I Callantsoog. Breezand Anna Paulowna. Wieringen. Texel. gemeenteraad. Legerberichten. Ingezonden. Sport J^Ch u Bllthoven- Deze deed de volgende mcdcdeelingen LUCHTVAART Julianadorp. 't Zand. Schagen. MARKTBERICHTEN lo HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 12 OCTOBER 1935: KONINGSTRAAT 93 Groote keuze Twee jongens door een vrachtauto overreden. Lijk aangespoeld. Motorrijwiel in botsing met auto. Nieuwe on hullingen uit Bruno Hauptmann De overstroomingen in China. Aardbeving op de Sangi-eilanden PROBEERT Fa. H. WORMHOUDT, Spoorstr. 12 Vliegbooten in het luchtverkeer. De Postvluchten van en naar Indië. Russische opdrachten voor Nederlandsche werven. Salarieering personeel der lagere publiekrechtelijke organen. De Rotterdamsche haven en Italië. De kaasprijzen. Euwe verliest. Voor alle soorten Vrijdagmiddag is te Njjega bg Heerenveen het 14-jarig zoontje van den heer Zandberg aldaar, die by zjjn vriendje achterop de fiets meereed, door een vrachtauto aangereden en vrijwel op slag gedood. Zijn vriendje, die het rijwiel bestuurde, kreeg slechts lichte verwon dingen. Gistermiddag is op het Zuiderstrand van Oost-Ameland het lijk aangespoeld van een ongeveer 30-jarigen man. Men vermoedt hier te doen te hebben met een slachtoffer van de ramp, die zich op 25 September op de Wadden heeft afgespeeld, toen n.l. eenige jongelieden in bootjes waren gaan visschen en door den storm werden overvallen. Vier van hen zijn toen verdronken; drie lijk0:1 zijn reeds gevon den. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met het lijk van den vierden man. een zekeren W. Tromp uit Leeuwarden. het witte achterspatbord. Blijkens een principieele beslissing van den Kantonrechter te Groningen is de wielrijder niet verplicht overdag d.i. tusschen een half uur voor zonsopgang en een half uur voor zonsondergang met 'n wit-geschilderd achterspatbord te rijden. Twee personen gewond. Te Raamsdonksveer is gistermorgen een motorfiets, bestuurd door den heer Aarden uit Calmphout. op het kruispunt bij de Hoog straat in botsing met een bestelauto ge komen. De motorfietsrijder en de duo-passagier, de heer van der Kolf uit Aalsburg, werden tegen den grond geslingerd. De heer Aarden bleek er het ernstigst aan toe te zijn. Met een hersenschudding en een ernstige hoofdwonde is hij naar het ziekenhuis te Raamsdonksveer gebracht. De duo-rijder liep een niet ernstige verwonding aan het hoofd op en kon, na in het ziekenhuis te zijn verbonden, naar huis gaan. De motorfiets is geheel vernield. Bekentenissen van twee beruchte recidivisten. Een lijst van 52 misdrijven. De pauze, welke te Oss, na de meer dan honderd arrestaties, plotseling was ingetreden, blijkt de stilte voor den storm te zijn geweest. Want, ofschoon de groote schoonmaak onder het Ossche misdadigersgilde haar voltooiing begint te naderen, is de Augiasstal nog steeds niet geheel en al gereinigd. Thans is door de bekentenissen van twee beruchte recidivisten, de Ossche gemeentepolitie, onder leiding van inspecteur van Kempen, er in geslaagd licht te brengen in zeer vele misdrijven, voor het meerendeel inbraken, drie gevallen van straat roof en acht overvallen met berooving. J. v. B. en J. v. G., uit Oss, die beiden reeds in het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch vertoefden op verdenking van andere zware delicten, de eerste o.a. wegens doodslag op zijn neef van G., zijn eenige weken geleden naar het politiebureau te Oss overgebracht, waar zij terdege aan den tand zyn gevoeld. De ver dachten, die door de vele bezwarende getui genverklaringen reeds zoodanig in het