Abonneeit 0 op dit blad Stadsnieuws Feestschotel gftcwv wc een'? Predikbeurten Woensdag geen Advertentieblad. Konijn, Spoorstraat DERDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 28 DECEMBER 193! In verband met den Nieuw jaarsdag zal Woensdag a s. geen Advertentieblad ver schijnen. Directie Held. Courant. Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog water (Texel) Wintertijd. Lichten op voor alle voertuigen Gemeenteraad De cadeaux voor de kinderen. OUDEJAARSAVOND H0TFX „DEN BURG" r. TEL 55 Voor wie zijn de fietsen Voorloopig geen mariniers naar West-Indië. Laat uw Nieuwiaarspost op 1 Januari bestellen Weer een schip op de kusi. Kantongerecht Den Helder. Zon Hoogwater Dec. op: ond.: sin. nam Z 29 8.12 15.52 10.56 11.17 M 30 8.12 15.52 11.42 0.00 D 31 8.12 15.53 7.33 7.54 W 1 8.12 15.54 1.03 1.39 D 2 8.12 15.55 1.59 2.36 V 3 8.11 15.57 8.02 3.42 Z 4 8.11 15.58 4.15 4.58 Zaterdag 28 Dec10.21 Zondag 29 16.22 Maandag 30 16.22 NIEUWE STATIONSCHEF IN DEN HELDER. - De-Nederlandsche Spoorwegen hebben overge plaatst: J. Heil, stationschef 2e kl. te Erikhuizen, naar. Den Helder Deze overplaatsing ging met ingang van i December in. M. A. HOLSTER. Het lezen van zijn naam zal al dadelijk de algemeene aandacht trekken. Is hen dan zoo'n bijzonder opvallend man? Neen, integendeel, één en al bescheidenheid, maar juist deze een voud heeft hem bijzonder bruikbaar gemaakt voor de maatschappij. In vele openbare functie's kennen wij hem, zoowel in het zaken-, als vereeniglngsleven heeft hij de up and downs ten volle medege maakt en desondanks is hij gebleven: de rus tige, levenslustige, krachtige persoon, zooals wij allen hem weten. En nu 28 December is het hem gegeven 25 jaren Kerkmeester te zijn in de parochie van de H.H. Peters Paulus alhier. Buiten de algemeene werkzaamheden van een kerkbestuurder, waarvan de omschrijving ln artikel 1 luidt: de verzorging van haar tijdelijke of stoffelijke belangen wordt ln elke parochie toevertrouwd aan een parochiaal Kerkbestuur, heeft hij als zoodanig in die ja ren medegewerkt: aan de oprichting van O.L.V. Parochie; het daarstellen van een nieuwe school voor meisjes; oprichting van een jongensschool voor L.O. en een M.U.L.O. school voor jongens en meis jes; hij werkte mede aan de Stichting van een R.K. Begraafplaats; en ook door zijn initia tief kwam tot stand ziekenhuis met kloos ter en bewaarschool aan den Polderweg. Ziedaar een staalkaart uit het rijke, room- Bche, openbare leven van dezen jubilaris. Misschien door den jubilaris niet gewenscht, maai- zeker verdiend, zullen velen van dit jubileum gebruik maken, hem de hulde te ge ven voor zijn belanglooze arbeid, die hij ln zijn 25-jarige functie van Kerkmeester heeft gegeven. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN DEN HEER I. VALKHOFF. Donderdag a.s. hoopt de heer I. Valkhoff, commies-chef ten kantore van den Gemeente- Ontvanger, den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst der gemeente trad. Namens het College van B. en W. zal de jubilaris met zijn familie a.s. Donderdag, 's middags 3 uur, op het kantoor aan de Weststraat 40 worden gehuldigd. Na afloop van de officieele huldiging be staat er voor ambtenaren, vrienden en ken nissen tot 4 y2 uur gelegenheid om den jubi laris en zijn familie met dit zilveren ambts jubileum te complimenteeren. De Raad dezer gemeente komt op Vrijdag 8 Januari 1936, des avonds 8 uur ten Raad- buize bijeen voor een besloten vergadering. