Met Vaca „ONZE VLOOT" 6 HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG i AUGUSTUS 1936 De Engelsche koning met vacantie. Toestand in Kwangsi weer verscherpt. De Arabische opstand in Palestina De prins van Piemont naar Berlijn. De sterkte der vloot in de Ver. Staten. BINNENLAND Op Ned. werven worden geen Turksche onderzeebooten gebouwd. Het aftappen van Maaswater door België. Het personeel van den Kon. Holl. Lloyd ontslagen. Nog ongunstige weervooruitzichten. Later opklaring en stijging van temperatuur verwacht. Nederlandsch s.s. „Ajax" naar Spanje vertrokken. Het prijsniveau van gloeilampen. Het onsmakelijke gehakt in blik. GEMENGD NIEUWS Binnenland Luchtvaart Bliksem in een molen geslagen. Visscher te water geraakt en verdronken. Een handig oplichter. Rupsenplaag in de dennenbosschen van Midden-Nederland De postvluchten van eri naar Indië New York-Londen-New York. j Met 1000 kg. nuttigen last 12000 meter hoog. Het straatarme lndië. Man door een auto overreden Auto met vijf personen te water gereden. Een zesjarig boefje. Inval der politie in een speelhol. Een verloren gewaand schip gevonden. Brand in een kruidmagazijn. Stoomvaartberichten. IEDEREEN ZEsj. Het Secretariaat van de Kon. Vereeniging Afdeeling DEN HELDER is voorloopig gevestigd bij N. V. Drukkerij Uitgeverij v.h. C DE BOER Jr. Koningistr., Den Helder Tel. 50-412 Visscherijberichten Burgerlijke Stand van Den Helder Met het jacht van lady Yule naar de MiddeLlandshoe zee. De bladen melden dat koning Eduard VIII het aanbod van lady Yule voor een kruistocht in de Middellandsche zee in haar luxe jacht Nahlin heeft aangenomen. Dit bericht is op het Buckinghampaleis be vestigd. De koning zou met zijn gezelschap Zater dag te Southampton aan boord gaan. Volgens andere berichten echter zou de koning zich over land. vermoedelijk per vliegtuig naar de Dalmatische kust begeven en zich daar pas inschepen op het jacht, dat inderdaad Zater dag uit Southampton moet vertrekken. De reis zou gaan langs de Dalmatijnsche kust en naar het Oostelijk deel van de Middelland sche Zee. De reden, dat de koning aan het particuliere jacht de voorkeur heeft gegeven boven de Victoria and Albert zou zijn, dat het schip te groot is om gemakkelijk de klei ne inhammen op de Dalmatijnsche kust te bezoeken. Men verwacht, dat de koning In verschil- lende plaatsen aan wal zal gaan. Zooals gebruikelijk is, zullen twee Engel sche torpedobootjagers het jacht vergezellen. Nader meldt men, dat de Koning volgende week Zaterdag Londen zal verlaten en zich te Dubrovnik (Ragusa) op het jacht zal in schepen. öe Koning zal ongeveer een maand wegblijven. Generaals weigeren centrale re. geering te gehoorzamen. De weigering van de generaals LI Tsjoeng- jen en Pai Tsjoeng-hoei om de provincie Kwangsi te verlaten en ergens anders hun door de regeering aangeboden functies te aanvaarden, heeft de crisis in Kwangsi weer verscherpt. In Kwangtoeng wordt de Invloed van Nanking iederen dag grooter, doch in Kwangsi maken de generaals nog krachtig propaganda tegen de centrale regeering en verscherpen de grensbewaking. Bjj Woltsjau hebben zij 30.000 man samen getrokken en aan de grens van Kwangtoeng 20.000 man laten oprukken. De houding van Nanking bljjft uiterst ge duldig en men hoopt, dat de generaals zul len toegeven onder druk van de openbare meening. Woensdag 22 Arabieren gedood, In den loop van op troepcenonvooien uitge voerde aanvallen zijn Woensdag 22 Arabie ren gedood. Zij maakten voor het grootste ge deelte deel uit van gewapende benden. Met Dino