ninii Julianadorp. 't Zand. Breezand. Van Ewijcksluis Anna Paulowna. Wieringen Schagen Texel Marineberichten. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 30 MEI 1936 Woonwagen aangereden en zwaar beschadigd. Burgerlijke Stand van Den Helder Haven van Nieuwediep. Dienstneming bij de marine. Marktberichten 471e STAATSLOTERIJ 11 zijn medekostganger, Th. Doevendans, getrac- teerd, die, als hij „niet smoezen" zou, voor zijn stilzwijgen een tientje en een paar schoenen zou krijgen. Deze getuige verklaarde, dat verd. bij V. en D. een paar schoenen en een trui had gekocht en zijn fiets had laten repareeren en toen nog circa 10. over had. De verklaringen van deze getuige waren zoo bezwarend voor verd., dat deze het verstandiger vond, om zijn aan vankelijk aangegane hardnekkig ontkennende houding te laten varen en het hem tenlastege- legde te erkennen, waarna van verder getui genverhoor werd afgezien. Verd. verklaarde zich bereid Galis het ont stolen bedrag te vergoeden van zijn pensioen, dat 68.per 3 mnd. bedraagt. De Officier eischte 6 maanden gevangenis straf, waarna mr. Prins in een sympathiek be toog er op wees, dat deze verd. voor dit eerste economische misdrijf niet met gevangenisstraf moest worden gestraft. Hier heeft de gelegen heid een overigens oppassende man tot dief gemaakt; in dit bijzondere geval achtte PI. een yoorw. straf zonder bijzondere voorwaarden op Zijn plaats. De Officier dacht, dat hij nog zeer clement geweest was en meende dat, waar het hier een normaal levend mensch was, geen termen waren voor een voorw. straf met onder toe- zichtstelling, hetgeen volgens mr. Prins tot ge vaarlijke consekwenties leidde, daar volgens deze redeneering personen, die meer misdrij ven achter zich hebben, wel voor een voorw. straf in aanmerking zouden komen. Uitspraak: Vrijdag a.s. 2 uur. De protesteerende jager. Het was geen rustende en ook geen berus tende jager, die hierin terecht stond; de 50- jarige Jan de W., uit Bergen, stond in hooger beroep terecht wegens overtreding van de jachtwet; hij zou in December twee fazanten hebben geschoten en zonder vergunning een jachtgeweer in huis hebben gehad. Door den Kantonrechter was hij tot twee maal 15.of tweemaal 10 d. veroordeeld, waarin hij, zooals gezegd, niet wilde berusten. Het jagertje verweerde zich energiek tegen het hem tenlastegelegde. Zijn neef, Jan de Waard en W. Zwaan, tegen wie hij volgens hun Verklaringen gezegd had, dat hij 2 fazanten geschoten had, hadden volgens hem nooit kun nen zien, dat hij met een geweer had geloopen; het zou een eindje hout geweest zijn, dat ze voor een geweer hadden aangezien. De veldwachter Mol had al lang op Jan ge loerd en achtte het beter, dat hij geen geweer had. De oude baas sputterde hevig tegen en zei, dat hij niet geschoten had; hij wist ook niet, dat de vergunning, die hij destijds in Egmond had gekregen, verloopen was. De Officier kon geen termen vinden voor een clementer vonnis en vroeg bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter, dat tevens verbeurdverklaring Van het tweeloopsjachtgeweer inhield, Uitspraak over 14 dagen. iVEREENIGING „KOEGRASSER BELANG". Algemeene vergadering van de Vereeniging „Koegrasser Belang", in het café „Prins Hen drik" van den heer A. Kossen. Zooals dat ge woonlijk gaat, waren slechts een klein aan tal leden aanwezig. De voorzitter, de heer J. Kossen, opent met een woord van welkom deze vergadering. De notulen worden gelezen en onveran derd vastgesteld. De Voorzitter doet thans de volgende mede- deelingen: e. dat thans door het maken der rioleering de sloot door het dorp is gedempt, waardoor een strook grond is verkregen, die eigendom is van de belendende perceelen. In deze sloot liep de scheidingslijn, en door verschillende oorzaken van vroeger, gaat deze niet recht, doch overhoeks. Het kadaster heeft echter de preciese plaats der lijn aangegeven en daar op wordt nu door de gemeente een solied hekwerk geplaatst, waardoor