XI AT ÜPiif GEMENGD NIEUWS HELDERSCHE COURANT VAN DTNfiOAG IQ NOVEMBER 1935.1 EEN ACCURAAT MENSCH draagt een LACO-HORLOGE! la. 8EEMSTERB0ER Vonnis in de Paleiszaak. Kerken bestolen. De Drente leeggepompt. Fietsen- en Winkeldiefstallen. Verkeersfout. De verzonken schat. Doodelijke val. De Ossche Onderwereld voor de Bossche rechtbank. Fraudeleus bereiden van margarine Inbraken in kerken en scholen. Motorbakfiets rijdt te water. Verkeersslachtoffers in de hoofdstad. Offerblokken geplunderd. Ongeluk met een lift. De dappere horlogemaker Voor den Politierechter te Alkmaar. 4D K.N.V.B. T NH.V.B. LACO-HORLOGE! la. BEEKISTERBOER Helder speelt I I tegen Zaandijk. Binnenland Ex-directeur krijgt t'/i jaar ge- vaageatatnl; coramkiaris l*j jaar. De Amsterdamsche rechtbank heeft Zaterdag den ex-directeur van de N.V. het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam wegens het publiceeren van een onware balans en wegens verduistering veroor deeld tot 254 jaar gevangenisstraf en den gewezen commissaris van bet Paleis wegens het medeptegen van verduistering tot een jaar en negen maanden gevan genisstraf. Tegen de verdachten was geëischt drie jaar gevangenisstraf en twee jaar gevan genisstraf met' aftrek van de helft van den in voorloopige hechtenis doorgebrach- ten tijd. De rechtbank achtte de bewezen feiten van «eer ernstigen aard, omdat de directeur het beheer had over de zaken van de N.V. het Paleis voor Volksvlijt, waarbij de financieele belangen van een groot aantal personen be trokken waren. Het plegen van deze malver saties werd gemakkelijk gemaakt, omdat dé Comissarissen op de boeken niet de minste controle uitoefenden, nog gezwegen, dat een hunner een werkzaam aandeel heeft gehad in deze malversaties. De directeur had op zijn kantoor een aan tal medewerkers om zich gegroepeerd, die volkomen van hem afhankelijk waren; daar door werd het hem gemakkelijk een sfeer te scheppen, waarin hij. zonder op tegenstand te stuiten, zijn malversaties ongehinderd kon voortzetten. Ten aanzien van de straf voor den directeur heeft de Rechtbank rekening gehouden met den gevorderden leeftijd van dezen verdachte. Drie knaapjes, die in opdracht van drie jongemannen „opereerden." Sinds Januari werden in tal van kerken van Westelijk Noord-Brabant de offer blokken gelicht. Ofschoon men alles in het werk stelde om de dieven te achter halen, gehikte dit niet. Aan den burge meester van Ginneken, jhr. mr. Th. Sarraris komt de verdienste toe deze offerbloklichters thans te hebben ont maskerd. Onder de talrijke kerken, welke door de diéven bezocht, werden, behoorde ook de R.K. kerk te Ginneken. Meermalen werd papiergeld uit offerblokken ontvreemd. Dit gaf den bur gemeester aanleiding het kerkgebouw voort durend onder bewaking te stellen. Een rechercheur verstopte zich in de kerk. Dan koos hij een biechtstoel, dan een preekstoel tot stelling. Voorts werden dusdanig spiegels opgehangen, dat hjj voortdurend de offer blokken in het oog kon houden. Daar zag hij een jongen zich op verdachte wijze bij het offerblok opstellen. De veertienjarige knaap werd door den rechercheur aangehouden. Voor den burgemeester gebracht en aan een streng verhoor onderworpen, bleef de knaap hardnekkig ontkennen met het offerblok- lichten iets uit te staan te hebben. Ook een tweede verhoor leverde geen resultaat op. Echter kwam men tot de ontdekking, dat de jongen in verschillende kerken was gezien, waar offerblokken gelicht waren. Tal van be zwarende bijzonderheden kwamen daarbij voor hem aan het licht. Een derde verhoor onderging de knaap en thans bekende hij. Het bleek, dat hij met zijn beide broers van elf en twaalf jaar door een drietal inwoners van Breda er op uit gestuurd werd om geld uit offerblokken weg te nemen. Dit waren drie jongelui van resp. achttien, negentien en twnitig jaar. Deze drie oudere jongens trok ken door de Baronie van Breda en opereerden in tal van kerken, ieder van hen nam steeds een kleinen jongen