Goede Nederlandsche prestaties op de Olympiade. Voetbal: Duitschland uitgeschakeld! v. Vliet no. 2 bij de Sprint. - De achtervolgingsploeg heeft pech Brasser weert zich geducht bij de tienkamp. Overwinning van het Nederlandsche hockey-elftal. De vijfde dag. De zesde dag. Het voetbal-tournooi. Het Hockey-tournooi. Heltonnen al Uit het politierapport. Stoomvaartberichten. Visscherijberichten «i - «mi HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1936 7 -¥ U.S.A. en Duitschland beheerschen het veld. Onze wielrenners hebben pech. Hockey. Nederland wint met Berlijn, 7 Augustus 1936. Aan de Xlde Olympische Spelen nemen zoo Cm en nabij vijftig landen deel wij weten het. Maar toch, indien men zijn dagen op het ©ogenblik in het Olympisch Stadion slijt, krijgt men sterk den indruk, dat het maar twee landen zjjn, die met elkaar om de gouden, Zilveren en bronzen medailles strijden: Amerika en Duitschland. Speciaal de Ameri kanen beheerschen het veld. Steeds weer worden de stars and stripes in de middelste jnast geheschen en in de meeste gevallen staat naast de Olympische nog een tweede of derde overwinnaar uit de wonderploeg van de Vereenigde Staten. En is het de Amerikaansche vlag niet, die Zich aan een der drie masten langzaam ont plooit, dan is het de Duitsche. Ja, natuurlek, niet alle voor de lichte athletiek beschikbare medailles gaan naar de Nieuwe Wereld, of blijven in Duitschland. Ook het Finsche, En- gelsche en Italiaansche volkslied hebben wij bi) de cérémonie protocolaire hooren spelen en tweemaal zagen wij vol trots onze nationale driekleur in den top van den linkschen mast. Donderdag was dat al weer niet anders. De Olympische kampioen 110 meter hordenloop was een Amerikaan en nummer drie ook. En het speerwerpen bracht Duitschland een Overigens wel wat onverwachte overwinning. Stöck wierp de speer 71.84 m en geen der beroemde Finnen Jaarvinnen, Toivonen en Nikkanen was in staat een betere prestatie te leveren. Dat ook een niet-loopnummer uiterst spannend kan zijn is overigens bij dezen gigan- 'tisehen strijd tusschen den Duitscher en de drie Finnen, waarin zich ook nog de Zweed Atterwall mengde, wel gebleken. Doodstil was het in het overvolle stadion, toen de drie Finnen de laatste pogingen ondernamen, om Stóck te slaan. Maar de spanning was ken nelijk te groot voor hen en kon niet door hun zenuwen gedragen worden. Eenige malen Wierpen zij ongeldig en de keeren dat hun Worp in orde was, mankeerde er zooveel aan de afwerking, dat men niet gedacht zou hebben, dat hier de beroemde Finsche speer- Werpers bezig waren. Speciaal de prestatie yan den wereldrecordhouder Jarvinen, die zich Rijfde plaatste, viel tegen. De lieden, die in 'den laatsten tijd beweerd hebben, dat hij ge blesseerd en uit vorm zou zijn, hebben dus wel gelijk gekregen. Een van de mooiste nummers van gisteren Was het 1500 meter hardloopen, dat nu eens geen Amerikaansche of Duitsche overwinning bracht. De kleine Nieuw-Zeelander Lovelock, die uit enkel armen en beenen schijnt te be staan, werd eerste en verbeterde tevens het wereldrecord met een volle seconde. Zijn tijd Was n.1. 