Raadsels 1 VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP m NIEUW Hagedisje gaat naar schoei. Een avontuur op de tijger jacht. n- .JUTTFRTJE ZATERDAG 16 NOVEMBER 1935 PAG. 7 Nieuwe Raadsels. UIT BET BINNENLAND Verbinding tussen Gouwe en Hollandse Ysel bijna gereed. Ter verbetering van de vaarweg Rot terdamGoudaAmsterdam heeft men een- nieuwe scheepvaartverbinding ge maakt tussen de Hollandse Ysel en de (•ouwe ten westen van Gouda. Dit werk, dat millioenen guldens heeft „ekost, is thans bijna gereed. De wereldjamboree in Nederland. In 1937 zal de wereldjamboree in Neder land gehouden worden. Voor wie niet mocht weten, wat een wereldjamboree is, zij hier medegedeeld, dat dit een samenkomst is van padvinders uit alle delen der wereld, die dan 2 of 3 weken samen in een kamp zullen worden ondergebracht. Vermoedelijk zal dit kamp in Vogelen zang bij Haarlem opgeslagen worden. De Noord- en Zuidhollandse Redding-maatschappij. De Noord- en Zuidhollandse Redding maatschappij vierde Maandag j.L haar 111-jarig bestaan. Sedert de oprichting werden 5762 schip breukelingen gered. UIT HET BUITENLAND Zó hoog was nog nooit een mens geweest. Na een gevaarvolle tocht hebben kapi tein Albert W. Stevens en kapitein Orvil Anderson met hun ballon „Explorer II" in ruim 4 uur een hoogte bereikt van 22.612 meter. Dit is de grootste hoogte, die ooit door een mens bereikt is. De eerste, die een tocht naar de stra tosfeer (dit is de luchtlaag boven een hoogte van 11.000 m.) gemaakt heef*, was Professor Piccard uit Brussel, die in 1931 een hoogte van 16.000 m. bereikte. De oorlog In Abesslnië. Ook deze week zijn de Italianen weer verder Abessinië binnengerukt. Bijna ge heel Ogaden, de provincie in het Zuid- Oosten van Abessinië, is nu in hun bezit, terwijl ze ook van uit het noorden verder Abessinië zijn binnengetrokken. Maar het beviel hem niet erg En hoe hij burgemeester van het Hagedissendorp werd. door Else EkkersDe Vries. De kinderen moesten allemaal verschrik kelijk lachen. Hagedisje werd er verdrietig viti. Zijn oogjes keken verschrikt naar links en naar rechts. De juffrouw liep weer naar hét bord en zei: „Nu gaan we sommen maken." „Hè?" vroeg Hagedisje angstig. „Sommen! En die het verkeerd doet, moet schoolblijven." „Wat verkeerd doet?" „De sommen, domoor!" „Wie?" „Jij!" „O-o-o! Maar...! „Maar wat?" „Wat is schooi blijven?" „Jij blij. hier tot de sommen goed zijn." „Goed?" „Ja" „Wat is dat?" „Als ze niet fout zijn natuurlek." „Wat is fout." „Fout is niet goed." „Fout is niet goed," herhaalde Hagedisje bij zichzelf. „Dan is goed niet verkeerd, niet fout", zei de juffrouw. Hagedisje werd er helemaal paars van, zó diep dacht hij na. En weer begon de juffrouw met het krijt op het bord te schrijven. Nee, daar begreep Hagedisje niets van. Zijn handjes willen het potlood ook niet meer vasthouden. En het is zo koud! De zonnestraal is weggegleden „De zon houdt ook niet van de school," dacht Hagedisje treurig. „En ik ook niet. De zon niet, en ik ook niet." „Twee maal twrn is... hoeveel, Hage disje?" vroeg d juffrouw. Hagedisje deed zijn mond open maar er kwam geen geluid uit. „Jij zit te gapen," zei de juffrouw boos. „Antwoord!" „Wat?" vroeg Hagedisje onschuldig. „Op m'n vraag," zei de juffrouw kwaad. „Maar