mede. De oudere knaap forceerde met beitel en hamer het offerblok, en aan den kleinen jongen werd dan overge laten om met zijn handje door de nauwe spleet, welke in het offerblok gemaakt was, het geld weg te nemen. De drie oudere jon gens werden door de Bredasche recherche aan een streng verhoor onderworpen. Zij legden een volledige bekentenis af, en gaven toe in zestien gemeenten van de Baronie van Breda de offerblokken gelicht te hebben. Alleen in Breda bezochten zij niet mindér dan elk kerkgebouw, waaronder de kathe draal. de sacramentskerk en de kerk van het Heilig Hart. Een groot bedrag bestemd voor liefdadige doeleinden werd door hen in den loop van het jaar ontvreemd. De drie kleine jongens zijn voorloopig aan hun ouders teruggegeven. De drie groote jon gens zijn ter beschikking van den oficier ge steld. Thans kijkschip. De heer Erank Rijsdijk is met de werkzaam heden op de „Drente" op het strand van Eg- mond zoo ver gevorderd, dat het publiek kan worden ontvangen. Het schip is leeggepompt en is nu vrij van water en zand. De gevolgen hiervan zijn al dadelijk te constateeren. De „Drente" is eenigszins omhoog gekomen; het schip maakte slachtzjj naar den zeekant en heeft zich nu opgericht, waardoor het recht is komen te liggen. Dat is voor de verwachte bezoekers wel van belang. Er wordt op gerekend, dat het bezoek zeer groot zal zijn. De „Drente" is met vlaggen en wimpels versierd en ziet er zoo feestelijk uit, als waarschijnlijk in den varenden tijd nooit het geval ia geweest. De slooper heeft een 5 'e_trap tegen het schip opgezet: de bezoe- Kers Kunnen binnenkomen. Van het bescheiden offer, dat van hen ge- Viaagd wordt, krijgt de Noord- en Zuid-Hol- Landsche ReddingmaaUchappjj een deel. De Haariemsche recherche heeft dezer dagen zooals men weet, een aantal jongens aange- gehouden van 14 tot 17 jaar, «hè bekend hebben gedurende den Jaatsten tijd verschil lende rijwielen te hebben weggenomen. In ver band hiermede zijn thans gearresteerd een veertigjarige groentenhandelaar en een 19- jarige cementbewerker» beiden uit Haarlem, verdacht van heling van fietsen, rijwielonder- deelen en belastingplaatjes. De jongens hebben nog bekend, schuldig te zijq aan enkele winkeldiefstallen. Vrouw zvraar gewond. Zaterdagmiddag is op de Stadhouderskade baj de 2e Van der Helststraat te Amsterdam een 28-jarige wielrijdster zwaar gekwetst. Zij kwam uit genoemde straat en verleende geen voorrang aan een auto. die van rechts kwam. Het gevolg was dat aj tegen den grond werd geslingerd en een schedelbreuk kreeg. Zij is in het Tesse!schadeziekenhui3 opgenomen. Zeer velen zjjn Vrijdag bezig geweest te trachten om het blikken sigarenkistje met 890 dat te Bodegraven tegelijk met den eigenaar in den Ouden Rijn is gevalen. weer boven water te brengen. Er ontstond een ware jacht naar den verdwenen schat, waar aan vooral door een aantal werkloozen werd deel genomen. Aanvankelijk werd getracht met een zwaren magneet het kistje machtig te worden, maar nadat men op deze wijze uren had gedregd, was het resultaat, dat de geheeie walkant vol lag met ijzeren voorwer pen, zonder dat men het kistje had weten te bemachtigen. Eindelijk was een der viaschers zoo gelukkig, met een haak door het deksel van het kistje te prikken, zoodat het geheeie bedrag kon worden opgevischt en aan den rechtmatigen eigenaar kon worden terug gegeven. In een der lokalen van het gesticht „De Heybloem" te Heijthuizen vond een broeder een der leerlingen op den grond liggen, met een ernstige wonde in de borst. De toestand var» den 17-jarigen jongen, genaamd P. Lucas, afkomstig uit Leende (N.B.). was zeer ernstig. Het wa3 niet mogelijk den knaap een verklaring te vragen van het ongeval. Toen een geneesheer eenige oogenblikken later arriveerde, kon deze slechts den dood constateeren. Vermoed wordt, dat de knaap, die op een trapladder werkzaamheden verrichtte, van de ladder gevallen Is. De door hem gebruikte beitel zou hem hierbij in de borat zijn ge drongen. Straffen van 8 en 6 jaar. