Julianadorp Callantsoog. 't Zand. Breezand. Anna Paulowna. Wieringen. Schagen. Texel. HELDERSCHE COURANT VAN. ZATERDAG 28 DECEMBER 1935 II Het kon niet anders, of ons oordeel moest Uitermate gunstig luiden, de Internationals verdienen het. Vermelding verdienen ook de step-dance- parodieën van Alexander Roskin. Deelen wij volledigheidshalve nog mede, dat morgen van 66.30 uur een af scheids-radio uitvoering van de band via Hilversum plaats heeft. De Casino-directie verzocht ons mede te deelen, dat de prijzen voor de Zondag-matinée abusievelijk als 30 cent geannonceerd zijn. Dit moet zijn: 25 cent. TIVOLL Voor deze week heeft „Tivoli" beslag ge legd op een tweetal Amerikaansche produc ten. Als eerste hoofdfilm de tragedie „Dr. Monica", vertolkt door Kay Francis. Reeds verschillende malen zagen wij Kay Francis als tragédienne op het witte doek en steeds werd deze rol door haar goed en niet over dreven sentimenteel gespeeld. Vooral de rol van kinderdokter, die zij in dit filmwerk ver vult, is voor haar als geknipt. Het spel van haar tegenspeelster had wel iets beter kunnen zijn. Wat het verhaal betreft kunnen we kort zijn. Dr. Monica, een vrouw met een groote liefde voor haar echtgenoot, bemerkt, dat deze haar ontrouw is geweest en wil uit zijn leven verdwijnen. Haar man betreurt echter ten zeerste zijn misstap „The happy ending" is ten slotte de her nieuwde vereeniging tusschen man en vrouw. Eenige jaren geleden zagen wij een Ufa- film „De tijger van Berlijn", een sensatiefilm, waarin eerst op het einde „de Dader" bekend wordt gemaakt Dit was de eerste film, al thans in Den Helder, in dit genre. Een derge lijk filmwerk was het 2e hoofdnummer „The thin man" of vrij vertaald „Schaduwen der Misdaad", Dit soort sensatiefilms heeft de goede eigenschap, van den eersten tot den laatsten meter het publiek geboeid te houden. We hebben hier niet een product, waarvan de toeschouwer met zwakke zenuwen een nacht merrie krijgt, maar een degelijk sensationeel werk, doorvlochten met tal van geestige mo menten. William Powell en Myrna Loy zorg den voor een afwisselend en uitstekend spel en ook de verdere medespelers maakten van deze rolprent er een, die gezien mag worden. Van het vlotte verhaal zelf zullen we niets zeggen, juist omdat dit aanleiding zou kunnen geven naar gissingen betreffende den dader, terwijl de verkeerde gissingen juist gemaakt moeten worden onder het zien van de film. Wie is de dader? RIALTO-THEATER. Kunst zonder Muze. Het is met de Sim, stiefkind der Kunst, de evenveel gesmade als verheerlijkte cinemato grafie in feite wonderlijk gesteld. Gaat men even dieper in op het tot heden toe gepresteerde in deze zoo uitzonderlijke „industrie", dan staat men verbaasd wat een halve eeuw wrocht (voornamelijk op tech nisch geuied), maar tevens ontkomt men niet aan de idéé, dat deze zelfde industrie nog in de kinderschoenen moet staan, althans, indien niet alle voorteekenen bedriegen. Heeft U nog wel eens een film gezien,zooals ze een jaar of 15 geleden in de bioscopen draaiden Voor eenige weken had schrijver dezes dat genoegen. Nog voel ia de lachkrampen, welke mij teisterden, toen ik dat allerwonderlijkste allegaartje van wit-en-zwart zag, dat we TOEN film noemden. Een liDor'sachiig geflits van schaduwen, zonder veel maat en inhoud. Het was niet alleen grotesk, het was het summum van belachelijk heid. Maar: let wel, toen vonden we het prachtig, genoten van dat vliegende-beelden spel, vonden het verbijsterend van vinding ea genialiteit. Inmiddels is er veel, heel veel over film geschreven. Daar zijn tijdschriften ge komen, die filmhoekjes geven vooreen bezeten fan-publiek en 't is daarin, dat men meermalen de grootste enormiteiten vindt. Van HET pro bleem, .aarvan trekt niemand zich zoo wat ie s aan. En nu dan deze Prinses voor 30 Dagen. Het is Amerikaansch werk. Cary Grant is de Yankee, pur sang, en zijn tegenspeler heet Si lvia Sidney. Zij is zeer charment. Het ge geven is aanvaardbaar en voor den gemid delden man wel acceptabel. Men kan er zich mee amuseeren. Doch men vraagt zich daarbij wel af, hoe het verklaarbaar is, dat het groote publiek nog steeds dit genre blijft prefereeren. Men vindt het inderdaad MOOI, ofschoon het in wezen een on-reëel geval is, zooals er in droomtabriek honderden aan den loopenden ban-: gemaakt worden. Men begrijpe mfl niet verkeerd. Het is alles wel aardig, het is wel te zien en men kan er zelfs om lachen. Maar het is niet belangrijk. Het is alles te gewoon, te vlak. Trouwens, uitgesproken Slechte Films ziet men niet, of al.hans heel weinig, om den doodeenvoudigen reien, dat deze geen cent van kans meer maken, en reeds bij voorbaat een financieele strop beteekenen. Even zeldzaam echter zijn geworden de uitgesproken GOEDE. Waar blijven een Canaille, een Thunder over Mexico, een „M."