Haarden en Kachels G. v. BA AREN "Voetbal Anna Paulowna. Wieringen. Schagen, Texel. Marktberichten. Marineberichten. Spon HELDERSCIIE COURANT VAN ZATERDAG 31 AUGUSTÜS 1935. II Gemeenteraad van Wieringer waard. Voor <V. Expositie van de meest bekende merken in de RIALTO-ÉTALAGE en BREEWATERSTRAAT 5 Meer dan 100 modellen i deze is op de nieuwe rekening geboekt, zoo dat de totale winst thans 2569.33 be draagt. De balans sluit in activa en passiva op 21442.22»; de winst- en verliesrekening op 8259.52. De omzet was ongeveer 5000 grooter dan het vorig jaar, er is meer kunstmest afgenomen, maar minder veevoer. Nadat de heeren C. v. d. Linden en P. Borst als bestuursleden en de heeren E. Ro- mar en H. Busé als commissarissen waren herkozen en gekozen, kwamen eenige be stuursvoorstellen aan de orde, die breedvoe rig door de heeren Daalder en Keuris wei den toegelicht. Eertijds is een verlies voor de leden om geslagen en is ieder lid op de rekening leden kapitaal gedebiteerd voor 50.96. Gebleken is. dat dit volgens de statuten eigenlijk niet kón en dit bedrag rechtens niet invorderbaar was. Daarom stelde het bestuur nu voor deze bedragen gedeeltelijk ten laste der winst- en verliesrekening af te boeken, gedeeltelijk op de vorderingen der leden te verhalen, zoodat uit hooide van dit oude verlies geen lid meer eenige schuld aan de vereeniging heeft. De leden, die dus meer dan 50.96 hebben te vorderen van de Coöp., zien hun vordering verminderd met dit bedrag, den anderen wordt hun schuld kwijt gescholden: Het totale niet in te vorderen bedrag ad 2030.71» in mindering gebracht op de winst, brengt deze terug van 2569.33 op 538.615. Dit voorstel wordt aangenomen, zoomede het voorstel de resteerende winst te boeken bij de reserve dub. deb., waardoor deze 4178.84» wordt. Langdurig waren de besprekingen over het bestuursvoorstel tot wijziging der statuten. Daarin is opgenomen, dat elk lid bij het uit treden uit de vereeniging 100 moet storten. Om het toetreden als nieuw lid gemakkelijker te maken werd het voorstel aangenomen die 100 niet te heffen als het uittreden niet willekeurig geschiedt (bij overlijden, ver huizing, opheffing bedrijf). De 100 uittree- geld geheel schrappen zou echter de gelegen heid openstellen de coöperatie in den steek te laten, als de zaken eens minder goed gin gen en dus de credietwaardigheid der coöpe ratie in gevaar brengen. Van het tegoed op de ledenrekening kan elk jaar, volgens de statuten rente betaald worden. Dat is nooit gebeurd. De coöperatie werkt met dit geld, dat niet opvorderbaar is het leven, dus al zeer goedkoop. Dat vond het bestuur toch niet in den haak en stelde daarom voor het volgend jaar, als er winst is, 3 rente op dat tegoed uit te keeren. Ook dit voorstel werd aangenomen en na dat bij de rondvraag nog een misverstand tusschen den voorzitter en een der leden uit den weg was geruimd, volgde sluiting. AFSCHEID MEJ. PRANGER. Vrijdag nam mej. Pranger, leidster van de bewaarschool, afscheid van haar leerlingen, de ouders, enz. Des middags was het een ongewone school tijd voor de kleinen. Dat het de laatste maal was dat hun juffrouw, waar ze zoo dol op zijn, voor hun klas stond, dat drong nog niet tot ze door. 't Was voor hen een extra-fijne mid dag; ze vinden 't leuk de cadeautjes en bloe men aan juf te mogen geven, een versje op te zeggen en getracteerd te worden. Maar toch, toen zij met een blij gezicht heen gingen, doch een traan blonk in het oog van de juf en van menige moeder, die dien laatsten mid dag in de kleuterklas had meegemaakt, toen was het voor ieder buitenstaander voelbaar, de weemoed die in een afscheid school. 