Uit het politierapport Visscherij GEMENGD NIEUWS HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG Q JUNI iq36 Binnenland De moord in den Grooten IJpolder. Oneerlijke postbode in woonwagen gearresteerd. Huzaar verdronken. Revolveraanslag op zijn vrouw. Door electrische stroom gedood. Kano omgeslagen in het Wilhelminakanaal. Vleeschknoeiers in actie. Laffe overval door een taxi-chauffeur. Pinda-mannetje slachtoffer van een dronken automobilist. Wielrijdster door een auto gegrepen en gedood. De man onder de tafel. Met het hoofd bekneld geraakt. Driehonderd liter melk ging verloren Moordaanslag te IJmuiden. Zonder rijbewijs op een motorfiets twee meisjes overreden. Buitenland Boot omgeslagen. Zestien composities van Beethoven voor f 8 60. Een brandstichter. Uit de onderwereld van New York. Door den bliksem getroffen. Misdadige krankzinnigen ontsnapt. Hongersnood in Kansoe. De terugreis van de Queen Mary. Hotelbrand te San Francisco. Een nieuwe tunnel te New York- Ernstig ongeluk te Boekarest. 14 dooden en honderden gewonden. Soja-melk ter vervanging van koe-melk. Een benauwd avontuur. 471e STAATSLOTERIJ De toekomst van Freddie Bartholomew. B. en W. stellen voor, opnieuw de nood zakelijkheid uit te spreken om tot oprich ting van bovenbedoelden cursus te geraken. Voorstel tot opheffing van de onbewoonbaar verklaring van het perceel Doggersvaart 9. B. W. stellen voor de onbewoonbaarver klaring van de woning Doggersvaart no. 9, kadastraal bekend gemeente Den Helder, sectie C, no. 6591, op te heffen. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER van 29 Juni 1936. Nieuwe zaken: Wieringen: Bakkerij „De Adelaar" (eig. S. ten Kate), Slootdorp, beschuit- en banket-, brood- en koekbakker^/ Wijzigingen Z ij p e P. Nap, Burgerbrug A 23, bakkerij en kruidenierswaren; overgegaan aan P. Hagtingius. BALDADIGHEID. Bij de politie werd aangifte gedaan dat van de Comeniusschool een ruit is stukgegooid. Een onderzoek wordt ingesteld. AUTO AANGEREDEN. Gisterenmorgen werd een op den Singel Stilstaande personen-auto aangereden door een bespanning, waardoor de auto werd bescha digd. DIE WILDEN EEN BRAADJE. Gisterenmorgen werden door den bosch- Wachter van de „Donkere Duinen" in vereent ging met de gemeentepolitie twee personen aangehouden, die zich hadden schuldig ge maakt aan het vangen van visschen uit den vischvyver in „De Donkere Duinen", hetgeen als diefstal wordt aangemetrkt Een aantal visschen is in beslaggenomen. Tegen bedeolde personen wordt proces-verbaal opgemaakt. AUTOPED GESTOLEN. Door een bewoner van de Timorlaan werd aangifte gedaan, dat een autoped, waarmede zijn zoontje speelde, is ontvreemd. Een onder zoek wordt ingesteld. Zoowel te IJmuiden als te Scheven ingen komen den laatsten tyd loggers binnen, die meer dan 1000 gulden besomming maken. Dit kan beschouwd worden als een buitengewoon verschijnsel. De vangsten zijn over het alge meen ruim en, hoewel de tongprijzen aan den zeer lagen kant blijven, wordt er veel vergoed door de soms heel hooge scholprijzen. Ofschoon lang niet algemeen dergelijke be- sommigen worden gemaakt, zullen dergelijke uitkomsten zeer zeker vele loggers er toe brengen, meer nog dan tot dusver, zich op de treilvangst toe te leggen. Men mag dan te IJmuiden beweren, dat de Uitbreiding van de loggertreilvloot schade toebrengt aan de trawlvlootresultaten (en inderdaad mag dit op zich zelf betreurd wor den) maar er is rekening te houden met dit feit en met met hetgeen men als wenscheiyk beschouwt. Het ware immers te wenschen, dat èn trawlvloot en loggervloot belde goed zouden kunnen bestaan. We schreven het onlangs, dat er een ver schuiving van grootbedrijf naar kleiner be drijf zich schijnt te voltrekken, en het begint er op te lijken. Voor een uitgebreide trawlvloot schgnt thans geen bestaansgrond meer te zyn, ter wijl de loggers het blijkbaar staande kunnen houden. Dit laatste geldt ook voor de kotters, zoo dat in de naaste toekomst daarin het behoud van onze visscherij kan worden gezien. Voor IJmuiden is dit geen verheugend iets. De aalvangsten in het Dselmeer nemen toe. Sommige vaartuigen maken behoorlijke besommingen met deze visscherjj. Degenen, die nu aan de visschery mogen deelnemen, verheugen zich er over, dat de