Abonneert II op dit klad ffietukkmgen Anna Paulowna. 5e fowt* 5e h K. HEERKENS, HELDRRSCHB COURANT VAN DONDERDAG 27 FEBRUARI 1936. Meester 't Hart. GEMENGD NIEUWS Moeder van 14 kinderen doodgevallen. Certificaat vervalscht. Wielrijder door een auto overreden en gedood. Volk en Vaderland. Botsing tusschen auto en wielrijders.' Poging tot moord. Door een vrachtauto overreden en gedood. Het faillissement van notaris Molenaar. Wielrijder aangerand. Haar verloofde met dolkmes gestoken. De uitfs.ai van 1640 gouden tientjes van 's Uijks Munt. De aanvaring op het Noordzeekanaal. Spionneerende Nederlanders in Zweden? Twee jeugdige personen door een auto gedood. Marineberichten. Burgerlijke Stand Marktberichten. aangeboden aangeboden IMOOfl TEXEL. Aardappelen SCHRIJFMACHINE,, dichte Bakfiets» SINCil HANOHAklMACIIiNE ONTVANGEN Noord- Daar komt de olland eldersche Courant Uw advertentie ookl Haast altijd als we hier allen tezamen waren". «x> wendde de heer Hamelink zich tot de kinderen van school I, die in één lokaal vereenigd waren, „was dat voor prettige din gen. Dit is echter hedenmiddag niet het ge val. We hebben ons hier vereenigd om afscheid te nemen van den heer 't Hart en dat dit een gewichtig oogenbük is, bewijst wei de aanwezigheid van het dagelflksch be stuur van de gemeente en van Ds. Vorst man." Burgemeester Lovink, daarna de aanwezi gen toesprekend zeide, dat dit zeker een ge wichtig oogenblik was. 't Was nu 6 jaar geleden dat spr. de heer 't Hart welkom kon heeten. In deze 6 jaar is de heer 't Hart een voorbeeld geweest van groote ijver en werkkracht Ook de verhouding tot het per soneel was uitstekend. U, vervolgde spr. zich wendend tot den scheldende, heeft u gegeven voor personeel en kinderen. Nu heeft u een mooie promotie gemaakt, komt in een mooie streek en krijgt een mooie school. We hopen, dat u daar net zooveel waardeering mag ondervinden als u hier gehad heeft en dat u nog veel zult kunnen doen in het belang van het onderwtjs. De heer Hamelink wilde in de eerste plaats namens de 157 kinderen eenige woorden van afscheid zeggen en vooral de groote kinderen er op wijzen wat gebeuren ging. Meester 't Hart heeft ze gekend van klein kind af. dat ze aan de hand van moeder in school werden gebracht Dit is een heel belangrijke tijd voor de kinderen. Later zullen ze mis schien pas gaan waardeeren, wat ze van Meester hebben meegekregen. Als 't op wer ken aankwam werden ze nooit ontzien. Meester hield er van de hindernissen te nemen, niet ze te ontloopen. In Hilversum zullen nu de kinderen de plaats innemen van de jongens en meisjes hier... Om te zorgen, dat Meester zjjn oude leerlingen niet zal vergeten, hebben ze samen gewerkt om hém een herinnering te geven. (Deze bestond uit een moolen clubfauteuil). Ook namens het personeel richtte de heer H. zich tot den scheidende. „U is voor ons aitjjd een Overig en plichts getrouw chef geweest Ook buiten de school, bij Koninginnefeest, schoolfeest of Sint Nicolaasfeest werd het zwaarste werk altijd door u gedaan. Dit is door het personeel zeer op prijs gesteld. We wenschen u heel veel goeds in uw nieuwe woonplaats toe." Ds. Vorstman wilde als vriend eenige woorden tot den heer 't Hart zeggen. Spr. schetste den heer 't Hart als iemand, die de moeilijkheden niet uit den weg gaat en be sloot met: „Onze beste wenschen vergezellen u en we wenschen u dezelfde kracht toe, die ge tot nu toe altijd bezeten hebt" De heer 't Hart daarna het woord voerend, dankte het dag. bestuur der gemeente voor het aanwezig zijn, den burgemeester voorzin woorden van waardeering. „Ik heb," zei spr., „altijd mijn best gedaan, maar m(jn taak is zeer verlicht door het gem. bestuur in het algemeen en door den Burgemeester in het bijzonder. Ook den heer Keizer dank ik voor de buitengewone bereidwilligheid en vriende lijkheid mjj altijd bewezen. Ik heb al heel veel afscheidsuurtjes doorgemaakt, maar dit valt mij toch het