Stadsnieuws T 'VPoot caan Laatste berichten. Predikbeurten GEEN SPREEKUUR hkldersche courant van nr ^dag ?4 decfmbhr 1935. Rede van den locoburgemeester, den heer W. de Boer. Rede van den Commandant der Marine. Rede van het oudste Raadslid. De broer van den burgemeester spreekt een slotwoord. Visscherij. De jagers te So^rabaia gearriveerd. Bij het Kindeke. De Kerstdagen en de verschijning van ons blad. In verband met de Kerstdagen zal het Advertentieblad vao Woensdag as. Vrijdag verschijnen. Het eerstvolgend nummer van de He dersche Courant zal Zaterdag 28 Dec. uitkomen. DIRECTIE HELDERSCHE COURANT. Licht op voor alle voertuigen. Gemeenteraad De honderd gulden cadeaux voor de kinderen. Welke prijzen nog beschikbaar zijn. Uit het politie-rapport Kerstfeestvieringen van de Zondagscholen. PIJNLOOZE BEHANDELIfiG MOMDARTS EN TANDARTS. Verhuisd: A. Meereboer, naar WESTSTRAAT 109 Muziek- en zanguitvoeringen op de Kerstdagen. Reist per W.A.C.O. naar Westfriesland - Hoorn - Edam - Amsterdam 3 X PER DAG opzichter, de heer Nebbeling kijkt of allen zich hebben opgesteld, dan geeft hij het teeken, door het afnemen van z-jn hoed. dat alles ge reed is. De dragers tillen de baar op en lang zaam, heel langzaam, zet de stoet zich ln be weging. Onder de talrijke belangstellenden merken we o.m. nog op de burgemeester van Allunaar, Jhr. van Kinschot, de burgemeester van Anna Paulowna, de heer Lovink, oud-burgemeester Van Brede, tal van hoofdofficieren van de Zee- en Landmacht en verschillende vertegen woordigers van vereenigingen en corporaties. Het is ons niet mogelijk, gezien het uur van verschijning van onze krant een ook maar eenigszins volledig overzicht te geven van alle vertegenwoordigde corporaties. Het eerste pad links, in het plantsoen bij de begraafplaats, wordt ingeslagen. Men ziet het gedolven graf op het eerste grafpunt in het plantsoen. Daar, waar zomers de heesters bloeien en waar nu de sparren hun groene pracht tentoonspreiden, waar de roode hulst in bloei staat, zal het stoffelijk overschot van burgemeester Driessen worden neergelegd. Rondom de groeve scharen zich allen die hun burgemeester, hun vriend, de laatste eer hebben willen bewijzen, 't Zijn er tientallen, die met de stoet zijn meegekomen, 't zijn er hon derden bij honderden, die bulten de afgezette paden een plaats hebben gezocht. De kist wordt boven op het graf geplaatst, het teeken wordt gegeven, dat het stoffelijk overschot kan worden neergelaten in zijn laatste rustplaats en terwijl de kist daalt, speelt het „Stedelijk Muziekkorps", „In 't graf is vrede". Diep ontroerd zijn velen. Men voelt de tegenstelling, vlak voor het feest van de geboorte van Het Leven, hier de dood, vlak voor het feest van de geboorte van Het Licht, hier de donkerheid van het graf De laatste tonen van de muziek golven weg. De heer De Boer neemt dan het woord en sp.eekt de volgende rede uit: De heer De Boer: Op dezen grauw om floersten winterdag, onderscheppend al het zonlicht ons nog toegemeten in deze korte dagen nu het jaar verglijdt en wij staan voor den in zijn plicht staande, tot het laatste en vreugde, nu staan wjj hier aan de groeve van onzen burgemeester. Nu bevinden wij ons hier aan de groeve van den man, die sedert 15 November 1928 zijn gemeenteleden, zijn wethouders en secretaris, de geheele bevol king van Den Helder voorging, om van onze gemeente te maken wat er van te maken was. In het harnas is deze man gestorven, mid den Kerstdag van morgen, symbool van licht oogenblik nog doende wat hij kon, is hij van ons weggerukt. Ik heb enkele dagen geleden reeds ge schetst