schepen met zware motoren niet aan de IJselmeervissche- rij kunnen deelnemen, waardoor natuurlijk voor de kleinere vaartuigen de kansen voor vangst zijn verbeterd. De ansjovisvangsten blijven gering, zoodat waarschijnlijk de teelt als mislukt zal kunnen worden beschouwd. Het kan zijn, dat er in deze maand nog wat toevoer komt, maar de uitkomsten stemmen tot dusverre niet hoopvol. De haringdrjjfnetvisscherij brengt dit Jaar heel wat meer haring aan dan verleden jaar. Tot en met Mei is aangevoerd 10.506 kantjes tegen verleden jaar tot en met Mei 2606 kant jes. Dat verschilt dus beduidend. Wel nemen meer schepen aan deze visscherij deel, maar er is toch ook nog de netbeperking, zoodat de vangsten gemiddeld veel hooger geschat kun nen worden. Een voordeel voor de prijzen is, dat zoo goed als alle haring van het vorige jaar geruimd was. De prijzen blijven dan ook tamelijk sta biel. Na de zalmvisschers zullen nu ook de zoet- watervisschers geldelijken steun krijgen. Voor hen die er geheel van moeten bestaan, kan die steun zijn 85 en voor hen die er een hoofdmiddel van bestaan aan hebben ƒ50. Het principe van geldelijke steun is dus nu op tweeërlei wijze voor de binnenvisschery al vastgelegd. We twijfelen er dan ook niet aan of men zal dit ook wel uitbreiden tot de zee- visscherij. Al zijn de sommen niet hoog, men dient niet te vergeten, dat dit de eerste stap is en dat het allicht voor vergrooting vatbaar zal zijn. De organisaties zullen vermoedelijk niet na laten daarop te blijven aandringen. Naar het Dagblad van IJmuiden meldt, zijn de personeelsorganisaties in het trawl bed rijf accoord gegaan met de door de reeders voor gestelde loonsverlaging. Hoewel de stemming onder de leden van den centralen bond de reedersvoorstellen ver wierp, zoodat de bond dus geen bevoegdheid had om de overeenkomst mede te onder teekenen, waarschuwt de leiding voor de ern stige gevolgen, die dit voor de leden kan hebben. Het bestuur kan er niet aan denken een staking voor zijn rekening te nemen. Daarom raadt het bestuur aan, dat de leden opdracht geven het contract te onderteekenen. Doen zjj dit niet, zoo wordt in een Maandag verspreide circulaire gezegd, dan vreest het bestuur voor de gevolgen daarvan. Aangeraden wordt voor de voorstellen te stemmen. Voorloopig wordt op de oude voorwaarden hog uitgevaren.- De zaak terugverwezen naar den rech ter-commissaris. Voor het gerechtshof te Amsterdam is giste ren de behandeling voortgezet van de zaak tegen den 34-jarigen C. S., die door de recht bank te Amsterdam vrijgesproken was van den hem tenlaste gelegden doodslag, gepleegd in 1933 op G. Verhoeven, wien hij, toen deze in een schuurtje op het erf van een boerderij in deen grooten IJ-polder afscheid van zijn meisje nam, met een revolver zou hebben doodge schoten. De advocaat-generaal had verleden week tot vernietiging van het vrijsprekende vonnis der rechtbank geconcludeerd, tot schuldigverkla ring van verd. aan doodslag en tot diens ver oordeeling terzake tot een gevangenisstraf van 12 jaar. In raadskamer heeft het hof besloten de be handeling der zaak voor onbepaalden tijd te schorsen, en haar ter aanvulling van de in structie terug te wijzen naar den rechter-com- missaris. Onder leiding van den loco-burgemeester van Borne, is Zaterdagnacht omstreeks vier uur door de politie van Zeist en Borne een inval gedaan in een woonwagen, toebehoo- rende aan zekeren P. v. d. B., staande aan den Azeloschen weg te Borne. Vermoed werd, dat zich daarin een zekere van D., postbode te Zeist, bevond, die verdacht werd van op lichting van een bedrag van 1500. Daar de eigenaar de politie den toegang tot den woon wagen weigerde, drong men met geweld bin nen. Het vermoeden bleek juist te zijn. De postbode werd van zijn bed gelicht en ge arresteerd. Hij is op transport naar Zwolle gesteld. Onder het bed werd nog een be drag van 60 aangetroffen. Een 22-jarig meisje werd eveneens gearresteerd, doch is later weer op vrije voeten gesteld. By oefeningen met z.g. drijf zak. Gistermiddag is de dienstplichtige huzaar De Haan, uit Friesland in de gracht achter de kazerne te Deventer verdronken. Er wer den oefeningen gehouden met den zoogenaam- den drijfzak, waarbij De Haan te water ge raakte. Aanvankelijk wist hy zich drgvende te houden, doch toen bleek, dat hij den wal niet zoo bereiken kon sprong de huzaar v. d. Reyde te water om hem op het droge te brengen. De Haan greep hem echter by een der armen, zoodat beiden naar de diepte zou den zijn gegaan ware het niet, dat de wacht meester Mensink te hulp was gekomen. H(j slaagde er zwemmende in v. d. Reyde te be- vryden en dook toen verschillende malen, helaas tevergeefs, naar De Haan. Na eenigen tyd werd de man boven gebracht Direct werd begonnen met het toepassen van kunst matige ademhaling. Dit mocht echter niet meer baten. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft in hooger beroep arrest gewezen tegen den construcUe-arbeider J. W. O. uit Nymegen, veroordeeld was tot een jaar en zes maanden die door de rechtbank te 's-Hertogenbosch gevangenisstraf wegens een revolveraanslag, gepleegd op zyn vrouw en een zekeren J. Vos op 14 September 1035 te 's-Hertogenbosch. Het Hof veroordeelde hem tot een jaar ge vangenisstraf, de elsch was vier Jaar. In de gemeente Nistelrode is Zater dag de 22-jarige monteur M. van de Vel den, die werkzaamheden verrichtte aan de bovengrondsche electrische geleiding, met den draad die onder stroom stond in aanraking gekomen. Hjj was vrywel op slag dood. Ter plaatse wordt thans de kermis, opge bouwd en om ongeveer twee uur was de mon teur bezig, de diverse kramen op het provin ciaal electrische net aan te sluiten. Hij was daartoe in een lichtmast geklommen. De elec- tricien beging echter de onvoorzichtigheid om den stroom niet uit te schakelen en deze on achtzaamheid is hem noodlottig geworden. Omstanders zagen hem plotseling achterover vallen. Hy bleef echter boven in den mast hangen, daar hy zich uit voorzorg met een veiligheidsriem aan den paal had bevestigd. Men snelde naar het nabygelegen transfor matorhuisje om den stroom uit te schakelen; het bleek echter gesloten te zyn. De sleutels had de monteur in zijn zak. Met behulp van een wagen, waarop men vervolgens een ladder plaatste, slaagde men er na eenigen tyd in ht slachtoffer uit den paal te bevryden. Ondertusschen waren echter tien minuten verloopen en de ongelukkige gaf geen teeken van leven meer. Een ontboden genees heer constateerde den dood. De monteur was kostwinnaar van een gezin bestaande uit vijf tien personen. De deelneming in het dorp is algemeen. Een der inzittenden verdronken. Zaterdagmiddag is in het Wilhelmina kanaal onder de gemeente Hilvarenbeek een kano, waarin twee personen waren gezeten, omgeslagen. Een der inzittenden, de heer H. van Stokkum, is verdronken. De heer v. Stokkum was de zwemkunst machtig, doch men vermoedt, dat hy door den schrik is bevangen. Uitgebreid complot aan het werk. By het kantongerecht te Alphen a. d. Ryn kan geen zitting worden gehouden, of er wor den tal van overtredingen van de Vleesch- keuringswet behandeld, waarby geldboeten van 100 en hooger langzamerhand regel zyn geworden. Verschillende beruchte vleesch knoeiers zyn den laatsten tyd zelfs reeds met principale hechtenis gestraft, maar zelfs deze zware vonnissen schynen de overtreders niet te kunnen afschrikken. In zgn requisitoir by een der elf Vleesch- lceuringszaken, welke voor het kantongerecht te Alphen a. d. Ryn dienden, heeft de ambte naar van het O.M. medegedeeld, dat reeds eenigen tyd herhaaldelijk typhusgevallen voor kwamen, waarvan men de oorzaak niet kon nagaan, doch die, naar thans is gebleken, moeten worden toegeschreven aan vleesch- vergiftlging. Sommige veehouders staan voor niets meer. Nog onlangs is een landbouwer te Alphen a. d. Rgn er op betrapt, dat hy 70 aan pest lijdende varkens frauduleus had ge slacht. Ook is het voorgekomen, dat het vleesch van aan miltvuur lydende runderen in den handel werd gebracht en afgaande op al deze gevallen schijnt het wel, alsof men volkomen onverschillig is voor het gevaar, waaraan men de afnemers van dit ondeugdelijke vleesch blootstelt. De lage prijs, waartegen een en ander wordt verkocht, is oorzaak, dat velen het ont breken van het keurstempel maar over het hoofd zien. Men waagt het er maar op en het gevolg is dan veelal, dat ziekteverschynselen optreden, waarvan de medici, die van een en ander onkundig laat, de oorzaak niet onmid dellijk kunnen