Koor MJlmi Slagerijen Bernard Koomen Japonnen en Mantels Prijsnotering van prima T kwaliteit 40 Kanaalweg 195/7 Spoorstraat 15, Marineberichten. Slaapkamer Slijters hooge korting Te huur Keizerstraat 93, Den Helder - Tel. 592 Koningstraat 57, Den Helder - Tel. 697 PAKHUIS te huur. HEERENKAPPER. een KAMPEERTENT. Puik lijnt AARDAPPELEN, HELDERSCHE COURANT VAN WOENSDAG 20 MEI 1936 7 Het Nederlandsche smaldeel te Stockholm. Marktberichten Ingezonden Verkiezingskout. Verkiezing van een lid van den Gemeenteraad, Emmertjes Schepjes Zeilbootjes Ligstoelen Parasols Zonnebrillen Zonnekleppen Racketten Strandballen Haarnetjes Vliegers Zandvoimen Zwemboeien Zonnebruin ctême Ansichten strand Strandvlaggen Strandstokken Vlindernetjes Ziet onze alages Groote collectie Strandartikelen Groote collectie Souvenirs het WOONHUIS van Den HelderenHuisduinen (60 j 30 hoek Spuistraat Stofvrij SCHOORSTEENVEGEN GROOT, Zuidstraat 20 gelegen, apart theehuisje enz. In voorraad lO CENT BAND REPARATIE Fa. E. N. Heijligenberg Nette Loopjongen gevraagd. WINKELINVENTARIS, Heden ontvangen 2e zending Buitengewoon lage prijzen Ziet de étalages MAGAZIJN CAFÉ-BILLARD GROENTEN en FRUIT, bij P. KALIS gehaald zijn NOOIT te duur betaald P. KALIS BRIEVEN OP ADVERTENTIËN gezeten te hebben en dat ïn vrouw naar hem verlangt. Mr. Prin» vraagt aan Dr. ten Raa, of de voorL hechtenis niet voldoende paedagogisch gewerkt heeft, hetgeen Dr. ten Raa betwyfelt. De benadeelde getuigen verklaarden, dat verd-het geld geleend had onder voorwendsel van verd., dat hij 18.000 zou erven. De officier noemde verd. een fantaseerenden bedrieger, die zyn vrouw en anderen heeft be drogen, door zich voor rijker uit te geven dan hij is. Zoo'n bedrieger moet uit de maatschappy en spr. denkt dan ook niet aan 'n voorw. ver- oordeeling. Hy eischt 1 jaar gev. Mr. Prins kent aan het voorarrest wel pae- dagogische waarde toe en uit zjjn bevreem ding er over, dat de medicus get desk. een gecombineerde straf adviseert. PL adviseert een voorw. straf, welke ook het huwelijk van verd. ten goede komt. Ken onvoorw. gevan genisstraf is z.1. ook niet noodig. Uitspraak 26 Mei. 'n Verkeerd Deurwaardersadvies. Nadat in een zitting met gesloten deuren tegen den 47-Jarigen Dirk de J. uit Hoogkar- spsl, wegens openbare schennis der eerbaar heid, 10 maanden voorw. gev. was geëischt, stond terecht de koopman Wilh. V., uit Den Helder, wegens het onttrekken van baten aan een faillissement. De man had een bescheiden klompenhandeltje en moest door het faillisse ment van zijn directen leverancier f 300 be talen aan den fabrikant in België, welk be drag hij niet op tafel kon brengen. Van den deurwaarder uit Den Helder, die in zijn functie bij verd. kwam, kreeg hy het advies zich maar failliet te laten verklaren. Een advies, dat ge- geheel overbodig en misplaatst was, want verd. had nog een Piëtas-polis loopen, met een afkoopwaarde van 821, waarmee hij zijn schuld dus kon betalen. Maar de man was nu eenmaal niet zoo erg snugger en vroeg zijn faillissement aan, waarna hy den curator van genoemde polls niets vertelde, terwijl hy ook diverse gouden voorwerpen had achtergehou den. Wel had hy een Mis-polis afgegeven, welke echter voor de crediteuren geen waarde had. Get. A. Br. verklaarde, dat verd. hem, reeds voor zijn faillissement een gouden horloge als waarborg van een schuld had overhandigd, het geen get had verkocht Ook mr. Mulder ver klaarde, dat verd. niet failliet verklaard had behoeven te worden en te ondoordacht op het advies van den