nauw waren gebracht, dat ontkennen toch vrijwel niets meer kon baten, gingen er toe over een groot deel van hun misdadigersloopbaan bloot te leggen. Ofschoon de politie er van overtuigd was, dat deze beide personen veel op hun kerfstok moesten hebben, stonden zij toch een wijle per plex, toen zulk een ontstellende rij van mis drijven werd opgebiecht. De verklaringen van deze beroepsinbrekers werpen een schril licht óp de groote onveiligheid, welke gedurende een reeks van jaren te Oss en in geheel Oostelijk Noord-Brabant heeft geheerscht, waar meer dan 100 bandieten ongestoord en naar hartelust hun onguur bedrijf konden uitoefenen. Voorts kwam bij de bekentenissen aan het licht, dat de geldsbedragen, welke het geboefte op hun rooftochten heeft buitgemaakt, vaak aanzien lijker waren, dan bij de politie werd aange geven. De beide genoemde mannen, die in combi natie plachten te „werken" hebben niet min der dan 52 misdrijven bekend. Weer een arrestatie. In den afgeloopen nacht heeft de gemeente politie een zekeren G. van R. uit Oss van zijn bed gelicht en naar het politiebureau ge bracht, waar hij is opgesloten. De aange houdene wordt verdacht van medeplichtigheid aan den overval met berooving, welke in 1929 in het dorpje-Ginther is gepleegd. Met drie kornuiten was hjj de woning van den alleen- wonenden ouden Van Sleeuwer binnengedron gen. De indringers hebben den ouden man deerlijk mishandeld en hem een som gelds afhandig gemaakt. De mishandeling was van dien aard, dat de molenaar geruimen tijd bedlegerig geweest was, eer hij deze weer te boven was. Van R., die ongeveer 50 jaar oud is, staat bekend als een inbreker van professie en is reeds meerdere malen met de justitie »n aanraking geweest. Verder wordt hij ver dacht van medeplichtigheid aan inbraken en andere delicten, welke door van G. en van B. zijn bekend. STERFTE ONDER KANARIEVOGELS. Besmettelijke kanarie-pokken; voor al in het Oosten des lands. In sommige deelen van het land is een epidemie onder kanariepietjes uitgebroken, die reeds duizenden volgellevens heeft gekost. „Het Volk" heeft dit bericht voorgelegd aan v™r Va" h6t Utrechtsch<- instituut voor parasitaire en infectieziekten, dr. L de I«Tf b?3taan drie floorten Pokken; kippen- laatste komen ook bij spreeuwen en musschen pokken, duivenpokken en kanariepokken de voor. Ze worden overgebracht door het con tact van dier op dier en verder door mus- kieten. De onderzoekingen van den heer A. Bos, verbonden aan het instituut, hebben de over brenging door muggen voor het eerst gecon stateerd en bewezen. Er sterven veel beesten aan deze pokken, die op de pooten en in den bek voorkomen. Men noemt de bekpokken diphtherie. niet te verwarren met de mensche- lijke diphtherie. Als de pokken in den bek komen, eten de vogels niet meer! In het Oosten van het land is de ziekte vrij kwaadaardig. Een auto-biografie van den veroor deelde. Hauptmann, wiens poging om het tegen hem gewezen doodvonnis vernietigd te krijgen door het Hof van Appel van den Staat New Jersey (de misdaad was in dien staat ge pleegd) mislukt is, heeft zyn advocaten een manuscript overhandigd van 218 bladzijden, waarin hij zijn leven beschrijft. Hauptmann heeft het stuk geschreven in de gevangenis van Trenton. Sinds Maart is hij er aan bezig geweest. Bruno Hauptmann zou uit den electrischen stoel kunnen blijven en nog 10.000 dollar ver dienen, indien hij een bekentenis aflegde en den naam van zijn medeplichtige(n) noemde. Deze verklaring is, volgens de New York Evening Journal afgelegd door een der hoogste ambtenaren in New Jersey. Men kan den toestand in