FOTO-PAGINA HELDERSCHE COURANT Marineberichten. Abonneert I' GEMENGD NIEUWS mm m J mmmrn Binnenland Meisje per auto ontvoerd Een schot hagel door de borst. Kindje doodgereden. De Ieege kano Jongetje plotseling de straat over gestoken en door auto overreden. Doodstraf op kinderroof in Duitschland. Ernstige Mijngasontploffing in Spanje. De acteur Flor La Roche gedood. Fransch mailschip op de rotsen. De 300 passagiers veilig aan land gezet. Prof Moritz Schlick doodgeschoten. Onweders in Bulgarije. Ongeregeldheden te Boekarest. Bommenwerper stort op de „Normandië". PP jljj 1 KMf w» HiaB| V v De eerste zending van 180 schilderijen voor de a.s. Engelsche tentoonstelling In het Stedelijke Museum te Amfter- dam Is Maandag uit Engeland ge arriveerd Richard Tauber na zijn huwelijk met miss Diana Napier. Het bruidspaar be antwoordt de toejuichingen van de enthousiaste bewonderaars In het Groot Auditorium der Utrechtsche universiteit had Maandagmid dag een openbare zitting van den Academischen Senaat plaats tot het in ontvangst nemen der geschenken. Overzicht tijdens de rede van den rector-magnificus, prof. dr. C. W. Vollqraff Axel Pehrsson, de nieuwe Zweedsche premier (rechts) met den minister van Buitenlandsche Zaken Westman Het Weerbaarheidscorps der Utrecht sche studenten vormde Maandag een eerewacht bij de aankomst der reü nisten voor de viering van het derde eeuwfeest der universiteit te Utrecht Negen ruiters der Amsterdamsche bereden politie zijn Maandag uit de hoofdstad vertrokken voor een rondrit door een groot deel van Nederland Het op het Domplein te Utrecht geplaatste afgietsel van den grooten Jelling-Runensteen, een geschenk van het Deensche Genootschap In Nederland aan de jubileerende Utrechtsche universiteit, is Maandag aangeboden. De steen na de onthulling Een typische hengelwedstrijd, waarbij de deelnemers uitsluitend hun behendigheid In het uitgooien van het aas over groote afstand moesten demonstreeren, werd ^UMver^Eng^^ehouden^ r Geen spoor van de daders. Toen de 20-jarige mej. S. uit Peperga Zon dag op den weg wandelde in de richting Blesse, stopte daar plotseling een auto, waarin Vier personen waren gezeten. Zij namen het jneisje mee in den auto en verdwenen in de Idchting Zwolle. Een jongen, die het voorval zag gebeuren, waarschuwde de ouders, die onmiddellijk de politie van de ontvoering in kennis stelden. Deze heeft een uitgebreid onderzoek inge steld, doch het is tot heden nog niet mogelijk geweest de daders op te sporen. De auto droeg de letter P. Het meisje was eenigen tijd geleden in dienstbetrekking bjj een oom in Limburg, zeer tegen den zin van haar ouders. Deze hadden het meisje dan ook dezer dagen weer naar huis teruggeroepen. Het onderzoek in deze irichting heeft tot niets geleid. Kostwinner van een weduwe met acht kinderen. Zondagmorgen was de 25-jarige H. van der ■Wiel te Bokhoven zich aan het hanteeren yan een jachtgeweer. Toen hij het magazijn pan patronen wilde voorzien, plaatste hij om den grendel gemakkelijker te kunnen sluiten, den loop tegen zijn borst. Plotseling ging een schot af. Het ging dwars door zijn Jichaam. De man liep nog zijn woning bin- Sien, roepende: „Moeder ik heb mij doodge schoten." Op hetzelfde oogenblik zakte hij in de armen van zijn moeder ineen en was dood. Het slachtoffer was kostwinner voor' zijn moeder, een weduwe met 8 kinderen. Gisteravond omstreeks acht uur Is het vierjarig dochtertje van den arbeider Snoe pen, wonende op den zandheuvel, te Ooster hout, bjj het spelen, onder een vrachtauto van de firma Wanrooy geraakt Het kind was op slag dood. Er zat niemand in. Het motorschip Lies heeft in de Rotter- damsche haven aangebracht een