deze sloot- misère verdwenen is. Verder wordt besproken, de toestand, waar in de J. v. d. Veerstraat zich bevindt en het niet aanwezig zijn van een straatje of trot toir vanaf den Proeftuin tot aan perceel Schoolweg 60. Een verzoek zal hiervoor ter bestemder plaatse worden ingediend ter ver betering en aanleg daarvan. Verder wordt gesproken over het behoud Van den steiger aan de Blauwe Keet. De rekening over het boekjaar 19351936 Wordt nagezien door de heeren C. van Bode graven en D. Visser en in orde bevonden. De ontvangsten bedroegen 155.35, de uitgaven 7.05, overlatende een saldo van 148.30. Bij de rondvraag wordt gevraagd naar de bouwverordening ter plaatse, zulks met het Oog op voorgekomen moeilijkheden daarmede. Nadat nog eenige andere vragen waren ge steld en door den Voorzitter beantwoord, Werd de bijeenkomst met dank voor de be sprekingen gesloten. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Ie Pinksterdag 's Morgens 11 uur, Ds. M. van Wichen Zendingsgebouw „De Ster der Hope". Ie Pinksterdag: 's Avonds 7 uur, de heer Meijer, van Heilo CLUBAVOND ESPERANTO. Woensdagavond j.I. waren op den wekeljjk- schen Esperantoclubavond bij den heer Schrie- ken een tweetal buitenlanders als gast aan wezig n.1. de heer A. Kramm uit Keulen, welke momenteel te Callantsoog met vacantie verblijft en de heer T. Fenyö uit Boedapest, die op zijn wereldreis hier langs kwam, Beide heeren hielden om de beurt de aanwezigen aangenaam bezig, door vertellingen over hun land, annecdotes en spelletjesalles in espe- ranto. Een groot aantal personen was aan wezig om de beide sprekers te hooren, zelfs geheel uit Schagen, Oudesluis en Callantsoog. Het was een ge zellige en leerzame avond van groote propagandistische waarde. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). Ie Pinksterdag: 's Morgens 10 uur en 's middags 3.30 uur, de heer P. Boon. 2e Pinksterdag 's Morgens 10 uur, de heer 3 n een aalscholver in het net. Door de visschers P. Keuris Az. Jz., die hun aalvisscherij, voorzoover deze op diep water plaats heeft, gezamenlijk uitoefenen, werd Woensdag in één hunner fuiken, die midden in het Amstelmeer op ongeveer 10 meter diepte uitstond, een aalscholver aange troffen. Het dier had daar natuurlijk den ver stikkingsdood moeten ondergaan. Naast het feit, dat men op zoo groote diepte onder de oppervlakte deze vischroover niet had verwacht, mag nog als bijzonder heid gelden, dat aan een der pooten een ring aanwezig bleek met het volgende opschrift: Museum Nat Hist. Leiden—Holland 80195. Poot en ring is afgesneden en aan het be- trefende museum als overtuigingsstuk toege zonden. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Ie Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Ger. Kerk. Ie Pinksterdag: "s Morgens 10 en 's middags 2.30 uur. Ds. E. Jansen. 2e Pinksterdag 's Morgens 10 uur, Ds. van Vliet, van Slootdorp. ONDERWIJS. Ter vervanging van den heer P. Cornielje, aan wien ziekteverlof is verleend, is tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School te Westerland benoemd de heer N. H. Biersteker te Den Helder. PERSONALIA. De heer P. de Boer, brugwachter te Van Ewycksluis is aangesteld als onbezoldigd gemeenteveldwachter der gemeente Wierin gen. WERKVERSCHAFFING. In den loop van de week is de gelegenheid tot herplaatsing in de werkverschaffing voor allen opengesteld. Behoudens een enkele, v.n.1. arbeiders, die reeds voor de staking ter zake een of andere overtreding werden geschorst, hebben allen het werk weer hervat. Practisch is hiermede dus het einde van de staking gekomen. burgerlijke stand. (van 15 tot en met 28 Mei 1936.) GEBOREN: Franciscus Elbertus Johannes, z. v. F. E. J. Kiela en D. Boersen; Willem Adriaan, z. v. A. M. v. d. Starre en E. M. Hommerson; Leendert, z. v. P. Spaander en P. v. d. Schalie; Antonia Bastiana, d. v. W. Jagtenberg en C. J. Jagtenberg; Sijda Johan- na, d. v. J. ten Bokkel en G. Wagemaker; Simon, z. v. S. Ottens