ADVOCAAT met gratis SLAGROOM Kerstvlucht van de F 36. TIELEMANS5 WIJNHANDEL F1NO 5e üuut Ëfartèbelt U ontvangt dan bij aankoop van een heele fl. Tielemans' advocaat a f 1.20 een bon, rechtgevende op een groote beker Laan's slagroom ftdverteeren doet Verkoopep LUCHTVAART REGEERINGSBELEID VERDEDIGD. Texel. Marktberichten. VERKRIJGBAAR OOK BIJ UW WINKELIER VANAF HEDEN TOT 20 NOVEMBER M. G. VROOM Julienne- soep HOOFD VcRlEGENWOORDIGER HHLDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 14 NOVEMBER 1935: De Amerikaansche stratospheervlucht. De vermissing van Kingsford Smith. BINNENLAND De evenredige vertegen^ woordiging en minister Col ij n. Bankiersfirma Schaap. Wat voor weer vandaag? De nieuwe Burgemeester 750 kg aardappelen: blauwe eigenheimers f 2.90—3; 7300 kg. uien: gele nep 2.70— 2.90, gele drielingen 1.20, gele u2 2.20, grove 2.502.60: 2000 kg bieten 2 20—3.40; 4000 kg peen 1.20; 8000 kg roode kool 2—4.o0; 2600 kg gele kool 2— 4 50 en 8100 kg D. witte kool 1.50—3.50, alles per 100 kg; 5800 str andijvie 60—90 ct. L. C. HOKKE. Arts, Zaterdag 16 Nov. GEEN SPREEKUUR iMp NIJTSSPAARBANK J U w It zelfstandig werken? ZEER OUDE KLARE! SLECHTS PEP LITEP KPUIK Verkrijgbaar bij TIELEMANS' Wijnhandel, Koningstraat 85, alhier. Belangrijke proefneming, wellicht met verstrekkende gevolgen. Men schrijft aan de Nw. Rott. Crt.: Naar we vernemen, overweegt de directie van de KLM zeer ernstig de mogelijkheid om de Fokker F 36, het vlaggeschip van de KLM, in de volgende maand een Kerstreis naar Ne- derlandsch-Indië te laten maken. Op het oogenblik wordt zoowel door de directie als door het technisch personeel het vraagstuk bekeken, teneinde deze groote machine, die zooals men weet, in het Europeesch verkeer 32 passagiers kan vervoeren, voor de groote reis gereed te maken. Belangrijke beslissing op komst. In verband met het feit, dat de directie van de KLM binnen niet al te langen tijd de zeer belangrijke beslissing zal moeten nemen be treffende het bestellen van nieuw materiaal op groote schaal, zijn we voor ons geneigd deze aanstaande vlucht van de F 36 naar Ja va nog in een ander licht te zien dan wij het anders zouden doen. We nemen op goede gronden aan dat hiermee meteen bedoeld is een proefneming met een groote, viermotorige machine van Nederlandsch fabrikaat op onze groptste nationale luchtlijn. Ook zelfs al zou deze bedoeling niet voorzitten, dan toch blijft deze vlueht als een zeer belangrijke proefne ming in deze richting te beschouwen. De F 36 bruikbaar voor de route naar Indië. De F 36 is van het ééndekker-type, met vrijdragenden, hoogliggenden vleugel, die aan de passagiers een ongehinderd uitzicht toe staat, hetgeen op een zoo buitengewoon in teressante reis als van Nederland naar Oost- Indië van niet te onderschatten belang is. De vier Wright-Cyclone motoren hebben een gezamenlijke sterkte van 3000 P.K. De be manning bestaat uit vier personen plus een stewardesse. Het gewicht leeg is 11,540 K.G. de nuttige last 4960 K.G. de maximum snel heid is 300 KM. per uur en de knrssnelheid 256 KM. per uur. Dit staat niet zoo ver af van de kruissnelheid van de Douglasmachines die op 1000 meter i.75 KM per uur is. De Dou glasmachines hebben ec^er dit groote voor deel, dat ze op grootere hoogte, n.1. op 5000 meter ook grootere snelheid halen, wel 300 KM. per uur. De werkingssfeer met volle tanks van de F 36 is 1500 KM en de practische hoogtegrens 4500 