Buitenlandsch Overzicht. DE UNIE GRATIS ONTBIJTKOEK AKKERTJES Zoo'n erge Hoofdpijn? EEN GROTE ATTRACTIE! BEN HEERLIJKE GROTE CHINA REIST PER WACO- 64ste JAARGANG AUTOBUSDIENSTEN Raar HOORN, EDAM, AMSTERDAM en GEHEEL WEST-FRIESLAND Volkenbondsvergadering en Volkenbondsraad Een pijnlijk slot van de besprekingen i_nnmwyiynu-n 'I u~i ~irr DEN HELDER, SPOORSTRAAT 3 Van Maandag, 6 Juli t/m Zaterdag, 11 Juli Bij aankoop van minstens 11.- winkelwaren* N.V. UNIE. WINKEL. MAATSCHAPPIJ Churchil over de toekomst van den Volkenbond. Duitsch antwoord op vragenlijst blijft nog uit. EEN IN H B E N B O LT COURANT jtv ,<£L v*. Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet: Heldersche Courant 1.50; Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel 1.65; binnenland f 2—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost 2.10, idem per mail en overige landen 3.20. Losse nos. ct; fr. p. p. 6 ct Weekabonnementen 12 ct Zondagsblad resp. 0.50, 0.70, 0.70, 1.Modeblad resp. 1.20, 1.50, 1.50, 1.70. ADVERTENTIËN: 20 ct per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 ct per regel, minimum 40 ct; bij niet-contante betaling 15 ct per regel, minimum 60 ct (Adres Bureau van dit blad en brieven onder nummer 10 ct per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct Het tragisch einde van deze Volkenbondsvergadering. De weinig zeggende resoluties, waar overeenstemming over verkregen is. Het AbeS' sijnsch conflict afgedaan. Deze Volkenbondsver gadering is eigenlijk ge ëindigd, zooals we ons dat hadden voorgesteld, n.1. zonder eenig resul taat voor Abessinië. Men heeft den Negus, om een populair uit drukking te gebruiken, in z'n hemd laten Staan. Men heeft hem niet gezegd met welke boodschap hij naar zijn volk terug zou kunnen keeren, men heeft hem een Volkenbonds- leening geweigerd, om den strijd tegen den aanvaller verder te financieren. De keizer kan naar Londen terug gaan en mediteeren over de tragiek van zijn verwachting op menschen gesteld. De Volkenbond heeft zich in deze heele geschiedenis van zijn zwakste zijde doen Jtennen en het is eigenlijk geen wonder dat de mogendheden tot bewapening over gegaan Zijn, omdat men het vertrouwen in gemeen schappelijke actie verloren heeft en dus meent zich te moeten wapenen om in eigen kracht verdediging te zoeken, 't Is treurig, maar waar. Deze zitting is nu door twee incidenten van ongewone heftigheid gekarakteriseerd zoo schreef de N.R.Crt. Zaterdagavond. Een derde heeft er zich intusschen nog bijgevoegd zooals men elders kan lezen. Alle goede din gen bestaan uit drieën, zooals men weet. Eerst was het Italië. Maandag was het, in bijzonder tragischen vorm, de Tsjechische persfotograaf Lux. De vergadering is diep onder den indruk geweest van het gebeurde. Zelfs opmerkelijk, diep nadat zij de beteekenis ervan had leeren kennen. Een Duitsch- sprekende Jood had zich in de zaal van het geen hg als wereldgericht beschouwde, door de borst geschoten als protest tegen het lot van zijn geloofsgenooten in Duitschland. Men zag veel minder het overspannene in de daad dan haar beteekenis als schreeuwend teeken des tijds. Er werd weinig maar diep ernstig over gesproken. Er was groote belangstelling Voor den toestand van den ongelukkige, die Inmiddels overleden is. In de Assemblée hebben velen het woord gevoerd, zooals in vroeger dagen. Ontegen zeglijk heeft het debat er zeer toe bijgedragen de gemeenschap voor te lichten omtrent de stemming van de leden van den Volkenbond. Het is mogelijk geworden, die algemeene Stemming is een resolutie neer te leggen, wat In den beginne haast een hopeloos werk leek. He stemming onder de kleine leden is aan zienlijk vaster gebleken dan men tevoren Verwacht had. De ontmoediging ten opzichte Van de bruikbaarheid van het Handvest was aanzienlijk groot. Van een neiging om den Volkenbond door verzwakking van zijn Hand vest te ontmannen