Ingezonden Wieringerwaard. Schagen. Texel. Marineberichten. Sport HBLDKRSCHE COURANT VAN DINSDAG JANUARI 193 Schip vergaan bij Kornwerderzand. Bemanning gered. Wat voor weer vandaag? Burgerlijke Stand van Den Helder Haven van Nieuwediep. Marktberichten. Voor den Politierechter te Alkmaar. N H.V.B. FrankrijkHolland. l \A A V- HOTEL DUINKEB IN' IEKSTSTEMMING. Ter gelegenheid van het 12^-jarig bestaan van deze zaak werd Zaterdag- en Zondag avond een dans- en cabaret-avond gehouden, welke beide malen goed bezocht was. Het trio Merx, bestaande uit twee dames en een accordeonnist, allen rasechte Amster- damsche café-chantant-artisten, welke geheel in stijl blijvende hun liedjes voor het publiek deden hooren, wist de vroolijkheid er best in te houden. Een en ander werd afgewisseld door een dansje. HERHALINGSOEFENINGEN'. De dienstplichtigen S. Snoojj, N. J. Rotgans en S. P. pakker, uit deze gemeente behoo- rende tot het korps Moiordienst. moeten op 14 Sept. a.s. te Haarlem voor 17 dagen voor herhallingsoefeningen onder de wapenen komen. INSCHRIJVING DIENSTPLICHT. Bij de gehouden inschrijving voor den dienstplicht voor de lichting 1937, werden 48 jongelieden uit deze gemeente ingeschreven. JACHT. In het jaar 1935 werden in deze gemente 11 jachtacten afgegeven. Den Oever. TAPTOE. De taptoe, die j.1. cndagavond door de Harmonievereeniging polio" aan haren oud-directeur, den heer Spaander, werd ge bracht, is in alle opzichten uitstekend ge slaagd. Onder het mooist denkbare weer mar cheerde de stoet om half acht, begeleid door tien fakkeldragers, naar de woning van den heer Spaander. Nadat de taptoe, die over het geheel keurig werd vertolkt, gespeeld was, richtte de heer Spaander het woord tot de Vereeniging en den directeur. Spreker bracht in de eerste plaats dank voor de eer, die hem dezen avond gedaan was. Het deed hem een bijzonder genoegen, dat ,.Apolio", welke ver eeniging hij ongeveer 16 jaar geleden met slechts enkele leden had mogen oprichten, thans zoo in groei en bloei toenam, dat niet minder dan zestig leden voor zijn deur ston den. Verder haalde spr. nog enkele oude her inneringen op, waarna hij zijn rede besloot met het aanbieden van een couvert met in houd ten bate der Vereeniging. Vervolgens sprak de directeur, de heer Van Glabbeek, woorden van dank, waarna wederom naar de concertzaal van den heer J. Lont werd ge marcheerd. Hier werd een bonte avond ge geven, die een uitstekend verloop had. begin van brand. Zondagavond omstreeks half elf ontstond een begin van brand in de woning van den heer Loosman aan de Dijkstraat alhier. Het bleek, dat door onbekende oorzaak brand ont staan was in een kast met kleeren. Omwo nenden mochten het genoegen smaken het vuur met een aantal emmers water in de kiem te smoren. De Oeversche brandweer, actief als immer, was spoedig ter plaatse, doch behoefde gelukkig geen dienst te doen. Het brandje bracht, ondanks het vrij late uur, nog veel volk op de been. AANRANDING op den betonweg. Het schijnt, dat Den Oever een gevaarlijk individu herbérgt. Toen Mevr. De Bruin j.1. Zondagavond met haar dochtertje op den Betonweg liep, werd zij plotseling aangevallen door een onbekend manspersoon, die het op de dochter gemunt scheen te hebben. Hij duwde Mevr. De Bruin in de sloot langs den weg en zette daarna het meisje achterna. Het kind was hem gelukkig te vlug af en vluchtte het gebouw „Land in Zicht" binnen. De moe der is, na nog even aan den slootkant gezeten te hebben, gevlucht naar de bewoners op een kraan in de Hofmanhaven. Eerst verkeerde men in hevige ongerustheid omtrent het kind, daar men dacht, dat het individu dit had medegenomen, doch later bleek pas, dat zij veilig en wel in het gebouw „Land in Zicht" aangekomen was. De rijksveldwacht, die on middellijk in kennis gesteld was, begon dade lijk ijverig den dader op te sporen. Het spoor leidde naar Hippolytushoef, doch toen men daar aankwam, was de vogel ai weer gevlo gen. De politie zet haar werk intusschen voort. Het bovenstaande is een waarschuwing aan de ouders om hun kinderen des avonds niet over den vrij eenzamen betonweg te sturen. Een zware strijd tegen de golven is Zater dag gestreden door schipper Wildeboer, die met zijn motorschip „Trio", geladen met 