Julianadorp. Callantsoog Breezand. Anna Paulowna. Wieringen Texel Schagen Marineberichten. WO INI SNI @IF K.N.V.B. N.H.V.B. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 4 APRIL 1936 lluf 7pmiUf0n komen tot rust, kal- fcCIWWwll moeren en worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijn hard t's Zenuwtabletten ONZE MANTELS J J. H. KOOPMAN, KONINGSTRAAT 93. De „Helder"-K N.V.B.ers spelen belangrijke uiuwedstrijden, Texel en Alkmaar voor de besliss'ng J Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie heeft de heer A. Blaauboer op de deze week te Schagen gehouden Paaschten- toonstelling aangekocht de beste vette koe, welke met een eersten prys werd bekroond. de landarbeiders wet, Op een perceel grond aan de Doggersvaart wordt door den aannemer J. Hoep te Breezand een woonhuis gebouwd voor den heer J. Waas dorp alhier. Wy willen hierby er even op wijzen, dat dit in deze gemeente het eerste plaatsje is dat gebouwd wordt ingevolge de Landarbelderswet. Wij herinneren ons nog, dat een 15 jaar geleden, hier reeds pogingen ge daan zijn, daarvoor een vereeniging op te rich ten, doch deze moeite bleef onbeloond want toen er spijkers met koppen geslagen moesten worden, bleken er geen liefhebbers meer te zijn. Maar nu is dan toch ook alhier de eerste schrede op dezen weg gezet. uitvoering d.e.m. Naar ons werd medegedeeld, geeft de Too- neelvereeniging „D.E.M." alhier, hedenavond een uitvoering in de zaal van den heer A. Ros sen. Opgevoerd zal worden een tooneelspel in drie bedrijven getiteld „Materialisme", terwijl na de pauze de klucht in één bedrijf „het con signe is „Snorken", voor het voetlicht wordt gebracht. bijenteelt. De afdeeling Den Helder van de Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland, hield Donderdagavond een algemeene vergade ring in de Christelijke School te Koegras. Van de extra suikerbestelling kg per volk, wordt geen gebruik gemaakt. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger wor den gekozen de heeren T. Speur en C. Schel- linger, die dat beiden aannamen. Bij de behan deling der agenda voor die vergadering, wordt het voorstel van Kennemrland om voor ver spreide leden 2.50 extra boven het gewone quotum te heffen, besproken en besloten dit voorstel te steunen. Overigens wordt den afgevaardigde vrij man daat verstrekt. Bij de rondvraag wordt medegedeeld, dat het vertrek naar de Wieringerraeer met de bijen volken nader zal worden bericht. Verder wordt voorgesteld om het aannemen van nieuwe leden aan ballotage te onderwerpen en het Huis houdelijk Reglement in dien zin te wijzigen, Besloten wordt dit als punt op de agenda voor de eerstvolgende vergadering te plaatsen. houtgewas langs het n.-h. kanaal. Met planten van de diverse soorten houtge was op de bermen van het Noordhollandsch Kanaal schiet men flink op. Wanneer deze aanplant gelukt en een paar jaar oud is, lijkt het ons toe, dat het aspect langs den weg er door zal winnen. riiedikbeurten. Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer H. J. Kraak van t>en Helder. diploma ambachtsschool. Aan D. van Scheyen Jzn. en Jb. van Scheyen Jbzn. is het diploma van de Am bachtsschool voor Alkmaar en omstreken, wegens het met goeden uitslag volgen van het onderwijs in de afd. Motor-rijwiel en auto-techniek, uitgereikt. De eerstgenoemde heeft bovendien nog een eersten prijs behaald. VERKOOPING. Ten verzoeke van de erven van de Wed. BoshartKoster werd Donderdagavond in café Borst verkocht: le. Een woonhuis met schuur en .ond, gelegen aan den Stormweg, groot 4 a oO ca. Dit perceel werd door den heer P. Broers in bod gebracht op 860 en bij afslag niet gemijnd. 