zwaarst. Ik verzeker den kinderen, dat ik altijd met ze zal bleven mee leven". Daarna sprak de heer 't Hart tot de onder wijzeressen en onderwijzers elk persoonlijk nog een woord van waardeering, dankte hen voor alle samenwerking en wenschte ze alle goeds toe. Nadat de kinderen getracteerd waren, namen allen met een handdruk afscheid van den heer en mevrouw 't Hart WELDADIGHEIDSAVOND VOOR „HUISZORG". De weldadigheidsavond, Dinsdag in de zaal van den heer Slikker gegeven, had ten doel de kas van „Huiszorg" wat aan te vullen. Ook in vorige jaren zijn dergelijke avonden georganiseerd en daarop doelend merkte de heer Keijzer in z'n openingswoord op: „U zult wei vragen: Heeft Huiszorg dan elk jaar een tekort? Inderdaad", zoo vervolgde spr., „de uitgaven zjjn steeds hooger dan de inkomsten. Toch wordt het bestuur daardoor niet ontmoedigd, want het voelt zich ge dragen door de sympathie der bevolking voor de vereeniging en het kent de offervaardig heid." Van die sympathie was zeker ook de mede werking, door zoovelen aan dezen avond ver leend, een uiting. Een strijkkwartet, de zangvereeniging „Omhoog", negen „negers" en de r.-k. tooneel- vereeniging „Kunst na arbeid" bezorgden de vele aanwezigen een mooien avond en vulden een programma, zoo uitgebreid, dat we er niet aan kunnen denken het in z'n onder- deelen nog eens na te gaan. We doen slechts hier en daar een greep en noemen van het muzikale gedeelte ,,A musical Jig Shaw", dat tn het bijzonder een dankbaar applaus ver wierf, terwijl we dan van de overige, door het strijkkwartet gespeelde muziek slechts In het algemeen zeggen, dat er met veel ge- hoegen naar geluisterd werd. Met de frisch en met duidelijke uitspraak gezongen koor- hummers „De Molenaar" en „Bruid en Bruidegom" legde „Omhoog" en haar waar- hemende dlrlgente de meeste eer In en de hedjes gezongen door negen als negers ge schminkte meisjes in keurige pakjes, geleid door mevr. Baken en door een hunner telkens met een praatje Ingeleid, waren bepaald een succes. Een volledig tooneelstuk in drie bedrijven •.Het geheim van de Spencerhoeve" volgde hog na de pauze. De regie was gevoerd door Pastoor van der Eem en uit alles bleek, dat daarmee in goede handen was. Ons com pliment voor de tooneelaankleeding en voor <~e hnitatle van donder, bliksem en regen, die r^men zoo'n goede sfeer schiepen voor deze 'tl Wcst-achtige „zonderlinge historie", die °ch ook mooie, treffende momenten had. Het «Kunst was een met spanning gevolgd spel dat na Arbeid" bracht en eenige spelers Vertolkten zelfs hun rol uitstekend. Namen 'non we niet, evenmin als de voorzitter, alle Z n 3l°twoord Uever in het algemeen hacn' d'e 'let welslagen van den avond er> meegewerkt, wilde bedanken. Binnenland OOK IN DEN HAAG VALSCHE POSTWISSELS. Ook in de residentie hebben de wegens post- wisselvervalsching gearresteerde Amsterdam mers hun slag geslagen zooals het onderzoek der Haagsche politie heeft uitgewezen. Op Maandag 3 Februari j.L hebben zij, in het bezit van een groot aantal valsche post wissels, alle ingevuld voor bedragen beneden de 20, een elftal postagentschappen in Den Haag afgereden, waarbij zij telkens afzon derlijk te werk gingen. Zij wisten in totaal 56 ve.rval.schte postwissels te Innen voor een ge zamenlijk bedrag van circa 1000. DE BRAND AAN DEN O.-Z. ACHTERBURGWAL. De inzameling. Gisteravond bedroeg het totaal van de ont vangen giften voor de slachtoffers van den brand aan den Oude Zjjds Achterburgwal 3521. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. De 72-jarige gehuwde timmerman J. Hoek- sema, wonende te Oldehove bij Groningen, is Dinsdagavond, misleid door den mist en de duisternis, te water geraakt en verdron ken. Zijn Ujk is later op den avond opge haald. In een pand aan de Beurdsche straat in Den Bosch is Dinsdagnacht de 52-jarige vrouw J. Smits van de trap in haar woning gevallen. De ongelukkige kreeg een inwendige bloed uitstorting en is aan de gevolgen, overleden. Zij was moeder van 14 kinderen. f 5000 boete. Tegen een expediteur van aardappelen uit Sint Pancraa, is wegens het vervalschen van een certificaat voor uitvoer van aardappelen naar Duitschland 6 maanden gevangenisstraf geëischt De rechtbank te Alkmaar heeft den expediteur veroordeeld tot 5000 boete, subs. 6 maanden hechtenis. KIND VERDRONKEN. Dinsdagmorgen is het tweejarig zoontje van den bakker EL te Vorden in een onbe waakt oogenblik in een kuip met water ge vallen en verdronken. Op den rijksstraatweg te Rhenen, ter hoog te van den Haveïander weg, la Dinsdagmid dag de heer C. T. Menthen, die per fiets den rijweg wilde oversteken, door een auto aan gereden. De heer M. werd op slag gedood. Het slachtoffer was 68 jaar oud, ongehuwd en eenlgszins doof. INVALIDE DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Maandagavond is op den Kaalreidersteen- weg' te Kerkrade de venter van Aubel uit Heerlen, een Invalide man met een kunstarm, door een auto aangereden. Het slachtoffer werd over den weg geslingerd en bleef be wusteloos liggen. De autobestuurder, die aan vankelijk stopte, reed spoedig door. Voorbij gangers, die toesnelden, verzuimden het num mer van den auto te noteeren. V. A. is hevig bloedend aan het hoofd met een schedel- fractuur naar het ziekenhuis te Kerkrade gebracht. De gemeentepolitie, die het onder zoek leidt, heeft den auto nog niet kunnen opsporen. Eenigen tijd geleden zijn de persen van Volk en Vaderland, die door de justitie in be slag waren genomen, weer vrijgegeven door de rechtbank te Utrecht, na behandeling van een strafzaak tegen eenige redacteuren. De opheffing van dit beslag moest echter op nieuw worden behandeld, aangezien die re dacteuren hooger beroep hebben aangetee- kend tegen het vonnis var de Utrechtsche rechtbank tegen hen gewezen en deze straf zaak nauw verband hcudt met de Inbeslag neming van de persen. De procureur heeft thans een request bjj het hof ingediend, waarin opheffing van dit beslag wordt gevraagd. De procureur-gene raal verzette zich niet trgen de opheffing van het beslag, welke dlenovereenkoms.ig door het hof werd gelast. De strafzaak tegen de redacteuren van Jolk en Vaderland, die we gens beleediging terecht hebben gestaan, zal op 12 Maart voor het hof worden behandeld. Wielrijder ernstig gewond. Maandagnacht is de heer J. W. uit Grub- benvorst. toen hij op den Straalsclieweg te Venlo fietste, door een tegemoetkomenden auto, bestuurd door W. aldaar, aangereden. De wielrijder werd door den auto ongeveer tien meter verder ter zijde van den weg ge smakt. Bjj onderzoek bleek, dat het slacht offer een ernstige hersenschudding en inwen dige kneuzingen had opgeloopen. In zorg- wekkenden toestand ls de man naar het zie kenhuis te Venlo gebracht De auto, welke na de aanrijding slipte en over den kop sloeg, werd geheel vernield. De twee Inzittenden, die zich door een portier raampje konden bevrijden, bleven ongedeerd- Vrouw vrijgesproken. Veertien dagen geleden heeft voor de Utrechtsche rechtbank de zaak gediend van de 37-jarige vrouw van den koetsier ten B. te Zeist, wegens poging tot moord op haar man Bil een huiselijke twist op 14 October in de woning te Zeist hadden beide echte lieden om een broodmes gevochten en elkaar verwond, waarop de vrouw er van beschul digd werd naar een vooropgezet plan een poging te hebben gedaan haar man te doo- den, welke poging mislukte door verweer van den man. De officier van justitie had In zya requisitoir de ten laste gelegde poging tot doodslag niet bewezen geacht en had vrij spraak geëischt De rechtbank, uitspraak doende, heeft verdachte vrijgesproken. De vrouw werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. De beschonken chauffeur van den vrachtauto reed door. Maandagavond is te Deurne een verkeers ongeluk geschied, dat aan het 20-jarig meisje Meulendijks, aldaar, het leven heeft gekost. Om ongeveer negen uur