Harrar, stad van wanhoop en verwarring VPOOMeDPEESMANN G. Wieren, Wagenstraat 3-5 Electrische Stofzuigers Pluimvee- Tentoonstelling 13,14 en 15 Dec. Fnmaeikenöressoirll.SQ Eiken Theemeubel 6.25 Eiken Tafeitjes 1.05 2 Leunstoelen en 4 stoelen 18.90 - - - -1 mn f32.50 voor 119.50 145.00 f29.50 f50.00 f32.50 f 55.00 f35.00 I f r." j: HfcLflFRSCHE COULANT VrANl DK$SDAGU9 QCT^BHR k De Italiaansche opmarsch weer begonnen. Italiaansche voorstellen niet te aanvaarden. Een Abessijnsche aanval? Maatregelen van de Abessijnen. Vrouwen aan het front. De Italiaansche cornmuniqué's. Geen Duitsche wapenen naar de oorlogvoerenden. liet vermijden van Italiaansche havens. Te Addis Abeba krijgt men weer wat meer moed. De paus vraagt om vrede. Russisch oordeel over de En- gelsch-Fransche onder handelingen. Ba.dwin bestrijdt de voor standers van isolatiepolitiek Wederom strijd in China? De onderwerpingen. Munitie van Ras Syoem buit gemaakt Italianen rukken geleidelijk op naar Makalé APVERTENTIEN LEGER DES HEILS GROOTE MUZIEK en ZANGUITVOERING FAILLISSEMENT Magazijn Keizerstraat Ziet de lage prijzen koopt U bij Maarten Smit van Koop daarom bij MAARTEN SMIT. Iedereen doet bet. LEVERING OP PROEF. Tl VOL I-THEATER Een vrouw die weet wat zij wil DICK HAZARD ZAAL 30 BALCON 50 PERMANENT WAVE f 3.00 KRAIViER, Hector Treubstraat 74 Bij den overweg. UW VERTROUWD ADRES C. HORSMAN v H GAR. MOLL ALLEEN 2e VROONSTRAAT 91 TEL. S7I ADVERTEERT IN BE HtLDERSüHE COURANT 19^5. De strijd in Oost-Afrika H a r r a r, Maandagavond. In het door muren omringde Harrar, eens de mooiste stad en de trots van Abessinië, heerscht thans wanhoop en verwarring en de bevolking leeft aan de grens van paniek of hysterie. Het laatste deel van de 20.000 man sterke troepenmacht, uit de provincie Harrar en de omliggende districten in de stad bijeen gekomen, is naar het front vertrokken. De be volking werd van 25.000 tot 10.000 zielen teruggebracht. De massa's Roode Kruisen op alle gebouwen van belang aangebracht, de gewapende wachten, het gesluierd licht na het invallen van de duisternis, toonen, dat het stadsleven en de stadsbelangen volkomen aan den oorlog ondergeschikt zijn gemaakt. Van het hooge stadsgedeelte uit zijn de toppen van de Goreis-bergketen naar het Oosten duidelijk zich' ar, naar het even belangrijke militaire centrum Dzjidzjiga. Daarachter strekken zich de verlaten vlakten van Ogaden uit. Vijftig mijlen naar het Westen ligt Diredawa, door een ruvyen weg met Harrar verbonden. Dat is het centrum van waar nieuws uit de hoofdstad, binnenkomt, evenals geruchten, dat Harrar tienmalen per dag wordt gebombardeerd. Om dat Harrar dichter bij het gebied der vijan delijkheden ligt en het leven er dus meer in gevaar is dan te Addis Abeba, worden de over gebleven inwoners steeds moedeloozer en meer en meer wanhopig. De enge nabijheid van Ita- liaansche vliegtuigen, van welke, voortdurend wordt bericht, dat zij dorpen in de naaste omgeving bombardeeren, hebben de bevolking er van overtuigd, dat Harrar vroeger of later zal vallen en dat ten slotte de Italiaansche in fanterie bij een opmarsch van het Noord- Westen door het omliggende gebied zal trek ken. De bevolking van Harrar, die een afkeer heeft v£tn de bevelen der Amharas, die thans de stad beheerschen, trekt zich niets meer van Abessiniës toekomst aan en de stad mist daar om het moedige optimisme en enthousiasme, dat te Addis Abeba heerscht. Nu de troepen de stad verlaten hebben, zijn het alleen nog maar de onheilspellende Roode