De oorlog in Abessinië. I SmcnïlM GULDENS 30CT mimmm 'S HALLEN. KOFFIE Harry Piel DUIVELS VALLEI LET OP!! UITSLAG LACO-PRIJSVRAAG Buek Jones Des Zaterdags Fa. J. F. BEEMSTERBOER KEIZERSTRAAT 15 Een tocht van Addis Abeba naar Dessie. De Italiaansche pers kleineert de voorstellen De vredesvoorstellen. De toestand aan de fronten. De Negus noemt aanvaard.ng der voorstellen verraad jegens den Volkenbond. De Paus bevestigd zijn bekende gedrag. Een gevecht in het Zuiden De behandeling van de voorstellen te Rome. Luchtaanval op Dajjgaboer. Kellogg is tegen sancties De vlootconferentie. Nieuwe Italiaansche lichtingen deels opgeroepen P.ftPondsPak PIET HEINSTRAAT 38, PAARDENSTRAAT 11-12. Evangelisatie Vijzelstr. Men verzoekt ons nog eens te vertoonen, HEDEN, WOENSDAG en DONDERDAG de GEWELDIGE FILM van Zaal 30 Balcon onze Kerstverrassing komt MEVR. A. Tl MM ER-DE BOER, MEVR. M. A. KOLSTER, MEVR. J. F. HELDER -v. d. GOES, HHLDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 17 DECEMBER 1935. Door tropische bosschen en langs steile bergen. (Vaa onzen correspondent Stuart Emeny). Dessie, Zondag. Na een avontuurlijken tocht over een afstand van 300 mjjl kan ik getuigen van de schoonheid, die in het hart van het thans belegerde Abessinië schuilt. Mijn reis begon in d. hoofdstad en ein digde in Dessié. Nadat het derde gedeelte van den afstand was afgelegd, leidde de weg ons de bergen in en binnen een uur stegen we meer dan 3000 meter. Plotseling stonden we voor een V-vormige opening in de geweldige bergen. We keken uit op de Abessijnsche vestingwerken, die een 500 mijl langen, steilen wand vormen en zich uitstrekken van het Noorden naar het Zuiden om aldus een on overkomelijke belemmering te zijn voor elke poging van het Italiaansche leger om van As3ab uit dwars over de vlakte te trekken. Ver beneden mij strekte zich de Danakil- woestijn uit, die in de verte in een blauwen gouden mist vervaagde. Een eind verder op een afstand van ongeveer 180 mijl van Addis Abeba bereikten wij het hoogste punt. De weg was niet meer dan een smalle strook aan den rand van een bijna verticalen bergwand. Aan den kant van den weg en aan den rand van den afgrond groeiden tallooze exemplaren van een vuurroode plant, die scherp afstaken tegen de teergekleurde rots- planten. De ondergaande zon goot bun dels licht over de bergen en was als een natuurlijk zoeklicht ever de lagere heuvels, ongeveer 1000 meter beneden ons, zoodat zjj den indruk maakten van een reliëfkaart Het kampeeren op die heuvels was een koude geschiedenis, maar den volgenden dag daalde de weg snel en kwamen we in een groote tropische vallei, waar we haastig onze overjassen en pull-overs uittrokken. We re den langs katoen,- suiker-, mais- en tabaks plantages. Hier slingerden apen zich in de met klimplanten behangen boomen en tropi sche vogels van een helblauwe kleur vlogen op door het lawaai van onzen vrachtwagen. Ergens bleef onze wagen midden in een rots achtige rivierbedding steken. Wij waadden naar den overkant en moesten ons vervoer middel ontladen. Tenslotte konden we onzen weg vervolgen. Twee honderd mijl ten Oosten van Addis Abeba slingert de weg door dichte bosschen en klimt dan een nauwe vallei op, waar het geheele Abessijnsche leger zich gemakkelijk verdekt zou kunnen opstellen onder de be schutting van het overhangend gebladerte, zonder door Italiaansche vliegtuigen te wor den ontdekt. Bij het afdalen in een andere vlakte ont moetten wij dedzjamatsj Beyene, die met een leger van 5000 man naar het front optrok. De vuile „sjammas", de