bevond mej. M. zich op den straatweg te Liessel, gemeente Deurne aan de rechterzijde van den Rijks straatweg. Plotseling is zjj door een haar achteropkomende vrachtauto overreden. Zij werd terzijde van den weg geslingerd en bleef bewusteloos en hevig bloedend liggen. De chauffeur van den vrachtauto bekom merde zich niet om het slachtoffer en reed in razende snelheid verder in de richting van de kom te Deurne. In tusschen had de politie te Liessel de rijksveldwacht te Deurne ge waarschuwd, die erin slaagde de vrachtauto in de kom der gemeente aan te houden. Het bleek een vrachtauto te zijn van een stoom- zuivelfabriek uit Uden, bestuurd door den ongeveer 40-jarigen chauffeur van deze fa briek, zekeren G. de K. Mede inzittenden In de cabine waren twee inwoners uit de ge meente Volkel, zekere V. en M. Allen ver keerden onder invloed van sterken drank. Zij zijn onmiddellijk in arrest gesteld. Intusschen had dr. Weigersma na gewaar schuwd te zijn, eerste hulp verleend. Het slachtoffer had verschillende beenfracturen en een hersenschuding opgeloopen. Terstond werd mej. M. naar het ziekenhuis te Deurne gebracht, waar zij even naaankomst aan de gevolgen is overleden. De rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaak tegen J. W. B., 54 jaar, gedetineerd te Rotterdam, directeur van een der door nota ris Molenaar gestichte vennootschappen, die zich, zooals men zich zal herinneren, 12 dezer te verantwoorden heeft gehad wegens vier gevallen van verduistering, twee geval len van valschheid ln geschrifte, en gebruik making van de valsche schrifturen. Verdachte had zich, tusschen 1931 en 1935, herhaaldelijk bedragen, die door of namens schuldenaren ten kantore van notaris Mole naar waren gestort, ter aflossing van hypo thecaire schuld, wederrechtelijk toegeëigend: voorts valsche volmachten tot royementen van hypothecaire inschrijvingen doen opstel len en valschelijk onderteekend met den naam van de hypotheekhouders. Verdachte is door de rechtbank veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van den geheelen tijd in de voorloopige hechte nis doorgebracht Alle ten laste gelegde fei ten werden bewezen geacht. Het O.M. had 2 jaar en 6 maanden met aftrek van de voorloopige hechtenis geëischt. Door onverlaat met stuk hout geslagen. Dinsdagnacht is de wielrijder J. M. toen hij op weg was naar zijn ouderlijke woning te Lottum, op een eenzamen weg onder Grub- benvorst nabij de ruïne „Gebroken Slot", door een man aangevallen. De onverlaat bracht den wielrijder met een stuk hout enkele sla gen toe, waardoor deze met zijn rijwiel tegen den grond sloeg. De wielrijder herstelde zich, sprong op en ging zg'n aanrander te lijf. Er ontstond een hevige worsteling tusschen beide mannen, waarbij de aanrander verschillende gevoeüge klappen opüep. Eensklaps naderde echter uit den boschrand een tweede man, die klaarblij kelijk een handlanger van den aanrander was en zijn vriend te hulp kwam. De wielrijder, wiens kleeding ernstig be schadigd was, nam met achterlating van zijn rijwiel, de vlucht. Hij rende naar een nabij gelegen woning om hulp te halen. Toen hij kort daarna met deze hulp kwam opdagen, waren de aanranders echter reeds gevlogen. De 43-jarige M. C. H. J. B. thans huisvrouw van B. te Voorburg, is door de Haagsche rechtbank, wegens poging tot doodslag, ge pleegd op haar vroegeren verloofde, zekeren de B., veroordeeld tot acht maanden gevan genisstraf, van welk voDnis zij in hooger be roep terecht stona. Verdachte heeft in Maart van het vorig jaar genoemden De B. opgewacht toen h(j naar zijn werk ging en hem met een dolkmes, dat zij daarvoor speciaal had gekocht, in oen arm gestoken, waarna zij dit wapen op zichzelf richtte en zich ernstig verwondde. Als reden voor deze daad gat zij op de groote teleurstelling ondervonden van haar verloofde, die haar kort voor het voorgeno men huwelijk den bons gaf, na vooraf ge tracht te hebben door allerlei