deurwaarder was ingegaan. Hoewel wy het verband met deze zaak er niet van konden vatten, werden verd.'s trouw plannen by deze zaak betrokken; waarschijn- Iyk had verd. de polis willen bewaren voor zijn trouwery; er waren momenteel twee gezusters, weezen uit Nymegen, by hem in de kost, waar uit hy een keuze zou doen voor de huwelijks reis. Verd. beweerde, dat hy van Maatschappelijk Hulpbetoon den raad had gekregen te trouwen, dan zou hy wellicht in aanraking komen voor leverantie van klompen aan die instelling. De rechtbank maakte zich nogal vroolyk over verd.'s huwelijksplannen, terwyl verd., zonder eenig protest de golf van hilariteit over zich heen liet gaan. De Officier achtte een zekere mate van kwade trouw aanwezig; het ten laste gelegde was wettig ea overtuigend bewezen. Verd.'s trouwplannen noemde de Officier een speculatie Op de groote ruif van den steun en trouwen in deze omstandigheden noemt spr. een misdaad; men trouwt maar aldus de Officier die daar een stokje voor wilde steken, door verd. een paar maanden gevangenisstraf te geven; dan zouden de trouwlustige juffrouwen uit Nij megen er wel einders over gaan denken. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Steenbergen uit Den Helder, betoogde, dat verd. in zyn onnoozelheid zonder naden ken was ingegaan op het verkeerde advies van den deurwaarder en voor zijn daad niet vol komen toerekeningsvatbaar is. Aan zyn huwe lijksplannen heeft verd. geen schuld; de gees telijkheid achtte het gewenacht, dat verd. zou trouwen. Verd. is epilecticus en iydt daardoor aan verlaging van zyn bewustzynsgraad; hy hoort in een gesticht. Pi. vraagt een voorw. straf en een psychia trisch onderzoek. DB „DE RUVTJEB". De „De Ruyter" is Maandagavond te 21 u. 80 van Hoek van Holland vertrokken en was gisterenochtend 6 uur dwars van South-Good- Win. Luit ter zee le kl. P. C. Wouters, com mandant van Hr. Ms. torpedoboot Z 8, is overgeplaatst by de Marinekazerne te Wil lemsoord. Een prachtige ontvangst door de Zweedsch-Nederlandsche verccniging. De correspondent van de N.R.Crt. te Stock holm meldt: Als het waar is wat men zegt, dat de oude Hertog Hendrik, waar hy zyn ankers ook laat Vallen, altoos slecht weer en by voorkeur Nederlandschen regen met zich mee brengt, dan heeft Stockholm deze naargeestige traditie gebroken. Want wei druilde grijs de regen neer toen Vry dagochtend de Hertog Hendrik, ge volgd door de Z S en de onderzeeërs O 9, O 10 en O 11, langzaam naar Strömmen, de breede hatuurlyke haven voor de hoofdstad, opge- stoomd kwam, zoodat je van de kade af de schepen feitelijk eerst gewaar werd op het oogenblik, dat by het vlootstation Skeppshol- hien het eerste saluutschot dreunde, maar toen de Hertog Hendrik zyn ankerkettingen liet hfratelen en de andere booten onder levendige belangstelling van forensen en haar werk ver makende kantoormeisjes aan de kade by Slussen meerden, klaarde de lucht ai een beetje °P en toen in den middag de gezant, baron Yan Nageli, het in den voormiddag door kapitein Whkerün op het gezantschap afge legde bezoek kwam beantwoorden, straalde de Zon van een diep blauwen hemel. Sedertdien is er letterlyk geen wolkje meer aan de lucht geweest en de ongeveer 350 opvarenden van bet smaldeel hebben de Zweedsche hoofdstad kunnen verkennen by het beste weer dat zich denken laat, de stad, die juist nu met bloemen en bottende struiken in de parken en het teere groen van de ontluikende berken tegen de fietsen langs de oeyers zich schooner voordoet Aan ooit. Wet medewerking van