Radio-programma 250 gulden BINNENLAND Drukkerij De Boer VIRGINIA CIGARETTES Koningin en Prinses teruggekeerd in het vaderland. Versterkte zender te Hilversum. Vernieuwing der zeevloot. Bouw van een tweeden „Statendam" Uitvoerverboden in vredesbelang. Pensioenen bij den K.H L Eerste Kamer. COIFFEUR POUR DAMES SALON MANSHANDEN Ue opening van dt Staten-Generaal De officieele openstelling van het Juliana-Kanaal. KORPS MARINIERS LUCHTVAART Nederlandsche vredesactie HELDKRSCHE COURANT VAN ÖONDKRDAG 12 SEPTEMBER 1935 noemd geschil het geval was. Dat op het oogenblik de Volkenbond weder een periode doormaakt, waarin zijn onmacht om den vrede afdoende te waarborgen weder duidelyk schijnt te worden gedemonstreerd, mag geen reden zijn voorzieningen, als in dit ontwerp beoogd, achterwege te laten. Reeds meermalen is van de zijde der Regeering gewezen op het onwenschelijke, de beordeeling van den Vol kenbond al te zeer te doen beheerschen door stemmingen, in het leven geroepen door oogenblikkelijke successen of mislukkingen van den Bond. Overigens moge bij de beoordeeling van dit wetsontwerp niet uit het oog worden ver loren, dat het ontwerp de strekking heeft aan de Regeering de bevoegdheid te geven tot het nemen van zekere maatregelen, maar dat het aan de Regeering zelf zal blijven overgelaten te beoordeèlen of inderdaad termen voor de toepassing daarvan aanwezig zijn. De vraag of de nadeelen, welke uitvaardi ging van uitvoerverboden voor bepaalde be drijfstakken kan medebrengen, geheel of ge deeltelijk door het geheele volk gedragen zullen moeten worden, wordt door de Regee ring ontkennend beantwoord. Naar het oordeel der Regeering moet, even min als dit het geval bij in het algemeen belang genomen economische maatrege'en, schadevergoeding worden gegeven voor de gevolgen van uitvoerverboden, als in de onder havige wet voorzien. geschenk dank gezegd. Het is spreker eenigszins zonderling te moede, nu hij hier staat tegenover den man, van wien hij aan het Koninklijk Instituut voor de Marine te Wilemsoord in de jaren van 1897 tot 1901 de, eerste lessen in tactiek en wapenleer mocht' ontvangen. Reeds toen heeft hy c.en heer Faassen lee- ren hoogachten. Het geschenk heeft voor het korps des te meer waarde, nu de heer Faas sen het zelf heeft vervaardigd. Spreker ein digde met den uitroep Leve de heer Faassen, waarmee allen hartelijk instemden. Daarop heeft de troep voor de heeren Joselin de Jong, Dorren, Gruske en Faassen gedefileerd. Na het défilé heetf kolonel Dorren den troep dank gezegd voor de voortreffelijke houding tijdens het défilé, een houding, die als 't ware zijn woorden hebben onderstreept! Tenslotte heeft gepensionneerd generaal majoor Josselin de Jong den troep toegespro ken nadat deze in carré was opgesteld. Het is thans 54 jaar geleden, aldus spreker, dat ik als jong officier bij het derde bataljon van het korps mariniers te Rotterdam in dienst kwam. Ik werd al aaelijk getroffen door den geest van vertrouwen en waardeering. Aan dien heerlijken tijd heb ik steeds prettige herinneringen bewaard. Veel is er in dien tijd ook in het korps mariniers ver-» anderd, maar de liefde en trouw aan het Oranjehuis is onveranderd bewaard gebleven. Spreker eindigde met den uitroep: Leve de Koningm, welke kreet de troep met een luid driewerf hoera beantwoordde. VT NOU-ZIE DAT EENS- VOLSLAGEN FORMAAT EN WAT •N HEERLIJK AROMA—'T IS VERWONDERLIJK HOE ZE VOOR SLECHTS I CENT VERKOCHT r KUNNEN WORDEN I PRINSES JULIANA NAAR LONDEN. Bruidsmeisje b(j het huwelijk van den Hertog van Gloucester? De S.