FÖTO-PAGINA HELDERSCHE COURAN1 Frankrijk incasseert een groene nederlaag van Nederland. Fraaie 6-1 voor van Heel cs. Het groote verschil zat in de voorhoedes Prachtige hattrick van Bakhuys INRIJ VER RODEN De Viasmsche c'ub ontving deze- degen Ie Brussel een aan al Nederlandsche Utte o.oien Een foto tijdens den eeremaaltijd in hotel Atlanta Het opruimingsw» k na de aanvar ng der spoo brug ove het Me wede<anaat bij Weesp door een r n ak, waardoo- de peis ei-lino der Amste d-msctie gasfabrieken we-d eld en b e zands eenb okken van de anahoo der» dei spoo b.„g wei.en lc De Fransche doelverdediger in actie tijdens den voetbalwedstrijd Frankrijk Neder and He: Nederlandsche eiital heeft de stoutste verwachtingen overtroffen: het heeft niet al leen de overwinning in Pangs behaald, maar die zege kwam met overweldigende cijfers •—1. Dit zgn cijfers, die niet anders dan een blamage voor het Fransche voetbal beteeke- nen! Vooral als men weei dat de Oranje- ploeg niet eens den „Dublin-vorm" bereikte. Niettemin kunnen van Heel c.s. op een zeer goeden wedstrijd terug zien. Was in het veld de verhouding vrijwel gelijk, ja, heeft de Fransche soms een overwicht op onze ploeg gehad, het groote verschil zat 'm in de voor- boedes, die van de onzen was n.1. steeds ge vaarlijk, terwijl de Fransche het vrijwel nooit was. Daarbij hebben onze forwards hun bekende schietcapaciteiten weer eens botgevierd, zoo dat wjj ditmaal de record-score van 8 doel punten bereikten. Wij aarzelen niet deze fraaie overwinning als zeer belangrijk aan te slaan. Opnieuw is de voetballende Hollander een trapje op 's werelds sportieve waardeering ge- Stegen en zoo langzamerhand zal men leeren begrijpen, dat het Nederlandsche elftal tot de Sterkste combinaties ter wereld behoort. Over bet spelverloop lezen wjj in „Het Volksblad" het volgende: De naargeestig dreinende regen, die reeds eenige dagen lang in de Fransche hoofdstad heerschte en die wel de trzaak zal zijn ge weest dat de onoverdekte ampitheaters van het „Pare des Princes-stadion" lang niet uit verkocht waren - naar «chatting bedroeg het aantal toeschouwers ruim 35.000, terwijl het stadion 42 000 kan bevatten de naar geestig dreinende regen, die terrein en bal spekglad gemaakt had en de contróle over het lede.- zeer bemoeilijkte, vormde al aan stonds een gunstigen factor voor de Hollan ders. Want nieraan was het ongetwijfeld te dan ken, dat reeds na vijf minuten spelens Bak huys Holland de leiding kon geven. Na eenige verkenningstochten naar het Fransche doel, waart)*} eerst Smit en daarna Wels naast schoten, kreeg n.1. Bakhuys den bal vrij toegespeeld van Drok. Het leder was zoo zuiver geplaatst, dat Verriest, die van de eerste mi nuut af als een bulldog aan Bakhuys hing, het juist niet meer bereiken kon. De HBS- er benutte het moment voor treffelijk, door meteen een hard, laag schot in te zen den. Vallende kon Llense het nog juist stop pen, doch de gladde bal en de hardheid BAKHUIJS van het schot maakten, dat hij het niet kon vcsthouden. Via den paal, tergend langzaam, rolde de bal In het net (01). De uitbarsting van geestdrift toonde aan, dat er zich onder de toeschouwers vele dui zenden Hollanders bevonden, die aanstonds met een welgemeend „Wij zijn niet bang", het nieuwe lijflied, dat zelfs „Houdt er den moed maar in" verdrongen heeft, hun stem ming demonstreerden. Een aanleiding tot zulk een optimisme lag er voorloopig echter nog niet in het spelbeeld besloten, want