Gebrs. PRONK, Texel Sport Zomerprijzen Marineberichten 15, 25 en 30 cent per V2 pond. Banketbakkerij, Keizerstraat. „Holiandsch-Noordpunt" Burgerlijke Stand Au Bon Marche KLEEDING Zwemmen Balans der „Bruinvisschen"* Nog enkele dagen Fa. H. BOOY ZOON Tel. 235 en 479 DEZE KEER MAAR Goed werk van onze recherche* Visscherij Firma van Den Helder Uitslag Baliero-wedstrijd Woensdag 30 Sept* Spoorstraat 105. G rootesorteering Land - en Tuinbouwnieuws Reisvereeniging Krugerstraat 104 Dagelijks MOLENSTRAAT 154, TELEFOON 556 Licht op voor alle voertuigen INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. Van 22—29 Sept. 1936. Nieuwe zaken: Den Helder: Keizerstraat 30, „Gezusters Hollants' schoenenwinkel. „Het huis voor de elegante vrouw". Kei zerstraat 101, damesmode-artikelen, stof fen en handwerken. Texel N. V. Conservatrix, Zwaanstraat 4, Den Burg, exploitatie van vaste goederen, verstrekken van credieten. Opheffingen: Callantsoog: J. H. C. Kakebeeke, Dorp A 90, hoender park „Catharina", SPELDJESDAG VOOR DE DRANK BESTRIJDING. Men schrijft ons: Het Centraal Comité voor Drankbestrijding „Helder", organiseert a.s. Zaterdag weder een speldjesdag, welker baten zullen worden verdeeld onder de vijf bij haar aangesloten organisaties. Aangezien deze organisaties zoowel de neu trale als de R.K. en Prot. Chr. richtingen vertegenwoordigen, wordt hiermede het alge- meene karakter dezer collecte ten duidelijk ste gedemostreerd. Mede hierom en omdat drankbestrijding ook in dezen tijd nog steeds noodzakelijk is, wekken wij het Heldersche publiek op tot het koopen van het speldje. Voorts deelen wij mede aan hen, die zich als collectant hebben opgegeven en die dit alsnog wenschen te doen, dat het Comité hen gaarne verwacht op Vrijdag a.s., des avonds van 79 uur, op de bestuurskamer in het Mil. Teljuis, Spoorstraat, en Zater dags op de bovenzaal van het gebouw der Chr. Jongem.-Ver., Spoorstraat 79 (dus niet het Mil. Tehuis, zooals aanvankelijk is bekend gemaakt). V. D. DEMONSTREEREN BEYER'S KNIPPATRONEN. Heden en morgen nog. Gistermiddag waren wij aanwezig bij de firma Vroom Dreesmann in de Spoor straat, alwaar gegeven werd, een demon stratie van de bekende Beyer's 4 kleuren patronen. Een groot aantal dames was tegenwoordig, en nam met interesse kennis van deze patronen, die gedemonstreerd wor den door een vertegenwoordigster van „Wereldmode" uit Amsterdam. Wij wijzen er in het bijzonder op,, dat deze aanschouwelijke „lessen" de dames zeer zeker zullen overtuigen van het niet te ontkennen groote practische nut, hetwelk zij kunnen heb ben van genoemde patronen. Vermelden wij nog, dat het tijdschrift „Beyer's Mode für alle" iedere maand bij de firma V. D. verkrijgbaar is ad 45 cent, en dat dit een 100-tal modellen bevat welke ook alle op het knippatronenblad staan. En eveneens, dat bij aankoop voor een be drag van 2.50 aan goed benevens het knip patroon de stof gratis geknipt wordt. Men leze de advertentie in het nummer van vandaag. MOTORCURSUS. Wij vestigen de aandacht onzer lezers gaarne op de advertentie betreffende den motorcursus „Heeroma". Dit is een cursus, die in en buiten onze stad een welverdiende goede reputatie geniet. Tien jaar geleden gaf de heer Heeroma den eersten Helderschen motorcursus (buiten de stad had hij er toen reeds meer dan 10 ge geven) en sinds dien werd deze cursus hier zoo goed als ieder jaar gehouden. De aange name en toch uiterst deskundige wijze, waar op de heer Heeroma zijn lessen weet te geven, zal wel het geheim zijn van dit succes. Voor den cursus 1936/37 ook onze beste wenschen. DE REDE VAN JULIANA EN BERNHARD GECONSERVEERD. Door den heer Polak. Gisteren waren wij eenige