?? Technisch bereiken we zoo wat het hoogtepunt. De kleurfilm is er al, en die met de derde dimensie zal wei niet lang meer op zich laten wachten. Maar cultureel gezien is het er minder florissant mee gesteld. En dat is de grooie zorg, een zorg, waar een zich 2 maal anderhalf uur aan fantasie lavend publiek al bitter weinig van schijnt aan te trekken. Evenwel, niets dan goeds van Sylvia en Gary in hun Amerikaansch productie. Ten slotte komt men om geamuseerd te zijn en dat bezorgen én Cary én Sylvia U zeer zeker. Voor de pauze draait Rialto dan een FIM- film, geheimzinnig, af en toe origineel en meermalen spannend. Zeer actueel is het journaal en van Dijk last not least heeft een nieuw program. DE KERSTFEESTVIERINGEN. Niettegenstaande Dinsdagmiddag het weer allengs slechter werd, en spoedig een druilerige regen neerviel en ook de gladheid der wegen steeds erger werd, is de reeks van Kerstfeest vieringen ingezet in de Chr. School aan de Kortevllet. Om 4 uur werd daar met de kinde ren en vele belangstellenden een vrooltjk en opgewekt Kerstfeest gevierd onder leiding van het hoofd der school, den heer G. H. Groot Enzerink. De morgen van den len Kerstdag was het weer al zeer slecht. Om 10 uur werd in de Ned. Herv. Kerk door da van Wichen een Kerstpredicatiegehouden, waarbij de Harmonie „Kunstzin" haar medewerking verleende, en de sremming verhoogde door dezen dienst met de aloude Kerstklanken op te luisteren. Des middags om 5 uur werd in het gebouw van „de Ster der Hope of Mission" onder leiding van den heer J. Sevensma uit Amster dam het Kerstfeest gevierd met de kinderen der Zondagschool aldaar en verdere belang stellenden. Des avonds om 7 uur werd in de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest gevierd met de kinderen van de Zondagsschool onder leiding van ds. M. van Wichen. Een tamelijk groot aantal belangstellenden was daarbij tegenwoordig. Kerstfeest in de Chr. School. Dinsdagmiddag van 4 tot 7 uur vierden de leerlingen der Chr. school aan den Korievliet hun Kerstfeest, Na opening met gebed, door het hoofd der Schooi, den heer G. H. Groot Enzerink en gemeenschappelijk gezang, werd terstond hei woord gegeven aan cie onderwijzeres mej. Nieman, die een boeiend Kerstverhaal vertelde. Daarop volgde het zingen van eenige Kerstliederen en vervolgens werd in een geheel nieuwen vorm de Kerst geschiedenis behandeld. Door de oudste leer lingen werd in tekstlezing, spreekkoor en zang de ijjn der Godsopenbaring in Oud en Nieuw Testament gevolgd vanaf het Verloren Paradijs tot aan de hulde der Wijzen uit het Oosten, gebracht aan het Licht der Wereld, dat de schaduwen des doods komt beschijnen Het historisch en stichtelijk verband werd bewaard door de aanvullingen van het hoofd der school en het toepasselijk gezang van be kende Kerk- en Kerstliederen door de leerlingen der school of wel het publiek. De hoofdgedachte was bij dit alles het Goddelijk Kerstgebeuren, ontdaan van alle versiering, zoo dicht mogelijk te breDgen tot ons menschelijk verlangen, naar verlossing en licht. Na afloop volgde tractatie, waarna het hoofd der school in een korte toespraak het Kerst feest schetste als het feest van de zegepraal des licht in de duisternis, waarbij het aan ons is de Liefde Gods in de Zelfovergave bij de Kribbe van Bethelem onze eerbiedige hulde brengen in de overgave des geloofs, waardoor het leven zal triomfeeren in onzen dood Tenslotte volgde de uitdeeliBg der Kerst geschenken. waarna gesloten werd. