buitenland Herman Nypels' gemengd nieuws Wreef in één dag RHEUMATiEK weg KLOOSTERBALSEM Jtociï fifWt Jfocfi zot. Hoeden en Petten, Overhemden, Zelfbinders. HERMAN NYPELS' De verdediging van het Britsche Rijk. Z 0IVIE R COSTUUMS met den Kloosterbalsem HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 23 MEI 1936 Minister Thomas afgetreden. Italië zendt een delegatie naar de internationale arbeidsconferentie. Sir Thomas Inskip verdedigt zijn beleid en licht zijn plannen toe. De Italianen in Abessinië. Nog altijd de MOOISTE keuze Modemagazijnen. De negus in Palestina. De geheime Abessijnsche regeer in g. Binnenland Drie boerderijen afgebrand te Waal re. Door trein gegrepen en gedood. Ds. Bik vrijgesproken. Hotelhouder in Groningen bij sprong in vangzeil gedood. Wederom brandstichting te Eindhoven? De vos in het kippenhok. Noodlottige brand in een boerderij te Sevenum Bij auto-ongeluk een jongen zeer ernstig gewond. Twee wielrijders doodgereden Oude boerderij te Beverwijk afgebrand. Landbouwer door een trap van zijn paard gedood. Buitenland Visschersboot vergaan. Goudkoorts in Mexico. Een gerechtelijke dwaling. Had een pijn In x*n schouder om tureluurscb van te worden AKBCER'S Massaontslag in de kantindustrie. Overval op een postwagen. De sluikhandel in Noord-China. De gevaren der zeilsport. Drie jongelui verdronken. Amok op een studentenzaal. Het lijk in den hooiberg. Snel mooi bruin tweede blad Gevolg van hot lek ln de begrooting. Nog andere wijzigingen ln de regeering? Thomas, de Engelsche minister van koloniën, heeft den Koning zyn ontslag gevraagd, dat is aanvaard. In een brief aan Baldwin zegt minister Thomas, dat de wijze, waarop zjjn naam ter sprake is gebracht in de „verzekerings kwestie", het hem onmogelijk maakt langer lid te blijven van de regeering. Meer dan ooit ja hij van meening, dat alleen de nationale regeering het land door de crisis kan helpen. De geruchten omtrent kabinets organisatie. In de wandelgangen van het parlement, waar het aftreden van minister Thomas gister- druk besproken werd, geloofde men, dat J. A. Ormsby Gore, die thans minister van publieke werken is, Thomas zou vervangen, Sir Philip Sassoon zou dan de publieke werken voor zijn rekening nemen. De Italiaansche regeering heeft besloten een volledige delegatie te zenden naar de inter nationale arbeidsconferentie, welke 4 Juni a.s. te Genève wordt geopend. Vertegenwoordigers van de regeering, werkgevers en werknemers zullen hier heen gaan. Men wijst er op, dat de Italiaansche regee ring wel voorloopig het werk te Genève heeft gestaakt, doch een uitzondering wenscht te maken voor het Internationaal arbeidsbureau. Gisteren heeft in het Lagerhuis het aange kondigde debat over de defensie-politiek plaats gehad. Sir Thomas Inskip, de minister voor de coör dinatie van de Britsche defensie heeft eerst mededeelingen gedaan over zijn werkzaam- heeden gedurende de negen weken sedert welke hij zijn functie bekleedt. Het is moeilijk, aldus Inskip, in korten tijd den achterstand in te halen, maar de regeering was op den goeden weg. De defensie moet gereed zijn, om deel te nemen aan een collectieve actie volgens het Volkenbondspact, onder onvoorziene omstan digheden. Een nieuwe factor is ontstaan hij de problemen, welke verband houden met de eischen voor het verdedigingsstelsel. Het onderzoek van de subcommissies voor de verdediging van het Britsche rijk, strekt zich uit over de slagschepen, de vloot in het alge meen, de luchtmacht en het leger. Ik zal voor geen enkel besluit terugdeinzen, hoe belangrijk dit ook moge zijn, indien ik er maar van overtuigd ben, dat het noodzake lijk is. Binnen enkele dagen hoopt de minister orders te kunnen geven voor de noodzakelijke bespoe diging van de productie daarvan. Wat de uithouding der vliegtuigindustrie be treft, noodig wegens de verdrievoudiging van