OPRUIMING SCHELLINGER, Van Galenstraat 48 West-Indië. Groote brand op Curagao Marineberichten. BINNENLAND BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Spoorwegongeluk te Charleroi. Hulde aan Sir Henry Deterding. De huur van woningen zonder rijkssteun gebouwd. Een handelsmissie naar Zuid-Amerika. Uitstel van de conferentie van Locarno-mogend- heden? Von Ribbentrop in ongenade De bezetting van de Fransche fabrieken. Gecompliceerde aanrijding Geraffineerde vreemdelingen gearresteerd Het gebouw van Kunsten en wetenschappen te Rotterdam in de asch gelegd. Door een machine gegrepen en gedood. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 14 TULI 1936 Het nieuwste het beste en het meest practische komt onder ieders bereik in de Opruiming van Ongelukken op weg naar de T.T. races. De avontuurlijke dienstbode. De onfortuinlijke inbreker. Overval met berooving. Het ongeluk met een militaire auto bij Otterloo. Op heeterdaad betrapt. Een agent in een stuk vleesch gestikt. Motorrijder en zes-jarig kind ernstig gewond. De wassende mulo-stroom. Nederlandsch meisje in België ontvoerd. Nog regenbuien. De Girl Pat. Wijnbergen door een orkaan verwoest De vijflingen. Gevangenen gaan op rooftocht. Drie dooden, zes zwaar gewonden Een gewonde op zee van boord gehaald. Burgerlijke Stand Drie benzinetanks in brand. Oostdndië Twee prauwen omgeslagen. Drie Desiderata van den heer Roep Kolonisatie van Nieuw-Guinea. Luchtvaart De vliegtocht van Barberan enCollar De postvluchten van en naar Indië Schout-bij-nacht Kruys bevorderd tot vice-admiraal Gisterochtend heeft in het Beukenbosch van et clubhuis te Werve te Rijswijk, het sport- eld van het personeel der Bataafsche Petro- ;um Maatschappij, de onthulling plaats gehad an een borstbeeld van cir. H. W, A. Deterding, lie zooals bekend, op 19 April j.1. zijn zeven- igsten verjaardag heeft gevierd. De vervaardiging van dit borstbeeld was op- edragen aan den Amsterdamschen beeldhou- er Johan Polet, die tot vele tevredenheid van ijn opdrachtgevers, in deze taak is geslaagd. Gisteren de dag dat dr. Deterding 40 jaar ;eleden bij de Koninklijke in dienst trad, heeft le onthulling plaats gehad. Overal in Ned.-Indië waar etablissementen )f kantoren van de Bataaf sche Petroleum-Mjj. 2 ijn gevestigd, hebben gisteren de Nederland- iche vlag en de Shell-vlag naast elkaar ge wapperd. KUPERS VICE-VOORZITTER VAN HET I.V.V. Citrine is herkozen als voorzitter van het Internationaal Verbond van Vakvereenigin- gen, Tayerle Tsjechoslo wakjje), Mertens (België) en Jacobsen (Denemarken) als vice- voorzitters. Kupers (Nederland) is tot vice-voorzitter gekozen in de plaats van Schoroch (Oosten rijk), die is afgetreden. Het eerstvolgende congres zal te Praag worden gehouden. De Nationale Woningraad heeft zich tot den ninister van sociale zaken gewend met een tdres, waarin de aandacht wordt gevesUgd op le huurmoeilrjkheden. welke woningbouwver- eenigingen en gemeenten ondervinden, t.a.v, haar woningen, welke zonder rijkssteun zijn tot stand gekomen. Gevraagd wordt om ten be hoeve van deze woningen dezelfde maatregelen te nemen, in den vorm van bijdrageverleening voor huurverlaging, als voor de met rijkssteun gebouwde woningwetwoningen gelden. Zeer dringend wordt de regeering verzocht om spoe dig over te gaan tot een verlaging van de rente van de voor vele van deze woningen bij de rijksfondsen loopende leeningen en deze rente in overeenstemming te brengen met de rente, welke geldt voor de rijksvoorschotten ingevol ge de Woningwet. De regeering heeft daartoe reeds in 1935 de bevoegdheid gekregen door éen wijziging in de