VOORTZETTING OPRUIMING BIJENKORF Complets en MANTEL-Costumes BIJENKORF De opmarsch der Rebellea Madrid begonnen? 3c koop DesZaterdags I EU WE BESSE I Tielemans' Wijnhandel 1 Uw matrassen gratisgemaakt HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1936 Wetsontwerpen tot wijziging van de grondwet ingediend. De wijziging in de steunregeling. Kalfjaarlijksciie Opruiming Fa.J.BEEMSTERBOER Hoe wordt het weer De steun voor oudere en jonge werkloozen. Wat voor weer vandaag? De mailvrachtschepen weer via Italië. Luchtvaart De postvluchten van en naar Indië Een nieuwe vliegtocht door het Poolgebied. Marineberichten. Visscheriiberichten Marktberichten. Laatste berichten Een overwinning van den opstandigen generaal Mola Adv&itwt in de cKeldetócfie 'Coulant! n aangeboden Voor de vacantie. van de SEIZOEN- van de SPOORSTRAAT hoek KONINGSTRAAT Wit picqué JAPONNEN 1.43 Moderne ruit tweed op gummi MANTELS 2.90 Swagger MANTELS 3.83 Garbardine Dames- MANTELS, F ALCON -m antels Zomer-JAPONNEN 7.90 nu 3.73 6.90 nu 4.90 Gezegende afslag van prima Aardappelen. Pracht Collectie van 10.50 nu 7.95, van van 19.75 nu 13.75, van 16.50 nu 11.25, 24.50 nu 16.88 Honderden koopjes in onze Manufacturen-afdeeling. Komt eerst eens kijken in de Spoorstraat hoek Koningstraat, Den Helder Beddenmakerij „Java* MOLIJN, Spuistraat 17. De regeering wijkt op drie punten af van het rapport der commissie. Thans heeft de regeering haar voorstellen tot wijziging van de grondwet, ieder in een afzonderlijk wetsontwerp vervat, bij de Sta- ten-Generaal ingediend. Zij komen in het algemeen overeen met de voorsteden der Staatscommissie, uitgezonderd op drie pun ten: 1. het voorstel in zake de vrijheid van druk' pers is niet overgenomen. 2. ten aanzien van het orgaan dat geroepen zal worden revolutionnalre leden van verte- genwoordigende lichamen van het lidmaat schap vervallen te verklaren, stelt de regee ring een andere regeling voor. 3. het maximum pensioen van oud-leden der Tweede Kamer wordt niet 2400 maar 2800. Verlaging inkomen der kroon. Het jaarlijksche inkomen van den ko- ning of koningin wordt verlaagd van 1.200.000 tot 1.000.000. De gemaal der koningin, alsmede de gemaal eener prin ses, vermoedelijk troonopvolgster, geniet een inkomen van 200.000. De mogelijkheid wordt geopend deze bedra gen te wijzigen bij een wet, die met gequall- ficeerde meerderheid moet worden aangno- jnen. Vergoeding Tweede-Kamerleden. De schadeloosstelling voor de leden der Tweede Kamer wordt verlaagd van 5000 tot 4000 per jaar. Pensioen! 120 's jaars voor elk jaar (thans 150) tot een maximum van 2800 (thans 4 3000. De commissie-De Wilde stelde voor 2400). Ook hier wordt de mogelijkheid van wijzi ging bij een wet, met gequalificeerde meer derheid, geschapen. De jaarlijksche toelage van den voorzitter der Kamer wordt verlaagd van 10.000 tot 8000. De Koning kan ministers benoemen, die niet belast; zijn met de leiding van een departe ment. De evenredige vertegenwoordiging wordt gehandhaafd, echter „binnen door de wet te stellen grenzen". Optreden tegen revolutionnaire leden. Tweede-Kamerleden, die een streven tot uitdrukking brengen, gericht op ver andering van de bestaande rechtsorde met toepassing van onwettige middelen, kunnen door de Tweede Kamer van hun lidmaatschap vervallen worden verklaard. Voor zulk een besluit is een gekwalifi ceerde meerderheid noodig. Voor Eerste