verschillende kanten heeft de Zweedsch-Nederlandsche rereeoiging alhier zich waarlyk uitgesloofd om tegenover de gasten de faam van de Zweedsche gastvrij heid op te houden en hun te doen blyken hoe zeer men hier een dergelijk bezoek op prijd stelt In verschillende groepen zyn officieren, onderofficieren en manschappen in het buiten- restaurant Stallm&stareg&rden, in het hoofd restaurant van het openluchtmuseum Skansen of in dat van Tivoll de gasten der vereeniging geweest, er is met een deel hunner een rond rit door stad en naaste omstreken gemaakt en Zondagavond heeft de vereeniging officieren en adelborsten en een aantai Zweedsche ge- noodigden een banket in Grand Hotel aan geboden. Van de ruim honderd aanzittenden noemen wy slechts H.M. gezant en baronesse van Nageli, den legatiesecretaris mr. J. Visser, den consul-generaal Chr. Uggla, den vice-consul Hj. Uggla, den commandant van het smaldeel kapitein ter zee A, C. Whkerlin, den comman dant van het vlootstation admiraal Ch. de Camps, vice-admiraal Lindstrom, kapitein ter zee H. Simonsson, den Zweedschen adjudant van kapitein WhkerUn, luitenant S. Broms en de havenmeesters Dyrssen en Holmer. Er heerschte al direct een zeer genoegelyke stem ming en die werd er naarmate de avond vorderde zoo mogelijk nog beter op, wat er voor een deel aan te danken was, dat men zich niet op zyn Zweedsch aan lange rede voeringen bezondigde. De gezant sprak als eere voorzitter der vereeniging en als tafelpresident eeD welkomstwoord, waarin hy zeide verheugd te zijn over deze uitstekende gelegenheid tot onderlinge kennismaking en uiting gaf aan de hoop, dat het niet nogmaals elf jaren zou duren, voor opnieuw vaartuigen van de Neder landsche marine de Zweedsche hoofdstad zou den bezoeken. Met den wensch voor een ge- noegelyken avond, bracht Z.Exc. een dronk uit op de gasten, de Zweedsche zoowel als de Nederlandsche. Wat later verzocht de gezant, de glazen te heffen op het welzyn van koning Gustav V, waarna admiraal de Champs een dronk uitbracht op koningin Wilhelmina en staande het Wilhelmus gezongen werd. Kapi tein ter zee Wakerlin verzekerde, dat hij eigenlijk wel een nuttig instrument van boord, den scheepsroeper, mee had willen nemen, om allen ervan te doordringen, hoe hartelyk men de ontvangst te Stockholm vond en hoe dank baar men daarvoor was. De Hertog Hendrik heeft vele zeeën bevaren, maar in alle jaren dat kapitein Wakerlin er aan boord was ge weest, was men werkelijk nimmer op zoo grootsche wyze ontvangen als hier in Stock holm het geval was en op nadrukkelijk ver zoek van den schipper moest spreker ook namens de manschappen hartelijk bedanken voor alles wat de vereeniging gedaan had. In een geestig speechje bracht de heer Meyes hulde aan de dames en aan de Zweedsche en Nederlandsche marine en namens de gasten bedankte admiraal de Champs voor de schitte rende organisatie van dezen maaltyd en sprak hy de hoop uit, dat de vereeniging mag biyven werken, om de vriendschap en de goede ver standhouding tusschen de beide landen te be vorderen. Er is na den eten gedanst, lang gedanst en men heeft nog lang na zitten praten als men niet danste, zoodat de hemel in 't Noord- Oosten ai weer licht was toen men naar boord of naar huis terugkeerde. Commandant Wakerlin by den Zweedschen Koning. Het A.N.P. meldt uit Stockholm: De Koning heeft Dinsdag den Nederland- schen gezant ontvangen, die den commandant van het Nederlandsche eskader, kapitein-ter zee Wakerlin, aan hem voorstelde. ZOMER VERLOF. De Schout-by-nacht, Commandant