vaststellen. Bij informatie is gebleken, dat bij de politie het vermoeden bestaat, dat men hier met een uitgebreid complot heeft te doen, waarby niet alleen veehouders uit de geheele Rijnstreeks, doch ook verschillende slagers betrokken zgn. Nog onlangs zijn by een vry groot bedryf eenige levers met tubercelbacillen in beslag genomen, welke voor de worstfabricage be stemd bleken te zyn! Er wordt wordt thans echter met de groot ste gestrengheid tegen de vleeschknoeiers op getreden en op deze wijze hoopt men aan dit, thaons zoo algemeen verbreide euvel, binnen afzienbaren tijd paal en perk te kunnen stellen. (Telegraaf), De dader gevlucht. Vrg dagavond keerde een inwoner uit Am sterdam per auto uit het Gooi naar de hoofd stad terug. Op den Muiderstraatweg nabg Diemen, werd de automobilist aangeroepen door een chauffeur van een taxi van een par ticuliere taxi-onderneming, die aan den kant van den weg stond. De chauffeur van de taxi, welke niet behoort aan een der onder nemingen van het officieele blokband-bedryf, deelde den automobilist mee, dat hy motor- pech had en hij verzocht hem zoo mogelgk te helpen. Toen de automobilist, daartoe bereid, zich over de openstaande motorkap boog, gaf de chauffeur van de taxi den man plotseling met een stuk yzer een slag op het hoofd. Daar de automobilist niet ernstig getroffen werd en zich omdraaide probeerde de taxi chauffeur voor de tweede maal den man tegen den grond te slaan. Toen de slag slechts ge- deeltelijk aankwam, doch toch nog zoo hevig was, dat de automibilist achteruit deinsde, sprong de chauffeur in zijn taxi en reed zoo hard mogelyk weg. De automobilist heeft aangifte bij de politie gedaan, die den taxi-chauffeur thans zoekt Automobilist gearresteerd. Op den Heeschen weg onder de gemeente Oss, is Zondagavond een pinda-chinees het slachtoffer geworden van een aanrijding, die te wgten is aan drankmisbruik. Het pinda-mannetje kwam per fiets uit de richting Heesch; hy reed behoorlijk rechts van den weg, langs de tramrails. In de scher pe bocht naby de marechausseekazerne na derde plotseling van de tegenovergestelde richting een personenauto, bestuurd door den caféhouder., Th. uit Oss. De bestuurder, die onder invloed van sterkedrank verkeerde, nam de bocht met te groote snelheid, met het noodlottig gevolg, dat hy in volle vaart den aan de overzyde van den weg rydenden Chinees omver reed. By de botsing kwam het slachtoffer ongelukkigerwijze op de tram rails terecht. Hevig bloedend bleef de man liggen. De automobilist stopte, van welke gelegenheid zyn drie mede-inzittenden ge bruik maakten zich yitngs uit te voeten te maken, zonder zich om het slachtoffer te be kommeren. Een ontboden geneesheer consta teerde een hersenschudding en in hoogst ern- stigen toestand moest de zwaar gewonde pinda-man, die nog steeds buiten kennis is, per brancard naar het ziekenhuis worden vervoerd. De automobilist werd gearresteerd en zyn auto in beslag genomen. De 21-jarige mej. C. Plstoors, uit Amster dam, is Zaterdagmiddag om 6 uur op den Loosdrechtschen weg door een auto gegre pen en op slag gedood. Mej. P. was met eenige kennissen per fiets op weg naar Loos- drecht om daar den Zaterdag en Zondag door te brengen. By een kruising van het rijwielpad en den i-ywel is zy zonder uit te kijken plotseling overgestoken en aangereden. De dood trad onmiddeliyk in. Den chaffeur A. H., uit Hilversum, die signalen heeft gegeven, treft waarschyniyk geen schuld. i Te Delft trof een jongeman, die in den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks twee uur thuis kwam, in de woning van zijn ouders aan de Odulphusstraat in de huiskamer een man onder de tafel aan. Zy ging direct naar buiten om zyn vrienden te roepen, die hem met een auto hadden thuis gebracht. De man maakte van deze gelegenheid gebruik de woning te ver laten en ging de jongelui, die hem wilden tegen houden, met zyn breekyzer te ïyf. Zij hielden hem echter vast tot een inmiddels gewaar schuwde agent van politie hem arresteerde. De aangehoudende bleek de 42-jarige Rotterdam mer W. te zijn, een bekend reddivist, die sedert 1914 regelmatig wegens diverse uitbraken in de gevangenis heeft gezeten. ZÜn laatste von nis, vyf jaar gevangenisstraf, had hij nog niet lang