Beleggingswet. Ter verlevendiging van de be trekkingen met Argentinië, Brazilië, Chili en Uruguay. De Staatscourant van gisteravond bevatte éen Koninklijk Besluit betreffende de instelling van een handelslegatie voor Zuid-Amerika, Op voorstel van de ministers van handel, hijverheid en scheepvaart, van buitenlandsche zaken, van landbouw en visscherjj en van koloniën en overwegende, dat het wenscheljjk is gebleken de economische betrekkingen tus schen het Koninkrijk der Nederlanden en eenige Zuid-Amerikaansche staten te verle vendigen en uit te breiden, is ingesteld een commissie, welke zich naar Argentinië, Brazi lië, Chili en Uruguay zal begeven, ten einde aldaar een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden om tot verruiming van het handelsverkeer met genoemde landen te ge raken en ai die besprekingen te voeren, die het gestelde doel kunnen bevorderen. Het vertrek uit Nederland is bepaald op mid den October. De Handelsmissie verwacht, in den loop van Januari weer in Nederland aan te komen. Op het Belgische departement van buiten landsche zaken zegt men nog altijd niets met Zekerheid te kunnen mededeelen aangaande de eventueele bijeenkomst van een conferentie Van Locarno-staten te Brussel. Het staat trouwens nog geenszins vast, dat deze con ferentie zal kunnen plaats hebben. Maandag werden de Fransche en Engelsche ambassa deurs door den minister van buitenlandsche Zaken, mr. Spaak, ontvangen. Zij kwamen om kennis te nemen van het officieele antwoord Van Italië op de Engelsche uitnoodiging tot deelneming aan de conferentie. België sluit zich nauwer aan bjj Frankrijk en Engeland. Nu Duitschland met Oostenrijk een ver gelijk getroffen heeft, meldt Reuter's corres pondent te Brussel, en Italië geweigerd heeft deel te nemen aan de conferentie van Locarno- mogendheden te Brussel zonder Duitschland, daarbij wijzende op de bijzondere overeenkom sten van bijstand in de Middellandsche Zee, heeft de Belgische regeering haar diploma tieke activiteit ten opzichte van Frankrijk en Groot-Britannië vergroot. Al juicht men de nieuwe Duitsche politiek ten aanzien van Oostenrijk toe, anderzijds be treurt men, dat het vergelijk een ontbinding van de accoorden van Stresa tengevolge zal hebben. Onzekerheid te Londen. Ook te Londen wordt het niet uitgesloten geacht, dat de conferentie van Locarno- mogendheden, welke oorspronkelijk tusschen E2 en 25 Juli was vastgesteld, op een later tijdstip zal worden gehouden, verneemt peuter. De heele kwestie van den datum en de agenda van deze conferentie is op het oogenblik het onderwerp van diplomatieke besprekingen tusschen de regeeringen van Groot-Britannië, Frankrijk en België. Het tot stand komen van het Duitsch-Oos- t^nrijksch accoord schijnt nog een diploma- tieken nasleep te zullen hebben. Naar „De Telegr." uit goede bron verneemt, is Hitler's vertrouwensman op buitenlandsch politiek gebied, ambassadeur von Ribbentrop, voor geruimen tijd met verlof vertrokken. Hij is reeds voor herstel van zijn gezondheid te Bad Wildungen aangekomen. Het verlof van von Ribbentrop wordt in buitenlandsche kringen uitgelegd als gevolg van zijn mislukte pogingen, door directe on derhandelingen met de Engelsche regeering, voor welk doel hij zich herhaaldelijk naar Londen begaf, tot een algemeen Duitsch-En- gelsch accoord te komen. Een eerste veroordeeling. De strafrechtbank te Bordeaux heeft gis teren voor den eersten keer uitspraak moeten doen in een zaak tegen een aantal stakers, die zich schuldig hadden gemaakt aan de be zetting van een fabriek aldaar. Dertig arbei ders, die gedurende 28 dagen een fabriek bezet