1 West-Indiê. Sport De ronde van Den Helder. V HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 25 AUGUSTUS 1936 Vlootdagen te Soerabaja. Geen vredes-duiven. Luchtvaart Engelsche verkeersvliegboot verongelukt. De postvluchten van en naar Indië Marineberichten. Haven van Nieuwediep. Zwemmen Kampioenschappen Nrd- Nrd. Holland. Ziehennen Athlctick Voetbal fKorfkal Het internationale schaaktournooi te Nottingham. 472e STAATSLOTERIJ i 400 - 5182 14106 17704 19151 f 2oo 6112 7738 16060 16830 100.- 3275 13788 19711 20631 Prijzen van f 45. ÏKengeüficït 3o*tduUm$iUttt lierhaalde zich te 5 u. 30, te 8 u. 45 en 10 u. 30 in lichte mate. De bevolking toeft op straat en wacht de dingen af die komen sullen. Er wordt niet veel gewerkt. In veel toko's is men bezig de koopwaar op te ruimen, daar de kasten veelal zijn omge slagen en de inventaris gedeeltelijk vermeld is. Uit den hoogspannings-kabel sloeg een ge weldige vlam. doch verder werd geen brand geconstateerd. De telefoon- en telegraafverbin dingen Medan—Koetaradja—Sabang zgn met gestoord. Met de telefoonkantoren te Bireuen, Takengon en twee militaire posten aan de Westkust kan geen verbinding worden ver- ^bteder meldt men, dat het verkeer per spoor eveneens gestoord is. Verder is ook het tele foonkantoor te Koetaradja gescheurd. He drie gedoode militairen zijn Javaansche fuseliers, die onder het neervallende puin wer den bedolven. (Aneta). Te Soerabaja zijn Zaterdag en Zondag vlootdagen gehouden. Onder zeer groote ue- langstelling van alle zijden werd Zaterdag morgen een marine-tentoonstelling geopend. Na het openingsschot, gelost uit een kanon, voor de tentoonstellingsloods opgesteld, stroomden de genoodigden de zalen binnen, waar men een volledig beeld van alle marine- afdeelingen. Boven het vliegkamp Morokrem- bangan zijn demonstraties gehouden met bommenwerpers en andere vliegtuigen. De kruisers Java en Sumatra maakten toch ten met honderden gasten, waarbij oefenin gen met duikbooten en aanvallen uit de lucht met het meeste succes werden gedemon streerd. (Aneta). Ruzie ipet doodelijken afloop. Uit Pamekasaii (Madoera) meldt Aneta aan de Indische bladen, dat tijdens een wed strijd met duiven te Bangkalan een vecht partij is ontstaan, waarbij een Chinees door een rasgenoot met een revolverschot in de buikstreek werd gedood. De dader is ge arresteerd. FILM VAN DE K 18 NAAR WEST-INDIE. De film, 20.000 mijlen over zee, de wereld reis van Hr. Ms. K, 18, zal thans ook in West-Indië worden vertoond, waar voor dit nationale product zeer veel belangstelling be staat. Te Curagao zal binnenkort de gala première plaats vinden. Er zouden twee dooden gewonden zijn. en negen De vier-motorige Short-vliegboot Scipio van de Imperial Airways, moest Zaterdag ochtend op zijn vlucht van Alexandrië naar Brindisi een noodlanding uitvoeren, aan de kust van het eiland Kreta. Twee passagiers zouden daarbij om het leven zjjn gekomen, de overige inzittenden, n.1. 5 passagiers, bestuur der en drie leden der bemanning, werden gewond. Daar zich een tot dezelfde maatschappij be- hoorend benzine-depótschip niet ver af bevond, konden de gewonden gered worden. Van Malta uit is een vliegboot en van Haifa pit is de Britsche torpedojager Durban voor het transport van de slachtoffers vertrokken, daar zij anders, wegens den zwaren storm, welke thans aan de kust van Kreta heerscht, aan boord van het depót-schip zouden moeten blijven. Volgens een uit Athene ontvangen bericht souden bij het ongeluk slechts een persoon ernstig en 4 andere licht gewond zijn. Een nader bericht meldt: Het ongeluk zou zijn ontstaan tengevolge van een rukwind of van een hooge golf. Het bergingswerk wordt thans belemmerd tengevolge van de ruwe zee. Het dienstvaar- tuig Imperic van de Imperial Airways heeft tengevolge van de ruwe zee de overlevenden ▼an de vliegboot, die men aan boord had ge nomen, nog niet aan wal kunnen zetten. Terugreis. De Edelvalk vertrok 24 Aug. van Athene en landde denzelfden dag te Amsterdam. De Kievit vertrok 24 Aug. van Rangoon en landde denzelfden dag te Jodhpoer. Heenreis. De Nachtegaal vertrok 24 Aug. van Bag dad en landde denzelfden dag te Jodhpoer. „Perkoetoet" (heenreis) vertrok 23 Aug. Van Rangoon en is dienzelfden dag te Singa pore aangekomen. Luitenant ter zee 2e kL G. Kruys zal 1 September overgeplaatst worden van Hr. Ms. pantserboot Friso te Vlissingen aan boord van Hr. Ms. Wachtschip aldaar Geplaatst aan het Kon. Instituut voor de Marine voor 3-jarige opleiding als adelborst der mariniers, C. G. Leme te Utrecht. Luit ter zee le kl. A. J. van Hemert zal 28 Augustus geplaatst worden aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. *4 Aug. 1936. