NIEUWS W©©H DE GEBROEDERS „GOOCHEM" Raadsels Nieuwe Raadsels DE WINTERSPORT. T JUTTFRTJ^ ZATERDAG 1 FEBRUARI 1936 PAG 3 n. -1 BINNENLAND. De Koningin en Prineee -iuöana naar TiroL H-M. (Je Koningin en Prinses Juliana 80n Vrijdag SI Januari voor enige tijd naar het buitenland gegaan. Voorlopig zal H.M. zich naar Tirol be geven, waar de Prinses de wintersport hoopt te kunnen beoefenen. Wit spatbord ook overdag. Tot op heden verkeerden sommige men sen nog in de mening, dat men overdag wel op een flets mocht rijden, die niet voorzien was van een wit spatbord. Dezer dagen is echter door de rechters uitge maakt, dat de fiets ook overdag van een wit spatbord moet zijn voorzien. Dus denkt daar nu wel aan. BUITENLAND. Koning George V Dinsdag begraven. Dinsdag j-1. is Koning George V be graven- Op deze begrafenis waren vijf vorsten aanwezig, n.1. de Koningen van Engeland, Roemenië, Denemarken België en Bulgarije en meer dan 50 prinsen. Daar sneeuwde 't, maar Te Geneva, in de Vereenigde Staten van Amerika in den Staat Indiana, of, wat jullie misschien nog gemakkelijker kun nen vinden, bij het Mlchigan-meer (ook opzoeken nu), heeft het de vorige week zo hard gesneeuwd, dat een school waarin 200 kinderen en 7 onderwijzers waren, geheel ingesneeuwd werd, zoodat deze de school niet konden verlaten. Toen de boeren, die wel vermoedden, waarom de kinderen niet thuis kwamen, een weg door de sneeuw hadden gebaand en eindelijk de school bereikten, zaten "e kinderen bijna verkleumd van de kou om de kachel, waarin nog een laatste kooltje vuur brandde. Of ze blij waren, dat ze uit hun ge vangenis verlost werden! Hadden wij maar een beetje van die sneeuw meegekregen, hé! 1. Pit en Pat waren de zoons van zeer arme ouders. Pa Gochem, schoenmaker van beroep, had zijn werk plaats in een vervallen schuurtje, dat aan hun kleine armelijke woning grensde. Pit hielp zijn vader in de schoenmakerij, terwijl Pat steeds de kapotte schoenen moest ophalen en de gerepareerde aan hun rechtmatige eigenaars terugbezorgen. 2. Op zekere dag hielden de twee broers conferen tie en bespraken hun tegenwoordige armoe, maar voor al hun toekomst Ze kwamen tot de conclusie, dat het er verre van rooskleurig voor hun uitzag en besloten daarom de wijde wereld in te trekken. Zij wilden pro beren zelf hun kost te verdienen om zodoende de zor gen van hun ouders te helpen verlichten. 3. Uit het schuurtje werd een oude zeepkist opge scharreld, waarvan ze een voertuig zouden fabriceren. Bar gemakkelijk om met je bloedeigen wagen op reis te gaan, vond Pat, die een beetje loensch keek. De kist werd van binnen en van buiten goed schoonge boend, met het gevolg, dat de letters „Sunlight Soap" blinkend te voorschijn kwamen. prentje geeft jullie een kijkje op de eerste pogingen, die zo jammerlijk mislukten! Maar wij, die schaatsen rijden, weten er ook alles van, nietwaar? Alle begin is immers moeilijk BLOEMEN ALS VOEDINGSMIDDEL. Wij zijn zoo gewoon om van bloemen en haar geur te genieten en denken er vrijwel nimmer aan, dat zfl In verschillende lan den ook gegeten worden. In Zuid-Frank rijk weet men b.v. een zeer smakelijke compóte van de blaadjes van viooltjes te bereiden. In Marokko eten de inboorlingen een stijve meelbri) met gelei van granaat appelbloesem om het gerecht smakelijker te maken. De smaak komt veel overeen met bessengelei. Europeesche tongen laten zich compóte van bananenbloesem goed smaken, deze wordt in West-Indië ge geten. De bloemenkoek, die sommige inlanders eten is gemaakt van bloesemblaadjes, suiker en vet en geeft niet alleen dikwijls aanleiding tot maag-storingen, omdat het gebak zoo buitengewoon moeilijk te ver- RUILHOEKJE. Wie wil ruilen: 37 Weegschaaltjes, 4 kwatta-soldaatjes en 1 Zijlstraspaarzegel tegen: 30 Boekenbonnen of Plaatjes van Ver