Voetbalvereen. „H.R.C." „ONDERLING BELANG" HELDERSCHE DAMCLUB TIELEMANS'! wijnhandel! LJ I S.V. „ATLAS H.F.C. „HELDER" „Ons Genoegen „3e u HarmoniekapelWINNUBST „Helders Gemengd Koor" „Stedelijk Muziekcorps" Kelders Fanfare Coips „KUNST AANJET VOLK" HELDERSE BESTUURDERS BOND I1 i beóieadteï a.i. fmtdacfan Een Gelukkig en Voorspoedig 1936 1 Januari 1936 DEN HELDER Marine- Sanatorium-fonds „HARMONIE" H.E.V. NOVA SENTO „D. O. K." „DE STAD AMSTERDAM PANORAMA" Callantsoog in 1935 HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 31 DECEMBER 1935- KONI«IN'S AUTOMATIC (dag en nacht) Diverse Wintersehotels, Nasis- Goreng en Bahmi, alles 25 c. p. p. Nieuwe Uitgaven. HELDERS MANNENKOOR De E. H W. V. wenscht haar Leden, Donateurs en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. wenscht haar Adviseur, Directeur, Leden en Dona teurs een gelukkig en voorspoedig Jaar. De Korfbalvereeniging „E. L. T. O." wenscht haar Leden, Donateurs en Begunstigers een voorspoedig en gelukkig Nieuwjaar. Het Bestuur van het wenst Leden, Dona- teurs(trices) en Be gunstigersisters) een voorspoedig Nieuwjaar. Tijdschriften en Weekbladen „MORGENROOD" Aan Directeur, Leden, Eere-Leden en Donateurs wordt een gelukkig Nieuwjaar toegewenscht wenscht Officials, Leden, Donateurs en Supporters een voorspoedig 1936 toe Vereenlging van Personeel in 'sRIjks dienst, te Den Helder. Aan de leden met hunne gezinnen een gelukkig 1936 toegewenscht. HET BESTUUR „MOED, VOLHARDING, ZELFOPOFFERING SPIRITUALISTISCHE VEREENIBING Al Honora Prezidanto, membroj, gastoj kaj samoelaj societoj nl deziras felifian kaj prosperan norjaron. wenscht haar Direc teur, Leden, Dona teurs en Begunsti gers een voorspoedig Nieuwjaar Aan Directeur, Leden en Donateurs wordt een gelukkig Nieuwjaar toe gewenscht. Alg. Ned. Bouwarbeidersbond Eerste Heldersche Ren- en Toer.-Vereen. wenscht haar renners, toeristen en steunleden een voorspoedig 1936 met geen lekke banden wenscht Eere-Leden, Leden, Donateurs en Donatrices een gelukkig Nieuwjaar HET BESTUUR wenscht Officials, Leden, Donateurs en Begunstigers een voorspoedig Jaar. voor de is: Modehuis H. SPRUIT De bezorgers van het weekblad wenschen hun abonné's een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar. cursussen organiseerden. Een vereen, van hijenhoudes werd opgericht en een bijencur- sus werd gehouden. De Vereen, v. Plattelands vrouwen hield een cursus E.H.B.O. De algemeene verg. van den Ned. Bond van Christelijke Jonge Boeren werd 8 Mei o.l.v. het Kamerlid v. d. Heuvel te Middenmeer gehou den. 400 jonge boeren waren daar aanwezig. V reomdelingen verkeer. De belangstelling voor den polder bleef aan houden. Reeds tfldens den bloei van de bol lenvelden te Breezand maakten velen tevens een uitstapje naar de Meer. Den geheelen zo mer door hield de stroom van vreemdelingen aan. De V.V.V. Wieringen-Wieringermeer hield haar jaar/erganering op 24 April te Midden- meer. Geestoiyn leven. Opgericht werd een Jongel. Ver. op Ger. grondslag en een Chr. Jongelingsver. Voorts een ver. voor Christelijk schoolonderwijs. Film en lichtbeeldenavonden werden gehouden. Ps. Bijholt nam een beroep aan naar de Ned. Herv. Kerk en Ds. Chr. v. d. Vliet naar de Geref. kerk. Tot Godsdienstonderwijzer bij de Ned. Herv. Evangelisatie werd aangesteld de heer K. Kiewiet. Personalia. De heer H. den