Buitenlandsch Overzicht. Verkorte oorlogsberichten uit Abessinië. HONIG S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct. HET GESTOLEN KIND NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Asfirin No. 7699 EERSTE BLAD DINSDAG 14 JANUARI 1936 64ste JAARGANG Is er nog een.ge kans dat Mussolini tot inkeer komtmen heeft een stille hoop dat Mussolini voor rede vatbaar zal zijn. De vlootconferentie tot hedenmorgen uitgesteld. Zal Mussolini nog tot inkeer komen Reist per W.A.C.O. naar Westfriesland - Hoorn - Edam - Amsterdam De vloot conferentie. I De Zweedsche Rijksdag geopend. Roosevelt met den dood gedreigd De vlootconferentie te Londen. De vergadering tot morgen uitgesteld. De uitbreiding van de Britsche luchtmacht. De spanning tusschen Mongolië en Mantsjoekwo. De sancties. FEUILLETON EEN VERHAAL UIT AFRIKA COURAN Abonnement per 3 maanden by vooruitbet.: Heldersche Courant 1.50; Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel 1.65; binnenland 2.—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost 2.10, idem per mail en overige landen 3.20. Losse nos. 4 ct.; fr. p. p. 6 ct. Weekabonnementen 12 ct. Zondagsblad resp. 0.50, 0.70, 0.70, 1.—. Modeblad resp. 1.20, 1.50, 1.50, 1.70. Verschynt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur: P. C. DE BOER Uitgave N.V. Drukkery v/h. C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIÉN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prys. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) by vooruitbetaling 10 ct. per regel, minimum 40 ct; by niet-contante betaling 15 ct. per regel, minimum 60 ct (Adres Bureau van dit blad en brieven onder nummer 10 ct. per advertentie extra). Bewysnummers 4 ct. Gezien de ontwikke ling van het conflict in Oost-Afrika, heeft men weer hoop gekregen dat Mussolini zooveel ge zond verstand zal heb ben, dat hij verlangt naar het einde van deze noodlottige geschiedenis. De millioenen ver slindende oorlog begint er voor Italië steeds hachehjker uit te zien. En vooral de laatste week heeft de kans op succes zeer gering doen worden. De vroeg ingevallen ïegens be lemmeren niet alleen den opmarsch van het Italiaansche leger, doch zullen oorzaak zyn, dat het moreel van de Italiaansche troepen ondermynd wordt. Geen zenuwgestel schynt bestand tegen een maandenlang kampeeren ln modder en viezigheid. Daarby komt dat de Abessynen, die gewend zyn aan het kli maat en die zich van de regens tot nog toe weinig aantrekken, hun opmarsch rustig voortzetten en niet geringe successen heb ben geboekt. Het is niet onwaarschyniyk, dat Mussolini, onder deze omstandigheden, sla- pelooze nachten heeft en dat hij het onzalige avontuur in Oost-Afrika in zyn hart gron dig verwenscht. Het gaat er nu maar om of hy zooveel gezond verstand zal toonen, dat Iedere bemiddelingspoging, om een eind aan het conflict te maken, met beide handen aan zal grypen, of dat hy, terwyi van zyn pres tige het bloedige conflict tot het bittere ein de uit zal vechten?. Engeland en Frankrijk, en wie eigenlijk niet hopen dat Mussolinie genoeg leergeld heeft betaald en zij zullen zich wel wachten den Duce te irriteeren, ln de hoop, dat het tot byiegging van het conflict komt. De Nw. Rott. Crt. schrqft naar aaneliding hiervan o.m.: Wat Engeland betreft, zou men er ten hoogste op rekenen, dat dit land niets zal ondernemen, wat zou kunnen leiden tot een verscherping van het conflict, en zeker te Genève geen voorstellen zal doen, welke Italië nog meer tegen dit land in het harnas zouden jagen. Echter ook Lava! zou er van afzien te komen met nieuwe voorstellen. Men zou echter geneigd zpn, zoodra Italië maar eenigszins blqk geeft van toenadering, het de helpende hand toe te steken. Het zou niet noodig zijn dat het daartoe rechtstreeksche Voorstellen doet. Volgens de Times is men er thans te Rome wel van doordrongen, dat een militair suc ces in Abessinië. dat van beslissende betee- kenis zou zyn, niet te verkregen is dan na een zeer langdurigen veldtocht, die groote offers, niet het minst van financieelen aard van Italië zou vergen. Voorloopig zouden de Italiaansche eischen echter nog van dien aard zyn, dat het on denkbaar is, dat zij genade zouden vinden in de oogen van de volkenbondsstaten. De moeiiykheid is dus, dat men Italië zal moeten bewegen, zqn eischen te matigen. 