kano, die men op zee drijvende heeft gevonden. Het is een 6 M. lange kano van bruin hout, waar op de naam Ikan staat. Vrijdagmorgen om half tien heeft de bemanning van het motor schip de kano aangetroffen op 4 mijl ten Westen van Scheveningen. De kano had de zeilen op, maar er was niemand in het ranke scheepje. De kano is bij de Rivierpolitie gedeponeerd, die thans een onderzoek instelt. DE MOORD OP DEN PASTOOR. Als verdacht van betrokken te zijn bij den moord op pastoor Litjens, gepleegd in den avond van 19 Januari J.l. in de pastorie te Geysteren, is te Venlo aangehouden de 22- jarige A. D., controleur van een nachtvcilig- heidsdienst aldaar. Zaterdag is hij naar het huis van bewaring te Roermond overgebracht. Na zijn aanhou ding is D. door opperwachtmeester J. van Galen, die nog steeds het politie-onderzoek in deze zaak leidt, aan een scherp verhoor onder worpen. Ook de politiedeskundige, de heer van Waegeningh, te Maastricht, is na deze aan houding naar Venray ontboden voor het in stellen van een onderzoek. Gistermiddag is te Hoensbroek een ernsUg ongeluk gebeurd, waarbij een jongetje van vijf jaar gedood is. Omstreeks halfvier liep het zoontje van den caféhouder Gerritsen al spelende achter een ijswagen aan. Plotseling wilde de knaap naar links de straat oversteken, zonder acht te slaan op een achterop rijdenden tankwagen uit Heerlen. De kleine werd door den wagen gegrepen en kreeg het voorwiel over zich heen. Hij was op slag dood. HEVIG ONWEER BOVEN DE PEEL. Zware regenval met hagelbuien. Boven de Peel woedde Zondagmiddag een kort, doch hevig onweer, hier en daar gepaard gaande met zwaren regenval en hagelbuien. Boven Uden vielen hagelsteen zoo groot als duiveneieren. De hagel heeft veel schade aan gericht aan de te velde staande gewassen. In het Peelgebied werden verschillende hoo rnen ontworteld. Buitenland J De rijksregeering heeft 22 Juni 1936 een wet uitgevaardigd, waarbij de doodstraf wordt gesteld op kinderroof met het doel afpersing te plegen. Als kind wordt de minderjarige onder 18 jaar beschouwd. 12 dooden, 4 gewonden. In een mijn te Villa Nueva de la Nias heeft een buitengewoon hevige mijngasontploffing plaats gehad. Er zijn twaalf dooden te be treuren, terwijl 4 personen zwaar gewond werden. B|j auto-ongeluk in de buurt van OsnabrUck. Zondagochtend is, omstreeks elf uur, nabij Osnabrück een Nederlandsche auto veronge lukt, waarbij een der inzittenden werd gedood. De heer J. Hamme uit Amsterdam keerde met zijn echtgenoote uit Bremen per auto naar Amsterdam terug. In den auto zaten verder de bekende acteur Flor la Roche uit Amsterdam en als tweede dame mejuffrouw Broekman, eveneens uit Amsterdam. La Roche werd op slag gedood. Dc heer J. Hamme en zijn echtgenoote kregen been fracturen. Mejuffrouw Broekman bleef onge deerd. Het Fransche mailschip El Kantera, dat den dienst tusschen Port Vendres en Algiers onderhoudt, is nabij Palamos, aan de Spaan- sche kust, in dichten mist op de rotsen ge- loopen. De 300 passagiers van het schip zijn te Palamos aan land gezet en zullen hun reis per spoor naar Frankrijk vervolgen. Naar uit Palamos wordt gemeld, werden bij de stranding van de mailboot El Kantara 80 personen gewond, waarvan 5 naar het zieken huis werden gebracht. Het meerendeel der geredden is per autobus naar Frankrijk terug gekeerd. Door een student. Gisterenochtend is prof. Moritz Schlick, de leider der positivistische school, aan de uni versiteit te Weenen doodgeschoten door den student Nellboeck. Nellboeck, die afgestudeerd was, wachtte den hoogleeraar op de trap op en loste vier schoten op hem. Men dacht aan een wraak neming, aangezien Nellboeck gebeten was op prof. Schlick, omdat deze hem een betrek king, waarop hij uitzicht had, zou hebben laten ontgaan. 