geleden ondergaan. Behalve een breek ijzer heeft men nog eenige loopers op hem ge vonden. In de woning werd nog niets vermist. Er was wel een poging gedaan het buffet open te breken. De 22-jarige Wapke de Graaf uit Wierum is Zaterdagavond, toen zgn broer met een vrachtwagen achteruit reed en hyzeif stond te kijken, met zyn hoofd tusschen den wagen en een muur bekneld geraakt. Zgn schedel werd ingedrukt, 's Avonds is de knaap, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Zondagavond heeft op den rijksstraatweg GroningenLeeuwarden onder Twgzel een aanrijding plaats gehad tusschen een taxi uit Groningen waarin zes jongelui gezeten waren en een melkwagen van de coöperatie De Een dracht uit Twyzel. Van de zes inzittenden van de taxi kregen er drie schaafwonden, zy kon den na verbonden te zijn met een anderen auto hun weg vervolgen. Drie honderd liter melk van de melkauto gingen verloren. De taxi werd zoo goed als geheel vernield en is later door een kraanwagen uit Groningen weggesleept. De melkauto werd slechts licht beschadigd. Het werk van een bruut. Zondagmiddag omstreeks twee uur werd het stille gedeelte van IJmuiden in rep en roer gebracht door een zekeren D. de R., een man, die bekend staat als een dronkaard en wiens vrouw eenigen tyd geleden een einde aan haar leven maakte. De R., die zich by een twistgesprek met de jongste dochter van zijn vrouw zeer had op gewonden, snelde plotseling zgn woning in de la Reystraat binnen en kwam met een ge laden revolver naar buiten, waarmee hy eenige schoten loste, zonder echter iemand te raken. Een der kogels kwam door een ruit in de voorkamer van zyn woning terecht. De kogel werd later gevonden. De man, die zich steeds meer opwond, snelde daarop naar de woning van zijn zwager van R. in de Pres. Krugerstraat, op korten afstand van zijn ei gen woning. Hier loste hy wederom eenige schoten, met het gevolg, dat de echtgenoote van van R. door een schampschot vry ern stig in het gelaat gewond werd. Juist wilde de onverlaat zgn handen op heffen om opnieuw te schieten, toen eenige mannen hem overmeesterden. Het zou zeker slecht met hem afgeloopen zyn, als niet in middels eenige politieagenten ter plaatse wa ren verscheenen, die hem boeiden en naar het politiebureau op het Willemsplein overbrach ten, waar hg werd ingesloten. De getroffen vrouw werd door dr. R. ver bonden en kon weer huiswaarts keeren. Het spreekt vanzelf, dat de schietparty een groote opschudding veroorzaakte. Nog langen tgd na het gebeurde werd het geval in de omgeving druk besproken. De buren hopen van harte, dat zy thans voorgoed van den man verlost zyn, daar deze meer malen laat in den nacht dronken thuis kwam, waardoor zg in hun nachtrust gestoord wer den. Zaterdagochtend omstreeks elf uur heeft op de Zeelsterstraat vlak by de grens van Eind hoven een ernstige aanryding plaats gehad. De stukadoor A. Eliens, wonende onder Zeelst, reed op genoemde straat zonder rybewys en blijkbaar ook zonder voldoende rykunst met zijn motorrijwiel. In genoemde straat ont moette hy twee kinderen. Hy trachtte dezen te ontwgken, doch het gelukte niet, met het gevolg, dat hg beide kinderen omverreed. In ernstige toestand zijn de kleinen naar het St. Jozef-ziekenhuis overgebracht. Het bleken de 7-jarige dochtertjes te zyn van de heeren v. d. Werf en Oosterhuls, wonende aan genoemde straat. Hun toestand is zeer zor- geUjk, doch niet direct IevensgevaarUjk. Het motorrijwiel is in beslag genomen. De bestuur der is gerarresteerd. 16 personen verdronken. In Siberië is een boot met 26 opvarenden op de Jenisef naby Krasnojarsk, omgeslagen. Slechts tien personen konden worden gered. Do voor het ongeluk verantwoordeiyke per sonen zyn gearresteerd. Merkwaardige vondst te Boedapest. Stefani meldt uit Boedapest d.d. 6 Juni: By toeval heeft prof. L. Patai in een oud boeken- winkeltje alhier de partituren ontdekt van zestien composities van Beethoven, met eigen handig door den componist geschreven aan- teekeningen. Prof. Paai betaalde er een be drag voor, dat overeenkomt met 8.60 Een pyromanlak heeft te New York in de buurt van Harlem Zaterdag en Zondag een aantal huizen in brand gestoken. Daar de politie hem niet te pakken kon krygen, kon hy gistermorgen weer zgn ziekelijke