en A. A. Poel; George Martinus Maria, d. v. M. W. Kingma en C. C. Sneeboer; Antje Hendrika, d. v. H. Barelds en A. Rouwkema; Petrus Franciscus, z. v. P. de Caluwé en L. M. de Krijger. ONDERTROUWD: M. Th. v. Hoesel en A. M. Schoonen. GEHUWD: W. Beemsterboer en C. m. En gel; N. G. Raven en D. Kuijt; G. Moermond en G. Kooij; S. Wit en A. Doves. OVERLEDEN: Geertje Keijzer, 49 jaar; O. Takes, vr. 57 jaar, Wed. J. Mulder; Marieke Bosboom, 18 jaar, d. van H. Bosboom en R. Blouw. keuring dienstplichtigen. Aan de deze week te Den Helder gehouden keuring van dienstplichtigen werd door 32 jongelieden uit deze gemeente deelgenomen. Niet minder dan 15 daarvan werden voor goed ongeschikt verklaard voor het vervullen van militaire diensten. Een wel zeer hoog percentage. nieuwbouw in den wieringer- meerpolder. Naar wij vernemen is de bouw van 45 boer derijen in voornoemden polder door de directie van dien polder opgedragen als volgt: 11 stuks aan de firma H. Hannink te Enschede voor f 141.162.—, 21 stuks aan de firma F. A. Smul ders te Oisterwijk voor f 205.974.en 13 stuks aan de firma Gebr. van Heeswijk te Best voor f 132.900.—. nog meer werkverruiming. Door de directie der Wieringermeerpolder is 't verwijderen van de klinkerbestrating en het aanleggen van een gewalste verharding op een gedeelte van den Schagerweg tusschen Middenmeer en Kolhorn opgedragen aan den heer P. Daalder te Alkmaar voor f 39.315.— zijnde van de 22 inschrijvers de laagste. Hippolytusboef prop.-avond a,n.w.b. De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B hield Woensdagavond in Cinema de Haan een propaganda-avond. Een hondertdal personen had aan de vriendelijke uitnoodlging gevolg gegeven. De aanwezigen werden welkom geheeten door den heer L. C. Kolff, burgemeester dezer gemeente. De heer H. P. Kanters, propagandist van den Bond hield daarop een rede. Op aardige wijze schetste de heer Kanters den groei van den A.N.W.B. Bijzonder aardige voorvallen uit het grijze verleden werden daarbij op onopgesmukte wijze naar voren gebracht. Het zou te ver voeren een uitgebreid ver slag van het interessante betoog te geven. Van alle kanten werd het goede, mooie, maar tevens zoo veelzijdige werk van den Bond belicht en spreker besloot met een opwekking om als lid van den Bond toe te treden. Na de pauze werd vertoond de A.N.W.B.- film „Als een rots in de branding der tijden..." Ook hierin kregen wij een goeden indruk van het vele en nuttige werk van den bond. De fraaie natuuropnamen, zoowel van binnen- als van buitenland stempelden deze film tot een van hooge waarde. De heer Kanters sprak tenslotte een kort woord ten afscheid, waarbij hij dank bracht aan allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, inzonderheid aan den burgemeester, den consul van den ANWB den heer O. J. Bosker, alhier en aan de plaat selijke propaganda-commissie. POLITIE. Verloren: Een zakmes met bruin heft, Gevonden: Een kinderportemonnaie. Inlichtingen bij den gemeentebode. De n Oever. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Blijkens de opgave van het aantal aange geven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 17 t.m. 23 Mei 1936 heeft zich te Wieringen 1 geval van roodvonk voor gedaan. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Oosterland). Ie Pinksterdag: 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gem. (Westerland). Ie Pinksterdag: 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 2e Pinksterdag: 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). Ie Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen. 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, de heer K. Kiewiet van de Wieringermeer. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) le Pinksterdag: 's Middags 2,30 uur, de heer O. Deen. 2e Pinksterdag: Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. le Pinksterdag: 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen 2e Pinksterdag: Geen dienst. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. le Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, Lezen. 's Middags 2.30 u., Cand. J. van Eerden Ned. Herv. Gem. (Den Oever), le Pinksterdag 's Morgens 10 uur, Cand. J. van Eerden 's Middags 5 uur, leesdienst. MARKTOVERZÏCHT. Veel vette koeien waren er Donderdag J.L aangevoerd, het was goed ook, want er wa ren veel koopers voor. Amsterdam en Den Helder waren goed vertegenwoordigd. Hoog ste noteering tot 30 ct. per pond. De handel was best. De handel in kalfkoeien was vrij goed. In geldekoeien goed. Die zware kalfkoeien van de vorige week waren nu niet aanwezig. Pinken niet aangevoerd, die worden nog thuis gehouden door het vele gras. De handel in nuchtere kalveren duur en vlug. Zware kalveren 2030, vlug. In paarden handel goed. Vette oude scha pen: handel matig, tot 26 hoogste notëe- ring. Overhouders tot 22.50, handel goed. Lammeren: handel vrij goed, hoogste notee ring 10.De handel in vette varkens ging vrij snel, iets hooger bij de vorige week. Big gen: handel goed. Schrammen hetzelfde. Veel bokken en geiten waren aangevoerd. Deze handel ging wel. Kippen en konijnen: handel gewoon. Geen verlaging van prijzen. Dus over het geheel kon men, wat den handel betrof, tevreden zfln. BURGERLIJKE stand van 21—28 Mei. GEBOREN: Cees, z. v. IJ. K. de Jong en T. van Stipriaan; Jansje, d. v. D. Waag en N. Kossen; Johan, z. v. J. de Veer en H. Best; Paulus Johan, z. v. K. de Boer en A. M. Boon. GETROUWD: F. Basma en G. N. Slikker. OVERLEDEN: Catharina Dtvera, 4 J„ d. V. J. Koopman en C. M. Sjerps. politie. Gevonden: een geldstuk, een horloge. Verloren: een heerenrijwiel, een kinder karos, een kinderhoedje (wit), een lam. Burgervlotbrug. Woensdagavond omstreeks 11 uur is een aan den Rijksweg langs het Noordhollandsch Kanaal alhier staande woonwagen aangereden door een vrachtauto, komende uit de richting Den Helder en gaande in de richting Alk maar. De woonwagen werd geraakt bij het gedeelte, dat tot slaapplaats is ingericht en waar zich de bewoners (gezin met 8 kinde ren) te ruste hadden begeven. De bewoners kwamen er vrij goed af, enkele kinderen had den wat schrammen opgeloopen. De woon wagen werd echter zwaar beschadigd en kon niet verder. De bestuurder van den vrachtauto is direct na het gebeurde doorgereden. Zij, die inlichtingen omtrent chauffeur of vrachtauto (welke gedekt was met een bruin zeil) kunnen geven, worden verzocht zich t€) wenden tot den Burgemeester van Zijpe te Schagerbrug. burgerlijke stand van 23 tot en met 29 Mei. GEBORENArnold Adriaan, z.v. Arnold Adriaan van der Leer en Klazina Hendrika van Werven. ONDERTROUWD: Dirk Willem Keijser en Petronella Slot; Grabal Parlevliet en Hen- drikje de Kort. GEHUWD: Pieter Nicolaas Willem Kikkert en Klasina Lap; Adriaan de Wolf en Johanna Gerarda Kikkert; Lieuwe Hendrik van der Veen en Jannetje Eelman; Pieter Adriaan Zegers en Maartje Duinker. OVERLEDENCornelis Laan, 78 jaar, geh. met Fokeltje Vlaming. politie. Gevonden: 1 rjjwielplaatje; 1 alpacca beursje; 1 rozenkrans; 1 portemonnaie; 1 combinatietang; 1 breukband. EEN AFSCHEID. Woensdag heeft mej. Kikkert, onderwijze res aan de o.l. school te Zuid-Eierland, af scheid genomen van de leerlingen dezer school die ze gaat verlaten, wegens haar huwelijk. Mejuffrouw Kikkert is geruimen tijd als onder wijzeres aldaar werkzaam geweest en heeft zich b(j de leerlingen en de ouders zeer bemind weten te maken. Namens de leerlingen werd aan de scheidende onderwijzeres een fraaie klok aangeboden, waarvoor mej. Kikkert zichtbaar ontroerd haar hartelijken dank be tuigde. De kinderen werden op royale wijze getracteerd. DE FILM „JONGE HARTEN". In Pen's Bioscoop liep gisteravond voor het eerst de film „Jonge Harten", die, zooals men weet, vorig jaar in den nazomer voor een groot gedeelte in onze gemeente is opgeno men. De bioscoop was matig bezet, doch bij den roep die van deze film ongetwijfeld zal uit