Julianadorp PHIUPS EN ERRES Stadsnieuws Breezand, Anna Paulowna. Zonder licht Een Polder? Drukkerij De Boer! Wieringen. Predikbeurten Wieringerwaard. RADIO DKRPR BLAD HELDERSCHE COURANT VAN! ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1935. UW VACANTIE-KIEKJES Visscherij. Voor den Alkmaarschen Kantonrechter. Uitnoodigings- n kaarten V Drukkerij De Boer 0 EXPOSITIE in dc Etalage van R i a 11 o Technisch Bureau Van Baaren Spoorstraat 36 Telefoon 461 Vraagt vrijblijvend demonstratie! Op- en ondergang van Zon en van hoog water (Texel) Zomertijd. tijd Sept. Zon Hoogwater op: ond.: Sm. nam. Z 8 6.23 19.33 2.20 15.15 M 9 6.24 19.30 3.55 17.10 D 10 6.26 19.28 5.30 18.30 W 11 6.28 19.26 6.35 19.35 D 12 6.29 19.23 7.30 20.20 V 13 6.31 19.21 8.15 21.00 Z 14 6.32 19.18 9.00 21.40 Lichten op voor alle voertuigen Zaterdag 7. Sep. 20.05 Zondag 8 iii, 200.3 Maandag 9 -fc 20 00 Den 4den September slaagde voor de cursus „Etaleur" van A.S.S.O. te Arnhem onze stadgenoot W. H. Greiner. Aan 't Instituut Mercurius, Loodsgracht72, Den Helder, slaagden voor 't diploma machine- schrijven de Heeren A. C. Mooy, W. Rijf en T. K. de Jong. POLITIE-DIPLOMA'S. Op het te Amsterdam gehouden examen van den Alg. Nederlandschen Politiebond werd" door een tweetal plaatsgenooten, beiden leerlingen van den politie-vakcursus alhier, het politie-diplöma behaald, n.1. door de hee ren V. de Heer en H; J. de Flart, eerstge noemde „fn'êt aanteekenirtg". - .1 - - t apotheken! Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 9 Sept. tot 16 Sept. wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma SmeetsSnel, Weststraat. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Wij herinneren belanghebbenden er aan, dat vóór 1 October van dit jaar alle maten en gewichten, die gebruikt worden of voorhanden zijn op plaatsen van verkoop e.d., moeten zijn voorzien van de letter h. Voor diegenen, die tot nu toe verzuimd heb ben in de laatste 2 jaren hunne maten en ge wichten te laten herijken, bestaat daartoe als nog gelegenheid o.a. aan het IJkkantoor te Amsterdam, Brouwersgracht 276A. Dit kantoor is voor het publiek geopend ge durende het geheele jaar eiken Maandag en Vrijdag van 9%15% uur. Bovendien zal ge noemd kantoor ditmaal open worden gesteld op Dinsdag 24, Woensdag 25, Donderdag 26 September, Dinsdag 1, Woensdag 2 en Don derdag 3 Octóber, eveneens van 9%15% u. CURSUS MACHINESCHRWVEN. ~>r\ Wij verwijzen naar de advertentie in het nummer van héden betreffende de op de Han delsschool alhier bestaande gelegenheid tot het nemen van lessen in machineschrijven. DE KUNST IN NOOD. De tentoonstelling van schilderijen door het echtpaar v. Os trekt veel belangstelling en wat nog mooier is... er wordt verkocht. Dit is geen wonder, want de gevraagde prijzen zijn voor dit werk onbegrijpelijk laag. Wie nog van de zeldzame gelegenheid wil profi- teeren, moet zich haasten, want de expositie duurt maar tot en met Zondag, Door het verwijderen van diverse tafeltjes en stoelen is de entourage thans wat rustiger geworden, waardoor het geëxposeerde beter uitkomt. „TOONKUNST". (Dir.: A. J. Leewens). Zcoals bereids is medegedeeld, stelt "ge noemde afdeeling zich voor Bach's onsterfelijk werk „de Matthaus Passion" uit te voeren. Het wérk met zijn dubbele koren, jongens koor, alleszins voor hun taak berekende solis ten, volledige orchestbegeleiding en orgel, eischt een waardige vertolking. Verwachtende, dat vele zangeressen en zan gers het zich tot een eer zullen aanrekenen in