-correspondent van het Hbl. meldt uit Londen Naar ik verneem, bestaat de mogelijkheid, dat Prinses Juliana in November weer naar hier zal overkomen. Uit goede bron wordt mij medegedeeld, dat zij door den Koning en de Koningin van Engeland is uitgenoodigd om als bruidsmeisje op te treden bjj het huwelijk van den Hertog van Gloucester. DE GOUVERNEUR-GENERAAL EN N.S.B. Vragen van het Tweede Kamerlid Schalker. De heer Schalker heeft aan den minister van koloniën de volgende vragen gesteld: 1. Kan de regeering mededeelen of de tot heden nog niet weergesproken geruchten, dat de gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië lid is van de N.S.B. juist zijn? 2. Indien de regeering op deze vraag beves tigend moet antwoorden, is zij dan niet van meening, dat deze gouverneur-generaal, op grond van de desbetreffende regeerings-be- aluiten, uit 's lands dienst behoort te worden ontslagen Zondag a.s, in dienst. Alleen tydens de avonduren. In aansluiting op een bericht over de a.s. ingebruikneming van den versterkten N.S.F.- zender te Hilversum (golflengte 301.5 m) ver neemt het Handelsblad thans, dat Zondag 15 September a.s. te zes uur n.m. (Amst. zomertijd) de nieuwe zender in dienst zal worden gesteld. De omroep, die gebruik maakt van de Korte golf, zal van dien datum af in de uren na zonsondergang van den versterkten zender gebruik maken, de desbetreffende over eenkomst is thans definitief tot stand ge komen. De energie zal ten minste 60 kw. bedragen overdag blijft de energie 15 kw. De tijdstippen van aanvang der uitzendingen via den versterkten zender zijn in Amst. wintertijd als volgt vastgesteld: Januari te 15 u., Febr. te 16 u., Maart te 17 u., April te 18 u., Mei te 19 u., Juni en Juni te 20 u., Aug. te 19 u., Sept. te 17 u., Oct. te 16 u., Nov. en Dec. te 15 u. Geestdriftige ontvangst. De vacantie van de Koningin en Prinses Juliana is Woensdag geëindigd (een dag later dan aanvankelijk was bepaald). Gisteren morgen zijn de Vorstinnen naar Nederland vertrokken. Een speciale trein bracht haar van Sussex naar Liverpool station, welke trein aansluiting gaf op de boottrein naar Harwich. Ambtenaren van het Nederlandsche gezant schap te Londen waren aan het station aan wezig, om de hooge gasten uitgeleide te doen. Gisterenavond te tien minuten voor zes kwamen met de mailboot „Prinses Juliana" te Vlissingen op haar terugreis van Schotland aan H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana. Met de boot kwam mede de heer G. J. Bensink, directeur van de Stoomvaart M. Zeeland. Nadat de boot was gemeerd en de andere passagiers zich van boord hadden be geven, kwamen de vorstelijke reizigsters op de ponton, na op de boot eerst afscheid te hebben genomen van den commandant van de „Prin ses Juliana", den heer P. Ree. Onder daverend gejuich van het zeer tal rijke publiek begaven de vorstinnen zich naar den mailtrein, waaraan het Koninklijk salon rijtuig was gekoppeld en waarmede de reis naar 's-Gravenhage werd voortgezet. Op de tegenover liggende perrons had zich een geest driftige menigte opgesteld. De Koningin en de Prinses dankten vriendelijk voor de blijken van sympathie. Te 18.32 vertrok de trein onder een uitbundig gejubel en gewulf in de richting 's-Gravenhage. Buitengewoon groot was de belangstelling op en voor het Hollandsche Spoorstation bij de aankomst van H. M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana. Zóó