ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEM DE WEEK: r. De voorbije Kerstdagen. De droeve stoet onderweg bij de Timorlaan. De teraardebestelling van den burgemeester. DE VELLEN HINGEN ERBIJ Dank zij KLOOSTERBALSENkomt zijn hand weer goed in ordo IN FEITEN EN FA NT ASIEËN HHT.DERSCHE COURANT VAN ZATi'.RDAG 28 DECEMBER 1935. Voor onze „postabonné's" laten w(J hieronder nog rolgen het laatste gedeelte van het ver slag van de teraardebestelling van burgemees ter Driessen, dat wij voor hen niet meer op tonden nemen tn het vorig nummer. Op de begraafplaats. Onder de talrijke belangstellenden merken we o.m. nog op de burgemeester van Alkmaar, Jhr. van Kinschot, de burgemeester van Anna Baulowna, de heer Lovink, oud-burgemeester Van Brede, tal van hoofdofficieren van de Zee- en Landmacht en verschillende vertegen woordigers van vereenlgingen en corporaties. Het is ons niet mogelijk, gezien het uur van verschijning van onze krant een ook maar eenigszins volledig overzicht te geven van alle vertegenwoordigde corporaties. Het eerste pad links, in het plantsoen bij de begraafplaats, wordt ingeslagen. Men ziet het gedolven graf op het eerste grafpunt in het plantsoen. Daar, waar zomers de heesters bloeien en waar nu de sparren hun groene pracht tentoonspreiden, waar de roode hulst in bloei staat, zal het stoffelijk overschot van burgemeester Driessen worden neergelegd. Rondom de groeve scharen zich allen die hun burgemeester, hun vriend, de laatste eer hebben willen bewijzen, 't Zijn er tientallen, die met de stoet zijn meegekomen, 't zijn er hon derden bij honderden, die buiten de afgezette paden een plaats hebben gezocht. De kist wordt boven op het graf geplaatst, het teeken wordt gegeven, dat het stoffelijk overschot kan worden neergelaten in zijn laatste rustplaats en terwijl de kist daalt, speelt het „Stedelijk Muziekkorps", „In 't graf is vrede". Diep ontroerd zijn velen. Men voelt de tegenstelling, vlak voor het feest van de geboorte van Het Leven, hier de dood, vlak voor het feest van de geboorte van Het Licht, hier de donkerheid van het graf De laatste tonen van de muziek golven weg. I» Rede van den locoburgemeester, den heer W. de Boer. De heer De Boer neemt dan het woord en spreekt de volgende rede uit: De heer De Boer: Op dezen grauw om floersten winterdag, onderscheppend al het zonlicht ons nog toegemeten in deze korte dagen nu het jaar verglijdt en wij staan voor den Kerstdag van morgen, symbool van licht en yreugde, nu staan wij hier aan de groeve van onzen burgemeester. Nu bevinden wij ons hier aan de groeve van den man, die sedert 15 November 1928 zijn gemeenteleden, zijn wethouders en secretaris, de geheele bevol king van Den Helder voorging, om van onze gemeente te maken wat er van te maken was. In het harnas is deze man gestorven, mid den in zijn plicht staande, tot het laatste oogenblik nog doende wat hij kon, is hij van ons weggerukt. ik heb enkele dagen geleden reeds ge schetst en verteld, wat wij in dezen man, in onzen burgemeester Driessen verliezen. Niet Voor de tweede maal zal ik opsommen, wat met hem voor onze gemeente heengaat. Alleen wU ik hier dit woord nog zeggen: dat het gemeentebestuur van Den Helder dank, warmen dank brengt bij deze laatste rust plaats, waar wij dezen burgemeester kunnen brengen, onzen laatste groet Wij brengen hem warmen dank voor de jaren, die hij voor ons heeft gearbeid, voor de jaren, die hij voor onze gemeente heeft gezorgd met al zijn toe wijding en al zijn kracht Burgemeester, nu wij, Heldersche inwoners, U gebracht hebben naar Uw groeve midden in onze gemeente, temidden van uw bevolking, die van alle zij den is komen toestroomen, teneinde te getui gen van hetgeen leeft in hun harten voor alles wat U tn het belang van de gemeente