is weinig meer gebleken. Zonder weerklank bleef het denkbeeld den Volkenbond universeel te maken door de ver plichting tot daden van het Handvest tot een Verplichting tot woorden te verdunnen. Wij gelooven ook niet aan wat daarmede te bereiken ware. Amerika bijv. is wel bevreesd, Inlichtingen WACO, Kanaalweg 137, Den Helder door den Volkenbond in zijn tegenwoordigen vorm in gevaarlijke avonturen te worden mee gesleept, dat is waar, maar tegelijkertijd verlangt het van den Volkenbond dat deze toch zelf tot gevaarlijke avonturen bereid is en acht het zijn onthouding van deelneming telkens weer gerechtvaardigd als de Volken bond even voorzichtig blijkt als Amerika zelf is. Dat is zoowel in de Mantsjoerijsche als in de Abessijnsche kwestie aan den dag ge komen. Een universaliteit, wier voornaamste sanctie in een uitsluiting zou bestaan, zou op geen enkelen staat met booze bedoelingen in druk kunnen maken. Bovendien ware door die straf weldra de universaliteit gebroken, wat op den duur de reden zou blijken om haar weer eens te herstellen. De Fransche minister van buitenlandsche zaken heeft dan ook zeker de groote meerder heid uit het hart gesproken, toen hij ver klaarde belangrijke wijzigingn in het Hand vest niet noodig te achten. De vergadering van den Volkenbond heeft in zijn slotzitting, nog een tweetal resoluties aan genomen, van zeer wei nig zeggenden aard. Wij laten den tekst van de resoluties hier volgen: De eerste resolutie heeft den volgenden in houd: De Volkenbondsvergadering, 1. opnieuw bijeengeroepen op initiatief van de Argentijnsche regeering om den toestand te onderzoeken die voortspruit uit het Itali- aansch-Abessijnsche geschil; 2. actie nemend van de mededeelingen en verklaringen die haar in dit opzicht gedaan zijn; 3. vaststellend dat verschillende omstandig heden belet hebben de integrale toepassing van het Volkenbondsverdrag; 4. vast gehecht blijvend aan de beginselen van het Volkenbondsverdrag, die eveneens hun uitdrukking vinden in andere diploma tieke acten, zooals de verklraing van de Ame- rikaansehe staten van 3 Augustus 1932, die de regeling van territoriale kwesties door ge weld uitsluiten; 5. verlangend het gezag van den Volken bond te versterken, door de toepassing van deze beginselen aan te passen aan de lessen der ondervinding; 6. overtuigd dat de werkelijke doeltreffend heid van de veiligheidswaarborgen, die de Vol kenbond aan zijn leden aanbiedt, moet ver hoogd worden; spreekt den wensch uit, dat de Volkenbonds raad: a. de regeeringen der Volkenbondsstaten zal uitnoodigen, om aan den secretaris-gene raal zooveel mogelijk voor 1 September, alle voorstellen te doen toekomen, die zij meenen te moeten aanbieden, met het doel om de in werkingstelling van de beginselen van het Volkenbondsverdrag te vervolmaken in den geest en met de beperkingen, die boven zijn aangeduid; b. aan den secretaris-generaal zal op dragen de bedoelde voorstellen te onderwer pen aan een eerste studie en in het bijzonder deze te rangschikken; c. rapport zal uitbrengen aan de Volken bondsvergadering, tijdens haar komende zit ting, over den toestand van het vraagstuk. De tweede resolutie heeft den volgenden Inhoud: De Volkenbondsvergadering, acte nemend van de mededeelingen en ver klaringen die haar gedaan zijn met betrek king tot den uit het It&liaansch-Abessijnsche geschil voortgesproten toestand, in herinnering roepend de vaststellingen, die zij gedaan heeft en de beslissingen die zij vroeger genomen heeft met betrekking tot dit geschil, spreekt den wensch uit dat de coördinatie commissie alle noodige voorstellen aan de regeeringen zal doen, met het doel om een einde te maken aan deze gemeenschappelijk door hem getroffen maatregelen. NIKOLA TESLA, de Kroatische Amerikaansche ontdekker die voor den Nobelprijs voorgedragen wordt. De correspondent van de N. R. Crt. te Ge- nève telefoneerde