groot was de belangstelling der Hage naars, dat de bijzondere maatregelen der politie niet voldoende bleken, om het publiek op een behoorlijken afstand te houden. Niet slechts op het Stationsplein waren er verscheidene duizenden, maar tot over het Rijswijksche plein stonden aan weerszijden van den rijweg vele honderden geschaard, om een glimp op te vangen van de Koningin en Prin ses Juliana. Nauwelijks was H. M. de Koningin in de gang van het rijtuig zichtbaar of een luid gejuich steeg op, dat nog aanzwol toen H. M. en Prinses Juliana uitstapten. De Koningin bleek zichtbaar verrast door deze hartelijke ontvangst en groette naar alle kanten. Ook de Prinses, die een grooten tuil bloemen droeg, en die er buitengewoon goed uitzag, wuifde naar het publiek. Toen na enkele minuten de Koningin, diep in den kraag van haar witten mantel gedo ken, gevolgd door Prinses Juliana, het Sta tionsplein betrad, ging daar een daverend ge juich op, dat nog aanhield, toen de auto, waar van de Koninklijke standaard wapperde, zich in beweging zette, vooraf gegaan door een motor met zijspan der politie. Met moeite kon even verderop ruimte wor den gemaakt. De Koninklijke auto werd ge noodzaakt uiterst langzaam te rijden, om zich een weg te banen door de menigte, die de Koningin en Prinses Juliana onafgebroken toe juichte. Steun aan kleine kustvaart. In de Eerste Kamer heeft de Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, prof. ir. Gelissen, medegedeeld, dat by de regee ring aan een systeem tot vernieuwing der zeevloot wordt gewerkt. Tevens deelde hjj mede, dat er ook voor nemens zijn om de kleine kustvaart te steunen. ONTWERP VERLAGING VASTE LASTEN. Afdeelingen der Tweede Kamer geven haar oordeel. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer betreffende het wetsontwerp tot verlaging van sommige vaste lasten. De meeningen in de afdeelingen blijken zeer uit eenloopend. Spoedige behandeling wordt nood- zakelijk geacht maar ook wordt gevreesd voor groote schade aan het hypothecair crediet. Sommige leden achten het ontwerp overbodig, omdat de aanpassing zich toch al voltrekt. Gevraagd werd of - en wanneer meer van dergelijke ontwerpen zijn te wachten; plei dooien werden geuit voor devaluatie, doch zij werden van andere zijde bestreden. Maatrege len over de geheele linie werden gevraagd en sommige leden betwijfelden of een huurverla- ging van 20 pCt. voldoende zou zijn. De vrees is geuit, dat de verlaging van den erfpacht canon de gemeenten in groote moeilijkheden zou brengen. Matthijsen voorzitter van de Soc. Dem. Raadsfractie te Amsterdam. In de daarvoor belegde vergadering van de Sociaal-Democratische Raadsfractie is, ln de plaats van den heer S. R. de Miranda, die tot wethouder werd benoemd, gekozen de heer J. W. Matthijsen, redacteur van „Het Volk" en voorzitter van de Soc.-Dem. Federatie te Amsterdam. Voor dit presidentschap zal de heer Ma- thijsen, nu hjj het leiderschap zijner Raads fractie aanvaardde, bedanken. De, op uitnoodiging zijner fractie, ten Stad- huize gehouden bijeenkomst van vertegen woordigers der Raadsgroepen voor het plegen van overleg over de bezetting der Commissies van bijstand, werd reeds door hem geleid. NED. R.K. MIDDENSTANDSBOND. Elfde congres te Rotterdam. Gisteren en heden hield en houdt de Neder landsche R. K. Middenstandsbond te Rotter dam zijn elfde congres. Gisterenochtend zijn de congressisten ont vangen op het stadhuis aldaar. De burgemeester heeft