wat... war was... het ook weer?" vroeg Hagedisje voorzichtig. „Zo gaat de tijd om," dacht hij bij zichzelf. „Ik... heb... gevraagd..." „Ja?" „Ik... heb... gevraagd..." „J-ja... u hebt... gevraagd..." Hagedisje vond het niets leuk op school. Woeps! Daar viel de >.ordedoek naast hem neer. Zo vlug als wat glipte Hagedisje de bank af, naar de deur toe. En nu was hij weer buiten! Heerlijk! De andere hagedis sen vroegen hem nieuwsgierig, waar hij geweest was. En Hagedisje vertelde trots, wat hij be leefd had. „Ik heb daar dingen geleerd,, waar jullie zelfs niet van gedroomd hebben!" verklaarde hij pedant. „Dingen, waar jullie geen kaas van ge geten hebben." Hij hief zijn kopje hoog op, en zijn oogjes keken ver weg, naar de ho rizon. En de andere hagedissen hebben toen maar dadelijk besloten, om hem tot burge meester van het Hagedissendorp te maken! 466. EINDE. De tijger sloeg zijn tanden in mijn vlees en droeg me zo het bos in. Geen geweer maar wel twee revolvers in mijn gordelriem door TOM PALGRAVE. Ik was eens op een tijgerjacht in Brits- Indië. En toen heb ik toch zo iets ver schrikkelijk griezeligs meegemaakt! Maar ik zal het allemaal precies ver tellen, hoe het gebeurd is, en niet eerst het eind. We hadden de hele morgen gejaagd, en en we hadden allemaal honger gekregen. Eindelijk hadden we een prettig hoekje gevonden op een ïpen plek, die omgeven werd door dicht itruikgewas. Daar hiel den we halt. .k stond het dichtst van allemaal bij het struikgewas. Ik had mijn geweer naast me neer gelegd, en ik wilde net iets aan mijn knecht vragen, toen ik takken hoorde kraken, en op hetzelfde moment sprong een reusachtige tijger, een koningstijge op me. Je begrijpt, dat ik schrok! Ik wilde me op zij gooien, maar daar voor was het al te laat. Ik voeide, hoe het zware .ichaam van het dier ip me neer kwam, en toen viel ik in onmacht. Toen ik weer wakker werd, bungelde ik onder de kop van de tijger, die me in mijn borsi had. En een pijn uat ik had, een pijn! Zoiets was me nog nooit overkomen, en daarna ook niet. Daarom zal ik het ook nooit van mijn leven vergeten. Het dier had me niet alleen in mijn borst beet, maar ook in mijn bovenarm. Nee, het was werkelijk niet leuk hoor, dat beloof ik je. En bij elke beweging die ik maakte, had ik nóg meer pijn. Ik ge loof dat het daardoor kwam, dat ik op eens vast besloten waj, om een eind aan mijn toestand, die heus niet te benijden was, te maken. De tijger hield me zó beet, dat mijn hoofd en mijn rechterarm naar de linker kant van het dier gericht waren. En mijn hoofd was zó dicht tegen het lichaam van de tijger gedrukt, dat het net leek of ik vastgeschroefd was. Maar mijn arm kon ik tenminste be wegen. Gelukkig, want daardoor kon ik bij mijn gordel, waarin ik twee revolvers gestoken had die morgen. Dat doen jagers anders nooit, maar mijn moeder had gezegd tegen mij, dat ik het moést doen voor alle zekerheid. Het kan immers nooit kwaad, Tommy! had ze gezegd, nou, en gelijk had ze! En gelukkig maar, dat ik die revolvers bij me had. Want anders was ik vast op gegeten door het dier. Geen leuk idee hoor! Ik haalde mijn ene revolver uit mijn gordel en vuurde. In de richting van de hartstreek. Maar ik schoot blijkbaar mis, want het enige gevolg was, dat