de luchtmacht, zeide de minister, dat maat regelen zijn genomen, om ook rekening te hou den met de automobielfabrieken, die als produ centen van reserve-onderdeelen zouden moeten dienen. Den automobielfabrikanten is gevraagd, nieuwe gebouwen te stichten of tot uitbreidin gen over te gaan, voor rekening van de regee- ring. Zij zullen een vergoeding ontvangen voor het beheer, want de gebouwen en terreinen, die eigendom der regeering blijven, zullen voort durend paraat gehouden moeten worden. De twee voornaamste doeleinden van de regeering zijn: le. Voorzien in de leemten ln de defensie, welke ontstaan zijn door de nalatigheid van de afgeloopen vier of vijf jaar. 2e. Voorbereiding van de vorming van reserves en van den geregelden aanvoer. Het Lagerhuis zal na het Pinksterreces op 2 Juni weer samenkomen. Insklp's verdediging over het alge meen goed ontvangen. Onze Londensche correspondent meldt ons: Sir Thomas Insklp's verslag van zijn werk- Baamheden in de laatste drie maanden als minister voor de coördinatie der landsverdedi ging is over het algemeen goed ontvangen. Badoglio naar Rome. Onderkoning maarschalk Badoglio Is giste rochtend op het vliegveld van Asmara ge- 'and. Over enkele dagen zal Badoglio zich naar Italië begeven. Generaal Graziani is te Addis Abeba aange komen en zal tijdens Badoglio's afwezigheid kot bestuur waarnemen. Badoglio gaat volgens dit bericht voor een kort bezoek per vliegtuig "aar Rome. Ook graaf Vinei, de vroegere ge zant van Italië te Addis Abeba, is daar aange komen. Een voorzorgsmaatregel? Reuter verder meldt, verluidt te Rome, öat de onderkoning, die dezer dagen per vlieg- oig naar Rome vertrekt, geruimen tijd te j^°me zal blijven, totdat het gevaar voor een Europceschen oorlog ten gevolge van de sanc ties ls geweken. Het schijnt, dat de Duce hem em naast zich wü hebben om hem te raad plegen. Overleg tusschcn Rome en Parijs? conservatieve Mornlng Post publiceert ®en bericht van zijn diplomatieken medewerker, °lgens hetwelk op het oogenblik te Parijs en "°me nieuwe plannen voor bijlegging van het enfhct tusschen Italië en den Volkenbond zou- «n worden besproken. Wellicht zal reeds bin- nenkort een gedachtenwisseling over deze kwestie plaats vinden. Het is mogelijk, dat ook het contact met Rome zal worden hersteld, daar alle drie de regeeringen willen, dat aan den huidlgen moeilijken toestand een eind komt. Het Kalserinhof toekomstige resi dentie van Hailé Selassié? Op den top van den Olijvenberg te Jeruza lem staat een paleis, Kaiserinhof genaamd, ge bouwd in het eind van de vorige eeuw door ex- keizer Wilhelm voor keizerin Augusta Victoria, na hun bezoek aan Jeruzalem. Algemeen spreekt men hier de verwachting uit, dat de keizer van Abessinië zich daar zal vestigen als 3jjn pogingen om door den Volkenbond nog iets van zijn rijk te redden onvruchtbaar blijken. Gisteren bracht hij een langdurig bezoek aan het gebouw en was zichtbaar ontroerd toen hij de vele veranderingen opmerkte, die er aange bracht waren sinds zijn laatste bezoek aan het paleis in 1924, toen hij er als gast van Sir Her- bert Samuel, den Britschen hoogen commissa ris in Palestina, gedurende eenigen tijd verblijf hield. Het gebouw is onlangs geheel gerestau reerd. De negus ontving des morgens Sir Arthur Wauchope, den hoogen commissaris van Palestina, waarna hij met hem de lunch ge bruikte ln het gouvernementshuls. Eiken dag bezoekt de negus de verschillende heilige bede vaartsplaatsen ln Jeruzalem en brengt er ge- ruimen tijd in gebed door. De vlieger van den negus te Je- rusalcm aangekomen. De particuliere vlieger van den negus is gisteren te Jeruzalem aangekomen. Hij slaagde er in met zijn vliegtuig temidden van een kogelregen Addis Abeba te verlaten. Niet al leen de Italianen vuurden, doch ook de mui tende troepen en zijn toestel werd door ver scheidene kogels