Modepraatje II llk.®U[lfW©©®IO>®^PSIilL PAG. 4 ZATERDAG *0 MEI 193* 'T JUTTERT.tP Advocaat: „Je zaak liep zoo prachtig, waarom bederf je alles door die beken tenis!" Cliënt: „M'n vrouw heeft me bezocht en gezegd dat als ik de nor invloog zij zich van mij zou laten scheiden." GESTREEPTE JAPON. No. 934. Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm- en verzendkosten. Dit model kan zoowel van een dunne stof als van linnen of katoen gemaakt worden. Het aardige effect wordt verkre gen door de richting, waarin de streep ver werkt wordt. De rok heeft zes banen, is recht tot over de knie en wordt van daar af ruimer, zoodat een even klokkende ljjn verkregen wordt. De mouw is kort, terwijl de halsgarneering bestaat uit een hoog- sluitend kraagje, waaronder een tweede kraag komt, die in het midden klokt en met kleine knoopjes, b.v. glazen, op de stof wordt gehecht. Indien voor dit model een katoenen streep gekozen wordt, of laten wjj zeggen hl wasch stof, dan is het noodig, dat de japon na het wasschen gestreken wordt in de richting der rechte draad. Patronen verkrijgbaar in de maten 38, 40, 42 en 44. ZOMERJAPON. Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm- en verzendkosten. Met Korte mouwen van kunstzijde of crêpe de chine. Garneering met plissé's Ander aan de rok, om de heupen en aan het hals garnituur, dat uit twee over elkaar slaande stofreepen bestaat De smalle plissé aan de voorbaan heeft een ronde lijn, is echter recht aan de rugzijde- Patronen in de maten 40, 42 en 46. DE ZOMER KOMT! En daarmee de vacantie! Dan is er weer van alles te doen. De kleeding moet weer in orde worden gemaakt, nieuwe wordt aangeschaft, oude vermaakt. Wij willen u daarbij helpen door onze premie. Deze premie bestaat uit een zeer fraai modeblad, met een groot aantal modellen en een schat van gegevens. Men moet deze premie beslist lezen. Als u even naar de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag, schrijft, en u sluit twaalf cents aan postzegels in, krijgt u de premie onmiddellijk toegezonden. Doe het vandaag nog! GEKLEEDE JAPON VOOR A.S, MOEDERS. Gedurende de maan den, dat a.s. moeders een japon van bijzon dere coupe moeten drag en, is een gekleed model zeer zeker wel kom. Het ontwerp, dat hier gegeven wordt heeft een die pen onderslag en kan gemakkelijk wijder gemaakt worden door het verzetten der knoopen. Later wor den deze weer naar den zijkant terug ge- den aangebracht. Het model, dat doorgaande banen heeft kan van flu weel of stof gemaakt worden en heeft wit cloqué of satijnen vo lants. Patronen verkrijg baar in de maten 42 —44—46 0.58. OVERALL. VKK 1809 Inplaats van de meest gebruikte Over all geven wij hier een model weer, dat een geheel ander effect heeft en over de rok gedragen wordt, bij koud weer wordt er een jumper onder ge dragen. Het wordt gemaakt van effen voor- en achterzijde op taile hoogte aan- materiaal, dat wasch- en kleurecht is en kleedt bijzonder aar dig. De ruimte onder het rechte schouder stuk wordt meerdere malen ingetoald of gesmockt. De mouwen zijn ruim aan de pols en men ziet hier niet de traditioneele manchet doch eveneens een gesmockt of inge haald stukje. Opgestikte zakken. Om het geheel wat gekleeder te maken wordt er een passende strik opgedragen. Verkrijgbaar in de maten 424446 h 0.58. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practische Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon No. Maat Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te sluiten. /KK 1809 Deze week kwamen de inzendingen in een heel wat ruimer hoeveelheid binnen dan de vorige. Voor een enkele oplosser was het woord „taboe" metterdaad taboe, maar de meeste zonden werden begaan tegen 't meervoud van 40 horizontaal, dat door velen als „porto" werd ingevuld, met als gevolg, dat de naam van den edelen grijsaard uit „Alleen op de Wereld" tot „Votalis" verbasterd werd. De prijs valt deze week ten deel aan den heer A. Leeflang, lste Wilhelminadwarsstr. 