3 min. 47.8 sec. Aardig is het, dat het publiek den tijd zelf kan „stoppen". Op «en van de beide torens naast de Marathon poort bevindt zich n.1. een chronometer van enorm formaat. Zoodra het startschot is ge vallen, begint de wijzer automatisch te loopen, ©m, zoodra het lint aan den finish is door broken, automatisch ook weer stil te staan. Een zeer ingenieuze vinding en een van de vele kleinigheden, die bewijzen, dat onze Oosterburen de Spelen wel op zeer bijzondere Wijze hebben voorbereid. De Nederlandsche athleten. Drie oranjebroeken liepen er Donderdag in het Olympisch Stadion rond. Mej. ter Braake, die zich voor de 80 meter hordenloop had weten te plaatsen, Klazema, die dit keer zijn geluk op den hink-stap-sprong beproefde en ©nze speerwerper v. d. Poll, die, zooals van te voren wel reeds vast stond, kansloos was. Daar hij echter nog veel belooft te worden, Wilde de K.N.A.U. hem in Berlijn eens een lesje laten nemen bij de internationale be roemdheden op het gebied van speerwerpen. De grootste belangstelling van het Neder landsche kamp ging uit naar de verrichtingen van mej. ter Braake, die in de demi-finale geheel onverwacht een tjjd van 11.8 sec. voor zich deed noteeren. Haar beste in Nederland gemaakte tijd was 12.5 sec.! Had men op de tijden af mogen gaan, die in de halve finales gemaakt werden, dan had mej. ter Braake 2 moeten worden. Het heeft echter niet zoo mogen zijn. Nummers 1 en 2 werden de Italiaansche meisjes Valla en Testoni, twee zuidelijke schoonheden, die alle mannenharten in het Stadion veroverden. Zooals gezegd, van Klazema en v. d. Poll had men geen bijzondere verwachtingen. Voor hen moeten deze Olympische Spelen een goede leerschool zijn. V. d. Poll bereikte bij het speerwerpen de 60 m grens en Klazema hinkte, stapte en sprong een afstand van in totaal 14.75 m, wat zeker niet onverdienstelijk ge noemd mag worden. Vele uitnoodlgingen voor onze sprinters. Het is nu eenmaal het sprintnummer, waar in onze groote kracht en ook reeds groote roem schuilt. Verneemt men hier, dat men Nederlander is, dan is het eerste wat men te hooren krijgt: „Sie haben ja fabelhafte Kurzstreckenlaufer!" In' het buitenland wil men onze „fabelhafte" sprinters nu klaar blijkelijk graag zien loopen. Reeds thans loopt de heer Moerman, secretaris van de Tech nische Commissie van de K.N.A.U., met een uitnoodlging voor Bern in zijn zak. En andere uitnoodigingen voor het loopen van wed strijden zijn nog op komst. En dat ook onze dames-athletiekploeg geen slecht figuur slaat, blijkt wel uit het feit, dat men de meisjes naar Wupperthal wil laten komen, om daar aan internationale atletiekwedstrijden deel te nemen. De eerste wielerwedstrijden. In het Olympisch Wielerstadion zijn Don derdag de voorwedstrijden van de 1 en 4 km achtervolgingsraces gehouden. In de 1 km sprint reed onze landgenoot Van Vliet tegen den Canadees Paece. Van Vliet, die den kop nam, sloeg rustig alle pogingen tot passeeren af en won zijn serie onbedreigd. Een voor Holland dramatische wending nam de 4 km achtervolging, waar de Neder landsche ploeg van 4 man moest rijden tegen Amerika. Het rijden der Nederlandsche ren ners was schitterend en zij maakten verreweg den besten tijd van alle deelnemende landen. In de 8e ronde (800 meter voor het einde) hadden zij de Amerikanen zelfs geheel inge haald. Toen gebeurde hetVan Wees en Zwartepoorte kwamen met elkaar in botsing en vielen. De Nederlandsche ploeg reed dus met twee man verder en alhoewel zij zelfs nu nog de Amerikanen gemakkelijk voor bleven, waren zij als ploeg uitgeschakeld. Heel jam mer, want in dit nummer was een gouden medaille voor ons land weggelegd!! Hockey. Nederland wint. Een pleister op de wonde was de 41 over winning van het Nederlandsche hockey-elftal op Zwitserland. Zwitserland maakte in den wedstrijd tegen Spanje een zeer sterken in druk en Nederland heeft nu veel kans als no. 1 of 2 van groep C te eindigen en daardoor in de halve-finale