Kamer, Prov. Staten en gemeenteraden wordt een gelijke rege- ling voorgesteld met dien verstande, dat van een vervallenverklaring door den Raad beroep op Ged. Staten zal open staan. De commissie-De Wilde stelde voor deze vervallenverklaringen door den Raad van State te doen geschieden. Kamers voor bedrijfsleven. De wet kan voor bepaalde beroepen en be drijven en groepen daarvan, alsmede voor het beroeps- en bedrijfsleven in het algemeen, lichamen instellen ten einde regelend op te treden. Andere artikelen. O.m. wordt voorgesteld den naam van het deel van het Koninkrijk dat de eilanden van West-Indië omvat, te veranderen in Neder landsche Antillen. Op het beginsel van de parlementaire on schendbaarheid is een uitzondering gemaakt ter zake van opruiing of schending van ge- jjeimen. Verscheidene organisaties protesteeren. Het bestuur van het R.-K. Werkliedenver bond heeft aan den Minister van Sociale Za ken het volgende telegram gezonden: In verband met de voorgenomen wijziging in de steunverleening deelen wij u mede, dat ons verbondsbestuur, gegeven de omstandig heden, elke verlaging van den steun noodlot tig en derhalve afwijst. Mocht Uwe Excel lentie (de regeering) ondanks ons standpunt de verantwoordelijkheid durven dragen op eenigerlei wijze tot verdere verlaging van steun aan groepen werkloozen over te gaan, waartoe afschaffing van den huurbijslag on getwijfeld leiden zal, dan verzoeken wij aller dringendst: le. zoodanigen maatregel te willen nemen, dat de afschaffing van den huurbijslag niet ten laste van de werkloozen komt; 2e. de steunpercentages, ook voor gezinnen met twee en drie kinderen, te verhoogen; 3e. allen werkloozen goedkoope margarine te verstrekken; 4e. den b-steun belangrijk te verhoogen; 5e. voor alle werkverschaffingen, met rijkssubsidie, kinderbijslag in te voeren op basis van 50 cent per week en per kind. Het bestuur van de Nederlandsche Vakcen trale heeft aan den ministerpresident een tele gram gezonden, waarin wordt aangedrongen op handhaving van den huurbijslag en op ver betering van de steunregeling ten aanzien van de maatschappelijke positie van de hoofd arbeiders. Het bestuur van den federatieven bond van personeel in openbaren dienst heeft een tele gram van gelijke strekking aan den minister van sociale zaken gezonden. Het bestuur van het Verbond van vakorga nisaties van hoofdarbeiders in Nederland heeft een adres gezonden aan den voorzitter Van den raad van ministers en den minister van sociale zaken, waarin verzocht wordt den door de opheffing van den huurbijslag ont- Btanen onevenredigen druk door andere maat regelen op te heffen. BIM-BAM regulateurs 9.80 BIM-BAM pendules 9.80 Pendule met zware gongslag 6.28 U vindt steeds nieuwe koopjes in onze Tegen Balanswaarde ruimen wij alles op KL,. CZN. DE BOERf Gisternacht is na een langdurig ziekbed te Assendelft overleden in den ouderdom van ruim 83 jaar de heer KL Czn. de Boer, oud burgemeester van Assendelft, oud-lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland en oud lid van de beide Kamers der Staten-Generaal. De begrafenis zal plaats vinden Zaterdag middag te 3 uur te Assendelft. Aanvankelijk opklarend. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te de Bilt meldt: De Scandinavische depressie is weer ver der Noordwaarts getrokken en bevindt zich thans voor de kust van Noord-Noorwegen. De barometer stijgt over Midden- en Zuid- Scandinavië en (minder snel) over Frankrijk, ons land en Duitschland. De hoogedruk breidt zich hierdoor Noordoostwaarts uit, zijn kern is nog altijd over de Golf van Biscaye ge legen. Een vlakke secundaire depressie bevindt zich over West-Ierland. De weersomstandig heden verbeteren over Frankrijk, Zwitserland, Zuid-Duitschland en Oostenrijk. Het weer is nog buiig over het Noorden van ons land, Noord-Duitschland, de ranstaten en geheel Scandinavië. Langs de Noorsche kust waait het krachtig uit het Westen. Voor het weer ten onzent is de ontwikke ling van de secundaire over Ierland van het grootste belang. Aanvankelijk is opklarend weer met weinig of geen regen te wachten. De wind zal wat strijken. Indien echter de secundaire weer naar onze omgeving be weegt, is later op den dag weer toenemende bewolking met grooteren neerslag waar schijnlijk. Thans is de ministerieele aanschrijving in zake de wijziging van den werkloozensteun ook door de gemeentebesturen, die aanvan kelijk slechts door het communiqué in de bladen van Zaterdagavond op de hoogte wa ren gesteld, ontvangen. In het communiqué wordt o.a. gezegd, dat voor arbeiders, die lang werkloos zijn en die ten aanzien van de steunregeling niet meer beschouwd kunnen worden als te behooren tot hun eigenlijke beroep of vak, met be trekking tot de steunverleening, in den ver volge een door den minister van sociale za ken vast te stellen standaardloon zal worden aangenomen. Dit standaardloon is voor de le klasse ge meenten, de steunregeling kent een ver deeling in 9 klassen bepaald op 20. Tot de le klasse behooren de groote steden. In de groote klasse, die volgens dit standaardloon in het vervolg uitkeering zal ontvangen, komen zij, die in de laatste vier jaren minder dan 26 weken hebben gewerkt. Hetzelfde standaardloon van 20 zal gel den voor de jonge arbeiders, die werkloos zijn geworden, toen ze een laag loon ver dienden, doch die inmiddels, hadden ze in hun vak werk gehouden, in een hoogere loon- klasse zouden zijn gekomen. Dit wordt dus de invoering van een soort periodieke ver hoogingen in de steunregeling. De minister zegt voorts, dat hij binnen kort aan de gemeenten mededeelingen zal doen omtrent de wijzigingen in de schalen voor de maximum-percentages, die als grondslag voor de steunuitkeeringen mogen worden gebezigd. Deze schalen zijn zeer ge differentieerd en berusten niet alleen op het geldende loon in het betrokken bedrijf, doch ook op andere normen als b.v. de grootte van het gezin, enz. HULPOFFICIEREN VAN JUSTITIE VOOR DE RIJKSVELDWACHT. Hergroepeering van de rijkspolitie is in overweging. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de artikelen 141, 154, 157, 158 en 177 van het Wetboek van strafvordering. Het wetsontwerp heeft blijkens de toe lichting de strekking, aan de rijksveld- wacht eigen hulpofficieren van justitie te ver- leenen, gelijk de Koninklijke marechaussee reeds op ruime schaal bezit. Op de wijziging werd vroeger reeds her haaldelijk aangedrongen. Voor het oogenblik is zij ook in het bijzonder wenschelijk in ver band met een in overweging genomen her groepeering van de rijkspolitie, welke, ter voorbereiding mede van de totstandbrenging van een eenheidskorps, elk der bestaande korpsen op bepaalde gebieden met den vollen politiedienst gelaht. Het is de bedoeling de wijziging bij de rijks politie geleidelijk te doen plaats vinden. In