Winkelweek-finale Stadsnieuws Overtroffen verwachtingen. Predikbeurten <J. WÉkM DE WITTE Laco een begeerd bezit. Ons Bureau van 4 tot 6 Ook Maandag nog bewijzen van deelname. Grijpt Uw kans. u weet het Krentenbrood van Krigee. Van Galenstraat 71. - Tel. 399. Pendules, reeds vanaf f 6 75 Pendule's gong slag 14 daagsch uurwerk. Prima kwaliteit f 11.75 Tijdens wmkeiweek voor elke 50 ct. een bon. KEIZERSTRAAT 103. Laco zal van zich doen spreken. Uit het politierapport. derde blad HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 26 OCTOBHR 1935. Als U dit onder het oog krijgt, behoort de •winkelweek, op enkele uren na, alweer tot de jiiatorie. En gezien de enorme deelname van zoowel jong- als oud-Den Helder, mogen wij gereedelijk aannemen, dat de plaatselijke neringdoende stand er wél bij is gevaren, iets, wat tenslotte ook één der principieele beweeg redenen van dit plan was. jlaar behalve dit: het gaf weer eens wat jeven in de brouwerijdaar was een levendig verkeer in de straten en het geheel droeg, mede dank zij het weer, de versiering en de speciale étalage-verzorging, een recht feeste- iyic cachet. Het was daar in de stad, vooral in de avonduren, allergezelligst. Van klein tot groot, alles torste papier en potlood en snuffelde gewichtig étalage na étalage af. Ontelbare verhalen hebben wij deze week gehoord en persoonlijk diverse bijzonder sma kelijke belevenissen meegemaakt. Hij voorbeeld: daar stond ergens in de Spoorstraat voor een étalage een jongen, een jongetje en een dame. Nu hoorde dit drietal in geen enkel opzicht bij elkaar en een iegelijk zocht dus voor zichzelf. Nu kon noch de groote knaap, noch de grcote dame de letter in kwestie vinden. Het onder-de-maatsche-ventje had deze echter al lang in de smiezen enverkneuterde zich in het feit, dat de anderen zoo achterlijk warenDit werd den sterkere te machtig en hij gaf het ventje een oplawaaiDe mevrouw vond dat op haar beurt weer wat él te kras en gaf den aanvaller een scherpe reprimande. Die droop dan ook gevoegelijk afMaar toen kwam de clou: heel ver trouwelijk en heel oudbollig kwam het jog naar zijn beschermster toe en fluisterde haar in 't oor: da-deeje-seker-om-te-wete-waari-is, nou drissie: een I Weer anderen vertelden ons, dat de kin deren in hun slaap nog aan het zoeken waren en in het middernachtelijk uur allerlei onder deden des alphabets de duisternis inschreeuw- den. Ook, dat er complete huiselijke ruzie's ont stonden. alleen uit het feit, dat de een meer letters had dan de ander. Dit was natuurlijk niet dn bedoeling var> het comité En tenslotte hebben wij deze week kroost aan het werk gezien, dat ternauwernood lezen kon en dat met schelle stemmetjes hun vondsten annonceerde, als: moedeer: d'r leit ie: een iii, of een ééA En nu spreken we nog niet eens van de overweldigende drukte, die er lederen dag van 4 tot 6 uur voor ons bureau heerschte. Het was inderdaad de moeite waard: daar waren momenten, dat de hal de stroom Hacé- bonnen-beladenen amper verzwelgen kon. Dat was me een gedrang en geloop en geschreeuw van jewelste. Tot 3, 4 maal toe waren wij gedwongen versche reservetroepen afstempelende en deel nemerskaarten uitreikende dames te mobili- seeren en nog was het een toer iedereen vlug en naar zijn genoegen te bedienen. Vooral Vrijdagmiddag was het een lawine. Aan 3 loketten werd tegelijk gezwoegd, doch steeds weer stroomden nieuwe heerscharen toe. Het was om wanhopig te worden Daar waren er met 5 kaarten, verfrommeld en vettig, angstvallig verstopt in een doosje... Daar waren er, die met één kaart kwamen, en dus niet precies wisten hoe de vork aan den steel zatEr waren ook kapitalisten, die met 200 bonnen en meer kwamen. De slagzinkwestie schijnt menigeen zwaar op den maag te liggen, maar: geen nood. Men behoeft hier werkelijk niet uren op te gaan „zitten". Zooiets komt ineens. Werkelijk! En thans geduld. Men zal begrijpen, dat de uitslag van deze prijsvraag geen kwestie is van enkele uren. Met enkele dagen zelfs komen wij er niet. Maar men kan verzekerd zijn, dat we zullen zorgen, dat de uitslag zoo spoedig mogelijk bekend Is. Men oefene even geduld. Ook wij zijn benieuwd wie de gelukkigen zijn. Wij zullen ons best doen volgende week Zaterdag den uitslag bekend te maken. 