Hartigh, bewaker te Mid denmeer werd benoemd tot rijksveldwachter te Kolhorn. Zuster Kolkman, wijkverpleegster, trad in het huwelijk en legde haar betrekking neer. De bekende kampbeheerder Por, vertrok naar Slochteren. Mr. Kamp, Secr. van de Wieringermeerdi- rectie, werd benoemd tot Burgemeester van Texel. De heer L. Feikes te Slootdorp wist een plaats in den raad van Medemblik te ver overen. (S.D.A.P.). Polderdag. Op 21 Augustus vierde de bevolking haar eerste lustrumfeest, den Ben Polderdag. De Min. van Waterstaat was dien dag aanwezig Het was een groot feest, waaraan de geheele bevolking deelnam. Reeds op 8 Mei, en nadien nogmaals, had de Minister, vergezeld van de heeren Ir. Rin- gers en Ir. Smeding, een bezoek aan den pol der gebracht. Vereenl gingen. Naast de reeds genoemde landbouworga- satie's werden nog opgericht een IJsclub, en een Chr. Muziekver. te Middenmeer. Voorts een Chr. Hist. kiesvereeniging. De voetbalclub Flevo behaalde het kam pioenschap 3e kl. N.H.V.B. en vierde haar 1-jarig bestaan. Dit feit werd feestelijk her dacht. Groote wedstrijden werden georgani seerd. 700 bezoekers kwamen opdagen. De Middenstandsvereeniging hiela een win kelweek met attractie's, ballero, enz. Zij hield tevens een actie-avond tegen de P.E.N.-ta- rieven. De Chr. Oranje Ver. „Het vernieuwde land" hield 'n filmavond en organiseerde op 31 Aug. schoolfeesten en een herdenkinsavond. Uitvoeringen, feest-, film en propaganda- avonden werden voorts gehouden door de to- neelvereen. T.O.G., T.O.V., Wieringerturnver. Afd. Vrijzinnig Hervormden Bouwvakbond, „Het Hooge Land", Modernen Landarbeiders- bond, Tooneelclub L.O.L. uit Kolhorn, Wie- ringermeer-fanfare met Daan Pool, en de Vrijz. Damesvereeniging. In onze kleine gemeente is het jaar 1935 niet zonder belangrijke gebeurtenissen voorbij gegaan. Immers op 1 Mei ƒ.1. werd de heer Mr. D. Breebaart, burgemeester dezer ge meente benoemd tot burgemeester van de ge meente Zljpe. Het plan tot samenvoeging der gemeenten Callantsoog en Zijpe, wat een gevolg was van deze benoeming, heeft echter de gemoederen danig in beweging gebracht. Hieronder komen we op deze kwestie nader terug. Wij willen ons verslag in eenige pun ten indeelen en laat ons dus beginnen met den Loop der bevolking. Op 1 Jan. 1935 bedroeg het zielental der gemeente 1055. In den loop van het Jaar ver trokken naar elders 113 personen, terwijl zijn ingekomen 93 personen. Het aantal geboorten bedroeg 12, terwijl 9 inwoners overleden. Het totaal aantal inwoners verminderde dus tot 1088, alzoo een achteruitgang van 17 zielen. Gemeentepolitiek. In de Raadsvergadering van 8 Februari 1935 deelde de voorzitter mede, dat inge volge de gewijzigde Wet op de Financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente de uitkeertng per inwoner voor onze gemeente in den tijd van 10 jaar zal terugloopen van 11 tot 6. Hierbij werd echter opgemerkt, dat deze achteruitgang eenigsztns zal worden gecompenseerd door andere bijdragen uit het Gemeentefonds en door werkloosheidssub sidie. Het aantal opcenten voor de Gemeente fondsbelasting werd gebracht op 55. In de vergadering van 29 Nov. ƒ.1. werd besloten tot den aankoop van het z.g. Lut- tiekduin, eigendom van den Polder Callants oog, voor de som van 4200.Het plan be staat om dit 9 H-A. groote stuk duin in werkverschaffing te doen bebosschen, het