getroffen. Voor de Italianen onvindbaar. Naar Reuter uit Addis Abeba meldt, ont kent generaal Cona, die deel uitmaakt van den Itaiiaanschen generalen staf, het bestaan van een Abessijnsche regeering te Gore. Wij hebben, zoo zei Dij, vliegtuigen de westelijke provincies laten onderzoeken. zy zijn de grens langs ge vlogen, maar hebben niet het minste teeken van georganiseerd verzet, noch het bestaan van Abessijnsche troepen ontdekt. De oorlog is ge ëindigd. Het bovenstaande komt in zooverre overeen met de Abbessijnsche berichten nopens de ge heime regeering, dat deze, zoowel wat haar samenstelling, als haar plaats van vestiging betreft, voor de Italianen verborgen wordt gehouden. KARDINAAL LEPICIER. t Reuter meldt uit Vaticaanstad, dat kardinaal Lepieier is overleden. Alexius Henricus Lepieier is te Vaucouleurs in Frankrijk geboren op 28 Februari 1863. Van een zeer groot aantal orden en con gregaties was de zeer begaafde overleden kerkvorst protector, zoo o.m. van de St. Josephs congregatie van Mill Hill en van de mission- narissen der H. Familie. Pluimvee omgekomen. Woensdagmiddag is het dorpje Waalre hij Eindhoven het tooneel van een feilen brand geweest, waarbij niet minder dan drie boeren hofsteden in de asch zijn gelegd. De brand was ontstaan in de boerderij van den land bouwer M. Wijlaards. Daar het vuur door den sterken drogen, Noordoostenwind snel werd voortgejaagd, vatte spoedig het strooien dak vlam en was korten tijd later de gansche boerderij een groote vuurzee, zoodat het gezin van genoemden landbouwer zich in allerijl in veiligheid moest stellen. Daar niemand het vuur vermocht te blus- schen, aangezien de gemeente Waalre over geen blusschingsmateriaal beschikt, duurde het niet lang of ook de nabijgelegen boerderij, tQebehoorende aan den landbouwer H. v. Mol, werd door de vlammen aangetast. Deze hof stede, die onbewoond was, onderging hetzelfde lot als die van den landbouwer Wijlaards. De wind joeg het vuur over naar een verder gelegen boerderij, bewoond door H. van Mol, die eveneens tot den grond toe afbrandde. Bovendien brandden aan de overzijde van den weg nog twee groote landbouwschuren en een hooimijt af, toebehoorende aan van MoL De geheele landbouwinventaris en de inboe del van de twee bewoonde boerderijen zijn ver loren gegaan. Slechts een klein gedeelte van het huisraad van Van Mol kon worden ge red. Ook van het pluimvee kwam het grootste deel in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend Gistermorgen is even voorbij het station Hattemerbroek de wegwerker, H. J. Hane- kamp uit Zwolle, aangereden door den trein van Apeldoorn naar Zwolle, die omstreeks half negen dit station passeerde. De man werd op slag gedood. Gisternamiddag is in de zitting van het kantongerecht ds. P. J. E. Bik, Luthersch pre dikant te Enkhuizen, vrijgesproken van de hem ten laste gelegde verkeersovertreding in do affaire met de Enkhuizer vischboeren. Omwonenden met revolverschoten gewekt. In den nacht van Woensdag op Don derdag werd de brandweer te Groningen gealarmeerd voor een zwaren binnenbrand, in het café „Suisse" te Groningen, directeur de heer B. Homan, een man van 45 jaar die, toen men hem poogde te redden, om het leven is gekomen. Het is een smal, maar diep perceel, dat ach teruitgang heeft in de Gelkingestraat, door middel van een gang naast de Paterskerk. Het werd bewoond door 15 personen. Aan den voorkant van bet gebouw, op de derde verdie ping, hebben de heer en mevrouw Homan en hun 10-jarig zoontje hun slaapvertrekken, aan de achterzijde op dezelfde verdieping ia logies voor het personeel: bestaande uit 5 dienstmeis jes, 2 koks, 2 buffetjuffrouwen, 1 huisknecht, 1 keukenknecht en 1 huisjuffrouw. Toen de brandweer in de Heerestraat arri veerde, schreeuwden de bewoners om hulp. De terugtocht was door vlammen en een verstik- kenden rook afgesneden, zoodat