meter. Tot dusver heeft de F 36 slechts gevlogen op het Europeesche luchtnet, en wel voorna melijk van Amsterdam naar Londen en Ber lijn. De F 36 heeft een uitstekenden naam bij het vliegende publiek. Het hoogterecord. De ballonvaarders hebben op 22,570 m. per radio medegedeeld, dat zij in moeilijkheden verkeerden en dat zij na die moeilijkheden te hebben overwonnen stegen tot 22.750 m. De landing. Hoe het daarboven uitziet De stratosfeerballon Explorer is, naar de begeleidende vliegtuigen melden, om 22 uur 53 A.T. in de nabijheid van White Lake be houden geland. Een uur tevoren hadden de inzittenden van den ballon draadloos mede gedeeld, dat zij met een snelheid van 150 m. per minuut daalden. Tegelijkertijd berichtte kapitein Stevens, dat de buitentemperatuur op de grootste hoogte, die bereikt was, 55 graden Celsius onder nul had bedragen, en dat tezelfder tjjd de thermometer in den ver warmden metal o gondel 10 graden onder nul had aangewezen. De lucht onder den ballon vormde een groot wit vlak met blauwachtige schakeering. Boven den ballon bevond zich een egaal zwart vlak, dat in de richting van de zon nog zwarter leek Maandagnacht werd te New York radio grafisch medegedeeld, dat, toen kapitein Ste vens zich met zijn stratosfeer-ballon op 9300 meter hoogte bevond, hij per radio ook met Londen gesproken heeft. Het gesprek zou drie minuten geduurd hebben. Bovendien zou kapi tein Stevens radioberichten gewisseld hebben met een groo vliegtuig, dat zich op een hoogte van ongeveer 9000 meter zweefde. Het was een vliegtuig dat zich op -.. eg Ir vond van Los An- geles naar San Francisco. De landing Er worden thans eenige nadere bijzonder heden bekend over het verloop van de daling van de ballon, die op zoo schitterende wijze het hoogterecord verbeterd -eeft. De landing had een zeer vlot verloop. De ballon kwam neer op een open veld 17 kilometer ten N.- Oosten van het White Meer, ongeveer 350 ki lometer Zuid-Oostelijk van Rapid City. Toen de ballon bij de daling op 6900 meter gekomen was, wierp men ballast uit, almede vei-chillende instrumentei-, die men aan de paracnutes bevestigd had om de snelheid waarmede de ballon de aarde naderde wat te verminderen. Toen men op een hoogte van 300 M. was, klom de bemanning boven op het schuitje. Men zwee.de over het White Meer en kwam vervolgens kalm neer op den grond. Geen hoop meer. Melrose en de andere vliegers die naar Kingsford Smith en zijn metgezel gezocht hebben, zijn thans op hun basis teruggekeerd. Zij verklaarden, dat zij zeer laag tot 40 en 50 M. toe boven de ontelbare eilandjes langs de kust gevlogen waren, doch nergens iets van het wrak van een vliegtuig noch eenig spoor van menschen hadden ontdekt. Melrose zeide, dat verder zoeken hopeloos was en men zich bij het feit zal moeten neer leggen dat de beroemde 'lieger in de wateren van de Golf van Bengalen verdronken is. Tijdens de, thans geëindigde, algemeene be schouwingen over de Staatsbegrooting in de Tweede Kamer, heeft minister Colijn, in zijn antwoord op de geuite kritiek op het regee- ringsbeleid, o.a. gesproken over de evenredige vertegenwoordiging. Hij zeide daarbij ze per soonlijk te verfoeien. Deze uitlating, alsmede die over devaluatie („met ons is er niet verder over te praten, wij doen het toch niet", was zoo ongeveer de kern daarvan), bezorgde den minister scherpe kritiek. Gisterenmiddag heeft de minister zich nader hieromtrent verklaard. Hij