de tijger nog sneller liep. Toen bleef mij niets anders over dan mijn twede revolver uit mijn gordel te halen. Ik schoot... en dit keer raak. Het lichaam van de tijger schokte plotseling. Maar op hetzelfde moment werd ik weer bewusteloos. Toen ik eindelijk weer wakker werd, zag ik* om me heen de gezichten van mijn vader en zijn vrienden, waarmee we op jacht waren gegaan. En naast me lag het lijk van de tijger. Ik werd toen gauw weer terug ge bracht naar huis. Wat een hele reis was. Maar daar merkte ik niets van, want de eerste dagen was ik bewusteloos. Ik werd erg ziek. Weken lang moest ik in bed blijven. Dat vond ik prettig, on danks het ontzettend warme weer, zooals we dat in Indië altijd hebben. Dat was een teken, dat ik werkelijk erg ziek was. Nu zijn we weer terug in Engeland, en het vel van de tijger, met de kop eraan, ligt in de vestibule, vóór de haard. En ledereen, die bij ons komt en het nog niet mocht weten, vertelt mijn vader, wie die tflger geschoten heeft. Wat niet erg pret tig is, want dan word ik altijd zo ver schrikkelijk m ue hoogte gestoken. „Heb jij nog last met je kinderen, dat ze jokken?" „Nee, ik heb er meer last van dat ze me op de meest ongeschikte oogenblikken de waarheid vertellen." De oplossingen van vorige week zijn: L Prins, Tante, Barst, Radijs, Pruis, Parijs. 2. De knecht neemt er vier af en plaatst de andere diamanten, zoals deze tekening hiernaast aangeeft. Goede oplossingen ontvangen van: Fransje v. E„ Piet D., Joop v. B., Fietje K„ Catrien W., Dientje v. M., Jansje L., Adri M., Maartje T., Jeanne G., Jan L., Tine W., Nelly K„ Rietje W., Beppie V., Henk T., Johanna K., Dirkje T., Net- tie H„ Arie de G., Marie H„ Catrien K„ Beppie R., Loesje F., Zilverschoon, Thea B., Toon T., Johan en Cornelis L„ Annie H., Wim v. W„ Tine B, Lena H., J. B. Annie S. L Wanneer heeft een haas tandpijn? H. Wat kan je nooit nat maken? Hl. Wat is de middelste letter van het abc? eu kinderen kwamen naar hem toegelopen. In vlugge, onverstaanbare taal vertelde hij kun hoe ze aan hun gevangene waren ge komen en aan hun gezichten was te zien, kut ze het een buitenkansje schenen te yinden, dat Peter een der hunnen was ge- Worden. 254. Ook voor Wip bestond veel belang stelling en er werd beraadslaagd, hoe ze het meeste voordeel uit die twee zouden kunnen trekken. Nu begon men met het avondeten en de gebraden reebout smaakte Peter best, want hij had flinke honger Flip smulde ongezien mee en de twee vrienden verheugden zich er al op, dat zij de zigeuners op hun tijd bij de neus zou den nemen. 255. De vuren doofden langzamerhand uit en de zigeuners maakten zich klaar om te gaan slapen. Rinaldo kwam Peter's han den en voeten vastbinden, hij mocht eens ontsnappen! Ook Wip kreeg een lus om zijn staart en zoo werden ze in een tent gestopt, waar ze in een hoek een bundel vies stro vonden, dat voor hen als bed be stemd was. 256. Twee zigeuners kropen in een an dere hoek om hen 4e bewaken. Een luid ge snurk verried al gauw dat al de bewoners van het kamp in diepe slaap waren, maar Peter sliep niet. Al die vreemde gebeurte nissen hielden hem wakker, ook lag hij niet gemakkelijk en de banden om zijn enkels en polsen deden hem pijn.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 15