neiging tot brand stichten uitvieren: zeven huizen zyn door hem in brand gestoken. De daden van den ongelukkige hebben veel slachtoffers gemaakt, niet alleen zyn 75 van de armste gezinnen ernstig getroffen door de branden, maar zyn er elf gewonden en één doode. Driehonderd polltie-agenten zijn er thans op uit om den brandstichter op te sporen. In de geschiedenis van de misdaad te New York is een nieuw hoofdstuk afgesloten met de behandeling van een aantal zaken tegen den beruchten Chanteur Luclano, die met dit bedryf per jaar 12 millioen dollar verdiende. Acht zijner handlangers zyn tevens schuldig bevonden. Hun wacht als maximum een ver oordeeling tot 1865 jaar gevangenisstraf. De uitspraak is bepaald op 18 Juni. Te Bischofsheün in de Rhön is de bliksem in een ploeg arbeiders van een steenhouwery geslagen. Een arbeider is gedood, drie zwaar gekwetst. Te St. Paul (Minnesota) zijn zestien misda dige krankzinnigen uit de inrichting waarin zy waren opgenomen, gevlucht. De politie die met machinegeweren gewapend op zoek is naar de mannen, heeft er twee gearresteerd. Men vreest dat de veertien anderen, die met messen zijn gewapend, zullen pogen huizen binnen te dringen. 100 dooden in Lang-tsjaoe Ook in de Chineesche provincie Kansoe heerscht hongersnood. In de hoofdstad der provincie, Lang-tsaoe, zyn gedurende de laat ste veertien dagen duizend menschen van ge brek gestorven. Een correspondent van Reuter, aan boord van de Queen Mary, seinde Zaterdagavond, dat het schip in de eerste 22 uur van de te rugreis 631 mijlen had afgelegd. Dit betee- kent een gemiddelde van 28.23 myien per uur. Wederom vertraging tengevolge van mist. De correspondent van „Reuter" aan boord van de „Queen Mary" seint, dat het schip op zyn thuisreis tot dusver 679 myi heeft afge legd met een gemiddelde snelheid van 29.52 knoopen. Tengevolge van den mist is een ver traging ontstaan van 90 minuten. 29.13 myi. De afstand, die de Queen Mary de laatste 23 uur heeft afgelegd, bedraagt 760 myi. De gemiddelde snelheid is tot dusver 29.13 myi. Zeven dooden Bg een brand in een hotel, dat gelegen is in een volkswijk van San Francisco, zyn 7 personen om het leven gekomen. 20 anderen werden ernstig gewond. Kosten 60 millioen dollar. De New Yorksche gemeenteraad heeft een besluit genomen tot den bouw van een auto tunnel, die van het verste punt van het eiland Manhattan onder de haven door naar Brooklyn leidt. Het is de vierde en langste tunnel onder water, welke in New York ge bouwd wordt om het voortdurend groeiend verkeer in de stad baas te worden. De kos ten van de tunnel, welke 3 K.M. lang zal worden, worden op 60 millioen dollar ge raamd. De bouw zal drie Jaar duren. Gisteren, de verjaardag van den terugkeer van koning Karei van Roemenië, had het hoogtepunt moeten zgn van de feestelijkheden, welke ter gelegenheid van het bezoek van de andere staatshoofden der Kleine Entente zijn gearrangeerd. Er is echter een ernstig ongeluk gebeurd, waarby een aantal menschen zyn omgekomen en een aantal dat tusschen de 100 en 200 wordt geschat, min of meer ernstig is gewond. Op het plateau van Cotroceni zou een défilé gehouden worden van de padvinders, voor wier beweging koning Karei en de troon opvolger, zooals bekend, zich sterk interes seeren. Om half elf, toen de koning even voor den opmarsch der officieele jeugdorganisaties een rede voor de microfoon hield, stortten twee kleine tribunes in elkaar. Een aantal men- cshen werd gewond en door reddingscolonnes naar de hulpposten van de eerste hulp by ongelukken of naar het ziekenhuis gebracht Daar deze kleine tribune echter tameiyk ver weg van de officieele tribune stond, merkte men van dit ongeluk betrekkelgk weinig. Een half uur later echter stortte een van de groote tribunes, die juist tegenover de koningsloge, in. Op deze tribune bevonden zich naar schatting 3000 tot 4000 menschen, van wie honderden onder de balken werden be dolven. Er ontstond een vreeseiyke paniek en van de andere tribunes nam het publiek haastig de vlucht. De koning begaf zich on middeliyk naar de plek des onheils en nam persooniyk de leiding van het reddingswerk in de hand. Bij het ongeluk zijn 14 personen gedood, terwyi 184 personen werden gewond. De officieele cyfers van