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Leeuwarden". van Londen vertrokken Baar Harlingen het Eng. sa. „Rock", Prachtig geslaagd. Uitstekende prestaties. Het groote zwemfeest te Anna Paulowna is in alle opzichten uitstekend geslaagd. De publieke belangstelling was zeer groot; ruim 400 toeschouwers hebben met de 107 deel nemers den strijd gevolgd. Die strijd was den geheelen middag geweldig en de aanmoedi gingen waren tot ver in den omtrek te hooren. De Heldersche ver. De Bruinvisschen is zoo als te verwachten was met het leeuwenaan deel der prijzen gaan strijken, maar hun ver tegenwoordigers hebben daarvoor tijden moe ten maken van belang. Zoozeer begint het platteland op te komen. platteland op te komen. De F.M., welker sportafdeeling nog 1 jaar oud moet worden, bereikte eveneens goede resultaten. Helaas lieten enkele deelnemers verstek gaan. Vooral de 100 m. vrije slag had daar onder te lijden. Wat niet weg neemt dat de allersnelsten toch steeds aanwezig waren. Van der Meer heeft ook nu de 100 m. vrije slag weten te winnen. En wel door den keu- rigen tijd van 1 min. 10,6 te maken. De jonge Sinke van Anna Paulowna onderscheidde zich als de tweede plattelander die de Helderschen te vlug af was. De uitslagen luiden: 50 m. schoolslag Meisjes t.m. 16 jaar. 1. M. Forrer, Bruinvisschen 43.1 sec., 2. T. Stam, Bruinvisschen, 45.2 sec., 3. N. Gouds bloem, Heer Hugowaard 45.6 sec., 4. A. de Jongh, Heer Hugowaard 46.6 sec. 50 m. schoolslag jongens, t. m. 16 jaar 1. H. v. d. Water, Bruinvisschen 39.4 sec.; 2. F. Mays, Bruinvisschen 39.8 sec.; 3. A. Zuurmond, Bruinvisschen 45 sec. 50 m vrije slag meisjes t/m 16 jaar. 1. R. Goedhart, Bruinvisschen 39.2 sec.; 2. M. Forrer, Bruinvisschen 39.8 sec.; 3. T. Vis ser, Schagen 39.9 sec. 50 m vrije slag jongens t/m 16 jaar. 1. C. M. J. Sinke, 't Oude Veer 32 sec.; 2. F. Mays, Bruinvisschen 32.4 sec.; 3. P. v. d. Werff, Bruinvisschen 32.9 sec.; 4. H. v. d Wa ter, Bruinvisschen 33 sec. 50 m rugslag dames. 1. A. Smit, Bruinvisschen 45 sec.; 2. B. Goedhart, Bruinvisschen 48.4 sec.; 3. M. Vis ser, Bruinvisschen 48.9 sec. 50 m rugslag heeren. 1. H. v. d. Meer, Heerhugowaard 41.4 sec.; 2. P. v. d. Werf, Bruinvisschen 42.8 sec.; 3. A. Zuurmond, Bruinvisschen 43.8 sec. 100 m schoolslag dames. 1. M. Forrer, Bruinvisschen 1 min. 41 sec.; 2. T. Stam, Bruinvisschen 1 min. 41.9 sec.; 3. Blaauboer, Schagen 1 min. 44.5 sec. 100 m schoolslag heeren. 1. J. Frijdal, Bruinvisschen 1 min. 25.4 sec.; 2. F. Mays, Bruinvisschen 1 min. 29.4 sec.; 3. H. v. d. Water, Bruinvisschen 1 min. 30.4 s. 100 m vrije slag dames. 1. B. Goedhart, Bruinvisschen 1 min. 19.8 sec.; 2. A. Spruit, Frissche Morgen 1 min. 34.5 sec. 100 m vrije slag heeren. 1. H. v. d. Meer, Heerhugowaard 1 min. 10.4 sec.; 2. D. Liebert, Bruinvisschen 1 min. 14 sec.; 3. J. C. Laddé, Bruinvisschen 1 min. 16.3 sec.; 4. C. M. J. Sinke, 't Oude Veer 1 min. 18 sec. 4 X 50 m vrije slag gemengde estafette, 2 dames en 2 heeren. 1. Bruinvisschen I, 2 min. 19.4 sec.; 2. Bruinvisschen II, 2 min. 30.5 sec.; 3. 't Oude Veer, 2 min. 32.8 sec. Meisjes van de Lagere Scholen, 25 m. 1. A. Dekker 25 sec.; 2. C. Haverhoek 26.2 sec.; 3. L. v. Zandwijk 26.9 sec. Bovendien was op elk nummer voor de beste O.V.'er een speldje uitgeloofd. Die vie len ten deel aan: Tan Lindenbergh 50 m schoolslag in 52.8 sec.; Jo van Duuren 50 m schoolslag in 46.6 sec.; Rinus Sinke 50 m vrije slag in 32 sec.; Nel de Leeuw 50 m vrije slag in 43.6 sec.; Marie de Beurs 50 m rugslag in 61.2 sec.; Weibrand Egmond 100 m schoolslag in 1 min. 42.8 sec.; Rinus Sinke 100 m vrije slag inl min. 18 sec.; Trien Tuinman 100 m vrije slag In 1 min. 37.8 sec. Na afloop werden in Veerburg de prijzen uitgereikt. De voorzitter van de uitschrijven de vereeniging, de heer H. Jonker Hz., sprak achtereenvolgens woorden van dank tot het Gemeentebestuur, het Witte Kruis, de jury, de deelnemers en de behulpzame jongelui, voor hun werk tijdens de voorbereidingen. Voortgaande constateerde spreker het prachtige succes van dit zwemfestijn. Indien men zou hebben gevraagd, aldus spr., in welk stadium bevindt zich de zwemsport in Hol- land's Noorden, dan zou ik geantwoord heb ben: ziet hier, dat