UNIFORMEN Herman Nypels' Julianadorp. Callanisoog Anna Paulowna. Breezand. Wieringen Schagen Zijpe Texel HELDERSCHE COURANT VAN" ZATERDAG 23 MËI 1936 VOOR DE KON. MARINE DE BESTE LAKENSOORTEN Kleermakerij Uit het politierapport De muggenplaag op den afsluitdijk. De muggen komen weder! 't Concours v. d. Uur. L>0nd van Harmonie- en Fanfarecorpsen IO Het pand, dat tot een sieraad van de Spoorstraat la geworden, heeft als zijn gees telijken vader den architect v. d. Leek. Het is 20 meter diep en ruim 7 meter breed. Het geheel maakt een royalen, degelyken indruk. Gespeend van luxe is de inrichting practisch en zakeiyk. De winkel la ruim en licht, en gezellige stoeltjes noodigen vriendelijk tot een zitje, terwijl bereidvaardige handen de gewensehte modellen voor de bezoekers(sters) zoeken. Er is een ruime keuze schoenen, zoo wel in het goedkoope als duurdere genre. Men vindt er den eenvoudigen, degelijken wandelschoen en het luxe schoentje vw de avondpartij. Bovendien heeft de heer van d. Poll een groote keus in sportartikelen en kampeerbenoodigdheden. De étalage, die spe ciaal aan dit onderdeel is gewijd, toont dit en in den winkel zelf Is men nog ruimer gesor teerd. Een magazijn achter den winkel, dat zeer practisch is ingericht en zijn licht ont vangt door een paar Uchtkappen, heeft een rijken inhoud. Voor de ingewijden behoeft het niet bekend gemaakt te worden, dat aan de zaak van den heer v. d. Poll een speciale afdeéling is voor voetbehandeling. Alle schoenen kunnen op njaat worden aangemeten, zelfs voor de moei lijkste voeten. Er is achter den winkel een niodel pedicure-kamer, waar een dame de pa tiënten behandelt met het apparaat van Dr. SchoH. Ook zijn in de zaak verkrijgbaar de bekende Fortuna-schoenen. Vermelden we tenslotte, dat de uitvoerder van het werk is de aannemer Kwak van Huisduinen, terwijl de firma Quak uit Den Helder, het teakhouten pui leverde. Het schil derwerk werd uitgevoerd door den heer Cas- pers, die hier op verschillende plaatsen in toepassing bracht een nieuwe soort verf, lteimverf, een versteenende verf, die na eenige maanden met de scherpst bijtende stoffen af genomen kan worden. De heer Buis verzorg de de loodgieterswerkzaamheden en legde het electrisch licht aan. Voor de winkelbetimme ring en voor de étalage-benoodigdheden zorg de de heer Blom uit Alkmaar. De centrale verwarming werd aangelegd door den heer Tienstra van Heemstede. Gisteren werd de zaak geopend en een schat van bloemen maakte dit tot een feeste- lijk gebeuren. SIGARENMAGAZIJN „DE BRAND ARIS". Wij vestigen er de aandacht op, dat in het perceel Loodsgracht no. 1 Maandagmorgen 11 uur geopend wordt het sigarenmagazijn van den heer F. Lassche, hetwelk door hem ge noemd werd „De Brandaris". Wij komen hier in een volgend nummer nog nader op terug. EEN CRUISE BANGS DE WADDEN EILANDEN. 5 dagen voor IS gulden. Voor liefhebbers van interessante uit stapjes bestaat volgende week een puike ge legenheid hun reislust in een 5-tal dagen bot te vieren. Door den heer Sijbrecht Eelman op Texel Is namelijk van Dinsdag tot en met Zaterdag a.s. een reis georganiseerd op de particuliere motor-reddingboot „De Noordkaap", schipper Boon. Een 20 personen zal in staat gesteld worden een reis langs en over alle wadden eilanden te maken tot Rottumeroog toe. De kosten zijn minimaal: ongeveer 15 gulden per persoon. De heeren slapen des nachts bij boeren in de schuur, terwijl voor de dames een logeer kamer gereserveerd zal worden. Fietsen kunnen medegenomen worden, ter wijl men Dinsdagochtend met de eerste boot op Texel verwacht wordt. Er zal gevaren worden o. a. naar den Lu- tine-toren, Vliehors, Rottumeroog, Eems, Delfzijl, Zoutkamp, Dollard, Zurlch, Korn- werderzand, Den Oever, en vandaar weer terug naar Texel. Liefhebbers voor deze wel bijzondere cruise kunnen zich alsnog opgeven bij den heer Sijbrecht Eelman, Texel. REDUCTIE-VOORSTELLING „KAMERTJES-ZONDEN". In Casino wordt a.s. Zondag voor de 4e maal een opvoering gegeven van het