W inkel week-flitsen IHÜ Jfocfi Jfocfi zot. De extra slagzin voor de letter-puzzle. De winkelweek en kleine Jantje. GEMENGD NIEUWS BADHANDDOEKEN vierde BLAD HELDERSCHE COURANT VAN. DONDERDAG 24 OCTOBHR 1935. *3 Keizerstraat 15. Afscheid van A. G .A. Verstegen als burgemeester van Koog aan de Zaan. Doodelijke ongelukken op onbewaakte overwegen. Een wielrijder overreden onder Wijchen. De gearresteerde Ossenaren., Een Nederlandsch motorschip bij botsing gehavend. Een jaloersche echtgenoot. NOG SIECHTS TOT 2 NOV '35 VAN AGAAPT Ongekende drukte in de stad. Vroolijke belevenissen. - Nog 3 da*en 180 Letters! Eet zijn evenzoovele orand/unten. waarin de publieke belangstelling zicb nog steeds beweegt: er zijn thans arie dagen achter den rug, maai van een tanenae interesse voor deze aan elkaar gekoppelde winkelwee puzzelarij is nog niets te bespeuren. Het was te voorzien, maai dat dit alles een dergelijke vlucht zou nemen, i a. men er zóó warm vcor zou loopen, neen, dat had den zelfs wö niet durven denken. Zelden was de Heldersche neringdoende Stand, nog zoo ver van net St. Nicolaasfeest verwijderd, zóó het middelpunt van belang stelling. En dat het niet alleen ae garde der knie- gekouste en roodnmzige jeugd is, maar ook de oudere generatie, daarvan hebben wij reeds drie avonden het onomstootelijke be wijs gekregen Vaders en moeders, in de achterhoede ge volgd door heele karavanen kroost... ouden van dagen, ternauwernood het stompje pot lood kunnende vasthouden... Daartusschen sliert gierend en opgewonden net Heldersche kinderdom. De Spoorstraat heeft het „door". Men be- gr.jpt daar, dat de stemming uitgebuit moet worden. Dat er kostelijk-1 mogelijkheden in schuilen. Vandaar, nat men met man en macht de hoofdstraat is gaan versieren met kleurige vlaggen en wimpels. Bravo. Dat i: zakendoen Woensdagmiddag was het eep vroolijke boel. Een orgel trok door de straten en ook een harmonica-man vonu net geraden wat muziek rond te strooien... De scholen hadden vrij... fin nauw v.as het half twee, of daar begon het lieve leventje. Met schriften, blocnoienj boodschappen boekjes, scheü. kalender-schüqen gewapend werd de aanval voorbereid. Iedere etaiage as weer raak. En ik ver zeker U, dat die jonge oogen speuren kun nen. Zoo zagen wij voor een banketzaak ergens in de „vogelen"-buurt een juffrouw en een mijnheer staan en die zochten. Maar hoe ze zich ook inspanden, en hoe ze zich al uitrek ten of op hun hurken gingen zitten...' het baatte allemaal niets. De letter zót ergens, maar wóór Dan komen ineens twee joggies, zoo om en nabij de 7. Ze schieten den hoek om en „pik ken" even de zaak in kwestie. Ze kijken en daar zien ze hém al. Schrijf secretaris! Beide echtelieden verwachten nu met anders, of ze zullen toch zeker wel even aanwijzen, waar dat geval verstopt Is. Maar nee, met dezelfde vaart waar ze mee aan kwamen rennen, gaat 't weer verder. Dan krijgt de juffrouw een idee: „Jonges, jonges hooris", roept ze. De voortijlenden houden hun vaart In, draaien zich geërgerd om en schreeuwen: Nou, isser wat loos??. Ja, gilt de juffrouw, waar zit ie „Nou", krijscht de jongen, „weet je dat niet eens???? In de etelazie venzellevers"... Ik vraag U...... A.s het d<" avond is, wordt het zoo moge lijk nog drukker. "oo hadden we nog een plezierige beleve- ni ,/e liepen wat rond en gnuifden van plezier om zooveel vroolijkneid op den weg en zie wie kwam aaaraan: een mijnheer met een zeer representatieve betrekking en vermaard bij jong