3 X PER DAG Alle inlichtingen bij de acenten en de chaudeurs Men schynt van oordeel te zyn, dat een der- geiyke matiging inderdaad van Mussolini te verkrygen zou zyn, mits men voor hem den schijn zou weten te redden. Zeker is echter, dat nog een lange weg zal moeten worden afgelegd, voor men op deze wqze komt, waar men wezen wii. Intusschen moet volgende week Maandag de Raad van den Volkenbond byeenkomen en moeten diverse commissies te Genève over de al of niet uitbreiding der sancties be slissen. Een gemakkelijke taak zal dat niet zyn. Hoe staan de kansen van de vlootconferen tie? Niet al te best, hebben we in ons vo rig overzicht al gezegd en het is er niet beter op geworden. De besprekingen, die de vorige week zijn afgebroken en aanvankeiyk giste ren weer zouden worden voortgezet, zyn uit gesteld tot vandaag. Reuter meldt uit Tokio, dat Zaterdag ver tegenwoordigers van de departementen van buitenlandsche zaken en marine langdurig beraadslaagd hebben over de houding, die de Japansche delegatie ter vlootconferentie zal hebben aan te nemen. Volgens het blad Asahi heeft het departe ment van buitenlandsche zaken gestaan op voortzeting van de pogingen, strekkende de andere delegaties te brengen tot aanvaarding van het Japansche voorstel betreffende het gemeenschappelijke maximum. De woordvoerders van het departe-, ment van marine hebben echter een bui tengewoon krachtige houding te Londen gevraagd, om spoedig een breuk te be werkstelligen. Zy achten de huidige situ atie onmogelijk, vooral na hetgeen Na- gano gezegd heeft over de onvereenig- baarheid van de Britsche en de Japan sche voorstellen. De Japansche kranten schrqven dat het kabinet Nagana zal mededeelen dat hy zich terug moet trekken van de conferentie, in dien Dinsdagmorgen, na een nieuwe toelich ting van Nagano, de andere delegaties wei geren het Japansche voorstel te aanvaarden. Indien de besprekingen dan tusschen de vier overblijvende delegaties worden voortgezet, zal een Japansche waarnemer te Londen blgven. De minister van marine zou er op hebben gestaan, dat de Japansche delegatie Londen verlaat onmiddelUjk nadat de Japansche eisch betreffende het gemeenschappelijk maximum zal zijn afgewezen. De minister van buitenlandsche zaken achtte dit gebaar ongemotiveerd, aangezien dan de indruk ge wekt zou worden, dat Japan verantwoorde- ïyk is voor de mislukking van de conferentie. De eensgezindheid tusschen leger en vloot maakt aanvaarding van het stand punt van den minister van marine waar- schyniyk. Kroonprins EAROHK. van Egyptedie in Engeland zifn militaire opleiding ontvangt. -- 3BX V V.S De kroonprinses van Italië, MARIE JOSE, die aan de verpleging van de uit Oost-Afrika teruggezonden zieken en gewonde soldaten deelneemt. De troonrede kondigt uitbreiding van de bewapening aan. De gewone zitting van den Rijksdag is gis teren met de gebruikeiyke plechtigheid door den Koning geopend. De troonrede kondigt aan, dat binnen af- zienbaren tijd een voorstel tot uitbreiding van de bewapening den Rijksdag zal berei ken. De begrooting is sluitend gemaakt op een bedrag van 1167 millioen kronen. Voor de versterking van de defensie is een crediet van 126 millioen kronen gevraagd, op de loopende begrooting is voor defensie 120 millioen kro nen uitgetrokken. De verdedigingswerken van Gosland zullen worden versterkt. Het bouwprogramma voor de marine houdt den bouw van twee du.kbooten in en vol tooiing van den bouw van een torpedoboot- jager en vier verkenningsvaartuigen. Ook zullen den Ryksdag voorstellen berei ken tot reorganisatie van de nationale ver dediging, met het doel versterking te berei ken. De begrooting voor sociale zaken is 24 mil lioen hooger dan verleden jaar, wat