Kruisen, die haar belang inboezemen en die de stemming van de bevolking op peil houden. Uit de hoeveelheid rood en wit, die op de daken en muren van de stad is gesmeerd, kan men afleiden, dat Harrar het hospitaalcen trum voor het geheele Zuiden zal worden en dit is tot op zekere hoogte de bedoeling van de Abessijnen. V Het is helaas waar, ciat er in den werkc- lijken 2ji.i1 van het woord meer Roode Kruisen dan betjden in de stad zijn. Tot nu toe zijn geen gewonden naar Harrar gebracht; maar wanneer de strijd voortduurt en Dr. Hock- man's kamp in de buurt van Dzidzjiga over vol wordt, zullen zieken en gewonden naar Harrar worden gebracht, waarmede de-.stad zich geön raad zal weten en waarvoor zij niet in staat zal zijn te zorgen. Het nieuwe paleis is herschapen in een hospitaal. Dit gebouw en het militaire hospi taal buiten de stad, te zamen mét dé Zweed- sche en Fransche Missies, bieden plaats voor niet meer dan 700 bedden. Men hoopt nog enkele huizen in te richten. Maar zelfs, wan neer de accomodatie voldoende zou zijn, dan nog is er een verschrikkelijk gebrek aan personeel. Gedurende de laatste weken hebben de be woners oefeningen in luchtbeschermingsmaat regelen gehad, wat zij roerend onbeholpen en plichtsgetrouw deden. Dit heeft in hooge mate tot de paniek in de stad bijgedragen. Militairén uit het Westen zijn langs den groenen heuvelrug, die' Harrar omgeeft, ge plaatst met de opdracht naderende vlieg machines te rapporteeren. Tot nu toe hebben zij slechts twee malen groot alarm gegeven, waarop de geheele bevolking zich haastig in alle richtingen verspreidde. Sinds men dag en nacht schoten van onbekenden oorsprong en geluid hoort; is het moeilijk uit te maken, wat de bevolking als een alarmsignaal be schouwt. De voorzorgsmaatregélén in dé stad zelf herinneren aan Londen gedurende den oorlog. Geen lichten, gordijnen en blinden voor ramen en deuren. Het electriciteitsnet. is afgesneden en de bewoners mogen na donker geen lantaarns opsteken. Deze voorzorgsmaatrege len schijnen, voor zoover ik van een nabij- zijnden heuvel kon nagaan, volkomen te wor den opgevolgd. Harrar is 's nachts zoo vol komen donker, als geen enkele groote stad ooit zal kunnen zijn. Na donker te Harrar te loopen is even onpleizierig als gevaarlijk. Toen ik, dwaas genoeg, probeerde 's nachts een wandeling van het Centrum naar de stadswallen .te maken, werd ik op een afstand van 500 meter zeker 17 malen door een wacht met gevveer aangehouden. De wachten zijn er strenger, dan de o.vertjreders zelf en velen hebben volgeladen geweren en bezitten niet den moed om af te vuren. Toch is het veiliger onmiddellijk stil te blijven staan, zoodra ,,halt!" wordt geroepen, want een angstig Abessijn kan een geweer afschieten voor hij het weet. Men gelooft nog steeds algemeen, dat ieder die blank is een Italiaan is, waardoor het noodig is de nationaliteit af te roepen, zoodra men wordt aangeroepen. Bovendien loopt men kans in de donkere straten een in slaap ge vallen schildwacht wakker te schrikken, wat vrijwel dezelfde gevaren oplevert. Tegelijkertijd leidt de afwezigheid van ge wapende autoriteiten tot roof en plundering op groote schaal. De handel te Harrar is nog meer onder druk geraakt dan die te Addis Abeba, sinds meer dan de helft der bevolking zich in naburige koffieplantages heeft verstopt. Omdat de na tuur ook voor signor Mussolini niet stilstaat en de koffie voortgaat te groeien, wordt nog steeds op kleine schaal in koffie en andere voedingswaren gehandeld, maar