verband daarmede stelt artikel 2 van het ontwerp voor de hoedanigheid van hulpoffi cier in het wetboek rechtstreeks alleen te verleenen aan de districts-commandanten en de rijksrechercheurs, doch daarnevens den minister van justitie bevoegd te verklaren bepaalde brigadiers-majoor en brigadiers, die daarvoor in verband met de organisatie aanmerking komen, als hulpofficier aan wijzen. in te HET MATERIAAL VAN DE ROODE KRUIS-AMBULANCE VRIJGEGEVEN. Het materiaal van het Nederlandsche Roode Kruis, dat in Abessinië was achtergebleven en dezer dagen aan het station Staatsspoor te s-Gravenhage is aangekomen, is gistermiddag voor invoer zonder kosten door de inspectie der invoerrechten vrijgegeven. Het zal waar schijnlijk vandaag naar het gebouw van het hoofdbestuur van het Roode Kruis vervoerd worden. Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Naar waarneming verricht in den morgen van 6 Augustus. Hoogste barometerstand 769.8 te Rochefort. Laagste barometerstand 743.1 te Edinburgh. Verwachtlng Matige tot zwakke Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar tot half bewolkt. Mogelijk eenige regen in het Noordwesten, weinig regen in het Zuidoosten. Mogelijk iets warmer. Barometerstand te Den Helder 764.8. Temperatuur van het zeewater 16.4° C. Naar en van Indië. Blijkens mededeeling van de betrokken scheepvaartmaatschappijen, zullen de mail vrachtschepen naar en van Nederlandsch Indië, die tijdelijk in plaats van een Italiaan- sche haven, Marseille hebben aangedaan, voortaan te Genua aanleggen. Voor het eerst geschiedt dit op de uitreis door het m.s. Kota Nopan (14 Augustus van Rotterdam) en op de thuisreis door het m.s. Poulau Roebia (12 Augustus van Batavia). In verband hiermede zal de verzending van de met deze schepen te vervoeren post voortaan des Donderdags voor het vertrek uit Genua met den trein, welke om 7 u. 52 uit Amsterdam vertrekt, plaats vinden. NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. Zevenhonderd toeristen varen naar Scandinavië. Generale 1936 der Ned. Reisvereeniging. De Nederlandsche Reisvereeniging heeft voor haar jaarlijksche „Generale" ter zee dit maal een tocht naar Noorwegen, Zweden en Denemarken gekozen. De reis, die per s.s. „Veendam" van de HollandAmerikalijn wordt gemaakt, zal veertien dagen duren. De leiding heeft een schitterend programma sa mengesteld, dat den bijna zevenhonderd toe risten, die de reis meemaken, zeer veel schoons en bezienswaardigs zal bieden. De hoofdsteden van de drie Scandinavische landen, Oslo, Stockholm en Kopenhagen, zul len worden bezocht. In Stockholm zal de „Veendam" twee dagen blijven. Bovendien wordt op de heenreis het merkwaardige stadje Visby op het Zweedsche eiland Gotland aangedaan, waar veel overblijfselen uit het middeleeuwsche bloeitijdperk te bewonderen zijn. De laatste pleisterplaats is Odda aan de prachtige Hardangerfjord. Van hier vaart de „Veendam" terug naar Holland. Zaterdag j.i. vertrok het fraaie schip van den steiger te Rotterdam. In den besten welstand zijn de passagiers Maandag in de eerste haven, Oslo, aangeko men. HET ONDER DE WAPENEN HOUDEN VAN DIENSTPLICHTIGEN. Nu de regeering een wetsontwerp heeft in gediend, strekkende tot het in overweging nemen van verandering in artikel 187 der Grondwet en bij de behandeling daarvan ge legenheid zal bestaan, de wenschelijkhejd te onderzoeken ook van andere dan de door de