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaken, welke op 4 November zijn behandeld, tégen een aantal Osache misdadigers. Wegens brandstichting op 10 Augustus 1926 in een woning te Oss, waardoor een vrouw en drie kinderen het leven verloren, zijn de 32- jariga arbeiders G. J. van Galen en Th. J. van Berne (Dotje) veroordeeld tot acht jaar ge vangenisstraf leder. De laatste wegens mede plichtigheid. De eisch was twaalf jaren tegen belden. De rechtbank veroordeelde den 36-jarigen P. J. van Galen wegens den overval met roof op de gezusters Van Eldijk te Lith, in den nacht van 30 op 31 Mei 1932, tot zes jaar ge vangenisstraf. De eisch was negen jaar. De 32-jarige J. A. van den Akker werd wegens medeplichtigheid tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was zes jaar. Wegens inbraak in den nacht van 15 op 16 October 1933 in de woning van W. Timmer mans te Oss, werd de 32-jarige Th. J. van Berne (Dotje) overeenkomstig den eisch tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld, de 33-jarige P, J. van Galen tot drie jaar en de 39-jarige P. J. van Geenen, tegen wien zes jaar was geëischt, eveneens tot drie jaar ge- vangénisstrat De zaak tegen den 35-jarigen arbeider J. J. van Berne (Koosje), die terecht had gestaan wegens doodslag op G. van Galen te Oss op 11 December 1929 gepleegd, is naar den rech- ter-commissaris teruggewezen, om een onder zoek in te stellen naar het mes, waarmee de doodslag is gepleegd en naar het aandeel, dat M. de Reuver en Francisca de Bie bij de ge beurtenis hebben gehad. Het O. M. had tien jaar gevangenisstraf geëischt. Bij alle opgelegde straffen werd het voor loopig arrest in mindering gebracht. Een ergerlyk geval. Voor het kantongerecht te Alphen a. d. Rijn heeft Vrijdag voor de zooveelste maal terecht gestaan de winkelier B. uit Ter Aar, die eenige maanden geleden wegens het frauduleus be reiden van margarine, hetgeen onder meest onhygiënische omstandigheden geschiedde, reeds tot een hooge geldboete is veroordeeld. Bij een inval te zijnen huize werd toen een volledige inrichting voor de bereiding van margarine ontdekt op een niet meer in ge bruik zijnd toilet, waar ratten en ander onge dierte in en uit gingen. B. heeft zich van deze veroordeeling niet veel aangetrokken. Reeds herhaaldelijk nadien is proces verbaal tegen hem opgemaakt, om dat hjj in het bezit bleek te zijn van langs frauduleuzen weg vervaardigde margarine van zeer inferieure kwaliteit, welke een hoog per centage zetmeel bevatte en het gevolg daar van is weer geweest geldboeten van 150 200 en 250.—. De laatste maal had een rijksveldwachter bij B., die streng wordt gecontroleerd, eeu hoeveelheid margarine aangetroffen in een be schuitbus en ook deze bleek weer van de zelf de samenstelling te zijn als de reeds vroeger in beslag genomen kwanta, zoodat het ver moeden voor de hand ligt, dat B. steeds met de frauduleuze bereiding blijft voortgaan. De kantonrechter sprak het vermoeden uit, dat iemand in Amsterdam de boeten voor ver dachte betaalde, maar verd. ontkende dit ten stelligste. De ambtenaar eischte twee geldboeten, elk van 1000suhs. drie maanden hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verd. daarop tot twee geldboeten, elk van 500.subs. tweemaal een maand hechtenis. Nijmegen ea onveilig gemaakt. omgeving Den laatste» tijd opereert te Nijmegen en wijde omgeving een bende inbrekers, die het voornamelijk op scholen en kerken schijnt te hebben gemunt. Verleden week maakten wij reeds melding van het optreden van deze lieden in Noord-Limburg, waar zij in scholen en in een zusterhuis geducht hebben huisge houden. Thans zijn er weer inbraken gepleegd m twee scholen op Brakkestein. een stadsdeel in Suid-Nijmegen, ia twee scholen te Gennep en in de R.