wat hedenmiddag gepre- teerd wordt dat is op het oogenblik de afspiegeling van die ontwikkeling. De heer C. W. Boonen heeft namens de jury een woord van dank tot O.V. gesproken en als uitmuntend zwemkenner enkele goede wenken gegeven. Op een druk en gezellig bal in „Veerburg" bleven velen nog lang bijeen. DEMONSTRATIEMIDDAG H.Z.V. Zaterdagmiddag 29 Augustus hoopt de Heldersche Zwemvereeniging nogmaals een zwemsportpropagandamiddag te houden, waar voor het programma nog nader bekend zal worden gemaakt. Voor zoover wy reeds iets omtrent het programma aan de weet konden komen, zullen ditmaal de veteranen zich eens van hun goede zijde laten zien en belooft het een middag van echte zwem jool te worden. RAGNHILD HVEGER VERBETERT EEN WERELDRECORD. 1000 m vi-ye slag in 14 min. 35.6 sec. Tijdens wedstrijden te Helsingfors verbe terde Ragnhild Hveger, het wereldrecord over 1000 m vrije slag, dat op naam stond van Helen Madison met een tijd van 14 min. 44.8 sec., gemaakt op 19 Juli 1931 te New York, door dezen afstand af te leggen in den tjjd van 14 min. 35.6 sec. Cathel wint by de otiafhanketjjken. Keurig werk van Jan Snijders. Zoo is dan Zaterdagmiddag onder begunsti ging van prachtig zomerweer de eerste „Ronde van Den Helder" verreden. Zooals te verwachten was. hebben de favo rieten zich werkelijk superieur getoond;; bij de Nieuwelingen was het Panman, die zich in de eindsprint de sterkste toonde; bij de ama teurs was het Jansen, en bij de onafhanke- Bjken de keurig rijdende C&thel uit Gouda, die ongeveer 2 ronden voor het einde uit het hoofdpeleton ontsnapte en geholpen door Zwartepoorte op vlotte wijze een grooten voorsprong van 700 M. nam. De houding van Zwartepoorte, de bekende Olympische achtervolgingsspecialist, was in deze verre van sportief. Na d: 35 ronden in de kopgroep meegereden te zijn, verdween hij plotseling uit den strijd om een ronde of 5 voor het einde weer te voorschijn te komen en Cathel aan zoo'n voorsprong te helpen, dat deze de overwinning practisch gesproken niet meer kon ontgaan. Dat renners als Dieterman en van Nek, die zich positief de gelijken van Cathel getoond hadden, daardoor eenigszins beïnvloed werden, is te begrijpen, vooral van Nek, die in een sprong van de staartgroep naar de kopgroep was gegaan, die toen 900 meter voor lag. Bij de Nieuwelingen is er van strijd niet veel sprake geweest. De renners hielden elkaar zoo geducht in het oog dat het niet mogelijk was te ontsnappen. Wel raakten af en toe renners door pech achter, maar deze waren spoedig weer bij, als het peleton afstopte. Zoo ging het geruimen tijd door, totdat eindelijk na tallooze kleinere po gingen in de 23e ronde de Amsterdamsche renner v. d. Neut er op keurige manier van doorging en al spoedig een 200 300 meter voorsprong wist te verkrijgen. Nu lag het peleton meters uit elkaar. De sterkere ren ners gingen v. d. Neut achterna, terwijl de anderen, waaronder ook F. Zoons, achter bleven. Toch zou het achtervolgende peleton v. d. Neut niet ingehaald hebben, als deze in de 27e ronde geen pech had gekregen, die hem niet alleen zijn voorsprong, maar ook de over winning kostte. In de laatste ronde werd zoo doende het tempo weer slapper en iedere ren ner zocht positie om elkaar de overwinning in de eindsprint te betwisten. In de laatste bocht was het een gedrang van je welste en het gelukte Panman om er tusschen uit te komen en met een wiel voorsprong op Veld (Medem- blik) te zegevieren. Jan Snodere derde. Derde werd onze bekende Heldersche Jan Snijders, die door het gedrang in de laatste bocht in de achterhoede was geraakt, maar met een geweldige eindsprint de 3e plaats nog net van T. Pijnenburg afsnoepte. De volledige uitslag luidt als volgt: 1. Panman (A'dam) 1 u. 1 min. 33.9 sec. 2. Veld (op een wiel) 3. J. Snijders (op 1 lengte). 4. T. Pijnenburg. 5. Vis. 6. Bosman. 7. Nij- boer. 8. Lont (Wieringen). 9. Barendse. 10. P. de Boer. 11. v. d. Neut. 12 W. Visser. Jan Snijders won als extra premie met deze derde plaats een medaille, door den Burge meester onzer stad uitgeloofd. De Amateurs en Onafhankelijken, die tegelijk om 4 uur startten, zetten er reeds dadelijk een stevig tempo in en reeds na 8 ronden liepen een drietal renners t.w.: J. Verschoor, H. Dieterman en P. Roes uit om een honderd meter voorsprong te nemen, die ze regelmatig vergrooten konden op het niet al te heftig achtervolgende peleton. Dit begon een drietal renners te vervelen, waarbij zich ook nog van Es voegde. Een premie va» 1.