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hoolmans, Spoorstraat. Van Maandag 30 Dec. tot 2 Januari wordt avond- en Zondagdlenst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaalweg. Vandaag nog zullen de cadeaux, die nog niet afgehaald waren en waarvan men de nummers waarop ze toegewezen waren, in de krant van Dinsdag vindt, nog in ontvangst kunnen worden genomen. Tot hedenmiddag 6 uur is ons kantoor daarvoor open. De dan nog niet afgehaalde cadeaux ver vallen. Hors d'Oeuvre Varié per persoon Fl. 1.25 Kreeftenmayonnaise Zalramayonnaise Garnalenmayonnaise Huzarensla Haringsla Croquette (visch gemalen of kalfsvleesch) Puddinkjes Appelflappen Sneeuwballen Men bestclle vooral vroegtijdig ft 0.60 t* 0.40 ft 0.40 ff 0.40 ft 0 40 stuk 0.20 It 0.15 ff 0.15 0.15 U jaagt de felste koude zel's uit het grootste hu s niet Okke Visser's brandstof in kachel en fornuis Polderweg 34. Tel. 228. AANBESTEDING. Het bouwen van een woonhuis met kan toorruimten enz., aan den Kanaalweg, voor rekening van de Vereening „Onderling Belang", te Den Helder, is opgedragen aan de heer C. Bot, aannemer, alhier. GUNNINGEN. Bij de laatst gehouden aanbestedingen tot het verplaatsen van een gedeelte schutting en het maken van een nieuwe schutting langs het sportterrein aan het Ankerpark te Den Helder, is het werk opgedragen voor de som van 1991.aan den op één na laagsten in schrijver, den heer J. P. van Os, alhier. Het éénjarig onderhoud van de Militaire Gebouwen en Werken te Den Helder werd voor een som van 13.320 opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer J. P. van Os, alhier. Maandag heeft de lang verbeid» trekking van de steunbonnen, ten bate van het Crisis Comité, plaatsgehad zoodat wij ii de gele genheid zijn de beidt nummers bekend te n aken, waarop de fietsen gevallen zijn. De bezitters van steunbon: 2828 en 6101 zijn de fortuinlijke winnaars. Zij kunnen run prijs afhalen bij den heer E. F. van Heuvel, Boerhaavestraai 22. (Reeds opgenomen in 't Adv.bl. van gisteren.) Tot ernstige ongerustheid bestaat geen aanleiding. Naar aanleiding van een persbericht nopens troepen versterking op Curagao met het oog op de binnenlandsche toestand in Venezuela wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat er voor ongerustheid geen reden bestaat. Men beschikt op Curagao over de noodige mili taire politie en mariniers, terwijl er verder het flottieljevaartuig „Johan Maurits van Nassau" aanwezig is. Voor een versterking van de machtsmiddelen bestaat op het oogen- blik geen aanleiding. Bij wijze van voorzorg wordt intusschen een contingent mariniers gereed gehouden om, mocht de Gouverneur van Curagao het met het oog op de verdere ontwikkeling van den toestand noodzakelijk achten, op het eerste sein derwaarts te vertrekken. (Reeds opgenomen in 't Adv.bl. van gisteren.) De „Nw. Rott. Crt." meldt nog: Een detachement van 50 mariniers, behoo- rende tot de afdeeling van het korps te Rot terdam heeft bevel gekregen zich gereed te houden om onmiddellijk naar Curagao te kun nen vertrekken, ter versterking van het gar nizoen op dat eiland. Dit detachement zal indien het inderdaad wordt uitgezonden, onder bevel komen van kapitein J. A. J. de Bruyn. Een en ander houdt verband met de in Venezuela uitgebroken onlusten, tengevolge waarvan vele Venezuelanen naar Curagap zijn uitgeweken. NATIONAAL CRISIS-COMITÉ Afd. Den Helder. Sinds onze laatste verantwoording ontvin gen wij in dank van: Pers. Werf 62.40; mr. V. 24.21; Weth. de B. 5.—; Pers. Vak school v. Meisjes 18.84; Voorst. Tivoli 400.80; Pers. Werf resp. 61.80, 71.55, 61.55, 61.35, 61.10, 61.35, 43.50 17.25, 43.25, 17.85, 42.90, 43.10, Crisis-bus De Boer8.53, J. W. J. G. f 5.50, fa. Vroom Dreesman 150. De nood is grooter dan U kunt vermoeden. Het jaar spoedt ten einde. Verricht nog een goede daad en gedenkt de postrekening van het N.C.C. afd. Den Helder, no. 168500! NEDERLANDSCHE JEUGDBOND VOOR NATUURSTUDIE. „Broedvogels in onze omgeving". Dinsdagavond meld de heer J. K. Schen- delaar voor bovengenoemden bond een met lichtbeelden geïllustreerde lezing over het onderwerp „Broedvogels in onze omgeving". De voorz. P. Spits aprak een kort woord van welkom en dankte in 't bijzonder den heer Groen, die zijn epidaskoop beschikbaar gesteld had. Vervolgens nam spr. het woord. In bonte volgorde trokken de vogels voorbij, meest foto's van bekende vogel experts als J. P. Strfjbos, Burdet, en