; D.H. 45 sec.; 2. O. M. J. Sinke, A-.i.. 45.2 sec. kamp. A.P.; 3. C. Wagenaar, H.H.W. 45.4 sec. 50 m schoolslag meisjer t.e.m. 16 jaar: 1. M. Forrer, D.h. 47,2 sec.; 2. A. de Jongh, h:h.W. 47,6 sec 3. T. Visser, S. 48 sec. Kamp. ^.P J. Mets 52.4 sec. 5C nri vrije slag jongens t.e.m. 16 jaar: 1. J. Kraan, D.H. 33,sec.; 2. J. Timmerman, D.H. 35.4 seé 3. H. v. d Water, D.H. 35.8 s. Kamp. A.P.: C. M. J. iirne 37.3 sec. 100 m vrije slag dames: 1. B. Goedhardt, D.H. 1.26 sec.; A.' Vermeulen, D.H; 1.30.4 sec.; 3. K. Blaauboer, S. 1.36.8 sec. Kamp. A.P.: T. Tuinman 1.42.7 se.c 100 m vrije slag heeren: 1. H. v. d. Meer, H.H.W; 1.13.5 sec.; 2. J. Verfaille, D.H. I.13.8 sec.; 3. J Schellinger, D.H. 1.19.7 sec. Kamp. A.P.: J. Kommer 1.26 sec. 25 nj schoolslag jongens: 1. T. Mulder, D.tt 22.7 .sec,; 2. W. Buck, D.H. 23.5 sec.; 3. M. de Boer, b. 24.2 sec. Kamp. A.Ó.J. Molenaar 29 sec. 200 m schoolslag heeren: 1. J. Frijdal, D.H. 3i21'.2 sec.; 2. A. Groenhardt, D.H. 3.52.2 sec. Kpmp. A.P.Jb. Molenaar 3.53.6 sec. 25 m schoolslag meisjes: 1. v. Os, D.H. 21.7,.sec.:; 2. A. Dekker, A.P. ,5.9 sec. kamp. ;A.P.; 3. A. Goudsblom, H.H.W. en G. Wardenaar, S. *6 sec. 3 X <50 niestafette dames: 1. D.H. 1 2.15.5 Sec, 2ii D.H. .2 2.22.4 sec. 3 'X 50"m. -estafette heeren: 1. H.H.W. 2.5.4 sec. j' 2.' H.H. 1 2.6.8 sec. NIEUW WERELDRECORD 800 M. VRIJE SLAG. Mary Loupetty maakt een lijd van 11 min. 34 sec. Te San Diego in Zuid-Californië werden de Pacific-kampioenschappen gehouden. De Ame- rikaansche zwemster Mary Loupetty verbe terde tijdens deze kampioenschappen het we reldrecord 800 m vrije slag door dezen afstand af te eggen in 8 min. 34 sec. Het oude wereld record stond sedert Mei 1933 op naam van Leonore Kight met een tijd van 11 min. 44.3 sec. Wel heeft Helen Madison dit jaar de 800 meter afgelegd in 11 min. 41.2 sec., doch deze tijd was tot nu toe nog niet als wereldrecord erkend. HET Y WINT IN ENGELAND. Zondagavonu heeft Y in Engeland zijn tweeden wedstrijd' gespeeld tegen het eerste zevental der Clacton Swimming Club. De Hollanders wonnen met 72 door grootere snelneid en betere l altechniek. De doelpunten werden gemaakt door K. Kohier, van Oost rum Soede, Jac Kohier en v. d. Bosch. De rust ging in met 41. Morgenavond speelt Het Y tegen de Harwich Swimming Club in Dovercourt. DE „VIJFDE" DUDOH DE W1T- HERDENKINGS AFSTANDSMAItSCH. Deze jaarlijksche bekende,' gezellige en sportieve .45 km marsch om de officieele Dudok de Wit-medaille zal dit jaar gehouden worden op Zondag 13 October a.s. van uit Utrecht. Voor hen, die bezwaar hebben op Zondag te loopen, wordt een voor-marsch gehouden op Zaterdagmidda 12 October. De „D.W.A.C." welke eerst op dienzelfden datum eerj marsch had willen houden was zoo sportief om, ten einde, te voorkomen dat het mooie idee der Dudok de Wit-marseh afbreuk zou worden gedgan, haar marsch een week uit te stellen Het zal dit jaar de Dudok de Wit-tocht zijn, waarbij aan hen, die vgf jaar achtereen den marsch hebben volbracht, de echt zilve ren Dudok de Wit-medaille wordt uitgereikt en wel aan ongeveer dertig dames en heeren. Het secretariaat is thans gevestigd: Albr. Thoorlaan 49, Utrecht, alwaar men zich schriftelijk voor deelname kan opgeven. Reeds nu hebben vele bekende sportver- eenigingeii uit alle doelen des lands zich op gegeven, evenals vele bekende sportsmen. Ook dit jaar zal weder de „Kees Matthes- Wisselbekpr" onder de diverse groepen ver- loopen woriden. Deze beker is beschikbaar gesteld door den oudsten vriend van wijlen den heer Dudok de Wti, den heer C. W. Matthes te Bréukelen; deze beker 1l, ihans voor het tweede jaar in het bezit van de Wandelvereeniging „S.O.S." te Deventer. i NATIONALE- EN MARINE ZEIL WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE) MARINE JACHTCLUB. Op Zaterdag 21 en Zondag 22 Sept» Op Zaterdag 21 en Zondag 22 September a.s. organiseert de Koninklijke Marine Jacht club nationale- en Marine-zeilwedstrijden ter reede var Texel en op de Noordzee. De inschrijving is open gesteld voor de vol gende klissen: Modelsloepen B il, gestuurd en bemand door adelborsten van het Kon. Instituut voor de Marine. (Wisselprijs: wisselbeker van de K.N.V. „Ónze V.oot' j, Eenheidsfa itasiesloepen, géstuurd door of ficieren van de Kon. Marine. Noordzeewedstrjd voor overdekte jachten, klasse B. De handicap zal geregeld worden volgens de K.R. formule. Handicapwedstrijd klasse C. en D. Modelsloc en B II, gestuurd door officie ren van de Kon. Marine. Eenheidsl'antasiesloepen, gestuurd door on derofficieren van de Kor. Marine. Handicapwedstrijd klasse B en Handicap wedstrijd klasse C. en D. Inschrijvingen kunnen plaats hebben tot Woensdag 11 September bij den secretan der K.M. J. C„ overste H. J. Boldingh, P Kon. Ihstituut v. d. Marine te Willemsoord.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 8