kleeding der sol daten, bewezen, dat het bevel van den kei zer, den waschbak te verfoeien, opdat de witte kleeding niet langer de aandacht der Italiaansche piloten zal trekken, stipt wordt opgevolgd. De meeste soldaten gingen te voet; op hun hoofd balanceerden zij saam gebonden bundels, die hun voedselvoorraad bevatten. Vrouwen droegen watermeloenen en flesschen „tej", een soort inlandschen ho ning. Kleine jongens droegen de tentstok- ken. De commandanten droegen groote som brero's en reden op schitterend versierde muildieren of ezels. De zwaardere bagage werd door lastdieren vervoerd. In het mid den van den langen stoet reed de dedzja- matjs, een waardige figuur, die op zijn muil ezel zat in de schaduw van een groote Fran- sche parapluie. De weg begon nu weer te klimmen en plotseling zagen wij de daken van Dessié, dat op een plateau ligt tusschen meer dan 4000 meter hooge bergtoppen. De stad leek vlakbij, maai de weg klom en daalde in een spiraal, zoodat- wtj ruim 20 mijl aflegden, voor we Dessié bereikten. Onze tocht had ons gevoerd langs den grooten nieuwen weg, die Addis Abeba met Dessie verbindt. Onze chauffeur moest herhaaldelijk stop pen aan den rand \Sn een onmetelijk diepen afgrond, maarhoe onvolmaakt het wegvlak ook mag zijn, de weg naar Dessie is een triomf' voor de Abessijnsche" ingenieurs. In den loop van twee jaar hebben- de Abessijnen met geen andere hulp dan die van de allerpfimitiefste werktuigen eten weg uit gehouwen door' een der moeilijkste bergland schappen van de wereld; een weg, waarover eten leger van teen half millioen man, Verge zeld van vrachtwagens mét ammunitie, on langs is opgetrokken. De weg staat op geen enkele kaart aangegeven en men vermoedt, dat zij opzettelijk zoo is aangelegd, dat ze het doortrekken van een aanvallend leger onmogelijk maakt. krachtig beschoten en verschillende vliegtuigen hebben schade opgeloopen. Niettemin is het geheele esqadrille te Loegh teruggekeerd. Treuzelt de regeering te Rome. (Van onzen speclalen correspondent.) Rome, Maandag. Het antwoord van Mus- solini op de vredesvoorstellen van Laval en Hoare laat nog steeds op zich wachten. De geslepen dictator heeft thans besloten, niet te antwoorden voordat Sir Samuel Hoare in het Lagerhuis zijn verklaring heeft afgelegd, het geen Donderdag zal plaats vinden. Men verwachtte, dat de Groote Fascistische Raad, die a.s. Woensdagavond bijeenkomt, het definitieve antwoord zou formuleeren, om het daarna aan Londen en Parijs toe te zenden; maar in officieele kringen verklaart men thans, dat na afloop van de zitting van den Raad een uiteenzetting en verklarende opmer kingen aan de Fransche en Engelsche regee ringen zullen worden gezonden, vergezeld van nieuwe Italiaansche eischen. In zekere diplomatieke kringen beschouwt men deze procedure als een duidelijke poging om tijd te winnen. Deze houding, zegt men, wekt verbazing, vooral waar bjj het over handigen der oorspronkelijke voorstellen aan de Italiaansche regeering om een spoedig antwoord werd verzocht. Intusschen wordt het document der Parjj- sche voorstellen in de Italiaansche pers uit eengerafeld. Het edelmoedige aanbod van Hoare en Laval wordt zóó gekleineerd en zóó geringschattend besproken, dat de- gewone Italiaan er weinig meer van begrijpt. In de diplomatieke kringen te Rome zgn de tegenstanders der Parjjsche voorstellen van meening, dat de toon, die in de Italiaansche pers met betrekking tot de voorstellen wordt aangeslagen aan den vooravond van de ver wachte onderhandelingen, ongetwijfeld de uit sluitende bedoeling