verband houdt met den steun aan ouden van dagen. alleen hel besle voor uw gezondheid Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ets. Een opzienbarende arrestatie te New York. De geheime politie heeft den 52-jarigen Austin Palmer in zijn woning te New York gearresteerd. Palmer, die een grooten roep als architect had, had een verlies geleden van een millioen dollar, waarvoor hy president Roosevelt ver antwoordelijk stelde. In zijn verbittering stuurde hy den president op 28 November en op 3 December brieven, waarin hy dreig de hem te zullen dooden. De juiste inhoud der brieven is onbekend. Palmer heeft een be kentenis afgelegd. Hy schijnt te ïyden aan een storing in zijn geestvermogens. De vergadering tot hedenmorgen uitgesteld. De eerstgenoemde byeenkomst van de vlootconferentie, te Londen ,die bepaald was op gisteren, is uitgesteld tot hedenmorgen. Vertegenwoordigers van de departementen van buitenlandsche zaken en van marine hebben Zaterdagmiddag besprekingen ge voerd over de instructies, waar de Japan sche delegatie om heeft gevraagd. Reuter heeft uit officieuse bron vernomen, dat het resultaat van deze besprekingen was, dat het kabinet, dat vandaag de instructies zal vaststellen, te adviseeren, Nagno mee te deelen, dat de Japansche delegatie zich niet onmiddeliyk terug moet trekken, zoo dat ver meden kan worden. De ontwerp-instructies voor de Japansche delegatie. Nader meldt Reuter: De ontwerp-instructies houden de volgende punten in: lo. Japan zal alles doen om de vlootcon ferentie staande te houden. 2o. Indien overeenstemming over quantatieve beperking van de vloten niet kan worden be reikt, is Japan bereid, de besprekingen over voorstellen van de andere delegaties voort te zetten. 3o. Indien Japan genoodzaakt is de confe rentie te verlaten, zulks tengevolge van de houding van andere delegaties, is Japan be reid waarnemers te Londen achter te laten. De houding van Japan meer gematigd. Naar het agentschap Domei te Tokio ver neemt zqn de instructies voor de Japansche delegaties een gevolg van het zegevieren van de gematigde zienswqze over de onverzoen- lqke op de bespreking van Zaterdag tusschen de vertegenwoordigers van de ministeries van marine en buitenlandsche zaken. De onver- zoeniyken hadden gewild, dat de Japansche afgevaardigden last hadden gekregen Londen zoo snel mogelijk te verlaten, maar de ge matigden wenschten nieuwe pogingen om met de andere mogendheden tot een vergelqk te komen. Op een vraag van den buitenlandschen cor respondent heeft de woordvoerder van het departement van buitenlandsche zaken ge zegd: „Wij zullen een nieuwe poging onder nemen om het scheepje te behouden". De instructies aan Nagano. Zaterdagnacht seinde Reuter uit Tokio: Het onderhoud tusschen de ministers van marine en van buitenlandsche zaken is gis teravond zeer laat geëindigd. Naar verluidt is besloten de volgende in structies aan Nagano te zenden: lo. Handhaving van de Japansche houding met betrekking tot de gemeenschappelqke maxima. Niet discussieeren over zuiver qua- litatieve beperking. 2o. Overlegging aan de conferentie van by- zonderheden over het Japansche voorstel tot afschaffing of aanzieniyke vermindering van de aanvalseenheden. 3o. Indien het voorstel tot qualitatieve be perking wodt afgewezen, zal Japan toch biy- ven medewerken aan oplossing van secundaire problemen, zooals beperking van den duik bootoorlog. 4. Indien Japan genoodzaakt zal zyn de conferentie te verlaten, zal Japan waarnemers achterlaten. In officieele kringen hoopte men dat de uit deze constructies biykende genegenheid tot verzoening in Engeland zou worden gewaar deerd. Een wekeiyhsche vermeerdering met twaalf vliegtuigen. Naar Reuter aan de Daily Telegraph ont leent, zal de uitbreiding van de Britsche luchtmacht opnieuw belangrijk bespoedigd worden. De luchtvloot zal in de toekomst ge middeld met een eskadrille (twaalf vliegtui gen) per week worden vermeerderd. Sedert de aankondiging van het twee-jarige bewa peningsprogram in Mei zyn de