de eenige red ding was, naar beneden te springen. De brand weer spande het springzeil, om de menschen op te vangen. Het zoontje werd het eerst aan een eind touw, dat tot aan de tweede verdie ping reikte, neergelaten. Toen liet de jongen zich los en kwam behouden in het zeil terecht. Daarna volgde mevrouw Homan op dezelfde wijze. Ook zij kwam behouden op den beganen grond. De huisknecht, de 21-jarige G. Buitstra, die getracht had langs de voorzijde van het gebouw aan het vuur te ontsnappen, waagde den sprong van de derde verdieping; hij werd echter bij den sprong gewond en moest per zie kenauto naar het Academisch Ziekenhuis wor den overgebracht. Ten slotte sprong de heer Homan zelf van de derde verdieping. De sprong mislukte. Wat er gebeurd is, heeft niemand zou gauw kunnen waarnemen, maar men vermoedt, dat hij ergens is blijven haken. Hij sloeg althans over den kop en raakte bij zijn val met het hoofd den rand van het balcon, dat op de tweede verdie ping is aangebracht. Toen hij in het zeil werd opgevangen, was hij bewusteloos en gewond. Eenige oogenblikken later overleed hij. Noodtrap biedt redding. Ondertusschen speelden zich aan de achter zijde van het gebouw eveneens angstige too- neelen af. Het personeel, wakker geschrikt door het knetteren der vlammen, zocht in nachtgewaad een uitweg. Ook voor hen was de vlucht langs den gewonen weg onmogelijk geworden. De meesten hunner konden de nood trap nog bereiken en kwamen zóó veilig in den achteruitgang in de Gelkingestraat. Twee be dienden was dat echter niet meer mogelijk. Zij kropen op het aangrenzende dak van het tapijtmagazijn van de N.V. J. Verhagen en wisten daar een dakraam te bereiken waar door zij met groote moeite naar binnen kwa men. De laatste van hen, de 63-jarige Potjer, werd echter by deze klimpartij aan het hoofd gewond, doordat het dakraam toen hij op den zolder stond, losraakte en op zijn hoofd terecht kwam. Het bleek heel spoedig, dat het gevaar voor verdere uitbreiding niet denkbeeldig was, want er woel een sterke wind. Het ging echter niet 1 gemakkelijk de omwonenden te wekken, omdat J ook deze meest sliepen aan de achterzijde van i de diepe winkelhuizen. De politie achtte het daarom raadzaam in de onmiddellijke nabij heid daarvan enkele revolverschoten te lossen. By een der buren moest echter bovendien nog de ruit van de winkeldeur worden ingeslagen om gehoor te krijgen. De zaal en het daaronder gelijkvloers ge legen café zijn door het vuur niet aangetast, doch kregen groote waterschade. Ook de slaap vertrekken van de familie Homan zijn voor vuurschade behouden gebleven. Het achter gedeelte van het bovenhuis daarentegen is door het vuur vernield. Alles ls verzekerd. Van de zijde der recherche verneemt het Handelsblad, dat de oorzaak moet worden ge zocht in het achteloos wegwerpen van een si garet op de eerste etage en nog wel op een plek, waar zeer veel passage is, zoodat het niet goed te begrijpen is, dat de brand niet eerder is ontdekt. Gebouw van den R.K. Werklieden- bond door onbekende oorzaak in vlammen opgegaan. Donderdagavond omstreeks middernacht tee- kende zich te Eindhoven een rosse gloed tegen den hemel af. Wederom was brand uitge broken, en daar de gemeente in de laatste weken herhaaldelijk door het vuur is geteisterd vermoedt men met brandstichting te doen te hebben. Ditmaal woedde het vuur in het groote ge bouw van den R. K. Werkliedenbond, genaamd „De Volksbond", dat aan de voorzijde aan de Wal en aan de achterzijde aan de Paradijs laan is gelegen. Het blusschingswerk heeft drie uur geduurd. Toen het vuur eindelijk bedwongen was, bleek dat van het perceel en de groote zaal met foyer benevens het geheele meubilair niets meer over was dan een rookende puinhoop, omgeven door gedeelten van nog overeind staande muren. Behalve de requisieten van het podium, zijn ook vele costuums