en verteld, wat wij in dezen man, in onzen burgemeester Driessen verliezen. Niet voor de tweede maal zal ik opsommen, wat met hem voor onze gemeente heengaat. Alleen wil ik hier dit woord nog zeggen: dat het gemeentebestuur van Den Helder dank, warmen dank brengt bij deze laatste rust plaats, waar wij dezen burgemeester kunnen brengen, onzen laatste groet. Wij brengen hem warmen dank voor de jaren, die hij voor o.rs heeft gearbeid, voor de jaren, die hij voor onze gemeente heeft gezorgd met al zijn toe wijding en al zijn kracht. Burgemeester, nu wij, Heldersche inwoners, U gebracht hebben naar Uw groeve midden in onze gemeente, temidden van uw bevolking, die van alle zij den is komen toestroomen, teneinde te getui gen van hetgeen leeft in hun harten voor alles wat U in het belang van de gemeente verrichtte, spreken wij de hoop uit, dat, wan neer straks een ander Uw taak zal aanvatten en geroepen wordt den fakkel verder te dra gen, dit een man zal mogen zijn, voortgaande met te arbeiden in den geest, zooals gij dit hebt gedaan. Burgemeester Driessen, rust zacht. De Commandant der Marine, schout-bij nacht T. L. Kruys, zegt daarna het volgende: -burgemeester en vriend Driessen, ook wij bij de Marine waren geroerd door het bericht van je plotseling heengaan. Ook bij ons laat je een leege plaats achter. Je bleef steeds ge hoorzaam aan je taak het belang van je ge meente te dienen en je wist, dat steeds te doen samengaan met het belang van de Marine. Geen gelegenheid heb je voorbij laten gaan om je belangstelling voor de Marine te toonen. Je persoonlijkheid, je hartelijk tegemoet komendheid, ook als soms de belangen van de Marine niet altijd strookten met de belangen die je diende voor de gemeente, zijn eigen schappen in je, die je vele vrienden hebben bezorgd bij de Marine. Ik breng je de dank van de Marine voor je samenwerking en een laatste groet ook namens alle vrienden, die je daar gemaakt hebt. Dan is het woerd aan het oudste raadslid, die namens zijn medeleden een woord van a scheid zal spreken tot hun overleden voor zitter. Deze taak rust op den heer W. Bier steker, die echter, wegens ongesteldheid, daartoe verhinderd was. Zijn partijgenoot, Dr P. Feenstra Kuiper, leest nu de woorden voor, die de heer Biersteker gesproken zou hebben. Een laatsten groet breng ik U, burgemees ter Driessen, namens den Raad der Gemeente Den Helder. In overeenstemming met Uwen geest zal dit slechts een sober woord zijn, ge waart meer een man van de daad, dan van het woord. De verschillende werken dpor U ln onze Gemeente tot stand gebracht, zullen lang na Uw verscheiden nog tot ons blijven spreken van Uw energie en werkkracht Wij als leden van den Raad, die met U mochten samenwerken, kunnen dit het best getuigen. Meerdere malen is het gebeurd, dat ge iets hebt voorgesteld, dat niet terstond aller in stemming had, doch met vastberadenheid w:st ge Uw wil te doen zegevieren. Later k .am dan tot uiting, ook van tegenstanders, „Hij heeft het toch goed gezien". Zoo zullen Uw daden voor U blijven spreken. Wij bren gen U daarvoor aan deze groeve dank. Men heeft wel eens gezegd, het is een dure bur gmeester, doch als we letten op hetgeen ln het belang onzer Gemeente door U is tot stand gebracht om de aantrekkelijkheid in onze stad te bevorderen, dan mogen we zeggen, gedachtig aan de spreuk: de Cost gaat voor de Baat: de Baat dekt de Cost. Wij, als leden van den Raad zullen U mis sen en de herinnering aan Uw werken, za ons schragen om in het belang van onze stad niet te versagen. Nog een afscheidsgroet moet ik U bren gen. namens de