Nyver- berg. We maakten o.a. kennis met de in konijnenholen broedende bergeend, met wilde eenden, patrijzen en vele andere. Ook zagen we hoe grappig waterhoentjes en meekoeten kiekeboe spelen, als ze gedoken hebben, bo ven het water, om te zien of de kust veilig is. De weidevogels stonden eveneens op het program. De typische optochten van de bonte scholeksters, de manier, waarop de prach tige kluit met zijn opgewipten snavel het water afroomt en we zagen hoe de kemp haantjes met hun opgezette kragen vechten. De typische veranderingen in de vogel wereld bij Den Helder en in geheel ons land werden besproken. Vele soorten zijn reeds als broedvogel verdwenen, andere worden steeds zeldzamer. Daarnaast zijn er, die voor het eerst komen broeden. Bijv. dit jaai de steenloopcr, de kleine bonte strandlooper en het ras van de kap- meeuw, dat de Middellandsche Zee-landen bewoont. Na de pauze passeerden eveneens tal van vogel de revue. Merel, zanglijster en tal van prachtige duinvogels Vervolgens werd een bezoek gebracht aan dc Donkere Duinen. Daar zagen we nachtegaal en roodborst en kregen voorts tal van interessante kijkjes in dat wondere wereldje, dat vogel-leven heet. Het onderwerp was >eer lastig, vooral om een publiek doorloopend te boeien. We moch ten e- enwel constateeren dat er bij de leden van den bond een warme belangstelling voor du werk blijkt te bestaan, getuige o.a. de verschillende vragen, welke na afloop der lezing gesteld werden. In ieder geval is dit voor den N. J. N. een geslaagde avond geweest; een avond, waar op men kennis kon maken met een wereld, vlak bij, doch waarover men maar al t<> vaak in de grootste onkundigheid verkeert. Met kinderpostzegels. Dank zij het aanbod van de brievenbestel lers ,die daarvoor een gedeelte van hun vrijen dag offeren, kunnen de poststukken, bestemd voor den Nieuwjaarsdag, op dien dag besteld worden, mits ze voorzien zijn van kin derpostzegels. Frankeer dus uw stukken met deze post zegels en deponeer ze in de brievenbus, dié geplaatst is naast de stand voor den verkaöp van postzegels voor het kind, op het post-' kantoor. Alle poststukken, die in deze bus Wor den gedaan en van kinderpostzegels zyn voorzien, worden dus op 1 Jan. besteld. JUBILEUMAVOND. NEDERLANDSCHE BLINDENBOND. Ongetwijfeld zullen velen zich nog herinne ren de propaganda-avonden, welke in den loop der laatste jaren in deze gemeente wer den gehouden door den Nederlanuschen Blin- denbond, een vereeniging, die de naam zegt het reeds in het algemeen de belangen van de blinden wil bevorderen. By die gelegenhe den heeft men er zich van kunnen overtuigen, hoe deze ernstig misdeelcen, het mooiste zin tuig van den mensch missende, zich door het, leven trachten ie slaan, om. wars van alle medelijden, door eigen arbeid in hun levens onderhoud te voorzieD. De Nelerlandscne Blindeuooud is een van de vereenigingen, die op dit gebied schitterend werk verrichten In alle opzichten veruient deze bond den steun en de waardeering van ieder, die het wèl meent met de blinden. Vóór dat deze menseden toch in staat zyn, om in de maatscnappij net hunne te kunnen t-oen, is noodig een speciale oefening, een byzon- dere behandeling, welke er cp gericht is, om hen in siaai te stellen, met zoo weinig moge lijk hulp van anderen, hun weg „oor het leven te vinden. Met dit voorbereidend en opvoeuend werrt belast zich onder meer de bovengenoemde vereeniging, die dit jaar haar 40-jarig bestaan herdenkt. Een reeks van propaganda-avonden, door heel het land te houden, zal dienen, om aan haar arbeid nog meer bekendheid te geven en om er de aandacht nog eens op te vestigen van hen, die in oen dagelijkschen sleur van het leven het bestaan der vereeniging zoo ongeveer zouden vergeten. Ook Den Helder staat op het programma. Een jubileum-avond zal hier worden gehouden in Casino, op Maandag 13 Januari a.s. Belang stelling daarvoor bestaat reeus in verschil lende kringen van onze bevolking, ge.uige