's Avonds waren het bestuur der bewaar- schoolvereeniging, verscheidene ouders, oud leerlingen en het personeel der openbare school, waarin de kleuterklas onderdak vindt, aanwezig in het lokaal om afscheid van mej. Pranger te nemen. De heer B. de Vries, hoofd der school, die voor allen het woord voerde, gaf na een inleidend woord van den heer P. Borst, eerst een stukje geschiedenis over het ontstaan der kleuterklas. Toen bij de oprich ting mej. Pranger gevraagd werd de leiding op zich te nemen, had men geen betere keus kunnen doen, merkte spr. o.a. op. Niet alleen, omdat zij haar plicht ten volle betrachtte, want dat mag men tenslotte van ieder ver wachten. Maar om de taak, die mej. P. op zich nam, te slagen, is meer dan plicht noo- dig, n.i. liefde voor het werk en natuurlijke aanleg. En beiden bezat zjj in groote mate. Altijd had zij stipte orde, strenge tucht en altijd heerschte er een prettige geest, zoo dat de kleinen graag naar school gingen. Spr. twijfelde er niet aan, dat mej. P. ook in haar nieuwen werkkring, waar ze een wel doenster zal zijn voor de lijdende menschheid, zal slagen en bood namens de oud-leerlingen een stoel aan en namens het bestuur een vaas met bloemen. Zich tot haar wendend, mede namens het personeel der school, memoreerde spr., dat de aangename herinneringen aan haar oud-leerlingen waren versterkt in den tijd, dat men met naar samenwerkte en allen de grootste waardeering hadden voor de wijze, waarop zij haar taak vervulde. Met de beste wenschen voor haar volgend leven, be sloot spr. en bood als blijk van waardeering en vriendschap van hem en anderen der „groote" school een boek aan. Toen verkreeg mej. Pranger het woord om aangedaan, maar dapper sprekend, er aan te herinneren, dat zij geen enkele bevoegdheid had, toen men haar kwam vragen de leiding van de kleuterklas op zich te nemen. „Maar ik durfde het wagen," ging ze voort, „omdat ik altijd van kinderen heb gehouden. Altijd heb ik met groot pleizier gewerkt; het is een heel mooie periode in mijn leven geworden". Dankend voor de ondervonden medewerking van het bestuur, voor het gesprokene en de cadeaux, eindigde zij met haar overtuiging uit te spreken, dat haar opvolgster er in zal slagen, het werk, dat zij achterlaat, op goede wijze voort te zetten. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.j. 's Morgens 10 en 's middags 3.30 uur de heer P. Boon. OPENBARE VERGADERING VAN DEN RAAD op Dinsdag 3 September, des nam. 3 uur, ten Raadhuize. Punten van behandeling: 1. Beëediging van de leden van den Raad, 2. Notulen. 3. Benoeming wethouders. 4. Rondvraag In de vacature aan de R.K. School in de Spoorbuurt, ontstaan door het vertrek van den heer Zwarthoed, is tijdelijk voorzien door de benoeming van den heer N. J. van Leeuwen van Zaandam tot onderwijzer aan deze school, terwijl de heer Dudock het hoofdschap waar neemt. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, de [heer Joh. Mensink Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.30 uur, Ds. E. Jansen. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 3 September, des namiddags 3 uur. Agenda: 1. Installatie der nieuw benoemde leden van den Raad. 2. Benoeming van 2 wethouders. POLITIE. Verloren: Een portemonnaie, inhouden de eenig geld en een rijwielbelastingplaatje. Gevonden: Een blauw kinderjasje en een kinderarmbandje. Inlichtingen bij den Gemeentebode. VOLKSCONCERT MUZIEKVEREENIGING „HARMONIE". J.l. Donderdagavond gaf voernoemde ver eeniging een goed geslaagd volksconcert ln hare muziektent bij den heer Bruul. Jammer echter voor de kranige vereeniging, dat er zoo bitter weinig belangstellenden waren, want 't mooi ten uitvoer gebrachte programma had veel meer publiek verdiend. DAT MAG NIET. Door de jachtopzieners, de heeren Kroon en Bais, is