220 ton kunstmest, op weg van Amsterdam naar Groningen, op het IJsselmeer in moeilijkheden kwam te verkeeren. Het schip tornde tegen den krachtigen Noordwesterstorm op tot het Zaterdagmiddag ter hoogte van de „Gaast" een roerdefect kreeg, hetwelk schip en be man ning noodlottig is geworden. Toen het schip tijdens de herstelling der roerschade voor anker ging, werd het door den zwaren golf slag dermate bestookt, dat het vooronder onder wa er kwam te staan, waarop het schip langzamerhand begon te zinken. Een noodsein werd geheschen, waarop vanuit Makkum sleepboothulp werd verleend, welke ou trachten het schip nog naar Kor nwerder- zand te brengen. Door den grooten diepgang van het geheel onder water staande voorschip, kwam de „Trio" echter nabij den gasboei onder Kornwerderzand met den neus in den grond te staan, waardoor verder sleepen on mogelijk werd. Het scbip maakte hoe langer hoe meer water, waarop de schipper met zijn dochter en zoon van boord ging. Vanuit Kornwerderzand stoomde daarop een berginga- boot van de fa. O. J. Bosker naar het zinkende schip om te trachten dit met pompen drijvende te houden. Het stormachtige weer bemoeilijkte deze pogingen echter dermate, dat met het vallen van den avond, ondanks de vele pogingen, slechts was bereikt dat het achterschip drij vende was gehouuen. Als het weer het toeliet zouden de pogingen tot berging nog worden voortgezet. De positie van het schip Is echter feeds zeer ongunstig, doch moet bepaald ho peloos worden geacht, indien het stormweer hanhoudt. Wij vernemen nader, dat de „Trio" onder Kornwerderzand is gezonken. De schipper is 'bet zoon en dochter te Makkum aan wal gebracht. jaarvergadering vereen, tot evangelisatie. de?aar men ons mededeelt, zal de jaarverga- hoii1.?6' Van Ovengenoemde vereeniging ge- Do 6? worden op Woensdag 22 Januari a.s. kelos 6 week z£tl het acht en dertig jaar °p en zÜn. dat deze vereeniging werd BOND VAN STAATSPENSIONNEERING. Zaterdagavond hield de Bond van Staats- pensioneering. afd. Wieringerwaard, een alge- meene jaarvergadering ten huize van den heer Schenk. Aanwezig 20 leden. Voorzitter H. Limpers opent, waarna door den heer A. C. Woestenburg de notulen en jaarverslag worden gelezen. Hierna volgen enkele ingekomen stukken van het Federatiebestuur, waarin o.a. melding wordt gemaakt van het 25-jarig bestaan der Federatie. De avond zal een feestelijk karak ter dragen; de datum is bepaald op Donder dag 23 Januari. Aan dezen avond zullen medewerken het Schager muziekgezelsohap en twee tooneelclubs. Volgt rekening en verantwoording door de commissie, bestaande uit de heeren C. Visser en Jb. Haverkan. Ontvangsten vorig jaar 297.68 Uitgaven 282.86 Batig saldo14.80 De rekening der organisatie voor den tocht van ouden van dagen had een nadeelig saldo. Ontvangsten283. Uitgaven285.90 Nadeelig saldo2.90 Volgt verkiezing twee bestuursleden. Aftre dend zijn: R. Spaans (herkiesbaar) en P. Harder (niet herkiesbaar). Gekozen worden de heeren R. Spaans en P. Woudenberg. Als commissie voor het nazien der reke ning 1936 worden aangewezen de heeren Chr. v. d. Kolk Sr. en P. Marrees. Als afgevaardigden Bondsvergadering werd gekozen de heer Chr. v. d. Kolk Jr. (plaats vervanger de heer H. Sijbrands). Voor de Federaticvergadering H. Sijbrands (plaatsver vanger C. Zandwijk). Bespreking 25-jarig bestaan der Tooneel- club D.E.V. Besloten werd hier geen feest van te maken, doch een volledige herdenking met een huldiging. Als datum is vastgesteld 13 Februari. De gewone propaganda-avond is op 16 Februari. Ook werd nog een feestcom missie benoemd, bestaande uit de heeren P. Harder, Chr. v. d. Kolk Jr.. R. Spaans, C. Verblaauw en P. Marrees. Hierna rondvraag en sluiting. RIJWIEL GESTOLEN. Iu den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd achter het perceel van den heer N. aan den Stationsweg, alhier, een zoo goed als nieuw rijwiel ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. TE WATER GERAAKT. De heer N. Slikker, alhier, geraakte Zater dagmorgen op het Noord ter hoogte van den heer de Noel met een bakfiets te water. Een groote hoeveelheid melk en boter ging verloren. AANBESTEDING. Voor rekening van den heer N. J. C. van Geelen te Schagen werd door den architect, den heer Chr. Dekker te Schagen, aanbesteed het bouwen van een dubbel winkethuis aan de Zandvaart hoek Koningsweg te Breezand.1 ingekomen waren 14 biljetten, k. w. van: H. Schipper, Schagerbrug t 5.990.M. C. Tuinman. Schagen f 5.987.