tot INov. gratis Stadsnieuws Beemsterboer-prijzen Keizerstraat 15 'Utaot gaan wc fa en? WIE zich nu abonneert, ontvangt de Heldersche Courant Eerste Steenlegging rusthuis „Parkzicht". LACO: IETS MOOIS EN GOEDS LACO; EEN AANWINST! DERDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 24 OCTOBER 1935 Eerste Marine-concert. RUSTU U IS „PARKZICHT" DEN UILDER Kon. Ned Vereeniging „Onze Vloot". Licht op voor alle voertuigen. Donderdag 24 Oct. - - 1717 UUr' Vrgdag 25 17.15 uur. Bij Kon. besluit van 21 October is aan den baas lst'e klasse der ketetmakers bij de Rijkswerf W. C. Lafeber, op diens verzoek, met ingang van 1 December, eervol ontslag verleend wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd. REPETITIE KINDERMIDDAGEN. Vrijdagmiddag zal geen repetitie voor de Kindermiddagen plaats hebben. De slotrepe- titie heeft plaats Dinsdagavond om zeven uur, in Centraal, Kanaalweg. TREKKERSAVOND NEDERL. TREKKERSBOND. Avond van zang, dans, film en jolijt. Ja, die tegenwoordige jeugd! Wat een voor rechten geniet ze boven een vorig geslacht. Wie dacht er, zelfs maar een vijftiental jaren terug, aan de mogelijkheden van reuzen-trek tochten over een deel van Europa, aan jeugd kampen, jeugdherbergen en zoo meer? Ter wijl ze nu tot de dingen hooren des dagelijk- gchen jeugdlevens. De afdeeling Den Helder van den Neder- landschen Trekkersbond had Dinsdagavond een propaganda-avond belegd in het Alg. Mi litair Tehuis, Spoorstraat, waar eens zou wor den getoond wat deze Bond wil en op welke wijze hij dat tracht te bereiken. En vele jonge lui hadden van die gelegenheid gebruik ge maakt om met den Bond kennis te maken. Behalve Vader en Moeder Geerling, de beken de herber^houdori. <"a p"e trekkers kennen en vereeren, waren er zoo goed als geen vol wassenen, zoodat deze avond louter en alleen aan de jeugd toebehoorde. Frans Naerebout was de Voorzitter. Deze jonge man met den beroemden naam was het niet Stamperius, die een boekje wijdde aan zijn naamgenoot-menschenredaer hield een inleidende speech, waarin hij, na een welkomstwoord, een en ander vertelde over het werk van den Bond en er daarbij vooral op wees, dat de Trekkersbond niet hetzelfde is als de Jeugdherberg-centrale, daar deze laatste uiteraard ten behoeve van de Jeugd herbergen is opgericht en de Trekkersbond, de naam zegt het al heel andere bedoelin gen heeft. Maar wel hebben de trekkers met het jeugdherbergwerk te maken en het in teresseert hen ten zeerste. En precies als het Jeugdherbergwerk wil ook dat van den Trek kersbond liefde aankweeken voor de natuur en het mooie daarin, en hij wil daarvan an deren doen meegenieten. Wat het Trekkers- werk vooral leert aan de jeugd, is zelfstandig heid. Het is in de maatschappij nu eenmaal zoo, dat ieder zijn eigen belang zoekt, en bij ons is het mooie, dat wij gezamenlijk ons kameraden voelen en gezamenlijk aan de moeilijkheden, die zich in het leven voordoen, het hoofd willenbieden. Ja, en toen kregen we het Bondslied, een pittig wijsje, zonder eenigen twijfel, dat ge zamenlijk gezongen werd. Zoo pittig is het, dat ze zells de vriendschap er mannelijk in maakten. Na dat Bondslied kregen we volks dansen, en ook hierin bleken verschillende jongelui thuis. Alleraardigste wijsjes van overal her heeft men daarvoor verzameld en in tal van zangbundels en muziekboekjes bij eengebracht. En zoo daar tusschendoor ver namen we nog af en toe iets over het trek- kerswerk. Toen kwamen er filmpjes; daarvoor was Henk Os uit Haarlem overgekomen en die had een heele collectie. Een driekoningenfeest op Assenburg (een bekende Jeugdherberg), Pinksterkampen, die de Bond organiseert, waar aardige leekespelen worden opgevoerd, Paaschfeestviering in Twente, u weet wel, waar ze dat zoo aardig doen met oude folklo ristische