Bach's grootsche composite mee te kunnen zingen, geeft het bestuur daartoe gelegenheid en'verzoekt hun, die als lid tot de afd. Toon kunst wenschen toe te treden, zich spoedig aan te melden bij den secretaris Mr. Arnold Veldman, Kanaalweg. Refereerende naar de in dit blad voorko mende pdv~-*tentie geeft het bestuur verder kennis, dat de repetities reeds a.s. Maandag in U.S.O., Kanaalweg, zullen aanvangen. KINDJE AANGEREDEN. Den bestuurder treft geen schuld. Donderdagmiddag stond de auto van de firma G. alhier in de Middenstraat voor het huis van den heef Blom. Juist op het oogen- blik,dat de bestuurder den motor wilde aan zetten, kwam het twee jarigkind je van het echtpaar uit de steeg naast de woning loopen en ging voor den auto staan. Van de plaats waar de bestuurder zat, was dit onmogelijk waar te nemen, zoodat, toen de motor even later in beweging werd gebracht;, het kindje door den bumper werd geraakt en tegen den rijweg werd gedrukt. Door geschreeuw van het publiek opmerk-, zaam gemaakt op het dreigende gevaar, stop te de bestuurder oogenblikkelijk, maar kon niet Voorkomen, dat het kindje gewond werd. Toen de vader naar buiten kwam snellen, lag het kind met het hoofdje tegen het achter wiel. Oogenblikkelijk begaf men zich'per auto naar de Lidwinastichting; onderweg werd door dokter Loesberg, die toevallig in de buurt was, een voorloopig onderzoek inge steld. Het kindje bleek een vleeschwonde aan de dij en een schaafwonde aan het voorhoofd te hebben. Na in de St. Lidwina-stichting te zijn verbonden, werd het naar het ouderlijk huis teruggebracht. Naar wij vernemen, treft den bestuurder van den auto geen schuld; op de plaats die hij in den wagen innam, was het, zooals bij gehouden proeven gebleken is, onmogelijk te zien, dat zich een kind voor den wagen bevond. HET MEUBELPALEIS VAN DE FIRMA VAN WILLIGEN NADERT ZIJN VOLTOOIING. De huishoudelijke afdeeling is thans gereed. In de constant stijgende lijn, waarin de firma Van Willigen zich nu al circa 60 jaar beweegt, wordt af en toe een phase bereikt waar men allicht even stilstaat om het nieuwe niveau, dat bereikt werd,eens te bezien Voortdurend in balans, safe en zeker, zon der een kans de evenwichtigheid te verliezen, heeft zich in den loop der jaren, over een tweetal geslachten der Van Willigens, een be- njf ontwikkeld, dat een unicum is in onze stad niet alleen, doch in zeker opzicht zelfs m het geheele land. Bij de gestadige uitbrei- ding immers werd er nimmer naar gestreefd van de firma een Warenhuis te maken iets waartoe men gemakkelijk geneigd zpu zijn bij de steeds gróoter wordende beschikbare ruim te. Maar er werd en wordt zuiver de lijn ge volgd van de woninginrichting. „Als iemand uit Indië komt", aldus de heer H. van Willigen, een voorbeeld noemend, „zon der één stukje huisraad, dan kan hij bij ons komen, koopt er van het keukenzeefje van 3 cent af tot het mooiste meubel, dat hij zich wenscht en 2 a 3 dagen later zit hij, keurig geïnstalleerd, in zijn nieuwe home". En de energieke leider van het groote bedrijf ver telde verder van het ontzettend vele, dat er'in zijn bedrijf te doen is, waar men als leek ver baasd tegenóver staat. Maar het is niet daar over, dat we thans iets mededeelen, maar wel om even de aandacht te vestigen op de expan sie, die het bedrijf ondergaat en waarvan een gedeelte, de huishoudelijke afdeeling, thans gereed gekomen is. Deze afdeeling, als alle andere, gemakkelijk „als vanzelf" te bereikén, heeft respectabele afmetingen, die