— voor dengene, die het eerst het leidende drietal in haalde, deed wonderen en in de 16e ronde kwam er dan reeds een beslissende wen ding in den strijd, toen dit vijftal, n.1. Ver schoor, Dieterman, j. v. Rietschoten, Cathel en van Es elkaar steunend hun voorsprong tot een halve ronde vergrootten. Zwartepoorte, van wien men zoo'n hoogen dunk had, bleef maar in de staartgroep rijden en kwam ten slotte in de 35e ronde evenals Kuiper niet meer door, zoodat deze renners uit den strijd waren. Heftige achtervolging. Reeds dacht men dat het beeld van c)ep strijd wel geen belangrijke wijzigingen meer zou ondergaan, toen Hiddes, Medik, van Nek en de amateur J. Jansen uit het hoofdpeleton wegliepen en een 300 M. op de kopgroep inhaalden. Langzaam maar zeker verminderde hun achterstand op de leidende renners, maar Medik en Jansen die het tempo niet meer volgen konden, zakten weer terug. Onderwijl was de kopgroep het hoofdpeleton meer en meer naderbij gekomen en in de 45e ronde werd dit dan ook door hen gelapt. Hier door verslapte het tempo aanmerkelijk en gebruik makend hiervan kregen van Nek en Hiddens die werkelijk kranig werk verricht hadden, aansluiting bij de kopgroep. Cathel ontsnapt. Plotseling kwam er weer leven in den strijd. Het was de Gouda-man Cathel, die geholpen door Zwartepoorte van de overigen wegliep en een viertal ronden voor het einde een be- slissenden voorsprong wist te nemen van on geveer 500 M. De overigen deden geen moeite meer om hem in te halen en zoo kon Cathel zelfs zijn voorsprong nog vergrooten en hij was het dan ook, die als eerste de eindstreep pas seerde in den prachtigen tijd van 1 u. 58 min. 33.4 sec. Tweede eindigde de prachtig rijdende van Nek, die in de eindsprint Dieterman met band dikte klopte. 40 seconden na v. Nek en Dieterman kwam als eerste amateur Jansen binnen gevolgd door Molenaar en Wilderom. De totaal-uitslag luidt hier: Onafhankelijken 1. Cathel (Gouda) 1 u. 58 min. 33.4 sec. 2. P. v. Nek (Amsterdam), op 45 sec. 3. H. Dieterman (Zaandam) op banddikte 4. J. Verschoor, 5. van Es, 6. Hiddes en 7. J. van Rietschoten, gevolgd door de anderen, die één of meer ronden achterlagen. Amateurs: 1. J. Jansen (Amsterdam) 1 u. 59 min. 58.4 sec. 2. Molenaar (Amsterdam). 3. Wilderom (Halfweg). 4. Tel (Zaandam). 5. Stuurman, 6. Bakker, 7. Roskam. Tenslotte rest ons nog een woord van hulde te brengen aan het wedstrijd-comité en aan D.O.K., dat keurig alles geregeld had. OM DEN PRINS HENDRIKBEKER. Huldiging van de Olympische ploeg. De Haagsche Athletiekvereeniging „Vlug en Lenig" trof het wel heel bijzonder met de wedstrijden om den Pr. Hendrikbeker, die zij Zondag op de terreinen van het „Clubhuis te Werve" organiseerde. Prachtig, niet te warm weer, een groot bezoek van enthousiast pu bliek en deelname van meerdere Olympiade- athleten! Er werd goede sport te zien ge geven op een veld, dat prachtig in orde was en zich in alle opzichten voor dergeüjke wed strijden uitstekend leent. Alvorens de kamp een aanvang nam, had een eenvoudige, maar hartelijke huldiging plaats van deze athleten, hun helpers en officials, waarbij de heeren K. J. J. Lotsy en G. A. Burger een fraaien krans in ontvangst hadden te nemen. Mocht al elk nummer van belang zijn voor den einduitslag van den wedstrijd, uiteraard werd met extra groote belangstelling uitge zien naar het nummer 100 meter, waarin onze landgenooten te Berlijn zoo prachtig te voor schijn zijn gekomen. Nadat 3 series verloopen waren leverde de finale de volgende resul taten op: 1. Osendarp (Trekvogels) 10,6 sec. (Ned. ree. 10.3 sec.), met achter zich (2) van Beveren (A.V. 1923) 10,8 sec., 3. Berger (A.A.C.) 10.9 sec., Boersma, Martini en Geul. Een luid applaus weerklonk, toen de luidspre ker de suprematie van de beide Olympische loopers bevestigde. Osendarp heeft in de estafette een keurige 400 m geloopen in 48.4 sec., een tijd, die bij geüjkmatigen tegenstand en niet afstoppen voor de finish ongetwijfeld nog beter zou zijn geweest, misschien wel onder de 48 sec. (Men bedenke daarbij, dat het Ned. record op dezen afstand op 49 sec. staat). Eerst laat in den middag was het lange programma afgewerkt, met als resultaat dat A.A.C. (Amsterdam) den Prins Hendrikbeker wederom heeft gewonnen met 72 punten. De verdere uitslagen zijn: H.A.V. (Haarlem) 55%, Vlug en Lenig ('s-Gravenhage) 41, A.V. 1923 35, De Trekvogels 33, Pro Patria 