Britsche lucht- strgdkrachten reeds met 285 gevechtsmachi nes uitgebreid. Een groot aantal nieuwe vliegtuigen is bovendien dadeiyk leverbaar. Voorts zouden verscheiden geheel nieuwe ty pen militaire vliegtuigen vervaardigd zijn, waarvan de waarde en de prestaties alle ver wachtingen zouden hebben overtroffen. Ook op het gebied van de opleiding van het personeel zijn groote vorderingen ge maakt. DE DUITSCHE LUCHTMACHT. Bepalingen inzake vrywllligers. De verbintenissen op langen termyn by leger en vloot, zqn thans, naar Reuter uit Berlijn meldt, aangevuld met de verbintenis sen op langen termyn bq de militaire lucht vaart. Vrijwilligers voor het luchtwapen zullen zich voor een periode van ten minste 4*£ jaar, en van ten hoogste 12 jaar moeten binden. Voor den inlichtingendienst van het lucht wapen zal het dienstverband 4% jaar be dragen, voor den luehtafweerdienst 1 2 jaar, en voor het regiment Generaal Goering 1 jaar. De Engelsche bladen achten voorloopig de kans op vrede nog gering. Italië heeft niet genoeg Abessqnsch gebied veroverd om den negus ln afstand van gebied te la ten berusten, maar omgekeerd Is Italië nog niet voldoende ontmoedigd om van zqn territoriale eischen af te zien. Volgens sommige bladen heerscht er in het Engelsche kabinet geen eenstemmig heid Inzake het embargo op petroleum. Van Abessqnschen kant verzekert men, dat de positie der Italianen te Makallé onhoudbaar wordt. De strijd om Makallé woedt nog voort. Het schynt, dat er eenige Abessijnsche aanvallen zyn afgeslagen. De kleine Zweedsche ambulance onder leiding van dr. Agge is nog steeds zoek. Vandaag vertrekt er een vliegtuig uit Addis Abeba, dat een onderzoek zal In stellen ln de streek, waar de ambulance zich moet bevinden. Te Rome ontkent men met nadruk, dat er, van welke zyde dan ook, sprake is van nieuwe vredesvoorstellen. Sir Erie Drummond zal voor den 20en Januari naar Rome terugkeeren. Reuter meldt uit Moskou: In verband met het vertrek van de Mon- goolsche delegatie uit Moskou wordt van wel ingelichte zyde vernomen, dat in verband met de toegenomen spanning tusschen Mongolië en Mantsjoekwo de delegatie naar Moskou een programma van samenwerking tusschen Mongolië en Sowjet-Rusland heeft meege bracht. Niettegenstaande het aandringen van Mon golië en ondanks het belang van de Sowjet- unie bq de Mongoolsche republiek als natuur- ïyk glacis van Sowjet-Rusland in Azië, heeft Moskou niet kunnen besluiten aan Oelanbator meer te beloven dan moreelen en diplomatie- ken steun te Tokio en technische hulp, waar door Mongolië in staat wordt gesteld zqn de fensie te verbeteren tegen den druk en in vallen van Mantsjoerqsch-Japansche troepen. Getrouw aan zijn pacifistische politiek zou de Sowjetregeering alle andere voorstellen hebben verworpen, aangezien hieruit compli caties met Tokio zouden kunnen voort vloeien. De kosten voor Engeland. Naar de „Daily Express" bericht, zal het parlement na de heropening op 4 Februari zich bezig houden met de kosten welke Enge land moet maken in de toepassing van de sancties en de militair maatregelen in de Middellandsche Zee. Het blad gelooft, dat de kosten van de militaire maatregelen een millioen pond ster ling per week bedragen, terwql ook de ver liezen tengevolge van de toepassing van de sancties op verscheidene millioenen geschat moeten worden. 19) Plicht! fluisterde ze by zichzelf en er kwam een smartelijke uitdrukking ou haar gezicht, terwql ze weer staarde op de ge bogen gestalte voor haar en ze besefte plot seling, welke gevolgtrekking ze uit dit alles samen maken moest. Was het mogelijk, dat Alec Rimington Zooals zooveel anderen... Maar ze had den moed niet die gedachte te voltooien en daar Fatuma in haar doffe smart geen notitie meer scheen te nemen van haar vragen, ging ze langzaam naar haar ®igen tent terug. Maar de half onuitgesproken vraag liet zich niet verjagen en kwam telkens veer, tot ze eindelijk zichzelf eens flink onder handen nam. Wat ging het haar aan? Ze kende Rimington nog geen vier-en-twintig