Commissarissen der N.V. Zeebad Huisduinen. In dit college had ge ambtshalve zitting, doch zonder overdrijving mag gezegd worden, dat ge aan den opbouw en de ontwikkeling van Huisduinen als badplaat, Uw volle medewerking hebt gegeven. Niet tegenstaande dat de natuur-elementen belem merend werken, durfde ge toch de plannen tot uitbreiding en vernieuwing met warmte verdedigen, omdat ge geloof had ln de toekomst van Huisduinen als badplaats. Burgemees .er Driessen. wjj zeggen U dank voor Uwe mede werking en ook in dit college zullen we L noode missen. Gij zjjt de 4e commissaris, die aan onze nog jonge N.V. door den dood wordt ontrukt. Alo de majesteit van oen dood spreekt, dan past ons slechts eerbiedig zwijgen. Zelfs ais we voelen het schrijnend leed door het vaak ruw en onverwacht Ingrijpen ln ons men- schenleven, dan nog kunnen we sle-hts dee moedig buigen. Burgemeester Driessen, aan den voor avond van het Vredesfeest hebben wij Uw stof hier neergelegd. Nog enkele uren en de klokken zullen het over de aarde uitbeieren: Vrede op aarde... Gij hoort niet meer den metalen klank dier beierende klokken, doch wij hopen en bidden, dat ge in betere gewesten vrede en rust zult hebben gevonden. Op verzoek van het College zou het woord slechts door deze drie sprekers worden ge voerd, omdat men vreesde voor een eindelooze rij van sprekers, die van hun waardeering en dank zouden komen getuigen. Niet alleen dat dit vermoeiend zou worden voor de velen, die de teraardebestelling bewoonden, men zou ook telkens in herhaling moeten vervallen. Zij, die de plechtigheid bijwoonden, waardeerden dezen j maatregel, die zeker ook ln den geest was van hem, die men de laatste eer bewees en die er niet van hield, dat men lang van stof was. 't Was bovendien bitter koud op de be graafplaats. Het zij mij vergund, alvorens tot een woord van dank over te gaan, een oogenblik te spre ken. Uit den aard der zaak zal hetgeen ik hier zal zeggen van geheel andere strekking zijn dan de woorden van de vorige sprekers, die mijn broer als Overheidspersoon of als vriend herdachten. Willem, hier staan wij dan om afscheid van je te nemen. Nauwelijks behoef ik aan te halen hoe dikwijls in deze dagen mijne ge dachten teruggingen naar ons ouderlijk huis, waar de hechte band, die ons bond, werd ge smeed. Hoe dikwijls dacht ik niet aan onze kinderjaren, toen we tezamen speelden. Na de verdere schooljaren trok je het huis uit en volgden in snelle opvolging: Ouderkerk, Bus- sum, Westzaan, Koog en ten slotte: Den Helder, hetgeen de kroon op je werken werd. Maar niettegenstaande je vroeg-uit-de-deur- zijn wist je de hechte band steeds te bewa ren en trouw zagen we je in ons midden op al onze grootere of kleinere familie feest dagen. Het is slechts 5 h 6 jaren geleden, dat onze Ouders ons zoo kort na elkander ontvielen, doch onze hechte band werd daardoor geens zins verbroken. Wim, we zijn je innig en onuitsprekelijk dankbaar voor alles wat je voor ons geweest bent en dat we je nooit vergeten zullen, be hoeft niet gezegd te worden. Helaas kunnen we niets meer voor je doen dan je toeroepen een „Rust in Vrede". Thans kom ik aan mijn woord van dank. Het heeft ons goed gedaan en gesterkt te hooren spreken zooals er gesproken is. In de eerste plaats betuig ik dan, mede na mens mijn vrouw, onze dank en groote erken telijkheid aan den Gemeenteraad van Den Helder en het College van Burgemeester en Wethouders, voor de woorden, gewijd aan de nagedachtenis van mijn broer en voor hetgeen zij voor hem gedaan hebben. Dan een woord van dank aan de aanwezige autoriteiten. Vervolgens