Alfieri, de Italiaansohe minister voor pers en propaganda. l De prins van Piemont is Donderdagavond van Rome naar Berlijn vertrokken, in gezel schap van Dino Alfieri, den Italiaanschen mi nister voor pers en propaganda, die de gast zal zijn van Goebbels. De prins van Piemond zal een dag of tien te Berlijn blijven. Zijn reis houdt verband met de Olympische Spelen, doch is niet geheel, aldus Reuter uit Rome, van particulieren aard. Uit een te Washington gepubliceerde offi- cieele mededeeling blijkt, dat de vloot der Vereenigde Staten op 1 Juli bestond uit 351 oorlogsbodems met in het geheel 1.478.954 ton inhoud. Op 1 Januari telde de vloot 350 schepen met 1.466.244 ton. 184 eenheden met 539.510 ton zijn niet meer in dienst, doch kunnen in geval van nood als oorlogsschepen worden ge bruikt. GENERA AL-MAJOOR H. DE lONGH VERLAAT DEN ACTIEVEN DIENST. Wordt inspecteur van den bflz. vryw. landstorm. Generaal-majoor H. de Iongh, inspecteur 'der infanterie, tevens inspecteur van den vrij- willigen landstorm, zal binnenkort den actie ven dienst met pensioen verlaten, doch wordt in reserve-dienst belast met de functie van inspecteur van den bijzonderen vrijwilligen landstorm. Naar het Hbl. uit betrouwbare bron ver neemt zal de order voor de Nederlandsche industrie voor den bouw van Turksche onder zeebooten niet doorgaan. Bij nadere informatie bleek, dat noch de Tuiksche gezant, noch het departement van Economische Zaken iets weten van een der gelijke levering aan Turkije. Een procedure voor het Permanente Hof van internationale justitie. Het Brusselsche orgaan Le Peuple, bevatte gisteravond een bericht, dat de Nederlandsche regeering het voornemen zou hebben de kwes tie van het Maaswater te brengen voor het Permanente Hof van Internationale Justitie te 's-Gravenhage. Deze aangelegenheid zou, vol gens Le Peuple, in het begin van de maand Augustus aanhangig worden gemaakt. AUTOBUSDIENST N.V. HABO. Ged. Staten van Noord-Holland hadden aan dee N.V. Habo te Alkmaar vergunning ver leend voor een autobusdienst van Slootdorp over tweewegen, Schagerbrug naar Alkmaar, De kroon heeft thans deze vergunning be perkt tot het traject Slootdorp—Schagerbrug met de bepaling, dat de bussen zullen rijden van Slootdorp (brink) langs den Nieuwerslui- zerweg, den N. en Z. Zijperweg, den 2en verbin dingsweg met een weg in de Wieringerwaard naar Schagerbrug. Voorts was aan genoemde N.V. vergunning verleend voor een autobusdienst tusschen Noordscharwoude en de Sint Maartens vlot brug. Deze vergunning heeft de kroon alsnog gewei gerd. Het bedrijf z*1 voorloopig met los personeel worden voortgezet tot een nieuwe organisatie is tot stand gekomen. Naar de „Nw. RotL Crt." verneemt, is thans aan het geheele personeel, dat nog in dienst is van den Kon. Hollandschen Lloyd, tegen 31 Augustus ontslag aan gezegd. In den ontslagbrief aan het personeel wordt verklaard, dat een der voorwaarden, waarop de regeering bereid is verderen financieelen steun te verleenen voor de instandhouding van een nationale scheepvaartverbinding met de Oostkust van Zuid-Amerika is, dat de huidige organisatie door een andere organisatie moet worden vervangen en dat in verband hiermede het geheele personeel moet worden ontslagen. Het blad verneemt verder, dat na 1 Augus tus het bedrijf van den Kon. Hollandschen Lloyd voorloopig met los personeel zal wor den voortgezet totdat de nieuwe organisatie tot stand zal zijn gekomen. Een gedeelte van het tegenwoordige personeel zal zeer waar schijnlijk in dienst van de nieuwe organisatie