ln zijn begroetings rede gezegd, dat het gemeentebestuur gaarne de gelegenheid heeft aangegrepen om zijn sympathie te betuigen met den nijveren mid denstand, die niet in de laatste plaats de ge volgen ondervindt van de moeilijke tijdsom standigheden. Hij prees het ln den bond, dat hij zich niet laat neerdrukken, doch tracht in huidige samenwerking die moeilijkheden het hoofd te bieden. Met de hoop uit te spreken, dat voor den middenstand spoedig betere tijden zullen aanbreken, eindigde spreker. De voorzitter van den bond, de heer J. A. Koops, dankte voor de ontvangst op het raad huis van de tweede stad des lands en de vierde havenstad der wereld. Hij zeide bewondering te hebben voor den Rotterdamschen midden stand, die heeft medegewerkt aan de organi satie van de V.V.V.-week en besloot met den wensch, dat spoedig de welvaart in deze stad moge terugkeeren. Het orgel speelde daarna het „Wilhelmus", dat door de congressisten uit volle borst werd medegezongen. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer J. A. Koops uit Venlo, heette de heer H. L. Winkelman, voorzitter van de R. K. Middenstandsvereeniging te Rotterdam, de congressisten welkom. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp betreffende voorbehoud der bevoegdheid tot het uitvaardigen van uit voerverboden ter bevordering van de inter nationale samenwerking in het belang var den vrede of ter bescherming van de levens belangen van het Rijk in tijden van buiten1 gewone internationale spanning. Naar aanleiding van de opmerking var sommige leden, die hun verwondering uit} spraken over het feit, dat dit wetsontwerp wordt ingediend op een tijdstip, waarop dé Volkenbond hun ernstig verzwakt toeschijnt} brengt de regeering in herinnering, dat dé indiening van het wetsontwerp zijn gronp vond in de omstandigheid, dat ter gelegenheid van het geschil tusschen Bolivia en Paraguay de Regeering voldoende bevoegdheid bleek té bezitten om over te gaan tot de maatregelen} die als uitvloeisel van de ondernomen gemeen} schappelijke internationale actie, gewenscht werden geacht. Al is dit geschil inmiddels iii een stadium gekomen, dat de hoop wettigt} dat een definitieve vreedzame oplossing wordt verkregen, zoo is het, naar het oordeel de} Regeering, noodzakelijk te voorkomen, dat dé Regeering zich wederom voor eenzelfden toe stand ziet geplaatst als ter zake vóór ge- Naar aanleiding van ue prijsopgave voor den bouw van een nieuw schip voor de Hol- land-Amerika lijn, die zoowel van een Engei- sche als aan een Hollandsche reederij is gedaan, schrijft de Rotterdamsche cor respondent van net Handelsblad: Het verschil in kostprijs van het nieuwe schip van de I.olland-Amerika-lijn, al naar gelang het in Nederland of ir Engeland zal worden gebouwd, bedraagt 30 ten voordeeie van de Engelscne aanbieding. De zaak zou hiermee natuurlijk beslist zijn, indien het uit sluitend een aangelegenheid was tusschen ree derij en werven. Geen reederij kan zich de weelde Veroorloven voor een schip 30 meer te betalen, om het in eigen land te laten bou wen, daar de hoogere koopprijs jarenlang op de exploitatiekosten zal blijven drukken. Men verzekeit ons evenwel, dat de onderhan delingen voortduren. De regeering kan z_ch aan deze aangelegen heid niet onttrekken. N-oerland is een duur land. Niet alleen de loonen, ook de levenskos- ten zijn ten onzent hooger dan elders. Mag derhalve worden aangenomen, dat de regee- ring bereid zal zyn het hare te doen om het verschil