■FOTO-PAGINA HELDERSCHE COURANT Kranslegging te den Heider. r GEMENGD NIEUWS Visschersvaartuig met 18 man aan boord vergaan. Wegens kinderroof terechtgesteld. Kannibalisme en vandalisme. Kind van een wissen dood gered. De postvluchten van en naar Indië Stoomvaartberichten« Marktberichten. Visscherijberichten Wat voor weer vandaag? 5 In de Victoria Regia serre van de Rotterdamsche Diergaarde staan thans twee zeer zeldzame orchideeën, .Stanhopea genaamd, in bloei Door den bliksem getroffen, is te Empel bij den Bosch de boerderij van den burgemeester J. de Bekker tot den grond toe afgebrand. Een stamboekstier en verschillende andere stuks vee kwamen in de vlammen om. Veel hooi ging verloren Minister van Lidth de Jeude bracht Woensdag een bezoek aan Amsterdam ter bezichtiging van de verkeersregeling. De minister bij de lichtsignalen op het Spui Zwaarder dan de 200 meter. Tinus Osendarp in de ouderlijke woning te den Haag bezig wat bet doorworstelen van de stapels gelukwenschen De burgeroorlog ie Spanje Framche vluchtelingen gaan te Barcelona aan boord «aa de torpedojagers .La Fortune* en .Albatros', om naar het vaderland te worden overgebracht Alcala Zamora in zijn hotelkamer te Parijs, waar hij thans met zijn gezin vertoeft Met het helen voor de nieuwe Beurs te Rot terdam is men thans gereed gekomen. Een overzicht van het bouwterrein In het Vredespaleis te den Haag is Woensdag aan de Carnegie-stichting door een Fransch com.te, bestaande u« ver- eerders en vrienden van wijlen prof. Lyon-Caen, een borstbeeld van prof. Lyon-Caen aangeboden Dr. Max Euwe, de wereldkampioen schaken, tijdens het Internationaal schaaktournooi te Nottingham (Eng.) De Nederlandsche .vier met stuurman" neemt na zijn over winning in de eerste serie der Olympische roeiwedstrljden, de gelukwenschen in ontvangst Leden van het Nationaal Jongeren Verbond, die deelnemen aan het zeekamp te Oudetehild» legden Woensdag te den Helder een krans bl] het monument .Voor hen, die vielen' Buitenland Volgens berichten uit Reykjavik wordt Sedert den zwaren storm, die in den nacht van Zaterdag op Zondag verschillende vis- Schersvaartuigen op zee heeft verrast, een IJslandsche visschersboot met een uit 18 lioppen bestaande bemanning vermist. Bij het zoeken naar het vermiste vaartuig heeft men een reddingsboei en nog eenige andere voorwerpen gevonden, die van de ver dwenen boot afkomstig zijn. Men had ge hoopt, dat de bemanning van het schip door een ander vaartuig aan boord zou zijn ge nomen, doch acht dit thans uitgesloten, zoo dat wel aangenomen moet worden, dat de bemanning om het leven is gekomen. Gisterochtend is te Bonn de 32-jarige Hans Eduard Giese, die op 30 Juni ter dood was veroordeeld wegens kinderroof met het doel Van afpersing, terechtgesteld. Giese had te Bonn een 12-jarigen jongen Dntvoerd en den vader een brief geschreven, waarin hij dreigde het kind te» zullen ver hoorden, als de vader geen losgeld gaf. Ruzie in een café te Rotterdam. Dinsdagavond kreeg een aantal bezoekers in café D. Romme in de Hugo de Grootstraat ruzie. Een der ruziemakers, de 36-jarige G. B- uit Hilligersberg, kreeg op een gegeven oogen- blik er genoeg van, verliet het café en wilde in een gereedstaande taxi stappen. De beide anderen renden hem echter achterna en nog voor hij kon wegrijden beet een van hen hem een stuk uit den neus, zoodat hij in het zie kenhuis aan den Coolsingel verbonden moest worden. De beide mannen, blijkbaar nog niet tevre den, gingen daarna om hun woede verder te koelen, weer het café binnen en sloegen daar den geheelen inventaris nagenoeg kort en klein Daarna is de politie gekomen, die de beide vandalen, den 34-jarigen koopman J. M. S. en den 33-jarigen lossen werkman W. C. v. d. H. meegenomen heeft naar het politiebureau aan de Meermanstraat, waar zij zijn opgesloten. De 7-jarige A. B. uit Rotterdam, die Dins dag met zijn ouders een dagje op het kam peerterrein aan de Rotte onder de gemeente Zevenhuizen doorbracht, is aldaar bij het spelen te water geraakt Het kind viel van den wal en kwam niet meer boven. De agent van politie uit Hillegersberg A. T. J. Nobel, die juist ter plaatse was, ging onmiddellijk gekleed te water, gevolgd door den heer Rijen lid van het Roode Kruis. Na vijf minuten werd het kind, dat met het hoofd in