der Ma rine te Willemsoord, bepaalt: le. dat gedurende het tydvak van 25 Juli tot en met 25 Augustus 1936 een zomerverlof van 14 dagen zal worden verleend als volgt: A. Te Willemsoord. Hr. Ms. van Speijk in één party van 28 Juli tot en met 10 Augustus. Het Vliegkamp De Kooy in één party van 28 Juli tot en met 10 Augustus. Hr. Ms. Schorpioen, Torpedo-Atelier Wil lemsoord, het Vliegkamp De Mok in één party van 12 tot en met 25 Augustus. Hr. Ms. Gelderland in één party van 25 Juli n.w.z.h. tot en met 8 Augustus c.q. 0 Aug. laatste trein. Kazerne voor den Onderzeedienst in twee partyen, van 28 Juli tot en met 10 Augustus en van 12 tot en met 25 Augusus. (Divisie Onderzeebooten van 12 tot en met 25 Augus tus). Hr. Ms. Z 7 en Z 8 in één party van 12 tot en met 25 Augustus. Hr. Ms. Hertog Hendrik in één partij van 8 Aug. n.w.z.h. tot 22 Aug. c.q. 23 Aug. laat ste trein. Hr. Ms. Nautilus. Het verlof zal nader worden bepaald. Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. Te regelen door den Commandant, waarbij het verlof over meerdere perioden kan worden verdeeld, met dien verstande dat het verlof reeds vóör 28 Juli kan aanvangen. Aan de bemanning van Hr. Ms. Z 5 moet van 28 Juli tot en met 10 Augustus yerlof worden verleend. Marine-Kazerne Willemsoord, het verlof zoodanig door den commandant te regelen, dat dit vóór den 17en Augustus is genoten. Marine-shospitaal, het verlof der schepe lingen te regelen door den Chef van die in richting, zooveel mogeiyk rekening houdende met bovengenoemde tydvakken. Officieren van gezondheid, te regelen door den Chef van den Geneeskundigen Dienst der Zeemacht, zooveel mogelyk rekening houden de met bovengenoemde tydvakken. B. Te Amsttrdam. Het verlof te regelen door den Ondercom mandant der Marine te Amsterdam, waarby rekening behoort te worden gehouden met het tydvak van 28 Juli tot en met 25 Augustus. C. Te Vlissingen. Het verlof te regelen door den Ondercom- dant der Marine te Vlissingen, waarby zoo veel mogelyk rekening behoort te worden ge houden met het tydvak van 28 Juli tot en met 25 Augustus. D. Te Rotterdam. Het verlof te regelen door den Ondercom- mandant van de Afdeeling Mariniers te Rot terdam. waarbij zooveel mogelyk rekening behoort te worden gehouden met het tijdvak van 28 Juli tot en met 25 Augustus. E. Te Hellevoetsluis. Het verlof te regelen door den Luitenant ter zee der le kl. J. J. M. Storkenburg, waarbij zooveel mogelyk rekening behoort te worden gehouden met het tydvak van 28 Juli tot en met 25 Augustus. 2e. dat omtrent het verleenen van zomer- tropenverlof aan schepelingen, die gedurende het zomerverlof naar de tropen zullen worden uitgezonden, nader bericht zal volgen; 3e. dat ook aan de zeemiliciens in eerste oefening een zomerverlof van 14 dagen be hoort te worden verleend; 4e. dat aan het personeel, dat in het tydvak van 28 Juli tot en met 25 Augustus van ver lof wegens verblijf in de tropen terugkeert, zomerlof kan worden verleend: a. indien zy geplaatst zyn aan boord van een schip of by een inrichting, waarvan de bemanning in meerdere partyen zomerverlof wordt verleend, voor zoover de belangen van den dienst zich daartegen niet verzetten,' uiterlyk tot en met 25 Augustus; 5e. dat aan de militaire werklieden een zomerverlof wordt verleend als voor het; overige personeel der Zeemacht is bepaald; 6e. dat ter beoordeeling van den Com mandeerenden Officier aan degenen, die geen dienst hebben en de belangen van den dienst zich overigens daartegen niet verzet ten, kan worden