en oud. En wat deed hij!!! Letters zoeken meneer! Heei Der Helder zoekt n puzzelt. Het Is een sportieve jacht gewrrden, waaraan ieder meedoet. En het is te begrijpen, dat men 's avonds voetje voor voetje op ie trottoirs moet voort- schuivelen. Want alle mensehen weten dat er leven en vertier is, en het zijn er niet velen die dit willen lissen. Dan is er nog een zee.' belangrijke factor, zoo niet DE belai "rijkste. Dat is natuurlijk het weer, hetwelk zich in deze agen van zijn meest gunstige zijde doet kennen. Blijft het zoo dan garandeeren we een 18-karaats stemming tot en met Za- t Ualde storm vomrélda HttpLulró 45 NOG DRIE DAGEN IS HET WIN KELWEEK. Nog drie dagen zjjn de zoe kenden in de gelegenheid het rjjm, dat uit de letters gevonden moet worden voor elkaar te boksen. yerzuim niet mee te doen aan deze S|>ortieve letterjacht. U kunt er honderd gulden en meer mee verdienen. Zooals we in het Advertentieblad van giste ren vermeldden, ontmoette de toekenning van de prijzen voor het oplossen van de letter- puzzle, n.1. door loting onder de goede oplos sers, bezwaren van justitioneele zijde. Om deze bezwaren te ondervangen moet nu, be halve de oplossing van de letter-puzzle, een slagzinnetje worden ingezonden, betrekking hebbende op de „Heldersche Courant". De zin moet minstens vier woorden tellen en hoogstens vijftien. Reeds ontvingen we giste ren origineele inzendingen. Hieronder laten we een paar eenvoudige voorbeelden volgen: „De Heldersche Courant weet en ziet ar.es." „Geen krant als de Heldersche Courant." j „De Heldersche Courant, de vriend van oud en jong." We gaven slechts een drietal, niet origi neele, voorbeelden, om voor de eenvoudigen onder onze lezers de- bedoeling duidelijk te maken. Déze voorbeelden zijn met tientallen aan te vullen en dat laten we nu aan de vin dingrijkheid van onze lezers over. Een slagzin behoeft niet te rijmen. Met een paar woorden moet een bepaalde hoedanig heid van de krant naar voren gebracht wor den, dat kan geestig gebeuren of ook anders, al naar het inzicht van den inzender. De eenvoüdigste onder onzer lezers kan er echter aan meedoen en het is heel vaak het geval, dat de man uit het volk de dingen scherper en geestiger kan zeggen, dan de be studeerde. De kans dat de hoofdprijs dus ge wonnen wordt door de eenvoudige is even groot als voordat deze eisch gesteld werd. Men weet het dus: Wie de goede op lossing van de letter-puzzle inzendt, bene vens den besten slagzin, die krjjgt den eersten prijs van honderd gulden, wie daarop volgt vijftig gulden en zoo wor den vervolgens de meer dan tweehonderd prijzen, ter gezamenlijke waarde van meer dan negenhonderd gulden, toege wezen. U maakt een groote kans, U kimt meer dan tienmaal de waarde van de gekochte artikelen terug verdienen. Benut die kans! Jantje was ae laatste weken Gruwelijk vervelend zeg, Heusch, ze wiste., met 1 X ventje Zoo te zeggen haast geen weg. Wat het «.ereltje mankeerde? Niemand wist het, m^ar enfin, Op den duur jan went ook dat, en Ach, men schikte zich er in. Tot opeens de winkelweek kwam, Jantje kikkerde wat op. At weer .