geen aan arbeidsloon 7000.zal kosten. In dezelfde vergadering werd medegedeeld, dat de z.g. Woonforensenbelasting naar schatting 365.zal opbrengen. Verkiezingen, den Gemeenteraad hadden bijna een verrassing Gemeenteraad hadden bijna een verrassing opgeleverd. Immers de candidaten der S.D. A.P. hadden slechts 1 stem meer noodig ge had om beschikking te krijgen over 4 zetels. In eerste instantie werden gekozen de heeren 8. Kooger, J. Weij en de heer P. de Haan met voorkeurstemmen. De laatste nam even wel zijn benoeming niet aan. Ook de heer L. van Wachendorffvan Rijn, welke als nummer 3 op de lijst stond, aanvaardde zjjn zetel niet. No. 5, de heer A. Kruit, werd ver volgens verkozen verklaard. Deze aanvaardde den zetel, zoodat dezelfde personen als voor heen de S.D.A.P. blijven vertegenwoordigen. Ook de vertegenwoordigers der Burgerlijke kiesvereeniging, n.1. de heeren H. Kruisveld, G. Jimmink en M. Vries, werden herkozen. In de plaats van den heer P. van Diepen (Katholiek) trad de heer J. van der Graas. De verhouding 331 is dus gebleven. Het raag stuk van den dag! Het groote vraagstuk, dat de gemoederen sedert 18 April heeft bezig gehouden, is de kwestie over het al of niet samenvoegen van Callantsoog en Zijpe. Als een donderslag bjj helderen hemel kwam het raadbesluit van 18 April, waarin aan den Commissaris der Koningin werd ver zocht de stappen te doen, om de wensche- lijkheid van samenvoeging van de gemeenten te doen onderzoeken. Reeds 4 Mei werd door de gezamenlijke besturen van de afdeeling der S.D.A.P., de Burgerlijke kiesvereeniging en de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer een verga dering belegd, waarin de wenscheljjkheid van samenvoeging onder oogen werd gezien. Mr. D. Breebaart zette daar de voordeelen van samenvoeging uiteen. De vergadering ging onvoldaan uiteen. Geen der aanwezigen, misschien enkelen uit gezonderd, zagen het nut van samenvoeging in. Het gevolg is dan ook geweest, dat, toen bij de kiezers een lijst werd aangeboden te gen samenvoeging, meer dan drie-vierde van het aantal kiezers hierop hun handteekening plaatsten. Op 27 Augustus belegde de Burgerlijke Kiesvereeniging een vergadering in Groote Keeten. Op deze vergadering is men niet tot een besluit gekomen. In den loop van het jaar is dus wel geble ken, dat het meerendeel der inwoners tegen standers zijn van de samenvoeging. Het ge volg van deze kwestie is, dat onze gemeente nu reeds sedert 1 Mei zonder burgemeester zit. Zooals de zaken nu staan, wordt de toe stand langzamerhand onhoudbaar. Het is te wenschen, dat het Jaar 1936 een spoedige op lossing zal brengen. Werkloosheid. De werkloosheid is in het afgeloopen jaar van dien aard geweest, dat in de werkver schaffing gedurende het geheele jaar is ge werkt, hoewel vaak door slechts enkele werkloozen. Op 14 Dec. j.1. bereikte ons de laatste opgave van het aantal ingeschreven werkloozen. Dit bedroeg 32. In werkverschaf fing is het Dorpsplein IV2 m diep omgespit en geëgaliseerd. In 1936 zal het plein ver moedelijk beplant worden. De straatwegen in het dorp zijn verbreed, hetgeen een belangrijke verbetering is. De straat aan de Noordzijde is een prachtige betonweg geworden. In de dui nen van het „Zwanenwater" worden gedeel ten beboscht. Zoo blijkt dus, dat in werk verschaffing veel goede dingen tot stand zijn gekomen. Nieuwbouw