24, Hellas 21%, D.O.S. (Rotterdam) 10 en Te Werve 0 pt. HRCDE KOOI 50. Oefenwedstrijd) In den Zondagmiddag, op het B-veld, ge speelden ofenwedstrijd HRCDe Kooi heeft de thuisclub zich van haar goede zyde doen zien. Het einde bracht een royaal verdiende 50 overwinning; technisch en tactisch was de thuisclub verre de meerdere over de Frie- sche club. De voorhoede in de eerste plaats heeft zich bijzonder onderscheiden, waar de combinatie bijzonder vlotte; met listige schijn bewegingen, goed opstellen en plaatsen, waar door de Friesche achterhoede dikwijls „nergens" was, kwam het vijandelijke doel menigmaal in gevaar. Als de keeper van De Kooi niet zoo in conditie was geweest en de rechtsachter door zijn imponeerende gestalte niet zoo'n ontzag ingeboezemd had, zou de score zeker hocger hebben kunnen zijn. De voorhoede deed het uitmuntend, al zal men wel eens met het te korte spel tegenover een sterkere verdediging minder succes hebben. Verdediging en achter hoede waren als altijd; de hardwerkende Frie zen konden er moeilijk doorheen komen. Kui per, die debuteerde als rechtshalf was nog niet volkomen aan zijn plaats gewend, want we zagen hem nog wel eens in de voorhoede opduiken. De Kooi bestaat uit een stel hardwerkende spelers, maar waaraan nog veel geschaafd zal moeten worden, wil men een gelijkwaar dige tegenpartij zijn voor een „Hollandsche" 2e klasser. De keeper, rechtsback en -buiten waren nog de beste spelers. Het spel voor rust, toen de geelzwarten den wind mee hadden, was over het algemeen „neutraal", hoewel de thuisclub gevaarlijker was met haar aanvallen. Binnen 10 minuten benutte Zymni een voorzet van Dissel op zijn bekende wrjze, nadat even te voren Sanders tot tweemaal toe na goed solospel den bal voor den doelmond had gebracht, maar de Jong was net iets te laat geweest. 5 min. voor rust werd het 20, door middel van Sanders, die onge hinderd doorliep en kalm den bal in het doel schoot. Het spel na rust heeft zich gekenmerkt door een groote veldmeerderheid van HRC, wier voorhoede tallooze kansen kreeg. De Jong scoorde reeds vrij spoedig, toen hij den bal met een omhaal onhoudbaar inzette en na 20 min. was het Zymni die den stand op 40 bracht. 10 min. voor het einde werd het 50. De voorhoede der gasten kreeg eerst in het laatste kwartier meer gelegenheid naar voren te komen. H.R.C. II—-DE KOOY II. De HRC-reserves overtroefden hun groo- tere broeders in doelpunten-agio, door de reservisten van de menschen uit Joure met 60 klop te geven. HELDER NOG ONGESLAGEN OVER DEN AFSLUITDIJK. En dat met 7 invallers. Zaterdagmiddag heeft Helder een tegenbe zoek aan de Noordelijke eerste klasser Fries land gebracht. Helaas kwam er van het be grip „oefenwedstrijd" niet veel terecht, om dat de ploeg met liefst 7 invallers moest aan treden. Terecht werd dus gevreesd, dat het ongeslagen record over den Afsluitdijk er aan zou gaan, maar de 4 eerste elftallers Kiese- wetter, B. de Boer, J. Godschalk en Nic. Kil- jan hebben zich te zamen met de 7 reserves zoo heldhaftig geweerd, dat een schitterende uitslag werd verkregen. Voor de pauze werd door geen der partijen gescoord. Kiesewetter raakte 10 minuten na het begin reeds gebles seerd en moest na de rust den strijd staken. Spoedig na de thee nam de thuisclub de lei ding en behield die tot ongeveer 10 minuten voor het einde. Toen volgde een fraaie voor zet van Godschalk, waaruit Kiljan ineens en met een schitterend schot den stand gelijk maakte. Met 11 kwam het einde, een uit slag welke eervoller is voor Helder dan voor de Friezen, die op 2 plaatsen na in hun sterkste opstelling waren verschenen. TEXEL-NIEUWS. TEXEL OUD-HOLLANDIA 3—3. Het bleek Zondag dat de Oud-Hollandia spelers (elftal van 1926) nog lang niet waren uitgespeeld; het bijna volledig Texel I had handen vol aan deze veteranen, waarvan slechts enkelen actief meer zijn. Texel heeft het niet verder kunnen brengen dan gelijk spel, 3—3. Voor de rust was er zelfs sprake van eenige veldmeerderheid van het Hollandia-elftal, dat dan ook na ongeveer een half uur spelen door een mooi schot van den linksbinnen de leiding nam. Het doel der gasten werd na dit doel punt gevaarlek door de krachtig aanvallende Texelsche voorlinie belegerd, en ontsnapte herhaaldelijk op zeer fortuinlijke wijze aan doorboring, eerst enkele minuten voor de rust scoorde de Graaf de gelijkmaker. Na de pauze was Texel iets in de meerder heid, na ongeveer een kwartier had