FOTO-PAGINA HELDERSGHE GOURAN1 Abonneert II op dit blad Ingezonden Sport Wateïftola *lVielmnen SaMuUmbfwït AtMatiek Burgerlijke Stand van Den Helder H.Z.V.Sportclub F.M. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie, Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden). Geachte Redacteur. Beleefd verzoeken wij u een plaatsje in uw blad van heden, voor het volgende: Zaterdag 27 Juni a.s. en volgende week 4 Juli zal er (behoudens toestemming der auto riteiten) een straatcollecte worden gehouden van de afd. Vischmarkt der Speeltuin-Veree- niging „Den Helder". Genoemde collecte is dienstbaar voor aan schaffing van een draaimolen op het Speel terrein, Kemphaanstraat, alwaar de kinderen zich naar hartelust kunnen vermaken op do diverse speelwerktuigen, doch nog een draai molen missen, die ook noodig is om de kin deren van de straat te houden. De collecte zal gehouden worden in he' rayon Vischmarkt, vanaf Sluisdijkstraat, Zuidstraat en alle straten daartusschen gele gen. Help ons in het mooie werk voor de kni* deren en geeft u Zaterdag wat voor dit doel, en de kinderen en het bestuur zullen u er heel dankbaar voor zijn. Het bestuur. van 23 en 24 Juni. ONDERTROUWD: J. Schol en C. G. ters; T. Schager en G. de Klerk; R. Maagden berg en A. Snel. GETROUWD: A. Bakker en T. E. Saman. BEVALLEN: W. de Heer-de Wit, z.; 3. v. d. Veer-Kootstra, d.; M. M. C. Lagcrveia- Riteco, d.; M. Bakker-Aris, z. OVERLEDEN: C. Wever, 62 j.; Wed. Copier, 40 j.; Wed. J. Katoen, 65 j. De groote historische optocht, voorstellende den intocht van Prins Willem van Oranje als stadhouder van Utrecht trok Woensdagmiddag bij gelegenheid van het derde eeuwfeest der Utrechtsche Universiteit door de Domstad De bekende jaarlijksche Si Jammarkt te den Bosch is Woensdag onder groote belangstelling gehouden. Een bedrijvig tafreeltje NIET „SCHOOL I" MAAR „SCHOORL I". In het verslagje over de seriewedstrijden van JVC, opgenomen in ons nummer van Dinsdag 1.1., wordt een paar maal gesproken van „School I". Insiders zullen begrepen heb ben, dat niet vertegenwoordigers van een Lagere School, doch flinke mannen uit het rustieke Schoort den eersten prijs gewonnen hebben. HZV door de Bruinvisschen een polowedstrijd HZV door de Bruisvisschen een polowedstrijd gespeeld tegen de Sportclub „Frissche Morgen". Het buitengewoon talrijke publiek kreeg «en spannende match te zien. De ploegen waren als volgt opgesteld: H.Z.V. Tj. Brinksma Timmermans Kerkhoven G. Taylor F.M. V. d. Werff Laddé C. Boonen Wildenberg de Graaf Bakker Wegman Kiesewetter Menijn Thurkow Dadelijk na het begin brengt Laddé den bal eenige malen naar voren, maar Boonen en Kiesewetter weten den keeper van FM niet te passceren. Wanneer Kerkhoven's schot mislukt, probeeren eenige Bruinvisschen het nogmaals, maar zonder succes. Een schot van Kiesewetter, juist onder de lat, was naar de meening van den grensrechter de doellijn niet geheel gepaseerd, zoodat het doelpunt niet werd toegekend. Nogmaals komt de heele voorhoede van do Bruinvisschen opzet ten, maar daar weet keeper Bakker den bal naar Kerkhoven te spelen, die eenige malen het HZV-doel onder schot neemt, en tenslotte „over" gooit. Opnieuw probeeren Kiesewet ter en Boonen met harde schoten de leiding te nemen, maar dan wordt Timmermans uit het veld gezonden, wat tevens een einde maakt aan het overwicht van HZV. Met zes man verder spelend kunen de Bruinvisschen een aanval van Wildenberg, samen met Kerk hoven niet stuiten, maar het schot gaat over. Thürkow begint dan met zijn bekende verre schoten, maar nog lukt het niet. Een vrije worp voor Wegman belandt via Laddé bij Wildenberg, die prachtig doorgeeft aan Kerk hoven, maar deze kan den keeper niet pas- seeren. Een misverstand geeft Boonen dan een fraaie kans, maar Bakker weet den bal op schitterende wijze te stoppen. Zoo komt de rust met gelijken stand (00). Na halftime geeft Thürkow een goeden bal aan Kerkhoven, maar gebrek aan medewer king van de andere voorspelers doet den bal bij Laddé belanden, die Timmermans de meeste kans geeft in te schieten, maar Bakker weet het gevaar af te wenden en het leer door te sturen naar Menijn, die opzwemt, maar zijn achterwaarts schot mist zijn doel. Een aanval van Boonen wordt afgeslagen en dan probeert Thürkow driemaal achtereen vanaf de middenlijn eenige harde schoten. De beide eersten misten echter doel, de derde was zui ver in den bovenhoek en onhoudbaar voor van der Werff (01). Timmermans mag dan weer meespelen. Kiesewetter wil alleen probeeren den achter stand in te halen, maar zijn sch'ot gaat royaal over; dan echter geeft hij goed door aan den vrijliggenden Timmermans, die zuiver in schiet (11). Een vrjje worp brengt even later den bal bij Menijn, die doorgeeft aan Kerkhoven, maar wederom mislukt zijn schot. De Bruinvisschen ondernemen dan een aanval, die Bakker weet af te slaan. Henk de Graaf krijgt een vrijen bal, speelt naar den links voor, die keihard inschiet. Maar