zeide dat zijn uitlating over de evenredige vertegenwoordiging een cri de coeur (harte- kreet) was. Een minister is nu eenmaal geen wassen beeld uit Madame Tussaud s panopti cum te Londen. Een parlement moet een goede weerspiegeling zijn van de stroomingen in het volk. Maar een parlement moet ook zoo zijn samengesteld, dat een regeering er mee kan samenwerken. Beide elementen moeten tot hun recht komen. Anders moet men de mogelijk heid aanvaarden van een Kamer van honderd leden met honderd verschillende denkbeelden. Zoo ver is het niet. Maar wel moet men een Kamer zoo laten samenstellen, dat het voor een regeering doenlijk is er mee samen te wer ken. In dit licht moet men spr.'s uitlating be zien. Voorts deelde de voorzitter van den minister raad mede, dat de Regeering een Staatscom missie voor grondwetsherziening onnoodig vindt, maar zij zal, gezien de wenschen in de Kamer, de mogelijkheid overwegen om ook anderen dan zichzelve bij de voorbereiding te betrekken. Maar de Regeering geeft de gren zen en den omvang der grondwetsherziening aan. Wat zijn uitlating over devaluatie betreft, die hem de opmerking had bezorgd, dat deze bedenkelijk riekte naar dictatuur", zeide de minister, dat, wie dan wèl devaluatie wilde, maar achter de regeeringstafel moest gaan zitten, maar dat de huidige regeering' daarvan niets wilde weten. Een accoord aangeboden. Ongeveer 20 pet. uitkeering verwacht. De firma J. Schaap Lzn. te Wormerveer heeft aan haar schuldeischers een accoord aangeboden. De raadslieden der firma, de accountant J. H. M. H. de Rode en mr. J. de Vrieze te Am sterdam hebben aan de schuldeischers een ontwerp-accoord toegezonden en het ter griffie van de rechtbank te Haarlem gedeponeerd. Volgens het aangeboden accoord zullen de huidige bewindvoerders, de heeren mr. L. V. Hoog en de accountant J. van der Kreeken te Haarlem de zaak liquideeren alsof het een faillissement ware. De schoonvader van den heer Schaap doet afstand van de hem toe komende uitkeering ter zake van zijn vordering op f 123.000 en stelt bovendien een bedrag van f 150.000 beschikbaar voor de crediteuren, dit alles onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat van alle crediteuren volledige kwijting en decharge wordt verkregen. De rechtbank zal nu een dag vaststellen, waarop de stemming over dit accoord plaats vindt. Als y, van het aantal schuldeischers, vertegenwoordigende »/4 van de totaalschuld, vóór het aangeboden accoord stemt, is het aangenomen en zijn alle crediteuren er aan gebonden. Men vermoedt dat de uitkeering ongeveer 20 pet. zal bedragen. UITBREIDING CINETONE. Begin van den bouw In Januari te wachten. Naar het Hbld. verneemt, zijn de plannen voor de uitbreiding van de Amsterdamsche filmstudio s van Cinetone in een dergelijk sta dium gekomen, dat men met den bouw in het begin van Januari hoopt te beginnen. Overwogen wordt om in de toekomst slechts dan, wanneer de studio's niet verhuurd zouden zijn een eigen productie te begin- iten. Plannen zijn ër reeds, doch vaste vormen hebben die nog geenszins aangenomen. Tweede Kamer. Omtrent de voortgezette behandeling der begrooting van Binnenlandsche Zaken in de Dinsdagavond gehouden vergadering der Tweede Kamer diene nog het volgende: De heer Ver voorn wil den zomertijd geheel afschaffen. De heer Westerman (nat. herstel) zegt, dat door verschillende bepalingen, zoo genaamd ter bescherming der zeden, som mige gemeenten de risée worden van het buitenland. Zelfs de sport wordt hier en daar stelselmatig tegengewerkt. Minister aan het woord. Van het antwoord van den Minister van Binnenlandsche Zaken ver melden wq dat van hem een voorstel tot afschaffing van den zomertijd niet te ver wachten is. Bij een zoo gemengde bevolking kan de regeering niet sluiting van bioscopen en dansgelegenheden bevorderen. Hier ligt een taak voor de ouders. Bij afd. n Binnenlandsch Bestuur criti- seert de heer Steinmetz (r.