tendenz stuk „Kamertjes-zonden". Het Amsterdamsche tooneelgezelschap Directie Jan Nooy, gaf hier reeds drie opvoeringen van dit stuk en telkens voor volle Casino zalen. De aangry- pende tooneelen in dit tooneelspel, worden afgewisseld door zeer komische scènes waarbij de populaire acteur Jan Nooy weer op den voorgrond treedt. Wat de toegangsprijs voor deze voorstelling betreft, verzoekt de Directie ons er op te wijzen, dat bij de advertentie in dit blad een bon afgedrukt staat, waarop men voor den ha! ven prijs deze opvoering kan bij wonen. Een van de toegangsprijzen werd abusievelijk foutief in ons vorig nummer ver meld. Deze moesten zjjn 60, 45 en 80 cent. HET VERKEERDE DEURWAARDERS ADVIES. Was niet verkeerd. Naar aanleiding van het in ons blad van Woensdag j.L opgenomen verslag van de Strafzitting van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar in de zaak tegen Wilh. V. te Den Helder, verzoekt men ons eenige correctie te Willen aanbrengen. Het z.g.n. verkeerde advies van den deurwaarder ls door den rechtbank verslaggever niet juist weergegeven. Achteraf bleek n.1. dat het aanvragen van het faillissement onnoodig ware geweest. Do betreffende persoon had evenwel aan den deurwaarder niets meegedeeld omtrent het bestaan der verzekeringspolis en derhalve wist de deurwaarder geenszins, welke vermogens- bestanddeelen tot opnemen van gelden voor handen waren. Den deurwaarder treft in deze dus geen schuld ten aanzien van het aangevraagde faillissement. Bel eed i ging. Door een bewoner van de Spoorstraat werd klacht gedaan van beleediglng. Door hond gebeten. Door een bewoner van den Ruijghweg werd aangifte gedaan, dat zijn zoontje is gebeten door een hond, toebehoorende aan een ande ren bewoner van den Rug ghweg. Gearresteerd. Door de politie werd een persoon, tegen wien een arrestatiebevel was ingekomen, aan gehouden en overgebracht naar Alkmaar, voor het ondergaan van de hem opgelegde hechtenisstraf. VERKOOPING WOON- EN WINKELHUIS. Ten overstaan van Notaris Schreuder te Den Helder, werd Woensdagnamiddag in het café ,,'t Centrum" van den heer H. W. Veul, publiek verkocht het woon- en winkelhuis van den heer P. Constant, staaDde aan den School- weg alhier. Het pand werd in bod gebracht op f3450.door den heer J. van der Plas, terwgl bjj den afslag afgemijnd werd op f 600. door den heer C. Tromp Rz., alzoo totaal f 4050.Nader werd ons medegedeeld dat het bovengenoemde door onderhandsche verkoop in eigendom is overgegaan aan den heer Th. N. Noot Mz. alhier, terwijl de tegenwoordige bewoner de heer P. Constant de zaak op den zelfden voet zal blijven voortzetten. 4 x. „KUNSTZIN". öp het concours van den Westf rieschen Bond van Harmonie- en Fanfarekorpsen, werd op Hemelvaartsdag te Medemblik, door de Har monie „Kunstzin" alhier, in de le Afdeeling Harmonie met 1151/, punt een derden prgs behaald. Laten directeur en leden hierdoor niet ontmoedigd zijn, en de spreuk voorkomende op zeker damhek „Later Beter" voor oogen houden. Dan is het weer oké. SCHOOLFEEST JULIANADORP. Vrijdagavond vergaderde in een der loka len van de O. L, school alhier de Vereeni- ging tot Bevordering van getrouw School bezoek. In totaal waren 15 personen aan wezig. De voorzitter, de heer J. Kossen, heet de dames en heeren welkom. De notulen worden door den secretaris, den heer L. Tlgchelaar gelezen en onveranderd vastgesteld. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer L J. Schroevers, over het jaar 1935, was te voren door P. Lakemond en I. J. Kaakeer Pz. nagezien en In volkomen orde bevonden. De laatste bracht hierover verslag uit aan de vergadering. De ontvangsten bedroegen 467.24, de uit gaven: kosten schoolfeest 362.72. Saldo 104.52. Van dit saldo was 104.36 op het spaar bankboekje geplaatst Geadviseerd wordt om de rekening goed te keuren en decharge aan den penningmeester te verleenen. Hiertoe wordt, onder dank van den voorzitter, besloten. Hierna volgt bestuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar A. Hoorns- man. Bij 3e stemming gekozen de heer C. Maters, die de benoeming aanvaardde. Hierna volgt bespreking Schoolfeest. In het kort komen de besluiten hierop neer, dat de vier laagste klassen naar Alkmaar, Bergen en Schoorl gaan op 9 Juni en de an deren op 16 Juni eu naar Amsterdam, met bezoek aan Artis en Schiphol. Verschillende interne aangelegenheden dien aangaande worden onder het oog gezien en zal het bestuur voor nadere uitwerking zorg dragen. De lijsten worden uitgezet, meteen zullen autobusbezitters gevraagd worden, waarna de agenda was afgewerkt. De rondvraag leverde niets op, zoodat de voorzitter met dank voor de betoonde mede werking de bijeenkomst kon sluiten. PREDIKBEURTEN. NecL Herv. Gemeente. 's Avonds 8 uur, Ds. M. van Wichen Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7.30 uur, de heer L Kuiper, van Bilthoven. VOLKSONDERWIJS. Woensdagavond j.1. is alhier opgericht een afdeeling van Volksonderwijs. In het voorloo- pig bestuur namen plaats de dames Hoogvorst en List en de heeren Jb. van Schegen, voorzit ter, A. van Meerten, secr.-penningm., G. Dek ker, M. Bakker en H. J. Schut De vereeniging, welke zich ten doel stelt de belangen der O. L. School alhier te behartigen, zal zeker bij alle ouders van schoolgaande kinderen en belang stellenden de gevraagde steun ontvangen. GEGUND. Het maken van een betonnen brug in den N. Molenvaartsweg over den Middenvliet is door het Polderbestuur gegund aan G. C. van Hoftcn te Haarlem, die ingeschreven had voor 8180.—. BOUWVERGUNNING. B. en W. verleenden vergunning aan Gebrs. v. d. Bijl tot het bouwen van een kapschuur aan den Grasweg. COLLECTE. B. en W. verleenden vergunning tot het hou den van een collecte op 23 en 24 Mei ten bate van Herwonnen Levenskracht (R.K. Vereen, tot bestrijding der t.b.c.). BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Johanna Alida Maria, d. v. J. Jansen en A. Koster; Gerrit Dirk, z. v. D. J. Dekker en A. Haverhorn; Jan, z. v. D. Blaau- boer en T. Keyzer; Cornelis Wilhelmus, z. v. J. P. de Goede en A. A. Timmer, ONDERTROUWD: P. C. Huiberts en M. J. Groenewoud; P. A. v. d. Burg en Z. v. d. Woude; W. M. Oudshoorn en A. M. Visser; J. Plagmeyer en H. Deelstra; J. G. Hoogeveen en J. G. Hutjg; W. de Jong en H. Raap. GETROUWD: J. Slikker en A. Gijsbertsen; J. G. Boere en C, M. Huiberts. OVERLEDEN: Wed. J, Cornelissenvan Woesik, oud 90 j.; H. Smakmanvan Kampen, oud 33 j. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: S. Jongsma van Dokkum; N. Bakkum en gez. van Schagen; mej. J. M. en M. A. Oudej&ns van Den Helder; J. M. de Roogvan Rosse van Amsterdam; mej. A. C. Slijkerman van Zijpe; mej. F. Kexel van Scha gen; A. F. VeenisKlaver van Haarlem; wed. W. M. Roosvan der Wal van Haarlemmer meer; mej. A. W. van Savogen van Barsinger- horn. Vertrokken: A. SlakkerGijsbertus naar Wieringen; mej. E. Bulder naar Den Hel der; P. Wüstefeld naar Dinslaken (Dl.); mej. T. Blokker naar Hoogwoud; J. A. Hoexum naar Vlissingen; mej. A. Lube naar Kleef (Dl.); A. Oosting naar Amsterdam; mej. A. Watertor naar Wieringerwaard; mej. M. J. de Langen naar Den Helder, G. Baker naar Den Helder; mej. A. Kamp naar Haarlemmermeer. POLITIE. Gevonden: 7 ledige aardappelzakken; een paar race-handschoenen. 1 Verloren: een rood paardenhalster; een kosteloos rijwielplaatje; een zadeldekje. Aan komen loopen: een zwaan. PREDIKBEURTEN. 's Morgens 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Ger. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur, Ds. E. Jansen. OUDERAVOND SCHOOL L Op den ouderavond, Vrijdag in school I gehouden, sprak de heer K. Brugman namens de oudercommissie het welkomstwoord, in het bijzonder tot het aanstaande hoofd, den heer C. Mol, die dezen avond bijwoonde. Na goed keuring der notulen droeg hij de leiding over aan het waarnemend hoofd, den heer C. Hamelink. Deze deelde mede, dat 8 leerlingen de school verlieten, maar 26 werden ingeschreven, waar door de klassen allen sterk bezet zijn. De bezuiniging heeft meegebracht, dat voor *t eerst geen getuigschriften aan de van school gaande leerlingen konden worden gegeven. Personeel en oudercommissie vonden 't jammer, dat met die goede traditie gebroken moest worden en hebben de vrijheid genomen uit het overschot van het Sc. Nicolaasfeest te putten om de getuigschriften, al ls het dan later, toch nog te kunnen uitreiken. De heer Hamelink leidde vervolgens het belangrijkste punt van de agenda in, de zaak waarvoor in zon'n ongewonen tgd een ouder avond was belegd, de tand vei zorging. We kunnen hierover, daar we 't al meermalen over dit onderwerp hadden, kort zijn. Ook nu werd weer betreurd, dat voorloopig alleen in de le en 2e klasse begonnen zal worden. De heer H. stelde voor een afzonderlijke vereeni ging voor de tandverzorging te stichten, waarvan lid kunnen zijn ouders van leerlingen, die hun kinderen van de tandverzorging laten „genieten". Wie het goede doel wil steunen kan donateur worden en daarmee helpen, dat ouders, voor wie de contributie een bezwaar is, toch ook lid kunnen worden. Men dacht de contributie met 10 cent per maand te innen. De vereeni ging kwam tot stand. Op dezen avond kwam men al tot 20 leden en 11 donateurs. Buiten het hoofd der school, dat adviseerend lid van het bestuur zal zijn, werden tot bestuursleden gekozen de heeren H. Busé, G. Geerllgs en P. Kooiman. Bij de rondvraag kreeg de heer Mol het woord, die zeide eigenlijk maar „op zicht" te zijn. Hg kan echter niet meer „teruggestuurd" worden, want de benoeming ls eenmaal ge schied, een benoeming, waarmee hij zeer in genomen is, omdat hij van z'n voorgangers, de heeren Kramer en 't Hart, heeft gehoord hoe prettig de samenwerking aan deze school is, ook met de ouders en hoe het gemeente bestuur alles wil doen om het onderwijs zoo goed mogelijk te doen zijn. Spr. weet, dat de school goed aangeschreven staat en hoopt met z'n medewerkers het onderwijs op peil te houden. Hij dankte voor de vriendelijke woor den door de heeren Brugman en Hamelink tot hem gesproken en besloot met de mede werking van de ouders te vragen, in wie hij goede pleitbezorgers voor de openbare school hoopte te vinden. De heer Brugman sloot daarop de bijeen komst. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur en 's middags 8.30 uur, de heer P. Boon. Hippolytashoef CURSUS VOOR HUISELIJKE ZIEKENVERPLEGING. Voor deelname aan bovengenoemden cursus, uitgaande van „Het Witte Kruis", hebben zich 30 gegadigden aangemeld. POLITIE. Vermist: een oud rijwiel. Verloren: een broodmandje. Inlichtingen bij den gemeentebode. ONDERHANDSCHE VERKOOP. Naar wij vernemen, heeft de heer D. Bakker Dz. zijn aan de Zwinstraat te Den Oever staand nieuwe woonhuis uit de hand verkocht aan den heer Joh. Takes Dz., te Westerland. ONDERLINGE PA ARDEN VERZ.-MIJ. „HELPT ELKANDER". In de j.L Woensdag gehouden vergadering van voorn. Maatschappij, werd door heeren Commissarissen de volgende lijsten goedge keurd. Ingeschreven was voor een bedrag van 52.540 aan paarden. Overleden waren 2 stuks, welke moeten worden vergoed. De hiervoor te heffen premie werd vastgesteld op 0.90 per verzekerde 100.kapitaal. MET LAUWEREN UIT DEN STRIJD GEKOMEN. De muziekvereeniging „Harmonie", te Hip- polytushoef, die Hemelsvaartsdag J.1. deelnam aan het concours van den bond van harmonie- en fanfarecorpsen te Medemblik, is wederom schitterend uit den strijd gekomen. „Harmonie;" kwam uit in de hoogste afdeeling n.1. de eere- afdeeling en behaalde met 173% p. den len prgs. De vereeniging leverde onder de buiten gewone leiding van hun directeur, den heer P. Kretjger, van Den Helder, kranig werk. ]gv§nals „Harmonie" nam de muziekvereeni ging „Apollo" van Den Oever, deel aan voor- Jnoemd concours en smaakte het genoegen in ,de afd. uitmuntendheid met 154 punten den len prijs te behalen. Hulde aan „Apollo" en haar eminenten directeur, den heer Joh. van Glab- beek. van Den Helder. Afdeeling „Volksgezondheid" van het Dep. van Sociale Zaken zal de ;r>n kwestie onderzoeken. Naar