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens ld uur, Ds. M. van Wichen Zendingsgebouw „I>e Ster der Hope". Geen dienst IJSCLUB „JULIANADORP". Vrijdagavond hield de IJsclub „Juliana dorp" hare aigemeene vergadering in het café ,,'t Centrum" van den .heer H, Veul. Aanwezig waren slechts 10 leden. Bij -ont stentenis van den voorzitter wordt de ver gadering met een woord van welkom ge opend door den secretaris, den heer L. Tiche laar, die vervolgens de notulen leest, die na een vraag van een der leden, daarna worden vastgesteld. De rekening en verantwoording van den penningmeester.de» heer M. Minnes, was voor de vergadering door de heeren C. Korenaar en H. Kuit nagezien en alles in orde bevon den. De ontvangsten bedroegen m totaal f 114.76, en de uitgaven f 7.25, zooJat een voordeelig saldo van f 107.51 overblijft. Ter tafel was één ingekomen stuk aan wezig en wel van het bestuurslid den heer J. Blaauboer, waarin hij mededeelt te bedan ken als zoodanig, omdat hij des avonds nooit in de gelegenheid is een vergadering bij te wonen. Bestuursverkiezing. Dan volgt de bestuursverkiezing waarbij periodiek aftredend is de heer C. Vader en dan de vervulling van de vacature. Eerst genoemde wordt herkozen en in de vacature wordt de heer J. Kossen benoemd. Beiden nemen dat aan. Volgt de rondvraag, waarbij allereerst de aandacht wordt gevestigd op de ijzerrommel die bij de Vlietstraat in de vaart ligt. Verder dat leden die het vorige jaar hunne contribu tie niet hebben betaald, dit bij opnieuw toe treding zullen hebben te doen, daar het niet aangaat dat de eene groep wel en een andere niet zijn verplichtingen nakomt, afgezien van de omstandigheid of er ijs of geen tjs komt. De kwitanties zullen op tijd aangeboden worden. Indien mogelijk in den vervolge nog iets vroeger dan nu. Voorts wordt geïnfor meerd naar de afzetting der baan en of men daar moet betalen en of daar ook wat aan te doen is. Dan wordt het plan besproken van het houden eener schoonrijdertj, die behoorlijk van te voren zal worden aange.kondigd. Ver der niets aan de orde zijnde, zegt de waar nemende voorzitter dank voor de bespre kingen en sluit de vergadering. PREEKBEURT. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7.30 uur, Ds. M. van Wichen Zang. Godsdienstig besluit van het jaar UITSTEKEND TOONEEL VAN .1)008 VRIENDSCHAP VEREENIGD". Tweeden Kerstdag gaf de tooneelclub „Door Vriendschap Vereenigd" een uitvoering bij den heer Schrieken. Gegeven werd het stuk „De Ridder van de Kousenband", blijspel in drie bedrijven door Henk Bakker. Het was de heer Vogelzang, die den avond met een kort speechje opende, waarbij hij speciaal welkom heette den heer en mevrouw Breebaard Aangezien het een vrij zwaar stuk was, waren de verwachtingen van het groote publiek nogal wat sceptisch. Evenwel, wat gepresteerd werd mocht gezien worden. Het bleek dat men zijn uiterste best gedaan had behoorlijk voor den dag te komen, zoodat men, eenige kleinig heden niet geteld, op een goeden avond kan terugzien. Vooral het spel van mej. de Groot was op vallend. Daar er niet minder dan 12 personen optraden, zullen wij dezen niet allen de revue laten passeeren. Wel willen wij niet nalaten den regisseur C. de Deeuw een woord van lof voor zijn inzicht op dit gebied toe te voegen. Een geslaagde avond, waar men met ge noegen op kan terugzien. KERSTFEESTVIERING. I Maandagavond werd bjj den heer Schrieken het traditioneele Kerstfeest gevierd, hetwelk wederom onder leiding stond van ds. Witkop. Het was het bekende en toch altijd weer aantrekkelijke program. Ook nu werd wederom veel gezongen en de kinderen getracteerd. Mevrouw Boersma vertelde op zeer gevoelige wijze een Kerstverhaal ditmaal geïllustreerd met lichtbeelden. Daarna was een zeer belang rijk programmapunt aan de orde, verdeeling ver prijzen, beschikbaar gesteld door de naai- krans. Een woord van dank is zeker hiervoor op zijn plaats. Al met al een goed Kerstfeest, waar zoowel jong als oud van genoten hebben. UITSLAG VERLOTING. Bij de jaarlijksche verloting, ten bate van de naaikrans, alhier, welke gehouden werd ten over staan van den heer Overhand, bij tien heer Schrieken, viel de ie prijs, zijnde een sprei, op lotno. 35, gewonnen door mevr. Jongcjans te St. Maartensvlotbrug. 