-K. kerk en twee scholen te Lent. Al deze inbraken vonden des nachts plaats, en de dieven verschaften zich toegang door een ruit in te slaan. In de gebouwen werd danig huis gehouden. Kasten en lessenaars werden op ruwe wijze opengebroken, en de inhoud over den vloer verspreid. Veel buit was er niet te halen. In de scholen werden spaarbusjes ontvreemd en de inhoud daarvan was uit den aard der zaak niet groot. De grootste schade werd dan ook aangericht door de vernielingen aan het meubilair. In de R.-K. kerk te Lent werd een gebrandschilderd raam in lood geheel verbrijzeld. Hierdoor droDgen de dieven binnen, die alle aanwezige kasten openbraken, offerblokken openden, en den inhoud wegnamen, maar de kostbare voorwerpen, die bij den eeredienst worden gebruikt, zorgvuldig ontzagen. Men heeft den indruk, dat men met eenige zwervers heeft te doen. die zich op deze wijze onderdak gedurende den nacht verschaften en dan tevens de gelegenheid te baat nemen om te stelen wat van hun gading is. Bestuurder overleden, jongen gewond. Zaterdagavond is de vier-ea-twintigjarige bakker P. S., uit Leiderdorp, ten gevolge van de duisternis, met een motorbakfiets gebotst tegen een rijwiel, dat door een veertien jarigen jongen aan de hand werd meegevoerd op den Kanaalweg te Leiden. Ten gevolge van de botsing raakte de bak ker het stuur kwijt en reed in het Rijn- en Schiekanaal. De 3urveilleerende agent van politie K. M. begaf zich gekleed te water en slaagde er in het slachtoffer aan den wal te brengen. In het Academisch Ziekenhuis werd een zware hersenschudding geconstateerd, aan de gevol gen waarvan de bakker is overleden. De jon gen brak een been en kreeg een lichte her senschudding. Twee wielrjjdsters en een wielrijder gedood. Gedurende de laatste dagen is er een op merkelijk groot aantal aanrijdingen geweest, welke zwaar lichamelijk letsel of den dood ten gevolge hadden. Vrijdag wierden twee personen met schedel breuk naar het gasthuis vervoerd en Zaterdag vielen weer drie slachtoffers. Des middags werd. zooals reeds gemeld, een vrouw op de Stadhouderskade aangereden. Zij overleed in den loop van den middag in het Tesselschadeziekenhuis. Het tweede ongeval speelde zich omstreeks zes uur af op de Nassaukade bij het Van Oi- denbarneveldtplein. Het betrof hier een 27- jarige vrouw die rechts van den rijweg reed in de richting van het Frederik Hendrikplant soen. Plotseling stak zij naar links over met het gevolg, dat een personenauto die achter haar had gezeten, haar greep. Zij bleef be wusteloos en zwaar gewond op den rijweg liggen. De G.G.D. vervoerde haar naar het Wilhelmina-Gasthuis. doch zij overleed tijdens het transport daarheen. Zaterdagmiddag om kwart over drie reed een wielrijder op de Nassaukade in de richting van het Leidscheboschje en stak de bocht van de tram over voor het hoofdkantoor. Hij lette er niet op, dat lijn 6 kwam aanzetten en werd ondanks het remmen van den wagenbestuur der aangereden. Zwaar gewond werd hij naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. Dit is het derde verkeersongeval van Zater dag met doodelijken afloop. Nog een vrouw doodgereden. Zondagavond is het vierde slachtoffer van het verkeer binnen zes-en-dertig uur tijd ge vallen. Om kwart voor twaalf stak een 19-j, vrouw den rijweg van de Stadhouderskade voor de van Woustraat over. Blijkbaar zag zij een auto niet en evenmin zag de bestuurder haar. Het gevolg was, dat zij omver werd geworpen en daardoor zwaar gekwetst werd. De G.G.D. vervoerde het slachtoffer naar het Wilhelmina- Gasthuis. waar het kort daarop overleed. Goede vangst te Lage Zwaluwe. Zondagmorgen omstreeks 10 uur werd de R.K. Kerk te Lage Zwaluwe bezocht door een heerschap, dat van de gelegenheid gebruik maakte, het offerblok te forceeren. De pastoor, die den man zoowel in ais uit de kerk had zien gaan, stelde aanstonds een onderzoek in en waarschuwde de gemeente-politie. Deze slaag de erin in samenwerking met den marechaus see, den verdachte op den Rijksstraatweg nabij Moerdijk aan te houden. Bij fouilleering wer den op hem bevonden een steekbeitel, een schroevendraaier en een nijptang welke voor werpen hij bekende te gebruiken voor het ope nen van offerblokken. Volgens zijn verklaring heeft hij in de laat ste veertien dagen in tal van R. K. Kerken in Brabant de offerblokken gelicht. De verdachte zal. na door de politie op de verschillende plaatsen te zijn gehoord, voor den officier van justitie te Breda worden geleid. Ongeluk bij den bouw van oen ka belbaan. Bij den bouw van een kabelbaan in het Tat- rasgebergte is een wagen met arbeiders, die aan t a kabel naar boven getrokken werd, omgeslagen. 