vergund reeds den dag voor afgaande aan dien waarop het verlof ingaat,, met verlof te vertrekken, met dien verstande, dat in dat geval het verlof eerst mag aan vangen des mm. na vastwerken; dat aan hen, die zich buiten de gemeente begeven, aldan kan worden toegestaan met den trein van (zal nadei worden bekend gesteld) uit Den Helder te vertrekken, terwyi aan degenen, die met dien trein denzelfden dag hunne bestemming niet meer kunnen be reiken, kan worden vergund met den trein van (zal nader worden bekend gesteld); te vertrekken. BROEK OP LANGEND IJK, 19 Mei 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 360 Kg. Tomaten: A 34,80, B 33.90. C 28.20, CC 15 per 100 Kg. en 4100 bos Rabarber 1.702.40 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 19 Mei 1936. 1 Noordermarktbond. 1500 Kg. Uien, w.o.: uien 2.302.60, grove uien 2.60, drielingen 0.60 N.V. Alkmaarsche exportveiling. ALKMAAR. 18 Mei 1936. Op de heden ge houden veiling werd betaald voor: Aardappe len per 100 Kg. (nieuwe 1215; Andijvie per 100 stuks 1.50—4; Asperges per 100 bos 822; Bloemkool le 8. 916.50; 2e s. 58; Kropsla 0.503.50 en Komkom mers 612.50 per 100 stuks; Prei 1.50— 2.20, Peterselie f 3.605.80, Rabarber 1.50 5.50, Raapstelen 0.501.10, Radijs 1.50— 2.60, Selderie 1.503.60 en Wortelen 4.50— 8 per 100 bos; Postelein per bakje 1956 cent Spinazie per bak 1650 cent; Tomaten ppr 100 pond f 17—2L Amsterdamsche aardappelprijzen. AMSTERDAM, 19 Mei 1936. Op de hedén gehouden aardappelenmarkt waren de pryzen onveranderd. Aanvoer 305.500 Kg. I PURMEREND, 19 Mei 1936. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gemeentel. Kaas beurs. Verhandeld 16 par tijen, wegende 48000 Kg. Hoogste prys 17.50. Handel matig. Kaas: 13 stapels Kleine boeren 18-50 per 50 Kg en met rijksmerk, handel goed; 1549 Kg. Boter 1.351.40 en weiboter 1.23 per SCHAGEN, 20 Mei. 12 paarden 150—350; 5 stieren 80—125; 43 geldekoeien (magere) 90140; 12 gelde- koeien (vette) f 160210; 7 pinken 6580; 117 nuchtere kalveren 511; 15 schapen (vette) 18—27; 133 overhouders 16—21; 779 lammeren 5—10; 12 bokken en geiten 0.300.31; 67 biggen 914; konijnen 0.251; 16 kippen f 0.601, Geachte Redactie, Naar aanleiding van het artikel „Onze" Donkere Duinen, in de Heldersche Courant van 14 Mei jL, waarmede ik het intusschen in alle opzichten hartelyk eens ben, wil ik gaarne een enkele opmerking maken, die mijns inziens met de populariteit van dit brokje natuurschoon in het nauwste verband staat. Tot voor twee Jaren geleden was ik, met myn gezin, een byna dagelijksche bezoeker van,dit park. By aankomst aldaar deponeerden wy dan onze rywielen in het by den ingang geplaatste rijwielrek en konden naar hartelust van de natuur en niet minder van de levende have ge nieten. Het vorige jaar werd van m(j op zekeren dag, by het verlaten van het park, een bepaald bedrag geëischt als bewaarloon voor de ry wielen. Toen ik hiertegen bezwaren maakte, werd my medegedeeld, dat ik gebruik gemaakt had van de rywielstalling en alzoo de verschuldigde kosten had te betalen. Kort daarop verscheen ook aan de overzijde van den weg een rijwiel- bergplaats, nog later zelfs een in het park. Aan zorg voor de rywielen mankeerde het dus niet, helaas wel aan de noodige contanten, want vanaf dat tijdstip moest ik, terwille van de kosten, noodgedwongen myn bezoeken ver minderen. Ik heb ai ervaren, dat ik er dit jaar niet goedkooper af zal komen en ik zou er vrede mee hebben, als de baten „onze" Donkere Dui nen ten goede zouden komen. Ik vrees echter, dat