's Middags tusschen 4 en 6 uur. Vanmiddag tusschen vier en zes uur, zullen evenals de vorige dagen van de week, bewij zen van deelname worden afgegeven, terwijl voor de inkoopen, die men hedenavond doet, Maandag tusschen 4 en 6 uur de bonnen kunnen worden ingewisseld tegen bewijzen van deelname. Wanneer men daarop de oplossing van de winkelpuzzle en den ge- vraagden slagzin heeft ingevuld, dan kan men deze deponeeren in de daarvoor bestem de en van een brievengleuf voorziene kist in de vestibule. Wij verzoeken, ter vereen voudiging van onzen arbeid, de oplossingen niet in een enveloppe te sluiten. Tot uiter lijk Dinsdagmorgen twaalf uur kunnen de oplossingen worden bezorgd, dan volgt defi- tief de sluiting. De daarvoor benoemde, onpartijdige jury, zal haar taak zoo spoedig mogelijk aanvan gen en trachten te volbrengen. Daarmee zal echter zeker vier of vijf dagen heen gaan, zoodat op z'n vroegst de prijswinnaars in het nummer van volgende week Zaterdag bekend gemaakt kunnen worden. Donderdag heeft U gelezen, Hoe of kleine Jan het deed. En dat Pa en Moe en Mientje, Ijvervol naar bu;ten gleed. Hoe zij stuk voor stuk de winkels Heel nau--/keurig gingen zien, Dit geldt ook voor J, begrijpt wel, 't Levert heel wat op miscshien. Letterzoekers van Den Helder, 't Is vandaag de laatste dag, Dat U nog kunt profiteeren, Van iets dat er wezen mag. Zoekt naar letters, koopt in winkels, Waar U deze letters ziet, Denkt aan al die mooie prijzen, En verzuimt Uw kansen niet. Dan nog even grondig denken, Aan een slagzin, U begint? Reuze kans dat U dan tevens, Een der extra prijzen wint. Alex Stribolski. Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog water (Texel) Wintertijd. Zon Hoogwater Oct. op: "oncT: sm. nam. Z 27 6.46 16.41 8.27 8.42 M 28 6.48 16.39 8.57 9.11 D 29 6.50 16.37 9.26 9.42 W 30 6.52 16.35 10.02 10.22 D 31 6.54 16.33 10.39 11.02 V 1 6.56 16.31 11.22 11.42 Z 2 6.57 16.30 0.00 0.07 Lichten op voor alle voertuigen Zaterdag 26 Oct17.13 Zondag 2717.11 Maandag 2817.09 Aan 't Instituut Mercurius slaagden voor t diploma Machineschrjjven de dames E.'Pala en B. Siliacus en de heeren A. Dokter, C. Simonse en P. Klaver, allen leerlingen van genoemd Instituut. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur ~ot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van W. H. ngma, Kanaalweg. Van Maandag 28 October tot 4 November door Tjav°n(L e" Zondagdienst waargenomen door H. J. Root.ieb, Binnenhaven. RADIO-CENTRALE. Naar wij vernemen zal het nieuwe gebouw der Radio-Centrale op Vrijdag a.s„ 1 Novem ber, behoudens goedkeuring door den Mi nister, worden geopend. BOUWMODEL VAN HR. MS. „DE RUYTER". De Koninklijke Nederlandsche Vereeniging „Onze Vloot" Afd. Den Helder, deelt ons mede dat binnenkort bouwdoozen van den kruiser Hr. Ms. „De Ruyter" verkrijgbaar worden ge steld. Uit het materiaal in deze doozen is een aan'ig model in hout te vervaardigen. Schaal 1:600. Hieraan is een wedstrijd verbonden voor et aardigste model, ingedeeld in drie groepen aar den leeftijd der deelnemers, n.1. 