oogenblikken na het uitspreken van de dankrede door Prinses Juliana en Prins Benrhard in de gelegenheid deze rede wederom te hooren, opgenomen op de gramofoonplaten-installatie van den heer Polak. Bovendien spaar ik nog een paar centen. Zoo denken velen, die een goedkoop surrogaat koopen. Maar wéét U dan ook, wéér dit product ver vaardigd werd? Wéét TT, of dit product met even groote nauwlettende zorgzaamheid wordt samengesteld Wéét TT, of dit vervangmiddel een even groo te werkzaamheid bezit en of het op den duur even goed te verdragen is? Wéét TT, dat U zich docrr het innemen van een onbekend en goedkoop middel aan een groot gevaar kunt bloot stellen Ziet U, die ééne keer kan zich bitter wreken. Daarom ook voor U alleen het middel uit de wereldberoemde „Bayer"-fabrieken, A S PI R I N met het „Bayer"-kruis en den Oranjeband, het product van vertrouwen. Gaarne vestigen wij er hier de aandacht op, dat belangstellenden genoemde rede kunnen hooren in den muziekwinkel van de fa. Polak op den Kanaal weg. JAARVERGADERING HELDERSCHE KWEEKSCHOOLCLC'B. W(j ontvingen gisteren het volgende verslag, met verzoek dit nog te willen opnemen: Vrijdagavond 25 Sept. hield de Heldersche Kweekschool Club haar jaarvergadering in de bovenzaal van „Centraal". De voorzitter, de heer R. D. Schouwvlieger, opende met een kort woord de vergadering en heette alle aan wezigen, in 't bijzonder de aanwezige leeraren en "eeraressen, hartelijk welkom. Na voorle zing van het jaarverslag van de secretaresse, waaruit het zeer actieve leven van de club gebleken was, werd overgegaan tot de be stuursverkiezing. Van het oude bestuur werden de voorzitter en de secretaresse herkozen, aangevuld met nieuwe leden. -a. Na vervulling van het zakelijk deel, werd overgegaan tot een gezellig samenzijn, waar toe ieder het zijne bijdroeg. Een prettige avond, die zeker alleszins als geslaagd mag worden beschouwd en een goede inzet voor het seizoen was. De geluidsinstallatie van den heer Van Baaren, Spoorstraat, die belangeloos voor den avond was afgestaan, kwam een deel van het succes toe. Het zij hier met dank vermeld. Inbrekers en helers achter slot en grendel. Den 15den van de vorige maand kwam de firma Neels in de Keizerstraat alhier tot de onaangename ontdekking, dat er bij haar in gebroken was. Bij nader onderzoek bleek het, dat er liefst 10 confectiepakken door de(n) inbreker(s) meegenomen waren! Gelijk we bij dergelijke gevallen wel meer doen, moesten wij het betreffende bericht beëindigen met den stereotiepen zin: de politie heeft de zaak in onderzoek. Dat dit laatste geen holle phrase was, moge uit het vervolg van deze inbrekers geschiedenis blijken. Het onderzoek was aan vankelijk zeer moeilijk, daar de politie geen enkele aanwijzing had. De recherche bleef echter danig de oogen den kost geven, zoodat ze op een goeden dag iemand met een splik- splinternieuw pakje zag loopen, van wien ze niet begreep hoe hij over de benoodigde con tanten kon beschikken om zoo'n mooi costuum aan te schaffen. Men liet echter niets merken en eenigen tijd later ontdekte men opnieuw een stedeling met een nieuw costuumpje aan. Ook dit pakje, althans de aanschaf ervan, leek de recherche wat verdacht. Door de dra gers van deze costuums angstvallig gade te slaan, bemerkte men met wie zij in contact kwamen. Op deze wijze kwam men te langen leste te weten, wie de costuums verkocht had. Toen men dezer man kende, was het raadsel spoedig opgelost. Men legde beslag op de costumes en door de hand te leggen op den dader kon men ook de andere vermiste cos tumes achterhalen. Drie mannen werden ge arresteerd, te weten de inbreker en twee helers. Het edele drietal is vanmorgen