FOTO-PAGINA HELDERSCHE COURANT De eerste graanbeurs in Neerland's twaalfde provincie. Sommen Sport Arrondissements rechtbank te Alkmaar. Het 10de en 22ste Regiment Infanterie uit Ede heeft Woensdag in samenwerking met het Regiment Wielrijders uit den Bosch oefeningen gehouden op de Lindebaansberg nabij Lunteren. In de vuurlinie De graanbeurs voor den Wierlngermeerpolder is Woens dag ie Middenmeer door ir. S. Smeding otficieel geopend. Het keuren der monsters van èen partij zomergerst, de eerste zaak, welke op de nieuwe beurs werd afgesloteri. Tweede van rechts ir. Smeding De nieuwe commandeur van de „Pollus", het op» ieidingsschip voor matrozen in de koopvaardij, oe heer A. M. Willemse De nieuwe Engelsche onderzeeër .Grampus" Is te Chatham te watergelaten. Het schip glijdt 10 zijn element Uit het leven van den vermoorden Japanschen minister-president Okada. huiselijk tafreeltje, dat voor zich zelf spreekt De gelukkige winnaar van den traditioneelen .pancake" wedstrijd op de Westminster school te Londen De cioss country om den .Zilveren Vos" is Woensdag in de bosschen van Bilthoven verreden. Een r I l 1 1 der deelnemers tijdens het parcours (Zitting Vart Dinsdag. 25 Februari). L. A. St. G. C. en KI. café, gedetineer den uit de strafgevangenis te Haarlem, ben- «inediefstal op groote schaal in den nacht tan 27 op 28 Aug. 1935 te Den Helder ge pleegd; 'elsch tegen elk 10 maanden gevange nisstraf; uitspraak elk 2 maanden gev. J. H. en P. v. d. W. gedetineerd, Inbraak In de fabriek van de fa. Heling te Alkmaar •p 18 Januari, elsch resp. 6 en 12 maanden fevj uitspraak: J, H. 6 mnd. gev. met af trek van 5 weken preventief; v. d. W. 1 jaar gev., 3 proefjaren. A. F. A., fruitkoopman te Hoorn, gebruik Van valsch gewicht te Enkhuizen; vonnis tan tonrechter Hoorn 5 door den Officier tot 20 verhoogd; uitspraak: conform. J, K., St. Pancras, vervalsching certificaten voor uitvoer aardappelen naar Duitschland «isch 0 mnd. gev.; uitspraak: J 5000 boete, «uba 6 mnd. hechtenis. P. D. J. 'W.t v.yh. te Schagèn, thans te Wtjk «an Zee en Duin, meikslijter; koopen en niet betalen (flesschetrekkerij) eiseh 6 mnd. gev.. Uitspraak: vrijgesproken. Kr. deB., Den Helder. Zedenmisdrijf, eiseh 8 jaar gev.; uitspraak: 2 jaar gev. JWUn «n Djn". Tijdens de courses te Sehagen op 24 Sept. 1035 deed de rijksveldwachter J. Eamp'onius «ut Wieringerwaard, met assistentiet van den veldwachter Th. v. d. Hoek, uit Slootdorp, een inval in de bovenzaal van het thans ver dwenen café Ceres, te Sehagen, waar een 40-tal menschen rond de tafel zaten, waar aan het hazardspelletje Mijn en Dijn werd gespeeld. Niet minder dan 5 personen stonden als verdacht van het gelegenheid geven tot ha zardspel terecht; het waren K. N., P. Kn. en Th. J. O., uit Den Haag en W. Br. en L. M., uit Amsterdam. De eerste alleen bleek bij bedoeld spelletje de bank gehóuden te hebben, hetgeen hij ook bekende. De anderen uitgezonderd O., hadden aan het spel deel genomen. N„ B. en Kn. waren reeds eerder elders wegens leenzelfde feit veroordeeld; N. door de rechtbank te Leeuwarden tot 150 boete, Br. te Amsterdam 2 X tot 25 boete en Kn. eenmaal tot mnd. voorw. De Veldwachter Samplonius, als get. ge hoord, verklaarde, flat h(j de heerén, die hij ook op de courses had gezien, voor het bal- con van de Ceres zag en toen argwaan kreeg. Toen hij naar boven ging, hoorde hij roepen: „Politie, kaarten weg"; en er stond een post op dep uitkijk. Get» zag, dat 'n 40 menschen om de tafel zaten en dat er grof gespeeld werd; het geld, w.o. briefjes van J 10, rolde over de tafel. Get. wees N. en Br. als bank houders aan; hij had 38 en 32 «poolkaarten in beslag genomen. Mr. Huigens uit Den Haag, die get. ver schillende lastige vragen stelde, betoogde, na dat de officier tegen Br. en N. resp. 75 of 35 dg. en 200.of 60 dg. had geëischt en voor dc drie anderen vrij spraak had gevraagd, - dat art. 254bis hier niet van toepassing is, daar niet ie komen vast te staan, dat aan het publiek gelegenheid is gegeven aan het spel deel te nemen; ook konden de verdachten niet tot publiek gepromoveerd worden. Verd. N, verklaarde, dat zij alleen onder elkaar hadden gespeeld en het publiek geen gelegenheid kreeg mee te doen; als spr. ver oordeeld wordt, zal hij in hooger beroep den gemeentesecretaris van Dirkshorn als get, k décharge doen dagvaarden, om daarvan te getuigen. Vonnissen bevestigd. De Officier vroeg bevestiging van de von nissen van den kantonrechter, waarhij A. C. v. d. W., taxi-chauffeur tot J 6 werd veroor deeld wegens niet voldoende linies rfldep en de