812 jaar, -17 jaar en 17 jaar en ouder. Binnenkort omen hierover uitgebreider inlichtingen via O,, io en Heldersche Courant, Zie verder Ue advertentie. EERSTE LUSTRUM VAN DE AFD. VISCH- MARKT DER SPEELTUINVEREENIGING „DEN HELDER". Feestavond op Zaterdag 2 Nov. a.s. Reeds ligt eerstdaags een periode van vijf jaren speeltuinarbeid achter de Afdeeling „Vischmarkt" van de Speeltuinver. „Den Hel der" en het is vanzelfsprekend, dat er nu aan leiding bestaat om ter gelegenheid daarvan de bloemetjes eens buiten te zetten. Dit zal dan ook geschieden en wel volgende week Zaterdag, als er in „Musis Sacrum" 's middags om 2 uur een leuke Kindermiddag gehouden zal worden en 's avonds om 9 uur als het eigenlijke jubileum door de ouderen gevierd zal worden. Bezien we de samenstelling van de beide programma's, dan kunnen we inderdaad niet anders zeggen, dan dat de organisatoren goed geslaagd zijn in het samenstellen van een feestmenu. Zij, die in „Musis" het jubileum met de Afd. Vischmarkt willen meevieren, zullen pleizier hebben! DRIEDAAGSCHE MARANATHA CONFERENTIE. Met verwijzing naar een desbetreffende advertentie, deelen wij belangstellenden mede, dat volgende week Dinsdag. Woensdag en Donderdag een Maranatha-conferentie wordt gehouden in het Evangelisatiegebouw, Vijzel straat. De conferentie zal onder leiding staan van den heer D. Meyer, van Heiloo, vroeger jarenlang werkzaam bij de Belgisch-evangeli sche zending te Antwerpen. Het onderwerp van deze conferentie zal zijn: „De geestelijke achtergrond van de te genwoordige wereldcrisis". Een onderwerp, dat bij de Christenheid van onzen tijd zeker alle belangstelling heeft. Samenkomsten wor den gehouden 's middags om 3 uur, 's avonds om 8 uur, terwijl om half zes een koffietafel wordt gegeven. De toegang tot alle samenkomsten is vrij. Men zie verder de advertentie. Er is gewoon Krentenbrood en er is THEOSOFISCHE VEREENIGING. Men schrijft ons: Donderdagavond werd in de W. B. Fricke- Loge, Sluisdijkstraat, een belangrijke lezing gehouden over de constructie van de stof. De spreker, de heer J. W. van der Waaij, gaf eerst een populair overzicht van den stand der wetenschap omtrent den stoombouw, om ver volgens het verband aan te toonen, in een voudige voorbeelden, tusschen de Macro- en Micro-Cosmos. Zeer duidejijk kwam hierin naar voren de ontzettende energie, die bij het verval der stoffelijke atomen naar voren komt. De uiteenzettingen van de ontbinding van het element Uranium en de daaruit volgende con clusies hadden een zeer aandachtig gehoor. Ook de geheimzinnige en beroemde eiwitstof fen werden belicht. Spreker behandelde hierna eenige treffende verschijnselen uit de trillings leer. De lezing had een dankbaar gehoor. Met verwijzing naar de advertenties in de Heldersche Couranten van Dinsdag en Woens dag berichten wjj nog, dat door mevr. C. Keus een zeer interessante cursus wordt gegeven over de „Indische Wijsbegeerte". LEZING VOOR DEN N.C.V.B. Men schrijft ons: Vrijdagavond hield de afdeeling Den Helder der N.C.V.B., onder leiding van mevr. J. Bos— Renes voor leden en belangstellenden een ver gadering, waar mevr. A. LeverBrouwer een lezing hield over het boek „Wat blijft" van H. de Bruin. Het was een genot te luisteren naar de ver klaring die de spreekster gaf over dit opper vlakkig gezien zoo weinig interessante boek. De ontwikkeling van het karakter van den hoofdpersoon „Antoon Eelebos" werd ons op boeiende wijze voorgesteld. Juist het alledaag- sche, het gewone, duidt in dit boek de echte kunst aan, die voor ons zooveel te meer waar de heeft, omdat het echt christelijk is. Aan het einde van de vergadering dankte de Presidente mevr. Lever hartelijk voor de keurige lezing, die door de volle vergadering met stille aandacht was gevolgd. „VARA". FD. DEN HELDER. Men schrijft ons: De afdeeling Den Helder van de „Vara" organiseert op Maandag 4 November in Casino een buitengewoon mooien feestavond, ter vie ring van het 10-jarig bestaan van haar omroep. Door het „Vara"-tooneel wordt opgevoerd de Jubileumrevue, terwijl verder medewerken de Flierefluiters met Eddy Walis, Emmy Arbous en Albert de Booy. Zie advertentie in dit nummer! EEN GELUKKIGE WINNAAR. Deze week ontving de heer