-tapels botemammen, 't Werd voor moeder hsast een strop. Jantje ging direct na 't eten Al de moöiè winkels rond, Ook hij zou nu eens probeeren, Of ie al die letters /ond. Thuis vv.si niemand v ar Jantje Steeds zoo vlug op af zou gaan, Moeder stuurde kleine Mientje Er heei spoeaig achteraan. En »et murde niet zoo lang of Pa en Moe die volgden ras, Zoodat heel het huisgezin nu Aan het letters zoeken v. as. Elke winkel werd bekeken, Waar een groen bilje- o hing, Dikwijls was men aan het momp'len, Wel verdraaid, waar staat dat ding. Dan bedoelde men de letter, Die men soms zoo vlug niet vond, Waarop Jant-e reageerde Dat men dan te suffen stond Alle letters kan je vinden. Maar je moet je best ook doen, En met algemeene stemmen, Werd toen Jantje Kampioen. Alex Stribolskl. Doe Uw inkoopen bjj de deelnemende winke liers aan de winkelweek, Ztf, die meer bewijzen van deelname Inzen den, hebben natuurlijk het recht meer slag zinnen in te leveren. Zij maken vanzelf kans op meer prijzen. Een woord tot de deelnemende win keliers. Over het geheel genomen heeft men gevolg gegeven aan ons verzoek de letters op niet al te moeilijk vindbare plaatsen te leggen of te hangen. Het is in het belang van den win kelier dat hij dat doet. Wie de letter-puzzle heeft, gaat immers koopen, om zooveel moge lijk bewijzen van deelname te krijgen. Zie dus Uw voordeel en animeer de zoekers, door de letter zichtbaar te doen zijn. Hang deze niet tegen den zoxler, verscholen onder lampen of weggescholen achter voorwerpen in uw étalage. Toen bij n& de kenni mak:ng Voor het eerst er jaardag had, Gaf zij bem een mooi horloge 1 Hij ve.rukt! Zij... kreeg ock wat. Na een 'ijdje was ZII jarig En hij dacnt >oen: leer om leer I Nog een tijdje later was het „Ringentijd" een pa rije m er 1 D' ui zet vorderde el 'po digi 'N pr»ch g xi'.ver tafelsul. 'N fijne hangklok en ern wekker Met een- wo d.*rmool bel! En het mooiste van dat alles t K Af V vï JIJ .vEEMSTERBOER V\NDAAN jaren zijn zij nu al echtpaar, ]ar:n is 't al meegegaan: Voor 't geluk en voor die «spullen" Schijnt geen einde te bes aan. Hieru't blijkt weer overduid'liik BEEMSTERBOER STAAT BOVENAAN. i—s I' -Ê'vfdrmen poten knepteoob luc'ftrboidjt* af. Wjj lezen in het „Volksblad": Koog aan de Zaan, Dinsdag. Voor de hedenavond gehouden vergadering van den gemeenteraad bestond zeer groote belangstelling in verband met het feit, dat pg. A. G. A. Verstegen in deze zitting afscheid nam als burgemeester van Koog aan de Zaan. De publieke tribune was geheel met belang stellenden gevuld. In de raadzaal hadden o. a. mevrouw Vergtegen en Verstegen Jr. met zijn echtgenoote plaats genomen. De vrijzinnig-democratische wethouder, de heer Allan, richtte zich namens de raadsleden en oud-raadsleden tot den scheidenden burge meester. Spr. bracht een woord van hartelij- ken dank vcor al hetgeen Verstegen in het belang van de gemeente Koog aan de Zaan heeft gedaan, wees op dén enormen groei, die de gemeente gedurende de zes jaren van des burgemeesters ambtsvervulling heeft onder gaan en op de verbetering van de volkshuis vesting, die met deze uitbreiding gepaard ging. Het zielental der gemeente is in deze zes jaren met ongeveer duizend vooruitgegaan en bedraagt thans circa 5600. Gij waart, aldus spr., niet slechts een bur gemeester, maar door uw groote welwillend heid jegens de bevolking ook een goed bur gervader, dien wij noode zien heengaan. Wij wensehen u toe, dat het u in uw verder leven met de uwen goed moge gaan en hopen, dat u aan de Zaanstreek en speciaal aan Koog aan de Zaan de beste herinneringen zult bewaren. Namens den raad overhandigde spr. als sou venir een album, waarin de voornaamste foto- grafiën van de gemeente Koog aan de Zaan zijn opgenomen. Het raadslid P. Jonker voegde hieraan na mens de vrijwillige brandweer een woord van wanne erkentelijkheid toe voor de wijze, waar