in andere richting is het oeconomisch leven ernstig ont wricht. De thaler, een geldstuk, is hier dichter bij de kust' gestegen tot elf in het pond en is een voorwerp van smokkelhandel. De prijzen zijn tegelijkertijd geweldig géstègen. Benzine is 100 procent duurder geworden, voedsel van Stadsleven aan oorlog ondergeschikt gemaakt. Oefeningen in luchtbescher mingsmaatregelen 30 tot 50 Nu de kooplieden iederen nacht verdwijnen, is het onmogelijk zaken normaal voort te zetten. Kort geleden vluchtte de Grieksche eigenaar van het eenige hotel hier in een groote paniek na eerst zijn voedings waren met groote winst aan Eux-opeanen te hebben verkocht. Het Britsch „onsulaat was genoodzaakt zijn deuren open te zetten voor Engelsche journalisten en anderen, die in den tuin kampeerden. Na de zaak nog eens te heb ben overwogen, keerde de Griek ten slotte onder drang terug en als men hem wil geloo- ven, bestaat er in geheel Abessinië geen dap perder man. De Oostzijde van de stad is streng bewaakt om iedereen den pas naar Dzjidzjigi af te snijden. Na den afmarsch van Dedzjasmadsj Nassi- boe, die vorige week met-zijn troepen de stad heeft verlaten, komt er te Harrar geen authentiek nieuws meer uit Addis Abeba bin nen. Dzjidzjigi is blijkbaar verlaten en de troe pen zijn naar het front vertrokken, maar 200 Amerikaansche motorlorries zijn nog steeds in werking tusschen Dzidzjigi en het Zuiden. Zij zullen eveneens het wapentransport van Britsch Somaliland naar het front verzorgen. De telegraafverbinding tusschen Sasabanaoe- Dzjidzjigi-Gorahai en Doggah Boer wordt bjj de afwezigheid van Nassiboe niet gebruikt. Daar Diredawa het meest belangrijke spoor wegcentrum aan den spoorweg is, zijn daar evenals te Harrar militaire veiligheidsmaat regelen genomen. Uitgebreide militaire voor zorgsmaatregelen zijn getroffen op een ander belangrijk punt van den spoorweg naar Awash-brug, oen 200 voet breed riviertje. Mi litaire posten zijn bij de brug opgesteld, afge scheiden door prikkeldraadversperringen en afweergeschut staat gereed. (Copyright Morningpost-A.N.P,). Wal-Wal het uitgangspunt van het groote offensief Volgens de berichten uit Mogadisco heeft de Italiaansche opmarsch plaats niettegen staande den overvloedigen regen. Vliegtuigen hebben Sassa Baneh, 160 km ten noordwesten van Gorahai aan den weg Jijiga naar Harrar» en. Dagabur, 30 km be noorden Sassa Baneh, gebombardeerd. De opmarsch naar Sassa Baneh wordt uitgevoerd door de troepen uit het gebied van Wal-Wal. De activiteit van de luchtmacht doet veron derstellen, dat généraal Grazinani langs de Webbi Sjebeli zal oprukken. In koloniale krin gen gelooft men, dat de opmarsch langs den Webbi Sjebeli bedoeld is als afleidingsmanoeu vres en dat dé werkelijke stoot zal vallen in de richting van Sassa Baneh en Jijiga. Indien deze opmarsch slaagt, zou de post Gorahai, waar de Abessiniërs zich concentree- ren om den Italiaanschen opmarsch langs de rivier de Tugh Faran te beletten, alle waarde verliezen. Deze plaats zou dan moeten worden opgegeven, daar de Ethiopiërs, hier tusschen twee vuren zouden geraken. Harrar is er in geslaagd, aldus wordt uit Addis Abeba gemeld, hét contact met Gorahai te herstellen. Men vermoedt, dat het langdurige stilzwijgen té' wjjten is geweest aan één zenderstoring. De bevrijde slaven, die niet bij hun meester wenschen te blijven, zullen evenals de Abes- sinische gevangenen in de goudmijnen te werk worden gesteld. Een aantal irigenieurs ls uit Eritrea aangekomen