regeering voorgestelde veranderingen in dat grondwetsartikel, hebben de heeren Albarda c.s. aan de Kamer meegedeeld, dat zij hun voorstel van wet tot het in overweging nemen van verandering in artikel 187 der Grondwet intrekken. WAAR STAAN UW MOTOR- EN CHASSISNUMMERS 7 De K.N.A.C. schrijft ons: De A.I.A.C.R. heeft van de Belgische Auto mobielclub bericht ontvangen, dat in verband met de snelle en eenvoudige afwikkeling der douaneformaliteiten de Belgische douane-auto riteiten het noodzakelijk achten dat houders van triptieken en Carnets de passages en douanes op verzoek direct de motor- en chas sisnummers van hun wagens kunnen aanwijzen. In verband hiermede acht de K.N.A.C. het gewenscht er nogmaals op te wijzen, dat men verstandig doet met alvorens op reis te gaan zich op de hoogte te stellen van de plaatsen waar deze nummers zijn ingeslagen. En deze raad geldt niet alleen voor de automobilisten die naar België denken te rijden maar evenzeer voor hen, die andere landen gaan bezoeken. PRIJSVERSCHIL TARWEBLOEM. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat gisteren het variabele gedeelte van het prijs verschil bij den invoer van tarwebloem met 0.50 is verlaagd en het prijsverschil der halve thans bedraagt 5.50; de heffing op de verwerking tot tarwebloem is verlaagd tot 3.50 per 100 kg. De Nachtegaal is op de heenreis 4 Aug. van Jodhpoer vertrokken en denzelfden dag te Rangoon aangekomen. De „Rietvink" (heenreis) vertrok 5 Aug. van Schiphol en arriveerde denzelfden dag te Athene. De „Kievit" (terugreis) vertrok 5 Aug. van Bagdad en arriveerde denzelfden dag te Athene. De Russische vlieger Lewanewski, dezelfde die verleden jaar gestart is om van Moskou over de Noordpool naar San Francisco te vliegen, (maar toen heeft moeten terugkeeren wegens een defect aan de olieleiding van den motor) bevindt zich thans te San Pedro in Californië, waar hij een Amerikaansch vlieg tuig, dat h(j daar voor de sowjet-regeering gekocht heeft, heeft ingevlogen. Het is zijn plan dezer dagen met dit vlieg tuig op te süjgen om via Aljaska, Bering- straat, het eiland Dixon, Noord-Siberië, Krasnojarsk naar Moskou te vliegen, een tocht van ongeveer 10.000 mijl. Off. van den M.S.D. 3e kL H. J. Bouvy en L. Larabo zijn aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zullen 19 Aug. met het m.s. Johan van Oldenbarnevelt van Amsterdam hun bestemming volgen. Luits. ter zee le kl. H. J. Suermondt en J. S. Bax, onlangs uit Oost-Indië hier te lande teruggekeerd, zijn ter beschikking gesteld. EEN PLAQUETTE VOOR DEN KRUISER „DE RUYTER". Van Onze Vloot. De Kon. Nederlandsche vereeniging „Onze Vloot" heeft, gevolg gevende aan den wensch van een groot deel van haar leden, een bron zen plaquette laten vervaardigen met de beel tenis van admiraal De Ruijter. De plaquette is 60 cm breed en 30 cm hoog en zal aan het dek van den kruiser „De Ruijter" geplaatst worden als pendant van een reeds aanwezige plaquette van hetzelfde formaat, waarop de woorden zijn gegrift, den dag voor den vier- daagschen zeelsag, door den grooten admiraal gesproken. 4 Aug. Aangebracht door garnalenvisschers: 23 litten garnalen per lit 1.35 5 Aug. Aangebracht door garnalenvisschers: 77 litten garnalen per lit 1.35 240 kg gekookte garnalen per kg 0.16 Amsterdan*>che veemarkt. AMSTERDAM, 5 Aug. 