den mod der was vast blijven zitten, en het bewustzijn had verloren, boven gebracht, waar de beide redders kunstmatige ademhaling toepasten. Na ruim een uur gelukte het hun de levens geesten weer op te wekken. De gemeentegeneesheer uit Zevenhuizen, die daarna ter plaatse verscheen, achtte over brenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Met een auto is het kind naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht en aldaar ver der behandeld. De toestand is zeer bevredi gend. De „Djalak" vertrok 12 Aug. van Bangkok en landde denzelfden dag te Bandoeng. De „Edelvalk" vertrok 12 Aug. van Rangoon en arriveerde 12 Aug. te Singapore. De „Rietvink" vertrok 12 Aug. van Batavia en is 12 Aug. te Medan aangekomen. „Nachtegaal" (terugreis) vertrok 12 Aug. van Djask en is op denzelfden dag te Athene aangekomen. „Perkoetoet" (terugreis) vertrok 12 Aug. van Athene en arriveerde denzelfden dag te Amsterdam. douglas-vliegtuigen voor de k.l.m. Zooals men weet heeft de K.L.M. een Douglas-vliegtuig type D.S.T. besteld, een zgn. Douglas Sleeping Transport welke plaats bliedt aan 28 passagiers voor dagvluchten en 14 passagiers voor nachtvluchten. Er zijn thans besprekingen gaande om nog 7 D.S.T.-vliegtuigen aan te schaffen. DE HINDENBURG TERUG TE FRANKFORT A. d. MAIN. LakchurstFrankfort in 42 uur en 53 minuten. Dinsdagavond om half elf is het lucht schip Hindenburg uit de Ver. Staten op het vliegveld Rhein-Main bij Frankfort gedaald. De overtocht van Lakehurst naar Frankfort heeft 42 uur en 53 minuten geduurd. De kort ste overtocht duurde tot dusverre 45% uur. Aan boord van het luchtschip waren 54 passagiers en verder veel vracht en brieven, aldus het D.N.B. experimenten bij de amerikaan- sche luchtmacht. Het Amerikaansche ministerie van oorlog heeft een drietal vliegtuigen gekocht met mo toren van 900 pk voor het maken van experi- menteele vluchten, waarvan het doel geheim gehouden wordt. het nederlandsch hoogterecord voor zweefvliegen verbeterd. De heer j. K. Hoekstra, lid van het Neder- landsch instituut voor zweefvliegen en van de Amsterdamsche zweefvliegclub heeft, het hoogterecord voor zweefvliegen verbeterd met een zweefvlucht van 610 m tot 1330 m, aldus een stijging van 720 m. Hij startte van het vliegveld Teuge en landde bij het station te Oldebroek. Stoomv. Maatsch. Nederland. Chr. Huijgens, u., 11 Aug. v. Suez. Poelau Roebiah, 12 Aug. v. Batavia. Poelau Tello, t„ 12 Aug. te Londen. Tarakan (jeugdreis), 12 Aug. te Skjölden. Kon. HoU. Lloyd. Zaanland, u., 11 Aug. te B. Ayres. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, u., 11 Aug. te Singapore. Dempo, wordt 12 Aug. te R'dam verwacht Kedoe, t., 10 Aug. v. Marseille. Kota Nopan, 11 Aug. te R'dam. Kota Radja, 12 Aug. te Singapore. Kota Tjandi, 9 Aug. te New-York. Dempo, 12 Aug. te R'dam. Sibajak, u., 11 Aug. v. Gibraltar. Slamat, 11 Aug. te Rothesay. Kon. Paketv. Maatschappij. Bontekoe, 9 Aug. v. Singapore. Nieuw Holland, 10 Aug. te Adelaide. Nieuw Zeeland, 10 Aug. te Singapore. Roggeveen, 9 Aug. te Shanghai. Sipora, 10 Aug. v. Belawan. Swartenhondt, 10 Aug. v. Manila. SCHAGEN, 13 Aug. 17 paarden 150400; 4 veulens 80120; 42 geldekoeien (magere) 130160; 80 gelde- koeien (vette) 250—260; 15 kalfkoeien f 180240; 13 graskalveren 2030; 52 nuchtere kalveren 60—15; 30 schapen (ma gere) 1218; 142 schapen (vette) 18—25; 106 lammeren 6—13; 15 varkens (vette) per kg 0.350.38; 106 biggen 812; 32 kippen 0.251.00; eenden 0.300.50; haantjes 0.10—0.40. 11 Augustus. Aangebracht door korders: Tongen p. kg Slips Schol I p. kist Schol n Schar Door garnalenvischers: Levende garnalen p. lit 12 Augustus. Aangebracht door korders: Tongen p. kg Slips Schol I Schol n Schar s, 1.15—0.94 0.88—0.60 6.90—5.40 3.60—1.90 2.20—1.40 1.35 1.24—1.03 0.93—0.74 7.00—5.80 2.20—1.60 2.40—1.90 Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Naar waarneming verricht ln den morgen van 13 Augustus. 1 Hoogste barometerstand 766.0 te Biarritz. Laagste barometerstand 743.5 te Isatjord. Verwachting; Zwakke wind uit Westelijke richtingen* half tot zwaar bewolkt of betrokken. Aan vankelijk weinig of geen regen. Later kans op regenbuien. Iets warmer. Barometerstand te Den Heider 759.0. Temperatuur van het zeewarcr 17 C.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8