2e pr. onderjurk op no. 6o, gewonnen door mevr. Bakker te Alkmaar, en 3e pr. ontbijtlaken op no. it, gewonnen door F. Novalt te Anna Haulowna. F.r waren verder nog 27 prijzen aan deze loterij verbonden. GUNNING. We vernamen, dat aan de aannemersfirma Doedens en Schilder, alhier, als zijnde op één na de laagste inschi ijvers, de bouw is opge dragen van een administraliebureau te Overveen, ten dienste van de gemeente Bloemt ndaal. SUCCES VOOR DE POLITIE. Tijdens de laatst gehouden kermis te 't Zand werd bij een kraam, staande tegenover het café de Wit, een kist ontvreemd, inhoudende electrische benoodigdheden. De dader(s) in de meening verkeerende, dat deze kist paling zou inhouden, zullen wel zéér op hun neus gekeken hebben, toen deze inhoud anders bleek te zijn. De kist (met inhoud) werd tenminste later teruggevonden aan de spoorlijn Oude- sluis—Anna Paulowna. Het is ihans den rijksveldwachter Overhand te 't Zand in sa menwerking met de gemeentepolitie Homan te Zjjpe mogen gelukken deze zaak tot klaar heid te brengen. De daders zijn ge.at en heb ben bekend. BOUWVERGUNNING. B. en W. verleenden vergunning aaft den heer S. P. van Nuland voor den aanbouw van een winkel aan een bestaand huis, gelegen aan den Zwarteweg. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10' uur en 's middags 3.30 uur, de heer P. Boon. Ui» V i EEN AFSCHEID AAN SCHOOL IU. De laatste dag voor ,de Kerstvaeantie was er een die door kinderen, ouders der kinderen en personeel van school III met gemengde gevoelens werd tegemoet gezien. De kinde ren voelden toch nok dat op dezen laatsten dag voor de vacantie anders al een feestdag in het vooruitzicht een heerlijken tijd tang geen school te hebben, nu een schaduw lag. En in die eenigszins gedrukte stemming kwamen alle kinderen met het onderwijzend personeel tegen het einde van den schooltijd in een der lokalen bijeen om afscheid te nemen van Meester Zaadnoordijk, die wegens daling van het aantal kinderen per 1 Jan. 1936 op wachtgeld gesteld moest worden. Het hoofd der school, de heer S. F. van Dijk. schetste wat Meester voor de kinderen en voor dc school was geweest, dankte hem Jaar-'oor eir mede namens mej. Oudshoorn, ook voor den prettigen omgang onderling. Uit naam van allen werd Meester een vul pen aangeboden als herinnering aan het werk aan school III verricht. Mevr. Zaad noordijk, mede aanwezig, werd met enkele vriendelijke woorden dank gebracht, voor alles, waarin zij haar echtgenoot in 't belang der kinderen terzijde stond, in de eerste plaats voor het medegeleidster willen zijn op de fietstochten. Toen was het woord aan den heer Zaad noordijk om te danken voor de bewijzen van sympathie, die de droefheid van dezen dag eenigszins verlichtten' en daarna namen allen met een handdruk van Meester afscheid. KERSTFEEST GER. KERK. 't Was voor een goed bezette kerk, dat Ds. E. Jansen het openingswoord sprak, nadat was gezongen den Lofzang van Zacharias en was gebeden. Op vlotte wijze vertelde ver volgens mej. M. Sas de kerstgeschiedenis en mej. Z. Campagne en de heer J. Pboimeijer van „Het huisje in de sneeuw" en „Zalig zijn de barmhartiger". De kinderen zongen kerstliederen onder leiding van mej. Sas, er werd getracteerd en vooral niet te vergeten er kwamen cadeautjes! De heer J. Hooi- meyer sloot het mooi geslaagde kerstfeest met dankgebed. KERSTFEEST R.K. VOLKSBOND. De afdeeling Breezand van den R.K. Volks bond bood den tweeden Kerstmiddag aan de kinderen der leden een kerstfeest aan in de zaal van den heer Jb Borst. De kle.nen wer den onthaald op versnaperingen en namen zelf een werkzaam aandeel door het zmgen van kerstliedjes. Hoogtepunt in het feest waren voorts eenige filmpjes, die voor hen vertoond werden. Dankbaar voor het feest, dat voor hen bereid was, keerden de kinderen huiswaarts. KERSTFEEST EVANGELISATIE. In het Evangelisatiegebouw vierden de kin deren van Zondagschool en catechisatie het kerstfeest. Na de gebruikelijke opening zon gen de kleinsten afzonderlijk en allen geza menlijk verscheidene kerstliederen. Mevrouw Boon gaf een solo ten beste en de heeren Witte en Boon vertelden van „Engeltjes Kerstfeest" en „Een kerstfeestviering en de gevolgen". Ook hier werden de kinderen met geschenkjes bedacht. Met Avondzang en dankgebed werd ge sloten. UITVOERING D.O.K.E.V. Den tweeden kerstavond gaf de gymnastiek- vereeniging D.O.K.E.V. voor ongeveer twee honderd bezoeiters een uitvoering in de zaal van den heer Borst. Meer dan twintig num