gebruiken, die daar nog in zwang zijn. Ook Zwitserland was niet vergeten, waarvan er mooie opnamen waren, verder filmpjes /an diverse congressen: Utrecht, Am sterdam, enz., alles afgewisseld met zang. En daarna kwam Dorus Rozelaar uit Am sterdam ons vertellen over het Jeugdherberg werk, dat geboren is uit de behoefte een inter nationalen band te krijgen tusschen de jon geren. Helaas heeft Duitschland tegenwoordig de aantrekkingskracht verloren, maar België wordt nog druk bezocht. Ons Nederlandsche Jeugdherberg-net is een van de beste, die bestaan. Het geeft je kracht, zoo zei hg, te weten, dat er velen zgn, met wie je zoo'n band van vriendschap bezit. Natuurlijk is er in zoo'n groot lichaam wel eens wrijving en verschil van meening, en daarom zijn avonden als deze zoo nuttig, omdat je elkaar beter leert kennen, begrijpen en waardeeren. Voor het werk van den Trekkersbond zijn de Jeugdherbergen noodzakelijk. Vandaar, dat een uit de J.h.centrale samengesteld bestuur is gevormd, dat leiding geeft aan ons werk. Wij bestaan, zoo zeide hij verder, nog slechts enkele jaren en staan nog aan het begin van ons werk. Daarom zijn we zoo verheugd, dat dr. Gunning, de voorzitter van de Jeugdher bergcentrale, lid is geworden van den Neder- landschen Trekkersbond. Zoo ging, afwisselend, de avond verder; er kwam in de pauze een lekker kop thee voor de somma van vijf cents, er werd gezongen, dat het een lieve lust was om te hooren en Vader en Moeder Geerling werden voor hun tegenwoordigheid hartelijk bedankt. En om elf uur stonden we op straat, want u weet het: te laat naar bed is niet goed. En nu kunnen we alleen maar hopen, dat de afdeeling Den Helder van den Trekkers bond groeien en bloeien mag, en dat er heel veel jongelui zich den rugzak opgespen en er op uit trekken zullen. Want dat er op zulke tochten genoten wordt, dat bewezen ons de vertoonde filmpjes. EEN NIEUWE KAPSALON VAN RUDI ZIMMERMANN. Zakelgk en stjjlvol. Zooals bekend, heeft de heer Rudi Zimmer- mann geruimen tijd een kapsalon gehouden in het perceel Hector Treubstraat 74. Door diverse oorzaken zag men zich tot uitbreiding gedwongen, en die uitbreiding, tevens verbetering kimt U thans bewonderen in zijn nieuwe zaak, gevestigd Keizerstraat 39. Gisteren hebben wij er even een kijkje ge nomen en durven zonder voorbehoud als onze meening te kennen geven, dat het geheel staat in het teeken van den modernen eisch. Zoowel het mannelijk als het vrouwelijk deel der clëntèle wordt een verzorgde service geboden. Er zijn 3 cabine's voor een Wella- permanent-behandeling, onderling keurig af gescheiden. Een zeer rustigen indruk verkreeg men door de artistieke beige en lichtgroene beschilde ring, welke uitgevoerd werd door den heer K. Czech. Voorts doen zoowel de verlichting als 'de allermodernste meubileering prettig aan, en vallen op door hun smaakvol cachet. Ook het exterieur werd met accuratesse verzorgd en vormt ongetwijfeld een ver fraaiing voor de Keizerstraat. Tal van bloemen tenslotte wijzen op even- zoovele vriendelijke gestes der clientèle. Moderne Schoorsteenklok. H-dagen uurwerk, Bimbam, 2 jaar garantie .111.80 Hangklok, 14-dagen uurwerk, Bim- bamslag, 2 jaar garantie112.50 Prima Beemsterboer-Wekker, volle garantieI 1.10 Met radiumJ 1.70 Wij ontvingen een nieuwe collectie Gerozilver- en Zilmeta-Artikelen Symphonie-orkest van het Staf muziekcorps K. M. De aanvang der Winterconcerten stimuleert tegelijkertijd zoo ongeveer den aanvang van onze winterliike openbare vermakelijkheden en dus zullen we goed doen ons maar geheel in te stellen op wat deze winter ons in dit opzicht zal bieden. Ach, het zal aan het aan bod werkelijk niet liggen; de „vraag" is het, die tegenwoordig de meeste zorgen geeft. Waar ter wereld wordt voor prijzen als