dit niet het geval zal zyn en daarom zou ik willen vragen of het mogelijk is, het fietsenrek bij den ingang van het park wederom vry te geven zoodat ook minder gesitueerden in de gelegenheid gesteld worden, zonder kosten van de natuur te genieten. Men versta my' goed, ik bedoel allerminst, dat een rijwielbewaarder geheel overbodig is. Er blyven nog altyd genoeg menschen over die er de voorkeur aan geven hun rywiel onder goede bewaking achter te laten en die daar door het werk van een bewaarder loonend maken. Met dank voor de plaatsing, Uw dienstw, W. K. In Parys, zoo schryft de Echo de Paris, hoort men den volgenden verkiezingskout: „Ik geef toe, dat ik communist ben, maar ik ben een groot voorstander van een krachtig leger om de vryheid te handhaven en ons land tegen den vijand te verdedigen. Verder ben ik van meening, dat men de kwestie van het kapitaal moet laten zooals deze is. Dat is de eenige manier om den arbeiders blyvend werk te verschaffen. Ik ben verder zeer godsdienstig en voel veel voor het gezinsleven, want zonder moreel en zonder familie loopen de menschen gevaar weer wilden te worden". In de provincie bespreekt een landeigenaar de verkiezingen met zyn slager, een dikken middenstander, wiens zaak opperbest gaat. „Och", zoo eindigt de slager zijn beschouwin gen, „het eenige wat ik wensch is, dat men mij met rust iaat. Ik zal darom niet voor links en ook niet voor rechts stemmen; maar voor het centrum. Ja, ik zal op de communisten stem men' LEGER DES HEILS Woensdagavond 8 uur, vaarwel-samenkomst van Adjudante Semeyn en Luite. ter Marsch Vrydag welkom nieuwe officieren A.s. Zondag riog enkele plaatsen voor de bus naar Amsterdam fl.25 p. pers., terby woning van den wedstrijd H.Z.C. KAMERAADSCHAP InL: Brakkeveldweg 64, Telefoon 470. HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN Kastpapier, Tafelzeil, Kastrand Borstelwerk. keek conodbreekend FRANQOYS Jr., van Galenstraat 82-84. De Voorzitter van het Hoofd stembureau, aangewezen in artikel 84, tweede lid der kies wet. brengt, ingevolge het be paalde in artikel 17 der ge meentewet ter algemeene ken nis, dat ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd het be sluit, waarby, ter vervulling van de opengevallen plaats van den Heer G. J. EIJLDERS, tot lid van den raad is benoemd verklaard de Heer Mr. J. MULDER. Den Helder, 19 Mei 1936. De Voorzitter voornoemd, RITMEESTER. te huur aangeboden. Adres Koningdwarsstr. 54, Te buur ruime Auto box, voor 5 of 6 auto's of Berg- of Werkplaats a. d. Sperwerstr., f 2.50 per week. Te bevr.: Sperwerstraat 41. Te huur Werkplaats met boet, 1.50 per week. Te bevragen: ie Schagendwarsstraat 5. BllllHII!lllllllllllillllllHniHlilillUilllliHiiHniijjiiiiii!iiiilliliiriilllllliiHMHimillHm 5e hum aangeboden Vooruitbetaald: 10ct. p. regel I minimum Niet voorultbet15 ct. p. regel40 en 60c. Te huur modern Huis, Vischstraat 107, f 5.50, w. vr(j. Inl. Woningbur. DEKKER, Koningdwarsstraat 41. Rund-, Kalfs-, Varkens- en Lamsvleesch MOOi WONEN. Te huur Huis Lüsterstr., bev. 3 sl.k. en badk., hall, gr. zolder Slechts r 7.