heeft, in het buitenland gehoord te worden. Men tracht op deze wijze, aldus wordt gezegd, bovendien den indruk weg te nemen, als zou Italië eigenlijk zeer verheugd zijn over het bedrog, dat tegenover den Volkenbond wordt gepleegd, en als zou Italië van plan zijn om „luide en in het open baar te eischen, wat het zich door geen ver overingen zou kunnen toeëigenen en wat haar nooit zou worden toegestaan." De Abessijnsche verontrusting. Volgens een bericht uit Dessié is daar gis termorgen een officieel bericht verschenen, dat zegt: „De voorstellen komen neer op het prijsgeven van een integraal deel van het Abessijnsche gebied ten bate van den staat, die reeds met eenparige stem door den Vol kenbond als aanvaller is aangewezen en ge ven Italië een uitgangspunt voor een derde poging om Abessinië te veroveren. De voorgestelde Italiaansche zone voor ko lonisatie en oeconomische ontwikkeling, waar uit Abessijnsche burgers en ondernemingen zouden worden geweerd, is erger dan een mandaat, daar dit de belangen waarborgt van de bevolking en het beginsel toepast van ge lijke behandeling voor alle vreemdelingen. „De keizerlijke regeering is overtuigd, dat de raad van den Volkenbond op 18 Decem ber deze voorstellen, die de Abessijnsche sou- vereiniteit aantasten en het Abessijnsche ge bied verbrokkelen ten gunste van den staat, die als agressor gebrandmerktis, niét zal aannemen." Italiaansche felle critiek op de voorstellen. (Auteursrecht News Chronicle-A.N.P.) De activiteit aan de fronten is ondanks de vredesvoorstellen weer toegenomen. Aan het Noordelijk front heeft gisteren ten Zuiden van Makallé een treffen plaats gehad tusschen de Italiaansche en de Abessijnsche voorhoedes. Er zijn eenige schermutselingen geweest, die geen grooten omvang hadden. Van een Italiaansch of een Abessijnsch succes is in ieder geval geen sprake. Belangrijker is de actie in het Zuiden waar generaal Graziani de versterkingen heeft ge kregen, die reeds eenigen tijd verwacht wer den. De Italianen zijn gisteren opgetrokken in de richting van Sasa Baneh om op ongeveer 70 kilometer zuidelijk van die plaats op een Abessijnsche versterking te stuiten, die zij vol gens de Abessijnsche berichten niet hebben kunnen nemen. De Abessiniërs verklaren tevens een aantal pantserauto's te hebben buitgemaakt. De Ita lianen zijn blijkbaar opnieuw verontrust ge weest door de bewegingen van de troepen van ras Desta, die de vorige week Noordwestelijk van Dolo de Ganal Dorya zijn overgetrokken om in de' richting van de grens van Itali aansch Somaliland verder te trekken. De Italianen hebben met een esqadrille van 15 vliegtuigen uit Loegh de troepen van Desta bestookt en naar het schijnt hebben zij ver schillende legerkampen in brand kunnen steken. Ook zouden z(j den Abessiniërs aan zienlijke verliezen hebben toegebracht. De Abessiniërs hebben de Italiaansche toestellen De Italiaansche pers oefent, naar Reuter Zondag uit Rome meldde, plotseling een felle critiek 'uit op de Fransch-Britsche vredes voorstellen. Dit pers-offensief is een antwoord op de kritiek van een deel van de buitenlandr sche pers, die, de voorstellen aan Italië over dreven gunstig acht. De geheele Romeinsche pers geeft Zondag openlijk uitdrukking aan haar teleurstelling over de Fransch-Engelsche voorstellen, zon der ronduit de bemiddelingsvoorstellen van de hand te wijzen als uitgangspuntvoor on derhandelingen. De critiek komt neer op het volgende: le. De herziening van de grenzen ten voor deel van Italië is onvoldoende en geeft Italië slechts gebieden van geen beteekenis. 