de thuis club de leiding, toen werd het spoedig weer 22, daarna nam de thuisclub weer de leiding Slechts enkele minuten voor het eindsinaal wist de Hollandia-voorlinie weer gelijk te ma ken, 33. WATERVOGELSALKMAAR. De eerste wedstrijd op hun nieuwe terrein hebben de Watervogels er knap afgebracht. Met slechts 32 werd van de keurig spelende Alkmaar-ploeg verloren. Dit is een uitslag, welke perspectieven opent... SUCCES I—F.V.C. HUIZUM (FR.) 54. De groote match van S. 1 tegen de Frie sche 2e klasser vormde wel het hoogtepunt van dezen gedenkwaardigen voetbaldag. De elftallen werden om 3 uur in het veld gefloten door den. heer Crabbendam. FVC won den toss en Succes trapte af. Het begon mooi, Succes liep door alles heen, een schot, over! Men ving den uitgetrapten bal op en zonder dat een Fries den bal aanraakte, zat er een gevaarlijke schuiver in den linker beneden hoek, waarmee de keeper de grootste moeite had. Weer uitgetrapt kreeg C. Lont den bal toegespeeld, die een schitterend schot loste, dat even fraai werd gestopt. Wij vroegen ons af: „Waar moet dat heen?" Eerst na deze drie mooie aanvallen zien wij iets van F.V.C. Een strubbeling voor het S.-doel, een onop zettelijk mistrapje, penalty! Een luid applaus beloonde de sportieve geste, toen «n Fv C-er met een zacht rollertje op den keeper in schoot. Toen werd het gevaar van terugspelen ge demonstreerd toen een Successer terugspeel de op de backs. Een Fries was er eerder by en het was 01. Uit een hoogen voorzet van Schmidt wist C Lont even later door een kopbal gelyk te maken. Succes gaf keurig spel te zien, vooral op links en had een groote veldmeerderheid. Toch kon zij niet verhinderen, dat de FVC- midvoor met een kopbal de leiding voor zyn club terugwon (1—2). Maar nog voor de rust maakte Schmidt met een prachtig schot, uil een voorzet van links gelijk (22). Al spoedig na rust kreeg S. een penalty te nemen, waarbij zij het juiste antwoord gaf op de vriendelijkheid, haar in de speelhelft door de Friezen bewezen. Ook nu toonde Succes zich in vele opzichten de meerdere, maar telkens ontkwam het FVC-doel aan een doorboring. Het werd steeds gevaarlijker voor de Friezen, die geducht afzakten. Kort achter elkaar scoorden Rotgans en Lont dan een paar mooie doelpunten (42). Er zijn nu nog 10 minuten te spelen. Albert gaf den keeper nog een paar maal handen vol werk., forceerde 2 corners en dan gelooft Succes het wel Dat partijtje was gewonnen, tenminste, dat dacht men. Want in dit oogenblikje van verslapping zetten de Friezen de tanden nog even op elkaar. Ineens, met meer geluk dan wijsheid, was het 4—3 en nog geen minuut later 4—4. Zou Succes nu toch nog verliezen? Neen, dat niet! Nog 3 minuten te spelen en onder onbeschrijfelijk enthousiasme zijn deze oogenblikken verloopen. Het was een kanon- nade gelijk. Schoten van alle kanten werden op het FVC-doel gelost, tegen lat, tegen paal, tegen spelers, naast over, totdat Schmidt nog van vrij grooten afstand het winnende punt maakte. Het had geen haar gescheeld of een vliegend schot van C. Lont had had er 6 4 van gemaakt. Maar het werd gekeerd ten koste van een corner, welke nog door 2 an dere werd gevolgd, waarvan de laatste niet eens meer werd genomen, daar het einde was aangebroken. DE ADSPIRANTENDAG. Zaterdagmiddag om 5 uur ariveerden hier de Verkade-adspiranten uit Zaandam, die een tegenbezoek kwamen aanleggen aan Succes. De jongens werden met gejuich begroet door hun Wieringer vriendjes, met wie zij eenige weken terug in Zaandam reeds kennis maak ten en waar hen een gastvrij onthaal was ge boden. De Zaandammertjes (33 in getal) werden ondergebracht by hun kennissen en andere Wieringer sportvrienden. 's Avonds om 7 uur vond reeds de eerste ontmoeting plaats, Succes cVerkade c, welke eindigde in een 03 overwinning voor de gasten. Na afloop hiervan togen allen naar de bioscoop. De directie van Cinema de Haan was zoo attent geweest gratis toegangsbewij zen beschikbaar te stellen. Zondagmorgen speelden Succes bVer kade b en Succes a—Verkade a. In beide ontmoetingen moest Succes haar meerdere erkennen. B. verloor met 12 en A. met 14. Zondagmiddag maakten de jongens een tocht over Wieringen per autobus naar Den Oever, door de Wieringermeer enz. Om half acht sprak de heer H. Fabritius, voorz. van de Afd. Verkade van den adspiran- ten-bond de jongens toe op het veld. Spr. be dankte bestuur en adspiranten en pleegouders voor de gulle ontvangst en reikte daarna aan Verkade als winnaar van dit tournooi den beker uit. Met een toepasselijk woord overhandigde spr. aan Succes ter herinnering aan dit tour nooi een schild met inscriptie. Om 8 uur verlieten de gasten in de beste stemming onze gemeente. De adspirantendag is uitstekend geslaagd. Succes 2 speelde nog tegen Flevo 1 en won met 31. K.V.T.