—, water vry. Inl.: Woningbureau Dekkeb Koningdwarsstraat 4L Te huur of te koop het ruime BURGERWOONHUIS, 2e Vroonstraat 28. Te bevragen. Parallelweg 24. Te huur WOONHUlSJE, Blomsteeg 3, f 2.25 p.w. Te bevr: Molenstraat 74. Te buur het Bovenhuis, Loodsgracht 72. Tp hpvr hfi Makelaar P. BREGMAN, Luxe Auto te huur, met of zonder chauffeur. Adres: Koningstraat 81 of Gladiolenstraat 9. Te huur het HUIS, West gracht 47, voorzien van gas en electr. Te bevragen: 2e Molendwarsstraat 2. RUNDVLEES p. pond Gehakt Poulet Lappen (doorr.) Lappen (mager) Riblappen Rollade (lende) Ribstuk Rosbief Rollade Baklappen Haas Biefstuk Dik Rundvet Gedr. Rundvet Gesmolten Vet 30 35 35 38 45 38 55 35 VARKENSVLEES p.p. Fricandeau 40 Rollade 40 Lappen (mager) 38 Carbonade (rib) j Op Carbonade(haas) 1 *»0 Carbonade (schouder) 35 Gehakt 35 Saucijzen 35 per 2 pond 60 Lappen (doorr.I 25 per 3 pond 70 Gedraaid spek 23 Vette lappen 23 Dikke Bladreuzel 30 ALS RECLAME l/, pond Reclameham 15 Leverworst p. pnd. 15 KALFSVLEES p. pond Gehakt Poulet Lappen Carbonade Borstcarbcnade Fricandeau Oesters Biefstuk 20 25 25 17 15 30 50 50 LAMSVLEES per pond Bout 37 Lappen 32 Carbonade 25 Lappen (doorr. z. been)25 m. 20 Schapenvet 25 KOE- en VARKENS6EHAKT (door elkaar) 25 ct. p. p., per 2 p. 40 ct. Kalfs- en Varkensgehakt 25 ct. p. p. Vet Roekspek 25 ct. p. p. Mager Rookspek 30 ct. per pond, per 5 pond f 1.25. Te huur tegen 1 Juni, modern Heerenhuis a/d. Javastraat Bev. 7 kamers, serre, compl badkamer, 2 vaste waschtafels. Te bevragen: Javastraat 141 of „Ons Woningbureau", Polderweg 67. AUTOBOX te huur. Adres: 0. VIS. Kanaalweg 100. Te huur het BOVENHUIS, Weezenstr. 4, elec. licht, W C., per week f 4.75, water vrij. Te bevr.: BOSOH. Weststr. 100 Adres Keizerstraat 96. Te huur Crocusstraat 53, 4 slaapk. Slechts f 6, w. vrij. Inl. Woningbureau Dekker Koningdwarsstraat 41. s Vlamingstraat 35. Adres: Polderweg 59. Te huur Jan in T Veltstraat 141 p.w. f 5.25 Koningsweg 29 p.w. f5.— Wachtstraat 59 en 61 p.w. f4.50 Oude Kerkstraat 55 p.w. f 4.75 Heerenhuizen Parallelweg 72 en Loodsgr. 61. Inl. b'ij den makelaar R Dijkshoorn Molengracht 35. Te huur Woning, Gouds- bloemstr. 40 en Woning Koe koekstraat 19 Te bevr.: Hertzogstraat 33. Niet Pinksteren naar mooi Schoorl, duinen en bosschen Aangeb. PENSION 1 minuut vanaf het station, eigen bosch, CODnnT nn stroomend water schitterend 1 Pinkster weekend f 7.50 per p. stuk 75 cL, p. 2 stuks f 1.25 Plafonds schoonmaken 75 cL p. stuk Tehuurperc. Beukenkamp straat 55 —59, p. w. 5.50 Te bevr. Hoofdgracht 55-64 „DUYNWUYK" HUISDUINEN Nog eenige VILLA'S te huur of te koop aan deD Singel en het Timorpark met centrale verwarming Adres: J. KREUGER, Huisduinen, Tel. 402. ailiia:iiiiliimiiiiiiiiliiiliiliiilÉiiliI8lllllillIllll^ 5e kooft aangeboden Vooruitbetaald: 10 cL p. regel minimum Niet voorultbetIS ct. p. regel 40 en60c. Horregaas, Harmonicagaas, Kippengaas, IJzerdraad, Asphalt, Ijzerwaren Groene Carboleum, 65 ct. p. L. Uw adres' FRANQOYS Jr., van Galenstraat 82-84. persoon. Aanbev. van EVERDINGEN. Huize Zomerlust Laanweg O 178 Schoorl N.H. Tevens gelegenheid tot kam peeren en stalling van auto's. kiemen Vooruitbeta ld: 10ct. p.regelminimum Te huur flink Woonhuis, bev. 5 kamers, waaronder bad- j kamer met vaste waschtafel. Huurprijs f 5.35. Te bevragen: Walvischstr. 49 Te huur WONING, f 3.- per week, Rijksweg 71 Niet voorultbet: is ct. p. regel 40 en 60 c. Te bevr.: Wed. A.v. Stipriaan, Koe gras. Goed Tehuis gezocht voor eenige mooie poesjes. Adres: Ankerpark 19. Te koop van teekening, voor bil lijken prys, nog te bouwen Woningen aan de Erasmus- straat. Lage erfpacht. Te bevr.: W. F. LABOUT, Koningstraat 56. Te koop het solide Huis Parallel weg 66, ruime suitte met serre, 3 slaapkamers. Twee Landhuizen a. d. Stroo- weg (mooiste gedeelte). Inl. by den makelaar R. DIJKSHOORN, Molengr. 