2e. Een woonhuis met grond aan den Stormweg, groot 10 aren. Het hoogste bod, 815, van den heer P. van Dyke, werd door denzelfde afgemijnd op 100, zoodat djt perceel op 915 kwam te staan. De combinatie van beide perceelen stond dus of 860 f 815 1775. Deze inzet werd bij opbod met 1.verhoogd en bij afslag werd niet gemijnd, zoodat de heeren L. Raven en G. Hollander voor 1776 eige naars werden. gegund. Onder goedkeuring van B. en W. is de bouw van een lokaal aan de R. K. School ge gund aan W. Uiterdijk van Wieringerwaard, die met 5985 de laagste inschrijver was. schoorsteenbrand. Ten huize van den heer Davlds aan den Lagedijk, ontstond een schoorsteenbrand, die echter door krachtdadige hulp van de buren geen ernstige gevolgen had. predikbeurt. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur en 's middags 8.80 uur, de heer P. Boon. „ormenio". De tooneelvereeniging „Ormenio", die. zoo als bekend, ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan een tooneelwedstrijd organiseerde, zal op den Tweeden Paaschdag, den dag der prijs uitreiking, zelf „De Meid" (spel van de haat) van Heyermans opvoeren. Ongetwijfeld zullen velen dit stuk, een der bekendste van Heijer- mans, van „Ormenio" willen zien. Velen ook zullen nieuwsgierig zyn naar het kritisch ver slag van den wedstrijd, dat op dien avond wordt voorgelezen, om dam eigen meening aan die van de jury te kunnen toetsten. De mede dingende vereenigingen zullen zeker vertegen woordigd zijn. Bovendien zal zij het op be scheiden wijze, het 15-jarig bestaan herdacht 'worden. We verwachten dus een mooien avond en druk bezoek! Op de laatste vergadering van de vertrou wensmannen in District I van N.-Holland van de Gewestelijke Tarwe Organisatie, welk dis trict omvat het deel van Noord-Holland van Texel tot en met AartswoudPetten, werden de volgende gegevens meegedeeld over de jaren 19311934. (De cijfers van den oogst 1935 zijn nog niet volledig bekend). Enkele cijfers zijn afgerond. Oogsten 1931 1932 1933 1934 Prijzen in guld. 12.50 12 12 11 Aant. tarwe- telende leden 260 490 730 1070 Aantal bunders tarwe 1500 2800 4400 6600 Geschoonde op brengst In tonnen 3200 7600 11000 18000 Gemid. opbrengst per ha. in kg. 2200 3000 3300 3300 In 1933 zijn 1500 ha. In den Wieringermeer inbegrepen. In 1934 zijn 3000 ha. in den Wieringermeer inbegrepen. Van de tarwe die tot half Maart van dit jaar is ingeleverd werd de qualiteit verge leken. In procenten uitgedrukt waren de cij fers voor: A.P. Tex. W. G. A. ƒ10.50 22 38 18 B. ƒ10.— 60 45 60 C. 9.50 14 13 18 C. 9.50, min. tot 2. 4 4 4 preekbeurt. Ned. Hen'. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Ger. Kerk. 's Morgens 10 uur en 2.30 uur, Ds. E. Jansen POLITIE. Verloren: een zak pootaardappelen. Gevonden: een paar grijze dameshand schoenen. Inlichtingen bi) den Gemeentebode, Hippolytushoef. STIEREN KEU RING. Vrijdagmiddag had vanwege den Prov. Bond ter bevordering der rundveeteelt in Noord- Holland op het Marktplein te Hippolytushoef een stierenkeuring plaats voor het Ned. Rund vee Stamboek, welke nogal wat belangstelling had. Aangevoerd werden: 9 éénjarige, 1 twee jarige en 1 driejarige stier. Goedgekeurd werden twee éénjarige en wel van de heeren M. S. Bakker te Oosterland en J. Montsma te Wieringermeerpolder, Haukes- Hoeve, terwijl er 7 werden afgekeurd. Een 2-jarige stier van den heer S. J. Koorn te Stroe, werd mede afgekeurd en een 3-jarige goedgekeurde stier van den heer J. Montsma te Wieringmeerpolder, Haukes-Hoeve, werd goedgekeurd voor de Centrale Keuring te Alkmaar. De 7 afgekeurde éénjarige stieren van de heeren M. S. Bakker, N. Bakker, W. C. Mostert (2 st.), Gebr. Engel, J. Montsma en mej. wed. D. N. Mulder, werden goedgekeurd ter dekking van fokvereenigingsvee. De Keuringscommissie bestond uit de heeren: Ir. de Vries, veeteelt-consulent te Alkmaar; P. Koster, Alkmaar; Joh. Blaau boer, Schagen en Jb. Kaan, Wieringerwaard. predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Avondmaalsviering. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Middags 4.30 u., de heer O. Deen Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 'sMorgens 10 uur, de heer O. Deen. Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 'a Morgens 10 u., Ds. H. W. Meihuizen Extra collecte. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 'sMorgens 10 uur, Cand. J. van Eerden 's Middags 2.30 uur, leesdienst. Gercf. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, leesdienst. 's Middags 8 uur, Cand. v. Eerden. De mooiste modellen in horloges vindt U in onze collectie. Prijzen v. f 10.' tot f25.* juwelier Jkcmiteïbm BURGERLIJKE STAND. Van 28 Maart t.m. 3 April '36. GEBOREN: Jansje Johanna, d. v. J. G. Dekker en T. Hovenier. OVERLEDEN: Aris Eelman, 84 jaar; Cor- nelis Jan Kalis, 61 jaar, geh. m. Trijntje Knaap; Cornelis Kuiter, 31 jaar, geh. m. Leentje Kalf. KINDERZANG „VOLKSONDERWIJS". In Pen's Schouwburgzaal gaf gisterenavond de zangklasse van „Volksonderwijs", onder leiding van Mevr. RoomWilkenshuis een uitvoering, welke een matig bezoek ten deel viel. De Voorzitter, de heer Dapper, deelde bij opening mede, dat men zou trachten om het uitvoerig programma (niet minder dan 25 zangnummertjes) in zoo kort mogelyken tijd af te werken. Direct daarop ging dan ook het scherm op en werden de aanwezigen door al de kinderen der zangklasse begroet met een harteljjk welkomstliedje. Daarna volgde „Mug- gendans", waarin Nelle Boon en Tine Boekei een alleraardigsten „Muggendans" uitvoerden. Verder volgde voor de pauze nog een 12-tal zangnummertjes, die wij niet alle afzonderlijk zullen vermelden. De zang ging vergezeld van alleraardigste ktndertooneeltjes, welke allen een prettigen indruk maakten. Even willen we nog noemen de „Theevisite en „De vreem de Hengelpartjj". Verder was er een kabouter- spel, Een zestal dwergen, enz. Vriendelijk was de solozang van de kleine M. Langeveld „Als ik groot ben" en 't allerliefste „Myn Broertje van Frouwke Rab Na de pauze werd begonnen met een voor dracht „De kleine Muzikant" door een groepje jongens. De jeugdige muzikant was Dik Moer beek. Hierop volgde 't leuk gecostumeerde „Eendenspel". Daarna kregen we twee Tyro- ler liedjes door de oudere meisjes in Tyroler costuum. Volgde een leuke voordracht voor een groepje jongens in Volendamsche kleeder dracht. Daarna volgde het mooiste nummertje van den avond „Lente, Zomer, Helfst en Win ter", waarin alleraardigst werd gezongen, Annie van Djjk kreeg een extra applaus voor de keurige wijze waarop ze met haar glas- zuiver stemmetje haar liedje zong in „Zomei Ook later zong ze lief een duo met de jonge- juffr. Koorn Hierna volgde nog „Het Meikevertje" en een „Slotliedje", waar, op verzoek van Mevr. RoomWilkenshuis, alle aanwezigen mee zongen Aan het slot dankte de Voorz. allen, die aan 't welslagen van dezen avond hun medewer king hadden verleend; Mej. N. Tiessen, die weder op uitnemende wyze al de zangnummers had begeleid, ontving een aardig cadeautje.; Mevr. RoomWilkenshuis ontving van de jeugd bloemen. „Volksonderwijs" kan weder op een goed geslaagden avond terugzien. Jammer, dat de zaal niet geheel gevuld was. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser Bevestiging nieuwe leden. Extra collecte Oosterend. v.m. 10 uur, Ds. Kok. n.m. 7 uur, Ds. Kok, Bediening H. Avondmaal. Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft. Bevestiging nieuwe leden. Extra collecte Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen Bevestiging nieuwe leden. Collecte De Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Salm Bevestiging nieuwe leden. Collecte Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Moen De Koog, 'sav. 7.30 u., Ds. v. 