-NIEUWS. De series van de korfbalvereeniging „Sport Vereent" te Santpoort zijn weer voorbij. Niets anders dan lof over deze organisatie. Te 10.15 uur v.m. betreden S.V.-asp. en K.V.T.-asp. het veld. Direct was K. in den aanval, keurig spel en verbazend vlug. De einduitslag was 60 in 't voordeel van de K.V.T.-ertjes; zij wisten beslag te leggen op een medaille. Ons 2e speelde tegen Indo H en verloor met 20. Daarna weer om 13.15 uur, ook deze werd verloren met 20. Wat ons verbaasde was de derde wedstrijd tegen District V. II. Ook deze werd verloren met maar liefst 15—0. Deze ploeg was veel te zwaar voor de afd. De clou van den dag was het optreden van het eerste twaalftal. Stuk voor stuk hebben zoowel dames als heeren kranig spel geleverd. Spannend was vooral de wedstrijd K.V.T. I Flora II (1—0). K.V.T. heeft in afd. D met 3 overwinningen uit 3 wedstrijden den eersten prijs volkomen verdiend. De prijs was een nieuw zilveren lauwertak. De Zaterdag gespeelde elfde ronde van het internationaal meestertournooi te Notting ham gaf de volgende uitslagen: CapablancaEuwe remise. Lasker verliest van Reshevsky. Aljechin wint van Alexander. Flohr wint van Winter. Botwinnik wint van Thomas. TartakowerFine remise. TylorVidmar remise. Bogoljubow was vrij. Euwe verliest van Aljechin. In de partij Aljechin—Euwe, die Zaterdag avond tot den 73en zet gevorderd was, wer den Zondag nog acht zetten gedaan, waarna Euwe de partij opgaf. De partjj TylorVidmar werd zonder ver der spelen remise gegeven. DE TWAALFDE RONDE. Euwe weer geiyk met Botwinnik. In de twaalfde ronde van het internationale meestertournooi te Nottingham won - onze landgenoot dr. Euwe van den Engelschman Tylor in slechts 25 zetten. Tylor koos een minder sterke voortzetting van het orthodox damegambiet, waardoor hy zwakke pionnen op c5 en d5 kreeg. Hiervan wist dr. Euwe uit nemend party te trekken. De overige uitslagen luiden: Winter verliest van Capablanca; Vidmar remise met Lasker; Reshevsky remise met Botwinnik; FineAljechin afgebroken; A lexander—Flohr af gebroken BogoljubowTartakower remise. De stand luidt na de twaalfde ronde: Euwe 6 323 651 971 (Niet officieel) Je klasse, 1ste HJst Trekking van Maandag 24 Augustus 1936 1 Hooge prijzen 1000.12841 14724 18872 9 39 110 141 173 194 254 400 425 464 589 596 597 629 689 726 753 788 843 845 954 986 1014 1036 1064 1075 1118 1153 1156 1191 1206 1311 1323 1341 1375 1378 1368 1392 1444 1447 1456 1458 1477 1504 576 590 1601 1640 1659 1695 1718 1745 1845 1853 1863 1873 1946 1982 1987 1993 2044 2087 2091 2132 2141 2175 2204 2209 2217 2228 2231' 2245 2270 2286 2307 2337 2376 2389 2398 2399 2442 2543 2545 2580 2618 2621 2637 2673 2708 2710 2715 2748 2773 2777 2784 2904 2923 2937 2941 2956 2963 2994 3064 3074 3158 3159 3160 3228 3240 3276 3295 3328 3343 3438 3467 3481 3520 3527 3564 3591 3607 3615 3637 3656 3659 3674 3731 3733 3741 3749 3778 37Ö5 3802 3846 3852 3905 3906 3916 3991 3993 4068 4164 4170 4265 4270 4281 4288 4289 4290 4301 4328 4335 4382 4396 4476 4509 4549 4597 4644 4671 4811 4843 4848 4853 4867 4885 4905 4916 4957 4973 4999 5006 5016 5026 5078 5114 5216 5222 5269 5280 5290 5346 5388 5391 5485 5487 5603 5694 5707 5740 5741 5795 5800 5802 5808 5860 5897 5921 6063 6067 6134 6156 6157 6180 6187 6208 6212 6220 6305 6316 6329 6440 6441 6450 6478 6483 6513 6527 6540 6564 6591 6628 6673 6696 6796 6-809 6817 6873 6938 6992 6998 7027 7062 7067 7121 7167 7186 7194 7229 7245 7278 7306 7341 7348 7349 7364 7370 7378 7389 7396 7407 7416 7467 7482 7490 7581 7593 7613 7758 7791 7821 7898 7946 7955 7958 7975 7983 7984 7994 7998 8069 8073 8089 8098 8104 8134 8173 8216 8220 8275 8317 8349 8361 8412 8437 8444 8448 8513 8546 8593 8599 8600 8696 8718 8745 8784 8819 8820 8890 8919 8967 9065 9085 9098 9111 9130 9174 9200 9212 9230 9335 9353 9385 9420 9434 9448 9473 9474 9535 9538 9566 9578 9580 9666 9674 9724 9780 9805 9836 9879 9891 9961 9994 10018 10025 10026 10053 10113 10119 10120 10149 10162 10209 10254 10261 10273 10274 10297 10299 10320 10371 10398 10413 10427 10441 10448 10452 10456 10461 10473 10474 10504 