verzonnen praat jes over zich zelf, welke hij door een vrien din liet mede-eelen, het afbreken van de ver loving van haar kant uit te lokken. Verdachte zeide uit wanhoop te hebben ge handeld. Zij is inmiddels getiouwd en heeft nu weer een levensdoel toen zij de daad pleegde, meende zij dit niet meer te hebben. De advocaat-generaal, die bevestiging van het vonnis vroeg, zeide, dat de rechtbank bij de oplegging van de z.i. clemente straf met alle omstandigheden rekening heeft gehouden. Uitspraak 11 Maart. Twee jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft Dins dag terecht gestaan de 32-jarige Utrechtsche bankwerker L. H. M. H. wegens diefstal van 1646 gouden tientjes aan 's Rijks munt. Zooals men zich herinneren zal werd deze geruchtmakende diefstal in Juni 1932 aan 's Rijks Munt gepleegd. Er was geen enkel spoor van den dader, hoewel men overtuigd was dat deze iemand van het personeel moest zijn. De nasporingen verden echter nauwkeu rig voortgezet en kort g-leden. dus een kleine vier jaren later kon de vermoedelijke dader worden gearresteerd, die daarop een volledige bekentenis heeft afgelegd. De officier van justitie eischte een gevan genisstraf van twee jaar, met aftrek van de voorloopige hechtenis. Mr. Simon, verdediger van verdachte, bracht als verzaentende omstandigheid naar voren, dat verdachte zich voor een zeer ver- leidelijken diefstal geplaatst zag, Hier heeft ook het toezicht schuld gehad. Uitspraak 10 Maart. Tusschen de „Manoeran" en de „Algenlb". De Raad voor de Scheepvaart te Amster dam heeft Dinsdag een onderzoek Ingesteld naar de aanvaring tusschen het motorschip Manoeran van de Stoomvaartmij. Nederland en het stoomschip Algenlb van v. Nievelt, Goudriaan Co.'s Stoomvaar tmfl. op 5 Febr. j.L op het Noordzeekanaal bij Buitenhuizen. De Manoeran. dit des avonds te 21.50 van Amsterdam was vertrokken, op haar uitreis naar Indië. heeft de Algenib, die het kanaal opvoer naar Amsterdam, aangevaren onder een hoek van pl.m. 45 graden ter hoogte van luik 1 aan stuurboord. De Algenlb had een groot gat vooi aan stuurboord, dat liep tot onder de waterlijn, de Manoeran ls, evenals de Algenib. met niet onbelangrijke schade naar Amsterdam teruggekeerd. Geen aanmerkingen op het ina- noeuvreeren. De inspecteur-generaal voor de scheep vaart, de heer C. Fock, gaf als zijn oordeel te kennen, dat men zich aan boord van de Algenlb vergist heeft in de schatting van den Afstand tot den Zuidwal, hetgeen echter tyj donker zeer verklaarbaar is, vooral als men. gelijk in dit geval, van een breeder in een smaller vaarwater komt. De vaart van de Manoeran is normaal ge weest; bij het achteruitslaan heeft het feit, dat de schroef gedeeleljjk boven water uit stak, het effect van deze machine-manoeu vre verminderd. Op de manoeuvre, die de Algenlb gemaakt heeft, zijn geen aanmerkingen te maken. Uitspraak van den Raad volgt tater. Politieke actie of bedrijfssplonnage. Twee uit Haarlem afkomstige arbeiders, Van der P. en A. V., en de al of niet wet tige vrouw van eerstgenoemde, die ai sedert September In de buurt van Meraker verblijf hielden om er naar hun zeggen, uit te rusten en de wintersport te beoefenen, zijn volgens berichten in Noorsche kranten in het begin dezer maand tot tweemaal toe door de politie over de Zweedsche grens gestuurd, daar men hen als ongewenschte vreemdelingen meende te moeten beschouwen. Wat het drietal op ztjn kerfstok heeft is niet met zekerheid bekend. De politie, die zich al geruimen tqd met hun doen en laten heeft bezig gehouden, omringt de zaak met opvallende geheimzinnigheid en wenscht geen andere mededeeüngen te doen dan dat het gezelschap na eenmaal met zachten drang over de grens gestuurd te zijn, ls te ruggekeerd en daarna nogmaals naar den. trein naar Sthorlien is gebracht. Volgens de eerste geruchten zouden de Nederlanders getracht hebben achter het pro cédé voor de fabricage van chroomstaai van Merakers Bruk