't Hooft. Voorbereiding H. Avondmaal Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Vis. Gereformeerde Kerk Den Burg, (Gebouw Fanfare) v.m. 10 uur, Ds. van der Leer n.m. 3 uur, Cand. Berger Oosterend. v.m. 10 u., Ds. v.d. Leer n.m. 3 uur, Ds. v.d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u., Ds. Kok H. Avondmaal BURGERLIJKE STAND van 26 Febr.2 April 1936. Geboren: Dina, d. v. A. Jonkman en N. Bontes; Petrus Cornelis, z. v. Chr. v. Lind en A. C. Schaap. Ondertrouwd: H. Wilkens en Sj. Fenema Overleden: M. P. Spierings, 41 j.; J. Struif, 82 jaar. POLITIE. Gevonden: een rijwielplaatje, een portemon- naie, een lot Paaschtentoonstelling. Verloren: een rijwielplaatje, een bruin damestaschje, een ceintuur, een rol van een Machine. MARKTOVERZICHT. Daags na den Tentoonstelling is er altyd weinig vet vee aangevoerd, dat was deze keer weer het geval. Mooie aanvoer van kalfkoeien dat was een vlugge handel tot 200.- Het spreekwoord zegt: het weer is de koopman. Geldekoeien duur met een kalmen handel. Paarden, handel goed. Handel in pinken goed. Nuchtere kalveren iets kalmer, minder in prijzen. Overhouders van den dood, matige handel tot 21. Oude slachtschapen 1421 gld. matig. De schapen waren niet zoo gewild als de vorige week. Handel in vette varkens goed tot 17% ets. Biggen zeer matig. Kippen en konynen iets hooger van prijzen. Dezen dag viel hard mee wat aanvoer en bezoek betreft. VLOOTOEFENINGEN BENOORDEN NIEUW-GUINEA. Volgens het N. v. d. D. v. Ned.-Indië zal een eskader van de Nederlandsche vloot in de Indische wateren voor het eerst in de historie een oefening in groot verband gaan maken in het uiterst Oostelijke deel van den archipel. Aan deze oefeningen zullen deelnemen een kruiser, vier jagers, een groep duikbooten en een escadrille Dornier-vliegtuigen. Men zal o.a. aan de Noordkust van Nieuw-Guinea oefenen, en er zullen ook schietoefeningen worden ge houden. H. F. AGTERBOS. t Op 46-jarige leeftijd is te 's-Gravenhage overleden dt, kapitein-luitenant ter zee F. H. Agterbos. Kykswerf. Bij Kon. besluit van 1 April is te rekenen van 1 Januari j.1. af by de Rykswerf bevor derd tot commies in vasten dienst de adjunct commies A. Lindhout. By Kon. besluit van 1 April is met ingang van den 8en Mei aan den officier van den marinestoomvaartdienst der le klasse C. de Groot wegens langdurigen dienst eervol ont slag uit den zeedienst verleend. Bij Kon. besluit van 1 April is, met Jngang van 1 April, aan luit. ter zee le kl. by de Kon. marine-reserve L. A. Mulder, zich noe mende en schrijvende L. A. de Rochefort Mulder, op zyn verzeok, eervol ontslag uit den dienst verleend. By beschikking van den minister van de fensie a.i. zyn de volgende plaatsingen gelast: met 8 April 1936: de off. van den M.S.D. der 2e kl. J. E. R. Ros ter beschikking ge steld; met 14 April 1936: de off. van den M.S.D. der 2e kl. S. Pluim bij den Onderzeedienst te Willemsoord; de off. van den M.S.D. der 2e kl. G. A. W. Grimberg, aan boord Hr. Ms. Gelderland; met 15 April 1936: luit. ter zee der le kl. C. J. Wingender, aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik; luit. ter zee der 2e kl. D. J. van Doorninck Azn., aan boord Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord. met 18 April 1936: de off. van den M.S.^>. der 2e kl. S J. Maats, ter beschikking ge steld; i j met 29 April 1936: de iults. ter zee der 2te kl. A. P. Smit, aan boord Hr. Ms. Wachtschip Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. te Willemsoord; p. G. de Back, aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik, en e. Danckmeyer aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik; met 1 Mei 1936: de luits. ter zee der 2e kl. D. Gestel, by de Marinekazerne te Amster dam; J. van Haga aan boord Hr. Ms. Douwe Aukes; B. C. Fock, aan boord Hr. Ms. Friso; A. F- Wiederhold en M. J. Arnoldus, beiden aan boord Hr. Ms. Wachtsohip te Vlissingen; A- E. J. Modedrman, aan boord Hr. Ms. Hy dra en H. L. Nagtglas, aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord; met 4 Mei 1936: kap.