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 306 Vette kalveren, le kw. 4654 cent. 2e kw. 3644 cent, 3e kw. 3035 cent per Kg levend gewicht; 54 Nuchtere kalveren 59; 252 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 4344 cent, zware varkens 4142 cent per Kg slachtgewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Augustus '36. 9000 Kg. Aardappelen: Duc of York 2.60. Eigenheimers 2.80, Schotsche muizen ƒ1.80 2.20, Blauwe Eigenheimers 2.102.70. Drielingen 1.601.70, Bonken 1.501.90; 3000 Kg. Uien: gele nep 4.50—4.90. zilver drieling 4.204.40, zilvernep 4.905.30, gele drieling 3.604.20, zilver uien 1.90, gele uien 5.10; 1025 kg. Bieten 1.7(12.10, 550 kg. Peen 1.902.10; 1550 kg. Slaboo- nen 7.409.10; 135 kg. Snijboonen 5.90 7; 46000 kg. Roode kool 12.50; 25000 kg. Gele kool 1.102.10; 13000 kg vroege witte kool 1.3(11.70, alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 5 Aug. Aanvoer: 12,300 kg aardappelen: Schotsche muizen 1.50, groote 1.401.60, driel. 1.601.90, eigenheimers 2.102.20, bL eigenheimers 22.50; 4000 kg uien: uien 3.50, drielingen j 3.103.80, gele nep 4.40 5.20; 9800 kg zilveruien: zilvernep 3.90— 4.80, drielingen 3.103.80, zilveruien 0.90 1; 4500 kg spercieboonen 6.808.60; 600 kg tuinboonen 2.702.80; 550 kg kroten 1.10—1.50; 1700 kg roode kool 1.20; 27,000 kg witte kool 1.301.40; 7600 kg gele kool 1.602.60, alles per 100 kg. SCHAGEN, 6 Aug. 22 paarden 150425; 6 veulens 75140; 35 geldekoeien (magere) 120—160; 84 geldekoeien (vette) 150260; 16 kalfkoeien 160230; 9 graskalveren 2025; 72 nuchtere kalveren 7—15; 60 schapen (ma- gere) 1416; 198 schapen (vette) 18 22 50; 111 lammeren 610; 7 bokken en geiten 1.5010; 9 varkens (magere) 21— 22; 13 varkens (vette) per kg 0.380 40- 97 biggen 8—13; 18 kippen 0.30—0.60; haantjes 0.100.40. Regeeringstroepen zouden 300 dooden te betreuren hebben. Naar het A.N.P. hedenmorgen uit Sevilla verneemt, wordt uit het hoofdkwartier van generaal Mola gemeld, dat aan het Somo- sierra-front door de opstandelingen een groots overwinning bevochten is op de regeerings- troepen. Volgens het bericht zijn bij de ge- vechten niet minder dan 300 dooden aan re- geeringszijde gevallen. De speciale correspondent van de Daily Telegraph verneemt te Gibraltar uit be trouwbare bron, dat de opmarsch van de nationalisten van Sevilla naar Madrid gistermorgen vroeg Is begonnen. Reeds 5000 man zouden de stad in de richting van Badajoz hebben verlaten. Inplaats van kaarten. Geboren; JOOP, Zoon van: K. BIJLSMA en G. BIJLSMA—Mosk. Den Helder, B Aug. 1936. Weststraat 72. Ondertrouwd: NIC. J. VERBERNE en ANNY C. ZOETELIEF. Den Helder, 5 Aug. 1936. Torensteeg 1. Kanaalweg 115. Huwelijksvoltrekking: 18 Augustus a.s. Toek. adres: Krugerstraat 13. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Moe der, Behuwd- en Groot moeder, GRIETJE LELIEVELD-FIJNHAAR, in den ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam: J. G. LELIEVELD. Den Helder, 5 Aug. 1936. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Zater dag 8 Aug. a.s., des voor middags 10.30, vanuit de Ned. Herv. Diaconie, Oost- slootstraat. Vooruitbetaald: 10 ct p. regel t minimum Niet voorultbet15 ct. p. regel40 en60e. MOOIE GELDBELEGGING. Op eersten stand te koop bewoonde, zeer solide Heeren huizen. Lage koopprys. Te bevragen: Singel 170. Te koop opfijj teakhouten Motorboot met zonnetent, 7X 1.35 m., met prima Ford A motor met keerkoppeling. Prijs f 200.