op transport gesteld naar Alkmaar, waar zij thans in het Huis van Berwaring over hun overtreding nadenken. Zoo is onze stad, dank zij de naarstige naspeuringen van onze re cherche, van wie in dit geval wel bijzonder de heer Beukers genoemd mag worden, weer ver lost van een drietal individuen, die geen on derscheid wilden maken tusschen mijn en dijn. De firma Neels zal haar costumes natuurlijk weer terug bekomen, doch niet alle in nieu wen staat en niet eerder dan nadat zij, als even zoovele bewijsstukken, gediend zullen hebben bij het onderzoek door de justitie. Uit de overzichtcijfers van den Rijksvisch- afslag te IJmuiden, blijkt, dat er vergeleken bij verleden jaar eenige verbetering in de uit komsten van het treilbedrijf valt te consta- teeren. In Augustus was er reeds een zeer gunsti ge vooruitgang merkbaar en deze heeft zich in de maand Augustus gehandhaafd. Het gemiddeld resultaat per reis van de trawlers ligt heel wat beter dan verleden jaar in de afgeloopen acht maanden van het jaar. Nu was dat reisgemiddelde 2161.85, tegen verleden jaar 1897.28. Ook het reisgemiddelde van de loggers is aanmerkelijk beter. Dit jaar bedraagt dit 433.79 en verleden jaar 384.88. Voor de kustvisscherij schijnt het echter iets nadeeliger te zijn geweest. Van de Zeeuwsche stroomen komen nu weer berichten van goede botvangsten. Misschien is er een tijdelijke inzinking ge weest, althans dat hopen we voor deze vis- schers, die het sedert maanden zoo slecht hebben gehad, dat er, uit de kas hunner ver- eeniging met steun moest worden begonnen. Ook uit Enkhuizen komen, tegen aller ver wachting in, ruimere botvangsten. Dit zal door de betrokkenen met vreugde worden ge constateerd. Er blijkt vermoedelijk uit, dat deze vischoogst er nog wel tot ontwikkeling kan komen. Waarschijnlijk, dat er toch, bij het schut ten, door de sluizen nog heel wat jonge bot heeft weten binnen te komen. En vermoede lijk zal er dit voorjaar, toen er opzettelijk water uit de. Waddenzee werd binnen gelaten in het IJselmeer, om de glasaaltjes gelegen heid te geven zich naar dit watergebied te begeven, mede heel wat jonge bot naar bin nen zijn getrokken, hetgeen later dus waar schijnlijk invloed op de botvangst zal heb ben. Zaterdag was er te Scheveningen ook weer een Texelsche motorkotter aan den afslag geweest, die daar een tamelijk bevredigende besomming maakte. Speculaas Men ziet, dat op alle mogelijke wijze gele genheid wordt gezocht om te trachten de beste marktprijzen te verkrijgen. Te Scheveningen werd dit jaar aan treil- visch aangebracht voor een bedrag van 335.028 tegen verleden jaar voor een be drag van 300.473. Ook daar dus een belangrijke vooruitgang. Het Visscherijblad van Ostende heeft een uitvoerige beschouwing over de vischbewa- ring door de verkoelingsstelsels en wijst op de mogelijkheden om de visch goed te bewa ren gedurende zeer langen tijd. Het blad gééft daarvan een voorbeeld, n.1.: In België bevroren visch, wordt naar de Congo gestuurd, en wordt, na de lossing van het schip aldaar op gewone wagens geladen en dan gedurende twee of drie dagen nog het binnenland in vervoerd. Dit is inderdaad een sterk bewijs van de mogelijkheden met vischbevriezing. Het blad geeft de voordeelen aan in ver schillende punten, waarvan wij er enkele aanhalen, omdat ook voorstanders hier te lande van het bevriezingssysteem reeds daar op hebben gewezen. Het ontlasten van een overvloedige markt, waardoor drukking der prijzen wordt voor komen en er gelegenheid is om, bij later min deren aanvoer, daaruit te putten. Dit zou ook gelden voor sprot en haring, zoodat deze geen momenten van waardeloos heid zouden kennen. Het is echter noodig