noodig zijn, óm alles wat 'de huishouding annex 'is, op overzichtelijke, prac- tische wijze té exposeeren. Ziet b.v. hoe de haarden en haardkachels er nu bij staan; 'en let eens op het electro-technische gedeelte, dat in deze afdeeling ondergebracht is. Alles „spreekt' tot de klanten, die met onverdeeld genoegen in deze uitgestrektheid zullen vertoe ven en de selectieve sorteering in öógenschouw zullen nemen. Aannemers zijn nog druk bezig met de 2 nieuwe lokaliteiten, waar, naast de bestaande, kleinere afdeeling, de meubelen ondergebracht zullen worden. Inderdaad kunnen we zeggen, dat 'hier een „Meubelpaleis" komt. Via het nieuwe, practisch uitgevoerde Trappenhuis, zullen de bezoekers deze moderne showrooms mettertijd kunnen bereiken. Bij de verbouwing, die speciaal ondernomen werd om meer expositieruimte voor de meu belen te verkrijgen en waarbij en passant de huishoudelijke afdeeling medegenomen werd, zoodat deze voortaan veel beter tot haar recht komt, ontstond een totaal van 1475 m2 aan nieuw oppervlak met een inhoud van circa 4400 m:i. Het magazijn zag zijn capaciteit vergroöten; het is op deze verdieping, dat we twee kamers, één voor dames, de ander voor heeren vinden, waar het personeel voortaan gelegenheid zal vinden den maaltijd te ge bruiken in eén drie-ploegen-stelsel. A propos, wist U dat momenteel 52 man personeel, ver deeld over de afdeelingén: meubelmakerij, stoffeerderij, behangerij, smederij, electr. technische werkplaats en lijstenmakerij bij de„ firma werkzaam is? Wij vermoeden van niet en daabom is 't: een indruk te vestigen, vian dit zoo uitnemend geoutilleerde bedrijf, dat wij enkele bijzónderheden meenden te moeten mededeelen. Den Helder kan trotsch zijn op zijn „Van Willigen", waar mén een sorteering treft, die Wedijvert met die van de groote stedeü, maar waar men goedkooper terecht kan, omdat men in de groote plaatsen voor grootere las ten (pandhuur!) zit dan in de provincie. Ja, het is in alle opzichten beter en voordeeliger als men voor zijn huishouding onze stad niét verlaat. DE HEER MINNEBOO OPENT EEN ZAAK IN ZUIVELPRODUCTEN EN VERPAKTE LEVENSMIDDELEN. Eenige dagen geleden heeft de heer H. Minneboo in het perceel Basstraat 37 een nieuwe winkel geopend en men kan zich moeilijk voorstellen, dat op deze plaats, waar eertijds een even klein als oud huisje stond, thans deze moderne zaak, welke aan alle eischen der hygiëne voldoet, verrezen is. De heer Minneboo levert zoowel alle pro ducten op zuivelgebied als verpakte levens middelen, de eerste verstrekt door de be kende Zuivelfabriek te Lutjewinkel. Wij zeiden het reeds: het geheel maakt een zeer zindelijken indruk en wij twijfelen er niet aan, of tal van huismoeders zullen zich hier voorzien van „iets-op-het-brood". Verscheidene bloemstukken Wezen reeds op een bestaande relatie met vrienden en klanten. RIALTO-THEATER. „JOSETTE, MIJN VROUWTJE". Toen èn Hollywood èn Neubabelsberg reeds lang de kinderziekten voorbij waren en zich meester konden noemen van de cinematogra fische wereldproductie, was er van een eigen lijke Fransche richting in deze zoo bijzondere kunst-,.branche" nog geen sprake. Goed... zoo te hooi en te gras doken er wel eens futuristen op, welke eenige origineele vondsten te verfilmen hadden en ook wel kijk op „film" bleken te hebben. Dat was de even- zooveel gesmade als gebenedijde „avant- garde", die het op z'n best tot een succes in een bepaalden en zeer begrensden kring wist te brengen, doch welke nimmer eenig 'pu bliek succes