hier ter stede betaald worden, een dergelijk, op zoo hoog peil staand, concert gegeven? Nu ging het, wat de Volksconcerten betrof, voor dezen eersten avond nog wel: hoewel voor een entrée van slechts 30 centen een zaal als Casino afgeladen behoorde te zijn, kon men, met wat welwilendheid tenslotte vrede hebben met het bezoek. Maar wat de Abonnementsconcerten betreft, was de be langstelling te gering voor een plaats van dé grootte van Den Helder. Maar het is een strijd tegen windmolens en er zijn tal van oorzaken voor een zoo slecht bezoek aan te wijzen, waarin wij ons niet zullen verdiepen. Wij constateeren slechts, zij het met bloe dend hart. Nadat op de gebruikelijke wijze de con certenreeks geopend was met ons aloude Wilhelmus, dat door de aanwezigen staande werd aangehoord, kregen we als openings nummer Tschaikowsky's Vijfde Symphonie, een orkestwerk, dat, naast Tschaikowsky's ongetwijfeld aanwezige gebreken hg is vaak langdradig en niet altijd even boeiend toch tevens getuigt van zijn genaliteit. M. D. Calvocoressi te Londen, een der mede- weikers aan de bekende Dictionary of modern Music van Eag'efield Huil (waarvan Alfred Einstein een uitstekende Duitsche bewerking gaf, in 1926 in Berlgn uitgegeven), plaatst hem beneden Moussorgski, Tschaikowsky's tijdgenoot, doch vóór hem overleden, en spreekt o.a. van zijn (n.1. Tschaikowsky's) van sentimentaliteit druipende pathetische symfonie. De e-moll symfonie en dat is de vijfde symphonie, waar wij hedenavond mee te maken hebben (op. 64, van veel vroeger datum dan de pathétique, die het opus nummer 74 telt), stelt hij veel hooger. Maar zelfs deze auteur, die dan toch waarlgk niet een bewonderaar van Tschaikowsky blgkt te zijn, prijst hem als een componist van groote melodieën-rgkdom en van eigen, hoewel door westersche invloeden verzwakt, temperament. Dat ons Stafmuziekcorps een werk van der gelijke struktuur aandurft, bewijst wel het hooge peil, waarop het staat. Trouwens, het is ook typisch als men zijn oor zoo in de pauze eens te luisteren legt, het oordeel van de toehoorders te vernemen. Het publiek op deze concert-avonden be hoort tot de fine fleur der muziekliefhebbers in onze stad niet alleen, maar het is voor een groot deel volkomen capabel tot een eigen zelfstandig oordeel. De radio heeft in dit opzicht veel opvoedends gedaan. Hoe het zij: men geniet volledig van de prestaties van het corps des heeren Leistikow, en men uit zich in enthousiaste bewoordingen jegens den recensent. Luide prijst men de prestaties, roemt de discipline, de geschooldheid van de musici, de schoonheid van het geheel. En de recensent zelf, hoe staat hg er tegen over? Zijn taak is toch óók de vlekken aan te wijzen. Onze eigen aanteekening in deze richting betreffen meer den componist zeiven dan de vertolking; we zeiden het al, Tschaikowsky is wel een." langdradig, hij spint een of ander motiefj wel eens te veel uit, weet soms van geen ophouden... Maar overigens: welk een genialiteit! welk een grootsche gedach'en, welk een breedheid, wela een fraaie toon! Nobel van klank is het andante, waarmee het werk opent, donker van inzet is het 2e andante (cantibile), waarin het telkens we- derkeerende pracht ge motie., dat feitelijk het gansche werk draagt. Plotseling breekt dan, op het onverwachtst, het licht door. Dat is het wonderlijke bij dezen Rus: zijn verrassen de contrasten. Het heèle werk door is er de weemoedige kl. terstkleur; ook de wals het derde deel der symphonie, heeft die, maar \S V v- \L 'i. V» -■» a -• »W V1 3 l* K- *-JJ .