NIEUWS VOOR Raadsels DE GEBROEDERS „GOOCHEM BIJ DE ESKIMO'S. (Een gezellige knipplaat). T JUTTERTJE ZATERDAG 16 MEI 1936 Cirkels optellen. PAG. 7 n. Tt ,XNENLAND. De Wiener Siingerknaben. Dinsdagavond hebben zij, die in Casino waren, kunnen genieten van de mooie zang van de Wiener Sangerknaben (de Weensohe jongens, die voor de zang wor den opgeleid). Er waren 19 jongens van 9 tot hoog stens 13 of 14 jaar, die hier eens lieten horen, hoe ze zingen konden. En 't was prachtig! En nu zullen jullie wel vragen, waarom moeten zulke jonge kinderen al de wereld intrekken, om met hun zang geld te ver dienen WelJSdat zit zoo. Oorspronkelijk werden alle jongens in Oostenrijk, die best kunnen zingen, op een groot kasteel samengebracht, waar zij ver der in de zang opgeleid werden. Ze waren daar als het ware op een kostschool. Het rgk betaalde hiervoor een grote som geld. Doch in de laatste jaren kon het rijk geen ondersteuning meer geven en om nu toch de gelden, die nodig zijn voor die instel ling b^j elkaar te krijgen, geven de Wie ner SSngerknaben in verschillende grote plaatsen (waaronder ook Den Helder werd gerekend) een uitvoering. Een munggenplaag op de Afsluitdijk. Vooral nu het wat warmer begint te wórden, zijn er op de Afsluitdijk zoveel muggen, dat men zeker van een muggen plaag mag spreken. In dichte wolken han gen deze lieflijke diertjes boven de dijk en vopral de auto's hebben hiervan veel last, omdat de radiateur-openingen verstopt raken. Wat een radiateur is en waarom bjj een verstopping van de openingen een auio niet meer kan rijden, kan ik jullie hier niet in een paar woorden uitleggen. Om dat te begrijpen moeten jullie maar wach ten tot jullie zelf auto rijdt. Klim niet op auto's. We hebben jullie er al eens meer op ge wezen, toch vooral niet op auto's te klim men. En we doen het nu nog eens weer. De vorige weea is er in Amsterdam weer een Jongen overreden, die achter op een auto was geklommen. In een bocht viel de jongen van de auto af en werd door een andere auto, die uit tegenovergestelde richting kwam, overreden. Hij was op slag dood. Dus weest voorzichtig en luis tert naar deze wijze raad! Een kaarsenfabriek te Gouda verbrand. Dat er in Gouda kaarsenfabrieken zijn, hebben jullie zeker al wel in jullie aard rijkskundeles geleerd. Deze week nu is zo'n fabriek bijna ge heel door brand vernield. Meer dan 250 werklieden zjjn hierdoor werkloos gewor den. BUITENLAND. De Koning van Italië, Keizer van Ethiopië. Zoals jullie weten is de vorige week Addis Abeba door de Italianen ingenomen en ook het verzet op het Zuidelijk front heeft niets meer te betekenen, zodat we nu wel mogen zeggen, dat geheel Abes- sinië door de Italianen onderworpen is. Zaterdagavond heeft de Koning van Italië tevens den titel aangenomen van Keizer van Ethiopië (d.w.z. Abessinië), terwijl Badoglio, de aanvoerder der Ita liaanse troepen, tot gouverneur-generaal van Abessinië is benoemd met den titel van onderkoning. De „Hindenburg" vliegt in 62 uur naar New York. Het Duitsche luchtschip „Hindenburg" is de vorige week in 62 uren van Fried- riehshafen (Duitsland, aan het Bodenmeer) naar New York gevlogen. Dit is de korste tijd, waarin een lucht schip die weg heeft afgelegd. Zien jullie al die cirkels? Je zult zeg gen, wat moeten wij daar nou mee doen! Trachten jullie maar eens te tellen hoeveel er zijn. I II,. u L Avro begint met een a en eindigt begint met een e. H. Potlood. HL Vingers. Goede oplossingen ontvangen van: Zilverschoon, Frans B., Loesje F., Bep- pie V., Teetje B., Teetje G., Jeanne G, Jan K., Madeliefje, Tineke W., Rietje W-, Rika v. O., Johanna K., Froukje Z., Rie de K., Toon T., Joop van B., Sientje H., Jan K. NIEUWE RAADSELS. L 'k Ben niet in blauw, Maar wel in rood; Niet in levend, niet in dood, En toch in rouw. Ik ben van steen en toch kan mijn hart u doen wenen. Mijn kop en mijn staart zijn volkomen gelijk. Snijdt gerust de grootste helft van mij af, „ik" bUjf toch ongeschon den over. IH. In welke tuin wordt niet gezaaid? 'P de verschillende stukjes preclc-s Ss de ramen uit en probeer er een lang- -!Pig vierkant van te leggen. Als jullie S^dkt is, zul je zien, dat je een land- - aP in Groenland hebt gelegd, met een sneeuwhut „Iglu" genaamd op de voor grond. Een paar zeehonden schijnen zo juist buit gemaakt te zijn, terwijl een andere Eskimo van plan is met zijn slede, waar voor een span honden gespannen zijn, die goed tegen de koude kunnen, op weg te gaan, zeker om walvis te gaan vangen. De traan van de walvis is de grootste lekkernij voor de Eskimo's. Een raar land anders, waar in het hooge Noorden is het drie maanden achter elkaar donker, drie maanden schemer, drie maan den licht en dan weer drie maanden schemer. Dan hebben wij het hier toch veel beter, vinden jullie niet? Pit keek Pat eens aan. Werkelijk, Pat zag er emaal niet vermoeid uit. Hij ging even uitrusten en ^'■rirwjji liet Pat verder. Eensklaps hoorde deze Pit ard laehen, terwijl hij verder uitriep. „Geen wonder, j°Uw baal niet zwaar is. Jij hebt met de zak in de ™nt van het hek gezeten, en alle meel loopt er thans 1 Daar zal je Pummels over horen." 107. „Ik red me er wel uit", pochte Pat. „00", zei boer Pummels," zijn jullie er al. Knap gedaan hoor." „Hè, wat is dèt. Jouw baal is veel lichter dan die van Pit, hoe komt dat?" „Weet u dat zeker, baas," vic-g Pat onnozel. 108 „Ik heb er niets van gevoeld," begon Pat. „Dat kan ook niet, kwajongen," zéi boer Pummels, die voelde dat Pat hem voor den gek wou houden. „O, ik zie het al, er zit in jouw baal een gat." „Dan heeft de mole naar mij zeker een versleten zak meegegeven," ant woordde Pat" „Dat kan best," antwoordde de boer. -DS zal m er eens over spreken."

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 1