op de burgemeester zich steeds voor de be langen van het brandweerwezen heeft geïnte resseerd. De brandweer te nu voortreffelijk uitgerust. Dank van Verstegen. Verstegen, wiens gezondheidstoestand er in den laatsten tijd niet beter op geworden is, dankte met zwakke stem voor het gespro kene. Zijn stem liet hem niet toe dit uitvoerig te doen, waarom hij den gemeente-secretaris verzocht de speech te willen voorlezen, welke de burgemeester des middags op schrift had gesteld. Hierin zeide de heer Verstegen o. a. Toen ik door de Koningin tot burgemeester Van Koog aan de Zaan werd benoemd, nam ik mij voor, te pogen, zoo onpartijdig mogelijk, te. zijn in de uitoefening van het mij toever trouwde mooie ambt, en mij zoo goed mogelijk aan te passen aan de omstandigheden, waarin in deze gemeente werd geleefd, en gewerkt. Ik kreeg daarbij den grooten moreelen steun van de burgerij, die, ondanks verschil van meening op maatschappelijk gebied, één was in het betrachten van burgerzin waar dit mo gelijk was, één was, ook in eenvoud en ge moedelijkheid. Waar deze eigenschappen met mijn karak ter vrijwel overeenstemmen, voelde ik mij spoedig thuis, temidden van een bevolking, die ik nooit eerder had ontmoet. De bijna zeven jaren, die ik temidden van deze bevolking heb mogen doorbrengen, de groote vriendschap en waardeering, die ik uit schier alle kringen van de burgerij heb mogen ondervinden, stemmen mij tot groote dank baarheid. Deze jaren hebben de kroon gezet op mijn werk en leven, dat rijk is aan ervaringen op allerlei gebied. Spr. dankte tenslotte de leden van den raad voor de welwillende wijze, waarop zij bij het leiden der vergaderingen spr. zijn tege moet gekamen, en voor den goeden toon, die zij altijd wisten te bewaren. Burgemeesters spreken. Vervolgens traden de burgemeesters van Zaandam, Zaandijk, Krommenie, Assendelft, Westzaan, Oostzaan, Wormer en Jisp, alsmede de Zaandamsche wethouder K. Prins de raad zaal binnen. Namens de Zaansche burgemeesters was het burgemeester K. ter Laan, die zich in een korte, treffende toespraak tot den vertrekken- den collega richtte. U was een trouw mede werker aan de gemeenschappelijke belangen van de Zaansche gemeenten, uiteraard waren er wel eens meeningsverschillen, doch wij wa ren ervan overtuigd, dat goede trouw en eer lijke bedoelingen steeds voorzaten. W(j hebben u altijd met groote vreugde öp onze gemeen schappelijke vergaderingen ontmoet Deze zes jaren, waarin u met gunstige uitkomst onder moeilijke omstandigheden voor uw gemeente hebt gewerkt zijn vlug voorbij gegaan. Gjj zijl gelukkig geslaagd en uw heengaan zal den Koogers veel leed berokkenen. Wij hopen, dat uw gezondheid zich snel zal herstellen! Ter Laan sprak vervolgens nog een warm- gestemd persoonlijk woord, waarin hij herin nerde aan de vele voorbijgegane jaren, dat beiden hebben gestreden voor de idealen van hei socialisme, die Verstegen steeds heeft gediend met al zijn trouw en bekwaamheid. Iii dit verbond wees Ter Laan vooral op Verscegen's veelzijdige werkzaamhdeen In Den Helder. Onder het uitspreken van zijn beste wecsehen voor de toekomst, bood spr. narfiens de Zaansche burgemeesters twee étui's aan, bevattende een zilveren theezeef, theelepels en suikerschep met Zaansche mo tieven en twaalf zilveren theelepeltjes met de wapens van de tien Zaangemeenten. Vervolgens sprak wethouder K. Prins een woord van dank namens het Zaandamsche geriieentebesutur, daaraan een persoonlijk woord verbindend. R. Plooijer,- voorzitter van de Zaandamsche s.