-k.) het in grijpen door de regeering jegens gemeente besturen en andere publiekrechterlijke licha men. De heer Wendelaar (lib.) bespreekt de werking der Kieswet met het stelsel Dhont. De regeering overwege wijziging volgens het stelsel der beste verhoudingen in plaats van dat der grootste gemiddelden, waarvan de groote partijen profiteeren. De heer Drees (s.d.) zegt, dat het optre den van den minister bedenkelijk is voor de zelfwerkzaamheid der gemeenten. Er is gespoken over de benoeming van sociaal-democraten tot burgemeester. De mi nister gaat af op de principieele houding der S.D.A.P. Spr. moet dit afkeuren. De heer Groen (r.k.) bespreekt de po sitie van noodlijdende kleine gemeenten en komt eveneens op tegen den druk van het centraal gezag op de gemeenten, inzonder heid op de kleine. De heer Bakker (c.h.) acht moreel ge vaar bij het regeeringsingiqjpen. De heer Smeenk (a.r.) bespreekt even eens de quaestie van het ingrijpen en drihgt aan op bespoediging ten aanzieD van bij dragen aan noodlijdende gemeenten. De heer Kampschöer (r.k.) bespreekt de quaestie der plaatse ijke protectie. De heer Van Zadelhoff (s.d.) zegt, dat hij zijn bezwaren tegen de Burgerwacht en Vrijwilligen Landstorm te berde zal bren gen bij het wetsontwerp tot het tegengaan van particuliere machtsvorming. De heer Kooiman (v.d.) waardeert, dat we den laatsten tijd minder hebben gehad het z.g. regeeren per circulaire. Het uitsluiten van iederen sociaal-democraat van benoeming tot burgemeester gaat te ver. De heer Lingbeek (herv. geref.) klaagt over bevoorrechting van roomsch-katholiekcn en christelijk gereformeerden bij de benoe mingen van burgemeesters. De heer Sneevliet (rev. soc.) zegt, dat verschillende burgemeesters, o.a. die te Gro ningen, het recht van vergadering aantasten door aandrang te oefenen op zaalhouders, om hun zaal aan bepaalde groepen niet te ver huren. De heer Vos (lib.) had een uitvoerig be toog willen houden over de autonomie der gemeenten, doch kan zich nu grootendeels aansluiten bij den heer Kooiman. Nadat de Kamer een aantal kleine wets ontwerpen heeft aanvaard, worden de alge meene beraadslagingen over de Rijksbegroo- ting voortgezet. De heer De Geer (c.h.) zegt, dat het allerminst zijn bedoeling is, dat een alge meene preventieve censuur zal worden inge voerd. Maar het moet mogelijk zijn, dat de verschijning van een blad, dat door repres sieve controle met den rechter in aanraking komt, a's bijkomende straf voor een zekeren tijd wordt verboden. De heer De Visser (c.p.) beklaagt zich, dat de heer Roestam Effendi en hij, niet tot Indië worden toegelaten, hoewel zij er zich als Kamerleden op de hoogte willen stellen. Maar een fascist als de heer Musssrt, die ter wille van Duitsche belangen naar Indië gaat, wordt er met onderscheiding behandeld. Spr. dient moties in ten gunste van een heffing in eens op vermogensbezit, maar ze worden niet voldoende ondersteund om in be