om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid, de ijzer-en goud mijnen in het veroverde gebied te explöiteeren. Generaal De Bono heeft de eerste militaire onderscheidingen wegens wapenfeiten uitge reikt Uit Asmara meldt Reuter, dat generaal De Bono zilveren en bronzen medailles heeft uit gereikt aan een officier en twee minderen wegens betoonden moed. Laval heeft de Engelsche regeering in ken nis gesteld met zekere voorstellen,welke Italië heeft gedaan als basis voor een rege ling van het Italiaansch-Abessijnsché geschil. Een Reuter-bericht uit Londen, légt er dén nadruk op, dat deze voorsteilèn niet oyer- eenStemmen met de voornaamste eischen van Engeland, die hierop neerkomen, dat een re geling zoowel voor den Volkenbond als voor Italië en Abessinië aannemelijk moet zijn. Daar.de Negus, naar Reuter meldt, niet tot onderhandelingen genegen is zoolang nog Italianen Abbëséijnsch gebied' bezet houden, kan Erigêland ternauwernood éenig voorstel overwegen,, waarbij het aan Italië wordt toe gestaan in het bezit te blijven, van de pro vincie Tigré. Anthony Eden, de minister van Volken bondszaken, zal morgen Londen verlaten om te Génève aanwezig te zijn bij de zitting van de coördinatiecommissie van den Volken bond, dié op 31 October Zal wprden gehou den om de antwoorden van de verschillende regeeringen met betrekking tot de uitvoering van financieele en oeconomische sancties on der oogen te zien. De hoop, gekoesterd in sommige kringen, dat een regeling van het Italiaansch-Abessijnsch geschil mogelijk zou Zijn, voordat de sanctie-maatregelen tegen Italië in werking zouden treden, zal waar schijnlijk niet verwezenlijkt worden. Dezé hoop was voornamelijk gebaseerd op dé Frahscli-Italiaansche gédachtënwisselin- gen, maar de voorstellen, die in dit vêrband bekend zijn geworden, worden niet beschouwd in staat te zijn om de datum vastgesteld om de oeconomische sancties toe te passen, uit te stellen. In verantwoordelijke kringen te Londen is men van oordeel, dat de mogend heden niet anders zullen kunnen doen dan in toepassing te brengen de maatregelen, waar toe men in principe al heeft besloten. Dit zou de beste wijze zijn om een regeling te verkrijgen met voorwaarden, die voor Italië, Abessinië en den Volkenbond aanvaardbaar zijn. Reuter meldt uit Dzjiboeti, dat daar ge ruchten. de ronde doen, dat een groote Abes sijnsche strijdmacht een aanval voorbereidt op de Italianen aan het Zuidelijk front. Het uitblijven van nieuws uit Gorrahei schrijft men te Harrar toe aan het onklaar raken van het zendtoestel in die plaats. De Abessijnsche regeering heeft verklaard, dat de Abessijnsche legers in het Noorden thans sterk genoeg zijn om de aanvallen der Italianen te kunnen weerstaan en dat hun be wapening met den dag toeneemt en beter wordt. De versterkingen te Makalé zijn sterk genoeg om een Italiaansche aanval het hoofd te kunnen bieden. Uit Diredawa wordt gemeld, dat met gropr ten spoed voorzorgsmaatregelen zijn genot, men langs den spoorweg van Addis Abeba naar Dzjiboeti om dien in geval hij gebom bardeerd wordt onmiddellijk te kunnen her stellen. i Uit Harrar wordt gemeld, dat Dedzjaz- matsj Nassiboe, de Abessijnsche opperbevel hebber van het Zuidelijke leger, alle beschik bare strijdvaardige mannen aan het Zuidelijke front heeft gemobiliseerd om het hoofd te kunen bieden aan den verwachten Italiaan schen aanval. Tegelijkertijd hebben de priesters in het ge heele land een beroep gedaan op allen, die niet in staat waren deel te nemen aan den Strijd