hadden gehouden, werden veroordeeld tot boeten van 25 franc. Binnenland Let toch op! Vrijdachtnacht omstreeks vier uur is nabij het café Westman een gecompliceerd onge luk gebeurd. Een auto had het parkeerterrein verlaten in de richting Amsterdam. Een van de inzittenden, mej. T. Heysen, zag aan den linkerkant een kennis staan. De auto stopte op haar verzoek, waarna zij uitstapte en dwars den weg overstak. Juist naderde uit Amsterdam een motorfiets, bestuurd door den heer J. v. d. Veen, met den H. Linschoten op de duo. Door den schok kwam laatstgenoem de op den weg te liggen zonder noemens waardig letsel. De motorrijder reed nog een tiental meters door, botste tegen een heer, die juist in den auto wilde stappen. Met ern stige beenbreuk en hoofdwonde is deze naar de Majellastichting in Bussum vervoerd. De motorrijder kwam op den weg terecht. Met een auto is hij naar Amsterdam gebracht. De dame, die het ongeluk had veroorzaakt, is met den auto van het Roode Kruis naar het burgerziekenhuis te Amsterdam ver voerd. Goede vangst van de Haagsche politie. Reeds ongeveer een half jaar geleden wa ren b(j de politie in Den Haag klachten in gekomen over een paar vreemdelingen, man en vrouw, die er hun werk van maakten, zich op een geraffineerde manier aan eens anders goed te vergrijpen. Men beschreef hen als menschen, die Duitsch spraken met een Vlaamsch accent. De man huurde ergens een kamer, naar hij zeide, voor een vriendin, van wie hjj mededeelde, dat zij pianoleerares was of een ander beroep uitoefende. De vrouw betrok vervolgens de voor haar gehuurde kamer en verbleef daar een dag of wat, zoodat zjj ge legenheid had, zich van de situatie der wo ning en van de gewoonten der familie, bij wie zij inwoonde, op de hoogte te stellen. Wan neer zij eenmaal te weten was gekomen, waar de menschen hun geld, kostbaarheden, enz. bewaarden, en de familie op een gege ven oogenblik afwezig was, nam de vrouw de gelegenheid te baat om de woning te doorsnuffelen en, desnoods door middel van verbreking, weg te nemen, wat van haar ga ding was. Met het geroofde en met wat de vrouw zelve bij zich had, verdween zij dan spoorloos, zoodat de familie, thuis gekomen, moest ontdekken, dat zij beroofd was en de huurster zich uit de voeten gemaakt had. In het geheel zijn ongeveer zes van derge lijke gevallen in den loop van den tijd ter kennis gebracht van de polite, wie het aan vankelijk niet gelukken kon, de dieven te snappen. Enkele dagen geleden kwam weer een klacht bjj de politie in. Vrijdag zijn eenige rechercheurs er in geslaagd de hand op het tweetal te leggen, toen het in de Spuistraat liep te winkelen. De man en de vrouw be antwoordden aan het signalement, dat aan de politiemannen verstrekt was, en toen het paar naar het hoofdbureau aan het Alexan- derplein was overgebracht bleek al spoedig, dat het de gezochten waren. De gearresteerde bleken Duitsch-sprekende Tsjechen te zijn. De man, 30 jaar oud, heet A. N., en de vrouw is de 26-jarige E. F. Bei den woonden laatstelijk te Voorburg. Vrijdagnacht heeft een felle brand het ge bouw' voor Kunsten en Wetenschappen aan den Schiedamschen Singel te Rotterdam totaal verwoest. Reeds zeer kort na de ont dekking van den brand stond het geheele ge bouw van voor tot achter in lichter laaie. Een enorme vonkenregen daalde neer op de gebouwen in den naasten omtrek. De Rotter- damsche Vrijwillige brandweer is er evenwel in geslaagd den brand tot het gebouw te be perken. Alleen is de machinistenschool van de M.T.S. ook aangetast, maar daar heeft men het begin van brand al spoedig weten te blusschen. In totaal is er met 