overgaan. Hieronder valt niet het scheep- vaarttechnische personeel, daar het technische gedeelte van het nieuwe bedrijf, zooals be kend, verzorgd zal worden door de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Het is nog niet be kend, hoeveel leden van het personeel door de nieuwe organisatie zullen worden overgeno men. Een maatregel die genomen moest worden. Naar aanlieding van het aangezegde ontslag aan het personeel van den Kon. Hollandschen Lloyd, verklaart de Nw. Rott. Crt. nader, dat de bewindvoerders van deze maatschappij, welke in liquidatie is, wel tot dezen maatregel moeesten overgaan, teneinde bij de onderhan delingen over de totstandkoming van een nieu we organisatie, waaraan de regeering bereid is financieele steun te verleenen ontslagen te zijn van alle personeelverplichtingen en om aan de nieuwe organisatie volkomen vrijheid te laten in zake de kwestie, welke leden van dat personeel weder in dienst zullen worden ge nomen. Naar het blad voorts verneemt, heeft zich voor de nieuwe organisatie reeds een combi natie gevormd, bestaande uit de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij en de vennootschap Muller en Co. Aan deze combi natie moet nog slechts de goedkeuring van de regeering worden verleend. Omtrent het bedrag tot hetwelk de regee ring bereid is steun te verleenen, konden nog geen nadere inlichtingen worden verstrekt. Wat het tijdstip van het in werking treden der nieuwe organisatie betreft, vernam het blad, dat dit afhangt van het tijdstip waarop voor de Amsterdamsche rechtbank het accoord met de crediteuren van de Kon. Holl. Lloyd zal zijn tot stand gekomen. Het Kon. Ned. meteorologisch instituut in De Bilt meldt: De hooge druk heeft aan zijn Noord- en Westzijde aanzienlijk aan beteekenis verloren. Sinds Donderdag zijn in Schotland de barome ters bijna 15, in Ierland bijna 10 mm gedaald. Ook thans daalt de luchtdruk nog over het Oosten en Zuiden van de Britsche eilanden, waar weer een secundaire gelegen is. Deze secundaire bracht in Groot-Brittanië en Ier land reeds zware regens en veroorzaakte daar ook vrij krachtigen wind. Ook ten onzent is onder invloed van de ba rometerdaling in het westen de bewolking weer sterk toegenomen en het karakter van het weer opnieuw ongunstig geworden. Hooge druk heerscht nog boven de golf van Biscaje en Frankrijk, terwijl een uitlooper zich naar Duitschland en Polen uitstrekt. In dit gebied blijft het weer rustig met gebroken bewolking. Op IJsland en in Scandinavië houdt de toe stand van depressie aan. Opnieuw vielen daar zware regens. De vooruitzichten voor het weer ten onzent zijn weer wat minder gunstig. Eerst moet de westzijde van de boven ons land gelegen de pressie weer passeeren, hetgeen wel met regen gepaard zal gaan. Daarna is bij ruimen- den wind eenige opklaring, wellicht met lichte stijging van temperatuur te wachten. Het stoomschip „Ajax" van de Kon, Ned. Stoomboot Mij. is van Gibraltar naar Valencia vertrokken, waar het schip, zooals wij reeds hebben gemeld, ter beschikking wordt gesteld van den Nederlandschen consul. Het bericht omtrent de inneming van Va lencia door de opstandelingen had in dit ver band mede de bijzondere aandacht van de be langhebbende instanties hier te lande, doch men neemt thans aan, dat dit bericht geen betrekking heeft op de zeehaven, doch op de aan de grens van Portugal gelegen vesting van denzelfden naam. Scheepsgelegenheid voor de Neder landers te Barcelona. Naar de Nw. R. Crt. verneemt, heeft de regeering maatregelen genomen, teneinde zoolang als zij dit