2e. Italië kan geen afstand doen van Ak- soem. Geleid door de priesters heeft de be volking zich vrijwillig aan Italië onderwor pen. Italië heeft hier de slavenhandel afge schaft. Het is niet mogelijk deze bevolking thans weer van Italië af te scheiden. 3e.Italië kan Assab niet aan Abessinië schenken. Het principe van gebiedsruil tus schen beide landen berust op het verkeerde principe van gelijkheid van beide landen. In dien Abessinië de zeehavens, welke het ver langt, niet wil gebruiken voor den invoer van wapenen, is een vrijhaven voldoende. 4e. De bewoonde zone, welke aan Italië wordt afgestaan, is minder dan die, welke Italië werd toegekend bij de Britsch-Italiaan- sche protocollen van 1891 en 1894, alsmede het drievoudig verdrag van 1896 en het ver drag met Engeland van 1925. Deze zone be vat niet de verbinding van Eritrea met So maliland ten westen van Addis Abeba, langs de grens van Britsch-Egyptisch Soedan, zoo als is voorzien bfl het verdrag van 1925. 5e. De belangen van de Italianen in deze gebieden zijn niet veilig. Een Italiaansche po litie is noodzakelijk voor de oeconomische ex pansie van Italië. De veiligheid van de Ita lianen tegelijkertijd in handen leggen van de autoriteit van Addis Abeba en Genève staat gelijk met een onderwerping aan een niet toe gelaten contróle en aan den loop der om standigheden. Het respecteeren van de ver kregen rechten van inboorlingen en vreem delingen laat de mogelijkheid voor alle geva ren open. Het is zeker, dat dé Italianen steeds weer zouden stuiten op een verkregen recht, Indien z(J zich ergens wilden vestigen. De Negus heeft het volgende aan de pers medegedeeld: „VVU verklaren plechtig, dat het onze wil is Iedere vreedzame regeling te steu nen, doch het aanvaarden van de Fransch- Britsche voorstellen zou niet alleen een lafheid tegenover Ethiopië zijn, doch ook verraderlijk tegenover den Volkenbond en tegenover allen, die vertrouwen op het systeem van collectieve veiligheid. Deze voorstellen staan gelijk met het op geven van het principe van de basis van den Volkenbond. Deze plannen leveren Abessinië over aan een amputatie en een vernietiging van de onafhankelijkheid ten voordeele van een aan valler. Door de amputatie wordt Ethiopië onmoge lijk gemaakt langer te werken aan de econo mische ontwikkeling van een derde deel van zijn land, dat wordt overgeleverd aan een vijand, die thans voor de tweede maal een poging tot veroveren doet. Een regeling, gebaseerd op deze voorstellen, zou een premie op aanval en schending van internationale overeenkomsen zijn. De vitale rechten van Ethiopië worden be dreigd; wij zullen niet uit het oog verliezen, dat ook de veiligheid van ander zwakke staten in gevaar wordt gebracht, Indien men een aanvaller, als zoodanig aangewezen, beloont ten koste van het slachtoffer van den aanval. In een op het consistorie gehouden rede bevestigde de Paus de houding, zooals hij die heeft bepaald in zijn historische rede, waarin hij over het Abessinisch conflict sprak. Na verschillende gebeurtenissen de revue te heb ben laten passeeren, en de nagedachtenis van enkele gestorven leden van het Heilige College te hebben geëerd, verklaarde de Paus, dat hij niet meer over het Abessinisch conflict wl'de spreken, daar h(j de gevaren kende, die ver keerd begrepen woorden zouden kunnen scheppen. De woorden, die hij gesproken had, werden reeds genoegzaam verspreid om in de geheele wereld gekend te worden. Laten zij als waarschuwing dienen voor hen, die er zich over schijnen te ergeren, dat de Heilige Stoel onder *de