24 stralen ge werkt. De oorzaak van den brand, waarvan de gloed tot buiten Rotterdam was te zien, is niet bekend. Verzekering dekt de schade. Bij den brand zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. Een aantal woningen in de buurt is in allerijl ontruimd. Van het gebouw zijn slechts zwart gebla kerde puinhoopen overgebleven. Gistermiddag is de 31-jarige werkman G. van den Brug, werkzaam in de Touwfabriek te Maassluis, door een machine gegrepen en ge dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier kinderen. Twee motorfietsen tegen elkaar gereden bjj de Lichtmis; een doode en een zwaar gewonde. Zaterdagochtend om zes uur heeft op den weg ZwolleMeppel, ongeveer ter hoogte van de Lichtmis, gemeente Nieuw Leusen, een ernstig motorongeluk plaats gehad. Eenige leden van de motorclub Amersfoort en Omstreken waren op weg naar de T.-T.- races te Assen en reden getweeën naast ei kaar. Vermoedelijk zijn de sturen van twee der rijders met elkaar in aanraking geko men en het gevolg was, dat de motor, welke aan den rechterkant reed, en welke bestuurd werd door mej. Bregt uit Amersfoort, rechts tusschen de hoornen verdwenen en in een sloot terecht kwam. De rijdster werd licht gewond. De andere motor reed in volle vaart tegen de aan den linkerkant van den weg staande hoornen. De bestuurder, de 26-jarige T. Heins uit Amersfoort, moet op slag dood zijn ge weest, de duopassagier B. Lammerink, even eens uit Amersfoort, moest zwaar gewond naar het Sofia-ziekenhuis worden vervoerd. Motorrijder zwaar gewond te Hattem; in één dag zes ongeluk ken op dezelfde plaats. Zaterdagmorgen heeft op den hoek bij de Hoenwaartsche poort te Hattem een ernstig motorongeluk plaats gehad. Op deze plaats leidt de nieuwe weg naar de Ribbestraat en de bocht is daar bij eenige snelheid moeilijk te nemen. Een motorrijder, uit Helmond af komstig, kwam in deze bocht in aanraking met den trottoirband. Hij slingerde van zijn motorfiets en sloeg met het hoofd tegen den muur van een huis. De man, die zware ver wondingen opliep, is, na door dokter Mesdag voorloopig behandeld te zijn, naar het zieken huis te Zwolle overgebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. De duorijder kreeg geen letsel. Dit is het zesde ongeluk dat sedert Vrijdag op dit punt heeft plaats gehad. Student verongeluk te Smilde. Vrijdagavond is de ongeveer 20-jarige D. Emmerling uit Heiloo bij Alkmaar, student in de rechten te Leiden, op den rijksstraat weg te Smilde, die met zijn motorfiets in de richting van Assen reed, even voorbij de Morgenvaart te Bovensmilde met een door een paard bespannen melkkar in botsing ge komen en op slag gedood. Doodelijke aanrjjding te Alphen a.d. Rijn. Zaterdagavond is op het kruispunt Prins HendrikstraatStationsweg te Alphen a. d. Rijn de 66-jarige losse werkman J. V. Schaper aangereden door een motorrijder, den schilder P. van Schie uit Wassenaar, die met een duo passagier van de T.T.-races te Assen terug keerde. Het ongeluk werd veroorzaakt, door dat de voetganger, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, den weg overstak zonder acht te slaan op de signalen van den motorrijder, die in een zeer kalm tempo reed, In zorgwekkenden toestand is Sch. opgeno men en naar zijn woning vervoerd, waar hij Zondagmorgen, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. De motorrijder en zijn duo-passagier, de schilder J. den Hoed uit Leiden, die eveneens over de straat werden geslingerd, kwamen er met lichte verwondingen aan het gelaat en de beenen af. Bewusteloos naast zjjn motor. Zondagmiddag ongeveer half vier is op den rijksstraatweg