geplaatst te worden. De wereldrecords 1500 m, 110 m horden en hinkstapsprong werden verbeterd. Het groote feit van den vijfden dag van de Berljjnsche Olympische atletiekwedstrijden is ongetwijfeld het verbeteren van de wereldre cords over 1500 meter en over 110 meter hor den. De Amerikaan Bonthron bracht in 1934 het wereldrecord over 1500 meter op zijn naam met een prestatie, die men toen als wonderbaarlijk beschouwde. Hij liep toen de 1500 meter in 3 min. 48.8 sec. Daarna is me nigmaal een aanval op dat rëfcord gedaan, doch steeds zonder succes en thans is het gelukt aan den Nieuw-Zeelander Lovelock. Het merkwaardige van dit record is, dat het gemaakt werd door een volbloed amateur, iemand, die als asistent in een der groote Londensche ziekenhuizen slechts zeer weinig gelegenheid heeft tot oefenen, die door de on geregelde diensturen in de ziekenhuizen na tuurlijk groote moeite heeft zich in conditie te houden en die dan ook alleen in zijn va- canties regelmatig kan oefenen en aan wed strijden deelnemen. Het record van den Amerikaan Towns op de 110 meter horden is niet minder merk waardig, als men bedenkt, dat het wereldre cord 100 meter op 10.2 sec. is gebracht, dat men dus voor de 110 meter wel 11.2 kan re kenen en dat men dan bovendien nog slechts drie seconden noodig heeft om over een tien tal vrij hooge horden te springen, dan kan men slechts bewondering heben voor dezen Amerikaan, die de 110 meter horden won in 14.1 sec. Voorts moest het record hinkstapsprong er aan gelooven; de Japanner, die het nummer won, bracht dit op 16 meter. Finale van het gewichtheffen zwaargewicht. Het resultaat van de finale van het ge wichtheffen in de zwaargewichtklasse luidt als volgt: 1. en Olympisch kampioen: Manger (Duitschland) 410 kg (132.5, 122.5, 155 kg). 2. Paenivka (Tsjechoslowakije) 402.5 kg (122.5), 125, 155 kg). 3. Luhaaeae (Finland) 400 kg (115, 120, 165 kg). De snelwandelaars beginnen aan hun ruk van niet minder dan 50 KM. De 2e prijswinnaar van het polsstokhoogspringen Nishida in actie. Het schieten met automatische snelvuurpistolen. Luitenant van den Bosch uitgeschakeld. Donderdagmorgen zrjn op de Olympische schietbanen de schietwedstrijden met automa tische snelvuurpistolen begonnen. Hieraan nam deel onze landgenoot luitenant van den Bosch, die in zijn training meer dan uitste kende resultaten had weten te bereiken. Maar helaas, juist bij den eersten wedstrijd had onze landgenoot met pech te kampen. In de eerste serie we.gerde het laatste schot, de tweede serie was goed en de derde serie weigerde het derde schot, waarna hij van ver dere deelneming werd uitgesloten. Heden hebben de eerste wedstrijden plaats op geweer, waaraan drie Nederlanders deel nemen. De uitslag van den modernen vijf kamp. Donderdagochtend werd de moderne vijf- kamp met het nummer 4000 m hindernisloop tot een einde gebracht. Luitenant Serre werd in dit nummer no. 11, luitenant van Geen no. 28 en luitenant van der Horst no. 35. Eerst genoemde ramngschikte zich drie plaatsen boven den Duitscher Handrick, die in dezen samengestelden kamp het kampioenschap heeft gewonnen. Luitenant van Geen is in het totale klassement no. 18, luitenant Serre no. 27 en luitenant van der Horst no. 29. Kagchelland wint de derde jollenrace. In de Olympiajollenklasse won Daan Kag chelland Donderdag opnieuw voor den En- gelschman Scott en den Duitscher Krogmann. Kagchelland veroverde reeds direct op het eerste rak de leiding en stond die niet meer af. In de starklasse kwam Bob Maas als vierde binnen. Gedurende de geheele race heeft hrj op de vijfde of op de zesde plaats gelegen. Ten slotte schoof hij een plaats op, doordat de Portugees zijn mast brak. Carp startte in de zesmeterklasse uitste kend, maar gaf reeds op het eerste rak den strijd op, door het breken van zijn onderstag. Het hoofdnummer van dezen dag was de wedstrjjd over 5000 meter. Het resultaat van deze finale was: 1. (en Olympisch kampioen) Hoeckert (Fin land) 14 min. 22.2. sec. (nieuw Olymp. record, dat stond op naam van den Fin Lethinen). 