gaan, mag men voor de volgende dagen vrij zeker uitverkochte zalen verwachten. Na de pauze begint de film „Jonge Harten". De aanvang is al direct pakkend, door een koor wordt bij een opname van een duinland schap het bekende „Waar de blanke top der duinen", gezongen. De muziek is opvallend mooi in geheel de voorstelling. Eerst voerde de film ons naar een kamp in de Texelsche duinen, gelegen aan de binnenzijde van „de Slufter", waar men de jongelui volop van het heerlijk kampleven ziet genieten; vooral 't spel met een kano in de branding is buitengewoon goed opgenomen. Ook ziet men schitterende opnamen van het magnifieke duinlandschap daar ter plaatse en niet minder mooie ver gezichten vanaf de duinen in den uitge- strekten bouwpolder. Zeer boeien ook de op namen van de woeste luchten waarvan men in het najaar van 1935 zoo'n overvloed kreeg. Even krijgt men dan nog een opname van Amsterdam te zien, doch al heel spoedig ver huist men dan weer naar Texel, waar 't ver volg van den kleinen roman plaats heeft. De inhoud van de film is van onschuldigen aard, zoodat niemand er aanstoot aan zal ne men. Even willen wij nog wijzen op de verschil lende opnamen van de haven te Oudeschild, waarop men zoo duidelijk verschillende bij de boot bekende figuren waarneemt Ook krijgt men enkele keurige opnamen te zien van autotochten over Texel, waarbij vooral de opnamen van den Eierlandschen weg, bij de Waal interessant zijn. De Koog. ZENDINGSDAG TE DE KOOG. In de duinvallei achter De Koog zal op den Tweeden Pinksterdag, des middags te 3 uur, de jaarlijksche Zendingsdag worden gehouden. Dit is de 24ste maal, dat aldaar een derge- lijken zendingsdag gehouden wordt. Indien het weder ongunstig is, zal de bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk te Den Burg plaats vinden. Als sprekers zullen optreden: Ds. Moen, Ds. Kok, Cand. Beregr, de heer Swij- nenburg en adj. v. d. Ploeg. Oosterend. EEN 60-JARIG HUWELIJKSFEEST. Op den Tweeden Pinksterdag zal het 60 jaar geleden zijn, dat de heer en mej. H. Eel man en Grietje Smit, te Oost op Texel, in den echt werden verbonden. Beiden maken het nog goed en zijn nog zeer kras. Onge twijfeld zal het echtpaar op dien dag veel belangstelling ontvangen. PREDIKBEURTEN. Zondag 31 Mei (Eersten Pinksterdag). Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Zendingscollecte. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Kok. Waal, v.m. 10 u., de heer Hemmes, Cand. t. h. dienst. Utrecht. Pinkstercoll. Den Hoorn, v.m. 10.30, Ds. Moen. Zendingscoll. De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Salm. Zul d-E i e r 1 a n d, n.m. 3.30 u., Ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Scholte. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Vis. Gereformeerde Kerk Den Burg (Geb. Fanfare) v.m. 10 u., Cand. Berger, n.m. 3 u., Ds. v. d. Leer. O o s t e r e nd, v.m. 10 u., Ds. v. d. Leer. n.m. 3 u., Cand. Berger. Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 u., de Heer Bakker. Maandag I Juni (Tweeden Pinksterdag). Ned. Herv. Gem. D e n B u r g, v.m. 10 u., Ds. Visser. Zend. Coll. O o s t e r e nd, v.m. 10 u., Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 10.30 Ds. Moen. De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Salm. Koog, v.m. 10 u., de Hr. Hemmes, Cand. t/d H. Dienst, Utrecht. Pinkstercoll. Doopsgezinde Gemeente. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Vis. DenHoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Smidta Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare) v.m. 10 u., Cand. Berger. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. v. d. Leer. van 28 en 29 Mei 1936. GETROUWDA. Eelman en F. Maigret; J. C. Welbergen en N. Muit; J. Winkel en A. de Boer; F. G. Wuestenenk en A. M. Slootweg; E. v. Sonsbeek en H. v. Roekei; D. C. Berg huis en J. Rensmaag; H. N. Kaptein en A. Jansen. BEVALLEN: M. C. ten BoschGootjes, d.; W. M. BleyingaFroger, z.; A. S. Verstegen v. Otteren, d.; S. KoopmansWiggers, d.; C. G. WatermanJonker, d.; W. E. Schaap Duinker, d. OVERLEDEN: S. Mes, 81 jaar; J. Lunter, 79 jaar. 29 Mei 1936. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Engelsche s.s. „Leeu warden". OVERDRACHT COMMANDO HR. MS. WACHTSCHIP. Donderdag j.L te 10 uur had aan boord van het Wachtschip Hr. Ms. Koningin Emma der Nederlanden de overdracht van het bevel plaats door den kapitein luitenant ter zee J. Lagaay, aan den eersten officier, luitenant ter zee der le klasse J. J. Wichers, die met dit bevel tijdelijk werd belast. Den vorigen avond was den aftredenden Commandant en Mevrouw Lagaay, door de Officieren met hun dames een afscheidsdiner aangeboden, welk diner zich kenmerkte door een treffende stemming en zeker bij allen een bijzonder aangename herinnering zal ach terlaten. Onderscheiding. Bjj Kon. besluit van 27 Mei is in de orde van Oranje Nassau bevorderd tot commandeur, vice-admiraal M. H. van Duim, het versiersel te dragen met de zwaarden. Luit. ter zee 2e kl. L. J. Jarman is aan gewezen voor den dienst in Oost-Indië en 27 dezer met het motorschip Johan van Olden- barnevelt daarheen vertrokken. Kap.-luit. ter zee P. A. Willemsen is aan gewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 3 Juni met het m.s. Dempo van de Rotter- damsche Lloyd zijn nieuwe bestemming vol gen. Odervolgende schepelingen zijn aangewe zen om den 26 Juni 1936 per m.s. Colombia naar Wesrt-Indië te worden uitgezonden: Mariniers le kl. G. J. W. van Zomeren, P. J. van Santvoort, W. Veen, J. Meerman; ma riniers 3e kl. C. Straver, S. E. H. Sanches, C. Vink, J. M. Verdijk, W. G. E. Veldhuizen, J. van Veen, M. J. van der Waal, J. Weijers, A. Warnaar, L. Riekwel. Met ontslag uit den zeedienst. Korporaal-torpedomaker A. L. Kampman, 19 Mei 1936. Korporaal-ziekenverpl. D. J. Kortman, 1 Juni 1936. Korpoaal der mariniers A. J. Hendriks, 10 Juni 1936. Majoor-konstabel G. J. H. Desar, 5 Juli '36. Opper-schipper W. P. H. Smit, 15 Juli '36. Militair werkman J. Plas, 13 Juli 1936. Marinier le kl. J. P. Jongbloed, 27 Mei '36. Marinier 2e kl. D. Vermaas, 12 Juni 1936. Aangenomen in den zeedienst. Leerling geschutm. H. Bertelds, 20 Mei '36 Stoker 3e kl. H. Verbrugge, 19 Mei 1936. Stoker 3e kl. F. J. de Kooning, 22 Mei '36. Stoker 3e kl. H. T. Schilham, 23 Mei 1936. Geslaagd voor het examen voor hoogeren rang. Sergeanten-torpedomaker D. Horsman, L. Harpe, F. A. D. Wendel, W. Verkerk, G. van Aken voor majoor-topedomaker. Overplaatsingen. Korp.-torpm. M. J. v. Dijke, aanwijzing om den 23en Mei 1936 per vrachtschip Kota Pe- nang naar O.-Indië te worden uitgezonden ingetrokken. Maj.-vltm. P. Esselman, serg. der mar. B. J. Gregoire, stoker 3e kl. H. Eggink, marn. 3e kl. J. Peters, L. Riekwel, bestemming om in Juli 1936 naar O.-Indië te worden uitge zonden ingetrokken. Serg. der mar. J. Wolf, stoker 3e kl. A. Koopman, mariniers 3e kl. J. v. d. Weg, C. Tabak, bestemd voor uitzending naar O.- Indië in de maand Juli 1936. Marn. le kl. L. H. Fransen, mariniers 3e kl. J. L. W. Sohier, A. van Spronsen, J. Peters, aangewezen om den lOen Juli 1936 per m.s. Venezuela naar West-Indië te worden uit gezonden. Serg.-macht. C. J. de Graaf, 29 Mei '36 van Wachtschip Willemsoord naar De Mok. Sergeanten-vltm. (M) D. de Roder, C. W. de Radder, 9 Juni '36 detach. bij de M.L.D. ingetrokken en terug naar de L.V..A te Soes- terberg. Stoker 3e kl. H. A. Klein Nagelvoort aan gewezen om den 21en Aug. '36 per m.s. Crijnssen naar West-Indië te worden uitge zonden. Serg.-macht. M. A. Blok, 9 Juni '36 van Schorpioen naar J. v. Brakel. Serg.