11 arbeiders vielen 12 meter naar beneden. Een hunner werd gedood. De overige 10 werden zwaar gewond. nachtelijk gevecht. Naar het HM. eerst thans ter oore komt, is er in den nacht van Woensdag op Donderdag een poging tot inbraak gedaan in een horlogerie aan den N.W. Binnensingel te 's-Gravenhage. De eigenaar van de zaak werd omstreeks twee uur wakker door gestommel. Toen hij echter niets meer hoorde, is hij weer ingeslapen. Kort daarna werd hij weer gewekt, thans door glasgerinkel. De horlogemaker Is toen opge staan en is op onderzoek gegaan. In de keuken gekomen, ontdekte hij dat een ruit van de deur, welke op eén binnenplaatsje uitkomt, gebróken was en dat twee mannen trachtten naar binnen te komen. De horlogemaker liet hen aanvankelijk be gaan. maar toen hjj het oogenblik daartoe ge komen achtte, duwde hij één hunner een kope ren staaf in de maagstreek. De man kwam daardoor te vallen. Z'n compagnon sloeg on middellijk in de vlucht, en de horlogemaker geraakte aan het vechten met den anderen inbreker. Van de keuken kwamen zij in den winkel terecht en toen de inbreker geen uit komst meer zag, trapte hij de ruit van de voordeur in en wist op die manier te ontkomen. Op het lawaai waren intusscheo buren en twee politie-agenten afgekomen. Kén van de agenten slaagde er in één der iDbrekers in de buurt aan te houden. Er wordt evenwel nog gezocht Daar den inbreker, die met den hor logemaker heeft gevochten, waarbij hij zijn hoed verloor. Strafzitting Maandag 18 November. TexeL Verkeerd systeem. De niet verschenen Texelaar Arie E. had op 3 September het stoute stuk durven be staan zijn mede-eilander, de heer C. B.. aan te vallen, hem in het gelaat te stompen, zoo dat hij zelfs bloedend werd verwond en een bult op zijn hoofd incasseerde. De heer E. vermeende geld te moeten vor deren van B. en toen deze overdracht van con tanten niet naar wensch verliep, ging hij tot bovengenoemd systeem over. Gevorderd werd 30 boete of 15 dagen. Uit spraak conform eisch. Den Helder Een langgevingerde Melderache juffrouw. Een 25-jarige gehuwde Heldersche dame te Den Helder was verschenen om zich te ver antwoorden omtrent het laakbare feit. dat zij zich had schuldig gemaakt aan diefstal van diverse dameskleederen. kousen, handschoe nen en een damestaschje. artes eigendom van mej. H. M. D. Hoe verdachte tot dit laakbare feit was ge komen, scheen zij zelf niet te kunnen ver klaren. De heer Wiggers, die zelden in dergelijke treurige zaakjes wordt gemist, toonde zich niet afkeerig haar een kans op reclasseering te geven en adviseerde een voorw. straf. Haar man verdient slechts 13 en er zijn ook kin deren. De officier stapte nu in 's heeren Wiggers schuitje en requireerde, onder waarschuwing aan de patiënte haar zwak karakter terdege te herzien. 2 maanden gev. voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Vonnis conform. Een kwaadaardige schoondochter. Een lange, slanke dame stelde voor mej. J. C. J., echtgenoote van H. K., gedomicilieerd te Den Helder, welke jonge vrouw moest terecht staan ter zake mishandeling van haar schoon moeder, die zij in het gelaat had geslagen en aan het haar getrokken. Het betrof hier een familieverschil over een eventueele verdeeling van den boedel van schoonvader. De dame gaf te kennen, dat haar schoon moeder alles loog. Zij had haar niet mishan deld. De politierechter noemde haar optreden walgelijk, waarop de schoondochter kraaide: Dat komt omdat u dat mensch niet