10552 10608 10642 10662 10724 10751 10752 10757 10812 10822 10843 10856 10857 10867 10910 10920 10928 10949 10963 10995 11002 11010 HOU 11023 11063 11076 11119 11161 11200 11254 11260 11298 11303 11322 11326 11380 11513 11524 11557 11612 11627 11698 11703 11804 11811 11854 11890 11934 11954 11974 11996 12022 12128 12180 12226 12237 12275 12301 12307 12338 12342 12353 12357 12364 12387 12447 12457 12521 12541 12584 12619 12648 12677 12690 12694 12717 12778 12781 12799 12837 12885 12889 12893 12928 12964 12988 12997 13000 13107 13118 13120 13126 13129 13133 13151 13156 13160 13171 13173 13204 13211 13258 13272 13282 13335 13342 13413 13416 13453 13463 13545 13582 13588 13616 13631 13665 13683 13712 13728 13763 13769 13809 13811 13894 13899 13907 13926 13930 13934 13965 14018 14021 14041 14061 14108 14109 14218 14294 14311 14320 14334 14340 14349 14363 14373 14378 14411 14429 14446 14461 14462 14495 14516 14549 14552 14559 14579 14587 14603 14643 14644 14658 14676 14681 14704 14705 14768 14805 14814 14842 14844 14860 14891 14914 14993 14997 15017 15020 15056 15101 15188 15255 15267 15231 15351 15381 15398 15582 15748 15749 15755 15758 15760 15774 15790 15874 15884 15889 15890 15928 15957 15980 16001 16006 16030 16043 16115 16134 16153 16232 16248 16276 16405 16462 16479 16502 16519 16577 16582 16589 16657 16684 16689 16698 16729 16738 16741 16816 16861 16910 16924 16951 16971 17001 17012 17023 17048 17063 17066 17085 17105 17115 17129 17162 17166 17237 17410 17418 17418.17440 17476 17498 17528 17568 17573 17621 17661 17663 17665 17714 17717 17720 17740 17814 17828 17834 17906 17915 17934 17967 17983 17992 18004 18012 18020 18038 18091 18094 18177 18307 18328 18344 18385 18394 18403 18446 18490 18528 18548 18550 18608 18652 18701 18718 18755 187S5 18785 18803 18807 18831 18901 18916 18958 18973 18997 19020 19114 19139 19155 19188 19237 19304 19406 19417 19443 19453 19455 19491 19506 19578 19645 19708 19719 19727 19796 19802 19809 19855 19860 19981 20030 20035 20036 20039 20043 20086 20096 20174 20199 20234 20275 20282 20285 20295 20307 20327 20329 20340 20348 20378 20386 20388 20389 20390 20485 20486 20522 20529 20548 20656 20666 20675 20683 20772 20872 20890 20958 20984 en Botwinnik, elk 8; Reshevsky ly (uit 12) Capablanca 7 (uit 10); Fine 7*; Flohr 6y*f Aljechin 6<^* (uit 12); Vidmar 5y (uit 10) f Lasker 5y; Bogoljubow 5; Tartakower 5 (uit 12); Tylor 3y; Thomas 2J/J; Alexander 2*J Winter iy. Heden wordt de dertiende ronde gespeeld. De paring luidt: LaskerEuwe; Botwinnik— Vidmar; FlohrFine; AljechinBogoljubowf CapablancaAlexander; ThomasReshevsky|j Ty'orWinter; Tartakower is vry. Woensdag worden de afgebroken partijen en de party VidmarCapablanca gespeeld. PRIJSVISSCHEN VOOR DE JEUGD. J.l. Zondag hield de Hengelsportvereeniging Den Helder een wedstrijd in het prysvisschen voor de jeugd in de bekende „Kromme Tocht", De stryd begon om 10 uur en duurde 3 maal drie kwartier. De grootste baars (36 cm) werd gevangen door jongejuffrouw M. Dirks. Het grootste aantal individueel gevangen baarzen bedroeg 7; het totaal beliep 44 stuks. De heer C. Raap stelde een mooien zilveren tak be schikbaar de uitgeloofde zilveren medaille werd gewonnen door den jongeheer Bandt, de bronzen door Floor van den Berg. Allen waren zeer tevreden over het vlotte verloop van het concours. P.D.V. „HET NOORDEN". Bovengenoemde vereeniging hield j.l. Zondag haar 6e wedvlucht jonge duiven van Noyon af, Afstand 396 km. In concours 146 duiven. D6 duiven werden gelost 7 u. 20 min. met N.W, wind, bij aankomt Westen wind. De eerste duif werd geconstateerd om 2 u. 28 min. 48 sec. en de 25e prysvliegende duif om 2 u. 56 min. 4 sec, De prijzen werden verdiend door de heerent Buis le, 5e, 9e, 11e, 15e, 16e, 23e, 25e; dfl Leeuw 2e, 3e, 14e, 20e, 24e; Schotting 4e, 10e. 22e; Burgers 6e; v. Rlel 7e, 8e; Aries 12ef Ten Kate 13e; Huber 17e, 19e; Zwierzycki 18a en Kooger 21e. BRADDOCK—SCHMELING IS TOT 3 JUNI 1987 UITGESTELD. De match om het wereldkampioenschap zwaargewicht, tusschen den wereldkampioed James Braddock en den Duitschen uitdageï Max Schmeling, welke oorspronkelijk in Sep-< tember zou worden gehouden, doch dit jaa* uitgesteld moest worden wegens een blessure aan de linkerhand van den wereldkampioeni is thans bepaald op 3 Juni 1937. Beide bok» sers hebben een nieuw contract waarin dezè datum staat genoemd, reeds geteekend.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6