FOTO-PAGINA COURANT mmrn Het huwelijk van den Hertog van 4 Marineberichten. ^c&akzn. Voor den Politierechter te Alkmaar. Burgerlijke Stand Stoomvaartberichten- Vijftiende partij remise. y 4 Lady Alice Scott in het statierijtuig op weg naar Bucking- ham Palace te Londen, waar Woensdag de huwelijksvol trekking tusschen haar en den Hertog van Gloucester plaats had H. K. H. Prinses Juliana bracht Woensdag een be zoek aan het A M.V.J.-gebouw te Amsterdam, waar de Federatie van Chr. Vereenigingen van en voor Vrouwen en Meisjes een vergadering hield. De aankomst der Prinses Etenstijd bij het corps mariniers te Rotterdam, dat binnenkort zijn 270-jarig bestaan herdenkt Zitting van 4 October. Den Helder. 'n Knokparl jjtjc onder dames. Eenigen tijd geleden werd behandeld een mishandelingszaakje tegen zekere mej. M. v. H. te Den Helder, die op 15 Juni jj. mej. dé B. geb. M. in het gezicht zou hebben gesla gen, gestompt of gekrabt (de lezer gelieve zelf maar uit te zoeken). Het werd noodig geacht deze zaak uit te stellen en nog enkele getuigen te hooren. Thans echter, nu die na dere behandeling plaats had, had echter de meest belanghebbende geen bljjk van belang stelling gegeven. Maar ddkr werd nu toch geen aandacht meer aan geschonken en de vechtlustige Heldersche dame veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Gezellig ritje. De 25-jarige koopman J. S. S. stond terecht, omdat hij op 16 September den 54-jarigen heer Albert P. die met hem op de hittekar reed, van die kar had geduwd, waardoor de be jaarde man lang niet aangenaam werd ge troffen. De heeren hadden samen de kermis en paardenmarkt bezocht, de heer Sp. had rjjkelijl bier en 3 borrels gedronken en had na zijn lafhartigen aanval op een persoon, die hij wel maken en breken kon, zich niet meer om zijn slachtoffer bekommerd. De dokters rekening bedroeg 3 en de gemiste verdienste werd begroot op 12, die de dappere heer Sp nu nog zal hebben te betalen, behalve de f 25 te^voldoen* die n°g za' hebbt» Twee kappen trekkende De heeren K. en P. de K. te Huisduinen, waren gezamenlrjk opgeroepen om terecht te staan ter zake een hun tenlaste gelegde be schadiging van een schuurkap, die zij hadden afgetrokken van een gebouwtje, staande op het erf van den schilder E. L. Alleen broer P. was verschenen. Bedoelde kap stak uit boven den grond aan de heeren de K. toebehoorende en aangezien de heeren elkaar niet goed verstonden, draaide het uit op moeilijkheden en rechtszaken. Laatst stond de schilder terecht wegens vernieling van een schutting van de heeren de Klerk. Hij werd toen tot 0.50 boete of 1 dag veroordeeld. Thans 0.50 boete subs. 1 dag hechtenis. Een gemeente-glasruit vernieler. ,.Is u de heer M. de W.zei de Politierech ter tot een slordig en onverschillig uitziende verdachte, die terecht moest staan wegens vernieling van een gemeente-glasruit te Den Helder, die hij had verbrijzeld door er een ge weer doorheen te gooien. Hij wilde den burge meester spreken en scheen dat geweer te wil len bezorgen als visitekaartje. Het optreden van den heer W. was zoo. dat de Politierechter hem als niet frisch beschouwde en hem tot 15 boete of 10 dagen veroordeelde. Een ontevreden architect. De aeer B. L. J. M. v. 13. te Den Helder had in de Bóerhaavestraat bij het richting vei anderen op de fiets volgens den agent Klop geer teeken gegeven en was nu van het vonni3 van het Kantongerecht in hooger be roep gekomen. Ken kaart moest heden ver duidelijken dat agent Kiop ten onrechte had geverbaliseerd. Maar Klop week geen klap af van zijn waarneming in het proces-verbaal en de officier bleef aan zijn zijde en vorderde bevestiging van het vonnis. Hjj wou goedkooper bediend worden. De heer Jan M. te Anna Paulowna had zich de vrijheid gepermitteerd in strijd met de ver-j ordening over vrouwelijk personeel te be-! schikken, zonder echter te beschikken overj het benoodlgde verlof en deswege door den Helderschen Kantonrechte, veroordeeld, welk vonnis de heei M. niét welgevallig was, wes halve hij appelleerde. Hij voerde als argu ment aan, dat hjj met het gewraakte vrou welijke personeel thans in ondertrouw was en er niet veel voor gevoelde, wél voor het' vrouwelijk personeel, maar niet om de boete nog te betalen. De officier bleek echter, zoo min als de Kantonrechter, met de