-kok H. E. Pijl, 22 Juni '36 van Wacht schip Willemsoord naar J. v. Brakel. het smaldeel in finland. Het Nederlandsche pantserschip Hertog Hendrik en de torpedojager Z 5 zijn Donder dag te Helsingfors aangekomen. Het bezoek zal vijf dagen duren. Op het programma van Donderdag stonden officieele bezoeken en tegenbezoeken van de militaire en civiele autoriteiten, zoomede een diner in de Nedrelandsche legatie. De mijnenlegger „van Maerlant" is gisteren gisteren in de Amsterdamsche haven aange komen en nam ligplaats aan de de Ruyter- kade, steiger van Es en van Ommeren. Batavia. Voor dienstplichtigen, die hun eerste oefening bij de marine op bevredigende wijze hebben doorloopen, zal de gelegenheid worden opengesteld om voor drie jaren vrij willig onder de wapenen te komen. De gele genheid, voor ten minste twaalf maanden in dienst te komen, blijft bestaan. De beschik king over verzoeken tot drie jaar dienen be rust bij den commandant van de zeemacht. (Aneta). De Graanmarkt. ALKMAAR, 29 Mei 1936. Op de heden ge houden Graanmarkt waren in totaal 157 Hls aangevoerd, waarvan soorten prijzen als volgt 59 HL voertarwe 56.40; 6 HL gerst chev. 5—6; 31 HL haver 6.35—7; 16 HL boonen, w.o.: bruine 1013, citroen 10 en witte boonen 1012; 11 HL mosterdzaad (geel) 10; 22 HL karwijzaad 20.60; 12 HL erwten, w.o.: kleine groene 8, groote groene 10, grauwe 1525 en vale erwten 510. Alles per 100 Kg. Handel matig. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 29 Mei 1936. Op de heden ge houden kaasmarkt waren in totaal 66 stapels wegende 145000 Kg. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 42 stapels Kleine 21 en 2 stapels Commissie 17.50. Boerenkaas: 7 stapels Kleine 18.50 en 15 stapels Commissie 22.50. Alles met rijksmerk. Handel goed. Amsterdanische aardappelprijzen. AMSTERDAM, 29 Mei 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 383.900 Kg, :ooals: Hoofdpijn, Migraine, Kies- >ijn, Zenuwpijnen, Rneumatische zooals: P»)n, pijnen, Spit, verdwijnen in tien mi nuten door de verrassende werking van de Nederlandsche Pijnstillers Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lijst Trekking van Donderdag 28 Mei 1938 Hooge Prijzen 1000.— 1053 2028 5800 14547 19757 400.— 8395 12310 13556 16565 20444 200.— 1564 5652 7396 7479 7506 7757 13757 14709 15862 100.— 1999 5496 10941 11465 15341 18122 Prijzen van 70. 146 230 266 444 841 1003 1005 1085 1134 1286 1315 1567 1591 1678 1745 1758 2C64 2140 2394 2417 2441 2483 2552 2632 2652 2716 2751 2817 2821 2915 3045 3216 3351 3354 3358 3439 3466 3635 3826 3845 3894 3919 4035 4163 4195 4251 4449 4773 4803 4857 4928 4083 5063 5080 5154 5230 5324 5417 5466 5559 5720 5851 5853 5905 5907 5987 5993 6111 6162 6190 6381 6392 6464 6552 6556 6570 6851 6960 7014 7032 7035 7106 7211 7304 7566 7793 7819 7824 7919 7980 8012 8020 8262 8367 8372 8425 8435 8601 8628 8653 8752 8767 8925 8927 8966 9247 9347 9511 9561 9564 9615 9646 9817 9978 10176 10241 10287 10357 10443 10482 10617 10924 11002 11004 11190 11231 11327 11485 11504 11527 11628 11678 11787 11813 11864 12033 12083 12115 12168 12496 12507 12556 12935 12962 13106 13109 13163 13200 13473 13499 13516 13794 13991 14148 14286 14302 14306 14361 14392 14424 14461 14634 14749 14874 14893 14938 14968 14996 15053 15124 15237 15310 15325 15366 15378 15429 15436 15558 15649 15745 15795 15993 16125 16137 16236 16249 16258 16281 16298 16375 16425 16473 16649 16771 16797 16973 16990 17048 17061 17062 17089 17138 17192 17334 17489 17498 17607 17799 17922 17972 18064 18179 18259 18302 18334 18366 18432 18448 18688 18768 18813 18842 18863 19020 19397 19408 19477 19566 19609 19621 19671 19736 19792 19886 20033 20068 20095 20138 20150 20239 20383 20397 20477 20519 20548 20639 20698 20712 20722 20732 20774 20811 20898 20942 9 270 489 680 32 273 527 311 536 696 Nieten 79 141 328 332 544 559 708 709 154 163 267 334 346 395 573 597 643 775 902 913 943 960 1012 1021 1037 1077 1177 1198 1210 1214 1267 1268 1284 1287 1349 1377 1384 1469 1495 1505 1518 1572 1580 1626 1641 1650 1651 1669 1687 1713 1784 1817 1824 1858 1900 1929 1938 1956 1972 1983 2058 2061 2088 2186 2208 2239 2243 2320 2436 2487 2495 2500 2510 2521 2548 25761 2597 2637 2643 2662 2717 2733 2824 2843 2854 2856 2879 2963 3011 3013 3100 3128i 3163 3175 3236 3244 3277 3309 3323 3341 3355 3378 3445 3511 3524 3555 3560 3648 3652 3706 3719 3817 3820 3824 3836 3861j 3902 3912 3921 3981 4012 4050 4065 4082i 4009 4141 4168 4223 4233 4274 4302 43101 4363 4381 4425 4468 4474 4483 4541 4557! 