den gebruiker van visch te wennen aan het bevroren product. Evenals hier is een zekere tegenzin te over winnen, maar met goede propaganda zou deze tegenzin wel zijn te overwinnen. Het is toch gebleken, dat bevroren visch, op doelmatige wijze behandeld, niets verliest van smaak en kwaliteit. Het beste wordt geoordeeld de bevriezing rèeds te doen plaats hebben aan boord der vaartuigen zelf, waarvoor flinke schepen noo dig zullen zijn en kostbare installaties. Daar om wordt de hulp van de overheid ingeroe pen om hiervoor crediet te verleenen. Men ziet dus, altemaal argumenten, welke ook te dezer plaatse herhaaldelijk zijn ge noemd. Nu er de mogelijkheid van goede bevrie zing is, verdient het daarom aanbeveling, dat dit vraagstuk ernstig wordt bestudeerd. Waarschijnlijk is er een opleving in het vischbedrijf van te verwachten, hetgeen een groot volks- en landsbelang kan worden ge noemd. In verband met de regeeringsmaatregelen betreffende ons monetaire stelsel was er te IJmuiden eenige onzekerheid omtrent de prijsstelling voor de visch. Eerst was er eenige aarzeling, maar wel dra herstelde zich vooral de prijs van tong, die in hoofdzaak bestemd scheen te zijn voor Frankrijk. De schepen maakten over het algemeen goede besommingen, waarvan ook de loggers profiteerden, van welke er eenige waren, die ver over de duizend gulden kwamen. In het geheel kwamen de besommingen ruim boven het gewone gemiddelde. De bladen brengen het bericht, dat Voor zitter en directeur van het Centrale Mossel kantoor hun ontslag hebben ingediend. Nu zeer zeker zal er een onderzoek wor den ingesteld naar hetgeen tot deze ontslag aanvrage heeft geleid. Veel is er al over te doen geweest en we zijn zeer nieuwsgierig naar de afwikkeling van deze affaire. Zooals we al eerder schreven was er, naast veel afkeuring van het beleid, toch ook veel waardeering, vooral bij de kleinere kweekers. Men weet, dat de toelichting van het land bouwcrisisfonds over 1937 spreekt van de be vredigende werking van het Centrale Mossel verkoopkantoor. Zullen nu de mosselen weer vrij gegeven worden of zal er een voortzetting van de werking van dit instituut blijven? Opheldering is zeer gewenscht en deze zal dan ook nu niet uitbleven. BEVALLEN: M. WierenNeefkes, d.; H. H. G. KorndörfferOtto, d.; J. Bruines Lugters, z.; J. de RooKoch, z.; P. M. AmiabelDujjvelshoff, z.; A. Dronkers Zasburg, z.; J. C. ZeemanBurgmeijer, z.; J. K. ReindermannVisser, d. ONDERTROUWD: H. P. Antink en C. B. T. Verstegen; A. Boendermaker en A. F. M. Herwerjer; T. R. Teitsma en J. Eelman; A. L. H. Bergwerff en E. H. Henrich. OVERLEDENJ. M. J. van der Vlis, 18 mnd. HET PUBLIEK REAGEERT STERK OP VERMOEDELIJKE PRIJSSTIJGIN G. Gedurende de Ballero-verkoopweek, die thans op Texel wordt gehouden, is de verkoop bij zonder groot, vooral in de manufacturenzaken is de omzet onrustbarend gestegen. Meer nog dan het ballerospel, waarvoor bonnen worden verstrekt, zal als gevolg van de monetaire poli tiek der regeering, de vrees voor prijsstijging der goederen wel oorzaak zijn van dezen abnor maal grooten verkoop. EEN GEVAARLIJKE KLANT. Maandagmiddag na afloop der markt, wist een ram zich in de Weverstraat los te werken uit de handen van zijn begeleider. Het sterke dier liep een paar kinderen omver en drong de banketbakkerszaak van den heer Mooijen, waarin zich verscheiden vitrines bevinden, bin nen. Hoewel men daar met dezen vreemden klant niet weinig verlegen zat, kon men het dier verwijderen, zonder dat schade werd ver oorzaakt. DAGPRIJZEN VAN HET BALLERO-SPEL. Dinsdag zijn de volgende prezen met ballen- werpen bij het ballerospel gewonnen: C. Maas „Zandvrucht" 20. P. de Jong, De Cocksdorp10. M