noodig mocht achteen, de beschikking te hebben over een vaartuig om Nederlanders uit Barcelona te kunnen eva- cueeren. De minister neemt voorhands ge noegen met een prijsverlaging van niet meer dan 5 pet. Wat betreft de regeling van den invoer van metaaldraadgloeilampen, erkent de minister in een nota naar aanleiding van het verslag van de Tweede Kamer, dat de prijzen van gloeilampen hier te lande hooger zijn dan in het buitenland veelal het geval is. De over wegingen, aangeduid in het verslag, vormden voor hem mede een reden om voorshands met een prijsverlaging van niet meer dan 5 pet. voor de voornaamste lampentypen der grootste producente genoegen te nemen. Hij kan echter verklaren, dat het vraagstuk van het prijs-, niveau der gloeilampen zijn voortdurende aan dacht zal behouden. Het is den minister bekend, dat er prijsaf spraken bestaan tusschen de voornaamste Nederlandsche fabriek en een aantal buitén- landsche producenten. In verband met het uiteraard vertrouwelijke karakter van deze afspraken is het niet mogelijk te dezer plaatse hieromtrent nadere mededeelingen te doen. Nader onderzoek te Emmen. Men meldt uit Emmen: Naar wij vernemen, is nader gebleken, dat onder de in deze gemeente voorradige blikken gehakt voor werkloozen er ook voorkomen, die voor consumptie wel geschikt hebben. Er zijn althans enkele arbeiders, die het voedings middel geregeld gebruiken en geen klachtèn hebben. De directeur van den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling, ir. A. F. W. Bennik heeft thans een rondgang gemaakt door de gemeen te en uit alle partijen monsters genomen, om deze te controleeren. Op deze wijze wil men pogen vast te stellen, door het nagaan van ie nummers der kisten en der blikken, welke par tijen als ondeugdelijk zijn aan te merken, orji- dat dit aan de fabriek te IJmuiden blijkbaar niet kan worden vastgesteld. Het vernietigen van alle in omloop gebrachte blikken als zich daartusschen ook goede bevinden, wordt niet verantwoord geacht. Intusschen schijnt wel (Je hoeveelheid goede gering te zijn, althans in deze gemeente, omdat de normale afneming van pl.m. 8000 blikken per week tot een 20-tal teruggeloopen is, hetgeen wel aantoont, dat het getal niet-klagers nauwelijks naam mag hebben. STEUN DRIJFWANTVISSCHERIJ. In de Staatscourant van gisteren is opge nomen een ministerieele beschikking, krach tens welke steun zal worden verleend aan de, drijfwantvisscherij. Uit het Landbouwcrisisfonds zal door be middeling van de Nederlandsche visschertj- centrale aan de visschers steun worden ver leend tot een totaal bedrag van ten hoogste 23.000. BOTER. i De heffing op boter en de vervoerverguq- ning voor buitenlandsche boter is voor c e week van 38 Augustus vastgesteld op f 0.S 0 i per kg. Molenaarszoon getroffen. Tijdens een hevig onweer, dat gepaard ging met hevige plasregens, is de bliksem in den korenmolen van den heer de J. te Meerveld- hoven geslagen. Een der zoons, die in den molen aan het werk was, werd door den blik sem neergeslagen en liep hevige brandwonden aan armen en beenen en aan het lichaam op. De bliksem zocht verder nog zijn weg door enkele balken, die vernield werden en door den meeltrechter, die geheel uit elkaar werd ge slagen, om tenslotte tegen een granieten vloer te stuiten, waarin 'n groot gat werd geslagen. De molenaar en zijn knecht, die ook in den molen waren, liepen geen letsel op. Er is geen brand ontstaan. De bijna 60-jarige heer G. J. van Rhijn, reiziger en magazijnbediende te Hoogeveen, is Donderdagavond gaan visschen in het