kent! - Volgens den echtgenoot van het slachtoffer had zijn vrouw "n blauwe neus en 'n blauwe arm en was het haar verwilderd (toen de schoondochter haar ondulatiekunst had toe gepast). Besloten werd de zaak aan te houden tot 9 December, teneinde nog eenige getuigen (twee agenten) en 'n familielid te hooren. Helder'Zaandijk eindigt onbes.st. - Eervolle bekerdoodvan B.K.C. 3e klasse A. De voor de topgroep zoo belangrijke ont moeting HelderZaanoijk is onbeslist geble ven, 11. Een uitslag, die o.i. de juiste is, ai heeft de thuisclub de meeste kansen ge had om de overwinning tot een feit te maken. Doch wat haar de overwinning gekost heeft, is het gebrek aan rust in haar spel, aan zelfvertrouwen (we schreven er Zaterdag nog over!), dat anders de kracht van het team was. De gasten verdienden deze draw door de grootere eenheid, die haar ploeg vormde en door de rust. die zij wèl in haar spel had. Juist doyr het hoofd koel te houden, ook in de moeilijkste situaties, heeft zij een kostbaar winstpunt uit het hooge Noorden weten mee te nemen. Door dit gelijke spel is wederom de spanning-gtaadmeter gestegen. Weliswaar neemt Helder thans weer de eerste plaats in, doch HRC en ook Zaandijk staan er beter voor. En de gevreesde Volewijckers zijn ook weer dichter binnen het bereik gekomen. Wie zal tensiotte ,.en hoogsten titc tot den zijnen maken Als 't maar niet zoo gaat, als we Zondag hoorden verkondigen: Helder, HRC en Zaandijk bezorgden elkaar punten verlies en de Volewijckers gaan tenslotte met de eer schoot. Onmogelijk t. "t echter niet. Purmersteyn bewees andermaal haar goe den vorm, door de Alkmaarsche Boys met *n 31 nederlaag naar huis en naar de onder ste regionen te sturen. Purmerend doet ook nog meer, ziet onderstaanden stand maar eens aan: Res. Tweede klasse A. Opnieuw bewees HRC 2, dat zij moeilijk het KFC-spelsysteem kan bestrijden. Werd vorig jaar met 21 verloren, ditmaal was het zelfs met 4—1, een uitslag, die ons bitter van de roodjes tegenvalt. De reden van deze onver wachte nederlaag blijkt in nogal ongelukkige omstandigheden te zitten, daar in de verde diging een paar maal zwaar geblunderd werd. Echter de Racers behoeven zich door deze eerste neder.aag niet te laten deprimeeren, daar zij blijkens onderstanaden stand nog een voorsprong hebben en het heft volkomen in eigen hand hebben. Alcmaria 2Volewijckers 2 53. H.R.C. 2 7 4 2 1 19—1$ 10 K,F.C. 2 6 4 i 1 17-8 9 D.W.V. 2 6 3 2 1 1611 8 D.W.S. 2 5 3 i x s> 09 7 Alcm. V. 2 7 2 3 1918 6 W. Frisia 2 4 0 3 1 6—7 3 WFC 2 5 1 1 3 S—'3 3 BI. Wit 3 6 1 1 4 1016 3 Volewijckers 2 4 o 1 3 8—16 1 Res. 3e klasse A. ZFC 3 sloeg KW 2 op eigen terrein met mooie cijfers, n.i. 3- -0. De stand luidt als volgt: Helder H 6 4 1 1 15-12 9 Z.F.C. III s 4 0 1 »s—4 8 WFC iii 6 2 3 1 1710 7 Hollandia n 7 3 1 3 14—17 7 Alcm. Vlc. Hl 5 3 0 2 1112 6 Kennemers ii 5 2 o 3 12—13 4 Purmersteyn H 6 2 0 4 13'17 4 HR.C. iii 6 1 2 3 814 4 kw n 6 I i 4 00 3 Eerste klasse D. Hier hebben de Watervogels en Helder 3 zich door kleine c verwinningen, welke na evenzoovele spannende wedstrijden tegen resp. Heldersche Boys en Wieringerwaard Werden verkregen, van de anderen vreten te bevrijden om samen aan den kop te gaan. t»e leiders konden slechts eenma&i keeper Looy passeeren. maar de Boys slaagden daar bij keeper Blokker heelemaal niet in, zoodat de thuisclub met 10 won. Een goede ver standhouding sierde dezen belangrijken wed strijd. Helders derde sloeg de roodbroekjes met 32, in een wedstrijd, die ook het om gekeerde resultaat had kunnen hebben. De gasten waren toch niets minder dan hun tegenstandera :n hun beste spelers, midvoor Hazeloop, rechtsbinnen Klaas Schenk en de spil hebben het de Helder-defensie zeer las tig gemaakt. Atlas schoot op het Tuindorp behoorlijk uit haar slof en bracht HRC 4 een 31 ne derlaag toe. Ook lit rood-witte elftal stelde dus Zondag teleur. JVC kwam weer eens ex tra goed voor den dag door Schoort met 6-1 gevoelig af te straffen. Het