MeppelAssen de 27-jarige motorrijder E. H. J. Kooy uit Eindhoven, die van de T.T. races te Assen terugkeerde, door passeerende fietsers bewusteloos naast zijn motor gevonden. De man heeft een schedelbreuk en een her senschudding opgeloopen. En de gedesillusioneerde minnaar. Toen de autohandelaar, de heer V., uit Breda, dezer dagen 's avonds laat met zijn echtgenoote van een bezoek elders terug keerde, vond hij bij zijn thuiskomst niet alleen alle kasten overhoop gehaald, doch te vens was zijn dienstbode en met haar een kistje, inhoudende een aantal geldswaardige papieren, verdwenen, terwijl zijn beide kleine kinderen rustig in bed lagen te slapen. De heer V., die een vermoeden had, waar de dienstbode heengetrokken was, nam oogenblikkelijk den snelsten auto uit zijn ga rage, reed langs het politiebureau om een paar rechercheurs in te laden en ging met dezen op de dievenjacht. Inderdaad had men daarbij succes, want even buiten Oosterhout vond men de jeug dige, avontuurlijke dienstbode in gezelschap van twee even avontuurlijke jeugdige jonge mannen. Het kistje met papieren was wel opengebroken, doch nog in het bezit van het drietal, dat diep gedesillusionneerd was om dat zich in het kistje geen contanten bevon den en het met de waardepapieren geen weg wist. De jeugdige avonturiers werden begrijpe lijkerwijze ingerekend, doch den volgenden dag ter beschikking der respectievelijke ouders gesteld. H(j maakte te veel leven. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is de Bredasche politie daarna opnieuw op de dievenjacht geweest. Mevrouw L., die boven den winkel van de Coöperatieve Winkelver. „Eigen Hulp" woont, hoorde midden in den nacht in den winkel gestommel. Zij wekte haar man, die eveneens gestommel en het geluid van brekend glas hoorde. Deze belde oogenblikkeljjk het politiebureau op en open de inmiddels de voordeur van het bovenhuis, zoodat de politie aanstonds het bovenhuis binnen kon komen. De politiemannen liet zich vandaar uit op een binnenplaatsje van den winkel zakken, drongen dezen binnen en vonden een doodsbenauwden inbreker, die geen kans meer had gezien te ontvluchten, in de ruimte onder een der toonbanken lig gen. Het bleek te zijn zekere 23-jarige J. G. uit Breda, in wiens bezit behalve inbrekerswerk tuigen, een hoeveelheid sigaren en sigaretten werd gevonden. De man is in verzekerde bewaring gesteld. Twee der drie daders gearresteerd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een schipper, die na met een vrouw op den Zeedijk te Amsterdam enkele café's te hebben bezocht, met haar een autoritje ging maken, door twee personen, die onderweg waren inge stapt, van zrjn portemonnaie beroofd. De beide daders zijn reeds door de politie aangehouden, naar den chauffeur, een snorder, wordt nog gezocht. Te wijten aan den toestand van den weg. Het onderzoek in verband met het auto ongeluk met een militaire auto bij Otterloo is thans door den commissaris van politie te Eden voltooid. Het ongeluk moet worden toegeschreven aan den toestand van den weg en niet aan de snelheid waarmede gereden werd. De toestand van eersten luitenant Albar- da, die in het gemeenteziekenhuis te Arnhem wordt verpleegd, is gunstig. Inbreker te Hilversum gearres teerd. Gisterenmiddag bemerkte een politie-agent dat van de tijdelijk onbewoonde villa van de familie A. H. aan de Bisonlaan, te Hilver sum, een ruit was ingeslagen aan de achter zijde van het huis, waar de keuken is. De agent ging het perceel binnen en toen hij zich in de hall bevond kwam een jongeman de trap af, Het bleek een inbreker te zijn, die het huis op de vermelde wijze