dooden en gewonden. Van officieele zyde wordt het aantal dooden bij de instorting van de tribunes hedenochtend als 4, dat der gewonden als 584 opgegeven. De bekende Roemeensche chirurg prof. Gerota, die verschillende ziekenhuizen heeft bezocht, verklaarde echter, dat naar zyn mee ning het aantal dooden tusschen 30 en 40, en dat der gewonden tusschen 7 en 800 ligt. Eenige officieele opgave is tot nog toe niet verschenen, hetgeen natuurlijk het ontstaan van overdreven geruchten ten zeerste be vordert. Reuter verneemt nog, dat er 7 gemeente architecten zyn gearresteerd, waarvan één reeds zelfmoord zou hebben gepleegd. Geslaagde proeven in een ziekenhuis. Batavia. Langdurige proeven, welke in de centrale burgeriyke Ziekeninrlchting te Bata via zyn genomen, hebben aangetoond, dat soja- melk, bereid uit kedelee-boonen een volledig succes is geworden. Dit product wordt thans regelmatig gebruikt als byvoedlng in plaats van koe-melk. Het dagelijksche gebruik in deze inrichting bedraagt 80 liter soja-melk, tot een kostprys van 2% cent per liter. Hierdoor wordt een bedrag van achttienhonderd gulden per jaar bezuinigd. De directeur van de C.B.Z. deelde aan De Loc. mede, dat soja-melk, dat hy een belang rijk volksvoedsel acht, reeds in Zuid- en Mid- den-Java algemeen wordt gebruikt. De Javaan is nameiyk afkeerig van koemelk. (Aneta). De kapitein van het Duitsche vrachtschip Wagoni, dat op reis is naar de thuishaven, vertelde de havenautoriteiten in Aden dat op 21 Mei j.1. een van zyn passagiers overboord viel, zonder dat iemand het merkte, Dit ge schiedde in de Golf van Aden, waar het we- (Niet officieel) 5de klasse, 13de lijst T-ekking van Maandag 8 Juni 1935 Hooge Prijzen f 50.000.— 5459 2.000.— 17801 1.000— 5708 13248 18246 409.3470 5036 14115 17036 18282 2«vso f 200.— 3497 13618 17724 20756 100.— 714 2755 2917 2927 3963 5512 6941 7689 11608 15610 15677 16996 17480 19156 Prijzen van 70.— 36 54 197 226 235 684 690 71a 725 753 801 878 1054 1158 1256 I634 1712 1891 1910 2059 2081 2101 2125 2261 2264 2275 2360 2616 2826 2828 2842 2962 3021 3081 3154 3273 3381 3535 3536 3689 3786 3792 3996 4146 4154 4218 4226 4230 4295 4599 4671 4682 4703 4891 5035 5150 5195 5349 5428 5678 5745 6176 6225 6228 6391 6519 6599 6681 6685 6732 6769 6812 6877 6883 7093 7096 7132 7197 7208 7262 7381 7416 7442 7595 7673 7720' 7808 7gH 7832 7974 8050 8207 8209 8266 8282 8369 8422 8527 8534 8599 8630 8732 8807 894S 8972 9078 9155 9174 9251 9260 9513 957? 9584 9668 9679 9780 9795 9834 9851 9865 10037 10043 10044 10073 10107 10174 10232 10294 10574 10576 10584 10618 10659 10677 10678 10720 10738 10852 10872 11005 11226 11342 11348 11370 11502 11540 11579 11659 11679 11744 11810 11905 12072 12530 12596 12630 12663 12680 12797 12927 12943 12960 13110 13263 13334 13532 13771 13791 13921 14252 14313 14347 14356 14568 14622 14663 14836 14972 14998 15051 15327 15384 I5455 15583 15707 15750 15819 15826 15882 16090 16152 16153 16263 16374 16378 16420 16490 16507 16547 16564 16795 16943 17153 17322 17349 17614 17686 17699 17973 17977 18048 18234 18310 18312 18359 18508 18515 18619 18655 18712 18714 18744 18775 18829 18891 18955 18967 18983 18988 18999 19069 19173 19243 19257 19423 19494 19579 19582 19680 19703 19743 19818 19849 19981 20058 20061 20091 &0195 20230 20248 20287 20292 20331 20540 20568 60599 20735 20781 20842 20904 Nieten 234 5 58 111 234 285 377 385 391 460 461 556 581 583 599 603 717 736 755 816 847 987 988 1014 1058 1068 1148 1193 1276 1281 1314 1452 1455 1476 1480 1486 1563 1582 1612 1623 1629 1796 1874 1877 1926 1932 2103 2150 2204 2273 2280 2407 2414 2439 2492 2808 2539 2589 2610 2644 2659 2754 2765 2776 2866 2884 2979 2995 3001 3031 3035 3150 3210 3228 3264 3280 3405 3417 3424 3442 3461 3727 3864 3882 3896 3903 3966 3985 4068 4150 4156 4306 4321 4322 4341 4358 4424 4436 4437 4479 4550 4634 4681 4694 4743 4808 4884 4953 4996 5057 5082 5198 5227 5229 5303 5335 5491 5546 5573 5595 5601 5705 5716 5736 5856 5885 5984 5996 6050 6116 6145 6215 6226 6240 6268 6283 6311 6351 6378 6451 6462 6569 6589 6646 6671 6675 6768 6835 6843 6985 7059 7204 7216 7280 7284 7366 7498 7534 7551 7577 7583 7683 7719 7822 7860 7902 7982 7983 7991 8018 8044 8151 8177 8180 8181 8220 8337 8362 8373 8375 8380 