-d. raadsfractie, gaf uiting aan dé groote waardeering, die in de Zaansche moderne ar beidersbeweging en speciaal in den Zaanschen Bestuurdersbond bestaat, voor de uitnemende wijze, waarop Verstegen zijn ambt als burge meester heeft vervu'd en waarbij vooral tot uiting kwam. dat hij een warmkloppend hart bezat voor de m'nst draagkrachtigen. Nog anderen voerden het woord. De heer en me', rouw Verstegen zijn gis teren naar Den Held r vertrokken, waar zij zich wederom zu'.len zestigen. Binnenland. I VRACHTAUTO TUSSCHEM SCHIEDAM EN KE'ÏHEL DOOR DEN TREIN GEGREPEN. De chauffeur ernstig gewond, zijn I zoontje gedood. Gistermiddag is op den onbewaaktén over weg aan den Oudedijk, tusschen Schiedam en Kethel, een vrachtauto van de distilleerderij de Valk door den trein, die om 3.15 uit Schie dam vertrekt, gegrepen. De vrachtauto werd totaal vermorze.d. De inzittenden, de 37-jarige chauffeur C. H. Ktaassen en diens 8-jarig zoontje werden uit de cabine geslingerd. De jongen was onmid dellijk dcod. De vader klaagden over hevigen pijn in den rug. De auto is waarschijnlijk in de flank ge- I grepen, de houten zijstukken van den wagen zijn naar links en rechts gevlogen en zij hebben de ruiten van het bij den overweg staande blokhuis verbrijzeld. De geheele carosserie werd door den trein meegesleurd en brak een eind verder in tweeën; het ach terste gedeelte kwam aan den rechterkant van den spoordijk terecht. Het voorste ge deelte, met de cabine en de inzittenden, bleef aan den trein haken. 100 meter verder werd de knaap er uit geslingerd, Nog weer onge- j veer 100 meter verder smakte de chauffeur op de rai's, waarna het voorstuk van den auto klem geraakte onder den electrischén trein, die daardoor tot stilstand kwam. Het wrak is met een ketting aan de loco- j motief van een juist aankomenden goederen- 1 trein bevestigd, die de stukken wegsleepte en de baan vrij maakte. Vier dokters uit Schie dam en Kethel waren spoedig ter plaatse om geneeskundige hulp te verleenen. Ook de burgemeester van Kethel, mr. J. J. v, d. Lip, was op het terrein van het ongeluk aan wezig, benevens de politie-autoriteiten. De chauffeur is naar het ziekenhuis vervoerd. De trein had bijna een half uur vertraging. Gistermiddag omstreeks twee uur heeft op den onbewaakten overweg in den Teersdijk, onder Wijchen, een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. De boterhandelaar, de heer Wikenhagen, uit Nijmegen, die met zijn fiets I de overweg passeerde, is door den trein uit de richting Nijmegen overreden en vrijwel op slag gedood. De trein ondervond eenige vertraging. HIJ WILDE EEN KINDERTOELAGE GENIETEN. .:In het begin wan deze maand vervoegde zich ten buree'e van den ambtenaar van den hurgerlijken stand te Venlo de werklcoze arbeider H. S. met de aangifte, dat te zijnen huize een zoon was geboren. Énkele dagen geleden rees tegen den arbeider, die zich intusschen al bij de arbeidsbeurs had ver voegd met zijn trouwboekje om voor hoogeren steun in aanmerking te komen, het ver moeden, dat hij een valsche aangifte had gé- daan. Dit vermoeden werd bevestigd toen de recherche in de woning van den arbeider een onderzoek instelde. De ambtenaar van den burgerlijken stand heeft ingevolge zijn instructies den officier van justitie te Roermond op de hoogte gesteld, ten einde nietigverklaring van de valsche aangifte te krijgen. Tijdens het verhoor verklaarde de arbeider, die werkelijk binnenkort