door haar medewerking ten deele ie doen verdwijnen, het valt niet te verwachten, dat het heele verschil door haar medewerking zal worden gevonden. Ook de andere groepen: de werven, en degenen die bij den bouw werk zaam zijn, zullen offers moeten brengen. On derhandelingen en overleg zijn daarvoor noo- dig, en, naar ons verzekerd wordt, is dat wel mede de leden, dat de beslissing zoo lang op zich laat wachten. Men -eeft nog altijd hoop, op 'n gunstige bf slissing, maar al te eenvoudig moet de situatie niet gezien worden. Het aan merkelijke prijsverschil met Engeland valt niet j weg te cijferen. Mededeeling van minister. De Minister van Handel, Njjverheid en Scheepvaart, prof. ir. Gelissen, heeft gis termiddag in de Eerste Kamer met be trekking tot de pensioenen bjj den Kon. Holl. Lloyd o.a. gezegd, dat hjj het een verkeerd gebruik acht pensioengelden van employé's en arbeiders in het bedrijf te bezigen. Bij den Kon. Holl. Lloyd zjjn deze thans geen crediteuren in boekhoudkun- digen zin, wel in hoogeren, moreelen zin, Daar de regeering gesteund heeft, rust op haar een plicht ten aanzien van de gepensionneerden en de minister zeide te meenen, dat daartoe een weg is kunnen worden gevonden. Avondvergadering van Dinsdag 10 Sept. Twee dooden heeft de voorzitter, baron de Vos van Steenwijk, herdacht, n.L de Belgische Koningin, en den griffier der Eerste Kamer, die aan bekwaamheid de schoonste karakter eigenschappen paarde. Het plotselinge ver scheiden van Koningin Astrid heeft ons volk ten smartelijkste getroffen; de ernstige, wee moedige woorden van den president, waarb(| zich minister Coljjn aansloot, waren daarvan een ontroerende weerklank. De ministers, dia in grooten getale opgekomen waren, de Ka merleden en de overige aanwezigen hebben in stille aandacht, staande, de treffende woorden van weemoedige herdenking aangehoord. De rede, welke de voorzitter daarna aan dea overleden griffier, wijlen jhr. Beelaerts van Blokland, gewijd heeft, kenmerkte zich door sobere welsprekendheid en diep-menschelijk medeleven. Mr. van Rappard, de opvolger van wijlen mr. Harm Smeenge werd als nieuw lid beëe- digd. Jhr. van Sasse van IJsselt, heeft enkele cri- tische opmerkingen gemaakt over het wets ontwerp betreffende het uitverkoopen en op ruimen in het winkelbedrijf. Minister Gelissen heeft dit wetje verdedigf en hoofdelijke stem ming bleek niet noodig. Voor de aanduiding „uitverkoop" of „opruiming" zal meestal de vergunning van de Kamer van koophandel noodig zijn. Stakman Bossestr. 65 Tel. 514 PERMANENT-WAVE f2.50 en f3.50 Alleen radio-uitzending van de plechtigheid buiten de Ridderzaal. De A.V.R.O. nad het voornemen, dit jaar de radio-uitzending van de openingsplech tigheid der Staten-Ger.eraal aldus te regelen, dat er een dubbele reportage zou plaats heb ben, één van de plechtigheid buiten de Rid derzaal, te verrichten door den heer W. G. de Bas en één van de plechtigheid binnen de Ridderzaal, te verrichten door den heer D. Hans. Beide heeren hadden zich tot deze reportage bereid verklaard De voorzitter van de Vereenigde Vergadering dei Staten- Generaal heeft echter voor een reportage bin nen de Ridderzaal geen toestemming kunnen verleenen. Als 3evolg hiervan komt dit deel van het verslag te vervallen en heeft alleen de uitzending van den heer de Bas plaats. De talrijke genoodigden, die Maandag a.s. de officieele openstelling van het Juliana- kanaal door Prinses Juliana, die door de Koningin zal zijn