Zaterdagavond aan zijn blad: De volkenbondsvergadering en de Vol kenbondsraad hebben vandaag hun zo- merwerkzaamheden geëindigd, in een stemming van internationale geprikkeld heid, die slechts tot groote bezorgdheid voor de toekomst aanleiding kan geven. De vergaderzalen van het hoogste inter nationaal orgaan ter wereld zijn in deze week getuige geweest van pijnlijke incidenten, die helaas als symptomatisch voor de geheele internationale spanning moeten worden be schouwd en de laatste dag is in dit opzicht een „waardig slot" van de week van inter nationale besprekingen geweest. Voor de bijeenkomst van de Volkenbonds vergadering van Zaterdagochtend, was het bureau van de Volkenbondsvergadering dien ochtend tot overeenstemming gekomen over de resoluties die de Volkenbondsvergadering aan het eind van haar 16de zitting zal heb ben aan te nemen. Resoluties waren het eigenlijk niet in den juridischen zin van het woord. Daar het bureau de tegenstem van Abessinië vreesde, waardoor de bij resoluties vereischte eenstemmigheid niet zou worden bereikt, had het bureau er zulk een vorm aan gegeven, dat zij als aanbevelingen be schouwd zouden kunnen worden, die bij meer derheid van stemmen zouden kunnen worden aangenomen. Intusschen verzochten de ver schillende delegaties, waaronder natuurlijk ook die van Abessinië, den door het bureau aangenomen tekst wat rustiger te kunnen bekijken, zoodat de voorzitter, Van Zeeland, na de opening der vergadering om 12 uur onmiddellijk mededeelde, dat deze eerst van avond 6 uur zou worden hervat. In de Assemblée. Het was half zeven toen de Volkenbonds vergadering aan den anderen oever van het meer van Genève weer bijeen kwam. Onmid dellijk nadat Van Zeeland de besprekingen over de aanbevelingen had geopend, las de secretaris van de Abbesijnsche delegatie een door ras Nassiboe onderteekende verklaring voor, waarin de Abessijnsche delegatie erop aandrong, dat de Volkenbondsvergadering on dubbelzinnig de door den negus Dinsdag ge stelde vraag zou beantwoorden: welke bood schap hij aan het Abessijnsche volk zou kun nen terugbrengen. Ras Nassiboe drong erop aan, dat de Vol- konbondsvergadering door hoofdelijke stem ming over de door Abessinië voorgestelde rosulutiet ondubbelzinnig zou verklaren of de Volkenbondsstaten besloten zijn de verove ring van Abessinië door de Italianen al dan niet te erkennen, en of zij al dan niet bereid zij door een financieele leening Abessinië in staat te stellen den strijd tegen den aan valler voort te zetten. Hierop legden nog eenige andere gedele geerde korte verklaringen af over de stem, die zij over het voorstel van het bureau zou den uitbrengen. Op voorstel van voorzitter Van Zeeland werd besloten de prioriteit bij de stemming te geven aan de voorstellen van het bureau boven die van de delegatie van Abessinië. De voorstellen van het bureau werden hier op in hoofdelijke stemming aangenomen met 44 vóór en één stem, die van de delegatie van Abessinië, tegen. Vier landen hadden zich van stemming onthouden n.1. Chili, Panama, Venezuela en Zuid-Afrika, terwijl Mexico opzettelijk was weggebleven. Voorzitter van Zeeland verklaarde hierop, dat de eerste resolutie van de Abessinische delegatie, betreffend de trouw van de Volken bondsleden aan artikel 10 van het Volken bondsverdrag en betreffende de niet erken ning van de verovering van Abessinië door Italië, niet meer in stemming zou worden gebracht, aangezien deelen van de Abessijn sche resolutie reeds in den tekst van het bu reau waren verwerkt. Hierdoor werd aan de andere regeeringen het moeilijke alternatief bespaard ook door verwerping van het Abessijnsche voorstel artikel 10 en het beginsel van niet-erkening van veroveringen te verloochenen, of door aanneming van het Abessijnsche voorstel iedere hoop op hervatting van de betrekkin gen tusschen Italië en den Volkenbond voor goed af te snijden. Daarna