de samenstelling van een comité van uitvoering,, dat bereids is gevormd en van een eere-comité, lot de vorming waarvan zich spon*aan bereid verklaarden de Hoogedelgestrenge Heer T. L. Kruys, Sc hou t-by-Nacht, Commandant aer Marine; de Hoogedelgestrenge Heer J. H. C. Bentz van den Berg, Lui. enam-Kolonel der Artillerie, Garnizoenscommandant. Het uitvoerend comité is samengesteld als volgt: W. de Boer, Wethouder, Lid van de Prov, Staten van Noord-Holland, Voorzitter; F. A. Oosterhout, secretaris; Mevr. M. de Boer Brouwer; Mevr. M. A. van BolhuisvanGilse; Mevr. J. C. W. F. v. d. Nieuwenhuizenvan Zwaanswijk: Ds, P. J. Smidts: L. F. van Loo; P. H. L. Maas; Dr. C. H. Kelner: Dr. Chr, Reeders; L. Pinkhof; P. A. Smits; M. A. Kol- ster en A. Krijgsman Medewerking wordt verleend door de kin derzangklasse ónder leiding van den heer A. Krygsman, de bekende blinde musicus hier ter stede. De heer Krijgsman zal zelf als piano solist optreueu. Naasueze nummers, in het teeken van de blindenbeweging staande, krijgen we, dank zij de welwillende toeslemming van den Commandant der Marine, het voltallige Stafmuziekkorps der Koninklijke Marine <e hooran, welk corps onmiddellijk bereid was, om aan dezen avond belangeloos mede te werken. Voorts wordt, eveueeus belangeloos, mede gewerkt door twee plaatselijke krachten, n.1, Mevr. M. J. Postuma en de heer Gerard Meijer, respectievelijk alt en bariton. Gaarne vestigen wij daarom de aandacht op dezen avonu, oie, in deze gemeente zeker zoo goed als elders, moet kunDen slagen. Mét den vóórverkoop der kaar en zal dezer dagen worden begoDnen. Voor het overige verwijzen wij naar de advertentie, welke in het nummer van heden voorkomt. „HELDERS MANNENKOOR". Directeur: A. J. Leewens. Groofe Amusementsavond op Zaterdag 4 Januari in „Casino". Al eenige jaren achtereen biedt bovengen. Vereeniging boven üe reglementair verplichte concerten aan hare kunstlievende le-en een ex.ra amusementsavond aan, waarvoor alleen belasting- en au.eursrecnten moet. worden voldaan. Voor het publiek zijn legen een kleinen entréeprys introducties verkrijgbaar. Ook thans heeft het bestuur zoo'n avond bepaald op Zaterdag 4 Jan. a,s., waarvoor het programma reeds aan de genooJigeen is verzonden Dit is zeer varieerend samengesteld, zang, muziek en tooneei wisselen eikander af. Iets nieuws is wel de uit te voeren komische operette voor Mannenkoor in 2 bedrijven van Alph. G. J. Mosmans, getiteld: „Voor den Bloedraad of Pa3 op voor de S.uuenten". Deze aaruige operette is hier in „Casino" nog niet vert oond. Voor zangliethebbers belooft dit een mooie avond te worceD. Naast het geheele koor treden ook eDkele solisten op, terwijl het programma als No. 6 vermeldt: Wij mogen niets verklappen, want dit schijni een byzondere verrassing voorde trouwe bezoekers van „H. M." concerten. Introducties zijn vanaf heden te bekomen bij den heer J. M. Pe:ers, Molenstraat 154. Verder verwijzen wy naar de reclameb.ljeuen en advertenties in dit blad van volgende week. M U SEUM-NIEUWS. Zooals we beloofden zouden we de aan winsten voor het Natuurhistorisch Museum, die van 25 November tot 14 December wa ren binnengekomen vermelden. Hier volgt dan het lijstje: Zoogdieren: Hermelijn, Wezel, Meervleer- muis, Mol, Schedel van een aap, Wervel van een bruinvisch (alles van Dr. J. R. H. Schaank te Medemblik). Vogels: Koperwiek (Leen Houwers). Zee koet (C. Stam), Waterhoentje (Jan Schoen), Zanglijster (H. Tackema). Roodborstje (Ma- rijn van Till en Griethuizen). Zwarte zee eend-wijfje (J. Vos). Roodkeelduiker (Ger- rit Roost). Musch (P. de Vries). Zeekoet (dé heer Schirtens), Zilvermeeuw (Hy'ster- kamp). Oeverpieper (P. de Vries). Jan «in Gent (Bernard Leen). Kokmeeuw en Reiger (ne heer Slot). Drieteenmeeuw (J. Vos). Zwarte zeeëend-mannetje (de heer Smit). Spreeuw (Wim Hekelbeke). Vogelschedel (Marijn Bekhuis van Till). Waterval, Bril- duiker en Smient (de heer Biesseling). Alk. Reptielen: Ringslang (P. Spits en D. Abbe- nes). Hagedis (Ko Snel). Landschildpad (Bert Steven). Ind. Hagedis en slang (Wim Zand) Visschen: Jonge haai met dooierzak (mevr. van Twisk). Insecten: Collectie van Indische vlinders (C Stam). Dagpai.woog (de heei H. Kil- jjan). Volledige o.itwikkelings-cyclrs van de j colorado- ol aardappelkever (de heer Hor- isten Schaaldieren: 2 Chineesche wolhandkrab- ben (De heer P. Hennekam), 1 Chineesche wolhandkrab (de heer Kraak). Weekdieren: Enkele Indische schelpen (Henk Boerdyk). Diversen: Kruipwilg door konijren afge- vreten »Dr. J. Verwey). Een verzameling opgegraven schelpen (de heer Ja>.. Kikkert Nzn., Den Burg, Texel.) Aan alle gevers Detuigen wij onzen harte- lijken dank. Brengt ons maar vee». Wij zijn op alles voorbereid. Wat niet onmiddellijk kan worden geprepareerd, wo *dt in het Haagsch aoattoii voorloop.g ingevroren. En onze lezers bedenken wel, tot 2 Januari alles j brengen bij den „eer L. J. Daalder, Kanaal- ;weg 116. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Onder presidium van Mevrouw Postuma, de vice-presidente, hield de Ned. Vereen, van Huisvrouwen een zeer gezellige Kerstbrjeen- komst. Dat deze kerstfeestviering door de leden op prys gesteld werd, bleek wel uit de groote opkomst van meer dan honderd dames. Ook een aantal nieuwe leden uit Julianadorp waren aanwezig en de presidente heette dezen hartelijk welkom en sprak den wensch uit, dat zij zich spoedig thuis zouden gevoelen bij de buren uit de stad. De zaal was keurig versierd met dennen- 1 groen en by het mooie intieme kaarslicht luisterden de aanwezigen naar het voorlezen van een kerstverhaal, waardoor allen in kerst- stemm'ng kwamen. Het kinderzangkoortje onder leiding van Mevr. Greetje Postuma zong eenige eenvou dige kerstliedjes en door Mej. D. Veen wer dén op zeer verdienstelijke wijze verzen ge zegd. Alles bij elkaar een middag, die veel husvrouwen een verkwikking heeft gegeven in hun dikwijls moeilijke taak. i Een speciale middag voor de i jeugd. Jongens en meisjes, zoo van een jaar of 5 tf>t een jaar of 12, ja, wat zouden die nu wel hot leukste vinden, om op een kindermiddag naar te kijken Er zijn natuurlijk duizend en één prettige dingen, maar een van de voor naamste is en blijft toch altijd wel „de goo- ichelaar", is 't niet? En dat was dan ook terecht door de Ne- jderlandscne Vereeniging van Huisvrouwen in gezien, die Vrijdagmiddag voor de jeugd Prof. Davola geëngageerd had. Dat die meneer Professor was, is te begrij pen. Hij was geweldig knap en deed dingen, die zelfs bij dé dames en heeren in de zaal de monden van verbazing open deed vallen. Stel U vóór; daar stond die meneer Davola en je was eigenlijk je leven er niet zeker. Hij tooverde alles wat los en vast was zoo maar voor je neus weg enwat erger was, hij hield je soms nog voor den gek ook. Ja, niets was veilig. Je zou er bijvoorbeeld je eerewoord op gegeven hebben,dat je geen banaan in je zak had zitten: die prof wist er wel eentje uit te grabbelen. Je zag met je» eigen oogen, dat een doosje leeg was, doch niks hoor. Hoewel je wist dat het leeg was, er kwam wéér wat uit. En zoo ging het maar door. Af en toe mocht er een op het tooneei komen en den professor j assisteeren. Dat was wel grappig, maar je werd ook wel eens uitgelachen door de jon gens en meisjes, die in de zaal zaten. Maar... later lachte je ze'f om een ander maar weer eens beetje harder en dan was alles weer in orde. Sjonge, sjonge, wat was dat allemaal ge heimzinnig, je kon er geen touw aan vast knoopen. En als je dan eindelijk dacht, dat je den prof „door" had... dan bleek, dat je wéér precies het verkeerde gedacht had. We zullen niet al die toeren en kunststuk ken verteilen, daarvoor waren er te veel. Maar succes had de professor wel, dat be- 'wees het hartelijk applaus na tal van num mers. Later op d°n middag was er nog een soort zangweds .rijd. ook al onder leiding van den goochelaar <-n ik zou niet weten