E. Heijblok, alhier, de mededeeling van de N.V. Hol- landsch-Zwitsersche Chocoladefabriek te Am sterdam, dat hij de gelukkige winnaar is van de fiets, die deze fabriek o. m. uitgeloofd had voor haar prijsvraag. De omslagen, die inge zonden moesten worden, kwamen van reepen, welke geleverd werden door Mej. Wed. Doeve, Wilhelminastraat 92. RIALTO-THEATER. Is het leven eigenlijk wel de moeite van het leven waard... Ziedaar een philosophische stelling, waar over men zich van Socrates tot Kant en van Confucius tot heden reeds het hoofd brak, een vraag, waarover wij in deze begrensde regelen maar zullen zwijgen. En toch... wat is het dat voor zooveel stervelingen het bestaan zoo attractueel maakt? Wat zijn nu die ontzaggelijke vreug den, die ons den Dood, als antipode van het Leven zoo doen vreezen? Er moet een reden zijn... Welke? De Dood in deze film stelt zichzelf deze vraag. En hij besluit, het. Leven eens proef ondervindelijk te ondergaan. Hij daalt neer op deze „droefgeestige" pla neet voor 3 dagen, in gedaante van een Rus- sischen prins, neemt z'n vreemden intrek bij een hoog adellijke Engelsche familie en zet zijn lippen aan de bokaal die het Leven heet. Zijn reacties er op zijn interessant: hij vindt het alles vulgair, en banaal en volkomen waardeloos. Hij begrijpt er eigenlijk niets van, van al de schimmen, die de mensch najaagt en slaat min of meer geamuseerd deze comedie der ijdelheid gade. Tot hij, wiens wezen slechts is de schaduw tusschen het eeuwige en tijdelijke, begrijpt, (sterker: ondervindt) dat er in dit wereldsch carnaval der onbelangrijkheid één waarde overbleef die het leven levenswaard maakte: Liefde. Dit alles geeft u (tracht u te geven) de Paramount in „Death takes a holiday". De in telligente Mitchell Leisen (gewezen pupil van den millioenengooehelaar de Mille) presenteert deze productie onder de vlag van een keur van sterren, waarvan Fredric March, Evelyn Venable, Kent Taylor en Sir Guy Standing de voornaamsten zijn. De opgaaf was ontzaglijk moeilijk. Het ge geven uiterst delicaat en in iederen meter film lag het groote gevaar der profanatie. Ik moet eerlijk zijn: deze film is ontegen zeggelijk knap, concessies aan een publieke smaak werden er slechts sporadisch gedaan en de sfeer blijft suggestief. Doch daarbij zijn momenten, dat men het gegeven hopeloos voorbijschoot. March als de Gevreesde, speelt meermalen hevig tooneel en met de overigen der cast vervalt hij meerdere malen in be proefde, zij het goedkoope effecten. Als experiment is en blijft de film echter interessant en 't is zeer zeker de moeite waard te zien, op welke wijze de schim van een eens verafgoode Marie Correlli achter dit alles op rijst... En tenslotte: het is iets aparts in het weke- Ijjksche dieet van het bioscoop-menu en daar om alleen reeds de moeite waard. Voor de pauze ziet men de fameuze Paul Kemp in een Tobis-product, De Moedige Zee rob. Deze zeerob is vroolijk, dwaas, sentimen teel, muzikaal... enfin, het is een film, zoo Duitsch als slechts een Duitsche film maar kan wezen. ROODE KRUIS-AMBULANCE VOOR ABESSINIE. Verantwoording van Ingekomen gelden. Ten behoeve van de uitzending eener am bulance naar Abessinië zijn ten postkantore alhier de volgende gelden ingekomen: 1, I 0,50, 0,25, 0,25, 0,25, 0,25, 0,25, alle van anonieme schenkers, K. 0.50, E. 0,25, W. 0.15, C. K. 0,25, H. 0.50, onleesbaar 0.25, N. N. 0.15, G. C. 0.10 B. 0,10, van E. 0.10, v. R. 0.20, de K. 0,10, de G. 0.10, N. N. 0.10, D K. 0.20, F. J. C. 0.25, G. v. H. 0.50, de G. 0.10, onleesbaar 0.25, id. 0.25, F. B. 0.25, onleesbaar 0.15, 0.10, 0.10, 0.10, 0.10, 0.10, 0.25, E. H. 0.10, totaal 8.40. Bij de Heldersche Courant is ingekomen Van J. U. 0.50, fam. van T. 1, A. K. 1, totaal 2.50. Te zamen 10.90. Binnenkort komen wij nader op deze aan gelegenheid van de uitzending eener ambu lance terug. Dit