Kiangsoe niet meer baas. Uit Peking wordt gemeld, dat de afwezig heid van elk systeem bij het aanleggen van nooddijken en de hulpeloosheid waarin men zich bevindt tegenover de organisatie-moei lijkheden, die zich voordoen tengevolge van de overstroomingen doen vreezen, dat ernstige rampen zullen ontstaan bij de redding en het onder dak brengen van de slachtoffers in het overstroomingsgebied van Kiangsoe. Het door het hooge water van de Hoang Ho buitengewoon veel water afvoerende Keizer- kanaal breekt dagelijks op andere plaatsen door zijn dijken heen. Hierdoor en door het talrijke doorbreken der nooddijken is het over stroomingsgebied van Noord-Kiangsoe in de laatste twee weken buitengewoon veel groo- ter geworden vooral in Oostelijke en Zuide lijke richting. Millioenen menschen zijn de wanhoop nabij. Roof en moord zijn aan de orde van den dag, terwijl tegelijkertijd reeds de eerste gevallen van typhus en cholera zich hebben voorgedaan. Twee dooden, 100 huizen ingestort. Taroena. Tengevolge van aardschokken op het eiland Siaoe (Sangi- en Talaud-eilanden residentie Menado), zijn op 1 October twee menschen gedood. Aan de noordzijde van het eiland zijn circa honderd huizen ingestort. De vulkaan van het eiland is rustig en er valt geen aschregen. U eens onze heerlijke Havana-siyaartjes „MET VLAG EN WIMPEL". 10 stuks 30 cent Alleen verkoop: Engelsche ondernemingslust. In het Engelsche commercieele luchtver keer is den laatsten tijd een voortgaande ontwikkeling te bespeuren in de richting van het gebruik van vliegbooten. Onlangs heb ben wrj melding gemaakt van de plannen van de Imperial Airways, die hun luchtlijnen met vliegbooten zouden gaan bevliegen. In 1937 zou men daarmee beginnen. Naar wij thans vernemen, zijn de plannen om een basis voor handelsvliegbooten te ves tigen in de buurt van Southampton, waar van wij indertijd ook gewag gemaakt hebben bij de medeeling van de veranderingen bij de Imperial Airways, verder ontwikkeld door de oprichting van de British Airlines Ltd., welke over een kapitaal van 3.000.000 beschikt. Verscheidene reederijen zijn er bij betrok ken en de dienstregeling voorziet in vervoer van passagiers, post en vracht naar Scan dinavische en Oostzee-landen en Europeesche havens. Te Milbrook bij Southampton zal de basis worden aangelegd. Men zal. naar voorts wordt gemeld, voeling houden met de Engel sche regeering en de Imperial Airways. Araerikaansche plannen voor een transatlantischen dienst bet vlieg booten. Bij de Nationale Luchtvaartvereeniging te Washington zijn, volgens Reuter, plannen in bewerking voor een luchtlijn Londen—New- York Voor de vluchten, welke gedurende een nacht zouden worden volbracht, zou men ge bruik maken van vliegbooten van 50 ton, in gericht voor vervoer van passagiers, post en vracht. De prijs van een overtocht tusschen Lon den en New York zou 415 dollars bedra gen, indien de dienst tweemaal per week wordt uitgevoerd, zooals men van plan is Indien men overgaat op een dagelijkschen dienst, zal de prijs tot 265 dollars kunnen worden verlaagd. De Kwak vertrok 11 Oct. van Medan en landde denzelfden dag te Bandoeng. De Nachtegaal vertrok 11 Oct. van Leipzig en landde denzelfden dag op Schiphol. De „Peikoetoef' (terugreis) vertrok 11 Oct. van Rangoou en arriveerde denzelfden dag te Jodhpur. predikbeurten. Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de Heer J. Sevensma, van Amsterdam. boerenwoning verbrand. Vrijdagmorgen omstreeks 5 uur ontstond door onbekende oorzaak brand in de boeren hofstede, eigendom van den heer Jb. Vel en bewoond door den heer P. Blom. De be woners, welke in de koeschuur aan 't melken waren, bemerkten eensklaps een fel licht in de woning. Het bleek, dat binnen alles volop brandde. De heer B. slaagde er in de gelds waarden in veiligheid te brengen. Verder kon er niets worden gered. De brandspuit, welke spoedig aanwezig was, kon weinig uitrichten. Een houten schuur, welke aan de woning is vastgebouwd. kon worden behouden. Een groote hoeveelheid hooi en zaad ging ver loren. Naar we vernemen wordt de schade door verzekering gedekt. paard en wagen te water. Aan de Callantsooger vaart, ter hoogte van de woning van den heer G, Kuiper, raakte een wagen van den heer J. Kossen, bespan nen met twee paarden, in de diepe Callants ooger vaart. Na de paarden te hebben losgesneden, kon den de dieren weer op den wal worden ge- heschen. Wonder boven wonder liep alles zonder ongelukken af. DE A.S. KERMIS. Oudergewoonte willen we, aan den voor avond van de kermis, even een paar woorden wijden aan de komende dagen. De café's heb ben ongeveer hetzelfde programma als vorige jaren: 3 dagen dansen. Als nieuwigheid valt te vermelden, het ca bare' op de bovenzaal bij Schrieken. het welk door Jac. Prins wordt geëxploiteerd en waar zullen werken de Hollandsche cabare tiers Mimmi en Juul Cheron, Harry Nijhuis en Mimi de Jong. Tevens Maandagavond prijs- dansen voor gehuwden, onder leiding van K. Kaan. By Modder valt nog te noemen de ver sierde en verlichte danszaal. Deze entourage zal zeker bij velen in den smaak vallen. Bij café De Wit vindt a.8. Maandag de harddtfa-i verij, uitgaande van de Vereeniging ,,De Vol harding", plaats. De diverse gelegenheden van vermaak op straat zijn zoo ongeveer dezelfde als vorig jaar. Tot slot vermelden we nog, dat het reizend bioscoop-theater van den heer De Jong van Edam standplaats heeft gekozen op het erf van de Wed. C. Vader. Zondag heeft dit thea ter twee voorstellingen, met als hoofdnummer „Kampioen der Vrouwen", Maandag de Hol landsche film „Op Hoop van Zegen", Dinsdag 2 voorstellingen met „Helden der golven", ter wijl Woensdagsmiddags door den heer De Jong, evenals vorige jaren, voor de kinderen der beide scholen een gratis voorstelling wordt gegeven. Woensdagsavonds gaat als afscheids- voorstelling „Tarzan's verdere avonturen". OPBRENGST BAZAR. De netto-opbrengst van den bazar, die de Chr. muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" heeft gehouden ter bestrijding van de aanschaffings- kosten van muziekinstrumenten, bedroeg 188.50. i Evangelisatie 10 uur en half 4 de heer P. Boon, VERGADERING BILJARTCLUB. De biljartclub hield een goedbezochte ver gadering bij den heer Alkemade. Het verslag van den penningmeester ver meldde f 25.50 ontvangsten en 21,60 uit gaven, dus een batig saldo van 3.90. De con tributie kan dus per persoon 1.50 per jaar gehandhaafd worden. Besloten werd de wedstrijden op Dinsdag 22 October aan te vangen. De 24 leden zullen in onderlinge competitie spelen en zijn daar voor in 6 groepen van 4 ingedeeld. Ook zullen wedstrijden tegen zustervereenigingen gespeeld worden. Er is b.v. al een uitnoodiging uit Enjc- huizen gekomen. Met een opwekking om ledèn te werven werd de vergadering gesloten. SOCIËTEIT OPGERICHT. In Veerburg is een Sociëteit opgericht, waar voor zich ai dadelijk een 20-tal personen als lid opgaven. Het is de bedoeling die Woensdags avonds, denzelfden avond dus waarop ook reeeds de schaakclub in Veerburg is, gezellige bijeenkomsten te hebben. Het bestuur van de Sociëteit bestaat uit de heeren V. Kaan. voorzitter; C. Keyzer, secre taris, D, Kaan, penn., J. Baken en C Geer- lings. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Da. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur Ds. E. Jansen. Hippolytushoef DE FEESTWEEK VAN DEN MIDDENSTAND. Het houdt nog steeds aan met den grootén toeloop van „Ballero-werpers". Zoowel Westerland, Den Oever als Hippo lytushoef kunnen nauwelijks de gooi-liefheb bers verwerken". Donderdagavond (hötel S. Kaun) waren liefst een 500 gooiers present, zoodat men genoodzaakt was een uur verlen ging toe te staan. Denzelfden avond trok „Harmonie", onder leiding van kapelmeester Krerjger, met fak kels door het dorp, welker straten met groen versierd waren. Ondanks tiet slechte weer trok een en ander veel publiek. Wat betreft de straatversiering kunnen de Elftstraatbewoners aanspraak maken op een pluimpje. Er is daar veel moeite gedaan om de straat een feestelijk aanzien geven. Hier volgt de uitslag van het Ballero-spel: Woensdag 9 October; le prys 20, C. de Haan, Beursdijk 9 9996; 2e prijs 10, J. Westra, De Haukes 9989; 3e prijs 5, Jb. Smit, Nieuwstraat 9988; 4e prijs 2.50, P. D. Spaander, Hofstraat 9968 5e prijs 2.50, J. Hegeman, Hofstraat 9966; 6e prijs 2.50, P. ten Bokkei Dzn., Beltstraat 9934. Donderdag 10 October: le prijs 20, Wed. Heijblok, De Haukes 9991; 2e prijs 10, W. van Wijngaarden. Den Oever 9982; 3e prijs 5, Mej. Tr. Lont, Westerklief 9980; 4e prys 2.50, S. Koorn Hzn., Den Oever 9966; 5e prijs 2.50, Jac. Tjjsen, Den Oever 9962; 6e prijs f 2.50, M. Smit, Slootdorp 9923. Politie. Verloren: een damesportemonnaie met eenig geld; een heerenportemonnaie, Inhou dend een gulden en een rijwielplaatje. Inlichtingen bij den Gemeentebode te Hip polytushoef. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef) 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek. Doops bediening. Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Middag3 2 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Middags 4.30 u., de heer O. Deen Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen. Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgens 10 Ds. H. W. Meihuizen Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Cand. J. Oranje 's Middags 3 uur, Preekiezen. Ger, Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 uur, Leesdienst 's Middags 2.30 uur, Cand. J. Oranje 1URGERLIJKE STAND Van 310 October 1935. OVERLEDEN: K. Peper. 67 j„ echtgen. v. J. Koojj. Politie. Verloren: 1 rijwielplaatje, een paar 'handschoenen, een jongensjas. Gevonden: een halsketting, een rijwiel- plaatje. MARKTOVERZjlCHT. JOH JBfi i*? De handel in vette koeien was Donderdag j.1. heel goed. De hoogste prijs was 26 cent. De duurste koe werd verkocht voor 245. De koe werd geschat op 950 pond met 140 pond vet. De handel in kalfkoeien was matig, iets duurder. In geldekoeien iets minder. Graskalveren duur met een vluggen handel. Nuchtere kalveren, een matige handel, prijs houdend. De handel in vette schapen was vlug en duur. De hoogste prijs, die besteed werd, was 23. Oude slachtschapen tot 22.50. Magere schapen ook iets beter, tot 18. Naar over- houders was weinig vraag, trekkende handel tot 13. Er waren weinig vette varkens aangevoerd, prijs tot 25 V& ets. Biggen vlug en duurder tot f 18.Geen schrammen aangevoerd. Bokken en geiten waren onverkoopbaar. BURGERLIJKE STAND. Van 8—11 October 1935 GEBOREN: Tine Marie, d. v. A. J. Eelman en C. C. Koorn; Anne, z. v. R. Schaap en M. de Waard. ONDERTROUWD; Maarten Jacob Witte en Neeltje Eelman. OVERLEDENAntje van Waggendorff v. Rijn, 42 jaar, echtgen. v. P. M. Koorn. Politie. G vonden: een cape. Oostereu d. SLECHTE UITKOMST OESTERTEELT. Deze week is men begonnen met het bin nenhalen van de nabij Oost uitgezaaide oes ters. De resultaten zyn al heel ongunstig. On geveer 2/5 gedeelte is slechts goed, de rest is mislukt. De oorzaak hiervan meent men te moeten zoeken in verzanding der bedden. Be sloten is volgend jaar eens een proef te ne men met het zaaien op pannen, evenals dit ook in Zeeland geschiedt. Hiermede hoopt men beter resultaten te bereiken. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. n.m. 7 uur, Zendeling G. Maan Jeugddienst Koorzang Oosterend. v.m. 10 uur, Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 10 u„ Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10 uur, Ds. Salm n.m. 7 uur, Ds. Salm Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Scholte. Koog, v.m. 10 u., -Zendeling U.Z.V., de Heer G. Maan. Doopsgezinde Gemeente. Oosterend, v.m. 10 u. Ds. Vis. Den Hoorn, v.m. 10 u. Ds. Smidts. Gereformeerde Kerk Den Burg, (Gebouw Fanfare) v.m. 10 uur, Ds v.d. Leer n.m. 3 uur, Cand. Berger Oosterend, v.m. 10 u., Cand. Berger n.m. 3 uur, Ds. v.d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u., Ds. Kok Op Dinsdag, 15 October. AGENDA t ineekomen stukken. Mededeelingen. 2. Ontslag ambtenaren van den biuge. y e" stand. 3. Benoeming ambtenaren i em Wiwiiring verordening tot verdeeling werk- /aamheden inzake den burgerlijken stand. Advies op voorstel Gedeputeerde Staten tot regeling der jaarwedden van de ambte naren van den burgerlijken stand. 6. Verhuring van gemeentegrond. 7 Wijziging personeele belasting. 8. Goedkeuring rekening over ^n de vereeniging tot verwerking van ui. uoo geslachte en gestorven dieren. GEEN WETTELIJKE VERANDERING VAN TIJ». Wetsontwerp door de Eerste Kamer verworpen. De Eerste Kamer heeft na uitvoerige dis cussies het wetsvoorstel tot invoering van den M E -tijd verworpen. Indertijd was dit door de Tweede Kamer, nadat de oorspronke lijke plannen van de regeering ongunstig wa ren ontvangen, aangenomen; thans was een groote meerderheid in de Eerste Kamer (32 tegen 8 st.L die er ook niets van hebben moest. Zoodat de toestand dezelfde is geble ven van thans, en Nederland, in tegenstelling met andere Europeesche landen, zijn eigen tijdrekening houdt Amsterdamsche tijd), waarvoor dan des zomers, zooals men weet, het tijdverschil van een uur wordt ingevoerd. In de uitvoerige debatten, welke naar aan leiding hiervan thans in de Eerste Kamer zijn gehouden, zijn al de destijds te berde ge brachte bezwaren naar voren gebracht. Zoo zou bijvoorbeeld in den winter de nationale tijd met veertig minuten worden verlaat, hetgeen voor zen- velen een gang in het donker zou beteekenen naar hun werk. Men oordeelde, dat Nederland in de Midden-Europeesche tijds zone, waarin het door deze regeling' zou te rechtkomen, niet thuishoorde. Van regeerings- wege werd geargumenteerd, dat door de nieuwe regeling een tijdsvrede zou zijn ont staan, die er thans niet is, enz. Wij zullen al die discussies niet vermelden. Het A.N.P. meldt uit Moskou: Officieel wordt medegedeeld, dat het volks commissariaat voor transporten langs water wegen opdrachten voor den bouw van 13 groote, op. de meegt moderne wijze uitgeruste, houttransportschepen heeft geplaatst in Enge land. Nederland en Denemarken. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen den volgenden brief gericht: 1. Ik heb de eer uw college te verzoeken mij zoo spoedig mogelijk een opgaaf te willen verstrekken van de, door de verschillende be zuinigingsmaatregelen. over 1935 verkregen totale besparing op de salarissen en loonen, welke ten laste van het budget uwer gemeente komen. 