te komen, een procédé, dat voor de wapenindustrie in andere landen van bijzonder belang zou kunnen zijn. Zij zouden, hoewel een krantenbericht vermeldt, dat z(j wei esperanto maar geen Noorsch en slechts gebrekkig Duitsch spraken, zich bijzondere moeite gegeven hebben om met arbeiders van de fabriek op vertrouwelijke voet te komen en moeten voorts opvallend vaak 's nachts de deur uit gegaan zijn en in de buurt van de smelterjj rondgedoold hebben. Volgens Af ten pos ten, dat de zaak vrij ernstig noemt, heeft het onderzoek der politie aangetoond, dat de Nederlanders beruchte communisten zjjn en het is waarschijnlijk, dat zij zich aan politieke actie schuldig hebben gemaakt. Hoe het ook zjj, het is inderdaad vreemd, dat arbeiders over voldoende middelen zou den beschikken om louter voor hun genoegen vijf maanden lang in den vreemde en pen sion te wonen. Hun rekeningen hebben zij steeds prompt betaald. Na een kort verblijf te östersund, waar men in een hotel logeer de, is het drietal naar Stockholm vertrokken, althans volgens het gastenboek, want de Zweedsche poütie die in verband met de vreemdellngencontróle gegevens omtrent hen heeft opgevraagd, heeft geen bericht gekre gen, dat zij ergens hun intrek genomen heb ben of de grens gepasseerd zijn. De autobestuurder is na de aan rijding doorgereden. Dinsdagavond omtreeks kwart over 7 zijn te Apeldoorn op den Arnhemschen weg na bij de grens van Beekbergen, twee jonge menschen, de 22-jarige mej. J. Blumink, uit Velp en de 19-jarige, K. de Bruin uit Arn hem, die daar samen over het rijwielpad in derichting Beekbergen fietsten, aangereden door een hen tegenkomenden auto en op slag gedood. De autobestuurder moest uitwijken voor een voor hem uitrijdend voertuig, bespannen met een paard en bestuurd door B., uit Apeldoorn, waarbij de autobestuurder geheel op het voor hem linker rijwielpad terecht kwam en met volle vaart op de fietsers In reed. De vrouw werd in een langs den weg loopende spreng geworpen, de fletser kwam op den rijweg terecht. Beiden waren ernstig gewond en op slag dood. De autobestuurder ls ln volle vaart met gedoofde lichten door gereden. Ooggetuigen hebben zij» nummer niet kunnen opnemen. AUeen is bekend, dat de auto een 6-persoons Chevrolet was. De lijken zijn per ziekenauto naar het al gemeen ziekenhuis te Apeldoorn gebracht Een extra politiebericht per radio. Per radio ls in den loop van den avond een verzoek van de poütie te Apeldoorn om geroepen de beschadigde auto, waarvan slechts een vaag signalement bekend was, aan te houden. Kap.-luih te r zee J. W .Termijtelen, adju dant in buitengewonen dienst van de Ko ningin. wordt binnenkort uit Oost-Indië hier te lande terugverwacht Oost-Indië. Benoemd tot vliegtuigmaker bij den Ma rine-Luchtvaartdienst (Maritieme-inrichtin- gen aan den wal) te Soerabaja, W. Wiüemse, ambtenaar van buitenlandsche verlof terug verwacht Overgeplaatst van Hr. Ms. „K XIV" naar den Onderzeedienst, de Luitenant ter Zee der eerste klasse O. de Booy; van den Onderzee dienst naar de Marinekazerne „Oedjoeng", de Luitenant ter Zee der 1ste klasse J. A. de Gelder; van Hr. Ms. „K XHT' naar Hr. Ms. „K XV", de Luitenant ter Zee der late klasse L. EL Quant; van Hr. Ms. „K XIII" naar Hr Ms. „K XVT', de luitenant ter zee der 2de klasse B. J. G. Schckking; van Hr. Ms. „K X" naar Hr. Ms. ,K XIV" de Luitenant ter Zee der 2e klasse F. J. A. Knoops; van Hr. Ms. „K XVII" naar Hr. Ms. „K XVT', de of ficier van den Marinestoomvaartdienst der 2de klasse S. P. Visser; van Hr. Ms. „K XVT" naar Hr Ms. K XVII" de Officier van den Marine Stoomvaartdienst der 2e klasse J. Lan- gerveld; van Hr. iAs. „K XV" naar Hr. Ms. „K IX", de Luitenant ter Zee der 1ste klasse A. Molenaar; van Hr. Ms. „K XII" naar Hr, Ms. „K XVI", de Luitenant ter Zee der lsto klasse P. Rouwenhorst; van Hr. Ms. „K XVI" naar Hr. Ms. JK Xü", de Luitenant ter Zee der 1ste klasse D. J. A. Westerveld; van Hr. Ms. „K