—P. de Geus, Sint Maarten f 5.880.W. Uiterdijk, Wierin gerwaard f 5.846.Koorn en de Jong, Medem- blik f 5.833.Jan de Graaf, Anna Paulowna f 5.590.N.V. Bouwbedrijf H. Doorn, Den Helder f 5 490.P. Schouten, Breezand f 5.490.D. P. Zeeman, Sint Maartensbrug f 5.440.—; Klaas Vennema, Den Helder f5.425 Geers en Molenaar, Den Helder f 5.425.—; A. A. Schouten, Anna Paulowna f 4.963.—; P. Broers, Breezand f 4.962.—J. Mosch, Breezand f 4.788.—. De gunning is aangehouden. GEGUND. De bouw van een Landbouwschuur met woonhuis aan den Kleiweg te Anna Paulowna voor rekening van den heer D. J. v. d. Heuvel is gegund aan den aannemer C. Kossen te Anna Paulowna, voor f 14.786. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactta Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) LUK AANGESPOELD. Op het strand achter De Koog (Texel), is by paal 21 aangespoeld het ljjk van een om streeks 40 k 45 jarigen man, dat in zeer ver ren staat van ontbinding verkeerde. Het was nagenoeg ongekleed en droeg aan de voeten bruine sandalen, in den mond bevonden zich aan den boven kant 6 kunsttanden, waaronder de twee hoek tanden gouden waren. Aan den onderkant eveneens twee gouden hoektanden. De boven tanden waren aan een gouden plaat bevestigd. MAKKTOVERZ3CHT. De aanvoer van vee was ook Maandag nog niet groot. Slechts een tweetal koelen aan de ljjn, die f 100 tot f 120 per stuk opbrachten. Kalveren deden pryzen van f 10 tot f 20 per stuk. De wolveeaanvoer bestond uitsluitend in een vijftal rammen, die prijzen kepen zeer uiteen, de duurste werd op f 35 getaxeerd. De biggenhandel verliep zeer stug; de prijzen bedroegen f 9 k f 16. Varkens op de boerderij doen pl.m. 17 ct p.pond. Aan de eierenveiling loopen de prijzen iets terug. Betaald werd nu een middenprijs van f 3.90 per 100 stuks (eieren van 60 kg). Oosterend. Zaterdag ontdekte een zoon van den vracht rijder Burger te Oosterend, dat er rook kwam uit het dak van de woning, bewoond door don heer S. Bakker. Hy waarschuwde direct de bewoners, die ijlings een onderzoek instelden. Hierbij bleek, dat waschgoed op den zolder zoo dicht bij een kachelpijp was opgehangen, dat het vlam had gevat. Gelukkig wist men den brand spoedig te blusschen, zoodat erger voorkomen werd. Naar waarneming verricht in den morgen van 14 Jan. Medegedeeld door net Koninklijk Meteorologisch Instituut. Hoogste barometerstand 770.6 te Stornoway. Laagste barometerstand 746.5 te Nordöyan. Barometerstand te Den Helder 765.8. Verwachting Meest matige in het N. tijdelijk wellicht krachtige W. tot N.-wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst des nachts, overdag lichte dool tot temperatuur om het vriespunt. DE HUIZENNOOD VOORHEEN EN DE NOOD DER HUISEIGENAREN VAN THANS. Het ingezonden „400 huizen leeg en de vloed stijgt hoger" in de „H. Crt." van Donderdag I.L laat wel een schel licht vallen op een al even onhotidbaien toestand welke er thans heerst voor de huiseigenaren, als er voorheen voor de huurders bestond. Dat ons gemeente bestuur niet door heeft, dat zijn grondpolitiek oorzaak is van deze rampen, kan moeilijk aan genomen worden. Nog onlangs schreef de heer ScüoefCelenberger in een „Ingezonden", dat het percentage leegstaande woningen hier ter plaatse niet zo hoog was en gerust 3% mocht bedragen. Wanneer nu één onzer raadsleden dit in T openbaar schrijft, mag veilig worden aangenomen, dat onze gehele Raad, dus ook ons Gemeentebestuur wei weet, welk een on draaglijke toestand zich in zijn Gemeente ont wikkelt en ook, dat zyn grondpolitiek hiervan de oorzaak is. Het is een alleszins loflijk streven van het Gemeentebestuur, het stads beeld aantrekkelijk te maken en voldoende, goede woongelegenheid te scheppen, het is een sociaal belang van de eerste orde, inwo ners u-rt de nood te helpen; doch de grond politiek van ons Gemeentebestuur heeft een gedeelte van zyn trouwe belastingbetalers diep r n de nood gebracht en dat Is niet anders te kwalificeeren als „onsociaal". Zullen nu deze ingezonden stukken een ingrijpende