8561 8619 8645 8646 8659 8788 8798 8874 8876 8902 9018 9044 9069 9094 9158 9195 9258 9293 9295 9304 9362 9388 9462 9487 9588 9654 9664 9728 9746 9773 9885 9888 9890 9911 9915 10000 10059 10065 10129 10168 10248 10290 10333 10364 10366 10430 10461 10491 10494 10500 10641 10715 10730 10783 10917 11021 11076 11100 11153 11341 11492 11591 11598 11634 11655 11780 11802 11809 11824 11883 12064 12117 12150 12175 12200 12298 12304 12324 12338 12441 12552 12557 12613 12622 12631 12835 12842 12848 12915 12928 13022 13024 13042 13086 13136 13195 13238 13255 13257 13259 13385 13421 13466 13493 13513 13659 13706 13721 13765 13829 14000 14027 14031 14046 14060 14211 14217 14222 14263 14283 14375 14408 14425 14458 14464 14496 14531 14537 14542 14564 14698 14743 14772 14793 14853 14899 14919 14928 14962 15009 15092 15102 15112 15153 15184 15253 15304 15312 15333 15342 15472 15475 15615 15529 15637 15741 15771 16781 15806 15812 15949 16047 16068 16091 16099 16254 16268 16329 16385 16527 16609 16615 16617 16625 16647 16709 16722 16740 16752 16761 17032 17079 17104 17150 17193 17316 17369 17387 17391 17434 17482 17507 17518 17529 17530 17657 17678 17680 17765 17840 17901 17905 17913 17935 17964 17985 18066 18150 18168 18237 18305 18341 18346 18369 18420 18607 18611 18654 18674 18675 18895 18908 19042 19075 19212 19317 19326 19402 19406 19410 19553 19580 19584 19602 19638 19779 19784 19824 19838 19844 19989 20002 20034 20090 20107 20175 20183 20241 20253 20268 20401 20446 20461 20464 20466 20566 20577 20643 20656 20681 20775 20871 20909 20918 20924 Verbetering 5de kl., 12de 17971. 297 477 608 925 1080 1319 1507 1636 1951 2300 2820 2663 2895 3046 3391 3562 3918 4189 4382 4589 4816 5136 5377 5647 5894 6174 6558 6726 7065 7427 7605 7903 8066 8260 8414 8693 8934 9166 9323 9600 351 522 635 942 1093 1387 1510 1688 2018 2311 2831 2675 2899 3076 3398 3673 3923 4197 4387 4607 4847 5146 5394 5648 6911 6175 6296 6564 6746 7101 7441 7607 7930 8071 8278 8525 8701 8956 9170 9332 9632 375 530 642 1132 1394 1562 1787 2072 2357 2834 2723 2901 3077 3709 3929 4199 4400 4819 4875 5163 5462 5704 5943 6209 6303 6565 6747 7199 7475 7623 7935 8286 8558 9011 9181 9357 9778 9824 9917 9965 9977 10173 10194 10205 10381 10400 10403 10510 10560 106031 10959 10966 11000 11357 11397 11458 11728 11748 11775 11952 11998 12026 12211 12252 12257 12467 12486 12509 12723 12799 12811 12940 12970 13001 13145 13185 13190 13281 13304 1330$ 13541 13611 13617 13866 13881 13950 14131 14191 14206 14339 14355 143® 14467 14475 14490 14577 14620 14694 14861 14862 14893 15019 15020 15068 15190 15212 15219 15412 15413 15460 15670 15697 15730 15893 15902 15948 16105 16211 16225 16538 16562 16591 16682 16683 16697 16841 16881 1695» 17212 17240 17310 17436 17452 1745» 17579 17583 1763J 17863 17872 17891 17965 17981 17983 18238 18250 18271 18430 18433 18444 18683 18791 18874 19277 19283 19309 19472 19486 19490 19646 19687 19700 19847 19869 19953 20147 20152 201® 20303 20369 203® 20523 20549 20553 20702 20728 207® 20956 20969 2097» ïyst: 17911 m. melt van haaien. Toen na eenige uren de pa*" sagler vermist werd, zond de kapitein e00 draadloos bericht uit aan alle schepen in O* buurt om uit te kyken. Een Nederlandsch» vrachtboot pikte den drenkeling op, tien uuj nadat hy in het water was gevallen. H* dreef rond en zeemeeuwen waren op heB lichaam neergestreken om daar uit te rusten» Het Nederlandsche schip bevond zich op afstand van ongeveer 100 myi van de Wago De passagier Is thans ln Aden aangekom» en maakt het ondanks zyn vreeseiyk avo tuur zeer goed. Hy verdient 1000 doller P«r wee*' Zooals wy al gemeld hebben, zgn de ou en de tante van Freddie Bartholomew, Engelsche filmjochie, tot overeenstem^ gekomen betreffende de voogdy over het Hy zal onder de hoede bliyven van zyn mej. Millicent Bartholomew. Twintig Pc zijn inkomen, dat men op het oogenblik sC^lt, op meer dan 1000 dollar per week, za getrokken worden tot het onderhouden zijn ouders en zuster te Los Angelos Twintig pet. zal dienen voor het 0 houd van Freddie en zijn tante, 10 Pct- w uitgetrokken voor Inkomstenbelasting resteerende 50 pet. zal op zy gelegd welk kapitaal voor Freddie biyft staan meerderjarig ls.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6