handeling te kunnen komen. De heer Bierema (lib.) waardeert, wat de S.D. voor de socia'e wetgeving zijn, maar zij moeten het monopolie daarvoor niet op- eischen. Tegenover de socialisatie, waartoe het Plan van den Arbeid leidt, staan de liberalen, af wijzend. Spr. uit zijn levendige voldoening over het feit, dat de minister heeft verklaard, wel met de Kamer mee te willen gaan, als deze de verhóoging der omzetbelasting en de ver laging van den accijns op bier en gedistil leerd achterwege wil laten. Noodzakelijk is aanpassing. Ook wat de' loonen betreft. Maar overdréven Was, wat de' heer Matthijsen heeft gezegd, n.1. dat aanpas sing zou voeren naar een loonsverlaging van 40%. Krachtige maatregelen moeten worden ge nomen om de kosten naar beneden te bren-r' gen. Men kent den toestand te Roterdam. Op het oogenblik wordt Antwerpen zelfs meer en meer importhaven voor Nederland. Er is' dus „periculum in mora". De heer J. ter Laan (S.D.) Hij dient een motie in, waarin de Kamer uitspreekt, dat het voornemen der regeering, om op de salarieering van het jeugdige personeel een aanzienlijke verlaging toe te passen, tot ongewenschte toe- standen en verhoudingen moet leiden, en waarin hij de Regeering uitnoodigt, van dit voornemen af te zien. De heer Aalberse (R.K.) meent, dat een commissie wel dienstig zou zijn voor een al zijdige voorbereiding van de grondwether ziening. De eigenlijke oorzaak van de moeilijkheid, om een parlementair kabinet te vormen, is de overheersching van het staatkundig-principi- eele door het economische. De heer J o e k e s (V.-D.) zegt, dat de grondwetsherziening, al is zij van beperkten omvang, betrekking heeft op belangrijke onderwerpen. Daarom verdient voorbereiding door een commissie aanbeveling. De heer Teulings (R.-K.) betoogt o.a. de wenschelijkheid van invoering eener vrijge zellen belasting, die heel wat aanvaardbaar is dan een verhooging der Omzetbelasting. Spr. heeft over devaluatie een debat ge- wenscht in zakelijke sfeer. Maar het ant woord der regeering, dat zij het toch niet doet, is niet bevorderlijk voor het scheppen van die sfeer. De heer Schouten (a. r.) acht een staats commissie ter voorbereiding van de grond wetsherziening onnoodig. Inzake de belastingvoorstellen heeft de mi nister van Financiën groote tegemoetkomend heid jegens de Kamer getoond. Minister C o 1 ij n zegt, dat hij moeilijk kan discussieeren met sprekers, volgens wie de tegenwoordige maatschappij moet worden ver vangen door eene volgens andere beginselen, hetzij van Stalin, hetzij van Trotzki. Als de heer Westerman concrete klachten uit in spr.'s kabinet, zal spr. ze onderzoeken. Tot erkenning van Rusland is de regeering niet bereid. De vertegenwoordigingen van dat land zijn een centrum van propaganda in koloniën. De regeering vindt een staatscommissie voor grondwetsherziening onnoodig, maar zal, gezien de wenschen in de Kamer, de moge lijkheid overwegen om ook anderen dan zien- zelve bij de voorbereiding te betrekken. Het rapport der particuliere wapenindustrie zal worden bekend gemaakt. Minister Oud wijst er op, dat men eerst langs ge.e'.delijken weg tot aanpassing moet komen. Sociale overwegingen verzetten zich ertegen, dat wij dadelijk naar een lager niveau gaan. Minister Oud betwist den heer Alberda, dat er volgens het Plan van den Arbeid meer uit de opbrengst der successie- en der vermogens belasting zou kunnen worden gehaald. Gaarne wil