Griendtsveenkanaal, nabij de Hanindo-fabrie- ken te Hoogeveen. Te omstreeks half negen is hij daar nog gezien. Vrijdagochtend ontdekte men in zijn pen sion, dat hij daarin niet was teruggekeerd; zijn bed was onbeslapen. Bjj een ingesteld onderzoek bleek de fiets van den heer van Rhijn nog nabij de Hanindo-fabrieken te staan, terwijl zijn hengel in de haven van Qriendtsveen drijvende werd gevonden. On- middellijk werd door de rijks- en gemeente politie het water met een dreg afgezocht. Ter hbogte van de plaats, waar de heer van Rhijn had zitten visschen, is na eenigen tijd het lijk opgehaald. Een handig oplichter, die thans in Fries land opereert, maakt onder de vrachtrijders verscheidene slachtoffers. De man biedt bjj een vrachtrijder een pakje, inhoudende z.g. 500 veiligheidsscheermesjes, bestemd voor een firma te A., bezwaard met een rembours van ruim 4. De geadreseerde is aan den vrachtrijder wel békend en de man voldoet aan het ver zoek van den afzender om direct maar het rembours te betalen. Op de plaats van bestemming gekomen, blijkt echter de geadresseerde niets te heb- bén besteld en weigert de zending, die niet 500 maar een 40 veiligheidsmeisjes bevat ter waarde van ongeveer 0.40. De afzender is niet meer op te sporen en de vrachtrijders zijn hun geld kwijt. Zoo zijn op verscheidene plaatsen in Friesland vracht rijders gedupeerd. DJ oif! s Ui Jf Heen. De „Perkoetoet" vertrok 31 Juli van Singa pore en landde denzelfden dag te Bandoengj. Dick Merrill, een vlieger van de Britschje marine, koestert het plan de eerste rondvlucht New-YorkLondenNew-York te maken. Hij zal vergezeld worden door Harry Richmah Singer en wel tusschen 15 en 20 Augustus. De voorbereiding voor den tocht is reeds ge ëindigd. Merril zal gebruik maken van een verbouwd acht-persoons toestel met een kruissnelheid van 360 km per uur. f De Russische vlieger Alexejef heeft op 26 dezer te Moskou met een nuttigen last van 1000 kg een hoogte van 12.123 meter bereikt. Hij heeft voor zijn prestatie 1 uur en 34 minu ten gebruikt. Toen de vlieger op vierduizend meter hoogte zijn zuurstofmasker op wilde zetten, bleek, dat de prop op een opening in het masker weggesprongen was. Alexejef besloot nochtans zijn tocht voort te zetten en hield de opening met zijn linkerhand gesloten, terwijl hij met de rechter stuurde. Oost-Indië Wij lezen in een artikel van „De Javabode"; De heer Hart heeft in Nederland tot de ver tegenwoordigers van de pers gezegd: „Indië is thans straatarm." In Indië, zei hij, ter illustratie van de ver arming, doet zich thans in tien jaren voor het eerst het verschijnsel voor, dat het gemiddeld verbruik aan sarongs, per jaar, minder is dan één per hoofd. Men moet hem loven voor deze ruiterlijke taal. Wij willen een paar sprekende nieuwe ge vallen noemen, welke ons werden medegedeeld Eene zaak te Semarang kocht 100 dogcarts te Soerabaia; toen haar het transport per schip en rail te kostbaar bleek, nam zij hon derd mannen die ieder een wagen van Soera baia naar Semarang voorttrokken. De afstand is rond 300 km en de tocht duurde dus verscheidene dagen. Per dogcart, dus per man, werd f 2.40 uitbetaald, waarvan de 'menschen dan nog terug moesten naar Soerabaia. Zoo gaat het ook met het transport van vee; de vrachten kunnen niet meer wordeij betaald, en men wandelt er bijna half Javst mee door. De bastaardrups, larve van de dennenbladwerp, voert een mil- lioenen-veldtocht uit. n Sinds eenigen tijd kan men berichten in de couranten lezen over een ver verspreide rup senplaag. Vele dennenbosschen (echter alleen Grove Den: Pinus silvestris) in de provincie 1 Utrècht, worden kaal gevreten door de bast- 1 aardrupsen, larven van de Dennenbladwesp, Lophyrus pini. i Vooral de bosschen tusschen Zeist en Drie bergen hebben het hard te verduren. Op den grond, op de boomen, op de stapels dood hout tusschen de boomen, overal krioelt het van de rupsen. Enkele doode takken zijn omgeven door een kluwen van rupsen. Een interessant geval deed zich voor bij een rij beuken, die twee deelen van het dennenbosch scheidde. Ook de beuken werden door de rupsen bezocht. Maar zoowel de gave bladeren, als de groote hoop doode rupsen onder de beuken toonden aan, dat beuken geen goed voedsel opleverden. Wat in de verte aan mierenhoopen deed denken, bleek dichterbij een waar kerkhof van een vieze stank verspreidende rupsenlijken te zijn. De grondkleur der rupsen is geelgroen, de kop okerbruin met donkere bovenkaken en 2 ronde, zwarte vlekken, waarin de oogen. Op het oogenblik vindt men al veel cocons, opgehan gen aan heideplantjes of ook half verborgen onder de schors der boomen. Zij zijn perkament achtig hard en lijken, zoowel wat vorm als kleur betreft, op korte dikke sigaartjes, kun nen echter ook lichter van kleur zijn. Als de bladwesp de cocon verlaat, wordt het bovenste kapje er keurig netjes afgeknipt. De wesp maakt met haar zaagvormige leghoor een in snijding in een krachtigen dennennaald, van den top naar de basis, en deponeert daarin haar eieren (220). Na 14 dagen of 3 weken komen hieruit de larven tevoorschijn, die on middellijk hun omgeving beginnen af te vreten. Volgens een Engelsche opgave zouden de vogels deze rupsen niet eten. Gisterennacht omstreeks half drie is op de Korte Kade te Rotterdam een ernstig ongeluk geschied. De 56-jarige pakhuisknecht A. Slin gerland uit Stolwijkersluis is daar door een auto aangereden, waardoor hij zware inwen dige kneuzingen opliep en in ernstigen toe stand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel is gebracht. De man stond midden op den weg, toen uit de richting Rotterdam een auto naderde, be stuurd door den 42-jarigen H. D. J., werk meester te Gouda, dien hij trachtte te doen stoppen om mee naar Gouda te rijden. Uit de andere richting naderde een auto, bestuurd door den 21-jarigen T. de J., wonende in de Gaffelstraat te Rotterdam. De bestuurder van eerstgenoemden auto moest voor den tegen ligger uitwijken en toen hij het stuur om gooide, reed de auto S. aan, die over een af stand van ongeveer vijftien meter werd mee gesleurd. De chauffeur moet van een aanrij ding niets bemerkt hebben, daar hij gewoon doorreed. De andere automobilist zette daarna den man, die het slachtoffer had aangereden, na en haalde hem onder Capelle in. Toen deze hoorde, wat er gebeurd was, is hij direct naar Rotterdam teruggekeerd om door de politie gehoord te worden. Hij zegt S. niet te hebben gezién, op een gegeven moment wel een schok 't'e hebben gevoeld, 'maar hij had gedacht, dat ■zulks veroorzaakt was door een steen, die op den weg lag. Allen gered. Donderdagavond is onder Dokkum een vier- persoons auto, waarin zaten de heer Schuiling uit Zwolle, zijn echtgenoote en hun drie kin deren in de Stroobosservaart geraakt, doordat een arbeider werkzaam bij de wegverbetering aldaar een vat wegenteer tegen de voorwielen van den rijdenden auto rolde. Het was den be stuurder onmogelijk om de macht over het stuur te houden en hij reet pardoes de vrij diepe vaart in. De arbeiders, die met de wegverbetering bezig waren, hebben direct reddingspogingen in het werk gesteld. Zij hebben alle vijf inzit tenden op het droge gebracht. De familie Schuiling was op weg naar Ame land, waar zij zou gaan kampeeren. 