XIV" naar Hr. Ms. de Luit. ter Zee der 2de klasse A. M. Valkenburg; van den Onderzeedienst naar Ir. Ms. „K X" de Luite nant ter Zee der 2de klasse G. Koudjjs. B(j beschikking van den minister van defen sie a.i. is de luitenant ter zee 2e klasse J. R. L. Lebeau den 28en dezer belast met het be vel over Hr. Ms. Balder. BUITENLANDSCHE ONDERSCHEIDINGEN Bfl Kon. besluit van 9 Januari is aan schout bij-nacht J. T. Furstner vergunning verleend tot het aannemen van het ordetceken van commandeur der Orde van de Kroon van België, hem geschonken door den Koning der Belgen. van Den Helder van 25 en 26 Februari 1936. ONDERTROUWD: J. E. Bodenstaff en G. Brinkman; C. H. Biegstraaten en J. Boonstra; M. Franssen en M. Keyzer; F. H. Schmkit en M. Hennekam; A. H. v. Holten en E. B, Btendel. BEVALLEN: G. C. Biegstraaten-Mulder, z.; A. G. Steketee-de Booij, z.; R. Grunwald- Vas Dias, z.; J. ten Braak-Beuk, z.; M. CL maters-Bakker, z.; N. Aanen-Koojjman, d.; A. M. A. Gieles-Burk, d. OVERLEDEN: J. H. Gomes, 31 j.; Wed. S. Veenstra. 69 j.; V. M. M. v. Zwienen-Kel-er, 29 j-, W. Pronk, 4 mnd. Ainsterdajm.sche aardappelprüzen. AMSTERDAM. 26 Febr. 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prjjzea onveranderd. Aanvoer 112.000 K.G. Amsterdanoschen veemarkt. AMSTERDAM, 26 Februari 1936. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en. prjjzen als volgt: 222 Vette kalveren, le kw< 58—66 cent, 2e kw. 60—58 cent en Se kw. 42 50 cent per kg. levendgewicht; 63 Nuchtere kalveren 36; 166 Varkens, vleeschvarken» 90110 kg. 4344 cent, zware varkens 42— 43 cent en vette varkens 4041 cent per kg, csl A BROEK OP LANGENDLJK. 26 Febr. '38. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt; 1050 kg. Aardappelen: Eigenheimers 2.40, Robijnen 1.70; 6200 kg. Roode kool 5.99— 8.80; 3500 kg. Gele kool 3.20—9.60; 12000 kg. D. witte kool. 1.50—5; 18000 kg. Uien gele nep 3.803.90, gele drielingen 6080 cent, gele uien 22.30, grove 2.702.80; 6725 Kg. Breekpeen 22.30, alles per 100 Kg. en 320 stuks Ruige gele kool 1.80. NOORDSCHARWOUDE, 26 Febr. Uien 1.802.10, grove uien f 2.803.19, drielingen 0.901.10, gele nep 3.304.10; roode kool 6.209.70 en 6.50—8.70; Deea- sche witte kool 3.105.20 en 2.904.9% alles per 100 kg. PURMEREND, 25 Feur. Gem. kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 20,000 kg. Hoogste prfls 18. Han del goed. 3 partijen kleine boerenkaas 19. 1 partfj Goudsche kaas 18.50; volvette kaas 21; 428 kg boter f 1.551.60 per kg. SCHAGEN, 27 Febr. 18 paarden 105350; 8 geldekoeien (ma gere) 80120; 18 idem (vette) 140190; 22 kalfkoelen f 150190; 510 nuchtere kal veren 412; 70 schapen (vette) 1624; 72 overhouders f 915; 12 varkens (vette) per kg 0.340.36; 94 biggen 915; konij nen 0.501.50; kippen 0.30—0.70. Vooruitbetaald 10cl. p regel 1 minimum. Niet vooruilbct: 15ct. p. regel l 40en60c. Wordt gevraagd net Meisje, van buiten, R K. Brieven onder No. 408, aan het Bureau van dit blad. Te huur Winkelpakhuis, 4X6, met groote ruime zolder, Spëchlstraat la. Huurprijs f 2.75 per week. Te bevr.: Van Galenstraat 60. GEVRAAGD een OIENSTMIEISJE, voor dag of dag en naoht. Adres: Hotel „Den Burg". O gmeisje gevraagd,zelfst. lc. w. Loon f 4. Aanm 7 8 u. Adres: Bureau v. d. blad. Hoo {{vertegenwoordiger gevraagd door prima Nederl. Mij., voor de afdeelingen brand- inbraak- en ongevallen, vak kennis noodig. Levenspositie- Brieven onder No. 412 aan het Bureau van dit blad. Gevraagd een net MEISJE v.d.d., liefst R K.. leeft. 16-17 j. Brieven onder No. 413, aan het Bureau van dit blad Gevraagd een Hink, net DAGMEISJE. Hoog loon met verval. Adres Spoorstraat 31. Te huur 2 Huisjes, Doolhof 9 en 11, 2.75 per week,; voorzien van eleo. en water. Het mooie Huis. Laan 27, huur p w. t Su.35, voorz. elee en wat. Te bevr.: HectorTreubstr. 14, Te huur Woonhuis, met werkplaats moet verbouwd wor den, 2e Vroonstr., 4 50 p.w. Brieven onder No. 407, aan het Bureau van dit blad. Te huur Goudsbloemstr. 