-•»> V*' i IV. AME55 Groote belangstelling. Onder buitengewoon-groote belangstelling van de Heldersche autoriteiten had Woens dagmiddag te half drie de eerste steenlegging plaats van het Rusthuis voor ouden van dagen „Parkzicht", dat aan den Huisduinerweg, tegenover het Timorpark, verrijzen zal. Deze eerste steenlegging geschiedde door Mevrouw M. de BoerJongkees als voorzitster van de Vereeniging; tevens werd daarbij een oorkonde ingemetseld, waarin de plechtigheid werd ver meld in de volgende bewoordingen: „De eerste steen voor dit gebouw is gelegd den 23sten October 1935 door Mevrouw M. de Boer Jongkees, Voorzitster van de Vereenigng „Parkzicht" te Den Helder, waarbg tegen woordig waren" (volgen de handteekeningen van de aanwezigen). Het is ten eenenmale ondoenlijk een vol ledige opsomming te geven van de aanwezi gen; ieder, die op eenigerlei wijze in ons openbare leven een rol vervult, was hierbij e0enwoordig. Van ons gemeentebestuur was T e alve de Burgemeester, die na Mevrouw °er het woord voerde, de gemeente-secre- P mi' r' Van Bolhuys, wethouders De Sden- LT1" Vaart' verschillende raads leden, ook van militaire en kerkelijke autori teiten waren velen tegenwoordig. Redevoering Mevr. De Boer. Mevrouw De Boer sprak bij deze gelegenheid de volgende rede uit: Dames en Heeren, Mag ik beginnen met van deze plaats de autoriteiten op elk gebied welkom te heeten, die zoo welwillend zijn geweest om aan de uitnoodiging van ons Bestuur te voldoen en de eerste steenlegging te komen bgwonen. Ik zeg U voor dit blijk van belangstelling hartelijk dank. Ons bestuur stelt Uw tegen woordigheid op hoogen prijs, omdat het daarin ziet een medeleven met ons pogen om iets maatschappelijk goeds tot stand te brengen. Immers in zoo menige stad heeft men de choefte gevoeld om voor hen, die rust behoe ven en de drukte van een eigen huishouding niet meer op zich willen of kunnen nemen, een tehuis te scheppen. Een tehuis, dat beteekent dus: huiselijke omgeving, verpleging, be diening en comfort. Ook wij hier in Den Helder hebben die be hoefte gevoeld al reeds lang en er is gezonnen op plannen en nog eens plannen, zooals dat gebruikelijk is. Ik herinner mij de eerste openlijke besprekingen tot het stichten van een Rusthuis in 1932. Maar ook daaraan was al heel wat voorafgegaan. Het denken over en bespreken van een dergelijk plan is al minstens tien jaar het werk van het comité geweest. Op 26 September 1933 werd ten overstaan van Notaris J. W. Schreuder de acte van op richting gepasseerd van de stichting „Rusthuis Parkzicht" te Den Helder. De architecteur. Geachte aanwezigen, het schoone doel, dat wij voor oogen hadden, is het volgende: het bouwen en exploiteeren van een rust- en verpleeghuis in de gemeente Den Helder, waarin worden opgenomen: le. personen, die een vergoeding betalen kunnen of voor wie deze betaald wordt, vol gens een nader vast te stellen schaal naar hun draagkracht en in verband met door hen ver langde accomodatie en huisvesting; 2e. personen, die lichaams- of andere ge breken hebben, welke geen gevaar of hinder veroorzaken voor de omgeving, doch wier toe stand en deskundige verpleging vordert zonder dat voor hen opname in een ziekenhuis noodig is. Deze verpleging kan gegeven worden, daar een volledige ziekenafdeeling met verpleeg sters aan de inrichting verbonden zal zijn. De stichting gaat te werk met eerbiediging van godsdienstige en maatschappelijke opvat tingen der verpleegden. Geachte aanwezigen, dit beteekent in het kort, dat er een tehuis zal komen voor wie het noodig hebben of voor wie het voor zich noodig achten. Wie wat ouder wordt en zich eens een helpende hand in het huishou den noodig heeft, welke moeilijk te verkrij gen is, vindt hier wat hg zoekt. De middelen. De grondslag van het bouwkapitaal werd verkregen doordat de vereeniging liefdadig heid naar Vermogen bereid werd gevonden om aan het bestuur der stichting „Rusthuis Park zicht" een rentedragende geldleening te ver strekken. Van het gemeentebestuur