in den algemeenen zin mocht boeken. De- „avant-garde" is ter ziele (tenminste zoo goed als) maar;., zij .was het in ieder ge val, die aan de Fransche film een bijzonder karakter gaf, hetwelk ook heden ten dage, nu er wel degelijk een Fransche productie be staat, waarmede rekening gehouden wordt, nog in nagenoeg iedere Fransche film tot uiting komt. Wat het precies is? Een aparte geest... een zekere artistiek? inslag... een bijzondere visie op het filmisch element... de esprit. En nu dan deze „Josette". Het geheele geval is de simpelheid zelve. Er zijn enkele knappe „stars" om maar in het jargon te blijven, er is een goed-uitgewerkt scenario, en er is een „probleem". Doch dit alles is bijzaak. Het gaat om de uitbeelding der karakters, om het aantoonen van reacties op de diverse spelers en hierin is deze film meesterlijk. Meermalen doet hij onwillekeurig denken aan het ongelooflijk knappe werk van Baur, doch bereikt niet die hoogte. naar den zin? Doe ze dan voor ze verslingeren in een Album! Wij hebben een pracht sorteering (vanaf 70 cent tot f 13.50) dus: Ga naar Ook voor Uw Koningstraat 29 Albums en Fotohoekjes. De humor, welke men in haast ieder.onder deel aantreft, is gezond en meermalen zóó naief, zóó ongewild ingelascht, dat het zonde en jammer mag heeten dat „the man. in (he streef' toch blijkbaar altijd nog maar andere soort „gijn" prefereert. Het is tenslotte een film, honderd procent Fransch, waarvan wij hopen, dat men, evenals van een specialen gang in een copieus diner, smullen kan. Doch het apprecieeren van bijzondere' schotels is zeer persoonlijk. h Van het overige program vermelden wij no£' de uitvaart van wijlen de Koningin der' Belgen,* Astrid, en de aankomst van luitenant t'èr zee Wijtema, met de „Lijster", bij welke aankomst hij eenige woorden spreekt over de komende1 film van den „K XVni"-reis, iets, wat altijcJ nog een bijzondere attractie voor Den Hel der is. i Hoewel thans van nog niet zoo groote be- teekenis voor onze plaats en omgeving, .méé- nen we toch te moeten wijzen op hetgeen, zjch ten opzichte vap den oesterhandel in Zeeland thans afspeelt. Volgens dé Ig.R.Öt, héeït idéT Ver. tot Bevordering van Oestercuituur (V.Ë.B.'O.S.) zich tot de Regeering gewend naet een motie, waarin, tengevolge van het Sin; Duitschland in werking getreden invoerrecht; van R.M. 800 per 100 kg, practisch gesproken kan worden van een invoerverbod, maatrege- len worden gevraagd om te voorkomen, dat ook dit afzetgebied verlórèn zal gaan. Door dé vermindering van uitvoer n^ar België en Engeland, was men in hoofdzajak op Duitschland aangewezen ett als ook dat., land voor den oesterexport ons ontvalt, Wordt,- het oesterbedrijf ten zeerste bedreigd.' Ondanks dit sombere bericht is er 'in ljiet jaarverslag van deze vereeniging toch ojok een klank, die, hoewel somber van tóón, in zich draagt de grondtoon van een opgewekter' geluid. j Het bestuur wordt nl. opgedragen de Regèe- ring subsidie te verzoeken vóór den aankoop' van Fransche zaaioesters. Men, was 1 van meening, dat dit het eenigst middel was (de., perceelen weer bevolkt te krijgen. Het is: ojok een regeeringsbelang en de kweekers zjjnj wegens het verlies van hun kapitaal onmach tig dit zelf te doen. Hieruit blijkt dus, dat, ondanks dé slechte' afzetmogelijkheid, men toch gevoelt, dat uit-' b'réiding van het oesteraantal op de perceelen noodzakelijk is. Deze uitbreiding zou dus o.i. niet noodig zijn, wanneer men nog niet wjat. perspectief zag. En hét 'isdit piint