aan het front, om zich eveneens te, laten mobiliseeren voor het verrichten van werkzaamheden aan de wegen en het ver richten van transportdiensten. Reuter meldt uit Addis Abeba, dat troepen van daar op weg naar Harrar te Dirédawa zijn aangekomen. Verder is te Addis Abeba Dedzjaszmatsj Harte Miriam aangekomen, met vierduizend man, waarvoor men uniformen en geweren beschikbaar heeft gesteld. Volgens een nieuwe bepaling mogen alleen die vrouwen mee naar het front trekken die iets van het leggen van verbanden afweten en die bovendien met een geweer om weten te gaan. Ondanks deze bepaling is er een groot aan tal vrouwen dat de stad niet wenscht te ver slaten en dat het voornemen, te kennen heeft 'gegeven toch mee te trekken naar het front. i - 'V f 1 'i f.ï. Het ministerie van pers en propaganda publi ceerde het 29ste Italiaansche-legerbericht, dat ials volgt luidt: „Generaal De Bono meldt, dat aan het [Noordelijk front een afdéeling Inlandsche troepen de operaties heeft ingezet voor de be. zetting van het gebied van de rivier Faras- 'rnay. De hoofden en de aanzienlijken in deze streek hebben zich reeds onderworpen en geven de verzekering, dat de bevolking met verlangen naar de Italiaansche bezetting uit ziet. De onderwerping van de hoofden van Tigré duurt voort. Gisteren zijn o.m. ver schenen Degias Atzebaha Abraha, het hoofd van Tzellin Biet. en andere hoofden om hun onderwerping aan te bieden. Ook aan den linkeroever van de Takazzé beginnnen de hoofden en de aanzienlijken de wapens neer te leggen. 1 De luchtmacht heeft verkenningstochten uitgevoerd boven het gebied van Acessia zonder iets opmerkenswaardigs te ontdekken. Van het Zuidelijk front is niets nieuws te melden. 'De gezondheid en de geest der troé- pen zijn uitstekend." Het blad „1'Ordre" maakt gewag van een onderhoud tusschen Hitier en dén Franschen journalist dé Brinon, dat onlangs heeft plaats gèhad en waarbij, de Führer o.a. het volgende zou hebben verklaard: „Wij hebben niéts 'dan bewondering voor de Fransche politiek in de Abessinische kwestie. Ofschoon wij in geen, enkel opzicht bij het incident betrokken zijn, zullen wij, als de tijd daar is. ons niet oiilbetuigd laten. Wij gaan er niet op in allen handel met de strijdvoerenden stop te zetten, maar om onze aanhankelijkheid aan den vrede te toonen, zullen wij geen enkel wapen aan beide tegenstanders leven." Naar Reuter uit Napels meldt, zullen be halve de beide Nederlandsche stoomvaartlijnen ook twee Engelsche, een Japansche en een Engelsch-Egyptische stoomvaartlijn Napels voorloopig niet aandoen. Reuter meldt uit Addis Abeba: De regeering heeft nog geen officieele mededeeling ontvangen van de houding, welke Engeland heeft aangenomen. Niettemin is rrien, in officieele kringen van gevoelen, dat dé Britsche positie rechtstreeks aan de Abes sijnsche zaak ten goede komt en men verbergt hierover zijn genoegdoening niet. De regeering toont een absolute discretie wat betreft, alle diplomatieke kwesties.Men heeft den indruk, dat voorstellen welke eenige maanden geleden aannemelijk zouden zijn ge acht, heden onaannemelijk zullen worden ver klaard. Paus Pius XI heeft Zondag wederom een beroep gedaan op alle volkeren oin zich te vereenigen in het gebed en den universeelen vrede en de toepassing der christelijke begin selen af te smeeken. De Prawda schrijft dat. de Engelsch- Fransche onderhandelingen een verder strek kende bedoeling hebben dan slechts een tij delijk accoord in verband met het Oost- Afrikaansche conflict