verandering ten goede voor de huiseigenaren bewerken Laten we het hopen! Doch wenselijk is het, dat alle huiseigenaren ter plaatse zich heeht aaneensluiten en zich beraden (en dit heel spoedig) welke maatregelen tegen hun maat schappelijke ondergang genomen moeten wor den. K. o Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van de ingezonden stukjes in Uw blad, betreffende de „groodpoMtiek van de gemeente Den Helder", onderteekend met „F." verzoekt ondergeteekende U beleefd wel in Uw blad te willen vermelden, dat niet hij of een zijner zoons de schrijver is van ge noemde stukjes. i U wordt zulks verzocht in verband met de vele opmerkingen die mij bereiken en waaruit -blijkt, dat door verschillende personen wordt vermoed, dat ondergeteekende de schrijver dezer stukjes is. Hoogachtend, F. M. F. Fels Sr. Van II en 13 Jan. 1936. BEVALLEN: J. Grooff—Smit, z.; J. E. M. Mullervan Ham, d.; C. v. Hartingsveldt— de Jong, d.; W. C. MahieuTosses, z.; J. PlantingBroersma, d. OVERLEDEN H. C. Schutte, 18 jaar; A. L. F. Stopsma, 3 mnd. 13 Jan. 1936. Aangekomen van Harlmgen en vertrokken naar Gooi het Ned. m.s. „Prima". Aangekomen van Rotterdam en vertrok ken naar Harlingen het* Ned. m.s. „Not- tingham". Vertrokken naar Denemarken het Deen- sche m.s „Petersen". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Blyth iet Ned. s.s. „Schokland". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Methil het Zweedsche sa. „Bonden", Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Fauvette". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Macis". Do Veemarkt. ALKMAAR, 13 Januari 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en pryzen als volgt: 80 Vette koelen 110190, handel redelyk; 4 kalveren: gras 2836, vette 32 -45 en per KG 4560; 51 Nuchtere kalve ren (slacht) 515; 237 Vette varkens (per KG) 3438 cent. Handel stug. Amsterdsunsche Veemarkt. AMSTERDAM, 13 Januari 1936. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 564 Vette koeien, le kw. 48 52 cent, 2e kw. 4246 cent, 3e kw. 3240 cent per -kg siachtgewicht; 70 Melk- en kalf- koeien 160—195; 117 Vette kalveren, 2e kw. 60—70 cent en 3e 'kw. 4558 cent per kg levendgewicht; 51 Nuchtere kalveren f 4.50 7.50; 69 Schapen en lammere#!,resp, 16 20 en 1215; 577 Varkens, vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg 4647 cent, zware varkens 4516 cent en vette varkens 4445 cent per kg siachtgewicht; 25 Paar den 70—100. Arnsterdamsche aardappelprijzen. AMSTERDAM, 13 Januari 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de pryzen als volgt: Zeeuwsche: bonten en blau wen 2.602.90, eigenheimers 22.25, po ters 1.701.90; Friesche borgers 22.25; Andijker bonten en blauwen 2.302.50; Drentsche zandaardappelen 2.10—2.30; Duin zand aardappelen 3.503.75. Ales per hi. De aanvoer bedroeg 185600 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Jan. 1936. Aanvoer en pryzen waren heden als volgt: 14000 kg Uien: gele nep f 3.80; gele drielin gen 7090 cent; gele uien 1.602.20 en grove 1.902.30; 1000 kg Breekpeen 1.30; 6000 kg Roode kool 4.307.40; 300 kg Gele kool 1—7.40; 3600 kg D. Witte kool 0.70— 5, alles per 100 kg; 450 stuks Andijvie 0.70 1 en 1200 stuks Ruige gele kooi 0.50. NOORDSCHARWOUDE, 13 Jan. Grove uien 1.80, uien 1.20, drielingen 7080 ct., gele nep 2.80—3.80; roode kool 6.70, alles per 100 kg. TEXEL. 13 Jan. 2 koeien 100—120; 6 kalveren 1020; 4 rammen 15—25; 20 biggen 9—16. Eierenveiling, Aangevoerd 38,442 eieren: 5862 kg 3.80—4.10, 62—64 kg f 4.00—4.20, 64—67 kg 4.10—4.80, 50—56 kg 3.40—3.70, per 100. PURMEREND, 14 Jan. 331 kg boter per kg f 1.601.65; 450 koeien: 295 vette koeien per kg 0.380.48, matig; 5 gi 'e koeien 80135, matig; 45 melkkoeien 110—175, matig; 25 stieren per kg 0.36—0.44, maug; 8 paarden 60— 130, stug; 77 vette kal*.eren per kg 0.30— 0.55, matig; 257 nuchtere kalveren: yoor de slacht 511, vlug, voor de fok 813, vlug; 174 vette varkens voor de slacht per kg f 0.36—0.38, vlug; 3£ magere varkens 16—26, matig; 244 biggen 8-15, matig; 883 schapen 1019, matig; 16 bokken 39; piepkuikens per kg 0.650.67%. Eierenveiling. Kippeneieren per 100 3.754.25; eenden eieren per 10J 2.25. Zitting van 13 Januari 1936. Was het een post- of een houtduif f De arbeider R. Br. te