het Hbl. verneemt heeft de directie van den rijkswaterstaat zich tot de afdeeling Vplksgezondheid van het departement van Sociale Zaken gewend met betrekking tot de muggenplaag op den afsluitdijk en in de Wieringermeer en omgeving. Hoewel de muggen niet schadelijk voor de gezondheid zijn ze steken niet en bren gen evenmin besmetting over acht de af deeling Volksgezondheid de kwestie toch wel van dusdanig belang, dat zg haar in onder zoek heeft genomen. Op dit oogenblik heeft men. nog niet zijn standpunt kunnen bepalen ten aanzien van een doeltreffende methode tér verdelging van de muggen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). H :'s Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek j Doopsbediening. Neit Herv. Gem. (Den Oever). i.>i>'s Middags 2 uur, Ds. van Beek. i Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef), 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) ^,J(;'s Middags 2.30 uur, de heer O. Deen. Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 uur, Cand. J. van Eerden 's Middags 2.30 uur, Lezen. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Lezen. 's Middags 5 u., Cand. J. van Eerden Den Oever. Na 2 dagen herademing weder ten aanval getrokken. Chyronomus is nieb dood, hij leeft nog. Nog érger, hij heeft de menschheid een kool ge stoofd door haar in den waan te brengen, dat zij den aftocht had geblazen bij de komst van de ijsheiligen, terwgl zij in werkelijkheid ver- bleèf op de plaatsen, waar zij ook tot dus verre was gehuisvest, hoewel thans minder zichtbaar voor het oog, diep verscholen in het grasgewas. De beide dagen dat de door mug gen geplaagde mensch herademde, nu Chyro nomus door den straffen, killen Noord-Ooster van het aardvlak scheen weggevaagd, heeft zij zich met strategie slechts in haar stellingen verschanst, teneinde uit te rusten van hare verwoede aanvallen op mensch en dier en om nieuwe krachten te verzamelen teneinde het offensief \veer te kunnen openen. De wacht was slechts op het doorbreken van het koesterende, gouden zonlicht, om weder ten aanval te trekken. Dat zonlicht is heden gekomen, den geheelen dag. Het begon vanochtend reeds bij het ontbijt. Een croquant gebakken muggenlijfje in een overigens oudbakken cadetje dat goedje schijnt overal te willen indringen vermocht onze eetlust, gewend aan en vertrouwd met het groene volkje als wij zgn geworden, niet te temperen. Wij zagen echter in deze verrassing aan de ontbijttafel een symbool voor wederom naderend onheil. En zie, nauwelijks wees de klok twee volle uren later aan, of als paddestoelen uit den grond herrezen de muggen om zich te koes teren in het behagelijke, zonbeschenen opper- tjes van dijk en gebouw. Op de vlakte waag den zij zich nog niet, want de wind was héden nog wat frisch. Het lieve leven is hier mede echter weder aangevangen. Waar de Chyronomusfamilie den Woensdag en den Hemelvaartsdag heeft doorgebracht? Zooals zoovele andere teleurgestelden. Op beschutte plekjes, waar de koude niet zoo fel 'doordringt Ongetwijfeld heeft de krachtige wind, welke zoo nu en dan de allures van een storm aannam, de legers meer uit elkaar ge dreven en verspreid, doch de geboortegrond aan de oevers van de IJsselmeer werd trouw gebleven. Een inspectie op den afsluitdijk leverde daarvan het bewijs. Op verschillende plaatsen langs het geheele traject zgn wij aan het „grasduinen" geweest Telkens werden enkele vierkante meters grasgewas op de knieën on derhanden genomen. En Ineengedoken, angstig als het ware, hebben wij de zwermen tegen den grond aan den voet der gras- en klaverstengels, oogen- schjjnlijk In het koude weer berustende, zien hurken. Overal hetzelfde verschijnsel, overal de stoppels bezaaid met langzaam door elkander krioelende muggen, thans makker dan ooit! Nu een zware wals over de grasbermen ge trokken en het resultaat zal ongetwijfeld frappanter zijn dan de gasaanval. Echter, wij schreven het reeds eerder, in het IJsselmeer ligt de larvenbrel gestadig aan nieuw leven