verrichtte, spreken wij de hoop uit, dat, wan neer straks een ander Uw taak zal aanvatten en geroepen wordt den fakkel verder te dra gen, dit een man zal mogen zijn, voortgaande met te arbeiden in den geest, zooals gij dit hebt gedaan. Burgemeester Driessen, rust zacht. Rede van den Commandant der Marine. De Commandant der Marine, schout-bij- nacht T. L. Kruys, zegt daarna het volgende: Burgemeester en vriend Driessen, ook wij bij de Marine waren geroerd door het bericht van je plotseling heengaan. Ook bij ons laat je een leege plaats achter. Je bleef steeds ge hoorzaam aan je taak het belang van je ge meente te dienen en je wist, dat steeds te doen samengaan met het belang van de Marine. Geen gelegenheid heb je voorbij laten gaan om je belangstelling voor de Marine te •toonen. Je persoonlijkheid, je hartelijk tegemoet komendheid, ook als soms de belangen van de Marine niet altijd strookten met de belangen die je diende voor de gemeente, zijn eigen schappen in je, die je vele vrienden hebben bezorgd bi) de Marine. Ik breng je de dank van de Marine voor je samenwerking en een laatste groet ook namens alle vrienden, die je daar gemaakt hebt. Rede van het oudste Raadslid. Dan ia het woord aan het oudste raadslid, die namens zijn medeleden een woord van a scheid zal spreken tot hun overleden voor zitter. Deze taak rust op den heer W. Bier steker, die echter, wegens ongesteldheid, daartoe verhinderd was. Zijn partijgenoot, Dr P. Feenstra Kuiper, leest nu de woorden voor, die de heer Biersteker gesproken zou hebben. Een laatsten groet breng ik U, burgemees ter Driessen, namens den Raad der Gemeente Den Helder. In overeenstemming met Uwen geest zal dit slechts een sober woord zijn, ge waart meer een man van de daad, dan van het woord. De verschillende werken door U in onze Gemeente tot stand gebracht, zuilen lang na Uw verscheiden nog tot ons blijven spreken van Uw energie en werkkracht. Wij, als leden van den Raad, die met U mochten samenwerken, kunnen dit het best getuigen. Meerdere malen is het gebeurd, dat ge iets hebt voorgesteld, dat niet terstond aller in stemming had, doch met vastberadenheid wist ge Uw wil te doen zegevieren. Later kwam dan tot uiting, ook van tegenstanders, „Hjj heeft het toch goed gezien". Zoo zullen Uw daden voor U blijven spreken. Wij bren gen U daarvoor aan deze groeve dank. Men heeft wel eens gezegd, het is een dure bur gemeester, doeh als we letten op hetgeen in het belang onzer Gemeente door U ls tot stand gebracht om de aantrekkelijkheid In onze stad te bevorderen, dan mogen we zeggen, gedachtig aan de spreuk: de Cost gaat voor de Baat: de Baat dekt de Cost. Wij, als leden van den Raad zullen U mls- Maria's rijkdom brengt uw groet; niet te versagen. Nog een afscheidsgroet moet ik U bren gen. namens de Commissarissen der N.V. Zeebad Huisduinen. In dit college had ge ambtshalve zitting, doch zonder overdrijving mag gezegd worden, dat ge aan den opbouw en de ontwikkeling van Huisduinen als badplaats, Uw volle medewerking hebt gegeven. Niet tegenstaande dat de natuur-elementen belem merend werken, durfde ge toch de plannen tot uitbreiding en vernieuwing met warmte verdedigen, omdat ge geloof had in de toekomst van Huisduinen ais badplaats. Burgemeester Driessen, wij zeggen U dank voor Uwe mede werking en ook In dit college zullen we U noode missen. Gij zijt de 4e commissaris, die aan onze nog jonge N.V. door Jen dood wordt ontrukt. Als de majesteit van oen dood spreekt, dan past ons slechts eerbiedig zwijgen. Zelfs als we voelen het schrijnend leed door het vaak ruw en onverwacht ingrijpen in ons men- schenleven, dan nog kunnen we slechts dee moedig buigen. Burgemeester Driessen, aan den voor avond van het Vredesfeest hebben wij Uw stof hier neergelegd. Nog