al hadden wij een noogst waardevollen voor sprong veroverd, na de eerste tien minuten, die een licht Hollandsch overwicht hadden vertoond, Kwamen de Franschen ook al spoe dig beter los en was er, in het veld althans, van eenige meerderheid van onze ploeg wei nig meer te bekennen. Wel bleven de Hollan- des, door het spel scherp over de vleugels te leiden e- een gretig gebruik van de1 through-pass te maken, in den aanval steeds gevaarlijk, doch 1 i et vele wogen overigens de partijen goed tegen elkander op. Hoe effectiever het werk der Hollandsche voorhoede wel was dan dat der Franschen, bleek wel, toen eerst Wels Llense tot een hoekschop dwong en daarna Andr.essen met een ver schot den Franschen doelman heel wat moeite bezorgde, terwijl daaren tegen Halle de handen eerst na een kwartier uit de touwen behoe.de te steken. Het korte spel, snel en soms ook virtuoos uitgevoerd, gaf de Hollandsche verdediging steeds volledig gelegenheid tot ingrijpen. Toch lukte de combinatie In de Fransche voorhoede geleidelijk aan steeds heter en vooral toen Nuic na 18 minuten spelens ge blesseerd raakte en vervangen werd door As ton bovendien werd kort daarop Gabril- largues vervangen door Banlde kreeg We- ber het tegen den linkervleugel soms heel zwaar te verantwoorden. Het zag er dan ook In het geheel niet' naar uit, dat wij den spoeciig verkregen voor sprong lang zouden behouden en elk oogen- blik mocht gevreesd worden, dat een der scherpe voorzetten, die langs Halle's doel schoten, benut zou worden. Doch met behulp der halflinie en ook van Smit, die zijn rol van „zwerver" op voortref- feljjke manier vervulde, kwam Holland deze moeilijke tien minuten door. En toen Bak huys weer uit een pass van Drok, rakelings langs het doel schoot, kwam er weer een'ge opluchting. Trouwens, de Hollandsche aan- vallen waren voortdurend even zoovele be dreigingen van het Fransche doel geweest, en hoe gevaarlijk die waren, bleek wel enkele minuten later, na 3* minuten spelens, toeii Bakhuys Van Nellen den bai vrij toespeelde, deze scherp voorzette en Wels het leder alleen voor Llense staande, rustig kon in zetten (02). Nauwelijks een minuut la ter echter reeds kregen de Franschen een unieke kans. om den achterstand te verkleinen. Bij een hoogen voorzet van WELS Monsaillier had Weber den bal met de hand gespeeld en hoewel Scheidsrechter Rudd aan vankelijk liet doorspelen zelfs tot Aston's schot naast was gegaan kende hij toch de Franschen nog een strafschop toe. Verriest nam hem! Doch hoewel hij den bal goed en hard in den hoek plaatste, wierp Leo Halle zich met een tijgersprong boven op het leder en keer de het schot subliem! Weber, Caldenhoven en Van Heel omhels den den Deventer reus van vreugde, doch reeds waren Bakhuys c.s. weer in den aanval getogen en bood Drok Smit een goede kans, door een scherpe througpass. Kort voor het doel werd de Haarlemmer, juist op het oogenblik, waarop hij scoren zou, ruw tegen den grond geloopen Strafschop? Neen, scheidsrechter Rudd liet rustig doorspelen en ontnam onze landgenoo- nooten een fraaie kans, den voorsprong nog te vergrooten. Tot de rust bleef hetzelfde spelbeeld be houden, van iets talrijker Fransche, doch meer gevaarlijke Hollandsche aanvallen. Slechts eenmaal behoefde Halle te redden bij een ge weldig schot van Courtois, laag in den hoek, wgarbg onze doelman zich languit in zijn doel moest werpen. Doch overigens kreeg Llense heel wat meer werk te do„n. Had men in de