uit te spuwen. De natuur heeft het evenwicht verstoord, de natuur zal deze storing weder op natuur lijke wg'ze moeten opheffen. Hier helpt geen menschenhand. Hier moet men weten te be rusten. Wachten tot den dag, waarop de laatste larve tot een vliegend insect is ge worden om ons dan te prepareeren op Augus tus, wanneer, zooals de bioloog verzekert, de tweede groote invasie kan worden verwacht. En dan is 't de drukste maand van den trek over den Afsluitdijk! Horrengaas, gedurende een tweetal dagen „Gauw", noteerde heden weer willig en prijs houdend. BASALTGLOOnNG BIJ HET MONUMENT WORDT TERRAS. Op zomersche dagen als de pachter van het Monument op den Afsluitdijk zgn vele gasten binnen niet kan bergen, zullen deze thans buiten een gelegenheid voor een zitje, als zg tenminste niet door de muggen worden aan gevallen, kunnen vinden. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling de basaltglooiing ter plaatse te effenen voor het plaatsen van stoe ten en tafeltjes. ONTSLAG OF GROOTE SCHAAL, De firma O. J. Bosker heeft aan nagenoeg al hare arbeiders ontslag aangezegd. Dit ont slag schijnt verband te houden met het zand- straalbedrijf aan de uitwateringssluizen, waar mede om niet bekende redenen niet kan wor den doorgegaan. MARKTOV ERZICHT. Een verstelde markt valt in den regel niet mee, maar dezen keer wat den aanvoer be trof viel het hard mee. De handel in vette koeien was goed, hoogste noteering 210. pl. m. 27 A 28 ets. per pond, een beste prgs. Beweerd werd, dat voor le kwaliteit tegen woordig 30 ets. besteed wordt, 's Morgens vroeg ging de handel in kalfkoeien nog wel, maar later op den dag was er terugloopende handel, toch was de hoogste noteering 220. De handel in geldekoeien was zeer matig. In pinken scheelde het nogal veel bü de vorige week. Stieren handel matig. Nuchtere kal veren handel stug, doch geen verlaging van prijzen. Zware nuchtere kalveren, b.v. 14 dagen oud, werden nog verkocht voor 1216 gld. Bokken en geiten, handel stug. De handel in paarden was goed, de heer K. Stammes, Heer Hugowaard, voerde weer 10 stuks mooie paarden aan. Oude vette schapen 1827 gld., handel goed. Overhouders handel matig, tot 21 gld. Dezen dag waren er niet die beste lammeren van de vorige week, handel stug. De handel in vette varkens, handel stug, min der in prijzen. Biggenhandel stug. Op de klp- penmarkt weinig beweging, handel gewoon. VERKOOPING. Ten overstaan van Not C. L, v. d. Bergh te Schagen had de verkooping plaats van het Café ,,'t Oude Slot" aan de Markt te Schagen, eigendom van nu wijlen mevr. de wed. P. Roggeveen. In bod gebracht op f 9200, werd het na ge houden afslag gemijnd op 1200, zoodat kooper werd voor 10400 de heer J. Koster alhier. Later werd door den heer Koster de zaak overgedaan aan den heer W. van Erp, den tegenwoordigen bewoner. AFO. ZIJPE—CALLANTSOOG VAN „HET WITTE KRUIS", Woensdagavond hield bovengenoemde afdee ling een algemeene ledenvergadering in het lokaal van den heer S. Kuiper te Schagerbrug, Aanwezig waren 9 leden. Na opening door den voorzitter, den heer J. de Moor, volgde vaststelling der notulen, ge lezen door den secretaris, den heer J. A. de Boer. MededeeUngea, De voorzitter deelde mede, dat pogingen in het werk zullen worden gesteld een afdeeling op te richten van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies voor het zuidelijk gedeelte der gemeente Zijpe (tot en met Schagerbrug), Goedkeuring rekeningen 1935. Door den penningmeester, den heer W, Blaauw, werd vervolgens rekening en verant woording gedaan over 1935. De ontvangsten bedroegen 3572,48, de uitgaven f 1885,14, batig slot 1687,34. Het batig slot 1984 be droeg 1714,15, zoodat een geringe achteruit gang geconstateerd moest worden. Vervolgens kwam in behandeling de reke ning 1935 der t.b.c.