enkele uren en de klokken zullen het over de aarje uitbeieren: Vrede op aarde... Gij hoort niet meer den metalen klank dier beierende klokken, doch wij hopen en bidden, dat ge in betere gewesten vrede en rust zult hebben gevonden. Op verzoek van het College zou het woord slechts door deze drie sprekers worden ge voerd, omdat men vreesde voor een eindelooze rjj van sprekers, die van hun waardeering en dank zouden komen getuigen. Niet alleen dat dit vermoeiend zou worden voor de velen, die de teraardebestelling bijwoonden, men zou ook telkens in herhaling moeten vervallen. Zij, die de plechtigheid bijwoonden, waardeerden dezen maatregel, die zeker ook in den geest was van hem, die men de laatste eer bewees en die er niet van hield, dat men lang van stof was. 't Was bovendien bitter koud op de be graafplaats. De broer van den burgemeester spreekt een slotwoord. Het zij mjj vergund, alvorens tot een woord van dank over te gaan, een oogenblik te spre ken. Uit den aard tier zaak zal hetgeen ik hier zal zeggen van geheel andere strekking zijn dan de woorden van de vorige sprekers, die mijn broer als Overheidspersoon of als vriend herdachten. Willem, hier staan wij dan om afscheid van je te nemen. Nauwelijks behoef ik aan te halen hoe dikwijls in deze dagen mijne ge dachten teruggingen naar ons ouderlijk huis, waar de hechte band, die ons bond, werd ge lift? 1 oen0H«wLNrf^t hUT Jj"'e°* aan 9 bi' d* «r aa 00 *ste Helder, den heer W. F. G L. Drwuen, welke D.nidaq onder groot# be engitell ng plaats vond ing vtn oen ^uiyeu cciie engstell ng op c<e cegiaaipiaatt Huisduinen smeed. Hoe dikwijls dacht ik niet aan onze kinderjaren, toen we tezamen speelden. Na de verdere schooljaren trok je het huis uit en volgden in snelle opvolging: Ouderkerk, Bus- siim, Westzaan. Koog en ten slotte: Den Helder, hetgeen de kroon op je werken werd. Maar niettegenstaande je vroeg-uit-de-deur- zijn wist Je de hechte band steeds te bewa ren en trouw zagen we je in ons midden op al onze grootere of kleinere familie feest dagen. Het is slechts 5 6 jaren geleden, dat onze Ouders ons zoo kort na elkander ontvielen, doch onze hechte band werd daardoor geens zins verbroken. Wim, we zijn je innig en onuitsprekelijk dankbaar voor alles wat je voor ons geweest bent en dat we je nooit vergeten zullen, be hoeft niet gezegd te worden. Helaas kunnen we niets meer voor je doen dan je toeroepen een „Rust in Vrede". Thans kom ik aan mijn woord van dank. Het heeft ons goed gedaan en gesterkt te hooren spreken zooals er gesproken is. In de eerste plaats betuig "ik dan, mede na mens mijn vrouw, onze dank en groote erken telijkheid aan den Gemeenteraad van Den Helder en het College van Burgemeester en Wethouders, voor de woorden, gewijd aan de nagedachtenis van mijn broer en voor hetgeen zij voor hem gedaan hebben. Dan een woord van dank aan de aanwezige autoriteiten. Vervolgens een woord van dank aan de verschillende deputaties, die ik hier aanwezig zie en aan de sprekers, van wie wjj zoovele waard eerende woorden gehoord hebben en ten slotte dank aan alle aanwezigen uit Den Helder en van buiten de stad, die hier de laatste eer aan mijn broer hebben bewezen. Rest mij nog de plicht een woord van dank te richten tot mevrouw en den heer Bakker, waar mijn Broer zoo gaarne verbleef en die hem in zijne laatste oogenblikken zoo liefde vol hebben bijgestaan. Ik heb gezegd. De begrafenis-ondernemer,, de heer Huber verzocht aan het slot van de plechtigheid, allen het hoofd te ontblooten. Diep onder den indruk verlieten daarna de honderden den doodenakker. In donkerheid, wat het weer betreft, zijn de Kerstdagen 1935 vergleden. En 't is maar gelukkig dat het Kerstfeest, in alle opzich ten „een binnenfeest" is, een feest van den geest in de eerste plaats. De