van Den Helder werd een geschikt terrein op billijke voor waarden in koop verkregen en van de Spaar bank van het Departement der Maatschappij tot Nut van het Algemeen onder hypothecair- verband de verdere noodige aanvulling der geldmiddelen. Het doel van het Comité. Het ontwerp voor den bouw van het Rust huis, waarvan thans de eerste steenlegging zal plaats hebben, werd, nadat een drietal archi tecten was uitgenoodigd voor het opmaken van een project en nadat gebleken was, dat de aanvankelijk beoogde omvang van het Rust huis nog niet bereikbaar was, verkregen, door een compromis omtrent de gewijzigde eischen en de aanvankelijke ontwerpen van de archi tecten D. Saai te Alkmaar en S. Krijnen te Den Helder. In dit Rusthuis zullen ongeveer 70 personen gehuisvest kunnen worden. Op het ontwerp, zooeven genoemd, werd de goedkeuring van het Bouwtoezicht verkregen, waarna de bouwvergunning door B. en W. werd verleend bij besluit van 30 April 1935, 1 No. 3120. Inmiddels waren maatregelen voor de aan- besteding genomen, welke op 4 April, 1935 plaats had. De bouw werd opgedragen aan de firma j R. K. Koppen en Zoon, het schilderwerk aan j de firma L. Ngman en Zonen, beiden te Alk maar. De levering en installatie van de centrale verwarming werd opgedragen aan het Tech nisch Bureau Geveke te Amsterdam. Alvorens over te gaan tot de eerste steen legging wil ik namens het Bestuur der Stich- j ting dank brengen aan allen, die hebben mede gewerkt öm den bouw van het Rusthuis moge- lijk te maken. In de eerste plaats zeg ik dank aan de Ver eeniging Liefdadigheid naar Vermogen te Den Helder, voor het beschikbaar stellen van het grondkapitaal teneinde te komen tot den bouw van een Rusthuis met verpleging voor de ver schillende lagen der samenleving, waaronder ook te rekenen de gegoeden, die op een leef tijd zijn gekomen, dat de dagelijksche zorgen aan anderen kunnen worden overgedragen. Deze rusthuizen waarvan reeds meerdere in ons land zijn gebouwd, geven daarvoor de ge legenheid. Burgemeester, Wethouders en den Raad wil len wij dank brengen voor de wijze, waarop zij de stichting zijn tegemoetgekomen. Zij hebben medegewerkt, dat een uitermate geschikt ter rein kon worden aangeboden. Het terrein tegenover het Timorpark zal zeker in de toe komst een plaats blijken te zijn, waardoor de ligging van het Rusthuis tot een der beste in ons land zal behooren. Door deze daad blijft der halve onze gemeente bij andere niet ten achter, maar zal ook Den Helder een Rusthuis krij gen, dat getoetst zal kunnen worden aan ande re, „pro-senectute" verblgven. De aanvankelijk gedachte plaats in het park is verwisseld met die er vóór op aan wijzing van den bij uitstek deskundige, den heer Inspecteur der Volksgezondheid Van Boven te Den Haag, wien we hiervoor dank zeggen. Het uitzicht zal nu mooier, de plaats rustiger zijn dan op de plaats, waar we het ons eerst dachten. De commissie van voorbereiding heeft veel en mooi werk gedaan, waarvoor haar hier dank gebracht wordt. Het Bestuur der Stichting heeft de overtui ging, dat met den bouw van dit Rusthuis een werk wordt verricht, dat aan vele ingezetenen ten goede kan komen, vooral aan hen, die door den last der jaren of door invaliditeit de hulp van anderen niet kunnen missen. Om geheel op zichzelf te kunnen leven, is in onzen tijd heel wat, vooral financieel, noo dig. Welnu hier kan met beperkte middelen, door samenwerking heel wat en op gemakke lijke wijze worden verkregen. Ik spreek den wensch uit, dat het Rusthuis ten volle aan het gestelde doel zal beantwoor den en dat het spoedig te klein zal blijken, zoo dat tot uitbreiding kan worden overgegaan. De mogelijkheid daartoe staat open. De Heldersche Courant was zoo welwillend om in haar nummer van deze week een afbeel ding te