16. De nieuwe puzzle hoeft u niet al te veel hoofdbrekens te kosten, vooral niet wan neer u de aankondiging van de gratis Noorsche reis in ons blad van Dinsdag jX nog eens overleest. De oplossingen van dit raadsel worden ingewacht vóór Don derdag 4 Juni, aan het bureau van ons blad. Oplossing Kruiswoord-raadsel 23 Mei '36. Horizontaal: Defect, Adriaan, Allah, eind, Mij., sub, oker, Ede, bok, teer, Teil, Ellen, ia, Polis, fosco, slaan, eiber, porti, Ibis, K.M., stut, les, de ,ent, sla, al, eere, gek, el, Elze, Islam, deksels, terras. Verticaal: Demeter, fa, els, club, taboe, deken, riem, A.D., Napels, ijdel, balie, eelt, bel, re, cacao, tor, N.P., Islam, o.a., libel, bes, erts, Vitalis, eiland, bis, os, tule, kerel, angst, deze, tele, els, kar, e.k., Mr. Correspondentie. Mej. A. P. en den heer A. L. Inder daad eindigt de meervoudsvorm van Olym piade op een „n". In de omschrijving had den wij nagelaten op te merken, dat dit in onze puzzle niet het geval was. Mevr. R. O. Hartelijk dank voor uw beste wenschen. Daar Fortuna haar reis plannen nooit van te voren bekend maakt, kunnen wij óók niet zeggen, wanneer zij IJsselmonde denkt aan te doen. Wel mo gen wij u de aloude waarheid in herinne ring brengen, dat geduld alles overwint. Mevr. F. R. Met koelaki (het Rus sische woord voor „bloedzuigers"), worden de boeren bedoeld die zich tegen de collec tivisatie van het landbouwbedrijf in de Sowjet Unie trachtten te verzetten. Daar zij een ernstige belemmering vormden tegen de doorvoering van het eerste pjati- letka; besloten de Sowjets deze boeren klasse te likwideeren. Deze likwidatie be stond uit een massale verbanning van duizenden koelaki naar de Siberische repu blieken, waar ze aan 't houtkappen wer den gezet, of in massa deportatie naar Noord-Rusland, waar ze gebruikt werden bij het graven van het Belmastroj-kanaal, de verbinding tussen de Witte- en Oostzee. „Heeft de operatie van uw vrouw nog onaangename gevolgen gehad?" „J% ze praat er nog steeds over!" Het woord koelak komt in publicaties over 't nieuwe Rusland herhaalde malen voor en dat u het in geen eèn woordenboek of encyclopaedie kon vinden, zal wel aan de bejaardheid van deze naslagwerken te wijten zijn Horizontaal. I. boot van de Stoom vaart-Mij. „Neder- land", die als kampeerschip wordt in gericht. 7. politieke partij. 8. Arabisch vorst. 9. naam voor riviertje in sommige stre- ken van ons land. 10. naam van den Noorschen koning. 12. guur, onstuimig. 13. blijspeldichter uit de 17de eeuw. 14. hard, klinkend. 15. zangnoot. 16. schel. 17. Nederlandsche Reisvereenlging. 19. een van de plaatsen die op de Noor sche trip wordt aangedaan. 20. kropgezwel. 21. bewoner van een der Scandinavische landen. 24. Noorsche naam voor Noorwegen. 26. Noorwegen's grootste schrijver. 28. land door de armen van een rivier om spoeld. 29. wijfjeshond. 30. bidt (Latijn) (eerste en derde letter verwisselen). 31. zoowel jongens- als meisjesnaam (2 L), 33. witte neger. 35. Noorsch muntstukje. 37. om z'n natuurschoon beroemde in ham in de Noorsche kust. Verticaal. 1. langzamer. 2. deugniet. 3. de god der liefde. 4. deel van het hoofd. 5. voertuig. 6. bekende fjord. 7. soort eschdoorn. 9. traaglooper, luiaard. II. andere schrijfwijze voor verticaal 9. 12. Europeesch koninkrijk. 14. Russisch dichter en romanschrijver uit 't begin van de vorige eeuw (8ste let ter o (6e letter n), laatste letter is meestal een w, hier echter niet). 16. klein zoldertje. 18. Vereenigde Staten (2 1.). 19. uitroep. 21. nieuwe naam voor Drontheim. 22. kellner. 23. Noorsche hoofdstad. 25. verouderd medicinaal gewicht. 27. waternimf (5e letter d). 32. Noorsche kroonprins. 34. wereldtaal. 36. landbouwwerktuig. ALWEER EEN MOT Men verjaagt motten uit de kamer door het verstuiven met sproeiers van bepaal de preparaten, waarvan er vele in den handel zijn (drogisten). Ook kan men azjn op een heet strijkijzer in de hoeken van de kamers laten verdampen. Voorts heeft men allerlei bekende mid delen, op wier luchtjes de motten niet gê- o.a. juchtleer, kamferballet** rnotj®8 eitjes gedeponeerd hebben, eeo steld zijn, en poeder. Tapijten, vooral ook vilt, waarin haar eitjes gedeponeerd hebben, w0 belegd met in water en ammoniak ged te doeken, waarover heen men we n heet ijzer strijkt, waardoor eitjes of 'a gedood worden. Bekleede meubels, die met mot

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 16