gezinsvermeerdering verwacht, thans reeds de aangifte te hebben gedaan, om eerder een hooger bedrag aan kindertoelage te krijgen. Er Is proces-verbaal opgemaakt. Gisteren hebben de beide Ossenaren J. L. en A. v. B., die Dinsdag waren gearresteerd op verdenking van medep'ichtigheid aan roof overvallen, een volledige bekentenis afgelegd. Zij zullen ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie te 's-Hertogenbosch. MAN ONDER DE TRAM. i Wagen moest opgevijzeld worden. Gistermorgen om negen uur is op de Mau- ritskade br) de Linnaeusstraat een ernstig on geval gebeurd. Een wielrijder die op de tram baan reed, is gegrepen door een motorwagen van ljjn 3 en tegen den grond geslingerd. Hij wer<j, ofschoon de tram zoo snel mogelijk stopte, voor overrijding behoed door den baan- schuiver, doch raakte hieronder bekneld. Men moeót het tramrijtuig opvijzelen om hem te bevrijden, De ongelukkige bleek zwaai' inwen dig letsel te hebben en werd in het Onze Lieve Vrouwegasthuis opgenomen, ADVOCAAT VERDRONKEN. Naar thans bekend wordt, is midden op zee Zondagmiddag een 46-jarige advocaat, wonen de te Kopenhagen, die met de „Prinses Juli- ana" naar Engeland overstak, door een ruk wind gegrepen en over boord geslagen. De boot is ongeveer zeven kwartier op de plaats gebleven, maar men heeft van den drenkeling niets meer gezien. TUSSCHEN MUUR EN MENGELTROG. Doodeljjk ongeluk op een suikerfabriek. Bij het afzetten van een kraan viel de 34- jarige arbeider A. Visser uit Zwanenburg op de suikerfabriek te Halfweg voorover, waar door hij met het hoofd bekneld geraakte tus schen een muur en een mengeltrog. Daar de man zich zelf niet bevrijden kon en zich niemand in de nabijheid bevond om hem uit zijn hachelijke positie los te maken, moest de ongelukkige, die met het hoofd naar beneden vast was blijven zitten, den' verstikkingsdood sterven. Toen men Visser na eenigen tijd ging zoeken, werd hij in den bovenbeschreven toestand aan getroffen. Hoewel h(j onmiddellijk werd bevrijd, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Visser was ongehuwd. Een Lloyds-telegram uit Erith, een voor stad van Londen aan de Theems, meldt, dat het Nederlandsche motorschip „Alcyon" bij een botsing met het stoomschip „Moretonbay" zwaar gehavend is. De bemanning is gered; de „Alcyon" dokt de Erith. De „Alcyon" is een motorschip van 201 ton en kwam van Delfzijl. Het 17-jarige lid der bemanning van het Nederlandsche vrachtschip „Alcyone", Berend de Vries uit Delfzijl, die bij de botsing van dit schip met het Engelsche s.s. „Moretonbay" op de Theems werd gewond, is in het ziekenhuis te Gravesend overleden. De jongeman was een broer van den kapi tein, die zelf eerst 22 jaar oud is. De kapitein stond tijdens de botsing op de brug. De „Alcyone" vertoont midscheeps een groot gat aan bakboordzijde en is te Erith aan den grond gezet. Naar nader wordt vernomen, is het te dan ken aan de tegenwoordigheid van geest van de officieren van de „Moretonbay", dat de op varenden van het Nederlandsche schip .Al cyone" konden worden gered. Zij lieten de „Moretonbay" vooruit stoomen, zoodat de voor steven het gat in de „Alcyone" vulde. Hadden zij dit niet gedaan, dan was de „Alcyone" ver moedelijk onmiddellijk gezonken. De botsing was een gevolg van den dichten mist. De Bredasche kermis heeft aanleiding ge geven tot een schietpartij, waarbij twee per sonen gewond werden. Een arbeider uit Breda was te weten gekomen, dat zijn vrouw met een anderen arbeider kermis