-. Brieven onder No. 936, aan het Bureau van dit blad. Wegens vertrek te koop 1 tafel vier oud Hollandsche Stoelen, Thee tafel, en schemerlamp. Adres: Javastraat 155 b. Te koop een Keukengeiser (merk Junker) een Kolenfor- nuis en een staande Pathéfoon met platen. Adres: Ooievaarstraat 147. Te koop in prima staat H. O. met 2 maanden wegenbelasting, compleet met Duo f 110. Adres- Koningstraat 81. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overiijdert van onze lieve Vrouw en Moeder, JANSJE WESSEL—LASTDRAGER, betuigen wij onzen hartelljken dank. Uit aller naam, H. WESSEL. Voor de vele blijken van deelneming, bij het overlijden van onze lieve Moeder, Be huwd en Grootmoeder, Mevr. de Wed. R. KATOEN DE C0CK, ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Kinderen, Th. HANEGRAAF. Den Helder, 6 Aug. 1936. Binnenhaven 8. Voor al de blijken van deel neming, ondervonden, zoowel van binnen als buiten de ge meente, bij het overlijden van onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder, Mevrouw ANTJE HENDRIKS, Weduwe van den Heer C. A. v. d. PUTTE, betuigen wij onzen hartelljken dank. Bijzonder den Heer Huber, voor de correcte uitvoering der begrafenis. Tot onzen spijt konden de kerkelijke ceremoniën niet plaats vinden, omdat het stoffe lijk overschot van Moeder, volgens haar wensch, bij dat van vader op de Algemeene Begraafplaats ter aarde werd besteld. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. worden als regel na d uur des morgens geen advertentiên voor hetdien dag ver schijnend nummer meer aangenomen. Te koop een beste Damesfiets, f 7.50, een Motor-rijwiel tw.t. met w.k., prima in orde. Adres: Vlamingdw.str. 1. Te koop een als nieuw DAMES- en HEERENRIJWIEL, uiterst lagen prijs. Tevens een prima Wissel stroom RADIO-TOESTEL v. slechts f 17.50. Koopje. Adres: Jan in 't Veltstr. 75. Duitsche HERDERS 2 prima, raszuivere, REUEN, zwart m. g., offic. stb. en S.Z., 10 w. oud, billijke prijzen. Adres: R. RAKERS Jz., Sluisweg 25, Den Oever. Leeron Samoas 85 cent (3641) Kindeiopanken leer 50 cent(22— 30) Wit linnen voor Dames 75 cent, voor Heeren 95 cent bij OOST, Koningstr. 31. Te koop of te huur het mooie, goed onderh. HUIS, Ruyghweg 23. Huurprijs f 7.- p. w., water vrij. Inlichtingen DIJKSHOORN, Makelaar, Molengracht 35. met aardige nopgarneering alle maten TE KOOP: een NEW IMPERIAL 3 P. K. kop kleppen Loopt prima. Wilhelminastraat 65. van prima Indiana gummi doek, in mais en beige ook groote maten, 9.73 Te koop prima Roeiboot met 4riemen f 35.—. Adres: Bassin gracht 22. in alle modellen. Weigert namaak. 27.50, 24.50, 19.75, 18.73 in mooie mat-crêpe Puike Drielingen 4 kilo 10 cent. Puike groten 6 kilo 25 cent. Een uitkomst voor de werkloozen. Prima en geen zieken. J. BOELSUMS, Koningdw.str. 28. Te koop Ramen, Deuren, Kozij nen, Timmerhout, Hekpalen, Vloer leggers, een Am. grenen Vloer, Tegels, Putten, Buizen, Dakpannen enz. Adres: E. JANSEN Zoon Javastraat 115, Tel. 628 Te koop raszuivere DWERG PINCER, Koningdwarsstraat 73. per liter fles f 2.65 per '/z liter fles f 1.35 i Koningstraat 85, Tel. 492 - Filiaal Sluisdijkstraat 39, Tel. 162 j Om meer bekendheid te geven aan onze PRIMA KAPOK MATRASSEN, betaalt U bij ons gedurende een maand alleen de kapok en damast, dus bepaalt U zelf den prijs. Een ge legenheid voor hen, die binnenkort gaan trouwen. VEEREN BEDDEN GRATIS 3-DEELIG MAKEN.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 3