2. Indien bedoelde maatregelen eerst over 1936 tot besparing mochten leiden, zal ik gaarne met het bedrag, waarop de besparing over dit jaar geraamd wordt, worden in ken nis gesteld. 3. Bij de vaststelling van bedoelde bedragen zullen eventueel thans in voorbereiding zijnde maatregelen (salarisverlaging, etc.) buiten beschouwing kunnen blijven. Sinds September vrjj belangrijke toeneming van de verscheping van steenkool. Uit globale verstrekte gegevens blijkt, dat er in September en de eerste dagen van October een vrij belangrijke toeneming is te constateeren van de verscheping van steen kolen via de Rotterdamsche haven naar Italië. In Sept. 1935 zyn uit Rotterdam naar Italiaansclie havens vertrokken 53 schepen met in totaal 350.000 ton steenkolen, in Sept. 1934 waren dat 34 schepen met ongeveer 235.000 ton. De eerste tien dagen van de maand October geven een aantal schepen van 23 aan met 160.000 ton kolen. In de overeen komstige periode van het vorige jaar bedroeg het aantal schepen met kolen voor Italië ge laden 14. met 118.000 ton lading. De stijgende tendens zet zich niet voort; klachten over de bemoeiingen van het Crisis-zuivelbureau. Men schrijft uit Alkmaar aan de Nw. Rott. Crt De kaasmarkt te Alkmaar vertoonde giste ren een stug beeld. De handel bewoog zich in dalende lijn en de prijzen waren weer 2 gulden per oO kilo lager dan die der vorige week. De hoogste markt was namelijk 23 gulden per 50 kilo, terwijl de gemiddelde markt 20 gulden bedroeg. Wij hebben hierover tegenover bevoegden onze verwondering te kennen gegeven, aan gezien wij prijsstijging hadden verwacht. Groote handelaren verzekerden ons, dat dit ook inderdaad het geval zou zyn geweest, wanneer het Crisis-zuivelbureau niet bestond. Naar men ons verzekerde, treedt de accoun tantsdienst van het Crisis-zuivelbureau op zoodanige wijze op, dat speculatieve aan- koopen van den handel, die tot betere prijzen zouden leiden, achterwege blijven: De lste ploeg der lichting 1936, aangewezen tem bij de'^nfaV01 onde,offici«r-adminis!.ra- ie t H l™' dC w'elrÜders, den mo- lorie Z motor-' "ust" en luchtdoclari.il- en de tereden' denfnlonniers en torpeüisten STIJGENDE LEVENSMIDDELEN?,;,^ Mynheer de Redacteur, Verzoeke eenige plaatsruimte in Uw gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Veel Mag ik het gemeente-bestuur eens de «i gende Icvensmiddelenprjjzen onder het brengen? Vooral de prjjzen van brood vi boter en melk stijgen met den dag 3 voor werkloozen haast met te krijgen. Vei, van hen eten droog brood. De Regeering heen goedkoope bussen vleesch beschikbaar gestes voor werkloozen; zou nu de Regeering niet door tusschenkomst van de gemeentebesturen voor gehuwde gezinnen, ongeacht het aanta kinderen, ook goedkoope melk, vet, boter en brood beschikbaar kunnen stellen? Ook V00f gezinnenmet 1 kind goedkoope boter. Dit geldt thans alleen voor groote gezinnen. Hopende, dat de gemeente hierin tegemoet zat willen komen door de Regeering op de dure prijzen te wijzen, teeken ik, 1. STEENSMA, Langestraat 90. Den Helder, ALKMAR. 11 Oct. Kaasmarkt. Aangevoerd 67 stapels, wegen de 130.000 kg. Fabriekskaas: 42 stapels kleine met merk 23; 1 stapel commissie rood f 2« Boerenkaas: 3 stapels kleine met merk 21- 21 stapels commissie met merk 24. Handel stug. ALKMAR. 11 Oct. Graanmarkt. Aangevoerd: 1650 hl. w.o. 36 hl tarwe 5-5.75; 40 hl rogge 6—7; 426 hl gerst 5—5.90; 298 hl haver 6.25—6.90; 445 hl boonen, w.o. paardeboonen 5.85! bruine boonen 1621; citroen boonen 15_1 19; duivenboonen 80.40; witte boonen f 20—26; 13 hl rood mosterdzaad 25; 66 hl karwyzaad 2121.50; 4 hl blauwmaanzaaj* tuinbooncn 1013; 322 hl erwten, w.o. kleine groene 8—9; groote groene 14—18; grauwe erwten f 1634; vale erwten 15_ 23; platte vale erwten 2226 per 100 kg. Handel goed. AMSTERDAM. 