vierde. Dit was den echtgenoot niet naar den zin. Hij wond zich hierover dusdanig op, dat hij een brow ning bij zich stak en zijn medeminnaar af wachtte. Nauwelijks had hij dezen gezien, of hjj vuurde. De medeminnaar bekwam een schampschot aan het hoofd. Dit kalmeerde den echtgenoot echter geens zins. Opnieuw richtte hij het wapen en trof een toevallig passeerenden los arbeider, die zich per fièts naar zijn werk op de suiker fabriek begaf. De man werd in den rug ge troffen. Het projectiel verliet aan de voorzijde het lichaam, zonder edele deelen te raken. Inmiddels was een consternatie ontstaan. Een derde maal poogde de aanvaller de revolver af te vuren, doch het wapen weigerde, waarna een aantal burgers den man wist te over mannen en aan de inmiddels toegesnelde po litie over te leveren. De beide gewonden werden verbonden en naar hun woningen vervoerd. Gisteren werd de man voor den officier van justitie geleid. ONTSNAPTE GEVANGENE AANGEHOUDEN. De politie te Nijverdal heeft een kantoor bediende uit Den Bosch aangehouden, die een ontsnapte gevangene bleek te zijn. Hij had zich bij het pension van den heer K, aan de Joncheerelaan aangediend. De man had voor gegeven Amerikaan te zijn; zijn dochter zou in een ziekenhuis te Enschede zijn opgeno men. Toen de pensionhouder echter naar de juistheid van deze feiten een onderzoek in stelde, bleken deze gefingeerd te zijn. In verscheidene plaatsen bleek zijn z.g. gast zich aan oplichting van hotelhouders te hebben schuldig gemaakt, door bij hen te lo- geeren en daarna te vertrekken zonder te betalen. De man Is te Almelo in verzekerde bewa ring gesteld. AUTO TEGEN EEN TELEFOONPAAL GEBOTST. Gistermiddag is aan den Korreweg te Gro ningen, de auto, bestuurd door den heer G. Sollardt, technisch ambtenaar der gemeente werken, tegen een telefoonpaal gebotst. De heer J. P. Boelkens, ingenieur bjj de gemeente werken, die mede in den auto zat, kreeg ver schillende verwondingen aan het hoofd en vermoedelijk een rechter kniefractuur. Hij is rair het Diaconessenhuis gebracht. De auto werd ernstig beschadigd. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat de heer Sollaart de macht over het stuur verloor, toen hjj bij ongeluk tegen een mede-passagier aanstootte. GASBEDWELMING. Gisteren bemerkten bewoners van het perceel no. 8 van de Shackletonstraat te Amsterdam een sterke gaslucht. De gasfabriek werd ge waarschuwd en de gasfitter verscheen om een onderzoek in te stellen. Hjj bemerkte een lek in de gasleiding, dat hjj begon te herstellen. Tijdens deze werkzaamheden is de man, B, genaamd, bewusteloos geraakt evenals het echtpaar N., man en vrouw van 81 en 82 jaar. Toen de lucht bleef aanhouden, werd opnieuw een onderzoek ingesteld en vond men de drie bewust elooze menschen. De geneeskundige dienst heeft hen allen weer tot bewustzijn kunnen brengen. Zjj zjjn echter, ter observatie, naar een ziekenhuis overgebracht. GEEN MISDRIJF. Naar het A.N.P. verneemt heeft het parket van Dendermonde (België) sectie doen ver richten op het ljjk van de 19-jarige M. V. uit St. Janssteen, dat Maandag j.1. werd opge haald uit een ven in de dennenbosschen van de Trompe (België) nabij de Nederlandsche grens. Op het ljjk werden geen sporen van geweld gevonden. Ook bjj het verdere politie-onderzoek is niets gebleken van misdrijf. Het stoffelijk overschot zal aan de familie worden overge geven, De bekende Sunlight badhand doeken aanbieding is een groot succes geweest. Talloze huisvrou wen hebben