-luit. ter zee A. G. Yromans, geplaatst bij 's Rijkswerf te Wil lemsoord; de luit. ter zee der le kl. H. C. Nieuwenhuisen, beslast met het bevel over Hr. Ms. Friso. Overplaatsingen. Stoker le kl. F. W. Wissel van H. Hendrik tijdelijk gedetacheed aan boord Hr. Ms. v. Speyk. Korporaal-kok J. H. Funcke van Kaz. A'dam n. Wachtsohip Willemsoord, 1 Mei '36. Matroos 2e kl. P. J, K. Hermans van Gel derland 6 Ajpril '36 verwijderd van de oplei ding tot kanonnier. Matroos le kl. H. Heidekamp van H. Hen drie n. Wachtschip Willemsoord, 6 April '36. Matroos 2e kl. B. Poncin van aKz. A'dam (Opl. seiner) naar H. Hendrik, 1 Mei '36. Korp.-stoker A. C. Warnaar van H. Hen drik naar Van Speijk, 16 April '36. Korp.-stoker A. A. Jonkers van Van Speijk naar H. Hendrik, 16 April '36. Schrjjver Z.M. J. W. Vis van Wachtschip Willemsood naar H. Hendrik, 4 April '36. Matroos Z.M. S. Halfweeg van Kaz. Wil lemsoord naar Wachtschip Wilemsoord, 6 April '36. Stoker Z.M. F. A. F. e. de Winter van Wachtschip Vlissingen (Div, mynenv.) ver lenging van verblijf in verk. dienst voor één jaar m.l.v. 1 Mei 1936 op verzoek ingetrok ken. Stoker Z.M. E. R. j. van Dam van Wacht schip Willemsoord, alsvoren 6 maanden. Korp.-torpmkr. G. J. Stam van Schorpioen naar Sohorpioen (Z 8), 6 April '36. Korp.-torpmkr. R. W. Hulpusch van Schor pioen (Z 8) naar Schorpioen. 6 April '36. Is bestemd voor uitz. naar D.-I. op 3 Juni '36 per m.s. Dempo. Serg.-konst. J. Gerritsen, 28 AprU '36 van Willemsoord naar Wachtschip Vlissingen. Serg.-konst. A. Maagdenberg, 12 Mei '36 van Wachtschip Willemsoord naar Gelder land. Maj.-monteur M. de Vries, 26 Mei '36 van Wachtschip Willemsoord naar Geschutmakery. Bootsman H. de Groot, 14 April '36 van Wachtschip Willemsoord naar O.Z.D. Bootsman G. Geerevliet, 28 April '36 van Wachtschip Willemsoord naar O.Z.D. Serg.-hofm. H. W. van Hoek, 28 April '36 van Wachtschip Willemsoord naar De Mok. Maj.-macht. J. Stadtman, 26 Mei '36 van v. Speyk naar O.Z.D. Serg.-hofm. L. Wiedenhoff, 31 Mei '36 van v. Speyk naar D, Kooij. Bootsman B. J. C. Wagemans, 14 April '36 van O.Z.O. naar De Mok. Schipper W. A. G. Jacobs, 17 April '36 van 'V. Speijk naar H. Hendrik. Opp.schipper J. C. Wolf, 17 April '36 van >H. Hendrik naar Kaz. Willemsoord. Serg.-kok P. W. d' Hulst, 20 April '36 van v. Speijk naar Afd. marn. R'dam. Bootsman I. v. Sonsbeek, 29 April '36 van 'H. Hendrik naar Wachtschip Vlissingen. Maj.-konst. G. J. H. Desar, 1 Mei '36 van H. Hendrik naar K. Willemsoord. Serg.-telegr. H. Verhage, 16 April '36 van H. Hendrik naar Walstation Willemsoord. Maj.-macht. J. G. Donker, 16 April '36 van H. Hendrik naar Wachtschip Willemsoord. Serg.-monteur J. W. A. Engelbarts, 16 April '36 van H. Hendrik naar O.Z.D. Serg.-kok B. Berends 16 April '36 van H. Hendrik naar O.Z.D. Serg. der mar. J. Mud, 16 AprU '36 van H. Hendrik r aar Schorpioen. Maj.-konst. H. v. Haaien, 1 Mei '36 van Kaz. Willemsoord naar H. Hendrik. Serg.-telegr. P. Markesteyn, 16 April '36 van Walstation Willemsoord naar H. Hendrik Maj.-mach. J. Bakker, 16 April '36 van O.Z.D. naar H. Hendrik Serg.-kok G. F. Geistdörfer, 16 April '36 van O.Z.D. naar H. Hendrik. Serg. der marn. E. Elsendoorn, 16 April '36 van Schorpioen naar H. Hendrik. Serg.-moteur E. Zevenbergen, 16 April '36 van O.Z.D. naar H. Hendrik. Marn. le kl. M. J. Pabst, aangewezen om 17 April '36 per m.s. Colombia naar W.-Indië te worden uitgezonden. Korp.-vltm. (M) G. C. P. Christ, bestem ming om 3 Juni '36 per m.s. Dempo naar O.-Indië te worden uitgezonden ingetrokken. Korp.