geldt tevens als antwoord op een ingezonden stuk. EERSTE ABONNEMENTS-VOORSTELLING. Plaatsbespreking hedenmiddag. Het is eigenlijk wat laat om nu nog te herinneren aan de plaatsbespreking voor de voorstelling van Dinsdag, omdat deze voor houders van abonnementskaarten al om 2 uur aanvangt, en abonné's dan het blad nog niet in huis hebben. Maar een opwekking er aan te denken, is voor hen ook niet meer noodig, nietwaar? Met ongeduld hebben zij, n.1. de echte tooneelliefhebbers, den dag van deze eerste voorstelling tegemoet gezien, en zonder eenigen twijfel zullen zij wederom aan de creatie, die onze groote actrice, mevrouw de Boervan Rijk, van haar rol als Betje zal geven, smullen. Maar niet te laat is het voor een opwekking aan hen, die zich nog niet opgaven, om dit alsnog te doen. Natuurlijk, de vaste abonné's, die vanmiddag hun plaats bespraken, hebben de beste weggesnoept, maar Casino is groot, er kunnen heel wat menschen in, en eigenlijk zit men hier overal goed, zoodat dit geen beletsel behoeft te zijn voor hen. En dat zal het ook wel niet; er zullen helaas wel andere motieven zijn: salarisverlagingen, noodzake lijkheid om te bezuinigen, enz. Wij weten het. Maar men bedenke, dat voorstellingen als deze voor ons geestelijk leven absoluut nood zakelijk zijn, en dat het, bij wijze van spreken, een ramp voor onze stad zou zijn, als we dit geestelijk voedsel zouden moeten ontberen. En hoeveel op dit terrein, dat we hier vroeger kregen, gaat thans Den Helder voorbij, door dat er, ondanks veel lagere prijzen dan elders worden gevraagd, toch te weinigen er gebruik van maken. Wij zullen er niet over uitwijden: ieder kan de balans opmaken. Het tooneel blijft ons gelukkig nog trouw. Maar dan moet toch ook het Heldersche publiek het tooneel trouw blijven, want van één kant kan de liefde niet komen. Dus u weet het: er is in „Casino" nog plaats voor u, en „Betje regeert" werd in Den Haag twee weken achtereen voor volle zalen gegeven. Mag Den Helder voor één enkelen avond dan achterblijven? MUSEUM-NIEUWS. Nog versch ligt ons de film-middag in 't geheugen, die vanwege het Natuurhistorisch Museum werd georganiseerd. In het algemeen geloof ik, dat deze eerste proeve wel ge slaagd mag heeten. Thans ga ik wat meer vertellen over het museum zelf. De Helder sche Courant vermeldde reeds, dat het museum op het oogenblik uitgaat van een „Stichting", die bij notarieele akte is opge richt. Hierbij verleende notaris Schreuder zijn zeer gewaardeerde bemiddeling, waardoor alle juridische klippen zijn ontzcild en een stevige en bruikbare rechtsfiguur is ontstaan. Het bestuur der stichting heeft natuurlijk niet stil gezeten. Net zoo min, als de vele natuurliefhebbers en liefhebsters, die al met vele voorwerpen en dieren zijn aangekomen en ze voor het museum hebben afgestaan. Ik laat hier onder een opgave volgen van alle aanwinsten en stel me voor, dat van tijd tot tijd te doen, opdat ieder, die belang stelt in het jonge museum zien kan, dat er lang zaam, maar zeker, wordt gebouwd. Tot 15 October werden óf in eigendom óf in bruikleen ontvangen: Zoogdieren: 1 Mol, 1 Vleermuis. Vogels: 1 Koekoek, 1 Kokmeeuw, 1 Bont- bekplevier, 2 Boschduiven, 5 Kauwen, 2 Boe renzwaluwen en enkele exotische volière vogels; 4 vogelnesten en een collectie eier schalen tot verschillende soorten behoorende (afgestaan door Jan Isakson). Een collecte nog niet gedetermineerde eierschalen en 1 Struisvogelei (afgestaan door J. Reynders). Visschcn: 1 Potvisch, 1 Hamasmannetje, 1 Knorhaan; 2 Haaientanden (afgestaan door M. Timmer). Insecten: Een tiental nog niet gedetermi neerde insecten. Schaaldieren: 2 Schelpen van een weinig voorkomende Eendenmossel. Wormen: 1 Lintworm, 2 soorten spoel- wormen. Weekdieren: Een collectie, uit ruim hon derd soorten bestaande Nederlandsche schel pen (zee-, land- en