vergezeld, zullen bijwonen, worden kort na het middaguur te Maastricht verwacht, waarna per autobus wordt gereden naar het gouvernementsgebouw aldaar. Om 1 uur zullen hier de koninklijke bezoeksters arriveeren. In het gouvernementsgebouw zul len redevoeringen worden uitgesproken door den minister van waterstaat en den commis saris van de Koningin. Vervolgens vertrekken de vorstelijke per sonen en de genoodigden naar het raadhuis, waar de burgemeester een rede zal uitspreken en de beroemde Maastrichter Staar zich zal doen hooren. In de Maas aan het stadspark liggen in middels de booten gereed, waarmede te 2.20 uur van Maastricht naar Born, een afstand van ongeveer 24 K.M., zal worden gevaren. van de Heldersche Courant wachten groote verrassingen. Een puzzle waarvan de hoofdprijs is: VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1985. 9.30 Vervolg concert. (Om 10.00 Berichten) 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1935. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.0( VPRO en AVRO. 11.0012.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie A. Bouwmeester. 10.35 Gramofoonplaten. 10.00 Vervolg declamatie. 11.20 Gramofoonplaten. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.15 Modepraatje mevr. I. de Leeuwvan Rees. 2.45 Gramofoonplaten. 3.10 De AVRO-Decibels o.l.v. E. Meenk. 4.00 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 5.05 Voor de kinderen. 5.30 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn. 6.00 Declamatie Hetty Beek. 6.15 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis. 7.00 Ir. M. Stam: Bouwen in de Sovjet-Unie. 7.20 Orgelspel C. Steyn. 7.50 Nieuwsberichten, herhaling S.O.S.-ber. 8.00 Ds. N. Padt: Het boek Job.. 8.30 Uit het Kurhaus, Scheveningen: Residen- tie-oi-kest o.l.v. C. Schuricht. 10.00 Lezing. 10.10 A. F. J. Portielje: Natuur en leven. 10.45 Nieuwsberichten Vrijz. Godsd. Persbur. 11.00 Jazz-programma (gramofoonplaten). 11.3012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M, nummer van VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders i. d. C Jven: VARA-tooneel o.l.v. W. v. a ..en, Joh. Jong (orgel), en gramofoonnla n. 12.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 12.45 Gramofoonplaten. 1.00 E. Walis en zijn orkest. I.301.45 Gramofoonplaten. 2.00 Fantasia o.l.v. E. Walis, m.m.v. Lisette Stevens (zang). 2.30 Gramofoonplaten. 2.50 De Bohemians o.l.v. J. v. d. Horst 3.30 Filmpraatje M. Sluyser. 3.45 Gramofoonplaten. 4.45 F. Barmes: Het congres der Soc. Jeugd- internationale te Kopenhagen. 5.05 Schalmei o.l.v. P. Renes, 5.15 XX-ensemble o.l.v. C. Steyn. 5.40 Literaire lezing Dr. G. J. Geers. 6.00 Strijkorkest o.l.v. E. Walis. 6.30 Esperanto-uitzending. 7.00 Orgelspel J. Jong. 7.30 Zang Nico Huisman (bas-bariton). 8.00 S.O.S.-berichten. 8.03 Berichten. VARA-varia. 8.15 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis, m.m.v. Bert van Dongen (zang). 8.45 Angcla Tosnerova en Tummers. 9.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 9.45 „Wat de menschheid vereenigt", spel van O'Henry, m.m.v. het VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. 10.