-vltm. (M) J. Lakker, bestemd om 3 Juni '36 per m.s. Dempo naar O.-Indië te wor den uitgezonden. Stoker 2e kl. K. J. T. Klaus, bestemming pm in de maand Mei of Juni '36 naar W.-Indië te worden uitgezonden ingetrokken. Stoker 2e kl. J. C. de Keijzer, bestemd om in de maand Mei of Juni '36 van naar W.- Indië te worden uitgezonden. Bevordering. Matroos 2e kl. J. Braan 1 Jan. 1936 tot ma troos le kl. Stoker 2e kl. F. W. Poelakker 1 April 1936 tot stoker le kl. Met ontslag uit den zeedienst. Serg.-konstabel C. v. d. Geest, 18 Mei 1936. Kwartiermeester H. A. v. Amersfoort, 22 Mei 1936. Tamb. 2e kl. D. A. v. Klaveren, 1 April '36. Marn. le kl. W. van Donkelaar 1 April '36. Stoker 3e kl. J. Kuilman, 28 Maart '36. Marn. 3e kl. T. J. de Waai, 2 April 1936. oost-indie. Overgeplaatst van Hr. Ms. Sumatra naar de Marinekazerne Oedjoeng, de off. van den M.S.D. der 2e kl. A. Broere; van den dienst der conservatie naar Hr. Ms. Sumatra, de off. van den M.S.D. der 3e kl. W. J. Jongh. Aanwijzing thuisvaren. Stoker-olieman H. Groen, 11 Maart '36 per m.s. Baloeran van Tg. Priok. Kwartiermr. J. H. v. d. Kamp, mariniers le kl. C. F. de Ruyter, H. Rietdijk, H. H. Nigchelbrink, 25 Maart '36 per m.s. Chr. Huygens van Tg. Priok. Aanwijzing thuisvaren ingetrokken van: Matroos le kl. A. Jeninga, 25 Maart '36 per m.s. Chr. Huijgens van Tr. Priok. naar maat zijn goed passend voor ieder figuur, 1ste klas 'kleedermakerswerk en kosten slechtsf 35 :i m DAMES - KLEEDF.RNAKER, Porde klasse De prestatie van Helder tegen Zaandijk ligt nog vcrsch in het geheugen, zoo versch, dat men met een gerechtvaardigd optimisme morgen de withemden naar de Volewijckers ziet trekken. We hebben destijds reeds be weerd, dat Helder haar sportieven plicht kent en het komt ons zoo voor, dat er morgen een extra prikkel is om alles in het werk te stel- len van de groen-witten te winnen. Immers in een afzonderlijk berichtje elders in deze rubriek kan men lezen, dat op den 2en Paaschdag HelderHRC gespeeld zal wor den. Alleen in het geval, dat de withemden morgen winnen, kan 2en Paaschdag het kam pioenschap op het Helder-terrein vallen. De derby zou dan van extra groote beteekenis zijn en vandaar dat én de spelers én... de pen ningmeester er op vlassen, dat de groen-wit ten geklopt zullen worden. Bezien wc de zaak echter nuchter dan moeten we erkennen, dat de mogelijkheid op een Helder-overwinning niet zoo erg groot is. Denk eens aan de kam pioenskans der groen-witten en aan hun laatste resultaten. Daar zyn er vele fraaie onder, al vormt het gelijke spel tegen de Alk- maarsch Boys een vingerwijzing, dat dit mooie team nog altijd kwetsbaar is. Wij gelooven, dat- het meest gedacht moet worden aan een gelijk spel of aan een eer volle nederlaag voor Helder. H.R.c. en Suc ces zijn vry, doch belde zullen met spanning uitzien naar de wedstrijdresultaten in deze klasse. Voor Succes zijn belangrijk: K.V.V.—Pur- mersteyn en BeverwijkAlkmaarsche Boys. HoltandiaZaandij. is zonder eenige be teekenis. Om het Kampioenschap van de Vierde kl. A. Texel en Alkmaar staan aan den voor avond van een belangrijken dag in hun voet bal-bestaan! Morgen komen zij, vergezeld van honderden supporters, naar Den Helder, om op het Helder-terrein, onder leiding van den heer Kl. Buntsma (dezelfde, die in Alk maar floot) uit te maken, wie zich kampioen van de Vierde klasse A. mag noemen. Onnoo- dig te zaggen, welk een beteekenis de clubs en hu:, supporters aan dit bezoek hechten. Van wie zal echter het vreugdegeschal door onze straten klinken? Van de Texelaars, dien we het zoo recht gaarne gunnen, of van hun sympathieke groen-witte tegenstanders? Het Is op geen stukken na te zeggen. Texel zal een andere tactiek moeten volgen dan zij in Alkmaar gedaan heeft, want anders