juist, hetgeen wij meeheii ook van belang te zijn voor het tVad- >v 1 fi dengebied. Het is bekend, dat dit zèegebied (de enkéle pachtperceelen dan uitgesloten), geen oesters haast meer oplevert. Nu de vroeger zoo ge situeerde Zeeuwsche oesterkweekers subsidie vragen voor uitplanting vah Fransche zaii- oesters, komt het ons voor, dat de visscheijs- vereenigingen te Den Helder, Texel én Wje- ringen gerechtigd zijn, eveneens subsidie vojor dit doel bij de Regeering aan te vragen, opd'at er (vooral nu er stabiliteit in den Wadüep- eeebodem is opgetreden) weer vorming vjin oestergroei zal kunnen plaats hebben. i Eertijds geschiedde ook wel planting vfn Fransche zaaioesters en herhaaldelijk is dgü- gebeurd voor eigen rekening, maar nu- (le financieele draagkracht van den Waddenzeje- particulier wel niet beter zal zijn dan die v^n, den Zeeuwschen kweeker, komt ons verzoek, om subsidie voor dit doel billijk voor. Het schoonmaken met regeeringssubsidie. noemt men een oeconomischen maatregel, cjie alleen den werkloozen ten goede kwam. doph,. den kweekers,, die vaartuig, schipper en olie beschikbaar moesten stellen, geld kostte,, i Dat is wel zoo, maar ten slotte kwam deze schooning toch ook ten goede aan de oester bedden en dus aan den kweeker. In De Telegraaf komt een beschouwing, voor over de ontwikkeling van de Noorsche visscherij en het meest trok daarin onze aan dacht, hetgeen gezegd werd over de groote' vlucht, die de visschconserveeringsindustrie had genomen. «t j Allengs komt ook hier te lande meer tot uiting, dat vischconserveering voor ons visch- bedrijf gewenscht is om dat bedrijf op gang te brengen en vooral een mogelijkheid tot prijsstabilisatie daarmee te scheppen. Dit streven werd tot uiting gebracht in het rapport van de Rijksadviezencommissie tot werkverruiming (speciaal in dit geval de reorganisatie van het vischbedrijf te IJmui- den) en in de jaarverslagen zoowel van de Reedersvereeniging als in dat van de Visch- handelsvereeniging. Ook van deze plaats is meermalen daarop aangedrongen en deze opinie kwam ook tot uiting op het congres van kleinhandelaren in visch. Natuurlijk kleven er vele moeilijkheden ook aan dit vraagstuk, maar niets gaat tegen woordig van een leien dakje. Maar deze om standigheid heeft het besef ook bijgebracht, dat men thans schuchter moet beginnen en alles maar niet op luxueusen voet moet in richten. Dit besef brengt dus uit zichzelf al mee, dat de exploitatiekosten, vergeleken bij eenige jaren terug, veel geringer zullen zijn. Tenslotte zal er wel iets groeien uit deze yan velerlei zijden uitgesproken wensch om te kom?n tot vischconserveering en onzerzijds zal het niet ontbreken om telkenmale in die richting te suggereeren, DE JUFFROUW WAS NIET HAPPY OP DE CONFERENTIE. Mej. Trijntje de R., de echtgenoote van zekeren G. M. te Helder, had eeu liefdes betrekking aangeknoopt met een visscher, 'n meermalen veroordeeld type en was door hem zoo ernstig mishandeld, dat zij 14 dagen in het ziekenhuis moest worden verpleegd ten gevolge een bekomen schedelbreuk. Tegen den ruwen galant was een instructie geopend en mej. M. zou op 13 Juli door den rechter commissaris worden gehoord. Zij was evenwel niet verschenen, zoodat een vervolging ingesteld werd. Gedagvaard ter zitting verschenen van heden, bleek de jonge vrouw thans wel present te. zijn. Zij i beweerde op den b.ewusten dag ziek te zijn geweest, doch kon geen dokters verklaring toonen. Bovendien had men haar op den zeedijk zien loopen. Aangenomen