Texel, opende de ver zameling van 12 verdachten, omdat hij op 16 Nov. te Texel met een windbuks een postduif zoo ongeveer blind en vleugellam zou hebben geschoten. Door dezen windbuks-schutter werd echter verklaard, dat de officier abuis was met zijn dagvaarding, want het was een hout duif, die hij direct dood had geschoten. Echter één getuige, mej. A., van Hoorn, kwam ver klaren, dat zij de duif levend had aangetrof fen. De duif was geringd en een postduif. Dat kan „geen" waar zyn, repliceerde de schutter. Maar mej. A. bleef op haar stuk staan. Voor de politie was verdachte trouwens minder posi tief geweest. Bovendien staat hg bekend als een goed schutter en elke vogel, die onder schot komt, werd door hem neergeschoten. Gerequireerd werd 56 boete of 25 dagen en het vonnis luidde 40 boete of 20 dagen met vernietiging van de windbuks. Sigarenwinkelier opnieuw veroordeeld. Tot slot van de zitting verscheen de rijks advocaat nog op het podium, teneinde eenige belastingzaken in verzet nog eens mee te be handelen. Het betrof hier de sigarenhandelaar K. H. B. te Den Helder, veroordeeld tot 4 maal f 100 boete, subs. 4 maal 10 dagen hechtenis terzake het feit. dat hy by de aflevering van tabak enz. geschenken had verstrekt, welke geschenken bestonden uit loten of zoo hij het noemde, ge nummerde circulaires. Een en ander was ge constateerd door twee rijksambtenaren. Oppo sant was niet in het bezit van een hem door den minister van financiën verstrekte vergun ning. Verdachte ontkende Toten verstrekt te heb ben, wel had hij in den winkel een biljet han gen, waarop een groote verloting werd aan gekondigd. De politierechter noemde dit muggenzifterij en de opposant noemde het circulaires. De rijksadvocaat op zyn beurt noemde het een overtreding van de tabakswet, derhalve strafbaar en requireerde opnieuw in alle vier zaken 4 maal 100 boete of 4 maal 10 dagen. 'Uitspraak conform den eisch. Hfi. MS. „HERTOG HENDRIK". Hr. Ms. Hertog Hendrik bevond zich Vrij dagmiddag 12 uur 60 mijl ten N. van Oues- sant. H.M.'s Hertog Hendrik bevond zich giste ren om 12 uur ter hoogte van kaap Finisterre. Hoordofficier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse K. J. Metz zal binnenkort wegens lichaamsgebreken den zeedienst met pensioen verlaten. Luitenant ter zee le klasse A. D. A. Peere boom Voller is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 29 Januari met het ma. Baloeran van Rotterdam die bestemming kdtgen. Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de volgende plaatsingen gelast: i me 13 Jan. off. van den M.S.D. der le kL B. J. Kimme! aan boord Hr. Ms. Schorpioen; met 15 Jan. lult. ter zee der 2e kl. V. Hedo- root aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Wil lemsoord; met 16 Jan. 2e luit. der mariniers R. H. M. C. von Frijtag Drabbe ter beschik king gesteld; Ter beschikking gesteld: met 20 Jan. off. van den M.S.D. der 2e kl. F. ter Horst bjj het vliegkamp De Kooij. Korps ingenieurs eer marine. By Kon. besluit is met ingang van 1 Fe bruari aan ir. P. van Braam van Vloten op zyn verzoek, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van chef van den technischen dienst der Kustverllchtlng met <jen rang van hoofdingenieur, onder dank betuiging voor de belangrijke door hem aan den lande bewezen diensten. i Eerste klasse D. Atlas deed iets minder dan wij van haar verwacht hadden. Zij kon n.L Petten, dat nota bene maar met 10 menschen in het veld ver scheen, niet kloppen. Het werd 22, HRC 4 had de verwachte moeilijkheid met JVC, wat geen beletsel was voor de roodwitten om de zegepalm uit julianadorp weg te dragen (1—2). Wieringerwaard gaf het bezoekende Schoorl 2 geen schyn van kans. 82! Tweede klasse F. De groote verrassing was de geweldige over winning, waarmede Helder 4 van het MLD- terrein kwam. De withemden haalden een ieelijke streep door de hoogere plannen van de vliegeniers door met 51 te winnen; Zee macht deed het beter dan haar colega's en reisde met een 23 zege uit Schagen terug. Voor HRC 5 heeft het reisje naar Oudesluis slechts windeieren gelegd. Geheel onverwacht lieten deze aampioenscandidaten zich door de Oudeslulsclub met 30 kloppen. De menschen, die .roeger onder den naam Dosko speelden, komen er intusschen door deze overwinning ook goed voor te staan. De overige uitslagen luiden; Derde klasse f. Zeemacht 2—BKC 2 1—3. HRC 7—Suces 3 afgek. BKC 3—HRC 6 5—0. Watervogels 2JVC 2 61. Vierde Klasse G. Helder 6—Atlas 2 1—4. Oudeschild 2—Cockdorp 2 n.g. Adspiranten R BKC aHelder a 1 Helder bSchagen a 20. HRC b—HRC a afgel. Adspiranten S. HRC d—HRC e afgel. Succes aHelder d afgel. Adspiranten T. Succes bHelder f afgel. Helder eSchagen b 60. B.K.C.