2. Lethinen (Finland) 14 min. 25.8 sec. 3. Johnson (Zweden) 14 min. 29 sec. De 400 meter. Een ander belangrijk nummer was de 400 meter, waarvoor in het begin van den middag de halve eindstrijden werden gehouden. Die gaven geen aanleiding tot verdere beschou wing. In den eindstrijd kwamen Williams, de snelle Amerikaan en verder Roberts (Enge land), Luvalle (Amerika), Loaring (Canada), Browns (Engeland) en Fritz (Canada). Williams nam na een goeden start de lei ding. De loopers bleven dicht bij elkaar en eerst na 200 meter viel het veld wat uiteen. B(j het ingaan van het laatste rechte einde leidde Williams met Luvalle op de tweede plaats. Op het laatste gedeelte werd Williams ernstig bedreigd, doch met inspanning van alle krachten slaagde hij er in met een voor sprong van bijna twee meter als eerste de finish te passeeren. Hij was volkomen uitge- loopen. Het resultaat was: 1. en Olympisch kampioen: Williams (Ver. Staten) 46.5 sec. 2. Browns (Engeland) 46.7 sec. 3. Luvalle (Ver. Staten) 46.8 sec. Brasser doet het goed bjj den tienkamp. Voor den tienkamp werd in de morgenuren de honderd meter en het verspringen gegeven. Onze landgenoot Brasser liep de 100 meter in 11.6 sec. en zijn verste sprong was 6.69 m. Dat laatste was eenigszins beneden de ver wachtingen. Hij kan stellig beter. Des middags werd het kogelstooten gehou den, waarop hij een afstand van 13.49 meter bereikte. Daarna kwam het hoogspringen aan de beurt. Dat deed Brasser zeer verdienstelijk, want van het groote aantal deelnemers was hij de eenige, die de 1.90 m wist te passeeren. De lat werd nog op 1.93 gelegd, doch hij slaagde er niet in deze hoogte te passeeren. Maar zijn uitstekende sprong leverde hem zooveel punten, dat hij in het algemeene klas sement op de vierde plaats kwam. Hierna werd nog de 400 meter geloopen. Ook dit deed hij verdienstelijk, waardoor hij zich op de vierde plaats van het klassement handhaafde. De eerste was de Amerikaan Clark met 4194 punten, twepde zijn landge noot Parker met 3898 en vierde Brasser met 3873 punten, zoodat Brasser nog slechts 25 punten op den Amerikaan ten achter is. De kano-wedstrijden. Een derde prijs bjj de tweeper soons vouwbooten. De resultaten van de gisteren gehouden Olympische kanowedstrijden luiden als volgt: Lange afstandwedstrijd over 10 km. Tweepersoons kajaks: 1. en Olympisch kampioen: Duitschland (Wevers en Landen) 41 min. 45 sec.; 5. Nederland (Starreveld en Siderius) 45 min. 12.5 sec. Éénpersoons kajaks: 1. en Olympisch kam pioen: Krebs (Duitschland). 