weersomstan digheden kunnen dus aan de feestvreugde weinig veranderen. Natuurlijk was het aan genamer geweest, als wij bij de herdenking van de geboorte van Het Licht, dat in de we reld ontstokend werd, het blanke, vlekke- looze wit van een donzen sneeuwkleed over de wereld gespreid hadden gezien. Bjj Kerst feest ziet men nu eenmaal graag een blanke wereld. Door de grauwheid der dagen, die we nu hadden, kan de stemming „binnenshuis" ech- tei slechts verhoogd zijn. Familie en vrien den, die elkaar met de Kerstdagen opzoeken, zoeken de feestelijkheid van den familiekring. Welnu, daar heeft men nu van kunnen ge nieten. Bij het dansen van de kaarslichten en bij net zingen van de Kerstliederen was er binnenshuis de gezelligheid. Honderden zijn in onze stad ook weer op getrokken naar de kerstfeestvieringen van de Zondagsscholen. Want in het leven van de Zondagsschoolvereenigingen is de viering van het Kerstfeest ieder jaar weer een hoogte punt. j Kerstfeest is het feest van de liefde Gods, Waarvan we de heerlijkste afstraling vinden in de geboorte van Christus, 't Is die liefde die de menschen weer beweegt om liefde te betoonen en zoo is er op de Kerstdagen het gaarne offeren voor de minderbedeelden. Het Leger des Heils gaat hierbij altijd voorop, Üe kerken en tal van vereenigingen brengen met dezi dagen rijke gaven in veel gezinnen, die door den nood der tijden gebukt gaan onder het maatschappelijk leed. Ook dit jaar is er in onze stad weer veel gegeven en het doet goed te zien dat deze schoonste gave van den mensch, de gave van de barmhartig heid, zoo rijk beoefend wordt, Juist met de Kerstdagen. De vreugde va het Kerstfeest is dus niet bedorven door de somberheid der dagen die voorbijgingen. En nu gaan we ook, in letterlijken zin weer het licht tegemoet, de zon komt iederen dag weer een weinig vroeger ip en zakt een paar minuten later weg en als straks de jaarwenteling heeft plaats gehad en Januari loopt ten einde dan is het al goed te merken, dat de „donkere dagen" voorbij zijn en dat we het licht tegemoet gaan. Muziekuitvoeringen op de Kerst dagen. Orgelconcert Aafje Kamp. Dinsdagavond hield Aafje Kamp, evenals vorig jaar, een orgelbespeling in de Luthersche Kérk. Deze orgelbespeling aan den vooravond van Kerstmis, heeft een eigen karakter en veien hebben dan ook gebruik gemaakt van de gelegenheid dit gewijde halfuur in deze kerk door te brengen. In het stille gebouw, dat spaarzaam verlicht is, is het vertoeven een genot. Wanneer de bekende Kerstliederen weer, na een jaar van sluimering, ontwaken en ons toeklinken, op fraaie en stemmige wijze uit gevoerd, dan komt het Kerstfeest weer op de oude maar steeds heerlijke wijze tot ons. Dan bljjkt, dat zoo'n orgelbespeling ter inleiding van het Kerstfeest, een geschenk is, waarvoor wjj dankbaar kunnen zijn. Vooral bjj deze orgelbespelingen gaat het niet om de waarde van de uitvoering en speel wijze zelf. Hier gaat het niet om een critisch aanhooren van orgelmuziek Hier gaat het niet om de gave, muzikaliteit, techniek-behcer- sching en aanvoeling te meten van degene, die het orgel bespeelt. Trouwens, het is genoeg zaam bewezen, dat Aafje Kamp ook een der gelijke critiek geheel niet behoeft te vreezen. En ook dezen avond was daarvoor een bewij3. Het gaat hier echter om de stemming. Het gaat hier om de Engelenboodschap, die op men- sehelijke wijze weer herhaald wordt. En die menscheljjke wijze is voor ons, menschen, vol doende om ons in gedachten te brengen naar Bethlehem. En daarom, wij zeggen het nog eens, is een dergelijke orgelbespeling een geschenk, waar voor wij dankbaar kunnen zijn. Door hun op komst toonden velen die dankbaarheid. Toon- deen zij, dat zij dit bjj-geschenk van Kerstmis waardeerden. 