was bin nengegaan en zich inmiddels in het bezit van een aantal sieraden had gesteld. De inbreker, een 19-jarige venter, uit Amsterdam, werd naar het bureau meegenomen. Hij is aldaar opgesloten en zal naar Amsterdam worden gebracht. In de Nickeriestraat in Amsterdam-West is Zondagavond een tr^ftig ongeluk gebeurd; een 27-jarige agent van politie van het bureau Adm. de Ruyterweg, die alleen thuis was, is bij het eten van een stukje vleesch gestikt. De agent verscheen niet op tijd op het bureau om zijn dienst te vervullen en de wachtcom mandant stuurde daarop een man naar zijn woning, om te zien of hij thuis was. Tot twee maal toe werd een boodschap naar de woning gestuurd, maar telkens kreeg men geen gehoor. Tenslotte forceerde de politie de deur van de woning en men vond toen het stoffelijk over schot van den agent in de huiskamer op den grond naast zjjn stoel liggen. De tafel stond gedekt en weldra kon een inmiddels ontboden dokter vaststellen, dat de man, wiens vrouw en kind uitstedig waren, een stukje vleesch in de luchtpijp had gekregen en gestikt was voordat hem hulp kon worden verleend. (H.bld.). Bjj Slootdorp. Gistermiddag omstreeks vier uur reed de heer R. Willems met als duopassagier zijn vader, den heer G. Willems, heide uit Drie bergen, met een kalm vaartje door Slootdorp, komende uit de richting Middenmeer. Plotse ling stak een zesjarig jongetje, zoontje van den landbouwer Toebak, den weg over en kwam onder het motorrijwiel terecht. De bestuurder verloor daardoor de macht over het stuur en slipte. In bewusteloozen toestand werden de bestuurder van het motor rijwiel en het jongetje opgenomen en naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De duo passagier kwam er met eenige lichte schram men af. De toestand van den heer R. Willems is zorgwekkend. Volgens de „Mededeelingen" van Muuses te Purmerend bedraagt het aantal ingeschreve nen voor de m.u.l.o.-examens dit jaar in totaal 13.204 waarvan 3852 van r. k. scholen en 9352 van openbaar en bijzonder christelijk on derwijs. Bij de instelling der m.u.l.o.-examens deden er van de 3 vereenigingen samen in 1907 slechts 27 candidaten examen; in 1917 reeds 786, in 1927 al 4767, in 1935 waren er 11.096 candi daten, thans 13.204 en in 1937 zal het aantal zeker om en bij de 15.000 bedragen, naar de voorloopige opgaaf van dit jaar berekend. In den nacht van Zondag op Maandag is te Eeckeren, nabij Antwerpen, onder geheimzin nige omstandigheden een Nederlandsch meisje ontvoerd. De 22-jarige K. Vostenaer, afkom stig uit Rotterdam, werd met geweld in een auto geduwd door twee of drie onbekende man nen, die daarna met groote snelheid wegreden. De zwart gelakte auto droeg het Nederland- sche nummer H Z. 8853. De politie stelt een onderzoek in. Iets hoogere temperatuur Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut de Bilt meldt: De depressie op de Noordzee, die de vorige week het buïge weer veroorzaakte, loste zich gisteren op in een nieuwe depressie uit het Zuid-Westen, die thans weer den toestand be- heerscht. De hooge drukking uit het Zuid-Wes ten is, in beteekenis afnemend, Oostwaarts ge trokken, maar herstelt zich weer eenigszins ir het Zuid-Westen. In het hooge Noorden handhaaft zich even eens hooge drukking, over Scandinavië en de Oostzee liggen ondiepe depressies. Op de Britsche eilanden klaart het weer op maar vooral in Schotland valt nog regen. Ook Frankrjjk en Zwitserland hebben regen, in het Westen klaart het weer op, in het Kanaal en op de Noordzee waait het krachtig uit West. In Oost-Duitschland houdt de warmte nog aan, evenals in de Oostzee-staten, maar