en een groote partij vlag gen en banieren, van in het gebouw zetelende vereenigingen een prooi der vlammen gewor den. Men taxeert de schade op 75.000. Zij wordt grootendeels door verzekering gedekt. Het is niet uitgesloten, dat even voor slui tingstijd iemand zich in het gebouw heeft ver borgen, daar den brand heeft gesticht en ver volgens langs de achterzijde ongemerkt ls ont snapt. Ten gevolge van dezen brand verliest Eind hoven een der grootste vergadergelegenheden. De aandacht van den landbouwer Schaepkens te Houthem werd getrokken door lawaai.dat uit het kippenhok kwam. Hij opende een ven ster en zag tot zjjn niet geringe verbazing een vos te voorschijn komen, die in zijn bek een kip droeg. S. bedacht zich niet lang, greep een geweer en spoedde zich naar buiten. Hij achtervolgde den viervoetigen kippendief en het mocht hem gelukken den vos onder schot te krijgen en neer te leggen. Reintje bleek bij nader onder zoek reeds kreupel te zijn geweest door een schot, dat een paar dagen van te voren op hem gelost was door den gemeente-veldwach ter. Twee kinderen om het leven gekomen. Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft in de hooibergplaats van de nog nieuwe boer derij van J. Bussemakers in het gehucht Steeg, onder de gemeente Sevenum, een brand gewoed, waarbij twee kinderen van het land bouwersgezin, een driejarig meisje en een vijfjarig jongetje, om het leven zijn gekomen. Ook dr. Veeneklaas onder de slachtoffers. Donderdagmorgen, even voor half tien, is op den rijksstraatweg te Ermelo een ernstig ongeluk gebeurd. De heer Senff uit Haarlem reed met zijn auto, waarin zich bovendien zijn zoontje en drie van zijn vriendjes bevon den, in matig tempo in de richting Harder wijk. Achter hen kwam een two-seater, die volgens ooggetuigen met zeer groote snelheid reed. Bij het passeeren van den eersten wagen slipte de two-seater, zoodat zij tegen een paar boomen botste en daarna den wagen van den heer Senff ramde. Alle zeven hij de botsing betrokken perso nen werden gewond, doch het ergst was een der jongens er aan toe. Hij was door glas splinters zoodanig aan een der oogen gewond, dat dit moest worden weggenomen. Boven dien had het ventje een rib gebroken. De an dere slachtoffers waren niet zoo erg gewond. In de two-seater, die bestuurd werd door een dame uit Groningen, zat de onlangs uit Abessinië gerepatrieerde dr. Veeneklaas. Hij heeft een rib gekneusd, doch hoeft niet het bed te houden. De dame uit Groningen kneusde beide polsen. De heer Senff kon met twee van de jongens, na behandeling huis waarts gaan. Bestuurder, die onder invloed van sterken drank verkeerde, met gedoof de lichten verder gereden. Op 25 Februari, 's avonds om 8 uur, had op den Arnhemschenstraatweg ter hoogte van het natuurhistorisch museum tusschen Apel doorn en Beekbergen een auto-ongeluk plaats, dat aan twee menschen het leven kostte. In de dagvaarding werd J. H. G. ten laste gelegd, dat het aan zijn grove schuld te wijten is, dat J. Blumink en K. de Bruin zwaar lichamelijk letsel opliepen en daarna zijn over leden, daar verdachte hoogst roekeloos had gereden en onder zoodanigen invloed van sterken drank verkeerde, dat hij niet in staat moest worden geacht een auto naar behooren te besturen. De officier van justitie eischte 9 maanden gevangenisstraf en één jaar intrekking van het rijbewijs. Donderdagavond heeft een fêlle~brand ge woed in een oude boerderij aan den Hoflande- weg te Beverwijk, waarin thans is gevestigd het expeditiebedrijf van A. Blom. Het geheele complex met zijn vele loodsen, stallen en af daken is door het vuur verwoest, met uit zondering van het woonhuis. De brandweer be streed den brand met vier stralen. De oorzaak is niet bekend. De heer Blom had zich 's morgens heel vroeg naar de drave rijen te Drachten begeven en was daarvan niet teruggekeerd. Alleen zijn