geven van het ontwerp van het Tehuis en van de uitbreiding, die er aan kan worden gegeven. Wij stellen het op hoogen prijs, dat de Bur gemeester en de verschillende andere leden van het gemeentebestuur, die ons zoo krach tig in het bereiken van ons doel hebben ge steund, deze plechtigheid willen bijwonen, zoo mede de vertegenwoordigers van Land- en Zee macht, omdat het Bestuur meent, dat ook voor deze belangrijke groep inwoners van Den Helder, dit Rusthuis van beteekenis zal zgn. Autoriteiten en genoodigden, ik dank U allen. En thans zullen wij overgaan tot de plech tigheid van het leggen van den eersten steen van een gebouw, waarop wg hopen, dat onze gemeente trotsch zal zijn èn om zijn uiterlijk aanzien èn om al het goede, wat er straks van uit zal gaan. Ik heb gezegd. Hierna had de plechtige eerste steenlegging plaats met een specialen met bloemen ver sierden troffel. Na afloop bood Mevrouw Krijnen aan Mevr. De Boer bloemen aan. Rede van den Burgemeester. Burgemeester Driessen sprak namens het Gemeentebestuur woorden van groote waar deering voor den arbeid van de Stichting. De bouw van dit Tehuis is, zoo zeide Z.E.Acht- bare, beslist een aanwinst voor onze stad, en het streven van de Vereeniging loopt tevens parallel met de wenschen van hen, die onze gemeente meer en meer bewoonbaar wen schen te maken. Want ongetwijfeld zullen thans tal van menschen, die anders wellicht de stad zouden verlaten, op lateren leeftijd hier blijven wonen, nu zij weten, dat daarvoor deze gelegenheid is geschapen. Tenslotte brengt spr. dank aan Mevrouw De Boer voor het verrichte werk en drukt hg de hoop uit, dat de verwachtingen van de Stichting ten aanzien van dit Tehuis verwezenlijkt mogen worden. Na deze plechtigheid vertrokken de aan wezigen met auto's naar het Badhótel van de N.V. Zeebad „Huisduinen", waar de thee werd geserveerd en nog een gezellig uurtje werd doorgebracht. Donderdag 24 October. Filmavond, Alg. Coöp., (A.C.V.E.P.), Riatto, 7.50 uur. Vergadering V rgdenkersvereen. ,fie Dage- raad". tenslotte leidt het andante maestoso, gevolgd door een allegro vivace, ons naar een, in grootschen stijl gehouden slot. Dit slot is waarlgk geniaal, het is grootsch en majes tueus, het is geweldig! Geheel de wedergave van dit groote, zware nummer door ons Stafmuziekkorps was dat is onze eerlgke meening zóódanig dat de vele schoonheden ervan volkomen tot hun recht kwamen. En met ons waren er velen, die ons Stafmuziekkorps en zijn dirigent, den heer Leistikow, enthousiast prezen, en die met ons den wensch uitten, dat we toch deze concerten, die een onmisbaar element zijn geworden in onze samenleving mogen hou den, en dat speciaal deze dirigent ze mag blijven leiden. Als we nagaan hoe de laatste jaren deze concerten door den dirigent zijn omhooggevoerd; hoe we hier in de afgeloopen winters met tal van nimmer eerder hier vertolkte werken hebben mogen kennismaken, en hoe klaarblij kelijk ook dit seizoen ons weer veel schoons en nieuws zal 'brengen, dan kunnen wij niet anders doen, dan ons aansluiten bij onze mu zikale vrienden in de zaal en den hartgrondi- gen wensch uiten, dat de opkomst van het publiek hei mogelijk .al maken aan den heer Leistikow dit opvoedend en verheffend werk voort te zetten. Over de -est van het programma dienen wg, gezien d" plaatsruimte, kort te zijn. Het tweede deel was van gansch ander karakter, wat lager bij den grond, maar muzikaal in menig opzicht zeer aantrekkelijk. Een Oos- tersche suite van Gauwin was wel aantrek kelijk, maar weinig Oostei.ich; Haivorsen's Noorsche rhapsodie i.o. 1 kennen de trouwe bezoekers reeds, en tenslotte was er een czar- das uit de ope.a „der Geist der Wojwoden" van L. Grossmann. Wij zullen met de sim pele vermelding volstaan. Verschillende militaire en