een woord van dank aan de verschillende deputaties, die ik hier aanwezig zie en aan de sprekers, van wie wij zoovele waardeerende woorden gehoord hebben en ten slotte dank aan alle aanwezigen uit Den Helder en van buiten de stad, die hier de laatste eer aan mijn broer hebben bewezen. Rest mij nog de plicht een woord van dank te richten tot mevrouw en den heer Bakker, waar mijn Broer zoo gaarne verbleef en die hem in zijne laatste oogenblikken zoo liefde vol hebben bijgestaan. Ik heb gezegd. De begrafenis-ondernemer,, de heer Huber verzocht aan het slot van de plechtigheid, allen het hoofd te ontblooten. Diep onder den indruk verlieten daarna de honderden den doodenakker. Over de verhooging van de minimummaat voor aal en paling verschillen de meeningen ook alweer. Zooals men weet overdenkt de Minister tot verhoogiog van deze maat over te gaan, maar nu rijst alweer het verzet. Zoo b.v. de Volendammers, die meenen, dat deze maatverhooging een belemmering is voor den afzet van aal en paling, omdat de con sumenten, in het algemeen prefereeren deze kleinere soorten te koopen. Dit zou dan ver band houden met den prijs, die voor de meeste gebruikers beletsel zou zijn om dikke paling te koopen. Daarentegen heeft de Noord-Hollandsche Bond van ae hoofdafdeeling van Zoetwater- visscherü, welke te Zaandam vergaderde, zich uitgesproken voor verhooging van de mini mummaat tot 30 cm. Zooals men zich waarschijnlijk herinnert, hebben we ons al vele malen uitgesproken voor verhooging van de minimummaat en wel om daardoor den palingstand op te voeren, omdat men met de verhoogde vangst maat in Denemarken zulke goede resultaten had ver kregen. Nu mag er in het door de Volendammers aangevoerde iets waars schuilen, dat neemt echier niet weg, dat er in het binnenland nog altijd voldoende vraag naar paling schijnt te beslaan. Een belangrijk leis in de beoordeeling is, dat in het zuiden van het IJselmeer, waarde Volendammers bij voorkeur zullen gaan vis- schen, voornamelijk klein soort paling wordt gevangen, terwijl in het noordelijk gedeelte meest groot soort wordt buitgemaaki. Doch in het algemeen belang van den pa- ingstand hopen we, dat de minimummaat Soerabaya, 24 December 1935. De „Kortenaer" en de „Van Ghent" zijn gistermiddag uit Nederland gearriveerd. De Commandant van de Marine met den chef van den Marinestaf en hunne adjudanten wa ren des morgens de jagers tegemoet gevaren, tot het lichtschip, waar zij aan boord van de jagers overgingen. Bij aankomst aan de Oedjoeng (Marine etablissement Soerabaya) stond de muziek van de Marine opgesteld. Het Wilhelmus werd ten gehoore gebracht, waarna de mu ziek vroolijke marschen speelde. Bij het bin nenvaren van de Marinekom hief de Com mandant der Marine een driewerf hoezee aan, waarmee alle aanwezigen uit volle borst In stemden. Benoemd per 20 December j.1. tot officier vlieger 3e kl. bij de Kon. Marine de heeren W. A. L. P. Scholberg, J. F. Vonk, B. Siero en D. J. Bakker. wordt gesteld op 30 cm. Maar ook deze maat zouden we dan als een overgangsmaatregel gesteld willen zien, om na eenige jaren, te kunnen overgaan op 35 cm., zooals de maat in Denemarken is. Vooral nu met de inpoldering van den Noordoostpolder het watergebied weer wordt ingekrompen, moeten we zuinig zijn op onzen palingstand. De visscherij-radio-omroep van de reeders- vereeniging voor de Nederiandsche haring- visscherjj zal 24 Dec. eindigen. Het mag jammer worden genoemd, dat niet steeds wordt voortgegaan met radiomededee- lingen aan visscherschepen te verstrekken. Uit het rapport van Hr. M. Nautilus blijkt, dat ook