spr. erkennen, dat er in het Plan onder deden zijn, waard om bezien te worden. Maar de sociaal-democraten moeten niet zeggen, dat het de oplossing van de crisis geeft. Nog op verschillende opmerkingen gaat de Minister in. De Kamer keurt vervolgens zonder debat en hoofdelijke stemming goed de begrootings- I hoofdstukken Huis der Koningin, Hooge Col- leges van Staat, Nationale Schuld en Onvoor ziene Uitgaven, alsmede de wet op de mid delen, waarna de vergar.ering wordt ver daagd tot hedenmiddag. DISCONTOVEULAGING. Van 4 tot S'/2 i De Nederlandsche Bank zal met ingang van heden haar tarieven met een half procent ver lagen, waardoor het disconto 3% wordt en de overige tarieven 4 Naar waarneming verricht in den morgen van 14 November. Medegedeeld dooi net Koninklijk Meteorologisch Instituut. Hoogste stand 770.3 te Krakau. Laagste stand 734.7 te Vestmanöer. I Verwachting: Meest matige tijdelijk Z.W. tot Z. of Z.O. wind. Aanvankelijk licht tot half bewolkt, later weet toenemende bewolking met toe nemende regenkans. Weinig verandering in temperatuur. Barometerstand te Den Helder 759.8. De nieuw benoemde burgemeester voor Te xel, Mr. Kamp, bracht Dinsdag met zijn echt- genoote een bezoek aan onze gemeente. Naar we vernemen, zal Mr. Kamp nog niet deze week zijn intrede in onze gemeente doen, waarschijnlijk zal dit eerst over vier weken geschieden, daar Mr. Kamp nog niet direct z|jn werkzaamheden in den Wieringermeer- polder kan vaarwel zeggen. Naar de voorzitter vart het comité tot feestelijke ontvangst van p-pmeester ons mededeel*., neer tebestuur bezwaar tegen^"taUa- burgemeester, wanneer de 7ui tie nog niet is geschied. Het programmanat dus zoodanig worden gew.jzigd da na mi komst te Den Burg eerst de off. zal plaats hebben, en daarna eerst défilé van schoolkinderen, vereenigingen, enz. Den Hoorn. VERGADERING IJSCLUB „DE GEUL Maandagavond 8 uur vergaderden de leden van de ijsclub „DE GEUL" te Den Hoorn in „Loodsmans Welvaren", aldaar. De vergade ring was als gewoonlijk goed bezet. De voor zitter de heer P. B. Riteco, wees er in zijn openingswoord op, dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging niet rooskleurig is ge weest. De secretaris, de heer Drijver, las hierna een keurig jaarverslag voor. Uit de rekening van den penningmeester stippen we het volgende aan: Ontvangen J 113.03, geleend 30.—. Uitgegeven was 132. Het aanleggen van ie kade had 59 gekost, terwijl de heer )ac. Lap Kz. nog twee dagen twee paarden en karren had beschikbaar ge steld, waarvan het bestuur met dank mel ding maakte. De ijstent werd voor de wintermaanden verhuurd aan den heer Lenoble voor 1 gul den per dag en 5 gulden voor den eersten dag. Het bestuur zal papieren bekers ver strekken. Voor de zomermaanden was een huur aangeboden van 12 gulden, doch het bestuur achtte dezen prijs te gering, met het oog op de kosten van overplaatsing, zoodat daar niet op ingegaan werd. De contributie werd vastgesteld op 50 ets., plus een bedrag van 20 ets., tot stijving van de kas, welk laatste oedrag geheven zal wor den op den eersten dag, dat er ijs op de baan komt. Als bestuursleden werden met zoo goed als algemeene stemmen herkozen de heeren: A. Slegh en P, Boon, tot penningmeester werd gekozen de heer Klaas Lap. De heer M. du Porto wenschte vorig jaar deze functie nie» meer te vervullen, doch had, daar er toen geen liefhebber voor te vinden was, deze nog tijde" r~ Bij de rondvraag