11 Oct. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Zeeuwsche bonte en blauwe 2.60 2.80; Zeeuwsche eigenheimers 2—2.20; Zeeuwsche bl. en bonte eigenheimers 2.20; Zeeuwsche Bevelanders 1.89—2.10; Zeeuwsche poters 1.601.80; Noordhollaad- sche Bevelanders 1.902.10; Noordho'land- sche eigenheimers 1.601.80; Noordho'land- sche blauwe en bonte eigenheimers 1.80— 2.10; duinzand 2.803.40; Drentsche zand- aardappelen 2.102.50; Andijker blauwe 2.20250; Andijker Bevelanders 2 40— 2.60; Friesche bintjes f 2.302.60. alles p. hl. Aanvoer 99.300 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Oct. 5100 kg aardappelenEigenheimers f 2.40, blauwe eigenheimers 2.40—2.90. blauwe 2.60, grove f 2 en Bevelanders 2.10; 30,000 kg uien; gele nep 2.302.60, gele drielingen 6080 cent. gele uien f 1.60—1.90, grove 22.10; 160 kg slaboonen 2.4012.10; 625 kg bieten 22.60; 7800 kg peen 1.60— 1.70; 4250 kg roode kool 3.505; 14,000 kg gele kool 44.80; 45.000 kg vroege witte kool 1.103.40; 3600 kg D. witte kool 3.103.40, alles per 100 kg; 1900 str. Andij vie 1.20 en 2300 stuks bloemkool le s, 4.10 —6.10. 2e s. 1.50—2.40 per 100. Eiervoiling. Den Helder, 10 October 1935. Aangevoerd 12741 kippeneieren en 218 eendeneieren. De prezen waren als volgt: 48—51 kg. 3.70—4.00; 52—54 kg. f 4.59— 4.70; 55—57 kg. 5.00—5.40; 61—63 kg. f 5.00—5.50; 64—67 kg. 5.40—5.50. Kleine eieren 2.704.00. Eendeneieren 2.003.00 Alles per 100 stuks. Eierveiling Schagen. Schagen, 10 October 1935. Aangevoerd: 25000 kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 58—60 kg. 4.40—4.50; 60 62 kg. 4.504.60; 62—65 kg. 4.50—5.00. Kleine 3.40—3.60 per 100. 500 Eendeneieren 2.05 per 100 NOORDSCHARWOUDE, 11 Oct. Groote Schotschc muizen 2.20, eigenhei mers 2.102.20, blauwe dito 2.202.40, Bevelanders 1.90; grove uien 22.20, uien 1.701.90, 'rieli.'gen 6090 cent, gele nep 703; peen 1.201.60; spercieboonen f 4.20—15.80; rood kon' 3.60—4.40; witte kool 2.90—3.40; gr kool 3.20—4.90; D-ensr :e —'tte k-^ol j 1.50, alles per 100 kg. Vanmiddag nog maar een p»4' zetten. Stand: Aljechin 3, Euwe 1. Er waren gisterenmiddag om twee uur i® Hotel de Witte Brug te Den Haag slechts wei nig toeschouwers aanwezig, die het verdere verloop van de party wilden volgen. Euwe wilde aanvankelijk wel gewonnen geven, maar hij gaf gehoor aan den aandrang om toch nog door te gaan. Men kon niet weten! Onze kampioen had als zet 41. Lc3d4 a gegeven, waarop Aljechin Db5—e2 liet volgen. Euwe bracht in zyn 42ste zet g2 naar g waartegenover Aljechin De2 elt speelde. De 43ste zet van Wit was Kclb2, daar op sloeg de zwarte Looper den Toren op Euwe speelde toen 44. Tc2—c8 waarop A' jechin met Ld2cl schaak bood. Toen gaf Euwe de partij op! SUCCES-NIEUWS. Voor Zondag 13 October a.s. zijn de naK>' gende wedstrijden vastgesteld. Op eigen terrein spelen Succes aHelder c v.m. 10 u. Succes bHelder g v.m. 11.15 u. Succes I—Helder I n.m. 2 u. Uit gaan: k 9 u. Succes II naar Watervogels I, .r. u Succes III naar B.K.C. II, vertrek zulle11 BOKSWEDSTRIJ DEN A.s. Donderdagavond, 1? interessante nationale bokswedstrydc ^el hebben in Casino, georganiseerd d°o op dersche boksschool „Sport na Af ®daB»«eb» dezen boksavond verleent e Anis .e nrjed®' boksclub „American Boxing club rep: werking, terwijl als jury-leden fl'^(isrectltCf' De heeren Salfischbergen, pC)iters« van Durmcn en Cornelissen, Touw

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 10