andere schepen aan een dergelijke melding iets kunnen hebben, indien ze alt hans van een ontvangapparaat zyn voorzien. Wan neer er van rijkswege, op vastgestelde tijden een omroep naar de visschersschepen zou kunnen plaats hebben, zou dat op hoogen prijs worden gesteld. Vooral zou er een vast uur voor disponibel moeten zijn, zooals dat nu ook het geval is met den omroep van de reedersver. In de Nieuwe Visscherij Crt. komt een ar tikel voor, waarin weer wordt geklaagd over de aanvoer van visch op te eenzijdige wijze van vischsoorteo. Vooral versche haring en makreel wordt aangevoerd terwijl te weinig wordt gezorgd voor andere soort rondviscli, zooals schelvisch, kabeljouw en dan ook nog te weinig tarbot. Betere regeling van den aanvoer acht men gewenscht. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) le Kerstdag. 's Morgens 10.36 uur, D3. F. W. J. v. d. Poel Medewerking van het Kerkkoor. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 2e Kerstdag 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk (Julianapark). le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meijnen 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meijnen Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meijnen 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat), le Kerstdag. 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. N. v.d. Kraats 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. van der Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht), le Kerstdag. 's Morgens 10 uur 's middags 5 uur de heer J. Rebel. 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, de heer J. Rebel Herst. Evang. Lutb Gem. (Weezenstr.). le Kerstdag. 's Morgens 10.30 uur, Eerw. heer Pel, van De Bilt. - Liturgie en zang' van het Kerkkoor. Doopsgez. Gem. le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smi.lts Evangelisatie (Palmstraat), le Kerstdag. 's Morgens 10 .uur, Ds. W.M. A. Kalkman van Amsterdam. 2e kerstdag. 's Morgens 10 u., Ds. A.G.H. v. Hoogenhuyze van Amsterdam. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76). te Kerstdag. Morgens 6 uur, gezongen vroegdienst 's Morgens 10 uur, plecht ige hoogdienst 's Avonds 7 uur, Vespers. 2e Ke. stdag. 's Morgens 10 uur. kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: le Kerstdag. 's Morgens 6 uur, Hendenking Kerstfeit 's Avonds 8 uur, de heer J. Sevensma Leger des Heils. le Kerstdag. v.m. 6 u., Engelenzang v.m. 10 u., Heiligingsdienst n.m. 3 u„ alle jeugdvereenigingen in actie n.m. 8 u., groote Kerstfeest-samenkomst 2e Kerstdag. n.m. 8 u., Sluiting Kerstfeest, tevens Soldaten inzegening Hersteld Apostolische Zending Gemeente oluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 2e Kerstdag. 's Morgens 10.30 uur, dienst. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. O herders, die met snelle schreden Maria's rijkdom brengt uw groet; die daar geknield hebt en gebeden, gij vindt er 's werelds Hoogste Goed! Wie schouwde er ooit in schaamjer woning een Vorst, van Majesteit beroofd? Geen and're plaats voor Zions Koning: gezegend, wie daar trouw belooft! Straks paren Simeons gezangen zich blijd' aan Anna's jubeltoon; Ze fs 't verre Oost komt met verlangen, en huldigt Davids grooten Zoon! Ons opent Hij de poort des Heeren, en wenkt ons, dat wij binnentreên, Om voor Zijn troon Hem eeuwig t' eeren, bij 't smaken Zijner zaligheên! O Kindeke. onzer één geboren, voor Adams wederhoorig kroost, In zonde en dood verdoold, verloren: spreek onze ziel van vrede en troost! Dan zullen wij als blijde boden van 't Heilgeheim ln U volbracht, Naar 't eeuwig Licht den zondaar noodeni O Morgenster in 's werelds nacht! O Kerstnacht, heiligste aller nachten, geen dag, die ooit uw luister zag; Der eeuwen glorie en verwachten Maakt van dit wonder bljj gewag! O Nacht, ln schoonheid meer dan dagen, u zingen wij ons gloria; Gij bracht aan de aard Gods Welbehagen: Hem loven w' ln 't Halleluja! Koegras G. H. GROOT ENZERINK. Dinsdag 24 Dec. Woensdag 25 16.18 uur 16.19 uur DE BURGEMEESTER IN HET PUBLIEKE LEVEN. 