proces-verbaal opgemaakt tegen J. L. en M. L., wegens ht opzettelijk verjagen en verstoren van eenden in de eendenkooi van Gebr. Mulder alhier. Bedoelde verbaliseerden sloegen met voorwerpen op blikken vaten, om zoodoende de wilde eenden uit de kooi te ver jagen en dan neer te schieten. Bovendien is tegen de vrouw van M. L. proces-verbaal op gemaakt ter zake van mishandeling der jacht opzieners. BURGERLIJKE STAND VAN WIERINGEN van 23 tot en met 29 Augustus. GEBORENJan, z. van B. de Vries en J. M. van Teulingen. OVERLEDEN: J. J. Boersen, 69 j., weduwe van P. Krommendam. GETROUWD: P Kindts en L. J. Wiebrecht. Den Oever- LIJK VAN VERMISTE GEVONDEN. Wij berichtten deze week over 't vinden door de Rijkspolitie alhier van diverse klee- dingstukken en een rijwiel op den afsluitdijk nabij Den Oever. Vrijdagochtend nu is onge veer op dezelfde plaats het ongekleede lijk, van een naar schatting 18-jarigen jongeman, in het water van de Waddenzee gevonden, zijnde dit het triestig einde van een onge lukkige gebeurtenis, waarvan de oorzaken wel nimmer meer zullen kunnen worden vast gesteld. Het slachtoffer is nog niet geïdentifi ceerd kunnen worden. KONINGINNEDAG. Heden zal ter gelegenheid van den verjaar dag van H.M. de Koningin voor de kinderen van de school voor Chr. Nat. Onderwijs een schoolfeest worden georganiseerd. Om twee uur zal een rondgang door Den Oever worden gemaakt, waarna diverse kinderspelen op het schoolplein zullen worden gehouden. De muziekvereeniging „Apollo" zal de feestelijk heden opluisteren. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Doopsbediening Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 'sMorgens 10 uur, de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Middags 4.30 uur, de heer O. Deen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 uur, Leeesdienst. 's Middags 2.30 uur, Ds. Joh. Meijnen. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur en 's middags 5.00 uur Leesdienst. Vergadering van den Raad op Vrijdag 30 Augustus 1935, des hamiddags 8 uur. Aanwezig alle leden. Ingekomen stukken. Verslag Keuringsdienst voor Waren over 1934. Verslag vergadering Vleeschkeuringsdienst en begrooting 1936 voor dezen dienst. De heer Sleutel verwondert er zich over, dat in dezen tijd nog een salaris verhoogd is met 100. De heer Koster licht dit toe, waarna het stuk voor kennisgeving wordt aangenomen. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden. Voorstel van B. en W. tot plaatsing der ge meente in de 7e klasse der personeele belas ting. Indien Wieringerwaard in de 7e klasse ge plaatst wordt, komen 58 perceelen vrij van pers. bel., terwijl van 22 perceelen het meu bilair vrij wordt. De inwoners betalen dan 2560 minder belasting. De heer Sijbrands merkt op, dat het vorig jaar 200 opcenten zijn geheven. Kan de ge meente nu deze gelden wel weer missen? vraagt spr. De Voorzitter antwoordt, dat met het opmaken der begrooting hiermede rekening is gehouden. Aangenomen. Opnieuw wordt vastgesteld een verordening tot heffing van 75 opcenten op de gemeente fondsbelasting. Vervolgens worden goedgekeurd: De rekeningen Burgerlyk Armbestuur en volkshuisvesting 1934, alsmede de gemeente rekening over 1934. Batig saldo gewone dienst 6963.78. Id. kapitaaldienst 2680.80, Eenige af- en overschrijvingen op de be grooting 1935 worden hierna goedgekeurd. 