eerste helft niet van een Hol landsche meerderheid kunnen spreken, ook na de hervatting bleef de Fransche ploeg door tasten en kon zij ih verschillende perioden zelfs het spel in handen nemen. In het veld was hun spel, hoewel soms wat onnauwkeu rig lang niet kwaad en met hun kwieke aan vallen bezorgden zij onze achterhoede heel I wat last. j Echter, als het op de afwerking aankwam, faalde het quintet volkomen, en daarin was het juist, dat de Hollandsche kracht lag. Weer was het spel vijf minuten ouder, toen Bakhuys den bal om Verriest heenspeelde... een moment slechts had hij het leder vrij e< tn nog den toeschietenden Mattier opzij gezet en bom... met een formidabelen kogel, hoog in den hoek en volmaakt onhoud baar voor Llense scoorde hij het derde doel punt (03)s Nog dichter sloot de Fransche spil na dit prachtige doelpunt, hetwelk de gevaarlijkheid van onzen midvoor zoo duidelijk demonstreer de, zich bij Bakhuys aan, doch nu kregen ook de andere aanvallers nog meer bewegingsvrij heid. En dat het niet alleen van Bakhuys be hoefde te komen, bewezen Wels en Van Nel len door scherpe schoten. Terwijl onze verdedigers tegen de Fransche voorhoede rustig speelden en de kort opge zette en doorzichtige aanvallen juist zoover lieten gaan tot het moment van ingrijpen ge komen was, veroorzaakte daarentegen iedere Hollandsche aanval een soort paniekstemming in de Fransche verdediging. Nu eens over Wels, dan weer over Van Nellen werden de attaques geleid en steeds hadden Diagne en Mattier de grootste moeite om het gevaar te bezweren. Alleen Courtois in den Franschen aanval bleek een gevaarlijk heer te zijn en zelfs kon Halle na een kwartier spelen slechts redden door zich boven op zijn voeten te werpen. Weer scoort Bakhuys Doch in de volgende minuten reeds konden wij het vierde Hollandsche doelpunt noteeren. Een verre trap van Weber werd door Ver riest gemist, weer kwam Bakhuys, één mo ment slechts vrij en weer suisde een gloeiende kogel van zijn voet in de Fransche touwen (0-4). Een fout' van Caldenhove vormde de inlei ding tot het eerste en eenige Fransche doel punt, Wat overmoedig treuzelde de D.W.S.-er met wegwerken. Tot overmaat van ramp plaatste hij hei leder precies voor de voeten van Courtois, die zich geen oogenblik bedacht en na een fraaie dribbel van dichtbij Halle geen kans gaf (1--4). Maar nog was het Bakhuys c.s. niet genoeg en terwijl de Franschen zelfs voorloopig een licht overwicht konden behouden zonder nochtans gevaarlijk te worden -- scoorden Drok en van Nellen ieder nog eenmaal uit een snelle aanval in de resteerende 35 minuten. Het vijfde doelpunt kwam na 39 minuten uit 'n vrije schop door Van Heel ge nomen, waar uit Bakhuys t leder doorkopte naar Drok, die over den uitloo penden Llense den hal in het doel plaatste (1—5). En het zesde kwam zoowaar twee minuten later, dus vier minuten voor 't einde. Weer na gcod werk van Bakhuys en en Drok, waarop Van Nellen de kans kreeg en deze door een geweldig schot onder den lat benutte. (16). Het werd een beetje droefgeestige vertco- ning voor de Franschen, dié nochtans moed volhielden en geen oogenblik versaagden, doch hun aanvalsveld was en bleef ten eenemna.o onvoldoende, om de Hollandsche verdediging te kunnen verschalken. Het bleef 6—1! Een harde les voor het Fransche voetbal... VAN HEEL Een roode cirkel met wit veld betcekent: gesloten voor alle ver keer in beide richtingen

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8