verzocht de heer S. Lap wat meer water op de baan te laten loopen. De voorzitter deelde meede, dat het voornemen bestaat de baan 15 Nov. onder water te zet- ten. AMSTERDAM, ló Nov. Veemarkt. Aangevoerd: 250 vette kalve ren le kw. 53—57 cent, 2e kw. 46—52 cent, 3e 'kw 40—45 cent per kg levend gewicht; 22 nuchtere kalveren j 36.50, 143 varkens, veescnvarkens 90-110 kg 51-52 cent. zware varkens 6051 cent, vette varkens 49—50 cent pei kg (lactgew. Ter veemarkt waren heden 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Nov. NOORDSCHARWOUDE, 13 Nov. Aanvoer: 1200 kg blauwe eigenheimers 2.60 5200 kg ilen: grove 2.30, uien 2, drielingen 1.10- -1.20, gele nep 2.60; 13,200 kg roode kool 2.605.90; 300 kg gele kool 3.70; 550 k| adijvie 0.50, alles per 100 kg. SCHAGEN, 14 Nov. 8 paarden 150350; 74 geldekoeien (magere) 90—140; 54 geldekoeien (vette) 140200; 12 kalf koeien 140190; 65 vaarzen 60—130; 19 grakalveren 40—60; 86 nuchtere kalveren 612; 25 schapen (magere) 1015; 165 schapen (vette) 1622; 160 overhouders 812; 18 var kens (vette) per kg 0.400.42; 116 biggen 1114; konijnen 0.401.50; 24 kippen 0.300.70; eenden 0.45; haantjes 0.20 0.70. PURMEREND, 12 Nov. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, wegende 31,000 kg kaas. Hoogste prijs 18.50. Handel goed. De Heer en Mevrouw J. KRIJN EN Blok, geven hierbij kennis van de geboorte hunner Dochter MAR8ARETHA JEANNETTE. Den Helder, 12 Nov, 1935 Zuidstraat 16. Verloofd: TRJNTJE KOK en TOM SLUIK. Den Helder, 16 Nov. 1935, Bassingracht 55. Ui recht, Steyustraat 8. Inplaats van kaarten. Omi'-rtrouwd H. OOSTENDORP en A A. HENDRIKS. i- Den Helder, 13 Nov. 1935. Ir Jonkerstraat 10. 9 Jonkerstraat 43. 9 Huwelijksvoltrekking 28 Nov. a.s. Ondertrouwd SIMON BAKKER en AOA DAL Velsen, 13 Nov. 1935. Huwelijksvoltrekking 28 Nov. a.s. ie Velsen. Den Helder, Weezenstraat 41. Santpoort, Rijksweg 464. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden trof ons een zware slag; door een noodlottig ongeluk is plotseling van ons heengegaan, onze ge liefde Zoon, Broer en Zwager. SIMON BAKKER, in den ouderdom van 21 jaar. Namens zijn diepbedroefde j Ouders en Familie: R. N. BAKKER. Den He der, 12 Nov. 1935. Jan in 't Veltstr. 150. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Vrijdag 15 Nov. a.s., 1 u„ vanuit het sterfhuis op de Algem. Begraafpl te Huisduinen. Koningstraat 85, Tel. 4S2. Sluisdijkstraat 39, Tel. 162. Geen geld of goederen af te geven op mijn naam. daar door mij niets wordt betaald. Janzenstraat 17. *- fjvJiv.F tem wm m Dat is iets fijns I „Soep-zondef- moeite"...maar bijzonder lek ker. 10 borden heerlijke, krach tige Julienne- soep maakt U uit één blikje FIN O van 20 cent! - Probeer maar eens! Heden overleed plotse ling, ouzo innig geliefde Moeder, Zuster, Behuwd- eu Grootmoeder, de Wed NEELTJE HENDRIKSE geb. FRANSEN, iti den ouderdom van 62 jaar. Uit aller naam J. HENDRIKSE. Den Helder. 13 Nov. 1935. de ia Reijstraat 2a. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Zater dag 16 Nov. 12 u., vanuit liet Ned. Herv. Diaconie huis 2e Vroonstr. 2, op de algemeene begraaf plaats te Huisduinen. 0a Heer en Mevr B. C. MEURS SClDUrEN KRUYT zullen op 17 en 24 November van 3- 5 u. gaarne bezoeken ontvangen. Den Helder Timorlaan 19 Geen geld ot goederen a te geven op mijn naam daar door mij niets wordt betaald. R. SMIT, Keizersgracht 16 bpaan voor den nooa, Bb maakt kleintjes groot" J Mwywodcn Vooruitbetaald 10ct. p regel I minimum Niet vooruitbet: ISct.p. regel40en60c. Zonder risico kunt U, door ijverig, eerlijk en actief te arbeiden, van 10. tot f 4 0.