3' De E.H.W.V. „De Jutter" verzoekt ons te S'illen mededeelen, dat de burgemeester van eze ver. beschermheer was. Onze stadgenoot, de heer E. L. de Zeeuw heeft te Amsterdam het diploma voor „Sport- Massage" behaald. Bij het laatst gehouden examen te Den Haag, slaagde voor 3e stuurman groote stoom vaart, de Heer D. Lieberi.. Op het dd 14 December 1.1. te Den Haag gehouden examen van de Federatie voor Ste nografie Groote, slaagde mej. C. Klijn voor het diploma kantoorstenograaf 130 Neder- landsch. Mej. Klijn was leerlingen van het Instituut Mercurius. APOTHEKEN. Van hedenavond tot 2en Kerstdag, 's och tends acht uur, is alleen geopend de apo theek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Op 2en Kerstdag is uitsluitend geopend de apotheek van de firma Smeets-Snel, West straat. Van Vrijdag 27 December tot Maandag 30 December wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door apotheker A. P. Hool- mans, Spoorstraat 80. OP TWEEDEN KERSTDAG GEEN VERSCH BROOD. Wy verwijzen naar een in dit nummer op genomen advertentie, waarin de plaatselijke bakkerspatroons bekend maken, dat er den 2den Kerstdag geen versch brood verkrijg baar zal zijn. VERLOTING VAN „J.V.C.". Zondagavond had in het lokaal van den heer A. Kossen de trekking plaats van de verloting, gehouden door de Voetbalvereeniging „J.V.C." De winnende nummers in volgorde van de prijzen zijn: 390 154 994 683 527 399 723 26 303 204 773 427 414 432 17 410 563 35 177 161 470 55 167 68 741 756 60 879 640 336 638 148 337 285 755 581 342 980 629 496 839 981 612 365 384 905 575 251 860 289 De eerste prijs, een heerenrijwiel, werd ge wonnen door Cornelis Bakker, Langevliet te Koegras, gemeente Callantsoog. De andere prezen kunnen tot 5 Januari 1936 afgehaald worden bij den heer A. Kossen. Een gezellig bal hield de aanwezigen nog lai^n tijd bijeen. Naar wij vernemen zal ln den hoek Zand dijkVan Foreestweg op een daartoe aange kocht perceel grond ter grootte van een halve ha door de Gebr. Tuin te 't Zand -voor Iemand uit Amsterdam, een woonhuis met pension gebouwd worden. Afschaffing presentiegelden. B. en W. stellen voor: a. in te trekken het besluit van 3 Februari 1922 tot toekenning van een presentiegeld aan de leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim (bezuiniging 450.—), b. te schrappen art. 3 van de Verordening tot regeling van de voorlichting bij de be roepskeuze te Den Helder en art. 7 van de crordening op den Dienst der Arbcidsbe- m ddeiing en Werkloosheidsverzekering te Den Helder (bezuiniging 150. Wat we veronderstelden, is gebeurd. Ver- scbiliende kinderen, die een prachtige prijs hadden kunnen krijgen, zijn hun boekje kwijt geraakt en hebben dus hun kans verspeeld. Anderen zullen nu den prijs toegewezen krijgen. De flets, de sjoelbak, ue stoommachine, de pop en een aantal boeken zijn afgehaald. Maar de volgende prijzen zullen nog worden toegewezen op de volgende nummers: Op nr. 175 een autoped voor een jongen, of een poppenwagen voor een meisje. Een prachtig jongens- of meisjesboek op de nrs. 360, 610, 875, 1340, 1795, 1965, 4775, 4835 en 4970. Deze prijzen kunnen worden afgehaald, hedenmiddag