werd derhalve; dat de juffrouw, die inmiddels weer dé relaties met gemëlden visscher heeft aangeknoopt, niet veel lust had gehad, voor de R;-C. te verschijnen en derhalve veroordeeld tot f 7.50 boete of 5 dagen. OP 2000 LITER WAS NIET GEREKEND. De rijksveldwacht te Wieringerwaard hield op 13 Juli op den Zijperweg een auto aan, waarvan bleek, dat de remmen niet de ver- eischte kracht bezaten. De chauffeur Jan L. stond heden terecht en beweerde, dat de rem men perfect waren, doch niet berekend op de tank met 2000 liter waar, die alstoen werd vervoerd. Maar met gelegenheidsvrachtjes houdt de wet geen rekening en volgde dus veroordeeling tot f 7.boete of 7 dagen hechtenis. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 11 uur, de heer Joh. Mensink Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7.30 uur, de Heer Sevensma, van Amsterdam. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 en 's middags 3.30 uur, de heer P. Boon. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Mej. B. Wijma van Am sterdam; J. W. de Wit van St. Michielsgestel; H. J. v. d. Burg van Haarlem; J. Voorthuijsen van Den Helder; Mej. M. de Best van Zijpe; Wed. T. Francis—Klinkert van Alkmaar. Vertrokken: G. van Wees en echtgen. naar Den Helder; Wed. W. SchaapKestihg naar Alkmaar; Mej. A. Hollander naar Cal- lantsoog; C. Smit naar Schagen; Mej. E. Vorstman naar Ede; G. H. Arends naar Onst- wedde; Mej. T. Hëngstdijk naar Kapelle-Bie- zelinge; F. Hoeve en gezin naar Zijpe. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Geertje Sia, d.v. J. Oele en J. Postm,a; Bartholomeus Hendrikus Antonius en Hendrikus Bartholomeus Jozef, z.v. H. C. J. de Bont en J. A. de Wit; Aaltje, d.v. G. Vos en A. Oort; Cornelis, z.v. J. van Dreunen en W. Spoelstra; Klaske, d.v. P. Holkema en J. Semplonius; Klazina, d.v. H. Bartelds en H. Kruithof; Charles Ludovicus Marie, z.v. P. G. Teeuwen en H. B. M. van de Bolt. ONDERTROUWD: P. R. Roodenburg en G. Klein. GETROUWD: M. van Teulingen en N. Bakker. OVERLEDEN: A. van OorschotSpreeuw, oud 66 jaar. is een Vuurtoren geen Vuurtoren. j Reclamedrukwerk zonder reclam?' kracht is evenmin reclamedrukwerk. Mag „Drukkerij De Boer" U eens be-' wijzen, dat zij drukwerk kan makejn voor Reclame-doeleinden, dat uit' t werking heeft. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. M. a. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.30 uur, Ds. E. Jansen. DE FLORALIA- EN MIDDENSTANDS- TENTOON STELLIN G. Wel was Vrijdagavond nog niet alles opge steld voor de Floralia- en Middenstandsten toonstelling, die heden geopend wórdt, maar toch konden we ons al wel een voorstelling maken, hoe het er op de beide tentoonstel- lingsdagen ih de zaal van den heer Slikker zal uitzien. Het midden is gereserveerd voor 'de Floraliatentoonstelling. Buiten hetgeen, daar van planten en bloemen genoten kan worden, zullen de heeren Cornelissen, Van Kooten en Slijkerman in hun stands den liefhebbers nog hun mooiste en beste producten uit net rijk van Flora toonen en daarmee tegelijk de fleu righeid der tentoonstelling in zn geheel niet weinig verhoogen. Doch ook de andere stand houders pogen met hun uitstallingen geen af breuk te doen aai. het genot dat een mooie bloemen- en plantenverzameling ons geven kan, doch integendeel daarbij 'zoo goed moge lijk door een keurige opstelling van hun waren en het aanbrengen van goedverzorgde reclame middelen aan te passen. Doordat de midden standers dit jaai zoo goed voor den dag ko men is de ruimte