't Gebeurde door kokend heet» olie en mijn rechter hand was Qelie^n..a, wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd voor ons kleintje in huls hebben. U kunt er zich geen voorstelling van maken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte, ik geef U de heilige verzekering, dat Ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen li dagen was mijn hand weer gewoon." Mevr Fr. te s-Q. flKKER'S OfttOINEEL TER INZAOB „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bjj brand-en «njjwonden Ook ongeëvenaard als wrtifmlddel bjj Rhetimatiek, spit en pUniyke spieren Schroefdoos M. ct. Potten: «2% ct. en 1.04 Concert „Stedelijk Muziekcorps". In den vroegen morgen van den Eersten Kerstdag heeft het „Stedelijk Muziekcorps" ons het reeds traditioneel© Kerstconcert gebracht Ook hier kan gesproken worden van een uit voering met een geheel eigen karakter. Als de muzikanten daar in de tent zjjn opgesteld, dan is het een typische gedachte om dat te be schouwen als een staande receptie bjj de ge boorte van het Kind van Bethlehem. Met ernst en toe wjj ding worden de liederen, die zich groepeeren om de Kribbe of vertellen van de vrede op aarde, gespeeld. Het viel ons op, dat wjj weer zooveel per sonen bjj dit concert aantroffen, die wjj al eenige jaren op den Kerstmorgen daar zagen. Ook het aantal toehoorders, dat hlerbjj aan wezig is, schijnt telken jare hetzelfde te zjjn. Zeventig k tachtig menschen komen daar, on- geaent het weer, dat ditmaal een druilerige regen bracht, luisteren naar dit gewijde con- ceert. Carillonconcerten. Woensdagmiddag van 4 tot 8 uur werd door den heer Tj. J. Dito, stadsbeiaardier, een carillonconcert gegeyen, hetwelk on danks het feit, dat de weersomstandigheden nu niet direct onverdeeld gunstig te noemen waren, verscheidene belangstellenden aange trokken had. He1 rrogramma was door den heer Dito met zorg gekozen en stond begrjjpeljjleerwijs in het teelten van het Kerstfeest. Daar waren het lieflijke „De herdertjes lagen bjj Nachte", ecu fantasie over het „Stille Nacht" en over „O Sanctissimo" en het prachtige „O Haupt voii Blut und Wunden" Er was weinig wind, zoodat 't geluid tot vei over de stad gehoord kon worden. De klanken van dit zoo bjjzonderde Instrument goifden licht en vriendelijk door de sombere atmosfeer. Een enkele maal was daar een wondere echo, -die sloeg tegen de in de onmiddellijke nabijheid gelegen huizen en kerk. waardoor een bjjzonder effect verkregen werd. Zooals we zeiden, het programma was met zorg geselecteerd en bjj de aanwezigen, welke met aandacht naar de muziek geluis terd hebben, zal het ongetwijfeld de Kerst stemming verhoogd hebben. Wjj vermeiden nog, dat het progamma van eersten Kerstdag geopend werd met een compositie van den heer Dito zelf „Roeit wakkere schepelingen van het wrak naar de kust" (een thema met variaties), hetwelk opgedragen is aan wjjlen burgemeester Driessen. Ook den tweeden Kerstdag heeft de beiaar dier een concert gegeven. Hierbij was een speciaal door den heer Dito vervaardigd nummer, „Een lied van de Zee", opgedragen aan den secretaris-penning meester van het Monument den heer L. Bandsma. We willen op deze plaats nog eens wjjzen op de waarde van deze concerten, welke on getwijfeld aanspraak maken op belangstel ling van de zijde van het Helderscho Publiek. Publiek. Het Gem. Verpleeghuis aan de KerkgrarT.t. De vader van het Tehuis schrjjft ons: Reeds eenige dagen tevoren was in een der Conversaliezalen van het tehuis, ter opluiste ring van het Kerstfeest, een Kerstboom ge plaatst, die met behulp van den heer F. Winter in orde was gebracht. Wat deze kerstfeest- viering dan wei zoo goed deed slagen is dit: Op den eersten Kerstavond kwam het „Ge mengde zangkoor'' onder leiding van den heer F. van der Mejj de bewoners verrassen met zaag en