-commissie. De ontvangsten heebben bedragen 1548,32, de uitgaven f 1528,65, batig slot f 19,67. Begrooting 1986. Deze werd vastgesteld in ontvangst en uit gaaf op een bedrag van 3512.84, Verslag toestand (nagazij" ver- plegingsartikelen. Dr. Boerma bracht vervolgens verslag uit over den toestand van het magazijn en de ver- plegingsartikelen. Hieruit bleek, dat alles in goede orde was bevonden. Jaarverslagen 1985. Door den Secretaris werd het jaarverslag 1935 uitgebracht We ontleenen hieraan, dat de afdeeling aan het begin van het verslagjaar 1004 leden telde, welk aantal op 81 December 1935 bedroeg 1001. Rondvraag. Verhandoursus, De heer Van Loenen informeerde naar de mogelijkheid om dezen winter te Schagerbrug een verbandcursus te houden. De voorzitter antwoordde, dat deze zaak een punt van bespreking in de bestuursvergadering zal uitmaken. Kinderherstellings- en vacantiekolonies. De heer Jaring zou de grens van een te stich ten afdeeling Zuid-Zijpe van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Vacan tiekolonies gaarne zien getrokken tot en met de schoolwijk Schagerbrug. Anders zou het kunnen voorkomen, dat kinderen uit Keinsmer- brug, die te Schagerbrug school gaan, niet voor uitzending in aanmerking komen. Mr. D. Breebaart merkte op, dat de grenzen worden getrokken naar de wijken van de ge- meentegeneesheeren. Het is echter de bedoeling, wanneer voor Zuld-Zijpe een afdeeling is ge sticht, te trachten deze samen te voegen met reeeds bestaande afdeelingen tot één afdee ling voor de geheele gemeente Zijpe. Nadat dr. van Slooten nog in overweging heeft gegeven de llgtenten van de afdeeling in lichtere kleuren te verven, is de vergadering, onder dankzegging voor de prettige besprekin gen gesloten. BURGERLIJKE STAND, Van 16 tot en met 23 Mei, GEBOREN: Martha Maria, d. v. Hendrik Smit en Agatha Witte. GEHUWD: Jacob Dijt en Vroukje Tromp; Ferdinand Reyer Keyser en Bcrtha Mario berne"168' Pieter Bakker en Annaatje Ver- OVERLEDEN: Trijntje Jongerling, 84 Jaar weduwe van Izaftk Monté. POLITIE. ^Gevonden: 1 hond. 1 kinketting, l hor- De nog gunstige weervoorspellingen Van Hemelvaartsdag ten spijt, dreigden koude regU buien uit 't Noord-Westen Donderdagmorge^ het concoursprogramma te verstoren, q lukkig evenwel hield te omstreeks half de regen geheel op en hoewel 't onaangenaam koud bleef, is toch het Eerste Concours on Texel zonder stoornis verloopen. Toen zagen de bezoekers, waarvan velen in de rustpoezeu voor hun corpsen, eens nader met ons eiland kennis gingen maken, Texel met dit weder nu juist niet op zijn mooist. Omstreeks half elf arriveerden de eerste gasten per auto of autobus, iets later kwa men de vele wandelaars, corps na corps stelde zich op het Marktplein op, dat omstreed, half twaalf geheel gevuld was. Er waren 17 corpsen opgekomen, een drietal had bericht van verhindering gezonden, terwijl er zich één corps had bijgevoegd, dat niet in het pro- gramma stond vermeld, n.1. „Soli Deo Gloria" uit Slootdorp. Na de opstelling op de Groene- plaats werd door al de corpsen een rondgang gemaakt door Den Burg: het was een keurig aanzien, die over 't algemeen zoo kranig mar- cheerende corpsen, waarvan het meerendeel zich reeds meermalen op Marschwedstrijden had onderschelden. Vooral het Weesper Har moniegezelschap, dat zich ook later op den Marschwedstrijd onderscheidde, maakte daar bij een keurigen indruk. De Marschwedstrijd, die gehouden werd op de Wilhelminaiaan te Den Burg, door den wind in tegenovergestelde richting als was aangegeven, slaagde uitstekend; 10 van de 11 hieraan deelnemende corpsen wisten een eersten prgs te behalen. De uitslag was als volgt: „Juiiana", IJmuiden Oost, 23 punten, 2e prijs; „Soli Deo Gloria", Slootdorp, 25 pt„ le pr. „Sursum", Bloemendaal, 25 pt, le pr, „Excelsior", Texel, 25 pt, le pr. „Patrimo nium", Amstelveen, 26 pt., le pr. „Texelsch Fanfare", Texel, 25 pt., le pr. „Arti et Regi- lione", Haarlem, 25 pt, le pr.; „Soli Deo Gloria", Weesp, 28 pt., le pr. (dit corps was reeds in het bezit van den Wisselbeker, ge- wonnen te Alkmaar); „Crescendo", Hoorn, 26 pt, le pr.; Sursum Corda", Krommenie, 25 pt, le pr. Direct na aGoop van den Marschwedstrfld marcheerden de corpsen