-NIEUWS. BKC adsp. aHelder a 0 BKC 3HRC 6 5 -0. Zeemacht 2—BKC 2 1—3. 1. CALLANTSOOG-NIEUWS. Zondag j.1. speelde Callantsoog 1 haar acht ste thuiswedstrijd voor de competitie tegen Wieringerwaard 2. De partijen wegen aardig tegen elkaar op. doch ee schutters in de W.- voorhoede ontbreken. C. weet beter van de kansen te profiteeren, zoodat met de rust C. een nuttigen 51 voorsprong heeft. Na rust wordt de stand spoedig opgevoerd tot 61. Hierna begint het C.-spel te verslappen. W. weet nog eenmaal het nef te vinden (62). In dezen stand komt geen verandering meer. Scheidsrechter Groen leidde uitstekend. ATLAS—PETTEN 2—2. Het is Atlas wederom niet mogen geluk ken het tot een overwinning te brengen. Voor de zooveelste maal moesten zij zich met een gelijk spel tevreden stellen. En we kun nen er direct aan toevoegen, dat beide par tijen met deze puntenverdeeling tevreden mogen zyn. Hoewel Betten met 10 man in hef veld verscheen, was dit voor haar geen bezwaar vrij spoedig de leiding te nemen en dezen voorsprong even later zelfs te ver- grooten. Hiermede schenen ze al hun kruit te hebben verschoten, want zij wisten het doel niet meer te vinden, daarentegen wisten de Atianters den stand gelijk te maken, ter wijl even voor het einde bijna het derde doel punt geboren zou zijn, doch het mocht niet zoo zijn, het einde kwam met 22. J.1. Vrijdagavond hield Atlas een jaarver gadering. waar het verheugende feit werd geconstateerd, dat het met Atlas steeds vooruit gaat. Ook op financieel gebied mag de vereeniging niet klagen. Dat het tegenwoordige bestuur voor zijn taak bere kend is, bleek wel uit de herkiezing van de aftredende heeren. Een vacature, ontstaan door vertrek naar elders, werd aangevuld door den heer Jongejans. een in de Zaanstreek bekend sportman. WIERINGERWAARD 1—SCHOORL 1. W.waard verschijnt zonder M. Schenk en Edelmuth, laatstgenoemde zal wegens vertrek uit het werkkamp niet meer van de partij zijn. Al direct krygen we een mooien stryd te zien en het Schoorl-doel wordt voortdurend belegerd. Al heel gauw is de stand 20 en vervolgens 4—0, maar dan krijgt Schoorl een penalty te nemen, welke zuiver wordt ingezet, 41. Voor de rust aanbreekt krijgt Rezelman nogmaals het nakijken en de stand wordt 4—2. Na de rust vergrooten de roodbroeken langzamerhand hun voorsprong en als er een ruim half uur is gespeeld is de stand voor W.waard 6—2: Er komen nog twee pnnten by, zoodat W.waard tenslotte won met 82. TEXEL-NIEUWS. TEXEL H ZVS, Den Helder. Zondag speelde Texel H een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen ZVS, Den Helder. Texel won met 42. JV.C.-N1E U VVS. Zondagmorgen speelde JVC7 een thuiswed- strijd tegen HRC IV. Hoewel JVC bijna voort durend in de meerderheid was, heeft zij toch dezen wedstrijd met 2-1 verloren. Toen HRC IV eenmaal dezen voorsprong had, verdedigde zy met man en macht en was er voor JVC geen doorkomen aan. Zelfs misten ze een strafschop. Het tweede elftal speelde op het Water vogelsterrein een modderballet tegen Water vogels H. JVC II keerde met een 6—1 nederlaag terug. H.R.C.'s NIEUWE KLEEDLOKAAL. Een sieraad. Zaterdag, 11 Januari '36 zal in de annalen van de Heldersche Racing Club als een gou den dag geboekstaafd worden. Dat was toch de dag, dat na jaren van sportieven strijd, een strijd, die reeds onder burgemeester Houwing begonnen was, eindelijk van het gemeentebestuur een kleedlokaliteit overge nomen kon worden, waarnaar het Bestuur al die jaren verlangd en waarop de vereeniging al die jaren gewacht had. Dat lange wachten is méér dan beloond geworden! Het gebouwtje, dat op het terrein der Racers verrezen is, overtreft de stoutste verwachtingen, zelfs van den meest verwenden voetballer. Laten we u er even door leiden: De front-midden deur openend komt men in de