gaf van Zeeland aan de Abessijn sche delegatie haar zin door een hoofdelijke stemming toe te staan over de tweede resolu tie betreffende Volkenbondsleening aan Abes sinië. Deze kon natuurlijk door de Volken bondsstaten zonder gewetenswroeging worden verworpen. De resolutie werd verworpen met 23 tegen 1 stem en 25 onthoudingen. Minister Binnen een kwartier kunr Ge die vergeten zijn en U als her boren voelen door één of twee Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS BOVENDIEN OP DE MEESTE WJNKELWAREN 15% KORTING 'Uitgezonderd Suiker, Roomboter, Margarine, Slaolie. U W. 87 de Graeff stemde tegen. Het Italiaansch- Abessijnsche geschil was hiermede voor de Volkenbondsvergadering afgedaan. Uitstel der 17e Volkenbondsver gadering tot 21 September. Nadat de Volkenbondsvergadering hierop nog het voorstel van het bureau had goed gekeurd om de zeventiende volkenbondsver gadering niet op 7 doch eerst op 21 Septem ber te openen, teneinde meer tijd te geven voor de voorbereiding van de Volkenbonds hervorming, sloot voorzitter van Zeeland de zestiende Volkenbondsvergadering met een redevoering waarin hij het échec van den Volkenbond wel wat meer trachtte te vergoe- lijken dan in overeenstemming was met den geest van de in deze week door de Volken bondsgedelegeerden uitgesproken redevoering gen. Hg eindigde met het uitspreken van zijn vast vertrouwen in de toekomst van den Vol kenbond omdat deze een internationale nood zakelijkheid is. Als kanselier van de universiteit van Bristol heeft Winston Churchill gisteren een rede gehouden. Er waren naar spr.'s mee ning slechts twee mogelijkheden, of we gin gen een toekomst tegemoet waarbij we van de eene ramp in de andere zouden vallen of het zou nog gelukken den Volkenbond te her. vormen, maar dan op een wijze dat geen aanvaller het meer zou wagen op eigen hand den vrede te verstoren. Wanneer men niet wilde zorgen voor een overweldigende macht, die onmiddellijk zou kunnen optreden, dan zou de Volkenbond geen enkelen aanvaller van zijn voornemens afhouden. Het was daarom zoo goed dat de regee ring besloten had de herbewapening met kracht ter hand te nemen want een sterk en paraat Engeland moest de hechtste steun van den vrede en Volkenbond worden. In buitenlandsche bladen doet dezer dagen weer eens het gerucht de ronde, dat het ant woord van de Duitsche regeering op de En- gelsche vragenlijst nu definitief in den loop van de volgende week kan worden verwacht. Het is bekend, dat de Duitsche regeering een antwoord in groote lijnen reeds geruimen tijd geleden heeft ontworpen. Het is eveneens bekend, dat de ontwikkeling der dingen in en buiten Europa de Wilhelmstrasse er intus schen van overtuigd heeft, dat er voob Duitschland voorloopig geen reden is zich door dit door Engeland gewenschte en door Duitschland ook heden nog niet als bijzonder urgent beschouwde antwoord vast te leggen. (Hbl.) FEU ILLETON CJIT HET ENGELSCH DOOR Hij brak af, toen hij van buiten beweging boorde; hij keek uit het venster en stond op. fcAls Je van den duivel praat..." zei hij. i,Daar heb je Li Weng-Ho in eigen persoon! ,TJ moet mij excuseeren, dokter, maar een funderen keer bent u welkom. Ik heb niet Jrergeten, wat u bij die bloemenbooten gedaan hebt en Ik zal u graag van dienst zijn... Ja, Bezen kant uit. Ik ga met u mee." Hij vergezelde den zendingsarts tot aan de buitendeur, waar ze Li Weng-Ho van aan gezicht tot aangezicht ontmoetten. De laatste wierp den dokter een vluggen blik toe, Waarop hij met den waaier groette. Forsyth boog. Geen woord werd er tusschen hen gesproken, maar toen de Engelschman de laan afliep, keerde de mandarijn zich om en Staarde hem na tot hij door de poort ging. Daarna keek hij Barrington met zijn glinste rende kraaloogjes aan en een kwaadaardige glimlach trok over zijn glimmend gezicht. De koopman lachte en iemand, die hem gade geslagen had moest