gebeurt niet dikwijls dat keeper Geurts zesmaal gepas seerd wordt! Succes 2 bezorgde Petten de overwinning door geheel onnoodig met 31 te verliezen. Komaan, Successers, jullie wil len toch niet onderaan komen? De eerste klasse D ziet er momenteel al dus uit: Tweede klasse F. Hier vielen de meest onverwachte resulta ten, het regende als het ware verrassingen. Zoo verloren de beide leiders n.1. HRC 5 op het Helder-terrein van Helder 5 met 41 en Oudeschild op eigen terrein van Oudesluis 1 (45), zoodat er voor de andere clubs weer perspectief komt. Vor ral voor Zeemacht, dat de krachttoer uithaalde Texel 2 op eigen ter rein te kloppen. Volgende week zullen we van deze afdeeling den competitiestand eens af drukken; die is ook nier zeer interessant. Helder 4 heeft de roode lantaarn van Scha- ger 2 overgenome- door liefst met 7—1 in Schagen te verliezen. Opmerkelijk is 't, dat Helder's 5e zoo veel beter speelt dan het 4e. De overige uitslagen luiden: Derde klasse F. HRC 7—BKC 2 3—4. Zeemacht 2JVC 2 70. Watervogels 2Succes 3 102. Vierde klasse G. Held. Boys 2Atlas 2 afgel. Texelsche BoysHelder 6 13, Vierde klasse H. Cocksdorp 2- Oudeschild 2 -Texel S -Wateryogels 3 uitgesteld. Adspiranten R. Schagen a—HRC b 10. Adspiranten S. JVC ASucces A 0t, Adspiranten T. Schagen bHRC e 51, Helder gSucces b 06, m7_ Helder 7 4 2 I 19—14 10 Watervogels 9 8 O I 2512 16 Zaandijk 6 4 1 I H—7 9 Helder 3 9 6 I 2 19—«1 13 HRC 6 4 r I 12—7 9 Held. Boys 9 4 3 2 lS-l! 11 Hollandia 7 3 1 3 910 7 J.V.C. 9 3 3 3 2422 9 KW 7 2 3 2 1216 7 Wieringerwaard 7 4 0 3 25—18 8 Volewijckers 6 3 0 3 23—12 6 Atlas 7 2 3 2 II15 7 Purmersteyn 6 3 0 3 »S—13 6 H.R.C. 4 7 3 0 4 19—15 6 Alkm. Boys 7 2 1 4 11—20 5 Schoort 8 2 0 6 14—®3 4 Succes 7 2 O 5 8-17 4 Petten 8 2 O 6 14—29 4 Beverwijk 7 1 I S II16 3 Succes 2 7 0 918 2 Een schitterend St. NlCOLAAS-CADEAU is ee EEN ONSYMPATHIEKE GESCHIEDENIS, Bijna zou de verg. Atlas Zondag j.t. leelijk gedupeerd zijn geworden door een onbekend iemand, die zoo ..grappig" v— om den se cretaris der Atlanters mede te reien, dat het HROterrein was afgekeurd. De spelers wer den hiervan in kennis geiteld en Atlas zou dus stellig niet opgekomen zijn, als naderhand niet gebleken was, dat er vat. terreinafkeu ring geen sprake was. Met aile macht ging men aan hef werk om de spelers alsnog te waarschuwen, zoodat het nog juist op tijd gelukte het elftal voor den st.jd tegen HRC 4 op te stellen. Van deze plaats willen wij een sterk af keurend woord doen uooren aan het adres van de(») spelbreker(s), die een buitenge woon onsympathieken n onsportieven indruk maken. Voorts raden wij den secretaris van de betrokken club aan slechts op officieele be richten van consuls in te gaan! K.N.V.B.-BEKER, BKC heeft na spannenden strijd de punten aan DOS moeten laten en is dus op zeer eer- vole wijze den bekerdood gestorven. De Utrechtenaren konden op het nippertje met 32 winnen. Bravo, geel-zwarten! Wij wij zen voorts nog op de volgende interessante beker-uitslagen Neerlandia (4)Alkmaar (4) 02. Volewijckers (3)—ZW (2) 1—3. DWV (3)Kinheim (2) 3—1. West Frisia (2)Vriendenschaar (2) 14, Velox 2Assendelft (3) 54. Zeeburgia (2)—AFC (2) 3—0. (De tusschen haakjes geplaatste cijfers ge ven de klassen aan, waarin de clubs in com petitieverband uitkomen). HET PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. K. N. V. B„ HelderBeverwijk. HollandiaHRC. SuccesPurmersteyn. HRC 2KFC 2. HRC 3Kennemers 2. WFC 3—Helder 2. N. H. V. B, AtlasSchoort. WieringerwaardSucces 2. Petten—JVC. Helder 3Watervogels. Een felie en hartstochtelijke strijd. Helder versus Zaandijk was Zondag de at tractie voor gportkevend Den Helder en on danks het gure weder was dan ook een zoo goed als ..vol ;;uis" aanwezig om van deze ontmoeting getuige te zijn. Door een misverstand, kwamen wij op het veld. toen de strijd een 20 minuten aan den gang was en Zaandijk een 10 voorsprong had. Het aspect was toen een sterk aanvallend Zaandijk, in welks gelederen het