wie er Vrij- i dagmiddag tusschen 3 en 5 uur meer pleizier hebben gehad, de jongens en meisjes of de ouders. Maar ja, dat gaat zoo Ook kreeg men nog een versnapering, doch dat hebben we niet meer meegemaakt. Maar 't zal wel in orde zijn geweèst! Zoodat we kunnen besluiten met te con stateeren, dat het een goed idéé was tian de Vereeniging om den tra Utionee'en goochelaar op te laten treden, den goochelaar, die de jeugd van 100 jaar geleden evenveel in span ning wist te houden als die van vandaag. En dét is de grootste kunst! Op eigen kracht vlotgekomen. De „Utrecht" voer tevergeefs uit. In den vroegen morgen van den Eersten Kerstdag is naby paal 18, tusschen Callants- oog en Petten, opnieuw een schip vastge- loopen. Ditmaal trof het Ned. motorschip „Constant", afkomstig uit Dordrecht, dit lot. Door den zeer dichten nevel heeft de kapitein de kust niet gezien. De vloed liep nog, zoodat de stranding er aanvankelijk niet zoo gunstig uitzag. Het scheepje, dat bruto 199 ton mat, was geladen met hout, dat bestemd was voor Groningen. De zee was kalm, zoodat er geen gevaar voor de bemanning bestond. De reddingboot van Petten en de sleep boot „Utrecht" van de fa. Wijsmuller uit Den Helder voeren ter assistentie uit. De Pettenaars hadden spoedig contact met de boot, terwijl de agent van Wijsmuller te Pet ten spoedig aan boord van de „Constant" was. Toen de „Utrecht" onder kapitein H. Kuiper, even voor tweeën ter plaatse kwam, was men bezig de deklading te lossen. Er ging echter geen hout verloren, daar men het aan den noordelijken pier oppikte. Met behulp van de Pettemer vletterlui werden 2 ankers en een lijn uitgezet, deze hielden en toen er voldoen de hout gelost was, zag men de steven van de „Constant", die aanvankelijk naar de kust wees, naar buiten komen. De motor werd aan gezet en zoo liep de boot spoedig van de bank. De „Utrecht" keerde onverrichter zake huis waarts, doch wellicht hebben de Pettemers een Kerst-extraatje verdiend! (Reeds opgenomen in 't Adv.bl. van gisteren.) Zitting van Dinsdag 24 December. Bij den aanvang van de zitting wilde de kantonrechter, Mr. Sickenga, eenige woor den wijden aan de nagedachtenis van burge meester Driessen, die, zooals men weet, plaatsvervangend kantonrechter was. Aan de orde is dan eén uitgestelde zaak betreffende een aanrijding tusschen de auto van beki. v. d. Z. uit Leeuwaraen en de ge tuigen M. uit Groningen. In eerste ins.antie was bekl. in verzet tegen het vonnis gekomen. Alhoewel hij zich thans van de hulp van een advocaat verzekerd had, die een zeer lang pleidooi hield, hoorde hij toch het destijds tegen hem uitgesproken vonnis bevestigen. Dit vonnis luidt: f 30.— boete en 3 maanden ontzegging van het rijbewijs. W. de W. heeft op verboden terrein ge- loopen en hoorde, na een interessant debat met den ambténaar van het O.M. gehad te hebben, f 10.— of 10 dagen tegen zich uit spreken. Deze zaak wordt uitgesteld tot 28 Januari a.s. J. K. en K. V. hebben op verboden terrein geloopen. f 5.of 2 dagen. S. S., C. van P., C. van B. hebben een pad in de Volkstuintjes beschadigd. Allen f 5.— of 2 dagen. N. >1. en N., openbare dronkenschap. N. M, 1 dag hechtenis, N. 3 weken voorwaardelijk. J. C. v. d. P. Veestalling in September 1935 op den Rijksweg zonder vergunning. Vrij gesproken. O., overtreding arbeidswet, f 2.of 1 dag hechtenis. M. V., gevestigd te Callantsoog, liep te venten in Groote Keeten, zonder dat hij daar toe vergunning had. f 10.of 3 dagen. J. hoort 15 gulden boete of 3 dagen hech tenis tegen zich eischen, omdat hij wegens luidruchtigheid in de Spoorstraat, na het tijdstip 11 uur, door een agent bekeurd was. N., bleef melk venten, zonder dat hij daar toe vergunning had. 2 gulden of 1 dag hech tenis. Klaas S. te Medemblik, die het eerbaar beroep van brievenbesteller uitoefent, heeft een aanrijding met een juffrouw te Sloot- dorp bewerkstelligd, waarvoor hij thans boe ten moest. Bekl. verdedigde zich hardnekkig, maar de juffrouw heeft assistentie van den opperman F., die verklaart, dat bekl. de bocht genomen heeft zonder richting aan te geven. Uitspraak: 8 gulden of 8 dagen. V., is met z'n auto door de afsluitboomen nabij Koegras gereden. Uitspraak: f 40.of 3 dageD en intrekking van rijbewijs gedurende 3 maanden. Elb., R., Wiermgen, heeft in Anna Pau- lowna gefietst zonder dat zijn voertuig be schikte over 2 onafhanke'ijk werkende, krachtige remmen, f 15.