huishoudster was aanwezig, toen de brand door een pas- seerenden motorrijder werd ontdekt. De landbouwer W, te Winterswijk was Woensdag bezig met een span van twee paar den zjjn land te beploegen, toen hij plotseling een trap van een der paarden kreeg. Hij is naar het ziekenhuis te Winterswijk vervoerd, waar hij Donderdagmiddag is overleden. Veertig opvarenden vermist. Boven de Zwarte Zee en de Zee van Azov, waar reeds eenige dagen een hevige Noord ooster storm blies, heeft thans een cycloon gewoed. De visschersvloot op de Zee van Azov ia in het noodweer vergaan. Veertig vis- schers worden vermist. Twee kleine vracht schepen, die op de Zwarte Zee voeren, zon den S.O.S.-seinen uit. In den Mexicaanschen staat Sonora, waar onlangs nieuwe goudvondsten zijn gedaan, heerscht een ware goudkoorts. Reeds zijn 7000 goudzoekers ln deze streek aan het werk. 25 jaar onschuldig gevangen gezeten. In 1909 begaf Wendling een Franschman zich naar de Ver. Staten om werk te zoe ken. Hij slaagde in een brouwerij in Kentuckie. Kort daarop verdween een kind van zijn werkgever, zekeren Keiler. Wendling werd er van verdacht het kind te hebben ontvoerd, moest terechtstaan en werd tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Toen hij 25 jaar gevangen gezeten had, de man ls nu 51 jaar oud legde een stervende de beken- gemaakt of naar maat. SPORTCOLBERTS FLANEL PANTALONS Moderne pasvorm. Lage prijzen. KLEEDINGMAGZIJNEN ,En zoo in eens1 Ik kon niet meer heen of weer. Ik houd niet oan tabletjes en tiet mijn vrouw mjj wrjjuen mei Kloosterbalsem. Niet te hard, zeg ik, want alles, ook de geheele omgeving, deed me zeer. Zij wreef mij zachtjes om te beginnennaderhand wat harder en het was of er een wonder gebeurde. Onder 't wrijven verminderde de pjjn al en toen het 's avonds herhaald was, stond ik den volgenden morgen weer even frisch op als alijjd." Fr. D. te O. ORIGINEEL TER INZAQI „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bü brand-en snjj wonden Ook ongeëvenaard als wrjjfmiddel bij Rhenmatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos St ct Potten: 62% ct. en 1.04 tenis af de ontvoerder van het kind te zijn geweest. Wendling herkreeg natuurlijk de vrijheid, maar had zijn genegenheid voor „het land der vrijheid" verloren. Hij keerde naar Frankrijk terug en vestigde zich te Straats burg. Hij deed nog meer. Hij stelde een eisch tot schadevergoeding in tegen de Amerikaan- sche regeering en zag zich thans door het opperste gerechtshof der Ver. Staten dien eisch toegewezen. Hij ontvangt thans uit de Amerikaansche schatkist een vergoeding van 35.000 dollar. Bovendien heeft de familie Keiler hem een gift doen toekomen van 15.000 dollar. Misschien is Wendling nog on tevreden. En inderdaad, 50.000 dollar als ver goeding voor het verlies van 25 jaren van zijn leven zou zelfs Socrates of Diogenes uit zijn mentaal evenwicht hebben gebracht. De Populaire deelt mede, dat de werk gevers in de kantindustrie van Calais be sloten hebben al hun arbeiders te ontslaan. Door dit besluit worden 4000 arbeiders ge troffen. De reden tot dezen maatregel is, dat de regeering beloofd had de industrie te steunen met een crediet van 20 millioen franc. Deze belofte is echter niet gehouden. Het aantal werklooze kantwerkers bedroeg reeds 500. De Populaire vreest, dat de stad niet in staat zal rijn aan deze toeneming van het aantal werkloozen het hoofd te bieden. Op de lijn BerlijnDresden is bij het sta tion Rilckersdorf een gemaskerd bandiet den postwagen van een trein binnengedrongen. Terwijl de trein in volle vaart was, hoorden de postbeombten plotseling een ruit inslaan en voor het raam verscheen een gemaskerde man die op de loopplank stond en drie revolverschoten op hen afvuurde. Zij zochten terstond dekking en de bandiet, die meende gewonnen spel te hebben, klauterde naar bin nen. Toen vielen