mers, te veel om aan alle afzonderlijk een woord te wijden, volgden elkaar vlot, in snel tempo op en vormden dus te zamen een non-stop programma, dat door het publiek met belangstelling gevolgd werd. Behalve de goede gymnastiek, zoowei bjj de vrije- als de toesteloefeningen door alle afdeelingen (dames, heeren, meisjes en jongens) vielen vooral de dansen in de smaak en werd de aankleeding daarvan bevorderd. Het „vraag- teeken-nummer", het kleine jongetje, dat zoo gemakkelijk met den zwaren halter weg wandelde. waaraan een ander zoo moeilijk tilde, gaf bovendien nog gelegenheid eens hartelijk te lachen. Aan het einde van den goed geslaagden avond nam mevr. K. Meeldijk-Vader met een aardig speechje afscheid van de vereeniging, naciat haar tevoren een bloemenmand en door de meisjesafdeeling, die zei leidde, een portret in lijst van de groep was aange boden. KERSTFEEST DER NED. HERV. GEM. Op den avond van den eersten Kerstdag was het Kerstfeest van de catechisanten van Ds. Vorstman. Nadat deze geopend had met gebed, zongen alle aanwezigen van Gez. 117. De heer G. 't Hart voerde de kleinen aan bij het zingen van hun mooie Kerstliedjes en deed de Kerstvertelling (Het verloren schaap de Kerstavond van Joske). Een en ander werd afgewisseld door een tractatie van de kinderen, die bovendien nog met een cadeau tje verblijd werden en dan ook na het dank woord van Ds. Vorstman, voldaan weer huis waarts togen. UITVOERING „ORMENIO". „Muggen om de kaars" was de titel van het tragi-komische tooneelspel in drie bedrij ven, dat de tooneelvereeniging „Ormenio" Donderdag in Veerburg opvoerde. We hoorden, dat „Ormenio" hetzelfde stuk ook in eenige andere plaatsen zal opvoeren en willen dus van den inhoud niet al te veel verklappen om de aardigheid van de onver wachte ontknooping der verwikkelingen niet voor de toeschouwers der komende uitvoerin gen weg te nemen, maar willen toch wel even in 't algemeen zeggen, dat het stuk door z'n geestigheid boeit van het begin tot het einde. De hoofrollen waren in oude beproefde handen. Hoe fijntjes speelden de heeren C. Rezelman, V. Kaan en W. Kaan, de drie oude heertje, die op hun ouden dag nog zoo zwaar verliefd werden op hun houshoudster Jo, welke rol uitstekend vertolkt werd door mevr. LiefhebberSpeets, mej. P. Rezelman, ook nog een van de oude garde, deed met haar creatie van manhaftige sollicitatie naar het huishoudsterschap het publiek schateren. En de andere rollen? We zijn wel eens bang geweest, dat „Ormenio", dat al zooveel goeds op tooneelgebied heeft geschonken op den duur toch tot minder sterk spel zou geraken als haar de uitstekende krachten, waarop zij altijd kon steunen om de een of andere reden zouden ontvallen. Waar, vroegen we ons af, moesten de goede vervangers vandaan ko men? We gelooven, dat „Ormenio" er een paar heel goede gevonden heeft. Het spel toch van de dames A. Groeneman en N. Kaan, die voor het eerst in dit milieu optra den, was een verrassing voor ons en veel belovend voor de toekomst, ent ook de heer G. Meijer gaf van zijn rol een aardige uit beelding. Het was een echt genoeglijke avond en we voorspellne „Ormenio" met de opvoe ringen van dit stuk ook elders veel succes. BI1-ÏARTEN. Bij den heer Slikker speelde groep 2 van de Biljartclub tegen groep 3. Van groep 2 wonnen de heeren H. Cornelissen (55) en P. Alkemade (35) ieder 3 partijen, de heer H. J. Naastepad (40) 2 p. en de heer W. Cornelis sen (40) 1 p. Van groep 3 won de heer L. Elfrink (35) 3 partijen, de heer C. Doorn (35) 2 en de heeren P. Govers (22) en Rozen broek (65) ieder 1 partij. Groep 2 won dus met 9 tegen 7 van groep 3. KERSTFEEST R.K. VOLKSBOND. De afd. Anna Paulowna van den R. K. Volksbond vierde in de zaal van den heer W. Kossen het Kerstfeest met de kinderen. De geheel gevulde zaal werd bjj den aanvang toegesproken door Pastoor van der Eem. De kinderen zongen hun kerstliederen, pastoor Van der Eem begeleidde op de piano en be halve de versnaperingen, kregen de kinde ren ook nog een cadeau je en werden er voor jhen een paar aardige filmpjes vertoond door den heer Kossen, die zeer in den smaak vielen, zoodat ook hier van een geslaagd Kerstfeest mag gesproken worden. UITVOERING MARIA-CONGREGATIE. i Voor een volle zaal, ongeveer 300 bezoe kers, voerde