burgerlijke auto riteiten woonden dit concert bij. Algemeene vergadering Afdeeling Den Helder. Gisterenavond heeft in de zaal van den heer van Weelde, Koningsplein, de Afdeeling Den Helder van Onze Vloot een algemeene ver gadering gehouden. Na de opening en het voorlezen der notulen van de vorige vergadering, welke laatste onder dank aan den secretaris worden goed gekeurd, doet de voorzitter, de heer H. J. Boldingh, mededeeling van het feit, dat hij zgn functie wilde beëindigen en daarvan het bestuur in kennis heeft gesteld. De heer Bol dingh is reeds 28 jaar voorzitter van de afdeeling geweest en dus is het te begrijpen, dat hem dit besluit niet zoo heel licht geval len is. Hij heeft echter een geschikten plaats vervanger gevonden in den persoon van den heer Ir. Visman, Directeur van de Rijkswerf, die zich wel bereid verklaarde, om deze functie te aanvaarden. Op 's voorzitters voor stel wordt bij acclamatie tot benoeming van heer Visman overgegaan. De voorzitter acht dan het oogenbljk gun stig om den heer Heijboer te danken voor het vele, dat hij gedaan heeft om zijn taak te verlichten. Hg wijst op het enthousiasme, waarmede de heer Heijboer steeds zijn werk in het belang van de Vereeniging doet en noemt hem den grooten steun voor de Afd. Den Helder en het geheele werk van „Onze Vloot". In afwachting van de komst van den nieuwgekozen voorzitter wordt overgegaan tot voorlezing van het jaarverslag over 1934. Hieruit blijkt o.a., dat in 1934 het ledental gestegen is tot 950, een vermeerdering van 145 leden. Het verslag memoreert ver der de Algemeene Jaarvergadering, welke te Den Helder gehouden werd. Het financieele verslag is eveneens zeer bevredigend. Het eindcijfer van ontvangsten en uitgaven be draagt 2086,52. Uit de vergadering stellen drie leden zich beschikbaar het beheer van den Secretaris-Penningmeester te controlee ren. Het door deze commissie uitgebrachte rapport is gunstig, zoodat de voorzitter ook in dit opzicht den heer Heijboer kan bedanken, waarna hem décharge verleend wordt. Dan heeft de overdracht van het voor zitterschap plaats. Daarbij geeft de heer Bol dingh nog den wensch te kennen als bestuurs lid aan de Afdeeling Den Helder verbonden (Zie vervolg pag. 10.) „Drie Dagen bij de Levenden" is een film met een zeer oorspronkelijk gegeven. De idee, die er aan ten grondslag ligt, is deze: De Dood, wiens taak het is dagelijks men schen het leven te benemen, heeft gemerkt, dat de meeste menschen niet gaarne van het leven scheiden en vraagt zich af wat het leven zoo boeiend maakt voor hen. Hg wil dit per soonlijk onderzoeken en gaat daarom drie dagen onder de menschen. Tijdens zijn verblgf op aarde neemt hij de gedaante van een Rus- sischen prins aan en zgn eigenaardig wezen fascineert de vrouwen en beangstigt de man nen. Hij beleeft in die drie dagen in hoofd zaken van wat het leven alzoo biedt, en weet met voorbijzien van de onbelangrijke uiter lijkheden, tenslotte tot de kern van het leven door te dringen. Een interessante bijkomstig heid is intusschen, dat tijdens de „vacantie" van den Dood niemand kan sterven... en of schoon er zooals gewoonlijk oorlogen woeden, auto's verongelukken, huizen afbranden, sche pen zinken, enz., vallen er nergens doodelgke slachtoffers. Dit geeft een groote spanning aan deze film, die overigens het dankbare gegeven op een mooie, ernstige wijze behandelt. „Drie Dagen bjj de Levenden" is een prachtig werk, dat onafgebroken boeit en door zijn schoone slot-conclusie tot nadenken stemt. Meen vooral niet een sdmbere film te zullen zien! Zij doet den toeschouwer huiswaarts keeren in een ernstige stemming, doch: gesterkt! Een film, die iets te zeggen heeft! Gaat hem zien in „Rialto". (Adv.)

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 17