inmiddels veranderde situatie geen rekening te willen houden en requireerde bevestiging. van Den Helder van 5 en 6 November. ONDERTROUWD: J. Schoorl en J. F. Bok. F. G. Rerjers eri A. P. Sieben. I. Israël en C. W. de Wildt H. G. Smit en C. L. Taylor. BEVALLENJ. Wulffelévan Bochove, z. J. van Klaveren—Ruiten, z. A. M. de Vries Hol, z. OVERLEDEN: Wed. P. Dijkshoorn, 75 j. H. v. d. Reidenv. Poelje, 58 j. Off. van den M.S.DJ. der le kl. J. A. de Veer wordt 29 November overgeplaatst van Hr. Ms. pantserboot Friso aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen. POSITIE »,KORTENAER", „VAN GHENT" EN „GELDERLAND". De groep torpedobootjagers „Kortenaer" en „Van Ghent" bevonden zich 5 November, 12 uur, op 50 gr. 32 N.B. en 0 gr. 52' W.L. Hr. Ms. „Gelderland" was 6 November, 6 uur, ten Zuiden van Star Point. MAILVERZENDING „KORTENAER" en „VAN GHENT". In de opgave voor de verzending naar Hr. Ms. „Kortenaer" en „Van Ghent" moet de volgende wijziging worden aangebracht: Na de verzending naar Aden kan slechts worden verzonden naar Batavia, derhalve niet naar Sabang. Stoomvaart »Ijj. Nederland. Marnix v. St. A.degon.'e, u.. 5 Nov. v. Algiers Tarakan, t„ pass. 3 Nov. Perim. Poelau Laut, 5 November van Napels. Poelau Bras, t„ 5 Nov. te Singapore. Chr. Huygens, 5 Novem' er te Amsterdam. Johan de W'tt, 5 Nov. v. Belawan. Joh. v. Oldenbarnevelt, t., 6 Nov. v. Colombo. Tabinta, pacs. 3 November Bevezier. Tarakan, t., 6 Nov. v. Djeddah. üon. 1'auetv. Maatschappij. Bantam, 4 Nov. v. Rangoon Houtman, 5 Nov. te Lourenzo Marqués. Op ten Noort, 3 Nov. te Brisbane. Nieuw Zeeland, pass. 6 Nov. Malta. Sipora, 5 Nov. te Belawan. Stagen, 5 Nov. te Port Natal. Kotterdamsche Lloyd. Blitar, u., pass. 5 Nov. Kaap del Armi Baloeran, 6 Nov. v. u'dam. Buitenzorg, u., pass. C Nov. Dover. Dempo, 6 No,, v. Batavia. Kedoe, t., pass. 6 Nov. Point de Galle. Slamat, t., 6 Nov. v. Marseille Tapanoeli, t., 5 Nov. .e larseiilo. Kon. Ho». Lloyd. ?aSü' 2 November Fernando Noronha. Montferland, 4 November van B. Aires. Kon. Ned. Stoomboot Maatschajipil. Ajax, 6 Nov. v. A'dam. Ariadne, 6 Nov. te Malaga Baarn, t„ 6 Nov. v. Liverpool Berenice, 5 Nov. te Danzig Bodegraven, 5 Nov. v. Cristobal Calypso, 6 Nov. te Venetië. Ceres, 5 Nov. te Bourgas. Deucalion, 5 No", v. Ma'ta Hermes, pass. 5 Nc-v. Finisterre. Hebe, 6 Nov. te Bilbao. Merope, 5 Nov. te Kopenhagen. Nereus, 5 Nov. te Stettin. Oberon, 5 Nov. v. Piraeus, Stella, 5 'mov. te Leikanui. litus, pass. 6 Nov. Gibraltar felamon, 6 Nov te Hamburg Venus, pass. 5 Nov. Finisterre. Vesta. pass. 5 Nov. Gibraltar Poseidon, 6 Nov. v. A'dam. HollandAmerika Lijn. Boschdijk, 5 Nov. te Eoston Bilderdijk, 6 Nov. te R'dam. Narenta, 6 Nov. v. Londen. Silver Java—Pacific Llin. Madoera, 5 Nov. v. San Francisco. JavaNew Vork Lijn. Kota Pinang, pass. 5 Nov. Kaap de Goede Hoop. RotterdamZuid-.Ameriks Lijn. Alphacca, t„ 4 ..ov. v. Rir Janeiro Alwaki, 5 Nov. te Hamburg. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Achilles, 6 Nov. v. Singapore. Ajax, 5 Nov. te Hongkong. Hector, 5 Nov. te Yokohama. Alcinous, 6 Nov. v. A'dam. Peisander, 5 Nov. v. Singapore. Polyphemus, 5 Nov. te Pt. Said. Emzetco Lijn. Jonge Anthony pass. 5 Nov. Finisterre. Jonge Elisabeth, pass. 6 Nov. Leixoes. jj HollandAfrika Lijn. Boschfontein 6 Nov. v. R'dam. Heemkerk, 6 Nov. te A'dam. Meliskerk, t., 6 Nov. v. Genua. JavaChinaJapan Ljjn. Tjisadane, 5 Nov. te Makassar. I Felle strjjd te Baarn eindigt »a 61 zetten onbeslist. De vijftiende partij van den strijd om het wereldkampioenschap schaken tusschen ra en Aljechin, welke te Baarn werd gespee na 61 zetten remise geworden. Beide mees hebben met veel energie gespeeld en vo Euwe komt lof toe, die na onvoordeelige po remise wist te bereikeD. tiend® Zooals men weet won Eeuwe de veer partij, zoodat de stand nu is 7'/a7>,V De Zesdaagsche in het Velodrome d'Hiver te Parijs De Hollanders Pellenaars en Valentijn even voor den start De instrumenten en verbandmiddelen voor de Nederlandsche Ambulance naar Abessynie worden in het hoofdgebouw van het Ned. Roode Kruis te den Haag ingepakt Een koninklijke bruid. Lady Alice Scott, die Woensdag in het huwelijk trad met den Hertog van Gloucester, zoon van den Engelschen Koning, in haar bruids toilet

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 12