ploegverband uitnemend verzorgd was. de achterhoede terdege trapvast ea doortastend en de storm- tinie weliswaar soms ie veel dreef maar toch 1 een hoogst aangenamen ndruk maakte, door het soepele en handige in haar samenspel. Helder daan ;tegen steide wanhopige pogin gen in het weri. on daar het juiste tegenspel op te vinden, onder uaarin voorloopig te sla gen. Men scheen hier meer last van het glad de veld te hebben dan de tegenpartij, wat vooral bleek uit het slechte plaatsen en de talrijke ballen die half geraakt werden. Dit was onzen eersten .ndruk, welke de thuisclub niet erg veel hoop gaf. Juist zagen wjj H.'s spil uit een vrijen schop het leder goed voor doel plaatsen, maar men wist er niet van te profiteeren. Toen het spel weer wat meer over en weer ging, bleek ons. dat de backs van Helder door hun Biecht wegwer ken Kossen een paar keer voor zeer moeilijk werk plaatsten. Dit was dan ook wel een der oorzaken, da*, zich voor het Helder-doel de meest spannende situaties afspeelden. Geluk kig was het schot niet altijd even zeker en tweemaal verdween de bal net naast den bui tenkant over de paal. buiten bereik van den doelverdediger en daarna moest de linkshalf van H. een goede kracht! den bal cor ner trappen, want anders had Z. vrij zeker de score verhoogd. In de laatste 10 minu ten kwam Helder meer opzetten; rechtsbuiten Godschalk schiet scherp op doel, maar de bat wordt gestopt, terwijl Bijl over de lat kogelt. De 2e helft.. Helder begon de 2e helft met een zeer sterk overwicht, wat zeer lang aanhield. Het gevolg was een steeds zenuwachtiger spel van de 1Z aankan te rs, waardoor het verband leelijk zoek begon te -aken. Het was ons daarom onbegrijpelijk hoe Helder kon volharden in haar systeem van 3 man in de voorhoede, in- plaats van alles op den aanval te zetten. (Men was toch niet zwakker?) Daarbij komt nog, dat men het spel forceerde; het was te wild en miste berekening. En hoe men dan ook ploeterde en sjouwde, een zuiver schot was zeldzaam. De heer Prins, de leider van dit treffen, was ook al niet op dreef en vooral inzake zijn bui tenspel waren we 't lang niet altijd eens. God schalk deed steeds goed werk, maar de mid denvoor in den witten aanval was een fail- lure, die in deze periode een paar prachtige scorings-kansen kreeg rebedeeld. maar dan telkens èf viel öf iet te mooi wou doen. Door de felle en hartstochtelijke wijze waar op gespeeld werd, waren botsingen en over tredingen onvermijdelijk, en herhaaldelijk klonk dan ook het fluitje van den referee. Het ge heel maakte de vertooning dan ook niet ge nietbaar. Toen na 16 minuten spelen de rechts buiten van H. gevloerd werd, wat hem nog eens overkomen v as, gaf de scheidsrechter penalty, maar Burger schoot den bal tegen den keeper aan. Drie minuten later is het toch deze speler (Burger) die weer heel wat goed maakt, daar hij den grondslag legde voor den gelijkmaker. Van achter bracht hij den bal op. centerde naar Bijl, een voorzet die via Godschalk met een schot besloten wordt. De bal stuit van den keeper in het veld en wordt dan onhoudbaar door den midvoor ingezet, (1—1). Onmiddellijk een snelle tegenaanval, waar Kossen een wmr bravourstukje uithaalt, door een moeilijken bal nog uit zijn doel te houden. Het bleef aog een poos spannen voor het Zaansche doel, maar tenslotte wist Zaan- di).c zich aardig te herstellen en werd het weer een open strijd. Het spel bleef echter te forsch. De Z-voorhoede was nu meer in actie, maar Burger en Spigt waren nu beter op dreef dan voor rust, hun wegwerken was veel be ter, en het was hun schuld niet, dat de mid denvoor van de gasten voor een open doel leeljjk faalde Tien minuten voor het einde moet Kiese- wetter hinkend het terrein verlatpn en wordt vervangen door Seenbergen. In den resteeren- den tijd dreigt het nog een paar keer voor de Helder-veste, maar ook aan den anderen kan, sticht Godschalk een paar maal verwarring

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 10