— per week verdienen. Br onder No. 1221 Coper- nicuspiein 12. Den Haag. Een net MEISJE gevraagd van half 8 tot 12 uur, goed k werken, loon f 3.25 p. week. Z. g. g. onnoodig aanmelden. Adres: Loodsgracht 7. Door groot verzekeringsbedrijf ACT EVE AGENTEN gevraagd. Ruime verdienste per wek gegarandeerd. Directe indienst treding. Brieven onder No. 977, aan het Bureau van dit blad. aatyfeiwien vooruitbetaald: 10 ct. p. regel 1 minimum Niet voorultbet15 ct. p- regel 40 en 60 c Te huur Slaapkamer voor 1 of 2 personen en tevens te koop een zw. mahonie LinnenKast, 2-p. Ledikant m. dried. bed en stoelen. Adres: Sternstraat 7. Zonnige Zit Slaapkamer, in klein gezin (Centrum) 3.50. Adres: JANZENSTRAAT 6. Te huur een mooi WOON HUIS, Wilhelminasfraat34 Huur prijs i 4.90 p. w., water vrij. Adres:. Het Woningbureau, Westst raat. 100. Te huur een mooie Zit- en Slaapkamer op nettten stand, met of zonder pension. Adres: Bureau v. d. blad Te huur een moderne WONING, Violenstr. 81, huurpr. billijk. Adres: Krugerstraat 11. Te huur het nette Heeren huis Weststraat 31, bev. zes kamers, badkamer enz., huur 44.50 per maand. Adres: Emmastraat 88. Te huur in de Soembastraat het perc No. 20, huurprijs zeer billijk. Te bevr. Koningstraat 47. Te huur Gar?ge, pl. v. 10 auto's, en We kpl. f 9 00 p. w. Gr. Werkpl. met pl. v. auto, f 2.00 p. w. LONDON, Hertzogstraat 52. Te huur modern Huis Lorentz- straat bij Overweg, 6.50 p. w., water vrijBurgerwoonhuis Basstraat 61, 4.50 p. w.. water vrij. Adres: „DE SCHAKEL", Ruyghweg 70. Te huur aardig Huis Blom- steeg 3, 2.75 p. w., w. viij. Adres: Woningbureau Dekkek, Koningdwarsstraat 41. Te huur het goed onder houden Woonhuis Stations straat 19. Te bevragen aldaar. WONING te huur, Vijzeldwarsstraat 159, f 2.50 per week, water vrij. Te bevragen: Westgracht 53. Te huur modern Hoekhuis, Ooievaarstraat 74, mooi uitzicht 4 siaapk., vaste wascht., water vrij, f 7.- p.w. Inl. Dijkstraat 41. Te huur perceel DE RUYTERSTRAAT 38. Te bevr.: Wilhelminastr. 6. Per 1 Dec. gerief. HUIS Singel 110, bevatt. o.a.: drie siaapk., bijkeuken en schuur, keurig onderhouden, f 32 50 per maand. Te huur mooie ruime Woning v. Speykstr. 40, huurpr. f 6 .50 p.w. w. inbegr.mooie Woring Brakkeveldw. 148, f 6.— p.w., w. inbegr. Te bevr. FELS, Weststraat 46. Te huur het WOONHUIS, boven Bat'a Keizerstraat, riant uitzicht, 3 kamers en suite, keuken, 1 groote en 3 kleine slaapkamers, Adres: Het Woningbureau Weststraat 100 en Koningstraat 55. %ivmen Voorullbeu iJ. 10 cl. p. regei mliilmuM Niet voorultbet15 ct. p. regel j 40 en 60a. WIE HELPT net, werkloos gezin deze maand 10 dagen met een bevalling? Brieven met ver langd loon onder No. 972, aan het Bureau van dit blad. WIE HELPT zakenman aan f 300.—. Ruime borgstelling. Brieven onder No. 975, aan het Bureau van dit blad. BURGERKOSTHUIS gevraagd. Br. met prijsopg. onder No. 976, Bureau van dit blad. en VERTEGENWOORDIGER gevraagd voor het afsluiten van abonnementen op hoogstaand periodiek, bij ODenhnrë instellingen enz. Prettige, loonendo werkkring, na korte voor bereiding salaris en provisie. Brieven onder No. 974 aan het Bureau van dit Blad VERLOREN: PORTEMONNAIE- Tegen belooning terug te be zorgen: Weststraat 63.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 6