wel tot de ontdekking gekomen zijn, dat er een volmaakte verstand houding tusschen het tweetal heerschte. VI. De Vloek van den Mandarijn. Toen Dick Forsyth Barringtons huis verliet, was hij diep in gedachten. Zoo verdiept was hij, dat hij verdwaalde en dit pas ontdekte, toen hij zich in een warnet van straten bevond bij den waterkant. Het schemerde toen hij den weg naar huis zocht en ontelbare lichtjes begonnen te twin kelen. Hij kwam onverwacht aan een huis, dat vroolijk verlicht was. Gesneden draken ston den op hooge pilaren en fel gekleurde borden gaven de illusie, dat daar iets heerlijks te beleven was. Forsyth staarde er ongeloovig naar, toen ontdekte hg vergulde letters boven de deur: „Het Huis der Honderd Heerlijke Droomen." Hij twijfelde nauwelijks wat het voor een gelegenheid was. Het was een opiumkit. Om zich zekerheid te verschaffen, stak hij de straat over en ging hij bij den ingang staan. Juist terwijl hij dit deed, kwam een man het huis uit, die een walgelijke, door dringende zoete lucht met zich mee bracht. Dat was genoeg voor Forsyth. Wat Wang-Hi hem verteld had, bleek waar te zg'n. In Yong- Foo werden onder Li Weng-Ho's beheer de opium-edicten genegeerd. „Ik zal morgen naar hem toe gaan," besloot hij ziedend van verontwaardiging, „ik wil er met den mandarijn over spreken. Ik zal hem een kans geven en als hg niet luisteren wil, dan rapporteer ik het aan de autoriteiten in Peking." En hij ging den volgenden morgen maar vernam, dat Li Weng-Ho op een inspectie tocht was en eerst over drie weken zou terug- keeren. lederen avond liep hij voorbij het Huis der Honderd Heerlijke Droomen, en lederen avond brandden de vroolijke lantaarns en door de met matten behangen deuropening klonk vreemde Chineesche muziek, die zijn ziel deed huiveren. Maar eindelijk kwam bericht, dat de mandarijn terug was, waarop de dokter zich ten spoedigste naar diens paleis begaf. Voor hij het echter bereikte, had hij een verrassing, want in een van de nauwe straat jes, die naar den heuvel vodden, ontmoette hij Kathleen Barrington. Ze was in een vlek keloos wit linnen japon gekleed, een panama hoed liet een gedeelte van haar donkere haren vrg en over haar schouder was een geopende kleurige Chineesche parasol. Een verheugde uitdrukking kwam op haar gezicht, toen ze hem herkende. „Goedenmiddag, dokter," zei ze met een lachje van blijdschap. „Miss Barrington!" riep hij. „Wanneer bent uteruggekomen „Vanmorgen. Het gaat best met het kleine patiëntje en nu er een gediplomeerd zuster uit Canton gekomen is, vond ik het niet noodig langer te blijven. Haar vader is erg dankbaar en ik kan in de toekomst op alle hulp en medewerking van zijn kant rekenen. En het kind och, het speet mij het meisje te moeten verlaten, maar mijn vader had mij noodig. Vertelt u mij eens, hoe bevalt het u in Yong-Foo?" Forsyth liet een grimmig lachje hooren. „Ik ben juist op weg naar den mandarijn om hem te vertellen hoe weinig sommige dingen mij hier bevallen." „O!" riep ze. „Dan lokt u moeilijkheden uit. Li Weng-Ho is een eerzuchtig man." „Wat kan mi) dat schelen? Hij is een slecht bestuurder en misbruikt zijn macht." „In welk opzicht?" vroeg het meisje. „Opium. Hij staat handel in opium toe en zoover ik begrepen heb, deelt hij mee bi de winst." Het licht verdween int de meisjesoogen en haar knap gezicht verbleekte ietwat, terwijl ze onbeweeglijk bleef staan. Ze sprak niet en de verandering in haar opmerkend, vervolgde Forsyth: „Mijn collega, Dr. Wang-Hi, is er tegen, dat ik mg daar mee bemoei." „Hij is een verstandig man," verklaarde het meisje met een stem, waarin spanning trilde. „Hij is het met uw vader eens" „Hoezoo?" viel het meisje hem vlug in de rede. „Dat het heter is geen slapende honden wakker te maken." „Ze hebben gelijk," verzekerde ze hem. „Als u ze wakker maakt, zullen ze u verscheuren, Dr. Forsyth." Het meisje was in vollen