4. Nederland (van Tongeren). Tweepersoons vouwboot: 1. en Olympisch kampioen: Zweden (Johansson en Bladstroen) 45 min. 48.9 sec. 3. Nederland (P. en C. Wjj- dekop) 46 min. 12.4 sec. De zeilwedstrijden. De rangschikking na vier wedstrijden in de jollenklasse is: 1. Nederland en Engeland 92 pnt.; 3. Duitschland 86 pnt.; 4. Chili 66 pnt. 5. Canada 65 pnt.; 6. Zweden 63 pnt.; 7. Frankrijk 61 pnt. De Starklasse. De volgorde in de starklasse ls na vier wed strijden: 1. Duitschland 45 pnt.; 2. Zweden 44 pnt.; 3. Engeland 36 pnt.; 4. Nederland 30 pnt. De wielerwedstrijden. De Duit sche sprinter Merkens winnaar In den sprint, Onze landgenoot Van Vliet wordt tweede. De Duitscher Merkens, drievoudig kam pioen van Duitschland en wereldkampioen 1935, is er rijdende voor eigen volk, in ge slaagd onzen landgenoot Van Vliet een neder laag te bezorgen. Doch niet wat den eersten rit van de finale betreft, (want deze gaat over twee ritten en zoo noodig over drie) op een wijze welke hem siert, daar zij stellig in strijd is met de Olympische gedachte. In de eerste rit hinder de Merkens Van Vliet, die aan de buitenzijde lag in de laatste bocht, op een wijze, welke geen twijfel overliet. Hij dreef Van Vliet, die midden in de bocht wiel aan wiel lag, hetgeen beteekent, dat hij in winnende positie was, omdat de buitenman bij het uitkomen van de bocht voorsprong krijgt zeker anderhal- ven meter omhoog, waarbij hij Van Vliet ook nog met arm en schouder aanraakte. Hier door werd wat men noemt de spurt van Van Vliet gebroken. Merkens dook toen weer om laag en Van Vliet poogde toen nog tot een tweeden aanval te komen, doch toen Van Vliet op het laatste rechte einde was, stak hij ten teeken, dat hij protest aanteekende den rechteram omhoog. Een onjuiste beslissing van de jury. Van Vliet begaf zich naar de jury en op reglementaire wijze werd toen door den Ne- Nederlandschen gedelegeerde het protest in gediend. Na lang wachten er werden in middels andere ritten gereden werd de uit spraak van de jury bekend gemaakt. Het protest werd niet toegewezen, maar... Mer kens werd wel gestraft met een boete van honderd Fransehe franken. Men moet n.1. we ten, dat het U.C.I. steeds in Fransehe gelds waarde straft. De jury is een internationale jury van vier man, elk van een andere natio naliteit. Hoe zij tot deze uitspaak is geko men, is een raadsel. Of het een, of het ander. Merkens is schuldig en dan dient Van Vliet winnaar te worden verklaard, of Merkens is onschuldig en dan kan er geen sprake zijn van straf. Maar een boete, dus strafopleg ging, en dan toch den uitslag handhaven, het is vooral tijdens de Olympische Spelen absurd. Merkens won den tweeden rit na op 275 meter de leiding van Van Vliet overgenomen te hebben, met anderhalve lengte. Om zes uur was begonnen met de achtste series, waarin Van Vliet het had op te nemen tegen den Oostenrijker Dusika. Op 250 meter wilde Dusika achter Van Vliet vandaan schie ten, doch de Nederlander was hem juist voor, hield hem achter zich en won met drie leng ten, de laatste 200 meter rijdende in 12 sec. In de kwartfinale kreeg hij tot tegenstan der den Australiër Gray. Gray nam op be sliste wijze de leiding, maar reeds in de eerste bocht, toen er nauwelijks 50 meter was ge reden, nam Van Vliet de leiding over. Gray bleef achter den Nederlander, doch op 230 meter dook hij binnendoor en poogde hij Van Vliet wat men noemt op te houden. Op 250 meter verraste Van Vliet den Australiër ech ter door binnendoor te komen en een lengte voorsprong te nemen, waarmee meteen het lot van Gray was bezegeld. Hij werd met twee lengten geslagen. Om den eersten prijs moest worden gereden tusschen Van Vliet en Merkens. Van Vliet nam den kop en bleef langs de ballustrade rijden, doch in de voorlaatste bocht kwam Merkens met een harden ruk aan cie binnen ste zijde naast Van Vliet, die ongeveer 50 me ter verder tot den aanval overging. Merkens ving den Nederlander met een beste demar rage op, doch Van Vliet zette prachtig door en toen deze in het midden van de laatste