S. Langeveld, Den Burg 5. A. v. d Kerkhof2.50 D. Rotgans, Den Hoorn2.50 D. Witte, Gravenstraat, Den Burg 2.50 M. J. Kikkert, Den Hoorn 2.50 Koorn, werpk. N. 1750, Den Burg 20. Mej. B. Breen Den Burg'7.50 P. de Graaf*), De Cocksdorp 7.50 M. S. Langeveld, Den Burg2.50 M. S. Langeveld, Den Burg 2.50 Schotanus, Den Burg„2.50 Corrie v. d. Ban 2.50 Jaap Rijk, Waalderstraat2.50 Jaap Rijk, Waalderstraat 2.50 Jaap Koopman, Den Hoorn2.50 Aris Troost, Den Hoorn 2.50 H. Commandeur, Den Hoorn 2.50 W. v. d. Vis, Oosterend2.50 Barb. Witte, Den Burg2.50 Joop Schrama, Den Burg2.50 Kees de Graaf, De Cocksdorp 2.50 N. v. Egmond, De Cocksdorp 2.50 P. de Jortg, De Cocksdorp 2.50 Daar Woensdag 30 Sept. geen der Dinsdag bepaalde nos. zijn gegooid, zijn de daarvoor uit geloofde prijzen toegekend aan volgende hoog ste worpen. Voor heden (Donderdag) worden weder 10 extra dagprijzen beschikbaar gesteld. 'J De 'tweede prijs wérd dubbel geworpen en is daarom verdeeld in twee prijzen van 7.50. De Waal. EEN KIPPENDIEF AAN HET WERK. Een kippenhouder nabij De Waal vermiste reeds eenige dagen jonge kippen, doch kon den dief of de dieven hiervan niet betrappen. Dins dagavond ontstond in zijn kippenhok een groot rumoer. De eigenaar begaf zich, van eenige wapen voorzien, in het hok. Toen bleek hem evenwel, dat geen menschelijke dieven zijn kip pen ontvreemden, doch dat een zeer groote rat een jonge kip in den bek hield. Het spreekt vanzelf, dat het toen met het leven van den dief spoedig gedaan was, de eigenaar sloeg de rat oogenblikkelijk dood. DAMES EN KINDER STEUNVERGOEDING VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor veldboonen, welke werden gedorscht in het tijdvak 17 September 1936 tot en met 23 September 1936 3.25 per 100 kg. zal be- dragen. (Adv.) STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 14 Septem ber 1936 tot en met 19 September 1936, 2.60 per 100 kg. zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureerde groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten zal die steunvergoeding 2.10 per 100 kg. bedragen. (Adv.) maal naar Amsterdam 6 f 0.90 p. pers. Retours f 1.60 p. pars Retours 14 dagen geldig. Donderdag 1 Oct. 19.07 uur Bij Kon. Besluit van 25 September 1936 is met ingang van den datum van dit besluit bevorderd tot officier-vlieger der 2e klasse, de officier-vlieger der 3e klasse met den titulairen rang van officier-vlieger der 2e klasse A. C. Zoethout en de officieren-vlieger der 3e klasse A. J. de Bruijn en A. w. Witholt. Bij Kon. Besluit van 25 Sept. 1936 is met ingang van 1 October 1936 aan den Schout- brf-Nacht J. S. C. CUivier op zijn verzoek wegens langdurigen dienst, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, met dankbetui ging voor de goede diensten, door hem aan den lande bewezen. Bij beschikking van den Minister van Staat, Minister van Defensie ad interim zijn de volgende plaatsingen gelast: met 1 Ooctober 1936: de luitenant ter zee der 2e klasse L. Brou wer te Leiden; met 3 October 1936; de officier van gezondheid der 2e klasse dr. A. E. Schuringa, aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord; de officieren van gezondheid, der 2e klasse H. J. E. J. de Rugter de Wildt, aan boord van Hr. Ms. „Hertog Hendrik." met 7 October 1936: de luitenant ter zee der 2e klasse J. Wins- ser, ter beschikking gesteld; met 12 October 1936: de luitenant ter zee der le klasse J. Schraver, ter beschikking gesteld; de officier van gezondheid der le klasse W. J. Bronsveld, aan boord van Hr. Ms. „Wachtschip" te Willemsoord; met 14 October 1936: de luitenant ter zee der le klasse C. W. Slot, ter beschikking gesteld; met 15 October 1936: de luitenant ter zee