35. zeer mooie soorten Samoas in wit en gekleurd, alle soor ten 11.5Ó p.p., by: OOST, Koningstraat 31. Net meisje, 16 jaar, zoekt een Vriendin. Adres: Bureau v d. blad. Een alleenwonende dame wenscht samenwoning m. andere dame of nette juffrouw, P.G., van ongev. 50-jarigen leeftyd. Brieven, met duidelijk ge schreven inlichtingen, onder No. 723, Bureau van dit blad. SSefoehhwgen aangeboden Vooruitbetaald 10 ct. p regel minimum Niet vooruitbet: 15ct. p. regel I 40en60c. slechts voor Keizerstraat 118 Te huur in de Lombokstraat nog een mooi Huis, hunrprys zeer billyk. Te bevr.: Koningstraat 47. Te huur het mooie Woonhuis, Goudsbloemstr. 53, f 5.50 p. w., water vry": Bev. 3 slaapkamers. Te bevr.: Bioemstraat 18. Gevraagd netto LEERLING. Adres: J. RAS, Langestr. 60a. FJink MEISJE gevraagd, intern, hoog loon met verval. Adres: Spoorstraat 31. Aanmelden 2e Vroonstr. 95. Vette gestoomde poonen 20 ct. p. p. Gestoomde makreel vanat 5 ct. W GERSEN, Ooievaarstraat 50. AUTO BOX te huur, voorz. van water, elec., ook geschikt voor andere doeleinden. Adres: Kanaalweg 62. Te koop Toonbank, Gassa, Afrolappar. Glasplaten en Vazen, Hoeden en Pettenarmen, Gordynen, Lampen enz. Tevens een Marquis van pl.m. 5 m. frontbreedte. Adres: Keizerstraat 101. 5e koofi Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet voorultbet15 ct. p. regel40 en 60 c. Te koop gevraagd Adres: Zuidstraat 27. Te koop gevr. stukje Grond of Afbraak 12-16 M2, aan den openbaren weg. Brieven m. prijsopg. onder No. 722. Bureau van dit blad. Te koop gevraagd een goed onderhouden Woonhuis, liefst van eigenaar. Direct of op korten termyn te aanvaarden. Brieven m. omschrijving en prysopgaaf onder No. 726 aan hét Bureaü van dit blad. Te koop gevr. een tweede hands luxe AUTO, merk Chevrolet 2 of 4 deurs van 1934 of 1935. Brieven onder No. 724, aan het Bureau van dit blad. I Grasmachines )2"m kogell.f9.45 10 m. Tuinslang compl. f 2.50 Verder ruime keuze in: Gieters. Spaden, Harken, Schoffels, Grasscharea, enz FRANQOYS Jr., van Galenstraat 82—84. Gevraagd hulp in de huis houding, tevens genegen en in staat een zieke te verplegen. Brieven met condities onder No. 725, Bureau vau dit blad. Mooi Bergen. Te huur een geriefeiyk goed onderhouden Huis, hev. 7 kamers, keuken, bykeuken, op netten stand, I 30.- per maand, w. v. Adres: Makelaar NAP, Bergen. Te huur het ruime Huis (6 kamers, groote overloop en groote zolder voor f 32 50 p. m (f 7.25 p. w.), Kanaalweg 37. Adres; Prins Hendriklaan 5. Te koop wegens omstandig heden, op gemakkeiyke voor waarden, (spoedig te aanvaarden). Brieven onder No. 727, aan het Bureau van dit blad. Puike Zeeuwsche blauwe, 6 cent, prima Aardappelen, 4 en 5 ct. p. k. Niet blauw en geen afkokers. J. BOELSUMS, Koningdw.str. 28. Te koop 2 Heerenrijwielen en 1 Damesrijwiel, 1 Hand- waschmachine en een Trap- naaimachine. Adres: Breestraat 88. Wy noteeren: Pracht Bloemkool, 2 of 3 v. 25 c. 3 pond Postelein voor 10 c. Wortelen, per bos 8 c, Peultjes, per half pond 15 c. Sla tot 8 voor 10 c. Witlof, per K.G. 15 o. Enz., enz., enz. Komt U zelf even kyken? Puik beste Aardappelen, 4 of 5 c. per K.G. Beleefd aanbevelend, Gravendw.str. 3 Ruijghweg 49, Tel. 416 Meermalen komt bet voor dat wy brieven ontvangen, geadres seerd aan de „Heldersche Cou rant", die by opening betrek king blijken te hebben op een In ons blad geplaatste advertentie. Men heeft er dan niet aan ge- dacht het nummer van de ad vertentie op de envelop te ver melden. Wjj veraoekeu beleefd steeds het nummer duidelijk op de en velop te schrijven in den linker benedenhoek, Adrn Held. Grtt

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7