110 gulden gestolen. Op een school aan den Lange Hilleweg te Rotterdam, ontdekte een onderwijzeres, dat uit haar taschje, dat in een lokaal hing, een bank biljet van honderd en een van tien gulden ver dwenen was. Een door de politie ingesteld on derzoek bracht aan het licht, dat een zesjarige leerling van de onderwijzeres zich aan dezen diefstal had schuldig gemaakt. Het biljet van honderd gulden werd in de ouderlijke woning gevonden. De moeder van den knaap beweerde van het heele geval niets af te weten. Ook het biljet van tien gulden kon achterhaald worden, omdat het diefje het geld aan een mede-scholier ter hand had gesteld. Vermoedelijk heeft de jongen zich al eerder aan diefstal schuldig gemaakt, daar gebleken is, dat hij onlangs geld heeft uitgedeeld onder de jongens van zijn klas. KIND IN EEN TOBBE WATER VERDRONKEN. Donderdagavond is het ruim 1-jarige zoon tje van den landarbeider H. Plette, wonende aan den Straatweg te Oldenbroek in een onbe waakt oogenblik nabij de woning in een tobbe met water geraakt en verdronken. De politie te Amsterdam was er reeds eenigen tijd van op de hoogte, dat in de Vale- riusstraat 83 gelegenheid werd gegeven tot hazardspel. Gisterennacht is een inval gedaan en met succes. Er werd om een roulettetafel een gezelschap gevonden van zeven personen. Allen zijn overgebracht naar het bureau aan den Overtoom. De houder van de speelbank en zijn helper zijn in arrest gesteld. Zij zullen voor den offi cier van justitie worden geleid. Buitenland Het vrachtschip „Manoca", dat sedert twin tig dagen verdwenen was en dat men met de 20 passagiers verloren achtte, is door een Amerikaanschen kustkotter terug gevonden. De kotter heeft het schip op sleeptouw ge nomen, aangezien het niet meer op eigën kracht kon varen. In het kruitmagazijn van het arsenaal te Athene is een brand uitgebroken, waardoor ongeveer 40 ton kruit vernield werden. De vlammen konden spoedig bedwongen worden. Men vermoedt, dat de brand het gevolg is van de groote hitte, die hier reeds eenige dagen heerscht. De totale schade bedraagt ongeveer 5 millioen drachmen. Stoomv. Maatsch. Nederland. Chr. Huijgens, u., 31 Juli v. Southampton. Manoeran, 28 Juli v. Dahikan. Marnix v, St. Aldegode, u., 30 Juli te Colombo Poelau Laut, u., 30 Juli v. Belawan. Poelo Tello, t., 30 Juli v. Port Soedan. Tabian, t., 29 Juli te Singapore. Tarakan, (3e jeugdreis) 30 Juli v. Bergen. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 31 Juli te R'dam. Agame'mnon, 29 Juli v. Marseille. Alkmaar, 30 Juli te Antwerpen, Ariadne, 31 Juli v. A'dam. Barneveld, t., 29 Juli v. Corral. Ceres, 30 Juli te Izmir. Costa Rica, u., 29 Juli v. Madeira. Crijnssen, t„ 29 Juli v. St. Michaels. Ganymedes, 31 Juli te R'dam. Hercules, 29 Juli te Hamburg. Irene, 29 Juli te Kopenhagen. Juno, 30 Juli te Setubal. Merope, 30 Juli te A'dam. Oberon, 31 Juli te R'dam. Odysseus, pass. 31 Juli Hotenau. Oranje Nassau, u., 30 Juli v. Madeira, Orestes, 30 Juli v. Patras. Orion, pass. 30 Juli Finisterre. Orpheus, 31 Juli v. A'dam. Poseidon, 31 Juli e Triest. Rhea, 29 Juli v. Palermo. Stuyvesant, t., 30 Juli v. Madera. Theseus, 30 Juli te Hamburg. Tiberius, 30 Juli te Lissabon. Triton, pass. 29 Juli Madeira, Ulysses, 30 Juli v. Bourgas. Venus, 30 Juli te Genua. Vulcanus, pass. 30 Juli Ouessant. Kon. Paketv. Maatschappij. Bontekoe, 29 Juli te Hongkong. Houtman, 30 Juli te Port Said. Lematang, 