gegeven omstandigheden niet zqn Goddelijke missie heeft vervuld. Hebben de Italianen het offensief hervat Reuter verneemt te Addis Abeba üit góede brond, dat de Italianen het offensief in Ogaden hervat hebben. Voorafgegaan door escadrilles vliegtuigen, die de Abessijnsche voorposten bombardeerden, waarbij vrouwen en kinderen ats slachtoffers vielen, heeft de inlandsche infanterie uit Somaliland, gesteund door tanks een aanval op de Abessiniërs ge daan op 65 km bezuiden Sasa Banch. Er wer den levendige gevechten geleverd, waarbij aan geen van beide kanten groote voordeelen zijn behaald. Er moeten verscheidene honderden Somali's van de Italianen naar de Abessiniërs zjjn overgeloopen. Irak zendt ambulance, De regeering van Irak heeft, naar Reuter uit Jeruzalem meldt, besloten een ambulance naar Abessinië te zenden. De teleurstelling in de Ver. Staten. De medewerker van de Times te Washing ton schrijft, dat onpartijdige beoordeelaars van de Amerikaansche buitenlandsche póli tiek overtuigd zijn, dat de gebeurtenissen van de laatste weken de Amerikaansche mede werking aan de collectieve veiligheid bemoei- brond, dat de Italianen het offensief in Volkenbond faalt, zal het Amerikaansche volk den terugkeer tot volledige isolatie eischen. Een uitlating van Radek. Radek wijst ei in de Iswestia op, dat be langrijke groepen van de openbare meening, Van grootè verontwaardiging en verontrusting zijn vervuld in verband met het Fransch- Britsche compromisvoorstel. Het A.N.P. meldde Zondagochtend: De bladen behandelen uitvoerig de onder-; handelingen, welke gaande zijn dm het Ita liaanschAbessijnsch geschil bij te leggen. 1 De Matin verwacht, dat de tegenstand in Volkenbondskringen zal toenemen en dat oók' een belangrijk deel van het Lagerhuis en van het Fransche Huis van Afgevaardigden zich tegen de voorstellen van Laval en Hoare zal: uitspreken. Naar Reuter uit Genève meldt, werkt Mus-' solini hard aan een antwoord op de Fransch- Britsche voorstellen. Hij heeft zich omringd met koloniale, militaire en economische des kundigen. Klaarblijkelijk wil hij zoo duidelijk mogelijk antwoorden; op de punten, welke volgens hem niet voldoende duidelijk ztjn, zal hij ophelde ring vragen, vooral wat betreft den Italiaan- schen commissaris, voorzien in het tweede deel van het ontwerp. In Italiaansche kringen wordt ver klaard, dat het Italiaansche antwoord in hoofdzaak gunstig zal zijn. De duce zal Aloisl machtigen de leden van den Raad aanvullende inlichtingen te ver schaffen en deze zal derhalve de zittingen van den Raad bijwonen, melke deze kwestie zal behandelen. Het antwoord niet voor 18 De cember bekend? Volgens een telegram uit Rome, denkt men in officieuze kringen daar, dat Italië niet op de Fransch-Britsche voorstellen zal antwoor den vóór 18 December, den datum waarop de groote fascistische raad bijeenkomt. Het communiqué, dat in den nacht van 18 ,-bp 19 dezer gepubliceerd zal worden, zal waarschijnlijk opheldering geven omtrent de i Italiaansche houding. Het eigenlijke antwoord zal aan Frankrijk 1 en Engeland worden gegeven. Eerst zal Italië nadere gegevens vragen omtrent verschil- Het dorp bijna geheel vernield. Naar Reuter uit Dzjiboetl verneemt be weren uit Dzjidzjiga en Daggaboer daar aan gekomen journalisten dat Italiaansche vlieg tuigen vijfhonderd bommen op Daggaboer hebben geworpen. Het dorp is bijna geheel vernield. Te Dzjidzjiga moeten op het oogenblik wel duizend gewonden zijn en dagelijks ko men er meuwe aan. Op het fort Ogaden zouden onder de Abe-sijnsche troepen tyfus en pokken zijn uitgebroken. Senator Kellogg, die indertijd met Briand het naar hun genoemde verdrag van Parijs heeft ontworpen, heeft in een persgesprek verklaard dat Italië geen enkele verontschul diging heeft voor zijn aanval op Abessinië en krachtens het verdrag van Parijs te veron achtzamen. Italië verdient de veroordeeling van deze beschaafde volken. Kellogg zeide verder: Ik heb geen ver trouwen in sancties en ik geloof niet dat de wereld den vrede zal handhaven door ze op te leggen. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DE ABESSIJNSCHE TROEPEN. Naar aanleiding van berichten van Ita liaansche zijde als zouden er onder de Abes sijnsche troepen ziekten zijn uitgebroken, heeft Zaterdag een vertegenwoordiger van de regeering verklaard, dat hiervan geen sprake is. Wel doen zich ziektegevallen voor, maar niet in mik een mate, dat hierdoor werke lijke schade zou ontstaan. Ook de voedsel voorziening van de troepen is volgens dezen zegsman thans geheel geregeld. Voor de troepen aan hetdfToordel(jke front is genoeg voedsel beschikbaar voor twee jaar, voor die in het Zuiden voor een jaar. De zitting van den Volkenbonds raad. Alle ministers van buitenlandsche zaken der landen, die in den Volkenbondsraad zit ting hebben, zeer waarschijnlijk met uitzon dering van Litwinof, zullen Woensdagmorgen te Genève zijn. Bevestigd wordt, dat ook Aloisi aanwezig zal zijn. De Argentjjnsche gedelegeerde Rulz Guinazu zal presideeren, want de gewone raadszitting van September is niet gesloten. Verwacht kan worden, dat de ochtendzlb= ting gewijd zal zijn aan de kwestie der Assy- rische christenen in Irak, en dat des middag* zal worden begonnen met de behandeling vaa het Italiaansch-Abessflnsch geschil. f Japans verzet tegen het Amerikaan- sche plan. Uit Tokio wordt gemeld: Japansche vlootkringen verzetten zich tegen de voorstellen tot een vlootverminde- ring van 20 pet. van alle vloten ter wereld, zooals de Vereenigde Staten voorstelden. Japan zou in dit geval 82.000 ton aan moderne schepen moeten vernietigen, terwijl Engeland slechts 2000 ton moest afschaffen en de Vereenigde Staten zelfs nog 143.000 ton konden bijbouwen. Volgens dezelfde kringen zou de verhouding dan aldus zijn: Japan 610.000 ton, Engeland 961.000 ton, Ver. Staten 948.000 ton. Bjj decreet zijn deelen van de lichtingen 1909 en 1910 (wij zouden zeggen van 1929 en 1930) onder de wapenen geroepen, oa. de onderofficieren en manschappen van de genie, die gespecialiseerd zijn in de electro-technl- sche diensten en de radio-telegrafle en zij die behooren tot de sanitaire diensten. Den 22en Dcc. a.s. hopen I? i[. onze geliefde Ouders en v Grootouders, A. DE JAGER hl en H. G. DE JAGER-VOS, hun 28-jarige Echtvereeniging jj „i ie herdenken Hun da> kbare Kinderen, V] Behuwd- en Kleinkind, i? Pijlsteeg 8. ff tffS Geboren: CORNEUA J0HANNA, Dochter van G. H. v. WIJNEN en J. v. WIJN EN v. d. Sluijs. Den Helder, 16 Dec. 1936. Westgracht 44 Tijdelijk adres- Burger-afdeeling Hospitaal. Tot onze diepe droef heid overleed plotseling onze innig geliefde Echt- genooten zorgzameVader, Behuwd- en Grootvader, de Heer KLAAS GROOT, in deri ouderdom van ruim 70 jaar. A. GROOT—Langhorst. J. S. GROOT. P. J. GROOI'- Gro B F. W GROOT. A. GROOT— Bandsm^ H. GROOT. J. GROOT—Brouwer. En Kleinkinderen. Amsterdam, 14 Dec. 1936. Jan Evertsenstraat 361. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben le Den Helder op de begraaf plaats te Huisduinen, op Woensdag 18 December 1935, circa 1 uur. Vertrek adres den Helder, Stationsdwarsstraat No. 6, te 12 uur. Verzoeke geen bloemen. Op 28 Nov is te SI. Paul, Minn U.S A.. na een korte ziekte overleden.onze lieve Zoon enVerloofde.de Heer JAN DRIJVER Tz., in den leeftijd van 50 jaar. M. DRIJVER-Troost, Huize „Westerlicht" Alkmaar. P. BUIJS, Weststraat 90, Den Helder. Den Helder, 14 Dec. 1935. Geen bezoek. Enige plaatselijke kennisgeving. Heden overleed plotse ling, onze lieve Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer RIJN GRAVEMAKER, in de ouderdom van 72 jaar. Santpoort, 15 Dec. 1935. Zinneveldlaan 36 Namens de familie, R. GRAVEMAKER JR. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven van het overlijden vanonzenlieven Vader, Behuwd-, Groot-en Over groot vader, den Heer JAN KLEUN, in den ouderdom van 89 jaar. Uit aller naam, J. KLEIJN. Den Helder, 16 Dec. 1935. Molenstraat 178 Voor eerste kwaliteit tegen laagste prijzen het „Centrum' Alléén Achter Albert Hei|a, Vaa Galenstraat TELEFOON 566. Het allermooiste lof per kg. IS. Pracht hagelwitte bloemkool (onbevroren) 2 stuks 25. Mindere soorten goedkooper. Blanke Mainzer zuurkool p.p. 8 KONING'S HALLEN ALTIJD GOEDKOOPER. De kop van Noord- Daar komt de olland eldersche Courant Uw advertentie ook! Eenige en algemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van ons lief Zoontje WILLEM mm DIJKSHOORN in den nog jeugdigen leef tijd van 6- jaar. Den Helder, 14 Dec. 1936. Trompstraat 18. Namens zijn diep bedroefde Ouders en Zusje, S. DIJKSHOORN. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden betuigen hiermede hun oprechten dank voor de buitengewone belang stelling bij hun 60-jarig huwe lijksfeest ondervonden. A. v. d. WAL. J. v. d. WAL rossen. Middenstraat 22. Mevr BRUINSMA-FRANKFORT, MEINI, DIKKlE. a/b. „Johan van Oldenbarne- t a.velt". a.s. Woensdag *8 December BEZICHTIGING van Kerst- uitflgeling en van goederen gemaakt door melsjeskrans en jongensclub. Van 's middags 2 ;tot 's avonds 10 uur. Toegang vrij. Alien welkom. Heden overleed vrij °n verwachts, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot vader, Behuwdbroer en Oom, de Heer ALBERTUS JUSTINUS DE BUNJE. in den ouderdom van ruim 84 jaar. Den Helder, 16 Dec. 1935. Kanaal weg 135. Namens de fam.: J. DE BUNJE. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Donder dag 19 Dec., v.m. 11 uur, vanuit het sterfhuis op de Algemeene Begraafplaats te Huisduinen. Heden ontsliep na een langdurige ziekte, onze lieve Dochter en Zusje META 0E BEURS, in den ouderdom van biina 17 jaar. Den Helder, 16 Dec. 1935. v.LimburgStirumstraat 1. Haar diep bedroefde Ouders, Zusjes, Broertje en verdere familie. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Don derdag 19 December, n.m. 2.30 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Umuiden. Tivoli-Theater Artisten spanning circussensatie en schitterende dressuur Ais 2de Hoofdnummer In de sucoesfilm worden als regel na 9 uur des morgens geen advertentièn voorhetdien dag ver» schijnend nummer meer aangenomen* Ia deze prijsvraag zijn door de daartoe benoemd* Jury de volgende beslissingen genomen t le prijst Dames Horloge, genummerd 14 Van Hogendorpstr. 68 2e prijst Dames Horloge, genummerd 18 Hoofdgracht 56 le prijs: Hoeren Horloge, genummerd 14 Ruljghweg 10 Respectievelijk zonden zij de volgende rjjmpjea in „Goedkoop, je kwaliteit en elegant 'n „Laco" behoort aan ieders Hand" „Een „Laco" Horloge gaat altijd om schoonheid, prijs en kwaliteit" „De „Laco" loopt secuur, Is sierlijk en niet duur" De prijswinnaars gelieven zich bij ons te vervoegen. (BOUMAN)

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 3