4624 4600 4692 4702 4731 4750 4767 4801' 4853 4961 4972 5034 5052 5108 5111 5121 5168 5197 5223 5262 5315 5336 5353 5383 5399 5400 5401 5416 5458 5502 5508 5520 5540 5563 5613 5639 5666 5717 5760 5780 5868 5877 5892 5942 5962 6005 6012 6040 6203 6206 6249 6252 6260 6312 6330 6365 6393 6395 6427 6444 6461 6488 6494 6512 6549 6551 6572 6602 6658 6674 6721 6811 6825 6874 6894 6908 6936 6964 6970 700# 7007 7069 7071 7169 7206 7209 7223 7291 7379 7384 7399 7413 7435 7477 7478 7482 7519 7540 7581 7585 7613 7614 7615 7620 7642 7662 7676 7687 7746 7749 7767 7770 7799 7846 7862 7898 7984 7988 8007 8025 8028 8042 8049 8074 8078 8085 8091 8102 8123 8198 8212 8216 8226 8429 8447 8443 8452 8469 8475 8484 8498 8502 8526 8550 8624 8647 8656 8675 8730 8837 8859 8875 8950 8968 8974 8976 9003 9048 9052 9148 9281 9284 9310 9313 9325 9349 9380 9484 9504 9596 9647 9683 9685 9731 9800 9818 9833 9878 9940 9960 10008 10074 10097 10143 10155 10163 10206 10249 10262 10301 10316 10374 10362 10380 10389 10421 10464 10474 10486 10517 10523 10526 10635 10707 10712 10747 10769 10775 10784 10793 10829 10884 10893 10913 10925 10945 11029 11037 11056 11062 11117 11256 11331 11338 11361 11353 11394 11418 11438 11445 11517 11530 11588 11611 11630 11648 11770 11793 11852 11861 11891 11913 11915 11925 11965 12093 12103 12127 12151 12173 12220 12223 12253 12265 12289 12298 12321 12347 12402 12404 12425 12454 12493 12520 12532 12580 12647 12679 12738 12760 12800 12824 12828 12897 13021 13104 13127 13133 13196 13258 13285 13292 13301 13307 13330 13346 13384 13407 13425 13441 13477 13486 13501 13550 13552 13609 13614 13624 13638 13689 13772 13801 13828 13853 13933 14004 14007 14059 14068 14086 14174 14178 14202 14209 14226 14238 14320 14346 14466 14471 14539 14553 14640 14649 14700 14708 14770 14780 14807 14898 14912 14924 14931 14932 14989 15018 15034 15062 15065 15068 15107 15180 15181 15205 15221 15257 15320 15321 15370 15397 15410 15428 15531 15537 15544 15586 15597 15608 15612 15639 15683 15698 15702 15703 15815 15858 15861 15920 15933 15969 16026 16027 16030 16043 16095 16127 16134 16180 16183 16189 16230 16234 16265 16319 16328 16383 16389 16402 16408 16428 16450 16470 16499 16503 16517 16551 16556 16588 16598 16614 16624 16652 16685 16687 16699 16762 16768 16772 16794 16845 16998 17018 17034 17047 17066 17115 17177 17263 17273 17307 17346 17386 17413 17443 17462 17472 17516 17626 17649 17655 17656 17681 17697 17727 17772 17773 17822 17824 17834 17848 17854 17886 17974 18002 18018 18019 18034 18039 18054 18133 18184 18229 18241 18514 18521 18530 18564 18588 18598 18602 18618 18622 18623 18722 18728 18745 18787 18864 18871 18898 18928 18931 19030 19055 19142 19154 19182 19191 19253 19261 19280 19314 19375 19463 19535 19721 19770 19821 19859 19865 19866 19904 19914 19999 20050 20083 20155 20308 20339 20353 20376 20408 20463 20493 20524 20556 20608 20644 20648 20725 20733 20739 20743 20748 20779 20832 20833 20846 20870 BROEK OP LANGENDIJK, 29 Mei 1936. Aanvoer en prjjzen waren heden als volgt: 3600 Kg. Aardappelen: Sch. muizen 15— 17.60, Drielingen 15.70—19, Kleine 15.20— 19.60, alles per 100 Kg. en 3300 bos Rabarber 2.40—2.70. Eierveiling Schagen, 28 Mei 1936. Aangevoerd waren 85000 kip peneieren., Prijzen: 5456 Kg 2.30—2.40, 56—58 kg 2.35—2.45; 58—60 kg ƒ2.40—2.45; 60—62 Kg. 2.45—2.60; 62—65 Kg. 2.60— 2.90 per 100 stuks. •4000 Eendeneieren 2.25—2.35 per 100. Heldersc.he Eierveiling. 28 Mei 1936. Aangevoerd 32364 kippeneieren en 1055 Eendeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 52—54 Kg 2.15—2.40; 55—57 Kg. 2.40—2.65; 58—60 Kg 2.45—2.75; 61—63 Kg. 2.60—2.85; 64—70 Kg. 2.70—3.20 per 100 stuks. Eendeneieren 2.002.50 per 100 stuks, j

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 11