de in vallende afkoeling zal er onweer brengen. Scandinavië heeft betrokken en regenachtig weer, met tijdelijke opklaring in het Zuiden. Na eenige opklaring bij afnemenden wind zjjn hier te lande enkele regenbuien te wachten met iets hoogere temperatuur. Buitenland Het roemlooze einde. De twee matrozen van de Girl Pat, Harris en Stevens, zijn gisteren te Southampton aan gekomen en naar hun woonplaats bij Grimsby vertrokken. Zij weigerden eenige inlichting te geven. Intusschen wordt vandaag of morgen de aankomst te Georgetown verwacht van een ambtenaar, die een dagvaarding wegens zee roof zal beteekenen voor kapitein Osborne en zijn broer, die zich in de gevangenis te Georgetown bevinden. Een hevige orkaan heeft in de bekende wijnstreek Asti groote verwoestingen aange richt. De storm duurde ongeveer een half uur. Wijnbergen en heele bosschen werden vol komen vernield, evenals de te velde staande oogst. Zware hoornen werden ontworteld; een boer is door den bliksem gedood, verscheidene personen zijn gewond. Talrijke huizen zijn van hun daken beroofd. De zware regenval der laatste dagen heeft geleid tot een sterk wassen van den water stand in het Como-meer. Het water staat reeds 2j/£ meter boven normaal peil. Op vele plaatsen is het meer buiten zijn oevers ge treden, Het voornaamste plein van Como staat onder water. Er moesten kleine bruggetjes gebouwd worden voor het publiek. De Dionne-vijflingen hebben een nieuw speel terrein gekregen, voorzien van een zandheuvel, een vijvertje voor pootjes-baden, een verhard gedeelte, waar zij op kunnen balspelen en een baan, waar zij op driewielers kuDnen fietsen. Het terrein is zoo gebouwd, dat bezoekers Dinsdag waren er niet minder dan 2000 de vijflingen kunnen gadeslaan zonder dat de kinderen er iets van merken. (Hbl.) Vrijgelaten door den bewaker. Sedert 1927 liet de bewaker van de gevan genis te Pilsen, in Tsjechoslowakije, iederen nacht drie zigeuners, die een langdurige gevangenisstraf moesten ondergaan, uit de gevangenis. In den tijd van zes maanden heb ben zij meer dan 500 diefstallen gepleegd. een jaloersche echtgenoot. Te Chicago heeft een Mexicaan, die een vriend ervan verdacht in ongeoorloofde be trekkingen te staan met zijn vrouw, dezen vriend vermoord. Ook doodde hjj zijn vrouw en hun zes kinderen en pleegde toen zelf moord. ernstig auto-ongeluk te sao paulo. Vier dooden, 87 gewonden. Tijdens autoraces te Sao Paulo (Brazilië) heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Op het oogenblik, dat deelnemers in volle vaart passeerden stak een voetganger den weg over. Een auto reed in het publiek, met het gevolg, dat vier personen werden gedood en 37 ge wond, van wie verscheidene ernstig. Tengevolge van het breken der verbinding is te Charleroi een reeks kleine wagons, die geladen waren met 12 ton rails en stalen blokken, in groote vaart van het hellende spoor gegleden. Een ploeg arbeiders, die bezig was met de herstelwerkzaamheden aan de spoorlijn, kon zich niet spoedig in veiligheid brengen en werd gegr§pen. Drie arbeiders werden gedood, zes zwaar gewond. Met een vliegtuig. De gezagvoerder van de Catharina, Terence Burrows, die door een stoker aan boord van dat schip met een mes in den hals was ge stoken, is door een watervliegtuig van de marine van de „Catharine" gehaald en in ern- stigen toestand naar een ziekenhuis te Porto Rico vervoerd. De „Catharina" bevond zich op 400 km van Porto Rico. van Den Helder van 11 en 13 Juli 1936. bevallena. P. Duine—Verhage z a c. Dreves—v. Wierst, z.; G. Swagerman'-v; Oostveen, d.; H. Sjonger—Prins. d. overleden: F. W. A. Schultz, 19 maan