de tooneel-afdeeüng van de Maria-congregatie „Ontspannnig door in spanning" op ,Maria's macht te Lourdes". Met volle aandacht, doodstil (een compli ment voor het spelwerd de vertooning van dit drama in 4 bedrijven door de aanwezigen gevolgd, waarbij ook de zang van mej. Annie Mooyman (o.a. h teAve Maria van Gounod) en van het meisjeskoor zeer werd gewaar deerd. Een gezellig samenzijn hield allen nog langen tyd na de opvoering bijeen. HENGELSPORT. De hengelaarsvereeniging „Anna Pau lowna" hield den tweeden Kerstdag een wed strijd, waarvoor de prijzen bestonden uit rol lades, worsten enz. De gelukkige winnaars waren: 1. J. ter Burg, 2, J. Wiegman, 3. P. Kossen, 4. P. Winnubst, 5. J. Rozenbroek, 6. H. Sierhuis, 7. P. Nieuwenhuizen, 8. P. Smit, 9. E. Pool, 1 <f. J. A. Mijtelen, terwijl ook de heer J. Kuiper, die den wedstrijd regelde, bjj de uitdeeüng van de prijzen niet werd ver geten. N.S.B.-MARSCH. Bij den te Amsterdam gehouden Kerstmarsch van den N.S.B., behaalde de navolgende plaats- genooten P. Moolenaar Bzn., G. J. Logemarm, A. LogemannEikelbeek, als individueelen en D. C. Geerligs als WA., (beiden 30 km) de daarvoor uitgeloofde Mussert-medaille. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Ds. E. Jansen, 's Middags 2.30 uur, Ds. R. J. Richel, van Noord-Scharwóude. Hippolytushoef KERSTFEEST iN KEHOBOTH. Op tweeden KersLdag werd het Kerstfeest gevierd met de Zonuagsschoolkinderen der Evangelisatie in bovengenoemd gebouw. Bjj den aanvang te half vijf was het gebouw eivol met belangstellenaen en werd aange vangen met zingen, waarna de leider, de Eerw, heer Deen bad en voorlas Lucas 2:8 t(m 20. Ook nu werd door hem de Kerstgeschiedenis verteld voor de kinderen, waarna deze werden getracteerd. Door de damesleidsters Mejuff. C, Ceuzen- broek en G. de Krijger werden tweestemmig enkele kerstliederen ten gehoore gebracht waarna door laatstgenoemde een mooie Kerst vertelling werd gehouden over „Henk en groot vaders kast". Het was heel stil en dat zegt genoeg. Toen kwam voor de kinderen het hoogtepunt van dezen avond nl. de uitdeeüng der pakjes. Zjj, die wegens gevorderden leef tijd de Zondagschool gingen veriateD, ont vingen bovendien een mooi Psalmboekje. Op gebruikelijke wijze werd daarna gesloten. VISSCHERSVEREENIGING „D.E.T.V." Zondagmiddag 2 uur houdt voornoemde Vis- schersvereeniging in café Scheltus een aige meene vergadering. De agenda bevat o.a. Reke ning en Verantwoording en Bestuursverkie zing. BEROEP AANGENOMEN. Tot hulpprediker bij de Geref. Kerken alhier is beroepen cand. J. van Eerde te Groningen, welke dit beroep heeft aangenomen. HET KERSTFEEST MET DE LEERLINGEN DER HERV. ZONDAGSSCHOLEN. Met de leerlingen der Herv. Zondagsscholen werd met de Kerstdagen in de drie Herv. Ker ken Kerstfeest gevierd. Overal waren mooi verlichte en versierde boomen en tafels met cadeautjes. Te Hippolytushoef en Oosterland beruste de leiding bij Ds. Meihuizen en te Westerland bij Ds. van Beek. De Kerstvertellingen werden door klein en groot aandachtig gevolgd. Overal was een groote schare ouderen meege komen om getuige te zijn van dit blijde feest. POLITIE. Gevonden: een bruine dameshand schoen. Inlichtingen bij den Gemeentebode. Hippolytushoef UITVOERING „HARMONIE". Huldiging Mej. Snooy. Te ruim acht uur opent voorz., den heer C. J. Bosker, deze druk bezochte bijeenkomst en heet allereerst mej. Snooy welkom en ver volgens de besiuren van resp. Gymnast iekver., Succes, Zang en Vriendschap, O.K.K„Schaak club, Wielerclub en de overige genoodigden. Dan geett Harmonie eeo viertal muziek nummers ten gehoore, waarvan vooral opvielen de „Leichte Cavalerie" van Suppé en „Traum- idealen" van Fucik. Een enkel klein foutje in het zware eerst genoemde 81 uk werd door het publiek niet te zwaar opgenomen en een dankbaar applaus was het gevolg. Directeur Kreijger had wel succes met zijn muzikanten. De Wieringer Nieuwjaarswensch uitgespro ken door Kloris en Roosje (Jb. Bakker en Mevr. KooyKuiper) oogsie veel bijval. En dan komt de lang verwachte huldiging vao mej. G. Snooy. die de Wieringerkleuren en ook die van Hollands Noorderkwartier zoo hoog hield op de nationale wedstrijden te Hengelo, alwaar zij no. 3 werd. Dat deze buitengewoon goede sport-prestalie niet onopgemerkt voorby