voor half zes en Vrijuag den geheelen dag en Zaterdagmorgen tot 12 uur. DE KINDEl.MIDDAG VAN DE NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Zooals men in een in dit nummer opgeno men advertentie kan lezen, is at kinder middag, uitgaande van de Nederiandsche Ver. van Huisvrouwen vastgesteld op Vrij dagmiddag a.s. des namiddags 3 uur in „Mu- sis Saorum". Het programma blijft zooals dit was: prof. Davola treedt op en, er is een zangwed strijd om prijzen, terwijl aan leder kind een versnapering uitgereikt wordt. Voor entréeprijzen etc. leze men de annonce. DE RECHTSZAAK TEGEN P. S. In de rechtszaak tegen P. S., welke ln ons nummer van Donderdag j.1. werd opgeno men, staat een onnauwkeurigheid, welke wij hieronder verbeteren. Er stond, dat de los werkman C. de L., na een wandeling o.a. eenige aandeelen vermiste. Het blijkt nu, dat dit waardelooze brieven waren. DERDE ABONNEMENTSVOORSTELLING. De derde der serie abonn. tooneelvoorstel- lingen zal ln Casino plaats hebben op Woensdag 8 Januari. De Amsterdamsche Tooneelvereeniging (ge zelschap Al bert van Dalsum) komt dan met haar allernieuwste siuk: „De B 21 vliegt om de wereld", waarvan j,l. Zaterdag de première werd gegeven ln de Stadsschouwburg te Amsterdam. Een spel uit het vliegersmilieu door de Hollandsche schrijver Mr. H. M. Planten uit Indië. De plaatsbespreking welke meestal op Zater dag voorafgaande wordt gehouden, zal dit maal geschieden op Dinsdagavond 7 Januari. Verdere gegevens worden nog nader bekend gemaakt. EEN NIEUWE PRIJSVRAAG. De Fa. P. A. de Zeeuw, Weststraat, welke de alleenvertegenwoordiging heeft van Erik Schaaper Radio voor Den Helder, Texel en Omstreken, deelt ons mede, dat door deze fa- brief, onverschillig, of men al dan niet kooper is van Erik Schaaper materiaal, in het bezit kan komen van een modern radio-toestel, ge heel compleet in kast. Alle inlichtingen zijn bij genoemde firma te bekomen. De heer De Zeeuw deelde nog mede, dat door zijn bemiddeling, de heer Schaaper, welke door het geheele land voor de.afd. N.V. V.R. en diverse radio-vereenigingen lezingen houdt, bereid gevonden om midden Februari 1936 hier ter stede zijn lezing met demon stratie te houden. In de etalage staat het toestel, dat voor 10 cent in bezit kan komen. Wy verwijzen naar de ln dit blad voorko mend advertentie. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER Nieuwe zaken. Den Helder: N.V. Mij. tot exploitatie van bioscoop theaters „Lumière" in oprichting, Spoorstraat 32—34. Wasscherij „Blokker" (eig. IJ, Blokker), Gladiolenstraat 10. Maandagmiddag had op de Binenhaven een aanrijding plaats tusschen een personen auto en een vrachtauto. Persoonlijke ongeluk ken hadden daarbij niet plaats. De vracht auto werd beschadigd. Een onderzoek wordt ingesteld. Tegen den bestuurder van een transport driewieler wordt proces-verbaal opgemaakt, terzake van het met dat voertuig op zooda nige wijze stilstaan op den rijweg, dat daar door het verkeer werd belemmerd. Woensdag: Ned. Herv. Gemeente, Nieuwe Kerk, 6 uur: Kerstfeest voor kleinere kinderen (o.l.v. Ds. v. d. Poel). Gebouw Middenstraat, 3.30 uur: Kerstfeest jongste leerlingen; 7 uur, idem, oudste leerlingen. Palmstraat, 3.30 u. n.m.: Kerstfeest jongste 'eeriingen; id., oudste leerlingen 7 uur n.m'. Donderdag: Ned. Herv. Gemeente, Nieuwe Kerk, 6 uur: Kerstfeestviering met grootere kinderen (o.l.v. Ds. Enklaar). Huisduinen, 4 uur: Kerstfeestviering met de kinderen van de Zondagsschool. Luthersche Kerk, 6 uur: Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool. Ver. Zondagsschool .Pilippus" (ln