— of 3 dagen. V. K. heeft boter zonder merk ln voor raad gehad, f 3.— of 2 dagen. L. O. is de Trompstraat van den verkeer den kant in gereden, f 2.— of 1 dag. E. R. heeft op den Middenweg op liederlrjkö en luidruchtige manier geschreeuwd, f 10. of 3 dagen. PATROUILLEWAGEN 99. De Heldersche politie bij een Amerikaansclie politie-„thriIIer". We zijn dezen keer buitengewoon vroeg met een filmverslag, want de recensie, die hier volgt, is van „Patrouillewagen 99", welke eerst volgende week Vrijdag in de „Tivoli" gaat draaien. Reden van deze vervroegde be richtgeving is de uitnoodiging, die de heer Van Twisk ons deed om de voorstelling, welke door de Heldersche politie, veldwacht, plaat selijke reelasseering gistermiddag gegeven werd, bij te wonen. Voor een uitgebrei»" ge zelschap van den Heiligen Hermandad, o. w. commissaris Van der Hoeven, hoofdinspecteur Helder en inspecteur Schipper, zijn de beel den, die samen de 1899 meter lange „Car 99" vormen, in razend tempo over het witte doek vergleden. De Paramount heeft in deze een triller gebracht, die in de eerste plaats fasci neert en suggereert door 't geweldige tempo, de razende vaart, die er van den eersten tot den laatsten meter celluloid in zit. Dat moet ook wel, wil een roman van Karl Detzer, die van een strijd tusschen Michigan's politiecorps en een desperate misdadigersbende verhaalt, een strijd, die gestreden wordt met de mo dernste hulpmiddelen, als radio, rookgordijnen achter auto's, mitrailleurs, snelle handige auto's, onverwoestbare motorrijwielen, fil misch een succes zijn. Het gaat er echt Ame- nkaansch toe. en als wij de uitdrukking „Amerikaansch" gebruiken, dan weet men, dat er wel eens iets passeert, dat met de wer kelijkheid op een accoordje is gegooid. Maar wij hebben hier één voorname factor in het oog te houden: de film moest voldoen aan twee eischen: zij moet ten eerste geheel aan de smaak van het bioscooplievend publiek beantwoorden, en als bijzaak komt daar nog, dat zij van politioneel oogpunt aanvaardbaar moet zijn. En als we de film zóó beschou wen, dan zeggen we: de Paramount is er uit stekend in geslaagd. De film boeit niet alleen vanaf de eerste seconde, neen, zy laat U niet meer los, zy fascineert, zij laat U meerazen met de door dappere politiemannen op de hielen gezeten bandieten-auto's, zjj doet U meeressonneeren op het gefluit van de wielen over Michigan's uitgebreid wegennet We kunnen ons een voorstelling maken, op welke wijze de gangsters te werk gaan en hoe vernuft, handigheid, moed, doortastendheid en nog meer menschelijke gaven samenwerken, eenerzijdr om de misdaad te volvoeren, ander zijds om de bedrijvers ervan te ontmaskeren en onschadelijk te maken. Er is geen zwakke plek in het geheel aan te wijzen en daarom is een compliment aan regisseur Charles Barton zeer zeker verdiend. Hij heeft zelfs nog kans gezien om de onontbeerlijke note gaie in- te lasschen (de sheriff). Doordat vaart, vaart en nog eens vaart het in deze rolprent moeten doen, wórden aan de acteurs en actrices niet diè eischen gesteld, die anders noodig mochten zijn. Toch heeft de Para mount een selectieve cast, onder aanvoering van Fred MacMurray als de „officer". Ross Martin en Sir Guy Standing (bekend als de kolonel uit de „Bengal Lancers") als zijn groote, geniale opponent Professor Anthony, te baat genomen om het geheel te vervol maken. Zoo ontstond een thriller, die nagonst in de oóren en die de liefhebber van dit genre tot verrukking brengen zal Eenige politiemannen op het balkon ver zekerden ons, dat zij met Den Helder als standplaats volkomen ingenomen waren „e* «- <-• Geen dienst. Westerkerk, (Helden der Zcoptelnb 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. a Liturgische Jeugddienst. Geref. Kerk Julianapark). 