Bestuurskamer, waarvan ijverige en clubminnende handen iets intiem-gezelligs gemaakt hebben. Kleed op den vloer, een flinke tafel, nette stoelen, gordijnen voor de ramen en tenslotte een meer dar. fraaie wandbeschildering. In een tijdsbestek van 3 dage., (en nachten) heeft de heer Oostendorp kans gezien aardige ha vengezichten (van Den Helder en Oudeschild) op den ruwen muur tt brengen, hetgeen in een bestuurslokaal van een voetbalvereeni- ging een ongewoon maar toch zeer geslaagd schouwspel is. Achter deze bestuurskamer bevindt zich een kamertje voor den scheids rechter (c.q. trainer) en links en rechts een tweetal kleedkamers. In de linksehe ka mer zullen de Racers voortaan hun domicilie kiezen, in de 2 rechtsche zullen de gasten welkom zijn. Achter deze kleedkamers bevin den zich ruime waschgelegenheden, douches en in de HRC-appartementen vindt men zelfs een bad met geyser. Alles maakt zoo'n roy- alen en voornamen indruk dat inderdaad gesproken kan worden van een eerste-kias- gelegenheid, waarop niet alleen HRC, maar heel voetballend Den Helder trotsch kan zyn. Mede gezien de -uitstekende inrichting op het terrein van onzen anderen K.N.V.B.-er, zal de naam van onze stad door de vele voet ballers, die hier regelmatig komen, te haren gunste worden uitgedragen. De overdracht van gemeentebestuur aan HRC had Zaterdagmiddag met een kleine plechtigheid plaats. Vóór het nieuwe lokaal sprak de voorzitter der vereeniging, de heer J. W. Tliyssen o.m. tot de wethouders v. d. Vaart en Smits van de lange en vele jaren, die de vereeniging gewacht had. Maar hij betuigde, nu het fraaie lokaal er eenmaal stond, zyn groote dankbaarheid jegens Ge meentebestuur, in het bijzonder den heer v. d. Vaart, en vervolgens jegens de heeren Dokter, Visser en opzichter Noë. Den heer Oostendorp dankte hij voor diens wanbe- schildering, den heer Fasol voor de meubi leering en stoffeering, mevr. Brinksma voor de gordijnen en den heer Lensen voor de restauratie. Met een kort, geestig woord, waarin hy de verwachting uitsprak, dat HRC's beschei denheid zich aan de berooide gemeentebeurs zou aanpassen, droeg wethouder v. d. Vaart het gebouw aan HRC over er de wensch aan toevoegend, dat de vereeniging vele successen in de komende jaren zou mogen behalen. Adspiranten heeschen aan beide zijden van het gebouwtje het rood-witte dundoek in top: HRC had haar groote aanwinst in bezit genomen! De genoodtgden bezichtigden vervolgens het nieuwe clubeigendom, tusschen welke be drijven door wy van den heer Leavy, Racing's eminenten oefenmeester, vernamen, dat hy zeer content was emt de nieuwe lokaliteiten. Inderdaad, zy moeten voor iemand, die er vrywel een heele week gebruik van moet maken, niet minder dan de vervulling van een lang gekoesterden wensch zijn. De heer A. v. d. Linde sprak „binnens kamers" een woord van gelukwcnsch, mede namens den N.H.VB., waarvan hij plaat selijk consul is. i Bestuursleden en genoodigdea bleven nog geruimen tyd onder het genot van een roo- kertje en het eerewyntje (c.q. eere-theetje) en gezelligen kout byeen; men kan zich ge makkelijk denken, dat het gesprek meerma len over de zoo gunstig staande kansen van HRC*s eerste liep. Als de roodwitten het mochten halen, o, nieuwe kleedlokaal, be wijs dan uw stevige fundeering en sterke constitutie!... HET PROGRAMMA VOOR A.S. 30NDAG. K. N. V. B. HelderKW, BeverwijkHRC en Succes Hoilandia. DTS—BKC. HRC 2—WFC 2. HRC 3WFC 3, Hoilandia 2—Helder 2. N. H. V. B. Petten 1HRC 4, Watervogels 1Wierin gerwaard 1, JVC 1Atlas 1, Schoorl 1— Held. Boys 1. Zeemacht 1HRC 5, Texel 2Helder 4, Oudesluis 1Schagen 2 en Helder 5MLD 1. Over den wedstrijd FrankrijkHolland waarvan men het verslag op pag. 8 van dit nummer vindt, volgen hier nog eenige pers stemmen. Zwitsersche en Duitsche pers stemmen. Het Zwitsersche blad Sports te Zürich wijdt een redactioneele beschouwing aan de over winning van het Nederlandsche elftal te Pa rijs. Met een waarlijk schitterende overwin ning, schrijft het blad, keeren de Nederland sche amateurs uit de Fransche hoofdstad terug. Men kan den trots van de Nederlan ders over deze nieuwe prachtige daad op voetbalgebied begrijpen, en wy Zwitsers zyn stellig heel in het bijzonder erover verheugd, dat wij de Nederlanders