geprofiteerd van het welkome extra-geschenk van Neer- lands standaard huishoudzeep. Deze tijdelijke aanbieding eindigt echter onherroepelijk op2Novem- ber a.s. Na die datum kunnen geen badhanddoeken meer op le dige dozen worden verstrekt en is de waarde, die déze dozen tijdelijk gehad hebben, weder vervallen. De geschenkenbons blijven gehandhaafd j LEVER'S ZÉET Mij'. ,V V.' YLAARÜINCEN 24 October. Elke tegenwoordige tjjd wordt ééns een verleden tjjd en al wat nu modern en „het laatste snufje" heet, zal eens worden gehoond als ho-pe-loos ouderwetsch. Wie, die daar niet aan denken moet, als hjj het program voor 1936 leest, dat dezer dagen is opgemaakt door het congres van Amerikaansche kappershonden te New York? Het klinkt heusch gedurfd en vooruitstre vend genoeg, wat het menschlievende kap- persgilde den dames allemaal denkt aan te bieden. Er komen nieuwe apparaten om de permanent wave sneller en minder warm in de krullen, pardon, in de pieken te brengen. Het voordeel daarvan is natuurlijk, dat het geld vlugger verdiend zal worden. Er komen ook toestellen, die bij één behandeling de dames 5 pond lichter maken (in Engeland heeft men die al lang, maar daar zijn het ponden sterling). Er zijn verder kapsels uit gevonden, zóó ingewikkeld, dat een vrouw niet meer het haar zonder hulp zal kunnen opmaken, hetgeen inderdaad een geweldige vooruitgang beteekent bij vroeger. Deze kapsels zullen de grilligste vormen te zien geven: V-vormen, driehoeken en allerlei andere geometrische figuren. Vermoedelijk zal men aan het haar weldra niet meer kun nen zien, dat het haar is, maar zal het eer der ljjken op een hoed, een paraplu of een kunstmatige hoogtezon, zooals immers een bekwame kok ook bloemkool opdient in den vorm van een kreeft, een kreeft in den vorm van poularde en een poularde in den vorm van een ossetong. Maar het imposantste punt van het Ame rikaansche kappersprogram luidt: Afneembare wenkbrauwen en wimpers. Afneembare nagels, geschilderd in diverse kleuren. Zoo zullen dan de afneembare blos, ge naamd rouge, en de afneembare oorkrul, bij genaamd chichi, weer met eenige reserve- lichaamsdeelen vermeerderd worden. In de eeuw van de auto is dat heelemaal geen won der. Maar wat wel een wonder mag heeten, is dat in dit opzicht de techniek nog zoo weinig vorderingen heeft gemaakt. Is elke vorm van ooren geschikt voor iedere japonnenmode Is de primitieve vleeschkleur der ooren niet dikwijls in disharmonie met de kleur van de avondjurk? Is het voor een vrouw geen handicap, lichtblauwe oogen te hebben, als de mode bruin voorschrijft? Kap seis worden tegenwoordig in alle kleuren af geleverd, van Germania-blond tot Ras Seenoem-zwart, wimpers en nagels zullen voortaan van vorm, kleur en schakeering kun nen wisselen met de eisehen van den dag,' maar hoe lang nog zullen wij moeten wach ten op verwisselbare oogen en afneembare ooren, op rubber knieën voor hartstochtelijke dansers en op monden met rits-sluiting, die men, naar gelang van de behoefte, grooter of kleiner kan maken? Al deze „verworvenheden" der techniek zul len natuurlijk de komende eeuwen brengen; later zal de „moderne" mensch in de encyclo- paedie naslaan, hoe de vrouw van 1935 zich kleedde en opmaakte en smalend zal hjj op merken: „Zij bezat nog niet eens reserve- neuzen en ze waschte nog haar handen, in plaats van ze eens per maand met permanent blank te vernissen!" =i mi'Hj ir. hd r iisflteii

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 13