de scheids rechter meende het punt te moeten annulee- ren, omdat de bal onder water was geweest, wat reglementair verboden is. Nadat Bakker nogmaals redt, krijgt FM een vrijen worp te nemen, die de voorhoede in beweging brengt. Ondanks het fluiten van den scheidsrechter schiet Menijn onhoudbaar in, maar ook dit punt kon niet worden toegekend. Het einde komt dan met 11, een alleszins bevredigende uitslag. Scheidsrechter Zeeman (Haarlem) leidde o.i. maar middelmatig; meermalen konden we zijn inzicht absoluut niet deelen. DE NEDERLANDERS OP WIMBLEDON. De tweede dag van Wimbledon was gewijd aan het dames-enkelspel en ana het heeren dubbelspel. Onze kampioene Mej. Rollin Cou- querque won gemakkelijk van een Engelsche „middenklasser", doch mej. Terwindt moest reeds in de eerste ronde bloeden voor haar gemis aan internationale routine. Hughan en Van Swol verrasten door een keurige zege in straight sets op een Amerikaansch-Tsjechisch dubbel. Vooral de jonge van Swol bleek op de grasbaan een veelbelovende kracht te zijn. Timmer en Knottenbelt kwamen niet verder dan deze eerste ronde, daar met name laatst genoemde niet den vorm heeft, dien hjj vorig jaar had. De derde dag. Op den derden dag verdween Nederland uit het heeren-enkelspelTimmer bereikte niet den vorm dien hij tegen Frankrijk gede monstreerd had en natuurlijk deed zijn zwakke service de deur dicht tegen den Ame rikaan van Rijn, die de waarde van een wed strijd telt in services! Onze kampioen verloor ln straight sets: 46, 68, 36. Ook van Swol kon geen ronde verder komen, daarvoor was de Engelschman Lee hem te gerouti neerd af. (62, 63, 64). Het damesenkelspel gaf gelukkig weer een Nederlandsche zege te zien. Mej. Rollin Cou- «juerque plaatste zich verdiend in de derde j ronde door een overtuigende zege op alweer een Engelsche middenklasser. Voorts is Ne derland aangebleven in het gemengd dubbel spel: de beide nationale kampioenen behaal den een papieren overwinning en van Swol Paterson sloegen een Egyptisch-Engclsch paar. WIERINGER WIELERBAAN. De wedstrijden, welke Zondag op de Wie- ringer Wielerbaan zullen worden verreden beloven spannend te worden. Het koppel KuiperKleine, heeft Zondag in Alkmaar gewonnen en wil natuurlijk meer dere lauweren oogsten en zal dus Zondag zijn uiterste best doen bovenaan te komen. Het koppel DerksePronk, dat Zondag zoo ongelukkig was, zal niet minder het beste beentje voor zetten om nu een der beste plaatsen te bereiken. Het zal zeker een der mooiste wedstrijden worden, die hier verreden zijn, daar ook het koppel Briseede Beer, dat heel sterk is, leven in de brouwerij zal brengen. Voorts verwijzen wij naar de adv. van heden en Zaterdag. P.V. „V.O.P.". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar 8e wedvlucht oude duiven van Chateau- roux. In concours waren 5 i duiven, afstand 718 km. De duiven werden gelost om 7 u. 30. De eerste duif werd geconstateerd om 7 uur 26 min. 5 sec., de laatste 's Maandags 5 uur 39 min. 30 sec. De prijzen werden behaald door de heeren. J. Villerup 1; K. Kramer 2; H. v. d. Giessen 3 9 10, 13, 14; G. de Wit 4, 8, 11; C. Kos 5; M. de Boer 6; H. v. d. Wal 7; W. de Boer 12. CHRIS BERGER NIET NAAR BERLIJN. Uit de officieele berichten van de Nationale Technische Commissie der K.N.A.U. vernemen wij, dat Chris Berger afgevoerd is van do Olympische training. Hier een paar plaatjes van de Olym pische stad, waar de deelnemers aan de Olympische Spelen zullen logeeren Boven: Een der Finschebadinrichtingen Onder: ln lommerrijk groen liggen de eenvoudige maar stijlvolle woningen der sportmenschen. Tijdens het hevig onweer dat Woensdag boven Parijs woedde, stortte een boom welke door den bliksem werd getroffen, op een kiosk, die vernield werd, waarbij verscheidene personen, waaronder zich meerdere kinderen bevonden, min of meer ernstig gewond werden. De plaats van het ongeval Te Laren werd Woensdag de bekende jaarlijksche St. Jansprocessie gehouden, waarvan hierboven een foto Een Letlandsch militair eskader bestaande uit drie watervliegtuigen arriveerde Woensdag op Schelling- woude. Volgens landsgebruik werd aan den commandant van het eskader bij de verwelkoming brood en zout aangeboden, door het dochtertje van den consul van Letland, de heer Mensjou De Academische Senaat van de jubileerende Utrechtsche Universiteit hield Woensdag kn het Groot Auditorium een openbare zitting, tijdens welke de promotie der eere-doctoren plaats had. Een foto tijdens de rede van prof. dr. J. Roos Paardjerijden. Kroonprins Boudewijn van België tijdens vroolijk spel aan het Noordwijksche strand met Jan Hein van de Mortel Maryse Hilsz na het behalen van het nieuwe hoogterecord voor aviatrices. Zij bereikte met haar vliegtuig een hoogte van 14.000 meter Een frisch bad tijdens het groote jaarlijksche kamp der Marylebone school op het buitengoed .The Old Mill* In de nabijheid van Leith Hill" (Eng.)

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12