te zijn. Volgens het blad wordt er naar gestreefd de voorwaarden voor een duurzame samen werking tusschen Frankrijk en Engeland uil te werken. Dat de besprekingen tusschen Parijs en Londen parallel loopen met de on derhandelingen over een compromis ten koste van Abessinië, aldus de Prawda bewijst slechts dat er een onmiddellijk verband be staat tusschen de mogelijkheid van overeen stemming tusschen Frankrijk en Engeland en den afloop van het conflict in Oost-Afrika. De minste voorwaarde voor een Engelsch- Fransche overeenkomst en voor een compro mis tusschen Engeland en Italië is een „kleine verschuiving van de grenzen van Abessinië, dat bij al deze besprekingen slechts dienst doet als pasmunt." Het blad komt tot de slotsom, dat de gang van zaken, zooals die thans is, een typisch voorbeeld is van internationale imperialisti sche politiek. 5 De eerste rede, die Stanley Bakiwin, de premier, op zijn verkiezingsveldtöoht gis teren te Wolverhampton heeft gehouden, was zeer belangwekkend, vooral omdat zij met groote scherpte de - politiek bestreed van voorstanders van de isolatie, die zouden wenschen dat Groot-Brittannië zich geheel buiten het geschil tusschen tusschen Italië en Abessinië hield en vérder buiten zaken, die het vasteland van Europa betreffen. Zijn tweede punt, de zwakheid van den Volkenbond, waar groote mogendheden als Vereenigde Staten, Japan en Duitschland bui ten staan, was eveneens belangrijk. Hij be toogde, dat onder déze omstandigheden een blokkade vrijwel onuitvoerbaar zou zijn, daar de blokkeerende machten er oorlog mee zou den riskeeren, wanneer één van genoemde groote mogendheden goederen naar het ge blokkeerde land zou willen uitvoeren 'en dit belet werd. Baldwin zou als premier nimmer een blok kade door de Britsche vloot toestaan, tenzij Groot-Brittannië ten minste verzekerd was van den sympathieken steun van de drie groote neutrale mogendheden. Het zóu wreede ironie zijn, zeide Baldwin, als de Volkenbond in zijn poging om vrede in bepaalde gebieden te verzekeren, van Pool tot Pool oorlog zou ontketenen. Het Japansche Kwantoeng-leger heeft be sloten, op te treden tegen de leiders van de autonomistische beweging in Noord-China. Het Kwantoeng-leger is van oordeel, dat alleen een krachtige samenwerking tusschen China en Japan een inval van de roode Chi- neeschelegers ,in de Noordelijke provincies kan voorkomen.,.,: ,s j Naar Reuter uit Rome meldt, blijven ef' steeds in hèt Noorden hoofden komen, di'é: zich) aan Italië onderwerpen. Onder hen is ondér-aanvoerder van Ras Syoem, Lidzj Ijkoe- no Amlatsj, die zijn post in het Zuiden van Agaime heeft overgegeven met 43 man. Naar Stefani uit Asmara meldt, zou op de begrooting van den negus niet meer dan 50.000 daalder zijn uitgetrokken voor de re- quisities. Het Italiaansche telegraafagent- schap merkt hierbij op, dat uit de geringheid van 1 dit bericht duidelijk blijkt, dat het be sluit van den negus om voor requisities te betalen, alleen gediend heeft om de vreem delingen zand in de oógen te strooien. De correspondent van de Daily Telegraph bij ijet Italiaansche leger seint, dat de Italia nen 1 een munitievoorraad van drie maanden hebtjen buit gemaakt op de leger-afdeeling van Ras Syoem. De minister van pers en propaganda publi ceert het volgende legerbericht: Generaal de Bono telegrafeerde heden, dat de' voorhoeden reeds het gebied voor de Ita liaansche linies tot Faras Mai hebben bezet zonder op merkbaren tegenstand te stuiten. De actie wordt voortgezet. Het