's Morgens 10 uur. Ds. 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meynen Geref. Kerk (Kenoboth-Kerk). 's Mortrens 10 uur, Ds. Joh. Meftnen 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags Ds. N. v.d. Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 6 uur, de heer J. Rebel. HersL Evaiig. Luth Gem. (Weezenstr 's Morgens 10.30 uur, Ds. B. L- van Enkhuizen. Doopsgez. Gem. •s Morgens 10 uur, Ds. P. J- SmlJts Evangelisatie (Palmstraat)* *8 Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. P. Visser, van Amstercam. Gebouw Middenstraat 117. '8 Avonds 8 u„ Evangelisatie samenkomst Oud-Kathoiieke Kerk (Langestraat 76). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur. straatprediking Tuindorp. Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur, Verschillende spreker. Leger «les lleil». 10 uur vjn. Heiligings-Samenkomst 8.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m VerlossinTa-Samenkomst Donderdagav. 8 u., Heiliglngs-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en '8 avonds 6 uur Samenkomsten. huisduinen Ned. Herv. Gemeente. Geen diensL Voor UW naar Tel. 339 - Dag- en nachlbedienmg Kreet.ensalade 40 ct. p. persoon Garnalen 40 Zalm 30 n Huzaren 25 Croquetten, Regoutbroodjes en Kerst pudding. Diverte wildsoorten gebrrctn met jus of panklaar thuisbezorgd. Ook Uw adres voor Nassi Goreng en Bahmi, 25 ct. per portie. Zondag £9 December. Musis Sacrum, 8 uur: Pop. Soirée. Woensdag 1 Januari. Musis Sacrum, 8 uur: Pop. Soirée. Zaterdag k Januari. Musis Sacrum, 8 uur: Knalavond „De Zil vermeeuw". N.V. Ned. Mij. van Brandverzekering te Tiei Agentschap voor Den Helder: Hshm J. v. d. Plaat, Spoorstr. g3. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Gedurende dé maand December werd de Leeszaal bezocht dor 1649 mannen en 85 vrouwen, totaal 1734 personen. Uitgeleend werden 2543 romans, 1722 kinder boeken en 1147 studiewerken, totaal 5412 ban den. Aangeschaft werden de navolgende werken: Angenent, Alles wel, geen bijzonders; Beebe, 800 M. onder de zeespiegel; Bergliaus, Paradijs- vlucht; Coenraads, Eiland van geluk; van Dcys- sel, Lyrisch en verhalend proza; ld., Beschou wingen en kritieken; den Doolaard, De drui venplukkers; Gervais, Aesculaap in China; Gunning, Kardinaal Newman; Houtman, Wat kunnen wij van triplex maken? Huizinga, In de schaduwen van morgen; Philips, De won derbare genezing; ld., De biecht; Rencs-Bol- dingh, Bandjir; van Schelven, Willem van Oranje; de Stoppelaar, e.a., Winter; van Stron ten, Esperanto woordenboek; Toamstra, Coëducatie; Undset, Het verhaal van Viga-Ljot en Vlgdis; Vriend, Nieuwere architectuur; Be lastingdruk in Nederland 1935—'36; Overzicht van den omvang der vakbeweging in Neder land op 1 Jan. 1935. Ten geschenke ontvangen: Ayer, Grammaire comparée de la iangue frangaise; Fiet, Plantenterminologie; Fles5 brochures betr. Jodendom, e.a.; Jaboune, Les jumeaux pois au collége; ld., Les jumeaux pois au régiment; Jonker, Aan stille wateren; Kooy- tnan-van Middendorp, The hero in the femi- nine novel; Verkort verslag over 1934 van de Alg. Friesche Levensverz mij.; Eenige be schouwingen betr. vrijmetselarij; De goede raadgever 1936; Hoe en waar?... raadgevin gen voor de watersport en kampeeren; Ver slag over 1934 van dc Heldring-gestichten; Jaarverslag 1934 van de Stichting Bureau voor rechtskundig advies aan on- en minvermogen den; De werking van de crisisinvoerwet; Vraagstukken... voor de examens voor boek houden en handelaren, 1935; Vrede over Israël, toespraken gehouden in de Apollohal te Am sterdam; Gidsen van: Groningen en Noord- Drente, Zeeland.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 9