der le klasse W. A. A. Schimmel, ter beschikking gesteld; de luitenant ter zee der le klasse M. Schoo, belast met de betrekking van adjunct-chef van de Marinekustwacht te Amsterdam; met 2 November 1936: de luitenant ter zee der 2e klasse H. A. W. Goossens, bij den Onderzeedienst te Amster dam; de luitenant ter zee der 2e klasse B. N. C. Braat, bij den Radiodienst der Marine te Am sterdam; met 13 November 1936: de luitenant ter zee der le klasse J. Varke- visser, bij het Departement van Defensie. Het zwemseizoen is ten einde en ofschoon het beter had kunnen zijn, mogen de tallooze Heldersche dienaren en dienaressen van deze edele sport niet klagen over hetgeen de zomer maanden hun aan zwemweertje gebracht heeft. Zooals elk goed bedrijf het boekjaar afsluit met een balans, zoo heeft ook de onderafdee- ling van de Heldersche Zwemvereeniging, die bekend staat als de „Bruinvisschen" na af loop van het seizoen balans opgemaakt. (Een winst- en verliesrekening was overbodig, daar de vereeniging alleen maar „winst" boekte en deze rechtstreeks overbracht op de balans, waarvan de recapitulatie hier volgt). Zij heeft die balans aan de openbaarheid prijs gegeven, door haar n.1. tentoon te stellen in de étalage van den heer J. Veen Sr., Spoorstraat, alhier. Daar liggen thans de stukken voor een ieder ter inzage. Het zal den velen, die zich voor de genoemde étalage zullen verdringen, al bij den eersten oogopslag duidelijk zijn, dat de Bruinvisschen-balans er door en door gezond uit ziet. We vinden er een groote hoeveelheid prijzen, als bekers, takken, beeldjes, enz. die door de verschillende vrouwelijke en manne lijke leden van de H.Z.V., al of niet in com binatie, gewonnen zijn. En dan te weten dat deze collectie nog niet eens compleet is, daar uit Alkmaar nog een lauwertak voor een ge wonnen polowedstrijd op De Waterratten en uit Velzen nog een eersten prijs voor het al daar gewonnen waterpolotournooi moeten komen. In de medaillekast ziet men de prij zen welke door de onderscheidene ploegen be haald zijn: zij zijn eigendom van de vereeni ging. Daaromheen liggen en staan de indivi- dueele tropheeën van de Bruinvisschen. We zien er bij, die twaalf, veertien, achttien en meer prijzen gewonnen hebben, terwijl Agatha Vermeulen met haar 26 medailles wel de kroon spant. Te zamen met de aardige teeke- ningen van den heer Grendel is hier een in drukwekkende expositie verkregen, die niet na zal laten indruk op de kijkers te maken. Dat wordt echter niet beoogd met deze étaleering. De Heldersche Zwemvereeniging hoopt slechts, dat op deze wijze nog meer propaganda voor de zwemsport gemaakt wordt en dat nog meerderen er toe zullen overgaan om zich als donateur (trice) op te geven. Want hoe goed de H.Z.V. en wat haar tropheeën betreft, ook voorstaat, anders is het met haar finantiën. En toch hebben zij die noodig voor het organiseeren van een goede wm tertraining, vooral als men weet, dat trainer C. W. Boonen geen mindere aspiraties heeft dan de Bruinvisschen in de nationale klasse te brengen. Intusschen zal dezen winter niet alleen ge tramd worden, doch hopen de Bruinvisschen ook op enkele wedstrijden uit te komen, n.1. e Alkmaar en Leeuwarden. Jammer dat om finantieele redenen afgezien moest worden van deelname aan de nationale wedstrijden te Groninger Tenslotte laten we hier nog een opgave vol gen van de door de Bruinvisschen behaalde Kampioenschappen en belangrijke resultaten: 1935 Jo Frijdal, kringkampioenschap N.H. b/h. Y, 100 m schoolslag. xT^T^tha Vermeulen, kringkampioenschap N.H. b/h. Y, 50 m rugslag. 1936 Jo Frijdal, kringkampioenschap N.H. b/h. Y,

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 14