kade's Album op de Boerderij °f Haust- bonnen of Hille's boekenbonnen van Zuid- Holland. D. C. v. d. Wel, Zwaanstraat 8a. In de steeg, Den Helder. teren is, doch het komt ook niet met onzen smaak overeen. In Egypte heeft men een toespijs, die van rozeblaadjes wordt gemaakt en in bij zondere gevallen worden er wel eens kleine rozeknopjes aan toegevoegd, die het aroma verhoogen. In China kookt men leliën in melk, voegt er peper en zout aan toe en dit wordt als groente opgediend. Wellicht is dit laatste pikanter dan de jasmijnblaad jes, die men met suiker bestrooid, in Japan als sla serveert, terwijl men in dit land ook bananenbloesem met azijn oe- reidt tot sla. De bij ons ook bekende boterbloemen komen op Ceylon in grooter formaat voor en worden bij de bereiding van soep gebruikt, terwijl een sterk gekrui de saus van geraniumblaadjes wordt ge maakt. Tot dusverre wat het buitenland be treft, doch wjj vinden In een Hollandsch vegetarisch kookboek sla van Oost- Indische kers (geel-oranje, die met olie en citroensap wordt aangemaakt). Meer bekend is wellicht, dat geconrrjte blaadjes van rozen en viooltjes gebruikt worden om gebak te garneeren. M., Cornelis R., Teetje B., Aesculaap, Fietje K„ Johanna K., Coba V., Syvert R., Herman H., Fia v. B., Jantje K., Riena Sch., Lena H., Arie de G., Zilverschoon, Wim v. W., Pinksterbloem, Boterbloem, Nelly O. EEN KRUISWOORDRAADSEL. OPLOSSINGEN VORIGE WEEK. L De neus. Naald en draad. Hl. Ze staan allebei in het midden van den -dag. Goede oplossingen -ontvangen van: Toon T., Henk Sch., Marie B., Elisabeth Sch., Loesje F., Jan D., Johan v. d. P., Eduard v. d. P., Anjelier, Heidebloempje, Truusje B., Hennie B., Anna B., Gerrit B., Tiny D., Harmpje de V., Dientje van M., Coentje en Fritsje C., Tienie en Neeltje C., Joop K., Annie M„ Fransje van E., Lena Deze week krijgen jullie eens een ander raadsel, een „grote mensenraadsel" in ver eenvoudigde vorm. Hier zien jullie een olifant, die nogal haast schijnt te hebben. We zullen hem echter even aan zijn lange snuit trekken om eerst een kruiswoordraadsel te maken op het mooie geruite kleedje, dat hij op zijn rug draagt. Veel succes! Horizontaal: IS 1. een bekend Nederlands schilder. 7. Het dier van de tekening. 9. een zeedier. 10. een krantenjongen. 11. Eenmaal. 13. Vóór. Verticaal: 1. lichaamsdeel 2. vaartuig. 3. rivier in West Az: 4. Voorzetsel. 5. steekvlieg. 6. groot bouwland. 8. voorzetsel. 12. Nummer. Op het ogenblik ztfi. de verschillende takken van wintersport overal in volle gang. Om echter goed skiën te leren komt veel meer kijken, dan om goed schaatsen te leren rijden. Zo hadden de drie zusjes Mulder het vorige jaar ski-les genomen en waren na de vacantie natuur lijk weer hierheen gekomen zonder kans te hebben nog eens te oefenen. Ook dit jaar mochten zij er weer heen en alle drie dachten zij, dat het toch zo gemakkelijk was, als je het eenmaal „kende" Maar dat viel niet mee. Nauwelijks nadden zij Je skiën aangebonden of voordat de eerste 3tap gezet was, lagen ze alle drie in de sneeuw en een tweede poging had niet veel meer succes. Maar vroolijk en welge moed gingen zij aan het oefenen, eerst maar op een kleine helling. Zij besloten deze zesmaal op te klauteren en af te glijden, wie het meeste viel, had het ver loren en moest haar belde andere zusjes op een reep tracteren. Nu was hun zak geld niet zo reuachtig, dat er zo maar ineens drie repen tegelijk afkonden, dus daardoor deden zij vreselijk hun best en na twee dagen flink oefenen konden zij zich al weer een heel eind redden. Toen werd de helling wat steiler uitgezocht en tenslotte kwam er een baan aan de beurt, waar men springen kon. Ja, de ski-sport is een heerlijke, gezonde wintersport. Ons fop UJ^UGWT

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 21