echter de onvervaarde be ambten op hem aan en trokken aan de nood rem, zoodat de trein tot stilstand kwam. De roover, een jonge man, wist niettemin te ont komen in een naast de lijn gelegen bosch. Het onderzoek met speurhonden heeft niets opgeleverd. Er ls nu een belooning van 1000 mark op zijn aanhoudnig gesteld. De Prawda over de smokkelarjj. De Prawda te Moskou schrijft naar aan leiding van den, den laatst en tijd toenemen- den sluikhandel in China: De Japansche sluikhandel treedt niet alleen in de plaats van den huitenlandschen handel van China, doch brengt ook het geheele Chi- neesche bedrijfsleven een zwaren slag toe. De Chineesche artikelen worden door den Japan- schen smokkelhandel verdrongen, waardoor verscheiden Chineesche fabrieken en handels ondernemingen in moeilijkheden zijn geraakt. De Japansche sluikhandel heeft ook den han del van Engeland en de Vereenlgde Staten met China groote verliezen toegebracht. De ambassadeurs van Groot-Brittannië en van de Vereenlgde Staten aldus de Prawda hebben bij de Japansche regeering krachtig geprotesteerd. De taak, welke de Japanners zich hebben gesteld, is thans volkomen duidelijk: het ge heele douane-stelsel van China ondermijnen en de Chineesche markt en de Chineesche financiën aan de Japansche contróle onder geschikt maken. Uit Nanking wordt nog bericht, dat spoor wegbeambten, die heulen met de smokkelaars om de regeeringsmaatregelen ter bestrijding van den sluikhandel te verijdelen, daarvoor de doodstraf kunnen krijgen. William B. Leeds is de rijke zoon van den nog veel rijker Leeds Sr., een blikmagnaat. Hij was getrouwd met de Russische prinses Xenia, welk huwelijk echter door echtscheiding ont bonden was. De jonge Leeds zocht vergetel heid aan boord van zijn luxe zeiljacht en kwam daarmee ook in Atlantic City aan de kust van New Yersey. Terwijl hij zich aan boord bevond en het naar omstandigheden redelijk behage- Ujk had, naderde een roeibootje het jacht en het meisje, dat er in zat, viel overboord. Leeds was sportman genoeg om te begrijpen, wat er in de gegeven omstandigheden van hem ver- eischt werd. Gekleed sprong hij te water en hg redde de drenkelinge, die jong en bekoorlijk bleek en in haar vrijen tijd bureeliste was in een hotel ln Atlantic City. Ja, en nu is hij met haar getrouwd. Op het meer van Neufchatel is gister een bootje met vier Jongelui omgeslagen. Drie zijn verdronken; de vierde, een Engclsch meisje ia gered. 23 M e i. Een toeval speelt mij een kran tenknipsel van vijftig jaar geleden in handen. Het rijn „vertrouwelijke vragen" of liever vertrouwelijke antwoorden en het is de moeite waard, den toon uit die dagen te beluisteren. Het is een Duitsche krantenoom (of kranten tante) die hier aan het woord is. „In donkeren nacht". Het past past niet voor een jong meisje, na 9 uu? 's avonds door de donkere straat te loopen. De heer had gelijk, toen hij u op de gevaren en verlokkingen van de stad opmerkzaam maakte. U schijnt niet te weten, hoevelen er met onkiesche bedoelingen op wachten, een jongedame alleen te ontmoeten en het haar lastig te maken met onwelkome opmerkin gen. „On gelukkig voor imm er". Als uw geachte verloofde bij het kussen haar oogen niet wil sluiten, doch zegt dat zij liever in den sterrenhemel kijkt, dan is dat geen reden om haar van onvoldoende liefde te verdenken. Wat uw tweede vraag betreft, zouden wij het zeer attent vinden, wanneer gij de jonge dame misschien gelukkig zoudt maken met een zakje voor een verrekijker. Zeer elegant is zwarte rijde, waarop de Fransche lelie is gestikt in Sèvre-blauwe paarlen. „Fatsoenlijke mensohen" Het hangt geheel van het programma af, of een jong meisje naar een variété kan gaan of niet. Mochten balletteuses er haar charmes tentoon spreiden, of misschien zelfs turners met ontbloot bovenlichaam het tooneel be treden, dan is het bezoek aan