Bethel - kerk, Julianapark) 3 uur n.m.: Kerstfeest viering met de kinderen tot 9 jaar; 7 uur n.m. met de kinderen boven 9 jaar. Doopsgezinde Gemeente des n.m. 7 uur: Kerstfeestviering met kinderen der Zon dagsschool. Chr. Ger. Gemeente des n.m. 3.30 uur: Kerst feestviering met de kinderen. Evangelisatie, Vijzelstraat: Kerstfeestviering met de kinderen tot 9 jaar: des n.m. 3 uur; tot 13 jaar: des n.m. 7 uur. Vrijdagmiddag: Leger des Heils, n.m. 5 uur: Feest voor de Zondagsschoolkindercn. Polderweg 40, Oen Helder. A.s. Zaterdag 28 December Daarna spreekuren: iederen Dinsdag en Zaterdag 10-4 u. Gebitten met 10 j. garantie. 50.—, alles inbegrepen. Zonder trekken 40. Hulpgebit: Kosteloos. Dinsdag 84 December. Luthersche Kerk, 's avonds van 8% tot 9 u.l Orgelspel van Aafje Kamp. Chr. Mil. Tehuis, Kanaal weg, half 8: Lezing Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie. Woensdag 85 December. Musis Bacrum, 8 uur: Soirée „The 9 Rhythm- Stars". Woensdag 85 en Donderdag 26 December: „Kerst-Feestweek" met Jack de Vries' In ternationals. Donderdag 26 December. Musis Bacrum, 8 uur: Familie Hoffmann. R.-K. Volksbond, 8.15 uur: Tooneelvoorstel- llng „Excelsior". Vrijdag 87 December. Musis Bacrum, 26 uur: Kinderfeest NetL Ver. van Huisvrouwen. Verloskundige, van HOOGSTRAAT 17 Dinsdag: Luthersche Kerk, 8.30 uur: Aafje Kamp speelt Kerstliederen op orgél. Woensdag: Concert, v.m. 8.30 uur, door „Sted. Muziek corps" ln de tent Julianapark. Programma: 1. Stille Nacht Gruber. 2. Dankgebed Valerius. 3. Hymne Beethoven. 4. O, Tannenbaum arr. H. King. 5. O Sanctissima. 6. Eere zij God. 7. Sweet belle Mahone. 8. Nu zijt wellekome arr. J. Pala. 9. 't Is een dag van Vroolijckheydt id. 10. Schafers Sontagslied C. Kreutzer. Straatzang Evangelisatie-zangkoor, Vijzel straat, des v.m. 8 uur en des n.m. 3 uur. Carülonbespeling door den heer Tj. Joh. Dito van 45 uur. Programma L Roeit wakkere schepeling van het wrak naar de kust. Thema met variaties Tj. Joh. Dito. ((Opgedragen aan Burgemeester W. F. G. L. Driessen). 2. Ave Verum Corpus W. A. Mozart 3a. De herdertjes lagen bij nachte. b. Fantasie over „Stille Nacht". c. Fantasie over „O Sanctissima". en andere Kerstliederen. 4. Largo G. F. H&ndcl. 5. Choral aus der Passionmusik. (O Haupt voll Blutt und Wunden) J. S. Bach. 6. £ses Tod Grieg. 7. Beati Mortui (Welzalig de dooden) F. Mendelssohn. Donderdag: Straatzang Evangelisatie-zangkoor, Vijzel straat, des v.m. 8 uur. Carülonbespeling door den heer Tj. Th. Dito van 45 uur. Programma: 1. Een lied van de zee. Thema met variaties Tj. Joh. Dito. (Opgedragen aan den Hoogedelgestr. heer L. Bandsma, Secretaris-Penningmeester Ned. Zeereddingswezen-Monument 2. Andante CantabileJef Denyn, 3. Kerstliederen. 4. Praeludium Boëly. 5. Menuet LocatellL 6. Allegro Scheppers. Men schrijft ons nog: Kerstfeest, het feest van vreugde, maar meer nog het feest van vrede. Dit jaar voor het eerst in onze stad zullen de klokken van het Carillon de schoone Kerstliederen zingen om te brengen vreugde en vrede in de harten der menschen van goeden wil. Helaas Is de Kerstvreugde voor ons om floerst van rouw, want wfl hebben onzen burgervader verloren, hem, dte juist zoo krachtig geijverd heeft voor het tot stand komen van het Reddingmonument en het daar in geplaatste Carillon, dat immers het aanzien van onze stad zou verhoogen. Hij zal de Kerst klokken niet meer hooren... De zangvereeniging „Morgenrood" zingt des avonds 8 uur in het Verpleeghuis aan de Kerkgracht Alla inlichtingen bij de arenten en de chauHeura

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 4