zoetwaterschelpen). Een collectie exotische schelpen voorname-' lijk afkomstig uit de Molukkenzee. Stekelhnidigen: 1 Zonnester. Holtedieren 4 stukken koraal (afgestaan door D. Abbenes). Diversen: Een oud herbarium (omstreeks 1800); een oud model microscoop (idem); 1 fossiele schelp (afgestaan door C. Huis ken) en vier steensoorten (afgestaan door C. Huisken en M. Timmer). Uit deze korte en sobere opsomming kan blijken, dat het begin er is. Het verdere moet thans mede aan het enthousiasme en de natuurliefde van onze plaatsgenooten over gelaten worden. Vooral de jongeren kunnen hier zoo ontzaglijk veel steun geven, door al wat zij buiten, aan het strand en in de dui nen vinden, te brengen naar een van de adressen, die ik reeds bij een vorige gele genheid heb genoemd. Alles wat aangebracht wordt, wordt met heel veel zorg bestudeerd en met de meest mogelijke nauwkeurigheid geregistreerd. Alle maten en kenmerken, die voor het voorwerp van wezenlijk belang zijn, worden precies op genomen en genoteerd. Daar bij 't opzetten of het in een vloeistof conserveeren van die ren verschillende maten en kenmerken niet meer na te gaan zijn, worden vooral deze dingen genoteerd en soms gefotografeerd. Het doel hiervan is om geen enkel wezen lijk kenmerk verloren te laten gaan. Het spreekt van zelf, dat eveneens de vindplaats en verschillende omstandigheden, die op vindplaats en vindtijd betrekking hebben, genoteerd worden. kunt U op Uw kolen- rekening besparen? Niet door gebruik te maken van z.g. goedkoope aanbiedingen. Immers: „alle waar is naar z'n geld"! Maar wel door Uw Brandstoften te betrekken van een firma, die „Service' kan en wil geven. De firma H Booij Zoon, een groot bedrijf met bijna 50-jaren lange erva ring, stelt haar cliëntele haar uitgebreid raderwerk van moderne hulpmiddelen ten dienste, zooals; technische inlichtingsdienst omtrent stookwijie, inrichting kolenbergplaat sen e d., uitgebreide en welverzorgde Expeditie. Bovendien garandeert zij al hare leverin gen zonder eenig voorbehoud, wat be treft kwaliteit en hoeveelheid en acht haar taak niet beëindigd als de cliënt de rekening betaald heeft. De firma H. Booij Zoon staat ook voor U gereed! In het algemeen wordt in overeenstem ming met de werkwijze van andere musea een tweeledige registratie toegepast. Alles wat binnenkomt wordt in chrono logische volgorde genoteerd in een register onder een volgnummer. Datzelfde volgnum mer krijgt ook de kaart, waarop het betrek kelijk object is geregistreerd. Deze kaarten worden verzameld in een kaarten-systeem, dat volgens het zoölogisch stelsel is inge richt. De lezers van ons blad kunnen nu zoo ongeveer een indruk krijgen met hoeveel zorg al het aangebrachte wordt bekeken en hoe veel uren arbeid in gaan steken. Ik heb echter de vaste overtuiging, dat hier een belangrijk werk wordt verricht, dat den steun van allen verdient. Bij den uit gever van dit blad is voorheen reeds een „Flora" van Den Helder verschenen, die helaas nog lang niet algemeen bekend is ge worden, maar die toch prachtig baanbrekend- oriënteerend werk heeft verricht voor de velen, die onze strand-, duin- en dijkflora liefhebben. Maar er moet méér gedaan wor den en als nu, om te beginnen, alle leden der Afdeeling Den Helder van de Natuurhisto rische Vereeniging eens hun (haar) schouder mede onder dit verzamelwerk zouden willen zetten, dan zou ons museum langzaam maar zeker groeien en mede een blijvende attractie te meer kunnen zijn voor onze plaats. Ik wil nog eens de namen en adressen van de bestuursleden der Stichting: Het Natuur historisch Museum hier noemen. Onze lezers willen die dan wel even noteeren. Misschien dat het te pas kan komen, als men de Stich ting wil bedenken met een schenking, legaat of donatie. Hier volgen dan de namen: J. A. Nijkamp, Leeraar Handelsschool, Voorzitter; E. H. Bos, Hoofd