uur en zou niet voor langer dan veertien dagen van zijn bescherming afhankelijk zijn; en daarna zou hq volkomen uit haar leven verdwijnen. Dat kind ging haar niets aan en a,s Remington... Maar steeds kwam Rimington's gezicht haar weer voor den geest, ongerust over haar heengebogen, met zijn arm om haar heen en hand op haar arm. Het was een goed gezicht, een gezicht dat vertrouwen inboe zemde en een nieuw beeld flitste door haar een. Ze z hem opspringen om Fatuma te *angen, ha jr in zijn armen houden, terwijl hq haar ondervroeg, toen de blik van bezorgd heid, terwql hq haar naar de hut bracht. Ze maakte een beweging van ongeduld en liep haar tent uit de donkere sterrenver- lichte nacht in. Het kamp was gereed voor den nacht, het meerendeel van de vermoeide dragers had hun slaapplaatsen al opgezocht. Fatuma's gekreun klonk door de stilte van den nacht en een poos stond Honor te luisteren, met een vreemd dof gevoel in haar hart. Ze wist, dat het geen medelqden met die vrouw ginds was, maar ze wilde zichzelf niet bekennen wat het dan wel was. Ze begon onrustig heen en weer te loopen en toen ze Manne- ring's tent voorbij kwam flitsten weer andere herinneringen door haar heen: zyn vrees, toen ze hem verteld had, dat ze niet meer by Legrand waren: Zijn zeggen, dat ze hem moesten terugvinden. Zijn wilde wanhoop over wat ze gedaan had. En weer fluisterde ze voor zich heen de hopelooze vraag, die ze zichzelf een paar uur geleden in de tent ge steld had. Toen hoorde ze plotseling haar naam roepen. Honor! Ze draaide zich snel om en Mannering stond bq de opening van zqn tent, zich on zeker vasthoudend aan de touwen. Ze liep langzaam op hem toe en toen ze dicht ge noeg by hem was, vraag hij: Honor, wat is er? Heb ik het me alle maal verbeeld? Of is Rimington werkelqk weg? Ik hoorde zoo'n drukte... en de stem van een inlandsche vrouw... was dat allemaal werkelqkheid Ja, antwoordde ze. Er kwam een vrouw met een bericht voor Rimington en toen is hij weggegaan. Een paar seconden bleef hij zwygend staan; en door de stilte drong duidetyk Fatuma's gekreun tot hem door. Wat is dat? vroeg hy geërgerd. Dat is de vrouw. Ze huilt over een kind, dat Legrand gestolen heeft. Wat? Kort en scherp viel het woord in de stilte. By het licht van het vuur kon ze zien hoe er een glans van plotselinge, verbaasde vreugde in zijn oogen kwam. Een kind, dat Legrand gestolen heeft, herhaalde ze en ze voegde er aan toe: Dat is het bericht, dat ze bracht en dat Mr. Rimington hals over kop deed weggaan. Goede hemel! Er was een uitdrukking van bijna woeste vreugde op zijn gezicht, maar terwijl ze hem aankeek, verdwêen die vreugde en hq vroeg bezorgd Maar wat heeft Rimington te maken met een gestolen negerkind? Ze voelde hoe haar wangen begonnen te branden bq die vraag, maar ze antwoordde rustig: Ik weet het niet. Hq heeft me niets ver teld. De bezorgdheid verdween weer als sneeuw voor de zon. Mannering begon verlicht te lachen, zoo scheen het haar tenminste, hoewel het haar een raadsel was waarom. Toen deed hy een stap naar voren, wankelde en greep zich vast aan de tenttouwen, terwijl hij zei: Geef me je arm, Honor. Ik ben zoo zwak als een pasgeboren kind, maar ik moet die vrouw wat vragen. Help jq mq even. Het meisje aarzelde even, toen, gedreven door haar eigen nieuv sgierigheid, gaf ze hem een arm. Samen liepen ze naar de hut, waarvan nog steeds het doffe gekreun kwam. Het was er volkomen donker en terwql hy zich aan de deurpost vasthield, zei Manne ring kregelig: Haal in 's hemelsnaam een lantaarn, Honor. Ik moet haar gezicht kunnen zien. Ze deed wat hq vroeg en toen ze terug kwam, gingen ze samen binnen. Fatuma keerde zich zwijgend om toen ze hen hoorde aankomen en haar gekreun hield op, toen ze onverwachts 'n blanke man voor zich zag staan en Mannering begon haar meteen te ondervragen in het Swahili. Wat hq zei, kon Honor niet verstaan, want zy kon zqn vlugge woorden niet volgen, maar ze zag hoe over het knappe gezicht van de vrouw even een uitdrukking