Egmond aan Zeesche visscher R. Kr. we gens strooperij werd veroordeeld tot 25 of 20 dagen. Uitspraak in alle zaken over 8 dagen. KAMPIOENSCHAP „HARTEN!AGEN". (BOKSEN). Men schrijft ons: Woensdagmiddag 4 Maart te 4 uur en Don derdagavond 3 Maart te 8 uur, hebben in café „Centraal", Kanaalweg, de wedstrijden plaats om het kampioenschap Hartenjagen om een fraaie wisselbeker, welke 'te bezichtigen is in de etalage van Tielemans' Wijnhandel. Daar dit spel in Den Heider zeer geliefd Is, verwachten wy dan ook een groote deelname. Opdat ieder een er aan mede kan doen, heeft de eigenaar van „Centraal" de match op 2 verschillende dagen gezet, dus u kunt boksen op Woensdag of op Donderdag. Er wordt bij loting gespeeld en door lederen deelnemer 4 partijen. Wie hier van de minste punten weet te behalen is win naar. vroegst 1 Ociooer gereed kan zijn. Van Oostenrijksche zijde hoopt men, dat dr. Euwe bereid zal zijn in den zomer van 1937 een vroegtijdig verlof te vragen, wat, zoo meent men hier, door de Nedèrlandsche autoriteiten moeilijk geweigerd kan worden. tfdahetu REVANCHEMATCH ALJECHIN—EUWE. Zondag werden de eerste directe bespre kingen gehouden tusschen dr. Aijechin en den vertegenwoordiger van dr. Euwe, den heef Kmoch over het voorstel om den re- vanche-wedstrjjd om hét vléreldkamp.oenr schap schaken op dien Semme'rïng te spelen. DL voorste) -s, zooals bekend, uitgegaan van den eigenaar van 'een der hotels op den Sommering, die zich bereid verklaard heeft hei vereischte garantiebedrag van 10.000 gulden ten behoeve. van, dr. Aljechm te stor ten bij een door de wedsi-ijd-cowupissie aan te wijzen buitenlandscne bank. Over de financieéle regeling van de revan che-match kan bij ie besprekingen overeen-; stemming Dereikt worden. Moeilijkheden ech ter hebben zich voorgedaan over de vast stelling van de wedstrijdperiode, hoewel van beide zijden de laatste helft van 193) daar voor aanvaard werd. Vai. Oostenrijksche zijde wenscht men net begin van den wed strijd, die ongeveer ..-ie maanden duren kan, uiterlijk op 20 Augustus 1937 te bepalen, terwijl de heer Kmoch r.amens dr, Euwe ver klaard heeft, dat de wereldkampioen in ver band met zijn beroepsbezigheden, die hem tot hi het midden van den zomer in beslag nemen, waarna hij dan nog ecn'"e i ter voorbereiding noodig heeft, op zijn 3}il\aïUn OM HET WERELDKAMPIOEN SCHA 1* CADKE 45/1, De Belg Gabriëls wereldkampioen. Gisteren zijn de wedstrijden 'om het wereld kampioenschap biljarten cadre 45/1 beëindigd. De;Belg Gébriëlé'vfast door overwinningen op Alb'ert ëö'Gótè dëö kaïppioenstUel te oehalen. fSweering, dio: tegen ,A|lbert een overwinning boekte, eindigde door deze prestatie op de yiërde plaats achter den Franschman Cote en den Duitscher Joéchimi, Onze landgenoot De Leeuw deed het minder;goed. Zoowel van Cote als van Joachim verloof hij en moest zich met de achtste plagts in dit zeer sterk bezette tou/rpooi tevreden stellen. ine» was zoo goed als zeker van de overwin ning van de titelhoudster Sonja.Henie ook en vooral in de competitie der vrije oefeningen. Welnu, Sonja Henie heeft haar tallooze aan hangers en aanhangsters niet teleurgesteld; zij toonde zich verreweg de beste van haar con currenten, volbracht de stoutste evolutje met een gratie en een smaak, die het heele publiek tot geestdrift brachten en won zoo zonder een oogenblik bedreigd te worden voor de tiendo maal hét wereldkampioenschap. Spannend was de strijd die zich ontspon om de andefe eereplaatsen. De uitslag der eerste drie luidt: 1. Sonja Henie (Noorwegen), 2. Me gan Taylor (Engeland), 3. Vivi Huiten (Zwe den). ïfc&aaUcn HET WERELDKAMPIOENSCHAP KUNST RIJDEN, Sonja Horde weer kampioen. Zaterdagavond heeft zich in het Parrjsche sportpaleis voor ruim 20.000 toeschouwers het tweede bedrijf en ongetwijfeld het meest inte ressanto a"gespse!d van den strijd om het wereldkampioenschap kunstrijden voor dames, I H.D.C. WINT VAN DAMCLUB TEXEL. Uitslag van den gehouden bekerwedstrijd tusschen de Heïdèrsche Damclub ei) de Dam club Texel op Zondag 23' FèÜfüdri op de bo venzaal van het café van déh heer Sanders, Koningsplein. Heldersché Damclub. Damclub Texel. 1. J. Stoll 2. D., C. W. Rab 3. D. Dissel 4. P. J.Smolenaara 5. J. C. Kossen 6. A. A. Bremer 7. L. Simonse 8. S. Slort 9. A. J. José 10. C. Goedegebuur 11. P. Kwast. 12. O. Ottervanger 02 C. D(jker i02 S, v. Heerwaarde 11 C. Roeper 2—0 J. Witte. 1—1 'i. Hin 1—1 M. Bakker 2—0 S. Kerkhof 2—0 G. Kijner 2—0 J. Vonk 20 G. Dros 2—0 A. Cchumaker 2—0 J. Standaard 17—7

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12