en wegen. Moesten wij vorige jaren steeds een klacht uiten over den toestand van sommige we gen in onze gemeente, thans kan gelukkig die klacht achterwege blijven. Op het oogenblik zijn alle wegen prima. De Noordzijde van het dorp heeft een geasphalteerde weg ge kregen. Dank zij de Polder Callantsoog, zijn de Abbestederweg en de straatweg door Groote Keeten geasphalteerd, zoodat onze gemeente nu een keurig wegennet bezit. De nieuwbouw vindt gestadig voortgang. Vooral het bouwen van zomerwoningen, een gevolg van de ontwikkeling van Callantsoog als badplaats, gaat steeds door. Van de 18 afgegeven bouwvergunningen waren er 7 voor nieuw te bouwen zomerwoningen. Callantsoog als badplaats. Callantsoog, zeker Nederlands jongste bad plaats, ontwikkelt zich langzaam maar zeker. Momenteel vindt men reeds 48 zomerwonin gen, waarvan zeker de helft particulier bezit is. De strandexploitanten, de heeren P. Vos en P. de Haan, pakten de zaken flink aan. Des zomers ziet men op het strand een on afzienbare rij tenten. De Vereenlging voor Vreemdelingenverkeer deed haar naam alle eer aan. Vele gasten brachten hun vacantie in Callantsoog door, hoewel de duur van hun verblijf zeer verkort is geworden. Konden de pensionhouders voorheen meermalen verhuren voor 4 6 weken, in 1935 was het gemid delde verblijf hoogstens 2 weken. De jaarljjksche strandfeesten genoten weer groote belangstelling. Vooral het groote strandfeest, bestaande uit het maken van zandfiguren, telde een groot aantal deel nemers, n.1. 170 Nimmer tevoren werd een dergelijk getal bereikt! Op 27 Juli organiseerde de V.V.V. een gymnastiekdemonstratie, waaraan behalve door vereenigingen uit de omgeving, werd medegewerkt door het dameskeurcorps van het K.V.G.V., waarbij onze nationale kam pioene mej. W. Wolzak. Onderwijs. In het afgeloopen jaar is het leerlingen aantal der O. L. school eenigszins achteruit gegaan. Toch waren er nog een voldoend aantal leerlingen om het bestaan van een driemansschool voor 1936 te waarborgen. Het vervolgonderwijs is evenals verleden jaar we gens bezuiniging niet doorgegaan. Politie. Eenige malen heeft de politie handelend moeten optreden in gevallen van diefstal. In April werd ingebroken in de villa van Jhr. v. d. Poll. De dieven hadden het voor namelijk gemunt op den wijnkelder. Door de politie is deze zaak spoedig tot klaarheid ge bracht. In Febr. moest één der zomerwonin gen het ontgelden. Het ontvreemde bedden goed is echter spoedig opgespoord en de dader gevat. Brandweer. Tweemaal moest de brandweer optreden. Beide malen werden de betrokken perceelen een prooi der vlammen. In Groote Keeten brandde in Jan. de schilderswerkplaats van den heer J. Hollander tot den grond toe af. In October verbrandde de boerderij van den heer J. Vel en bewoond door den heer R. Blom. De brandweer kon niet anders uit richten dan de omliggende gebouwen nat houden. Nogmaals wijzen wij op de ondrage lijke achterlijkheid van het brandweermate riaal. Zeker, de spuiten zijn goed, maar o.i. passen ze beter in een museum. Een lichte motorspuit, desnoods een baby-spuit, zou meer presteeren, dan de tegenwoordige voorwereld lijke handspuiten. V ereeniglngslc ven Ondanks de tijdsomstandigheden, bloeit er in Callantsoog een gezond vereenigingsleven. Alle vereenigingen verkeeren is een gezonden toestand. Slechts de tooneelvereen. „Nieuw Leven" is ter ziele. Opgericht werd een Es- perantoclub met 26 leden. De Esperanto- beweging heeft vasten voet gekregen in onze gemeente. Een club van 26 en een cursus van 20 leden is zeker voor een gemeente van 1000 Inwoners geen slecht resultaat IT Allerlei. 