45, m. vaste waschtafel, 3 slaapk., kamer, suite, keuken. bi,jkeuken en rijwielbergptaats. k »6.25 p. week, water vrij. Te, bevr.: St ak man Bossestraat 56. Te huur mooi HUiS, 8 gr. slk„ Begoniastr. 38 (5.60 -j-w.; Langestr. 143 bij Singel 2 gr. sik f 5.50 -f w.; luim BOVEN HUIS Keizersgr. 17 f 4.p.w.; lief HUIS Vijzeistr. 167 f2.— p. w. Adres Lonoon, Hertzogstr. 52. Te huur WINKELHUS, Vijzeistr. 141, 4 50 p. week; WOONHUIS, Vischstr. 36, f 3.50 p. week. Adres: Ooievaarstr. 123. Te huur een mooi Burger- woonhuis, Parallelweg 86 Te bevr.: Binnenhaven 40. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regci minimum Met vooruilbct: 15ct. p.regel( 40en60c. Te huur Huygen^straat 25, i. h. mooiste gedeelte, p.w., w.v., 3 Si k., vaste wascht. en zolder. Adres: Krugerstr. 56 Te huur WOONHUISJE, Blnmsteeg 8. F 2.75 per w. Te bevr.: J. O de KOK, Molenstraat 74. Klink Bovenhuis te huur, I 4 - per week, water vrij. Adres: GODSCHALK, Koningstraat. Te huur, nabij den Singel een mooi HUIS. Huurprijs zeer billijk. Te bevr.: Koningstraat 47. Te huur modern WOON HUIS, mooie stand Den Burg, bev. gr. suite, keuken, bijk., keldertje, W.O., 8 gr. slaapk., v. w., zolder, v. e. a. tuin, f 5. p. w. Te aanv l Mei a.s. Adres: O. WITTE, Koogerweg 16, Den Burg. Te huur modern BOVENHUIS, Van Speykstraat 7. Te bevr.: Van Speykstr. 3-5. Te huur net Burgerwoonhuis De Ruijterstraat 56, A 4.25 p. w., water vrij, electr aanw. Te bevr.: Hoogstraat 1». Te huur een moderne Woning in de Violenstraat 63, 6.50 per week, water inbegr. Adres: Violenstraat 24. Vooruitbetaald: 10ct. p. regelminimum Niet vooruitbet15 ct. p. ref el f 40 en 00c. Te koop '!i tons FORD, mooi venterswagentje, 4©.-, ook ruilen voor motorfiets. Adres: Piet Heinstraat L Puike Eigenheimers en prima Blauwe, 5 cent per kilo. Beste groote Aardappelen, 3 kilo voor 10 cent. 3 pond harde Uien, 8 pond Wortelen, 8 Rapen en 8 Bleten, alles te samen 20 cent, J. BOELSUMS, Koningdwjjtr. 28. Ontvangen prima kleine Aard appelen, 3 kilo 10 cent en aüe dagen versehe Bleten. Moderne Woningen te huur: Goudsbloemstraat 24. Crocus- plein 64, Krugerstraat 71. Te bevr.: F. Fels, Weststr.46. Te koop I Radio Toestel, merk Telefunken. geheel wlsselstr., f 17.50. Tevens een electrische Gramoioon met platen in prach tige Nolenhouten Kast met ingeb. Versterker en Luidspreker f45..—, zeer geschikt voor zaal. Adres: Koningstraat 53. Billijk ter overname. Te bevr.; Keizerstraat 38. BI] ZWAGERMAN Kabeljauw, Lang, Schelvlseft, Poon, Schar, Wijting, Lever, enz. Telefoon 430- Prima eiken Piano. Bekend merk. slechts f 135, ter overn. Brieven onder No. 410, aan het Bureau van dit blad. Te koop aangeboden KtNDER- WAGEN, diep model. Adres: Brakkeveldweg 78. Te koop een flinke BOET, 3 X m, voorz. van 5 ramen. Adres: Walvischstraat 12. Te koop best 2e hands groen emaille Fornuis 110, een zwart emaille Fornuis met nieuwen pot f 12.50, gegoten Fornuis f 6, een pracht eiken Buffet, een Luid spreker f5, enz. Adres: Langestraaf 22, Te koop Adres: Bureau v. d. blad. Te koop Winkelinventaris, oompleet. Brieven onder No. 405, aan het Bureau van dit blad. Te huur net Burgerwoonhuis, Fabrieksgracht 5. Te bevragen: Ruyghweg92. Te huur modern ingericht Woonhuis, Harenplein 4, riant j uitzicht, en mooie Bovenwoning, voor klein gezin, Hoofdgr. 57. Te bevr. Hoofdgracht 56. Te koop zwaar massief, licht- eiken Cylinder Bureau, iets heel moois, I 55.—. Adres: Djjkstraat 88. Te koop goed onderhouden Kinderwagen t 10. Adres: Molenstraat (57, b.d. Keizerstraat. Te koop Groenten- en Fruitzaak, met groole ventwijk en ket en wagens. Ook groote voorraad goederen. Brieven onder No. 411, aan het Bureau van dit Blad, Te koop Adres: Ooievaarstraat 90. mooie Cosy-Pantoi'els No. 30 tot 4i, 50 cent p paar. Pantoffels met crepe-rubber, No. 88 lot 40, 50 cent p. paarbjj OOST, Koningstraat 3I„ De kop van

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 11