8. Aanbieding begrooting Burgerlijk Arm bestuur voor 1936. De begrooting sluit in ontvangsten en uit gaven met een bedrag van 9.510. Rondvraag. De heer G o o s e n s informeert of men reeds naar werkobjecten heeft omgezien, nu de arbeiders in 't vrije bedrijf weldra weer ont slagen worden. De Voorzitter wil de werkobjecten liever met den nieuwen Raad bespreken. De Voorzitter spreekt vervolgens woor den van afscheid tot de scheidende Raads leden die niet zullen terugkeeren. Het is een tijd van zorgen geweest, waar we hadden te voorzien in de nooden van tal van werkloozen waarbij we er steeds op bedacht moesten zijn zoo te beheeren, dat de gemeente niet financieel zou vastloopen en haar zelf standigheid zou verliezen. Gelukkig hebben we de moeilijkheden het hoofd kunnen bieden, hoewel de belastingen enorm moesten worden verhoogd. Bij het begin der zittingsperiode behoorde de gemeente nog tot de laagst belastinghef- fende gemeenten van Nederland; nu heffen we mee de hoogste belastingen. Dit is te begrijpen wanneer men bedenkt, dat de gemeente zonder steun van het R{jk alle kosten van werkloozenzorg heeft te dra gen en pl.m. 8500 van hare belastingen heeft af te staan voor de werkloosheidsuitgaven van andere gemeenten. Op onze aanvrage om een belastingbijdrage teneinde de reserve niet geheel uit te putten, moet nog antwoord wor den ontvangen. Voor de goede samenwerking in het beleid zegde de Voorzitter allen dank, waarbij hij in het bijzonder zich wendde tot de aftredende leden, de heeren Sleutel en Nieuweboer. Tot denheer Sleutel zeide de Voorzitter o.m.: „Ik zeg u en ik maak mij daarbij tot tolk van den Raad en ik mag wel zeggen van de burgerij, hartelijk dank voor het vele wat u in een lange reeks van jaren voor de ge meente en de gemeenschap heeft gedaan. Wij meenen onze erkentelijkheid niet bij woorden te moeten laten en u namens de ge meente een stoffelijk blijk van waardeering te moeten aanbieden, bestaande uit een schil derij, voorstellende het Raadhuis". De heer Sleutel dankt voor de vriende lijke woorden tot hem gesproken en de leden van den Raad voor de prettige samenwerking. Het had spreker veel moeite gekost om af te treden, maar de hooge leeftijd gaf tenslotte den doorslag. Spreker had altijd prettig ge werkt, hoewel dit de laatste jaren wel eenigs- Zins veranderde, daar de gemeente in dezen crisistijd niet vrij meer is. De heer Koster, die reeds meer dan 12 jaar als wethouder met den heer Sleutel samenwerkte, sprak nog een kort woord; waarna sluiting volgde. PREDIKBEURT. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 u., Ds. P. W. J. v. d. Poel. BURGERLIJKE STAND. van 2229 Augustus. GEBOREN: Anneke Maria, d. v. J. Blok ker en D. Middelbeek; Bernardus, z. v. N. Waij en C. Kos. ONDERTROUWD: Siert van Meekeren en Tedde Kampman. POLITIE. VERLORENeen portemonnaie, een hor loge, een armbandhorloge, twee rijwielplaat jes en een schaap. GEVONDEN: een rozenkrans. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was goed; prijzen: de beste pl.m. 25 ets., hoogste notee ring 210, verkocht door Toon Mooy, Lan- gendijk. Deze werd voor den handel verkocht. De handel was trekkend. Op de gelde- en kalf- koeienmarkt was niet veel drukte, deze han del was voor beide matig. De handel in vette koeien was stug, prijzen van 3560. In graskalveren zeer matig en in nuchtere kal veren goed. Fokkalverenhandel iets beter, deze golden van 12—20. De duurste jonge vette schapen konden niet meer gelden dan 16, handel matig. Oude slachtschapen 1018, handel niet vlug. Lammeren voor de slacht 69.50 en voor de weide 47.50, beide zeer stug. Met de paarden ging het lang niet naar wensch, handel trekkend, weinig werd er ver kocht. Zoo ging het ook met de veulens. Een veulen ging er nog weg voor 120, een mooie prijs. De handel in vette varkens was redelijk. Hoogste noteering 20 ets. De biggen golden iets minder, handel trekkend. Schrammen hoe genaamd geen aanvoer. Op de kippenmarkt kan gerust wat meer aangevoerd worden, de handel was prijshou dend en goed. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad op Dinsdag 3 September, des namiddags te kwart voor 7. Punten van behandeling: 1. Installatie Raadsleden. 2. Benoeming Wethouders. 3. Benoeming Commissiën. 4. Benoeming afgevaardigde en plaatsver vangend afgevaardigde der gemeente in de commissie van uitvoering Vleeschkeurings dienst. ZWEMWEDSTRIJDEN. Zondag 1 September a.s. worden in de Bad en Zweminrichting „de Wiel" zwemwedstrijden gehouden, waaraan wordt deelgenomen door „de Wiel H. Z. V.", Heerhugowaard, „de Vol harding", Oudkarspel, ,,'t Skarpet", Oude Niedorp, ,,'t Oude Veer", Anna Paulowna en „H. Z. V.", Den Helder. GROOTE BRAND TE TEXEL. Drie loodsen en een pakhuis afgebrand. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft nabij aangebouwde Oude Schild op Texel, een geweldige brand gewoed. In enkele uren tjjds brandden aldaar drie groote houten loodsen en een pakhuis van Frans Zegel ge heel af. De brand werd ontdekt omstreeks half 2. Het vuur woedde toen reeds aan de windzijde van het huurpakhuis. Onmiddellijk werd een zoon van den heer Zegel gewaarschuwd. Aan blusschen viel toen echter niet meer te den ken; weldra sloegen de vlammen over op de houtloodsen. Hierin waren behalve hout nog een massa andere brandbare stoffen, als matrassen, enz. In minder dan geen tijd stond het geheele complex in vlammen. Twee motorspuiten van Den Burg waren om twee uur ter plaatse. Aanvankelijk moest men zich echter bepalen tot het nat houden Van een drietal woningen aan de overzijde van den weg, die ernstig gevaar liepen. Vooral het woonhuis achter de smederij van Kiljan. De vuurregen was zóó hevig, dat het dak van de schuur, hetwelk met riet bedekt was, vlam vatte. In totaal is er ruim 120 ton hout een prooi der vlammen geworden. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. DE TEXELSCIIE WINKELWEEK. De verkoopweek van 2328 September a.s. belooft een groot succes te worden. Reeds werden pl.m. 25000 bonnen aangevraagd en stelde het bestuur „dagprijzen" prijzen die iederen dag kunnen worden gewonnen be schikbaar, van resp. f 20.f 10.f 5.en 10 van f 2.50, benevens een hoofdprijs van f 150.en een premie van f 75.Voor de afnemers der leveranciers die hieraan mee doen beteekent dit dus, dat zij iederen dag pl.m. f 60.aan prijzen kunnen winnen, bene vens de gemelde hoofdprijzen, welke worden verhoogd naar gelang afname van bonnen plaats heeft. Van 2328 September a.s. vrage het publiek zijn leveranciers derhalve om bonnen. Er is geld mede te verdienen. Ook de étalagewedstrijd gedurende die week zal de aandacht trekken. Over geheel Texel gaven zich reeds 75 deelnemers op, welke zoo veel mogelijk in afzonderlijke rubrieken zullen worden ingedeeld en beoordeeld. Als prijzen hiervoor werden reeds beschikbaar gesteld door: De Algemeene Tex. Middenstandsver.: een gouden medaille. N.V. T.E.S.O.: een verguld zilveren medaille N.V. Rotterdamsche Bankvereen.: idem. Coöp. P.T.V. en Zuivelfabriek „De Een dracht": idem. N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing: idem. S. Prins, Den Burg: idem. E. S. Boekei, Den Burg: idem. J. H. Kikkert, Den Burg: idem. J. Barends, De Cocksdorp: idem. F. Zegel, Oudeschild: idem. Zij, die uit sympathie voor den handel- drijvenden middenstand, zich gedrongen voelen een medaille beschikbaar te stellen, kunnen dit alsnog opgeven bij deurwaarder S. Prins, Den Burg. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der gemeente Texel op Dinsdag 3 September 1935 des na middags te 4 uur ten gemeentehuize. Te behandelen onderwerpen: 1. Beëediging leden van den Raad. 2. Benoeming wethouders. 3. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 4. Goedkeuring rekening Algemeen Wees huis over 1934. 5. Idem Algemeen Armbestuur over 1934. 6. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning over 1934. CONCERT TEX. FANFARECORPS. Programma van het concert door „Tex. Fanfarecorps" op 31 Augustus, 's avonds 8 u. in het park. 1. Oude Wilhelmus. 2. Sambre et Meuse, marsch, Rauski. 3. Feest-ouverture, Rosseau. 4. Twee liederen. a. Een lied van Nederland. b. Kent gij het land? 5. Le Moulin dans la Vallée, Parapharse Musicale, Ch. de Carmont. 6. Apples, marsch, H. Chaillet. 7. Twee liederen. a. W(j willen Holland houen. b. Mijn Nederland. 8. Suspinul, wals, J. Ivanovici. 9. Jubileum-marsch, A. A. Groot. 10. Volkslied, J. W. Wilms. AAN EEN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. Tijdens het opkomen van de zware donder bui, die later brand deed ontstaan op de hof stede „Jachtlust" waren de heer Stark en zjjn zoontje te Zuid Eierland op het land werkzaam. Juist op het moment, dat S. de vork, waarmede hij werkte, had neergezet in den grond en de jongen voorover gebukt, daarbij bezig was, sloeg de bliksem tusschen hen in. De jongen werd tegen den grond ge slagen, de vork vernield en den heer Stark met groote kracht z(jn p(jp uit den mond ge rukt. GRASBAANWEDSTRIJD. Op Zondag 15 Sept. a.s.organiseert de korfbal-ver. „Verdo-Nigro", in samenwerking met de Heldersche Wielrijdersver. „D.O.K een grasbaanwielerwedstrijd op het land van den heer A. J. Keyser te Den Burg. Ieder, die in bezit is van een racefiets, kan deel nemen. Opgave bij den heer P. Eelman Koogerstraat. Het programma is als volgt samengesteld: 1. Sprintwedstrijd. 2. Afvalrace. 3. Klasse mentrace over 20 ronden. 4. Koppelwedstrijd over 75 ronden. Er wordt overwogen een wedstrijd speciaal voor Texelaars in te lassen. DE BRAND OP „JACHTLUST". Nog deelt men ons mede, dat tijdens den brand op „Jachtlust" zich niet twee, doch vijf personen in de schuur bevonden, n.1. de pachter, de heer Van Maldegem, een knecht, die bezig was met zakkenstoppen, de heer Halsema, die met paard en wagen in de schuur een schuilplaats had gezocht, en een tweetal kampeerders. Allen bleven ongedeerd. Verder vernemen wij nog, dat hoewel de oogst was verzekerd, de heer v. Maldegem toch nog een groote schadepost heeft, daar een partij wol, die bij den brand verloren ging niet was geassureerd. Oosterend. Mej. T. Vlaming Kd. te Nieuweschild is benoemd tot Kweekeling met acte aan de school met de Bijbel te Oosterend. EXAMEN. Vrijdag slaagde te Den Haag voor Cou peuse mej. T. Vlaming Kd. te Nieuweschild. Mej. Vlaming was leerlinge van mej. Bakker- Maas te Den Burg. VOLKSFEEST TE DEN HOORN. Woensdag en Donderdag is te Den Hoorn een goed geslaagd volksfeest gehouden. Hoe wel het weer zich des morgens niet zeer gunstig liet aanzien, konden de programma's toch geheel worden afgewerkt. Het was weer een echt ouderwetsch feest, zooals men dat alleen te Den Hoorn kan vieren. Op geen enkele plaats op Texel verstaat men zoo de kunst van feestvieren als daar. Het Fanfare corps D.E.K. hield er de stemming in. Ver schillende wedstrijden werden gehouden, zoo als stoelendans te paard en hinderniswedstrij den, natuurlijk ontbrak het nummer „Ring steken met paard en karretje" niet op het programma. Beide avonden werden besloten met een druk en bij uitstek gezellig bal in „Loodsman Welvaren". In een volgend num mer komen we op dit feest nog eens terug. BURGERLIJKE STAND. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL GEBOREN: Jacob Marinus, z. van W. T. van 27 tot en met 30 Augustus 1935. van Sambeek en A. Eelman; Johanna Karo- lina, d. van C. H. Roeper en M. Garritsen. GETROUWD: W. Z. Stolk en A. Blom. OVERLEDEN: B. Antoine, 25 j. POLITIE. Gevonden: 1 gloeilampje en 1 sierspeld. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Maandcollecte Oosterend, n.m, 3 u., Ds. Visser. Den Hoorn. v.m. 10.30 uur, Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10.30 uur, Ds. Salm Zuid Eierl., n.m. 4 u., Ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Scholte. De Koog, v.m. 10 uur, Ds. van 'tHooft Doopsgezinde Gemeente. Waal, v.m. 10 uur, Ds. Vis. Avondmaal Den Hoorn, v.m. 10.30 u. Ds. Smidts. collecte Gereformeerde Kerk Den Burg, (geb. Fanfare) 's avonds 7.30 uur, Ds. v.d. Leer. Oosterend, v.m. 10 en 3 uur. Ds. van der Leer Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u., Ds. Buskes. HELDERSCHE EIERVEILING. 29 Aug. Aangevoerd 17563 kippeneieren: 55—57 kg 2.50—3.40, 58—60 kg 2.80—3.40, 61—63 kg 3.00—3.40, 64—67 kg 3.40—3.50, kleine eieren 1.401.55; 75 eendeneieren 1.902.00. Alles per 100 stuks. ALKMAAR, 30 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 57 stapels, we gende 135,000 kg. Fabriekskaas: 44 stapels kleine met merk 17.50; 1 stapel commissie met merk 14. Boerenkaas: 6 stapels kleine met merk 17. Handel goed. ALKMAAR, 30 Aug. Graanmark. Aangevoerd 2024 hl als: 4 hl tarwe; 30 hl rogge 6.62%7; 510 hl gerst 4.20—4.60; 627 hl haver 6.10—6.25; 32 hl boonen, w.o. bruine 1420, citroen 12, witte 13.50; 34 hl karwijzaad 918.50; 2 hl blauwmaanzaad; 785 hl erwten: kl. groene 7.758, gr. groene 914; grauwe 21- 25, vale 10—16.25 per 100 kg. Handel matig. NOORDSCHARWOUDE, 30 Aug. Aardappelen: Schotsche muizen 2.60— 3.20, groote 2.10, drielingen 2.102.30, r. duken 1.40—1.50, eigenheimers 2.302.40, blauwe dito 2.202.40, bl. aardappelen 3; uien 1.90, drielingen 1.601.70, gele nep 3.203.60, zilvernep 5.406.20, drielin gen 11.30, zilveruien 70 cent; spercieboo- nen 48; kroten 2.30; roode kool 1.60 2.60; witte kool 11.70, alles per 100 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Aug. Roode kool 1.702.80; slaboonen 4 5.70; bieten 1.10—2.10; gele kool 3.10— 3.70 vroege witte 1.70—1.90; aardappelen: Schotsche muizen 2.302.90, grove 2. 2.10, drielingen 1.80—2.10, bl. eigenheimers f 2.102.30, eigenheimers 2.50, souvenir Duc 1.101.40; uien: gele 1.802.20, drielingen 1.40—1.50, nep 2.60—3.20, peen 2; bloemkool 4.50—9.10, 2e soort 1.50—3.10 per 100. EIERVEILING SCHAGEN. 29 Aug. Aangevoerd 65,000 kippeneieren: 50—60 kg 2.85—3.05, 60—62 kg 2.90—3.10, 6265 kg 3.103.50; eendeneieren 2.00, Alles per 100 stuks. ESKADER TE TANDJONG PRIOK GEARRIVEERD. Woensdagmiddag arriveerde te Tandjong Priok het marine-eskader, bestaande uit de „Java, de Banckert, de Van Nes, de Soemba en de K XIV, K XV, K .vVI. Het eskader zal u>t 2 September blijven. Luit. ter zee 2e kl. -an der Ploeg is aan gewezen voor den dienst in Oost-Indië en 28 Augustus met het m.s. Chr. Huygens van Amsterdam daarheen vertrokken. Ondervolgende schepelingen zijn den 21en Aug. per m.s. „Crijnssen" in Nederland uit West-Indië teruggekeerd: Bootsman J. W. Scheer, inaj.-ziekenvpir. W. Sanders, maj.-schrijver C. B. Brouwer, serg.-kok P. W. D'Hulst, kwartiermr. H. A. v. Amersfoort, korporaals konst. P. Visser en J. J. v. d. Laan, korp.-telegr. R. J. C. de Bruijn, korp.-mont. J. C. Hoogstraten, korp.- schrijver A. van Hecke, korp.-hofm. R. Nien- huis, korporaals-kok A. Elias en G. G. Ak kerman; matrozen le kl. J. H. Keijzer, A. v. d. Berg, J. J. Bronder, J. Bosselaar, P. v. Leeuwen, C. Freijer en W. H. Schoens, korp. der marns. J. H. van Beek, stokers-olieman G. Malipaard, T. Regelink, B. v. d. Vlis, L. v. d. Wal, W. van Putten, stokers le kl. C. Maase, A. H. Henschen. Aanwijzing thuisvaren. Serg.-vlieger A. Zwaag, matroos 2e kl. L. Clemens, matroos le kl. G. H. Taylor Par- kins, 7 Aug. '35 per m.s. „J. v. Oldenbarne- velt" van Tg. Priok. Bevordering. Matrozen 2e kl. H. A. W. v. Waardenburg en J. v. d. Meer tot matroos le kl., 1 Aug. '35. Marinier 3e kl. E. J. Jurgens tot pijper 3a kl., 22 Aug. '35. Stoker 2e kl. C. Peters tot stoker le kl., 1 Juni '35. Overplaatsingen. Serg.