18 September strandde even bezuiden Cal lantsoog het Engelsche jacht „Emily Mary". Zonder ongevallen konden de beide opvaren den, een Engelschman en een Deen, den wal bereiken. Eenige weken later is het scheepje, dat veel bekijks trok, vlot gebracht. 28 November bleek uit alhier aangespoelde wrakstukken, dat het 865 ton groote Pult- sche s.s. „Insterburg" voor onze kust met alle 22 opvarenden is vergaan. 8 Nov. werd een vergadering belegd ter zake het geraken tot de oprichting van een schooltandartsendienst samen met eenige om liggende gemeenten. Alle aanwezige ouders zegden hun medewerking toe. Een hoel jaar buitenleven, zoo zou in 't kort de inhoud van het nieuwe Verkade- album „De Boerderij" zrjn samen te vatten. Wie bladzijde na bladzijde met al die kleurige plaatjes beziet, krijgt inderdaad het gevoel, te worden meegenomen tusschen frisch- groene weiden en golvende korenvelden, mee te luisteren naar het getierelier van de leeu werik hoog in de luchten er boven. Was er ooit eerder een Verkade-album met zooveel variatie? Zie die plaatjes van koeien en schapen, kippen en duiven, vruchten, vo- wenscht Eere-Leden, Leden en Kunstlievende Leden, zoowel in als bui ten Den Helder, een voor spoedig en gelukkig 1936. <g5xg5>06>06>06x56>06X^><^) Kinder Operette en Orkestver. Aan Leden en Donateurs een gelukkig Nieuwjaar. HET BESTUUR. HEI1 BESTUUR <9S><9S>Qg>©g>QÊ> Burgerkring „Harmonie" wenscht leden, donateurs met hun Familie een gelukkig Nieuwjaar. HET BESTTTUR. Muziekvereeniging HET BESTUUR. <g6x56)06x36)06x36)06x5ö' Zangvereeniging Aan Leden, Eere-Leden en Donateurs een gelukkig Nieuwjaar toegewenscht. HET BESTUUR. <üe>(9Ê)(aÈ)(acx3eX3g>®6>®e><! W.S.V. „De Zilvermeeuw". Aan de leden, donateurs en wandelvrienden wordt een geluk kig Nieuwjaar toegewenscht. HET BESTUUR. HET BESTUUR. Tcngelsportvereeniging „Den Helder" wenscht Leden en Donateurs een voorspoedig Nieuwjaar toe. HET BESTUUR. gels en bloemen, ieder voor zich een stukje „verhaal" vormend, waarbij we b.v. denken aan die snuffelende konijntjes achter de tralies of de gans, die met zijn jongen door het gras scharrelt. En vanzelf volgt hieruit, dat dit „verha lende' 'karakter der afbeeldingen bizonder goed aansluit bij Kuylman's aantrekkelijke beschrijving van het dagelijksche leven op de boerderij „de Oude Olm". Geboeid luisteren we toe, hoe met het verloopen der seizoenen de werkzaamheden zich wijzigen, wat er al niet toe noocig is om te kunnen zaaien en oogsten. Want hoe typiscl Hollandsch het karakter van een dergelijk gegeven ook iriag zijn, ongetwijfeld zjjn ei duizenden stads- menschen zoowel vol.vacsenen als kinde ren die het boerenleven nooit van dicht- l hebben hekeken. Alles bijeen genomen lijkt ons deze uit gave dan ook een kostelijke aanwinst in de lange rij Verkade-albums, die in menig huis gezin geleidelijk aan een heele boekenplank gaan vullen, 't Is voor die vele verzamelaars zoo vanzelfsprekend geworden: ieder jaar weer zoo'n album erbij, en toch mogen we er wel eens een oogenblik bij stil staan, wat er al niet toe noodig moet zijn