moest gaan, werd door de diverse plaatselijke vereenigingen Inge zien en het gevolg was, dat thans de deputa ties dezer vereenigingen allen aanwezig waren om hun hulde te betuigen aan mej. Snooy. En naast mej. Snooy mogen wij dan toch zeker wel noemen den gymnastiek-leeraar, den heer Pennekamp, dien ook een deel van de roem toekomt. De felicitaties gingen vergezeld van bloemen en een stoffelijk blijk van appreciatie n.L. een gouden horloge. Mej. Snooy was ont roerd, en niet in staat persoonlijk dank te zeggen. ueze avond werd besloten met het tooneel- sluk „Een angstvolle Nacht", een klucht van Rentmeester. Dat er gelachen is behoeft eigenlijk niet vermeld te worden. Het feit dat de heeren Jb. Bakker, gebroeders Cor en Jannes Bosker in komische rollen uitkwamen ver zekerde reeds succes. Naast hen speelden op verdienstelijke wijze de dames Bakker, Bruul en Bosker, alsook de heeren de Jong en Hey blok. Een druk en gezellig bal besloot den avond. De n Oever. BEROEl' AANGENOMEN. Naar men ons mededeelt, heeft de heer E. van Eerden, Cand. bij de Geref. Gemeente te Groningen, zijn beroep als zoodanig bij de zelfde Gemeente te Den Oever, aangenomen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Ge nu, H.Hoef). 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) s Middags 2.30 uur, de heer O. Deen. Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. Geen dienst Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 uur, leesdienst. 's Middags 2.30 uur, Cand. J. Oranje Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u., Cand. J. Oranje 's Middags 3 uur, leesdienst. ARIS DE HEER. f Maandag 23 dezer bereikte ons het bericht vau overlijden van den heer A. de Heer te Schagen. De heer H. de Heer nam in het openbare leven een veelvuldige en belangrijke plaats in. O.a. was de overledene secr.-penniogmeester van den polder „Het Hoekje" te Callantsoog, secretaris-penDingmeesier van de begrafenis- vereeniging Schagen; voorzitter van de Vrijs. Dem. Kiesvereeniging enz. Op den doodenakker troffen we Dinsdag de besturen van bovengenoemde Vereenigingen en polder, alsmede de Wethouders der ge meente Schagen. De heer J. Schoore Pz. sprak in zijn kwaliteit van voorzitter der begrafenisvereeniging „Schagen" eenige woorden aan de groeve. Spreker scheLste den overledene als een zeer sympathiek man, die de belangen der vereeni ging vanaf de oprichting met een buitenge wone accuratesse heeft behartigd. MARKTOVEKZiCHT. Het is te begrypen, dat de verwachtingen voor dei Donderdag gehouden markt niet bijster hoog gespannen waren. Veel koeien waren er dan ook niet aange voerd. Handel traag. De hoogste noleering kwam op f 180.(ca. 23 cent). Gelde- en kalfkoeien in 't geheel geen aanvoer. Handel vaarzen stug. Aanvoer graskalveren nihiL Nuchtere graskalveren zeer weinig, evenals schapen. Handel stug. Die in vette varkens was wel goed, ofschoon de aanvoer ook wei nig om 't lijf had. Kippen- en konjjnenhandei bevredigend. AANBESTEDING. Vrijdag 27 December werd voor rekening van den heer D. J. v. d. Heuvel, door dea architect de heer Chr. Dekker, te Schagen aanbesteed het bouwen van een iandbouw- schuur met woonhuis aan den Kleiweg te Anna-Paulowna. Ingeleverd waren 12 biljetten, t.w. door: J. Veuger, St. Maartensbrug f 17,180. A. Schouten, Anna-Paulowna 16 100. N. Hoogzaad, SpaDbroek 15.989. M. Schipper, Schagerbrug 15.799. K. Vennema, Den Helder 15.605.— W. Uitterdjjk, Wieringerwaard 15.487.— Gebr. Veeter, Schagerbrug 15.465. Gebr. Nauta, Breezand 15.217.— B. P. Zeeman, St. Maartensbrug 15.160. P. Schouten en J. Hoep, Breezand 15.155. C. Kossen, Anna-Paulowea 14.786.— Bouwbedrijf H. Doorn, Den Helder 14.499.— De gunning is aangehouden. v-öf DE KERSTDAGEN OP TEXEL. Een groote teleurstelling v0°'^ J* bracht Dinsdag de zware ^ege" bevroor, eerst de straten, waarop alles n g f onbegaanbaar te hebben dat een einde maakte aan de vewah'fsn!,(.ulr men dit jaar het Kerstfeest f- 3 met en ijs zou kunnen vieren. He. siecni van den eersten Kerstdag n^<lza^kten het woners van dit eiland Kerstfeest in huis te vieren. Vreemdei^^ zijn uit den aard der zaak zelden P in dezen tijd, slechts familieleden 0 eestf van elders bezoeken Texel met ,„niH|c zoodat men hier deze dagen gewoon,yk „Onder ons" viert. De gewoonte om In huizen kerstboomen te plaatsen, vrocg hoA geheel onbekend, begint thans hoe lange meer ingang te vinden, en ook in a vormde en Doopsgezinde kerken °P eiland viert men Kerstfeest met een kers '>°Den Tweeden Kerstdag was het weder leU beter, waardoor de jongelui van e n ver naar Den Burg kwamen. .