bocht naast den Duitscher kwam en wiel aan wiel lag en deze zich geslagen voelde, ge schiedde het incident, hetwelk wij in den aan hef hebben verteld. In den tweeden rit reed Van Vliet gedepri meerd en Merkens gestimuleerd. Weer kwam de Duitscher in de voorlaatste bocht naar voren en nu sloeg hij den aanval van Van Vliet met overtuiging af. Van Vliet verloor met driekwart lengte. Om den derden en vierden prijs streden Chaillot en Pola en Chaillot won beide ritten gedecideerd. Tandemrace over 2 km. Voor de tandemrace hadden Ooms en Leene maar één rit te rijden, aangezien zij door het winnen van hun serie buiten de herkansings- ritten bleven. Zij reden tegen de Zwitsers Burkhart en Ganz en zij reden in één woord prachtig. De Zwitsers hadden geen schijn van kans. Carpenter (Amerika) won de gouden medaille bij het discuswerpen. Voor de eerste ronde van het voetbaltour- nooi kwam Donderdag Engeland tegen China in het veld. De Engelsche amateurs wonnen verdiend met 20. Zij maakten geen overwel digenden indruk. Peru plaatste zich door een 73 overwin ning op Finland in de volgende ronde. Groote verrassing in de tweede ronde. De groote verrassing van de tweede ronde was, dat Duitschland door Noorwegen met 20 geklopt werd. Algemeen was men de meening toegedaan, dat de sterke Duitsche ploeg een van de beide finalisten zou zijn. Het mocht echter niet zoo zijn, de Führer moest met eigen oogen aanschouwen, hoe de ploeg van zijn land onderging. Italië overwon de Japanneezen met niet minder dan 80. Zooals ook elders in dit Olympiade-nieuws vermeld is, heeft Nederland den hockeywed strijd tegen Zwitserland met 41 gewonnen. De overwinning was meer dan verdiend. Gis teren heeft Frankrijk tegen België gelijk ge speeld en daardoor gaat dat land samen met het onze aan het hoofd van hun afdeeling. Morgen ontmoeten zij elkaar en Nederland moet beslist winnen om in de demi-finale tegen Duitschland te komen. O.i. hebben de Oranjehemden een goede kans. In de andere groep speelde Britsch-Indië met Amerika en sloeg de Yankees met liefst 70. De Indische hockeyers hadden 5 inval lers opgesteld! In de derde groep won Duitschland van Denemarken met 60. DE RONDE VAN HUISDUINEN. W(j vernemen, dat voor de „Ronde van Huisduinen" al vrij veel inschrijvingen zijn ontvangen. Gezien de prijzen, die er beschik baar gesteld zijn, n.1. 50,25,15, 10,6 prijzen 2.50 en voorts diverse bekers, kransen en rijwielonderdeelen, mag verwacht worden, dat nog vele rijders van buiten zich bij het DOK-bestuur zullen aan melden. WIELERBAAN WIERINGEN. De wielerwedstrijden van jj. Zondag wor den thans in zijn geheel verreden op morgen, Zondag 9 Aug. De wielerbaandirectie, die den laatste tijd met veel tegenslag te kampen kreeg, door slechte weersomstandigheden, zet echter flink door met goede progamma's te brengen, 't Belgische koppel Hamerlinckde Kuischer, dat Zondag a s. niet aanwezig kan zijn, wordt vervangen door de wereldbekende ploeg CharlierDeneef. Dit koppel wist reeds 8 zesdaagsche op eervolle wijze te winnen. Voegen wij hier nog bij L. v. Schijndel, F. v. d. Broek, de jongste en beste Nederlandsche ploeg, 't koppel dat onvermoeibaar is in de- mareeren en uitloopen, de oude bekende A. J. Braspenning met zijn neef J. Braspenning, die kampioen van Nederland ls,de bekende Limburgers Willy en Mathijs de Vroomen, de ploeg van 't oosten JazetSchotman, en dan nog de locale favorieten Dedme Klink en Jaap Kuiper. Tevens rijden dan nog W. Metz Alkmaar, R. Schippers, Rotterdam, K. de Vries, Workum en