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 10.30 C. Steyn (orgel) en H. Wiggelaar (viool). II.00 Gramofoonplaten en pianospel J. Jong. Had het er Maandag allen schijn van, dat de staking langzaam zou verloopen, Dinsdag zijn 50 van de 73 werkwilligen opnieuw thuis gebleven. En bij een firma, waar tot dus ver niet gestaakt werd, hebben twee ploegen, die de fabriek reeds waren binnengegaan, die weer verlaten. Mag men de berichten in de bladen gelooven, dan betreft het hier meer solidariteitsgevoel der stakers onderling dan vrees voor molestaties. Tot nu toe is ook nog geen enkele werkwillige lastig gevallen, noch op straat, noch bij zijn woning. Eenige Tilburgsche raadsleden, behoorende tot het z.g. „Zuiderfront", hebben een brief geschreven aan den burgemeester, waarin zij ontstemming uiten over het feit, dat het hoofd van de gemeente, toen alle onderhan delingen door de eigenaardige houding der stakingsleiding waren spaak geloopen, als zijn meening had te kennen gegeven, dat men de zaak nu maar moest „laten uit zieken". Een term, merken schrijvers op, die men in het onderhavige geval synoniem acht met uithongeren en welke hier als zoodanig door de getroffenen ook wordt opgevat. De onderteekenaren betoogen ten slotte, dat de kloof tusschen de stakers en de fa brikanten nog alleen te overbruggen is door een nieuwe en onmiddellijke bemiddelings poging van den burgemeester, welke van hem als leider der stad Tilburg wordt verwacht, zonder daarbij voorwaarden te stellen van simpele formaliteiten als verontschuldigingen en dergelijke, welke niet bij den ernst en den nood van het oogenblik passen. Het stakingscomité heeft wederom een verzoek om bemiddeling tot de werkgevers organisatie gericht, alsook tot den rijksbe middelaar. Hilversum, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. Dr. B. A. Knappers. 11.00 Gramofoonplaten. 11.30 Chr. Kinderkoor „De kleine lofstem", O. v. d. Vaal. Aan den vleugel: G. 't Hardt. 12.45 Gramofoonplaten. pl.m. 1.15 Ensemble van der Horst. 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 Vervolg concert. 4.00 Orgelconcert R. Parker. 5.00 Declamatie J. A. A. Lzuxstermann. stermann. 5.45 Viool-recital L. Mieremetz. Aan den vleugel D. Rcyneman. 6.30 Causerie A. J. Herwig, 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Reportage. 7.30 Literaire causerie P. J. Risseuw. 8.00 Berichten. 8.05 NCRV-orkest o.l.v. P. v. d. Hurk. 9.00 Drs. H. Smitskamp: Oliver Cromwell. De Nederlanosche vredesactie heeft te Haarlem een drukbezochte conferentie ge houden. De heer Taco Mulder uit Haarlem sprak over de Pan-Europa-beweging. Spr. betoogde, dat in deze beweging de staatkun dige organisatie op den voorgrond staat; de oeconomische organisatie komt dan vanzelf. De crisis kan alleen door een Pan-Europa worden opgelost. Dit zal niet de souvereine macht van een enkeling en de schande van een oorlog kunnen verdragen. De heer A. van Dam sprak over het conflict Italië-Abes- sinië. Een oorlog kan alleen worden voor komen door het ingrijpen van de arbeiders beweging. Spr. wekte op tot boycot van Italië. Tenslotte had een debat plaats tusschen de heeren J. H. van Swinden Koopmans en drs. J. Ruttink, resp. pro en contra luchtbescher ming. Hilversum, 301 M. KRO-programma. 8.009.15 en 10.00 Gramoi'oo 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonplaten, or'.;- 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.004.00 Kinderuur. 4.15 Orkestconcert. 5.00 Gramofoonplaten en 8.00 Berichten. 8.05 Schlagermuziek. 8.30 Voordracht. 8.50 Schlagermuziek. 9.20 Hoorspel. 9.35 Gramofoonplaten.. 9.50 Schlagermuziek. 9.20 Hoorspel. 9.35 Gramofoonplaten. 9.50 Schlagermuziek, 10.15 Hoorspel. 10.30 Berichten. 10.35 Schlagermuziek. 11.0012.00 Gramofoonplaten.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 2