Chr. U.L.O. en L.O. School, Secretaris; Mej. E. S. Held, Onderwijzeres U.L.O. School, Penningmeeste res (Giro: 125726)Dr. J. C. Reeders, Leeraar R.H.B. School; L. J. Daalder, Hoofd- Commies-chef Raadhuis; N. B. v. d. Kring, Hoofd R.K. U.L.O. School, Leden. TUCK MET AANHANGWAGEN DOOR TREIN GEGREPEN. Geen persoonlijke ongelukken. Donderdagavond - een t.uck met aanhang wagen, komende uit de richting Alkmaar, door den trein, die om 18u59 in Den Helder aan komt, ter hoogte van de spoorbrug te Koegras gegrepen. De overweg daar ter plaatse is be waakt. De chauffeur, zekere A. B. uit Sneek, die met zijn vader en een veekooper in de cabine van den auto zat, was met den over weg ter plaatse niet bekend. Hij zag wel twee lichten van rechts komen, maar dacht, dat dit een auto was. Vlak voor de spoorboomen. bemerkte hij zijn vergissing en wist toen nog met groote tegenwoordigheid van geest het stuur naar links te wenden, waardoor hij dwars door een hek, juist tusschen het spoor weghuisje en de rails terecht kwam. De trein greep de truck aan den zijkant en wierp haar opzij. Deze werd geheel vernield, terwijl van de locomotief een koplamp werd afgerukt. Wonder boven wonder werd geen enkele der inzittenden gekwetst. De aanhangwagen bleef intact. Het voertuig was niet verzekerd. De trein, die oogenblikkelijk stopte, kwam met twinting minuten vertraging in Den Helder aan. De inzittenden der truck hebben met een luxe auto hun weg vervolgd. KINDERVOORSTELLING IN CASINO. Woensdag a.s. te half 3 geeft Casino weer één van, zijn aardige kindervoorstellingen zooals wij die in het vorig seizoen zoo dikwijls hebben bijgewoond. Ook nu weer komen er artisten uit Amsterdam, onder leiding van den impressario Theo Bouwmeester, met een heel amusant en afwisselend programma, waarmee de kinderen zeer veel schik zullen hebben. Professor Conrady, de komische, jolige goochelaar, zal een serie van de wonderlijk ste toeren verrichten. Er komen voorts twee leuke, geestige clowns, Max en Moritz, die samen de onmogelijkste en gekste dingen zullen veitoonen, waarbij de jeugd 't zal uit schateren van lachen. Ook is daar nog Mr. Idioto, de vermakelijke „Jantje van alles", iemand, die overal muziek uithaalt, een wonder van muzikaliteit en dit weer op zoo'n koddige manier doet, dat de zaal giert van pret. Kortom het wordt weer voor groot en klein, een echt gezellige middag, met een programma vol afwisseling, beschaafd en grappig. In de zaal wordt, een podium geplaatst, zoodat ieder kind een goed uitzicht heeft op het tooneel. Voor den lagen entréeprijs zie men de advertentie. DE KUNSTKALENDER VAN „ONZE VLOOT". De kunstkalender van „Onze Vloot", die in onze stad nog al veel aftrek vindt, zal een dezer dagen weer verschijnen. Door den bode, den heer Wolters, zal de kalender bij de leden ter bezichtiging worden aangeboden. De ka lender bevat een twaalftal reproducties naar eenige bizonder interessante fotografische opnamen, verband houdende met het marine leven in den jongsten tijd. In verband met de omstandigheid, dat de Kalender in 1935, evenals in vorige jaren, zoo bijzonder in den smaak van de leden is gevallen, verwacht het Hoofdbestuur, dat alle leden, zonder uitzondering, door zich in het bezit te stellen van een of meer dezer kalenders zullen willen medewerken om ook met deze uitgave in breeder kring belang stelling te wekken voor het streven van „Onze Vloot". Zondag 27 October Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat)] Geen dienst. Donderdagavond 8.15 uur, Herdenking Kerkhervorming. Ds.v.d.Poel en Ds.En klaar Medewerking van het Kerkkoor. Ned. Herv. Gem. (Westerkem, Westplein) 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel Doops bediening. 's Avonds 6.30 uur, Ds. H. A. Enklaar Liturgische Jeugddienst Onderwerp: „De reis van den Ethiopiër" Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meynen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 8.30 u. Ds. N. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur 's middags 5 uur Leesdienst. Herst. Evang. Luth Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. Simon, van Gouda Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u., Ds. p. Visser, van A'dam 's Avonds 5.30 uur, Herdenking Kerk hervorming door Ds. P. Visser. Woensdagavond 8.15 9.15, Bijbellezing Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78) 'a Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur, Verschillende spreker. Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossirigs-Samenkomst. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 'a Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. "footiiU %clcm i pond JlmandeUpeculaat f 0.50. Cadeau p. 5aai-5aaL 'iot Ditig&c, 'Van $alenbti. - 5d. 599 NIEUWE ZAKEN. In de Hector Treubstraat no. 74 vraagt een keurige kapperszaak een oogenblik onze aan dacht. Hier opent hedenmiddag de heer Kramer een zaak, waar zoowel dames als heeren terecht kunnen. Voor de dames is er het aller nieuwste verwarmingstoestel voor het perma nenten; het haar kan nu tegelijk binnen en buiten worden verwarmd. Verder heeft de heer Kramer een nieuw soort haarolie, die van een bizondere werking is voor het liaar. Keurige, elegante ijzeren meubels, zoowel als een sche merlampje boven iedere cabine maken het verblijf hier tot een genot. In de Schagenstraat no. 72 opent de heer Dijt hedenmiddag zijn nieuwe zaak in melk en aanverwante artikelenboter, kaas, eieren jams, vet, koffie, thee, enz. Het is het perceel, waarin vele jaren lang een brood-depót van den heer Bruyn was gevestigd; het is thans geheel nieuw ingericht voor het nieuwe doel en zal zeker door de omwonende huismoeders gebruikt worden voor het doen harer inkoopen. EEN OPSTANDIG PAARD. Gisteren, tusschen den middag stond het paard van den melkslijter D. rustig voor zijn wagen, op den Ruyghweg, terwijl de baas een praatje maakte over de winkelweek, met een van zfln klanten. Plotseling kreeg het dier den kolder in z'n kop en ging aan de haal. Op den hoek van de v. d. Duin van Maasdamstraat maakte het dier een geniale sprong en kwam met z'n pooten in een van de spiegelruiten van het hoekhuis terecht. Dat maakte meteen een eind aan z'n caprio len. Het dier werd gegrepen en bleek geluk kig niet ernstig gewond. Het lemoen van den wagen was gebroken. De bewoonster van het perceel aan den Ruyghweg was evenwel da nig geschrokken. POLITIE. Door een b^jvoner van Julianadorp werd aangifte gedaan, dat toen zijn auto in de Nieuwstraat stond, de voorruit van die auto is stukgegooid. Door een bewoner van de Weststraat werd aangifte gedaan, dat zijn zoontje op het Anker park door een hond in het been is gebeten. Door een bewoner van de Achterstraat werd aangifte gedaan, dat hjj is beleedigd door een bewoonster van de Keizersgracht. Tegen een drietal personen werd proces- verhaal opgemaakt ter zake van het zonder noodzaak staan in een portiek in de Spoorstraat, Weekblad „Stad en Land". Het jongste numer van dit geïllusteerde weekblad bevat, naast tal van lezenswaar dige artikelen, het begin van een „Stad en Land-Reportage", waarin geregeld interes sante bijdragen worden gepubliceerd over te weinig bekende steden en streken van Neder land. Als eerste opent Den Helder de rij; dr. W. P. Hubert van Bleyenburgh geeft eenige toelichting van de photo's die hier zijn ge publiceerd, en wijst daarbij op het, in den loop van eenige jaren, zoozeer gemoderni seerde, stadsbeeld. Illustraties zijn opgeno men van het monument op het Havenplein, van de Texelsche boot aan den steiger, van de Spoorstraat, alsmede van een mijnenveger en de torpedoboot Z 5 in de Buitenhaven,

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 9