52 Menschen door den bliksem getroffen. Boven Bulgarije hebben zich de laatste da gen zware onweders ontlast. In drie dagen tijds zijn 52 menschen door den bliksem ge dood. Er hebben zich ongeregeldheden voorge daan in bijna alle deelen van Boekarest. Vol gens de eerste berichten is een typograaf ge dood en zijn drie anderen ernstig gewond. De botsingen ontstonden tusschen bij partijen der linkerzijde aangesloten arbeiders en rechts-extremistische studenten. Verscheiden gewonden moesten in de ziekenhuizen worden opgenomen. Uit nadere berichten blijkt, dat de vecht partijen zijn gehouden tusschen aanhangers van het nationalistische blad Universul en de democratische bladen Adeverul en Dimi- neasta. De onlusten hadden volgens Reuter een anti-semitische tint, aangezien de twee demo cratische bladen in Jood^che handen zjjn. Van een merkwaardig ongeval zjjn gisteren de opvarenden van het Fransche luxe-mail schip „Normandie" getuige geweest. Een watervliegtuig der Britsche marine heeft namelijk, kort voordat het schip zjjn reis van Southampton naar Havre zou voortzetten, een noodlanding op het dek der mailboot verricht. De door zijn onfortuinlijke daling doodelijk verschrikte piloot bleek geenerlei letsel te heb ben opgeloopen. Daar de kapitein niet kon wachten, totdat het onderzoek naar de oorzaak van het onge val afgeloopen zou zijn, werd besloten het toe stel maar op het dek te laten staan en aldus de reis naar Havre voort tc zetten. DE 800 MILLIOEN DOLLAR. Het Huis van Afgvaardigden te Washington heeft het rapport van de financieele com missie inzake de door Roosevelt gevraagde 800 millioen dollar aan nieuwe belastingen goedgekeurd. Thans moet nog de Senaat zijn votum geven. EEN BRUTALE BANKOVERVAL. Op klaarlichten dag hebben gangsters een overval gedaan in de Nationale Bank te Far- mingdale op Long Island. Zij slaagden erin te ontkomen met een buit van 12.000 dollar. DE TOESTAND VAN DEN VLOOTVOOGD, De commandant der zeemacht, schout-bij' nacht Ferwerda, is aan de beterende hand. (Anetaj, Bij beschikking van den minister van de fensie, zijn de volgende plaatsingen gelast: met 22 Juni: de officier van gezondheid der 2de klasse J. H. H. Lamers, a.b. H. M. wachtschip te Vlissingen, met 23 Juni: d® officier van administratie der 2de klasse S. D. Duijverman,bij de marinekazerne te Wil lemsoord, met 27 Juni: de officier van admi nistratie der le kl J. P. Scheepmaker, a.b. H. M. wachtschip te Willemsoord, met 29 Juni: luitenant ter zee der le kl. A. J. V®" Hemert, a.b. H. M. Schorpioen, luitenant ter zee der le kl. A. H. W. von Frytag Drabbe, a.b. H. M. Schorpioen; met 1 Juli: luitenan ter zee der le klasse W. Harmsen, bij he departement van defensie; officier van Mod der 1ste klasse J. Maats te Vlissingen; niet 2 Juli: is luitenant ter zee der le klasse M. M« Merens eervol ontheven van het bevel ove H.M. Hydra met welk bevel luitenant ter der 1ste klasse J. Ruitenschild wordt belas Bij K.B. is benoemd tot officier van zondheid der 2e klasse bij de Koninklijke Ma* rine de heer M. J. Nubé. De tot kapitein ter zee bevorderde luitenant ter zee L. A. C. M. Doorman, bit) zijn nieuwen rang belast met het bevel o de Onderzeedienstkazerne te Willemsoord. OOST-INDIft. Overgeplaatst van Hr. Ms. Piet Hein de Marinekazerne Oedjoeng, dc off. viU' ,irn- der 2e kl. T. A. de Haan; van Hr. Ms. ba naar de Marinekaezrne Goebeng, van gez. der 2e kl. C. P. J. ModdermMarine- de Marinekazerne Goebeng naar de kazerne Oedjong, de off. van gez. <'er dr. J. W. F. A. van den Berg de Bruijn.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8