-mach. A. van Rijswijk, 28 Oct. '35 van v. Speijk naar D. Aukes. Serg.-macht. A. J. Kosterman, 28 Oct. '35 van D. Aukes naar v. Seijk. Serg.-geschutm. J. A. Breedenbeek, 14 Oct. '35 van Wachtschip Willemsoord naar Ge- schutmakerij. Maj.-vltm. (M) J. Noors, 27 Aug. '35 van De Kooij naar De Mok. Serg.-telegr. G. van des Es, 29 Aug. '35 van R.D. A'dam naar De Kooij <tijdelijk). HELDER-NIEUWS. HELDER I—B.R.C. I. Terrein Sportlaan. Aanvang 3 uur. De laatste Zondag vóór dien waarop de officieele wedstrijd van het seizoen 19351936 ingaat, wordt door de withemden benut met het spelen van een oefenwedstrijd tegen de Noordelijke tweede klasser B.R.C. I. Het heeft de E.C. niet aan gelegenheid ontbroken om de diverse krachten eens te probeeren, zoodat we aan kunnen nemen, dat, nadat ook deze oefening achter den rug is, het sterkste elftal, dat de H.F.C. Helder op de been kan brengen, ook werkelijk op den eersten competitiedag in het veld komt. De gasten van morgen zijn niet voor de poes. Het vorig seizoen eindigden zij als fraaie tweede achter het inmiddels gepromoveerde Hoogezand en ook dit jaar verwacht men van de Groningers een fraai seizoen. De Sport kroniek schreef zelfs over zeer serieuze kam pioenskansen. Daar bovendien de gasten met hun sterkste elftal komen, zoo schreef de secretaris, kunnen we verzekerd zijn van een zeer sterke tegenpartij, waaraan de withem den meer dan de handen vol zullen hebben. Dat Helder er in moge slagen op waardige wijze afscheid te nemen van den zomer 1935! Scheidsrechter is de heer C. J. Mol Jr. H.R.C.-NIEUWS. ALKMAAR I—H.R.C. II. Aanvang half drie. Terrein Alkmaar, Morgen zijn de reserves de gasten van da bekende 4e kl. „Al':maar" te Alkmaar. Ook nu zal de tegenpartij geducht tegenstand bie den, zoodat de reserves wel hun beste par tijtje zullen moeten spelen om een eenigszin3 dragelijk resultaat te boeken. Er zal twee maal drie kwartier op volle kracht gespeeld moeten worden, waarin degelijk en produc tief gespeeld zal moeten worden, zonder dat men zich een oogenblik aan pingelen te bui ten gaat. HRC 2, doe je uiterste best en laat een goeden indruk na. Het elftal, dat hoogst waarschijnlijk evenals vorigen Zondag is sa mengesteld, vertrekt om 1 uur per autobus vanaf het clublokaal. H.R.C. A—TEXEL A, Terrein HRC. Aanvang twaalf uur. Om 12 uur zullen de A-jongens hun Texel- sche sportbroeders ontvangen, welke ont moeting bedoeld is als oefening voor het a.s. competitieseizoen. Wij verwachten een leuk partijtje. TEXEL-NEEUWS. Na afbericht van HRC is Texel er toch nog in geslaagd voor morgen een oefenwedstrijd op het programma te krijgen; gespeeld zal wor den tegen VSV 2 uit Velsen. De match wordt te Velsen gespeeld. Texel komt uit met een invaller; 't elftal is als volgt samengesteld: J. Dukers Joh. Ran H. Neijens M. Koorn G. Witvliet Huizinga Vlaming de Graaf P. Neijens H. Ran P. Kikkert Res. J. Kiljan. Texel 2 en 3 spelen thuis tegen Atlas 1 en 2, dus goede oefenwedstrijden. Texel-adsp. A spelen tegen HRC-adsp. te Den Helder. SUCCES-NIEUWS. Succes 1 gaat a.s. Zondag een uitwedstrijd maken naar S.V.V. 1 te Scheveningen voor het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd. Vertrek 8 uur v.m. Succes 2 gaal naar Middenmeer voor serie wedstrijden, uitgeschreven door „Flevo", al daar. Vertrek 1 uur n.m. Thuiswedstrijden hebben niet plaats. K.N.V.B.-BEKER. Ook BKC heeft, blijkens de „Sportkroniek!*, Ingeschreven voor de wedstrijden om den K.N.V.B.-beker,

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11