zou, aldus meldt de correspondent van Reuter te Asmare, geenszins verwonderlijk zijn, wanneer de Italianen op een goeden dag rustig Makalé zouden binnentrekken, zonder dat een algemeen offensief plaats vond, of schoon op het oogenblik een onzekere factor wordt gevormd door de strijdkrachten van Ras Kassa en Sejoem, die misschien een krachtige 'poging zullen doen om den Italiaanschen op marsch te belemmeren. Woensdag 30 Oct., 8 u. n.m. Toegang 10 cent. Begunstigers van muziekkorps toegang vrij. Die Wiener Sëngerknaben singen Schön, Maar wat is hun zang in vergelijking met den zang der kanaries op de Met de Moorman Express naar Amsterdam 5 i 1.25 p. p. A.s. Donderdag 31 October Rembrandt-Tentoonstelling. A.s. Zondag 3 November Holland—Denemarken. A.s. Zaterdagmiddag en Zondag naar de gestrande schepen bij Egmond h f 0.90 p.p. GARAGE MOORMAN, BRAKKE VELD WEG 64,66 Tel. 470 LAMBERTUS J0HANNES ALBERS winkelier, Ooievaarstraat 36, Den Helder. De Curator ih bovengenoemd faillissement brengt ter kennis: lo. dat de schuldvorderingen bij hem moeten worden inge diend vóór 24 November a.s. 2o. dat de verificatievergade ring zal worden gehouden in het Gerechtsgebouw aan den Geestersingel te Alkmaar op Woensdag II December a.s., des .voormiddags 10.45 uur. De curator: Mr. Dr. J. A. E. BUISKOOL. Schagen, 28 October 1935. MEUBELZAAK Vlotte Kinderjurk, fantasie stof, wit piqué kraagje, plooien voor en achter. In diverse moderne kleuren, leeftijd 6 tot AC 14 jaar 2.90 2.40 I .7J Babyjurkje, zuiver wollen stof, wit cloqué overkraagje. smokgarn. rood en bleu, maten 1.95 't Is thans niet moeilijk, om Uw meisjes keurig en toch voordeelig te kleeden. Wij brengen een rijke sorteering mantels en jurken, aardige modellen in de nieuwste kleuren en dessins, tegen bijzonder laag gestelde prijzen I .s Manteltje, wollen velours, ge stepte kraag en revers, ceintuur rondom, leeftijd 5-14 jaar. marine, (T Qfj wijnrood, groen, leeft. 5 jaar 3'U Met kleine stijging per maat Aparte Kindermantel, geheel wollen •- p I 4É- *7' I Cl- y' /T\ stol, platte kraag, geheel gestept, leeftijd V3/7-14 jaar. bordeaux, groe> en bleu, leeftijd 7 jaar Met kleine stijging per maat Schattig Garnituurtje, manteltje, slob* broek en hoed, met leuke tweekleurige V2/fluweelgarn. op kraagje en zakjes en i!) f lu weelen knoopen, leuk hoedje, met twee- kleurig fluweelen bandje gegarneerd,, leeftijd 2-5 jaar, in bleu, groen Q 7P en beige, leeftijd 2 jaar <r»/ Met kleine stijging per maat. Waar om wordt ons POPULAIR PROGRAMMA HEDEN, WOENSDAG en DONDERDAG TWEE HOOFDNUMMERS g I Aardige operette film II Sport film steeds méér gevraagd? Omdat het gebakken wordt van de allerbeste Zeeuw- scha tarwe en in prijs niet hooger is dan ons Wittebrood Onze prijs is 15 cent per 800 gram. - Ook thuis bezorgd. Neemt U eens proef? Beleefd aanbevelend, Onze gebonineerde binnen- en buitenverwarming f 4.00 (met olie). Met deze verwarming heeft U 99% kans op een houdbare permanent. Wij- geven 8 maanden garantie. In dien -Uw haar uitgedroogd of dood is, laat het behandelen niet' onze olie. Dan komt Uw oude permanent weer terug. f 50500; „Ambtenaren er. Vast per- soneel bij particuliere grootbedrijven ook zonder borg" f 100 kost 7.60, aflossing in 10 maanden, andere be dragen en langere termijnen evenredig Inlichting en adres: N.V.Nationale Volksbank br4Kkevei.dweg naar Den Haag, Rotterdam en andere plaatsen. Huurt gezamenlijk een 7-persoons Ie klasse auto bij

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 3