door naar het Raad huis, waar de offioieele ontvangst door het Gemeentebestuur plaats had. Daarna had Ue Aubade plaats, die uitgevoerd werd door alle musici Een machtigen indruk maakte vooral reeds de inzet van het Koraal (Pa 150), dat voortreffelijk werd uitgevoerd, daarna volgde het eveneens indrukwekkende „Oude Wilhel mus", terwrji als slot werd gegeven de marscl» „En avant les campagnards" van Mertzig. Na afloop der Aubade sprak Burgemeester Kamp een kort woord van dank. De Concourswedstrgd begon iets later dan was aangekondigd, doch er werd snel afge werkt, zoodat men vrijwel op t(jd het pro gramma heeft afgewikkeld. Er werd volop van de over 't algemeen zeer goede muziek genoten, vooral de laatste corpsen blonken bizonder uit. Het „neusje van de zalm" was vooral het laatste corps „Sursum Corda" uit Krommenie, dat dan ook door de Jury met het hoogst aantal punten werd beloond. Jam- nier, dat „Soli Deo Gloria" uit Zaandam (dat in den Chr. Bond zeer hoog staat aangesla, gen), wegens een droevig sterfgeval in de leiding van het corps niet present was. De uitslag van den Concertwedstrijd was als volgt: Vierde Afd. Fanfare. Verplicht nummer: „Ouverture Noël". „Soli Deo Gloria", Slootdorp, 3e pr., 47 pt Derde Afd. Fanfare. Verplicht nummer: „Triomphale" van J. Tariqoul. „Juiiana", IJmuiden-Oost, le pr., 55 ptj „V.I.O.S.", Oost 2e pr., 48 pt. Derde Afd. Harmonie. Verplicht nummert Ouverture „Le Retour au Foyer", Par. J, Steenebruqeu. „Sursum", Bloemendaal, 2e pr„ 53 pt. Tweede Afd. Fanfare. Verplicht nummer! Ouverture „La Liberté", Fernand Raussa. „Excelsior", Oosterend, Texel, le pr., 59 pt „Soli Deo Gloria", Alkmaar, 2e pr„ 53 pt. Tweede Afd. Harmonie. Verplicht nummer: Ouverture „Truands et Rebauds", G. Michiels, „O. H. Kapel", Wormer, le pr., 57 pt.) „Soli Deo Gloria", Amsterdam, le pr., 59 pt Eerste Afd. Fanfare. Verplicht nummer: Ouverture „Alba Rosa", A. Tariqoul. „Patrimonium", Amstelveen, le pr., 60 pt Afd. Uuitmuntendheid Fanfare. Verplicht nummer: Ouverture „Fra Diavolo", Auber. „A.d.v.e.n.d.o.", Broek op Langend(jk, 2e pr, 53 pt.; „Tex. Fanfare", le pr., 57 pt.; „Artl et Regilione", Haarlem, le pr., 58 pt. Afd. Uitmuntendheid Harmonie. Verplicht nummer: „2e Suite Les Deux. Pigeons, Bal let", Andrieu. „Soli Deo Gloria", Weesp, le pr., 56 pt.; „O. H. Kapei", Den Helder, le pr., 56 ptj „Crescendo", Hoorn, le pr., 62 pt. Eerste Afd. Harmonie. Verplicht nummer: „le Suite L'Ariésienwe" (8 deelen), G. Bizet „Soli Deo Gloria", Koog Zaandijk, le pr, 62 pt. „Sursum Corda", Krommenie, le pr, 65 pt. Hiermede eindigde het Concours. De Voor zitter van den Bond, de heer O. S. v. d. Wal uit Amsterdam, sprak nog een kort dank woord. (Er was niet veel tijd meer, want da boot moest op tijd vertrekken, omdat vela musici den trein te Den Helder nog moesten halen). Bizonder dank werd gebracht aan Directeur en leden van „Excelsior", voor da buitengewoon hartelijke ontvangst, 't Bonds- bestuur ten deel gevallen. Ook richtte spreker enkele woorden van harteiyken dank tot hel Gemeentebestuur en allen, die hun medewer king tot voorbereiding aan dit concours heh- bcn verleend. Gesloten werd met kort gebed- PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser Muandcollecte n.m. 7 u., Ds. Visser, Jeugddien»1 Oosterend. v.m. 10 uur, Ds. Kok. Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft. Maandcollect» Den Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., O0- S? Zuid E i e r L, n.m. 3.30 u., Ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Scholte De Koog, 'sav. 7.30 u-, Ds. v. 't Hooft. Doopsgezinde Gemeente. Waal v.m. 10 u., Ds. Vis. Den Hoorn, v.m. 10.30 u. Ds. Sinidts. Gercformeerdo Kerli Den Burg, (Gebouw Fanfare) f v.m. 10 uur, Cand. Berg n.m. 3 uur, Ds. v.d. I-eer Oosterend. v.m. 10 u., Ds. v.d. Geer n.m. 3 uur, Cand. Berger n.m. 3 uur, cauu. - Gereformeerde Kerk (ELV.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u'» L">' L

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 14