H. J. Dieterman, Zaandam. ZORG VOOR DE BEWONERS VAN OLYMPIA-DORP. Wellicht weet men, dat elke groep, die aan de Olympische spelen deelneemt, haar eigen kok heeft. Hij zorgt er voor dat het voor geschreven dieet strikt wordt nageleefd. Maar minder bekend is het, dat de zorgen van het Olympisch Comité voor de welvaart der deelnemers zich zelfs uitstrekken tot de zeepsoort, welke in het Olympisch dorp wordt gebruikt. Men heeft blijk gegeven van groote voor zichtigheid door een zeep te kiezen, die de huid niet irriteert, maar haar frisch en soe pel houdt. Zooals bekend, is werden in den tijd der Grieksche Olympiaden de athleten met olijf olie gemasseerd; en dus vindt iedere bewoner van het Olympische dorp in zijn cabine een stuk Palmolive zeep, in welke zeep een groote hoeveelheid olijfolie verwerkt is. Deze koppels rijden een 80 km koppelwedstrijd. Sprint en klassementrace en 5 km achter volging D. KlinkSchotman. Een 6-tal amateurs en nieuwelingen rijden een omnium, bestaande uit sprint, tijdrace en klassementrace en wel C. Smit, Schagen, J, Snijders, Den Helder, J. Tichelaar, Julianadorp, J. Krijger, C. Hegerman, Wieringen, N. Bak ker, W. Waard. De wedstrijden beginnen pre cies 2 uur, doch voor het wachtende publiek zal voor 2 uur enkele andere wedstrijden ver reden worden. Zie ook de advertentie in dit blad. K.V.T.-NIEUWS. Zondag a.s. ls de reis van K.V.T. en adspi- ranten naar Westwoud, om aldaar te spelen in de Nederlaag wedstrijden van Exelsior. Vertrek 12.15 u. n.m. van Ruyghweg, hoek Sluisdijkstraat. Als het tweede speelt voor wat het waard is, kan de eindstand best meevallen. Aangevallen door een hond. Door een bewoner van de Dahliastraat werd aangifte gedaan, dat hij, per rijwiel door de Anemonenstraat rijdende is aange vallen door een hond, toebehoorende aan een bewoner dier straat, waardoor zijn broek werd beschadigd. Waar is de flets 7 Door een bewoner van de Molenstraat werd aangifte gedaan, dat hij zijn rijwiel, dat hij eenige oogenblikken onbeheerd had laten staan, vermist Stoomv, Maatsch. Nederland. Chr. Huijgens, u., 7 Aug. te Genua. Johan de Witt, t., pass. 5 Aug. Perim. Johan van Oldenbarnevelt, 6 Aug. te A'dam. J. P. Coen, t., 6 Aug. v. Colombo. Marnix van St. Aldegonde, 6 Aug. te Batavia. Poelau Bras, u., 7 Aug. v. Suez. j Saleier, u., pass. 4 Aug. Gibraltar. Tarakan, (jeugdreis) 6 Aug. v. Bergen. Kon. Paketv. Maatschappij. Bontekoe, 5 Aug. v. Kohsichang. Houtman, 5 Aug. te Tamatave. Nieuw Holland, 6 Aug. te Melbourne. Tasman, 6 Aug. v. L. Marqués. Rotterdamsche Lloyd. Kota Nopan, 6 Aug. te Bremen. Modjokerto, u., 6 Aug. v. Suez. Baloeran, u., 6 Aug. v. Colombo. Djambi, t., 6 Aug. v. Belawan. Montferland, t., 9 Aug. te IJmuiden verwacht. Dempo, t., 7 Aug. v. Gibraltar. Indrapoera, t., 7 Aug. v. Singapore. Modjokerto, u., 6 Aug. v. Suez. Sibajak, u„ 6 Aug. te Southampton. Sitobondo, u., 7 Aug. te Batavia. Slamat,, 5 Aug. v. Rothesay. Kon. Holl. Lloyd. Eemland, u., pass. 4 Aug. Madera. Zaanland, u., 5 Aug. te Santos. 6 Augustus. Aangebracht door korders: Tong per kg Slips Schol I p. kist Schol II Schar i. Door garnalenvisscherst 77 litten garnalen p. lit 7 Augustus. Aangebracht door korders: Tong p. kg Slips Tarbot Schol I p. kist Schol II Schar Door garnalenvlsschersi 13 litten garnalen p. lit 150 kg gekookte garnalen p. kg 1.20—1.03 0.96—0.54 8.00—6.40 5.20—2.90 2.80—1 80 1.50—1.35 1.21—0.94 0.74—0.40 0.64 „7.60—5.30 3.90—2.80 1.90—1.20 1.35 0.16 Hier ziet men Jesse Owens sprong van 8.06 meter 1

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7