van belangstelling vloog, toen hy zyn eerste vraag deed en zy gaf dadeiyk antwoord. Meer vragen volgden en bqna lederen keer was het antwoord: Ayweh, Bwana, hoewel de vrouw één keer heftig nee knikte. Ongeveer vyf minuten gingen zoo voorbij. De uitdrukking van wilde vreugde op Mannering's gezicht was weer teruggekomen en Honor vroeg zich verbaasd af wat die metamorphose in hem veroorzaakt had. Plot seling wierp hy zqn hoofd achterover en lachte... een lach van wilden, smadeiyken triomf. Honor voelde een diepe verontwaardiging opkomen over dat vertoon van vreugde tegenover de zielsbedroefde vrouw. Fatuma zelf keek doodeiyk verschrikt naar Mannering. George! riep Honor bestraffend. Ik ben klaar Honor, riep hy. Ik heb met deze donkere ichoone afgehandeld. Geef me je arm weer, wil je? Hy stond te wankelen op zyn beenen en ze kon hem dus moeiiyk weigeren, maar ze deinsde even terug toen ze zyn arm op haar hand voelde. Hy scheen het niet te merken, maar strompelde door den donkeren nacht naar zyn tent, waar hy zich weer vastgreep aan de touwen en met een vreemden blik voor zich uit bleef staren. Toen lachte hf weer. Rimington is me ook een mooie, riep hq heesch: Die zwarte beauty daar... eh... je begrqpt het wel, hè, Honor? Ze begreep wat hq bedoelde en weer zag ze Alec Rimington's krachtig, ernstig gezicht voor zich en weer weigerde haar hart te ge- looven. Hq zag den ongeloovigen blik in haar oogen, terwijl ze aarzelde wat haar intuïtie haar zei en wat de feiten schenen aan te wqzen. En het kind. Waarvoor is hy wegge gaan? vroeg ze toonloos. Van hem natuurlqk. Een halfbloed... Ze maakte even een onwilekeurige bewe ging, hoewel het toch alleen haar eigen ge dachten waren, die hij uitsprak, toen vroeg ze scherp: Je voelt niet veel voor Alec Rimington, hè? Ik vind, dat hy een bemoeial is, zei hy ontwykend. Je vergeet, dat ik het hem gevraagd heb, zei ze kort. En waarom in 's hemelsnaam? Omdat, zooals ik je al gezegd heb, ik Legrand niet vertrouwde en het biykt niet zonder reden te zyn geweest een man die kinderen ontvoert, mischien al vermoord heeft; in alle gevalle een man, die zich verlaagd heeft tot den een of anderen hei- denschen afgodendienst. Hoe weet je dat? viel hy uit. Dat heeft mr. Rimington me verteld. Zoo, waarachtig! Hy lachte minachtend. De pot verwyt den ketel...! En toen, na een pauze: Maar heeft hy je niets verteld over het kind? Honor wachtte even met antwoorden en tn zyn oogen kwam een uitdrukking van vrees en scherp viel hy uit: Waarom geef Je geen antwoord? Heeft hy Je niets over het kind verteld? Hy heeft me verteld dat Legrand een kind had gestolen, dat is alles... zei ze rustig. Ze zag dat de vrees weer uit zqn oogen verdween en ze hoorde de triomfantelijke klank ln zqn stem, toen hy antwoordde: Nogal logisch, dat hq daar verder zqn mond over houdt, wel het verstandigste dat hy doen kon, hè? Ze gaf geen antwoord. Ze hoorde plotse ling weer Mannering's uitroep: Neen! Neen! Legrand... Een kind! Goeie hemel, man... De man by haar had van het kind afgeweten, had er waarsehijn- iyk over gesproken met Legrand en stelae er om de een of andere reden levendig be lang in. Waarom? Ze vond geen antwoord op die vraag, maar het was een afschuweiyke gedachte, dat George iets uit te staan zou hebben met een man als Legrand. Trek je er maar niets van aan, Honor, suste Mannering. We hebben er niets mee ie maken. Er zit hier een flinke hoeveelheid schurken in de wildernis. Het eenige, wat we doen moeten, is voor ons zelf zorgen. En als we veilig en wel ln M'Buba zyn, zullen we samen lachen om... Niet samen, viel ze hem plotseling in de rede. Haar toon gaf aan de woorden een betee- kenis, die hy onmogelqk misverstaan kon. Hy greep de tenttouwen krampachtig vast en staarde haar ongeloovig aan. Honor, riep hy uit. Wat bedoel je ln 's hemelsnaam? Wat ik zeg! Ik heb me vergist. Ik ge loof niet dat wq samen gelukkig zouden zijn en ik ben biy dat ik dat bijtqds ontdekt heb. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 1