gaat onze verwachtnig naar eenzelfde resultaat als destijds bereikt werd, uit. In het kamp der groen-zwarten zal men zich in dit belangrijke opzicht wel diep te rade zijn gegaan, zoodat we er maar het zwijgen toe zullen, doen. Al leen zijn we razend nieuwsgierig of de ploeg inderdaad de juiste methode gevonden heeft. Van de Alkmaarders herinneren we ons, dat zij zich slecht van hun last-van-zenuwen her stelden, hebben de eilanders wel gedacht aan een massale overrompeling direct ha het be gin van den wedstrijd? We zouden, zoo zien we, toch aan het adviseeren slaan en willen de groen-zwarten hun eigen boontjes laten doppen. O.L zal tenslotte na zeer spannenden maar niet fraaien wedstrijd het resultaatniet ver van een gelijk spel afliggen. Immers veel krachtsverschil bestaat er niet, al vonden we in Alkmaar de kaasstedelingen een iets beter ploegverband vormen. Onze hoop is natuur lijk op Ran c.s. gevestigd, die toch waarlyk reeds lang genoeg in de vierde klasse ver toefd hebben en nu maar eens door moeten byten om een serieuze klop op de deur van de derde klasse te kunnen doen. Het beste dus voor de eilanders, dien we voor dezen belang rijken kamp vooral moed en tactisch inzicht toewenschen. (Van Texel-zijde vernemen we, dat gevraagd was om den beslissingswed strijd op het Helder- of H.R.C.-terrein te doen spejen. Van het Bondsbestuur kwam toen het antwoord, dat de wedstrijd op het B.K.C.- of Alcmaria-terrein gespeeld kon worden, waartegen door Texel bezwaar ge maakt werd. Zij gaf toen den wensch te ken nen op het H.R.C.-terrein te willen spelen. Zooals men weet heeft de K.N.V.B. echter be paald, dat de wedstrijd op het Helder-terrein gespeeld moet worden). Neutrale grensrechters zijn de heeren D. de Graaf en F. v. d. Kooy. lies. Se klasse a Zooals men weet moet Helder 2 nog 2 wed strijden spelen en het pleit weer niet voor de samenstelling van het programma, dat het de beide tegen Z.F.C. 3 zijn. Morgen Is de uit-wedstrijd aan de beurt, ongetwijfeld een zeer lastige opgave. Voor zoover wij weten hebben de witjakken nog nooit in Zaandam van deze ploeg kunnen winnen. Morgen is dat echter beslist noodig, want anders is de kans op promoite-wedstryden-spelen om zeep. Nu is de samenstelling van het team tegenwoor dig zoo, dat het met recht alle vertrouwen geniet en o.i. mag dan ook een kleine over winning tegemoet gezien worden. Waarmede natuurlyk de Helder-papieren weer wat beter komen te staan. Alcmaria 3 zal trachten Kennemers 2 een puntje af te snoepen. Hollandla 2KW 2. Het programma voor morgen luidt! Eerste klasse D W.Waard—Helder 3, 2 uur. PettenHeld. Boys, 2 uur. Succes 2Watervogels, 2 uur. Tweede klasse F. Succes 3Watervogels 2, 12 uur BKC 3—BKC 2, 2 uur. In deze 2 wedstrijden valt de beslissing inzake het kampioenschap van deze afdeeling. Wa- tervogels heeft 2 punten voorsprong op BKC 2 en 3 en is dus oy een geiyk spel kam pioen. Het mag derhalve geen verwondering baren, dat de Watervogels favoriet zijn. Vierde klasse H. Watervogels 3—Texel 3, 2 uur. Vierde klasse J. Dirkshorn 1Wieringerwaard 2, 2 uur. BKC 4Call.oog 2, 12 uur. HELDER-NIEUWS. DE VOLEWYCKERS I—HELDER I. Morgen zal het eerste elftal de reis onder nemen naar Amsterdam om aldaar op het Mosveld de Volëwyckers te bekampen. Of het ook ditmaal Helder zal gelukken een der e™ stigste candidaten voor het kampioenacW dwars te zetten hangt geheel van de speie? af. Kiesewetter en zyn mannen hebben echte de beste voornemens en indien het hun m gelukken hetzelfde spel te bereiken als teeen Zaandijk, dan zal de kans om met één 0f meer punten naar Den Helder terug te kee ren, niet tot het onmogelijke behooren. Onz» beste wenschen vergezellen het elftal, dat met uitzondering van Bodenstaff waarvoor Spigt is opgesteld uitkomt als teeen