30 Juli v. Reunion. Rantaupandjang, 29 Juli v. Singapore Roggeveen, 29 Juli v. Sabang. HollandAmerika Lpn. Bilderdijk, 31 Juli v. Velsen. Binnendijk, 28 Juli v. Galveston, Boschdijk, 30 Juli te Philadelphia, Breedijk, pass. 30 Juli Scilly. Damsterdijk, 29 Juli v. Cristobal. Drechtdijk, 27 Juli v. Vancouver. Statendam, 30 Juli te R'dam. Veendam, 31 Juli te R'dam. HollandYVest-Afrika Lijn. Amstelkerk, u., pass. 30 Juli Ouessant, Silver JavaPacific Lijn. Bintang, 28 Juli v. Batavia. Silverwillow, 30 Juli te Belawan. Tosari, 30 Juli te Madras. JavaNew York Ljjn. Adrastus, 28 Juli v. Vancouver Glaucus, 30 Juli te Belawan. Kota Rdaja, pass. 30 Juli Mauritus Kota Tjandi, 27 Juli v. Hampton Rds. Madoera, 30 Juli te New York Phemius, 29 Juli V. Dakar. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak, 30 Juli v.a Shanghai. wat ziet „II ET KIND" er goed uit! 37e jaargang in een geheel gemoderniseerde uitvoering Hèt veertiendaagsch blad voor ouders en opvoeders f 3. per half jaar, losse nrs. 25 ct. Nieuwe abonné's ontvangen vier premieboekenlï Uitg. J- Ploegsnia - Zeist Postgiro 19599 Inlichtingen Bureau van dit blad. Tjikembang, 29 Juli v. Manilla. Tjisadane, 29 Juli v. Batavia. Tjisondari. 28 Juli v. Hongkong. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Antenor, 29 Juli v. Hongkong. Deucalion, 30 Juli te R'dam. Eurybates, pass. 28 Juli Gibraltar. Melampus, pass. 31 Juli Dungeness. Patroclus, 31 Juli te Marseille. Perseus, 30 Juli te Londen. Phrontis, 28 Juli v. Padang. Polyphemus, 30 Juli v. Padang. Thèseus, pass. 30 Juli Gibraltar, HollandO.-Azlë Lijn. Almkerk, t., 31 Juli te Havre. Gootekerk, u., 30 Juli v. Colombo. Meerkerk, 31 Juli te A'dam. Serooskerk, t., 30 Juli v. Sabang. Zuiderkerk, t„ 29 Juli te Osaka, Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, t„ 30 Juli v. Dakar. Eemland, 30 Juli v. A'dam. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, t., 31 Juli te Suez. Kertosono, u., pass. 29 Juli Kaap de Goed® Hoop. Kota Baroe, 30 Juli te Hamburg. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 31 Juli v. R'dam, Jonge Jacobus, 30 Juli v. Sete. HollandAfrika Ljjn, Bloemfontein, t., 29 Juli v. Dar es Salaam. Jagersfontein, 31 Juli v. Hamburg, Randfontein, 31 Juli v. Hamburg. Holland—Britsch-Indië Lijn. Hoogkerk, u., 30 Juli v. Port Said. Streefkerk, t., pass. 30 Juli Ouessant. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, u., 30 Juli v. Colombo. RotterdamZuid-Amerika Ljjn. Aldabi, t., 29 Juli v. Hongkong. 30 Juli. Aangebracht door korders: Tongen p. Slips Tarbot Schol I Schol II Schar Door garnalen visschers: Gekookte garnalen p 31 Juli. Aangebracht door korders: Tongen p Slips Tarbot Schol I p. Schol II Schar Door garnalenvisschersi Gekookte garnalen p kg p. kist ft ft ff. ft 1.27—0.87 0.50—0.2® 0.80 8.50—6.75 4.00—3.00 2.90—2.00 kg 0.16 kg ft kist ft M, ft. 1.22—0.9S 0.60—0.24 0.90—0.80 9.00—6.50 4.00—2.40 2.50—1.90 kg 0 .16 van 30 tot en met 31 Juli 1936. GETROUWD: B, N. Peters en W. Hen4 driksen; J. de Boer en K. v. Slooten; H. Zasburg en J. C. Hubregtsen; J. B. L. Simott en H. M. v. Walree; C. B. Pluijlaar en W. d4 Kloe. BEVALLEN: M. M, Groenv. Huut, d i] L. C. Goversv. Vliet, z.; W. BotBais, A. MolijnBos, z. OVERLEDEN: H. W. Baanstra, 32 j.; J< Wegman, 69 j. Geef dan Uw vacantie-adres even op aan onze administratie en de Heldersche Courant wordt U» tegen vergoeding van porto4 kosten, toegezonden. Denk er om ook Uw stads'adreS op te geven. Directie Heldersche Courant

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6