om gedurende 30 jaar een dergelijke opzet te handhaven: ons door bekwame 3 -hilders en schrijvers telkens een ander stuk .mtuurleven voor oogen te tooveren, zóó, dat het onze blik verruimt -n het leven verrijkt. Immers hebben we steeds ondervonden, dat wat Verkade ons in den loop der jaren „van dichtbij" heeft laten bekijken, volop de moeite waard was en zoo kunnen we ook nü weer zeggen: „de Boerderij" zal in dit op zicht niet. minder aan uw verwachtingen be antwoorden. De practijk zal het u bewijzen, wanneer u de plaatjes gaat verzamelen. i Panorama De Stad Amsterdam. Moesten wij hierboven onze spijt uitdrukken over onvolmaakten druk, bij dit tijdschrift is het tegenovergestelde waar. Wat ziet dit nummer er magnifiek uit! Niet alleen de kleurendruk is af, maar ook de gewone foto- deproductie is perfect. Feitelijk kunt u het best zelf van den inhoud kennis nemen, doch wfl zullen enkele geïllustreerde artikelen op noemen: De terugkeer van Stanley Milton, Als de winterstorm langs de kusten giert, Kerstbrieven van gesneuvelde soldaten, De open deur, enz. Een keurig nummer! „Stad en Land", 21 December 1935. Vanzelf staat deze aflevering in het tèekeri van de Kerstdagen. Er is een kerstoverden king in dichtvorm van Joop Verstraeten, Een kerstverhaal van Hans Martin, terwijl de vrouwenrubriek handelt over kersttafels. Ver schillende stemmingsfoto's en kerst-indrukken zijn in het geheele nummer opgenomen. Dr. Euwe's overwinning is vastgelegd, terwijl ver der nog actueele kieken opgenomen zijn. Jam mer, dat de druk nog niet volmaakt is. „Buitensport". 1 Decemoei 1935. Inhoud: Kamp op de grens van Andorra, door Ton Koot. Kampeeren in November, door H. M. B. de G. Boekbespreking: Een dag in de buurt van Ommeren, door H. Drijf hout. Crisis en Buitensport, d or Den Wei man. Met Buitensport de lucht in. Engelsche biologen bezoeken ms land door WA F X. Hoffman. Iets over de theorie van het zeilen, door J. H. Coolhaas. Over tombades, bous- culades en andere gebeurtenissen ih het jachtveld, door W. J. M. Irish' Stephenson. Verslag Buitensportavond. December, door F. Koster. Off. Meded. elingen en In memo- riam Jan Hoitingh. „Nillm(Jn «ringen", Huisorgaan van de N.V. Levensverzekering Mij. Nillmij. van 1859. Dit 5e nummer maakt een uitstekend ver zorgden indruk, zoowel wat het redactioheele als technische gede'lte betreft Inhoud: Spaarbank en Levensvrzekering. Indische Rubriek. Er was eens. Medische rubriek. Tijd. Uit de Pers. Gebruiksaanwijzing. Kan toren en vestigingen in Nederland. Onze Pro paganda. Van onzen Troubadour. Agenda van den Nillmijman. Zangvereeniging Onderafdeeling en Kinderkoor HET BESTUUR. 06>06>06)06)06>06>06)0&06)06>06> Aan Eara-Voorz., Eere- Leden, Directeur, Leden en Donateurs wordt een gelukkig Nieuwjaar toege wenscht HET BESTUUR Zang-, Reciteer- en Orkest- Vereeniging Directeur JAC. BOS wenscht Leden, Donateurs, Eere-Leden en Zusterver- eenigingen een voorspoedig Nieuwjaar toe. HET BESTUUR VEREENIGING wenscht kaar Ledan, Donateurs en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. HET BESTUUR Voetbalvereeniglng „Watervogels" wenscht leden, donateurs, begun stigers en officials en zusterver- eenlgingen gelukkig Nieuwjaar. HET BESTUUR. S06)06x55>06x56)05><S3 „OMHOOG" Het Bestuur p.f. ?<3C)^C)QC)(ac)cggx9g)(3g)<3Cxog)QC) Gymnastiek-Veraenlglng .OEFENING KWEEKT KUNST" p. f. LA ESTRARO. 