zulk een ont- spanningslokaal voor een fatsoenlijk meisje zeer ongepast „In groote zorg." U hebt gelijk wanneer gij er aanstoot aan neemt, dat uw verloofde zooveel in tooneelspelerskringen verkeert. Met recht noemt men deze menschen „zwervend volk" en bejegent hen met een zekere voorzichtigheid. Menigeen van hen stelen niet alleen voorwerpen, maar ook harten! „Mijn Emil". Wanneer de heer u een handkus wil geven, kunt gij u dit rustig laten welgevallen, daar een handkus als teeken van bijzondere hoffelijkheid geldt. De verloofde mag zijn meisje op het voorhoofd kussen, als ook op de schouders en op de wangen, terwijl het den echtgenoot voorbehouden blijft, ook de lippen zijner gemalin te beroeren... Mijn hart staat stil, wanneer ik bedenk hoe de raadgevingen van 1936 er uit zouden zien, wanneer ze met dezelfde openhartigheid werden gegeven. Ik vrees, dat de onverdór- venheid en de bezorgdheid ver te zoeken wa ren. Vermoedelijk zouden ze ongeveer zóó lui den: Mies Indien het tapijt van je gastvrouw er kostbaar uitziet, moet je er voor zorgen, dat de sigaretten bijna uit zijn als je ze op den grond gooit. J u u 1 als iemand van de oudere gene ratie probeert je te vervelen, breng hem dan met een groote mond tot zwijgen of zeg: „Die ken ik al", en wandel weg. T r u d y Praat niet zoo critisch over je moeder. Het is heel normaal, dat ze zich jeug dig gedraagt. Bedenk dat ze eens oud is ge weest. Hendrien Neem altijd de houding aan dat menschen die een vervelend verjaardags partijtje geven, blij mogen zijn, dat je gekomen bent Dolly Wees alleen vrouwelijk ln dit eene opricht, dat je gratis diners en cocktails aanneemt. Zeg nooit Iemand dank voor het een of ander. De menschen zonden je voor ouderwetsch kunnen houden. Ciska Kom ln den schouwburg altijd laat. Dan trek je meer de aandacht. Ga rechtop staan en wulf naar iedereen dien je herkent. Spreek op populaire wijze over be roemdheden, noem hen bij hun voornaam of zoo mogelijk bi) hun bijnaam, onverschillig of Je ze kent of niet. Je moet altijd den indruk geven je ln hun kringen te bewegen. Als een oude dame, die vóór je zit, blijk geeft hinder te hebben van je conversatie, brandt haar japon dan een beetje met je sigaret, te hebben van je conversatie, brand haar japon dan een beetje met je sigaret. De 19-jarige eerste-jaarsstudent van Old William College te Williamstown (Ver. St.), Lewis Summers, heeft op de slaapzaal Dins dagavond een medestudent doodgeschoten en een anderen student verwondingen toege bracht, waarna hij zich een kogel door het hoofd joeg. Er is nog geen enkel feit aan het licht ge komen, dat eenige verklaring biedt voor het vinden van het verkoolde lijk van den 21- jarigen rijken student Frank Moss. 15 km van zijn college te Oxford in de vroege mor genuren, tusschen twee hooimijten. Inspecteur Keech, die het onderzoek leidt, heeft alleen negatieve dingen kunnen vast stellen. De student had geen examenvrees, geen schulden en er was geen vrouw in het spel. Uit zijn correspondentie is niets geble ken van eenig voornemen of motief voor zelfmoord. Er worden nu nog twee mogelijk heden onderzocht, n.1. berooving, gevolgd door moord en het werpen van het lijk tus schen de hooimijten, die vervolgens in brand gestoken zijn en de chantage-theorie. Moss was juist meerderjarig geworden en had de beschikking gekregen over een groot ver mogen, zoodat hij als vanzelf een voorwerp van belangstelling voor het gilde der chan teurs geworden kon zijn. Moss heeft mis schien een brief ontvangen om hem tot een bijeenkomst tegen zonsopgang uit te noodi- gen en in een soort nieuwsgierigheid kan hy er gevolg aan hebben gegeven. Maar het zijn nog slechts allemaal theorieën, die de politie onderzoekt. Een feitelijke aanprijzing ls niet gevonden. door AMILDA-Zonnebtuincrême, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 5