ernst. Ze meende wat ze zei en er was een smeekende uitdruk king in haar oogen. Hij lachte een beetje om haar ernst. „Ik ben niet bang voor honden," sprak zg luchtig. „Maar de mandarijn.' Hij is vreeselijk, dok ter. U begrijpt het niet." „Geloof me, dat ik het wel doe en ik ben werkelijk niet bang." „Gaat u hem opzoeken..." „Hem trotseeren!" Ze keek hem met een zachten blik aan. „Ik wilde, dat ik kon overhalen om niet te gaan," zei ze bewogen. Hij schudde het hoofd. „Het is mijn plicht en als die roept...." „O, ik hoopte zoo u te kunnen bewegen om niet te gaan. Maar het spijt mij, ik ben er van overtuigd, dat het niet lang meer duren zal of..." Ze maakte den zin niet af en haar blik vol gend, zag hjj wat daarvan de oorzaak was. Er kwam een processie de straat in, vergezeld van een hevig spectakel, het geluid van ver warde stemmen, het geknal van zweepen, het Slaan van een tamtam. Terwijl de dokter keek, zag hij de menschen plotseling naar de eene zijde uitwijken, de mannen, die de zwee pen hadden, sloegen dezen tegen degenen, die niet vlug genoeg aan den kant gingen. Sommigen vielen op hun knieën, anderen bo gen eerbiedig en tusschen die rijen onderda nige menschen door, vier mannen, gekleed in de livrei van Li Weng-Ho. „De mandarijn," kondigde het meisje aan, „op weg naar Yamen. We kunnen beter aan den kant gaan." Ze drukten zich tegen een winkel aan en wachtten. De stoel kwam nader en over de hoofden der kruiperige onderdanen zag de dokter Li Weng-Ho. Hij scheen een officieel bezoek gebracht te hebben, want hij was Schitterend gekleed en droeg zijn kornalijnen kalsketting, terwijl de waaier in zijn hand van het fijnste ivoor was. Zijn gezicht was onbeweeglijk als een masker. Onverstoorbaar en emotieloos als een Boeddhabeeld, hooghar tig en trotsch. Plotseling scheen het, dat de strakke oogen het paar voor den winkel ontwaarden. Eén moment lichtten zij op, toen rimpelde er even een kwaadaardige trek op het gele gezicht en Forsyth zag den feilen blik in de gitzwarte oogen, die eerst op hem en daarna op het meisje naast hem gericht werden. Li Weng- Ho begroette het meisjes met zijn waaier; zg boog even en de stoel ging voorbij. „U ziet," zei het meisje veelbeteekenend, „de mandarijn is 'n belangrijk personage." „Zeker," klonk het luchtig, „maar dat brengt mij toch niet van mijn voornemen af." „O, ik weet het," riep ze, „maar toch wilde ik dat ik u weerhouden kon..." „Als iemand dat zou kunnen, dan zou u het zijn, Miss Barrington." De woorden ontvielen Forsyth bijna voor hij het zelf wist. Hij zag haar blozen en eer hij iets zeggen kon, ant woordde het meisje: „Dan zal ik het niet probeeren. Ik geloof, dat het mij zou spijten als ik slaagde. Ik kan de mannen bewonderen, die edele motieven najagen zonder aan de gevolgen te denken." Een oogenblik keek hij haar verwonderd aan, vanwege de tegenstrijdigheid in haar houding van straks en nu. Toen begreep hi) de beteekenis er van. „Ik geloof, dat ik het begrijp," verklaarde hij rustig. „U geeft er ten slotte toch de voorkeur aan, dat ik mijn plicht doe." „Ik wil er u tenminste niet van afhouden," antwoordde Kathleen inpulsief. „Ga naaf Yamen als u moet, en vertelt u me daarna hoe het u gegaan is. Over een half uur ben ik thuis." „Als ik mag..." begon hij met een gretig heid, die haar niet ontging. „O," viel het meisje hem in de rede, „n moet dat niet te hoog schatten. Laat u ool( een beeje vrouwelijke nieuwsgierigheid over." Maar hoewel ze luchtig sprak, schitterden haar oogen en toen hij de hare ontmoette, straalden de zijne. „Dan zal ik gaan en den leeuw in zijn hol opzoeken; straks kom ik u vertellen, hoe hij gebruld heeft." „Zijn gebrul kan geen kwaad," antwoordr de ze lachend, „als hij zijn klauwen maar niet uitsteekt. Blijf niet te lang weg, want ik ben ontzettend benieuwd. Tot ziens!" (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 1