in ae zaal niettegenstaande de vergrooting, nog maar juist voldoende. Er is dan ook heel wat te zien. De heer P. Smit is er weer met een collectie haarden en kachels, de heer Groenewoud leert ons, dat we meer brood moeten eten, het N.V. Hues- mann's manufacturenmagazijn vertoont ons meubelen, kleeden enz.; de Enkabé-stand en de gratis-theeschenkerij vindt men dicht bij elkaar en in aansluiting op deze huishoude lijke zaken heeft de heer a. Dekker een ,,alles-electrisch"-keuken gebouwd, waarin o.a. een vertegenwoordigster van het P.E.N. kookdemonstraties geeft; de hèer Leijèn stalt onze befaamde Hollandsche zuivelproducten uit, de heer a. van Zandwijk presenteert een collectie rijwielen, waarvan een zwijntjesjager zou gaan droomen, de heer Wieman her innert er met z'n mooie verlichtingsartikelen aan, dat de lange winteravonden komen; de heer Van der Waal is weer present met leer- waren, sport- en reisartikelen, de stand van Van Geelen zal weer flonkeren van al het moois en de firma Naastepad laat in een flinken stana zien de onderdeelen, die ge voor herstel, verbetering of verfraaiing van uw auto noodig hebt. Voor verschillende vermakelijkheden en „een stukje muziek" is eveneens een plaatsje gevonden. We vernamen nog, dat voor de Zondag avond-attractie, de gondelvaart, ook reeds eenige deelnemers zieh aanmeldden. POLITIE. Gevonden: een beige manteltje. Verloren: een rijwielplaatje en een paarlenketting met gouden slot. EERVOL ONTSLAG. Dijkgraaf en Heemraden van den Anna Paulownapolder verleenden, ingaande 30 Sep tember. eervol ontslag aan den sluis- èn brugwachter P. Kuiper. De heer Kuiper zal dan bijna 34 jaar in dienst van den Polder zijn. geweest, AUTO TE WATER. Door een defect aan de stuurinrichting ge raakte de auto. van den vrachtrijder Telle- man Donderdagavond bij den Zuiderweg te water, na eerst nog in aanraking te zijn ge weest met een bok van het electrisch licht- net. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De wagen stond, dooi hulp van garage Johannes van 't Zand, weer spoedig op den weg en bleek er ook nog tamelijk goed afge komen te zijn. BENOEMD. De heer O. J. Bosker, wethouder alhier, is in de Vrijdag j.1. gehouden vergadering be noemd tot len Wethouder, Loco-Burgemeester. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen (31 m. en 22 vr.) D. Krol uit Almelo; Chr. Mouwen uit Hal steren; Mw. W. C. H. Goossen geb. Hofman uit ÏJsselmonde;, Mw. T. Groenhof geb. Visser uit Dantumadeel; H. Linker uit Groningen; Mw. H. v. Bruggen geb. Krol en zoontje uit Groningen; W. Boot uit Sneek; D. Dam en gezin uit Schagen; J. J. Koster uit Aalsmeer; H. A. van Asperen uit Sliedrecht; J. Y. Hol- trop en gezin uit Medemblik; A. Hansma uit Dantumadeel; H. v. d. Wal uit Weststelling werf; H. Geerdink uit Borculo; St. Visser en gezin uit Lemsterland; Mw. A. Ypma uit Die- men; J. Jaspers en gezin uit Ouder-Amstel; J. Goossen uit Medemblik; Y. Bleeker en ge zin uit Hoogwoud; A. C. van Melis uit Den Helder; Mw. B. M. J. Engelkamp uit Amster dam. Vertrokken (6 m. en 8 vr.): Tj. Vlas naar Anna Paulowna; Wed. A. Zo merdijk naar Heemstede; G. Willemsen en gezin naar Zuidhorn; C. J. Numeijer naar Heilo; G. H. Zuur naar Barsingerhorn; Mw. G. van Dijk naar Groningen; F. Kuik naar Berslicum; A. C. Stigter naar Jaarsveld; Mw. H. A. Kroon naar Driebergen. Bevolking. Het bevolkingscijfer dezer gemeente beweegt zich thans weer boven de 6300. Sedert 1 Januari j.1. valt een vermeerde ring van zielen te constateeren van 45, zoodat het zielental thans 6316: bedraagt. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 'sMorgens 10 uur, de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 's Middags 2.30 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 uur, leesdienst. 's Middags 2.30 uur, Cand. J. Oranje Geref. Kerk. (Den Oever). 'sMorgens 10 uur en 'savonds 5 uur Cand. J. Oranje, Zondag 8 September Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat)1 Geen dienst. Ned. Herv. Gem. (Westerkera, Westplein) 's Morgens 10.30 u., Ds. F. W. J. v. d. Poel. Geref. Kerk (Julianapark). Hedenavond 8.15 uur, Straatprediking in het Julianapark, sprekers: A. J. Timmers en L. Brasser. 's Morgens 10 uur, Ds. Meijnen. Bediening H. Avondmaal 's AvoHds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Voortzetting H. Avondmaal, Dankzegging Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar s Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meynen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgehs 10 u. en 's avonds 5.30 u« Ds. N, v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur 's middags 5 uuï de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 u„ Ds. W.F. ten Rauwelaar van Zwolle. i i Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u„ Ds. A.G.H. v. Hoogenhuyz® van Amsterdam. 's Avonds ZES tiur, Ds. M. G. Blauw van Haarlem. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Tuindorp. Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 .uur. de Heer D. Meijer. Maandagavond 8 uur, de Heer D. Meijer, Donderdagavond 8 u„ de Heer J. Sevensma Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uuc Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 9.30 u.,Eerw. Heer Joh. Mensink van Weesp. BURGERLIJKE STAND. van 30 Aug. tot en met 5 Sept. 1935. GEBOREN: Catharina Maria, d.v. A, A, Kleijs en A. Schouwenaars. ONDERTROUWD: C. Ruitenburg en A< Schmidt. J. ten Bokkel en S. Kooij. GEHUWD: H. J. Hobbes en A. Holtrop. OVERLEDENOverleden bevonden een manspersoon, wiens identiteit niet is vastge steld kunnen worden. POLITIE. Gevonden: een auto-krik. Verloren een snelbinder van eeu rijs wielbagagedrager. Inlichtingen bij den Gemeentebode. BURGEMEESTER HARINGHUIZEN VRAAGT ONTSLAG. Naar wij vernemen zal Burgemeester Haring huizen wegens het bereiken van zijn 65-jarigen leeftijd, ingaande 22 October zijn ontslag aan vragen. DE HEER KOSTER AANVAARDT ZIJN WETHOUDERSCHAP. Naar wij vernemen heeft de heer R. Koste® zijn benoeming als wethouder aangenomen. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Wegens de benoeming van den heer C. Schenk als Heemraad, is na afloop der vergadering van de Holl. Maatsch. v. Landbouw, als can- didaat gesteld de heer A. Bot. De heeren C. J. Blaauboer en K. Schagen zijn b(j enkele candidaatstelling als zoodanig herkozen. 1 HARDDRAVERIJ. Voor de jaarlijksche harddraverij, waar voor de inschrijving Dinsdagavond werd ge sloten, zijn 15 dravers ingeschreven. Wan neer het weer medewerkt, kan het a.s. Zon dag zeer zeker een mooie kortebaancourse worden, want de grasbaan van den heer Bak ker is in goede conditie. De inschrijving vaa de paarden is als volgt: Benker, eigenaar W. Alkemade, Anna Paulowna; Minni M, eigenaar J. A. Bakker, Wieringerwaard; Grethen H, eigenaar N. Silver, Oiidesluis; Navarra, eigenaar J. Kor- ver, Schoorl; Anna-Boadfard-Gy, eigenaar W. Kool, Abbekerk; The Gret Eva, eigenaar J. v. Leeuwen, Bakkunr Marie P, eigenaar J. 1935/36,

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 9