den; J. J, K. Metjers, 54 jaar; J. W. Taal, 13 maanden. Reuter meldt uit Willemstad, dat in de raf finaderij van de Curagaosche Petroleum-I dustrie Mij. (dochter maatschappij van oe Kon. Petroleum Mij.) op Curagao een groot® brand is uitgebroken. Drie benzinetanks staan in vlammen. Tot nu toe hebben echter geen persoonlijke ongelukken plaats gehad; <je oorzaak van den brand is onbekend. Twee millioen gulden schade, De brand, die bij de raffinaderij van de Curagao'sche Petroleum Industrie Mij. was uitgebroken, is bijna gebluscht. De schade wordt op 2 millioen gulden ge schat. Vjjf opvarenden verdronken, Medan. Door den sterken wind zijn op het Toba-meer twee prauwen omgeslagen, waarin zich acht Bataksche kooplieden bevonden. Vijf personen zijn verdronken. (Aneta). Bjj zjjn rede tijdens de algemeene beschou wingen in den Volksraad heeft de heer Roep (Politiek Economische Bond) nog den wensch geuit, dat bij de verdere ontwikkeling van de economische verhouding tusschen Nederland en Indië vooral op de volgende punten zal worden gelet: 1. Indië is van beide rijksdeeien financieel en economisch het zwakst. 2. Nederland hanteere de staatsrechtelijke verhouding, waar het om de economische levensbelangen van Ned.-Indië gaat, met offer vaardigheid en naastenliefde. 3. Nederland heeft ten aanzien van Indig een staatkunde van zedelijke verplichting té aanvaarden. (Aneta.) Kolonisten geven het op. De laatste kolonisten van Kebar, de gebroe ders Denninger, hebben definitief de kolonisatie van de Kebar-vlakte opgegeven. De kolonisa» tievereeniging werd opgericht door den heejf Bekker, een gepensionneerd onderwijzer. Bij de oprichting in 1935, sloten zich vijf gezinnen hierbij aan. (Aneta). Reuter verneemt uit Gijon: Op het strand van Albano is een flesch aangespoeld, waarin zich een papier bevond met de volgende daarop in potlood geschre ven mededeeling; „Wij bevinden ons in het Oosten van Mexico in een onbekend oerwoud. De motor is geheel kapot. Barberan heeft een gebroken been. Collar." Men zal zich herinneren, dat kapitein Bar beran in het voorjaar 1934 met luitenant Collar een vliegtocht ondernam van Sevilla naar Portorico. Zij bereikten toen Cuba, maar verdwenen tijdens den tocht van Cuba naar Mexico. Heenreis. De Rietvink vertrok 13 Juli van Bagdad e» landde denzelfden dag te Jodhpoer. De „Nachtegaal" vertrok 13 Juli te Singa pore en arriveerde 13 Juli te Bandoeng. Terugreis. De Perkoetoet vertrok 13 Juli van Rans goon en landde denzelfden dag te Jodhpoer. De Kievit vertrok 13 Juli van Athene ett landde denzelfden dag te Amsterdam. De Commandant der Marine te Willemsn oord, tevens Commandant der Stelling van Den Helder, schout-bij-nacht T. L. Kruijs, zal eind Augustus a.s. worden bevorderd tot vice- admiraal. Schout-bij-Nacht T. L. KRUYS. OOST-INDIE. Overgeplaatst: van Hr. Ms. K XIV naa* den Onderzeedienst, de luit. ter zee der 2e k H. A. W. Goossens; van den Onderzeedienst naar Hr. Ms. K XIV, de luit. ter zee der 2a kl. L. J. Jarman; van de Marinekazerne Goe- beng, naar Hr, Ms. Sumatra, de luit. der inr fanterie gedetacheerd bjj het korps marinier? J. M. C. van den Berge; van Hr. Ms. Java naar Hr. Ms. Gouden Leeuw, de off. van adnfi der 2e kl. G. Bakker; van Hr, Ms. Gouden Leeuw naar Hr. Ms. Sumatra, de off. van adm. der 2e kl. J. c. Meershoek; van Marinekazerne Goebeng naar Hr. Ms. Java, de off. van adm. der 3e ki. J. H. van de Walj. Vergund om naar Nederland terug te koe ren, aan den off. van adm. der 2e kl. W. F. L>. Waleveld, en ana den len lult. der mariniers W. J. van Rjjn,

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6