muziek, de heer L. van Loo Jr, viool, en Mej. A. Remelink, piano. Op den tweeden Kerstdag werd des middags gezongen door het Leger des Heils, welke liederen den Verpleegden in rechte Kerst stemming brachten. De bewoners ontvingen allen een geschenk van het Leger. Des avonds gaf de zangvereeniglng „Morgen rood", wederom onder leiding van den heer van der Mejj, voor de bewoners een uitvoering. Vooral zang en pianospel van de dames Rjjke- Geervliet en D. Geervliet, vielen zeer in den smaak. Eenige bestuursleden van Maatsch. Hulpb waren aanwezig. De WelEd. heer A. Smit] Weth. v. Soc. aangelegenh., bracht dank aan het koor. Ter gelegenheid van deze feestdagen heeft de Alg. Coöp. „Helder", Koningstr., de be woners getracteeru op eenige kerstbrooden. Uit vrees dat iemand zal vergeten worden, wit het Bestuur van Maatsch. Hulpb. geen persoonlijken dank uitspreken, doch betuigt allen, die hebben medegewerkt die dagen voor onze bewoners zoo recht gezellig te maken, zjjn oprechten dank. Ook dank aan den heer S. voor het steeds bezorgen van „De Telegraaf" en andere zenders van lectuur voor ons, Verrassing voor Huisduinen. Even als het vorige jaar hebben eenige kindervrienden en vriendinnen van verschil lende gezindten, de meisjes van de Wees- inricnting te Huisduinen verrast met hei zenden van versnaperingen en geschenken, ter gelegenheid van het Kerstfeest, waardoor de feestvreugde niet weinig werd verhoogd, en waarvoor de meisjes zich zeer dankbaar toonden. Ik heb gelezen, dat een der concerten, welke momenteel in Casino door den fameuzen Jack de Vries en Clara gegeven worden, door de radio-her-gebroadcast zal worden. Dat is een idée. Hier is nu eens een zeldzame gelegenheid om de Juttersche muzikaliteit naar voren te brengen. Een gelegenheid als nimmer tevoren. Onder de vele jongelui, welke zich aan Jack's rhythmen bedwelmen, zullen er ongetwijfeld zjjn, die zich in stilte weieens geoefend heb ben in het „croenen" en zou het niet aardig zjjn als Clara's croening zoo eens tusschen de bedrjjven afgewisseld werd door specifiek Hel dersche croening? Het behoefde er voorts niet bjj te bijjven: men zou den heer Vonk, de onsterfelijke Casl- no-band-drummer kunnen verzoeken nog eens, als in den ouden tijd, een nummertje „zingende- zaag" ten beste te geven, terwijl men den indertjjd hier ter stede zoo poputairen Gjjs van der Hulst zou kunnen inviteeren zjjn „Swallow Boston" weer op het klavier te willen vertol ken. Voor één keertje maar! Dat deze tjjden steeds benarder worden be wijst die zigeuner welke een dezer dagen ergens in Drente opgepikt werd voor het moedwillig inslaan van tien ruiten. Voor da balie bleek, dat de man het leven onder da sterren en levende van de milde gaven zjjner medebroeders, moe was en een retraite In Hotel de Houten Lepel prefereerde. Het is wat je noemt typeerend voor den tjjd, evenals het instituut der „Hallen". Ik wandel- de gisteren in onze stad en telde er maar even- tjes 16. Zoo waren er o a. ijshallen, groenten- hallen. vleeschhallen, melkhallen, kolenh&Ilen enz. enz. Men kan dus eerstdaags tegemoetzien: voor een nieuwe school een „Ieer-hal", voor een bioscoop een „kjjk-hal" en voor een depot, waar winkelende hulsmoeders hun kroost voor een tjjdje willen onderbrengen, een „baby-hal". Heeft u gelezen, dat er met Eersten Kerst dag maar weer eens een schuit op het strand bjj Petten Is geloopen? Van de langs de kust geplaatste borden door den Raad van Scheep vaart met „Verboden te Parkeeren" schijnt men zich dus al bitter weinig aan te trekken. Tal van zaken staan er nog te behandelen, doch Ik zie, dat ik weer aan het einde van m'n toegemeten ruimte kom. Trouwens, een Dultsch poëet heeft eens gezegd: „In der Be- schrilnkung zeigt slch der Meister" en dat is een waar woord. Ik