Zaandijk. Het vertrek is bepaald per trein om half tien. zfc 3—helder 8. Evenals het eerste gaat het tweede elftal een zwaren wedstrijd tegemoet en zal in Zaan dam den strijd moeten aanbinden tegen het sterke ZFC 3. Daar beide elftallen nog een zeer goede kans op den eeretltel hebben, zal het aan spanning niet ontbreken, temeer daar de verliezer zioh vrijwel als uitgeschakeld kan beschouwen. Met dit doel voor oogen zullen Ab Veen en zijn mannen die vergezeld gaan van hun oefenmeester alles op alles moeten zetten om hun mooie kans te behou den. De spelers zelf zijn hier echter ten volle van doordrongen en wanneer gespeeld wordt als in de laatste wedstrijden en Henk de Boer op de midvoorplaats wederom zijn produoti- viteit aan den dag zal leggen, dan zal het resultaat zeker bevredigend zyn. beslissingswedstrijd alkmaar—texel. Zondagmiddag half drie zal aan de Sport» laan op het „Helder-terrein" uitgemaakt wor den wie zich kampioen van de 4e klasse A mag noemen. Voor den neutralen toeschou wer zal deze stryd zeker het aankyken ten volle waard zyn. De belangstelling uit Alk maar en Texel biykt volgens mededeellng van beider vereenigingen zeer groot te zyn, zoo wel Texel als Alkmaar zullen met eenige honderdtallen op het Hf lder-terreln aanwezig zyn. Van Texel zal een extra boot voor deze gelegenheid varen, terwyi van Alkmaar zelfs groote fietstochten naar Den Helder worden georganiseerd en eveneens een groot aantal toeschouwers met bussen de reis naar Den Helder zal ondernemen. Het Helder-bestuur heeft al het mogeUjke in het werk gesteld om de accomodatie zoo voordeelig mogeUjk te maken. De pryzen voor bovengenoemde wed- stryd zijn dezelfde als by de competitiewed- stryden. Radio-van Baaren is op het terrein present en zal de ruststand VolewyckersHelder omroepen. helder—hrc. In „De Sportkroniek" lezen we, dat voor Maandag, 13 April (2en Paaschdag) is vast gesteld H.R.C.—HELDER. Bedoeld zal wel worden: HELDERHRC. Voor dien dag staat ook vastgesteld: Succes Volewyckers. texel-nieuws. De extra-boot, die morgen de voetballers en supporters voor den beslissingswedstrijd naar Den Helder zal vervoeren vertrekt om half één van Oudeschild. De retourprijs ls ge ring, zoodat ongetwijfeld, vooral by gunstig weder, honderden den tocht zullen mee maken. Om half zes zal men weer naar Texel kun nen reizen. Het Texelsche elftal komt in de volgende samenstelling uit: Dukers. Jó Ran H. Negens De Graaf J. Gieles A. Huizinga M. Vlaming, Th. Lap, G. Witvliet, H. Ran, p. Neyens. Het elftal van Alkmaar is: Dulveman W. Dingerdis n. J. Ooms B. Huiberts P. Zwaan W. Corbl Schoonhoven J. Kuis P. Kranenburg H. v. Os J. v. Hof kampioenschap van nederland. NACBe Quick. AFDEELING X. 1 le klasse: Sparta—ADO, VSVRCH, HBS—Ajax. I 8e klasse At EDOKinheim, DOSBloemendaal, Zee* burgiaAFC, Alcmaria VictrixUW. 2e klasse B. ZW—OVVO, OSV—Velox, West-Frisia— Hercules. AFDEELING IL le klassei HFCVUC (terrein RCH), DHCFeyen* oord. AFDEELING Hl. le klasse: HeraclesGo Ahead, Ensch. Boy3—En schede, AGOW—Tubantia, SCH—Wagft- ningen. AFDEELING V. le klasset V eendamVelocitas, Sneek—Hoogezand» AchlileaLeeuwarden. Promotie-degradatie. HeerenveenBRO, Zwemmen -r kiefer zwemt twee wereld records. De fameuze zwemmer Adolf Kiefer vef" beterde gisteren twee wereldrecords. Hij zvVOf^ de 150 yards rugslag in 1.32.7 min. en de 109 yards rugslag in 57.9 sec. ^ielïennen het einde van de zes-daagsche. De eindstand luidt: Aan den kop: 1. Slaats—Chariier 229 Pnt> Op één ronde: 2. PynenburgPiet Kempen 510 pnt.; 3. Billiet—-Deneef 273 P"1" 4. SehönHürtgen en IgnatDiot beide 2 pnt.; 6. WalsJan van Kempen 206 pnt" ZimsKüster 151 pnt. Op twee ronden: 8. AortaBuysse In totaal zyn afgelegd 3060 K.M, 247 PIlU

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 10