05x56)06)06>06x56x55>< Heldersche Vereenlging van Aquariumhouder8 „RASBORA" <gs><SSxgs>Q©Q6><s 06x56)06x56)06x55)06) HET BESTUUR 0 <3gxagX9S>QS>QSxaS>QSX3© Arbeiders Zangvereeniging HET BESTUUR p.f. 1 Januari 1936 Afd. Oen Helder p.f. HET BESTUUR p. f. HET BESTUUR. Ondergeteekende wenscht Fa milie, Vrienden en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Met dank voor de gunst onder vonden in het oude jaar, beveelt hj) zich beleefd voor het nieuwe aan. J. VAN LOOSEN, Heldersche Vischhal. Konlngstr. 80 Slulsdljkstr. 89 Gedistilleerd I ook per maat Ondergeteekende wenscht vrien den en begunstigers, zoowel bin nen als buiten deze stad, een ge lukkig Nieuwjaar. Met dank voor de gunst onder vonden in het oude Jaar, beveelt hjj zich beleefd voor het nieuwe Jaar aan. De Vrachtzoeker L W. KOOIJMAN, Basstraat 44. Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. F. SCHOLTEN en Echtgenoote. Hoogstraat 53. Heilgroet aan Vrienden en Begunstigers. J. KOSTER, Schilder en Behanger, Walvischstraat 22. 1935—1936. Met dank voor de gunst in het oude en met aanbeveling voor het nieuwe Jaar, wenscht onder geteekende zijn begunsUgers en vrienden een voorspoedig Nieuw jaar. G. RUMP, Melkhandel, Vlamingstraat 84. Heilgroet aan Vrienden en Begunstigers. Familie TESSELAAR. Spoorgracht 9. Ondergeteekende wenscht haar geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. Fam. H. SELDERBEEK, Huisduinen. L. SCHELTIS, Keizerstraat 111. p.f. Fam. THIJSSEN. Café-Rest. „De Pool", p. t. Kanaalweg. Aan familie, vrienden en be kenden een gelukkig Nieuwjaar toegewenscht. G. KLUNDER en Echtgenoote. J. In 't Veltstraat. De ondergeteekende wenscht zfln klanten en begunsUgers een voorspoedig Nieuwjaar. A. POST, Krugerstraat 107. Ondergeteekende wenscht zijn geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar, C. RIJF, Van Limburg Stirumstraat 20. Fam. D. RAN. Metselaar. G. N. Middenstraat 104. LOE BIJL, Accordeonist, Hartestraat 6, p.f. 1935—1936. Met dank voor de gunst in het oude en met aanbeveling voor het nieuwe jaar, wenscht onder geteekende haar begunsUgers en vrienden een voorspoedig Nieuw jaar. JEANS KUIJNTJES, „Het Kelimhuis", Keizerstraat 94. Ondergeteekende wenscht zfln geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar. J. VAN DER LINDEN, Machinale Schoenmakerij, Van Galenstraat 27. Ondergeteekende wenscht zijn geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig en voor spoedig Nieuwjaar. K. K. VAN DER LINDEN, Schoenmakerij, Van Leeuwenhoekstraat 46. Heilgroet aan Vrienden en BegunsUgers. „HET AARDAPPELHUIS" Langestraat 48. 1 i i i Ondergeteekenden wenschen hun geachte Cliëntèle, Vrienden en Familie een gelukkig Nieuwjaar, K. HOOGERWERF en Echtgenoote Binnenhaven 145. Is aardappelen, groenten, fruit enz, H. BEISHUIZEN en Echtgenoote. Vlschhandel „Noordzee", Joubertstraat 19, Standplaats Tuindorp, wenschen Vrienden en BegunsU gers een gelukkig Nieuwjaar. Ondergeteekende wenscht Fa milie, Vrienden en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Met dank voor de gunst onder vonden in het oude Jaar, beveelt h|J zich beleefd voor het nieuwe aan. V. GRIMME, Schoenmaker, Hartesteeg 5 wordt U toegewenscht door: Agenton i N. DEC Jr., Oranjestraat 27, F. J. DEE, Jan Blankanstraat II

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11