met hun nieuwe wonderfraaie overwinning mogen gelukwen- schen. Als Nederland zijn prachtige elftal tot Augustus kan bijeenhouden, zal het Olym pisch voetbaltournobi nog sensaties kunnen beleven. Met btjzonderen nadruk zouden wy nog willen onderstrepen zoo eindigt het Ziiri- cher blad dat Nederland zijn overwinnin genreeks op de buitenlandsche voetbalvelden met werkelijke amateurs heeft behaald, die zonder eenig gewetensbezwaar den Olympi- schen eed kunnen afleggen. Bravo Nederland! Enkele Paiysche bladen publiceeren over de overwinning van .iet Nederlandsche elftal te Parijs een gelijkluidend bericht, zeggende dat dit elftal steeds sterker wordt. De goede verstandhouding ondei de Nederlandsche spelers zal zeker in geen andere nationale ploeg worden vertroffen. Het Nederlandsche elftal heeft sedert ruim een jaar weinig ver andering in zijn samenstelling ondergaan. V i het ee ste oogenblik af stond de strijd in het voordeel van Nederland. De Neder landsche voorhoede vertoonde een buitenge woon goed samenspel. Bijzondere woorden van lof heeft het bericht voor Bakhuijs. De Montag stélt nog vast. dat de Neder landers hun tegenstanders door hun vlugge samenspel volkomen in de war hebben ge bracht. E.L.T.O.-NIEUWS. Zondagmiddag 2 uur heeft ELTO H een competitiewedstrijd gespeeld tegen HKC. Dit is een buitengewoon spannende match ge weest. Wat de beide twaalftallen aan techniek te korl schoten, werd ruimschoots vergoed door enthousiasme. Hoewel er fel van beide zijden is gestreden .was de verstandhouding in het veld uitmuntend. Over het spelverioop het volgende: Als scheidsrechter Kieviet, die uitstekend leidde, het beginsignaal geeft, ontwikkelt zich direct een vlug spet met van beidé kanten goed opgezette aanvallen. Ongeveer 20 mi nuten voor rust weet Lokkers op fraaie wijze voor ELTO te scoren. Vyf minuten later scoort uit een strubbeling voor de korf Timmer mans de gelijkmaker, waarmee de rust in ging. Na de thee is er van beide kanten hard gezwoegd voor de winnende goal, maar hoe wel beide aanvallen nog verscheidene kansen krijgen is het schieten beneden peiL Na 20 minuten spelen krijgt HKC een strafworp te nemen, die echter moedwillig wordt gemist. Naarmate de tijd verstrijkt zakt het tempo even, het einde kwam met een puntenverdee ling. SUommen kie mastenbroek herovert het wereldrecord 400 meter rugslag. Onze landgenoote Rie Mastenbroek is er Zondag in geslaagd het wereldrecord 400 m. rugslag, dat haar eenige weken geleden is afhandig gemaakt door de Amerikaansche zwemster Erna Kompa, wederom op haar naam te brengen, en wel met een verschil van niet minder, dan 5 seconden. Het nieuwe record bedraagt nu 5 min. 59.8 seo. Zammn VOS—RAICHENBACH. Dazer dagen zijn de negende en tiende partij om het wereldkampioenschap dammen gespeeld, Wederom heeft de Hollander geen winst kun nen behalen en zelfs niet kunnen beletten, dat de wereldkampioen zijn voorsprong ver grootte. Eindigde de negende partij na stukken- voordeel van onzen landgenoot in remise, de tiende leverde een fraaie overwinning voor den 20-jarigen Raichenbach op. De stand is thans 137. 3jU\atiUn SENGEKS KAMPIOEN DRIE-BANDEN Het Nederlandsche kampioenschap drie banden is gewonnen door den Rotterdammer Sengers. Drukker eindigde op de tweede plaats en Het Sweering achter zich. Sengers zal ons land by het wereldkam pioenschap te Marsellle vertegenwoordigen. 'WidmfrMt D.O.K.-NIEUWS. Zondag waren wy met 10 renners in Alkmaar om daar wedstrijden te rijden tegen Victrlx van Alkmaar, Kennemerland van Beverwyk, O. G. van Noord-Scharwoude en de Ren verg. Medemblik. Er werd gereden op de Home trainer en wel op de afstanden 1000 M. en 3000 M. Daar er van elke vereeniging tien of meer renners waren, was er heel wat stryd. Op de 1000 M. wist Dienaar 3e te worden, Ran 4e en Jac. Snyder 5e. Op de 3000 M. werd Dienaar le met den fraaien tijd van 1 minuut 50 seconden. De tijden, door onze renners gemaakt, zijn a'l000 M X 2. Dienaar 68.1 3e prys, Ran 68.9 4e nrils Jac. Snijder 69.9 5e prijs, Vroone 81.5, Kossen 72 W. Zoons 75.9, De Boer 88.2, Segers nTsëc bp de 3000 M. was Dienaar le met een tijd van 1 minuut 50 sec., Kossen 1 min. 69 sec. en Ran 2 min.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 1