„«i» U.D.I., dat voor de tweede maai opv „Wat den professor overkwam" spce e Pen's Schouwburg voor een geheel gevu11 zaal. Ook Eelman's Danssalon viel een d bezoek ten deel. IN DEN SLAAP GESTOORD. In volle vaart reed In den nacht van T*0" derdag op Vrijdag een auto van de Hofsteas „Burst" in Herland tegen het eenigszins den weg staand woonhuis van mej. de wed. in de Waalderstraat te Den Burg. De botsing was zoo hevig, dat de muur van het huw werd ingedrukt en de auto ernstig besehadlga werd. De bewoonsters van het huis. die ztc reeds geruimen tijd ter ruste hadden bege ven, waren niet weinig geschrokken van .ongeval, dat toch nog betrekkelijk goed Hep. De inzittenden van den auto bekwamen geen letsel. Oudeschlld. EEN MAANVISCH GEVANGEN. Door den schipper Van der Vis, is met ds schuit T.X. 4 Dinsdag een Maanvlach gevan gen. die ongeveer 75 kg zwaar was. Waar- schijnlijk is dit een jong exemplaar, daar deze visschen wel een gewicht van 125 kg kunnen bereiken. Zooals te begrijpen was, toonde men te Oudeschlld groote belangstel ling voor dezen zeidzamen visch. Den Hoorn. RADEN NAAR HET GEWICHT. In de slagerij van den heer Goëngea te Den Hoorn is een in vet nagebootste afbeelding geplaatst van het fraaie dorpskerkje van Den Hoorn. De bezoekers van deze slagerij mogen raden naar het gewicht van deze kerk en kunnen daarmede een rollade winnen. BURGERLIJKE STAND. van 21—27 December. GEBOREN: Biem, z. v. Cornelis Vlaming ea Maria Bakker; Rozette Madeleine Germaine, d. v, Josephus de Kind en Maria Clarisse de Maeijer; Adriaan, z. v. J&cobus de Visser en Aaitje Kuiper; Alfred Peter, z. v. Albert Her man Leonard Ens en Jetske Banning. ONDERTROUWD: Leendert de Waard en Grietje Johanna Daienberg. GEHUWD: Germen Antonius ten Brug en Maartje List. OVERLEDEN: Geertje Keijser, 64 jaar. Politie. Gevonden: een wollen muts, twee rijwiel plaatjes, een alpino (bij Pen). UITSLAG PIJBLIEKEN VERKOOP. Vrijdagmorgen werd door Notaris Mulder te Den Burg, publiek verkocht voor de „Stichting Duodora Willemina Keijser en Sjjbrnnd Keijser Sybrand Reijers" te Den Burg: een boet, ge naamd de „Klaas Kikkert boet", benevens eenige perceelen wei- en bouwland alles te Zuid-Haffel op Texel, samen groot 4.91.66 ha. Kooper de heer W. Bakker Cz. te Den Hoorn voor f 5000. Oosterend. NOG EEN AUTO-ONGEVAL. Op den Tweeden Kerstdag is een auto van den heer P. Kaan, waarin jongelui reden, te Molenbuurt, nabij de „Molenhoeve" gestipt, met het gevolg, dat de auto tegen de heining reed, die daar door het Waterschap „De Dertig Ge- meenschappeiyke Polders" is aangebracht. De heining was gedeeltelijk vernield en de auto beschadigd, doch de inzittenden kwamen met den schrik vrij. KERSTLIEDEREN OP STRAAT. Het Kerstfeest werd hier Woensdag in dea vroegen morgen Ingezet met Kerstüederen. dis door de leden van het muziekgezelschap „Excelsior" op de straat werden gespeeld. Vol stemming klonk deze muziek door het rustigs dorp Oosterend en bracht de toehoorders in ds echte Kerststemming. UITVOERING VAN „DE LOF8TEM". Op Tweeden Kerstdag heeft de zangvereenl- ging „De Lofstem" te Oosterend in het gebouw voor Christelijke Belangen aldaar, haar Jaar lijksche Kerstuitvoering gegeven tot stijving van de kas der vereeniging. Het gebouw was geheel bezet. Gegeven werd zang en decla matie. De opbrengst bedroeg 22.80. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend. v.m. 10 uur, Ds. Kolt. Waal, geen dienst. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10 uur, Ds. Salm Oudeschlld, v.m. 10 uur, Ds. Scholte De Koog, v.m. 10 uur, Ds. van 'tHooft Doopsgezinde Gemeente. Waai, geen dienst. Den Hoorn, n.m. 7 u., Ds. Smldts. Gereformeerde Kerk Den Burg, (Gebouw Fanfare) v.m. 10 uur, Cand. Berger n.m. 3 uur, Ds. v.d. Leer Oosterend. v.m. 10 u., Ds. v.d. Leer n.m. 3 uur, Cand. Berger Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 2.45 u., Ds. Smelik H. Avo

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11