wil echter niet eindigen alvorens den lezers van deze rubriek (m'n hulde voor hun uithoudingsvermogen...) vanaf deze gewjjde plaats het beste voor '36 te wenschen. Ik hoop van ganscher harte, dat ze gespaard mogen bijjven voor alles wat zijdelings of direct in verband staat met salarisverlagingen, crisisheffingen, belasting-opcenten, ontslagen, pj)n, ziekte, slechte humeuren en wat zich ver der In Pandorra's doos bevindt. Auf Wiederschrelb'n! 8 POPULAIRE SOIRÊE's IN „MUSIS SACRUM". Na een onderbreking door een succesavond van de fam. Hofmann hervat de directie het arrangeeren van de populaire soirée's. De eerstvolgende twee soirée's op 29 Deo, om van 1935 afscheid te Demen en op 1 Jan. om 1936 welkom te heeten, zjjn toegaDkeljjk op één en dezelfde introductie. Een lipje van het aanlokkelijke programma kunt U la dt desbetreffende advertentie in dit blad ont dekken. JUBILEUM-VOORSTELLING AAF BOUBEB „Het kind van de Buurvrouw". Zooals kort geleden reeds alle groote bladen hebben vermeld, heeft Mevr. Aaf Bouber Ten Hoope, de populaire actrice van het Ensemble Bouber en ook aan velen bekend van de film, haar 25-jarig tooneeljubileum in den Stadsschouwburg op grootsche wjjze gevierd met een succesvolle opvoering van het bekende volksstuk van Herman Bouber: „Het Kind van de Buurvrouw". Vanaf 1 Januari maakt het gezelschap Bouber een Jubileum-tournee met dit stuk, bewerkt naar de roman „Arle" van Joh. Elsen- sohn, een typisch brok volksleven, met „een lach en een traan", waarin de jubilaresse de hoofdrol vervult. Zondag 5 Jan. wordt er een opvoering van gegeven in Casino. Deze voorstelling zal ge heel geljjk zijn aan die in den Stadsschouwburg met hetzelfde twee-verdiepingen decor. JACK DE VRIES EN ZIJN INTERNATIONALS. Trompettist© Clara de Vries. Stepdanser Alexander Roskin. Casino staat in het teeken van „Jack de Vries' vjjf-daagsche". Drie dagen concerteerde het septet reeds in Den Heider, 2 volgen er nog: heden en morgen. Dan zal het ensemble ons land voorloopig vaarwel zeggen om contracten in Zwitserland en in Parjjs na te komen. In de serie uitstekende bands, die de Casino directie den laatsten tjjd gebracht heeft en waarmede zjj de harten der Heldersche uit gaande jeugd gestolen heeft, past dit bezoek van Jack de Vries, die hier trouwens doubleert, wonderwel. We zouden dit optreden niet de climax willen noemen, d.w.z. wat verbluffende tot enthousiasme voerende prestaties betreft, doch er is een omstandigheid, die dat septet boven de andere plaatst en dat is de degeljjke muzikaliteit, die van elk lid indivi dueel zoowel als van het corps uitgaat. We missen verbijsterende show en daarbjj exaltee- rende soll, maar doen ons te goed aan de fjjn voorgedragen muziek, die van een met zorg samengesteld team en van kennis der zaken van leader en leden getuigt. Het septet streeft kenneljjk naar harmonische expressie, waarbij het individue ondergeschikt en het team-work hoofdzaak is. Anderzjjds mogen we toch ook weer niet van een negeeren der soll spreken want in de per soon van Clara de Vries, blijkbaar opvolgster van den te vroeg gestorven Louis, heeft het ensemble een uitstekende trompettiste. Zij is wel niet van het formaat van een Armstrong, Nat Gonelia, e.d., maar men moet toch alle respect hebben voor de techniek en het adem volume van deze lady-trumpettist. Zoo hebben we haar kunnen bewonderen in „Troubles on trumpet", „I can 't dance", „Dinner for one please, James" en het aloude „Some of these days". Ook de andere 6 zijn volkomen voor hun taak, resp. string-bass (Jack de V ies), drum, saxes (trio heel goed!) en vleugel berekend. Met ge noegen hebben we naar den eersten saxofonist, onzen ex-plaatsgenoot, Leo Borghardt, geluis terd.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 10