VAN HOUTENS CACAO Een goed merk Gebrs. PRONK, T exel DE WEEK: Tomerprijzen O T „Hollandsch-Noordpunt" 15, 25 en 30 cent per '/2 pond. Banketbakkerij, Keizerstraat. DEZE GULDEN U koopt nu dubbel voordeelig Bioscoopnieuws de nieuwe verpakking Georganiseerd overleg. De centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen Reisvereenlging Dagelijks jg" Firma Visscherij telt bij ons nog voor 100 ®/o mee Zoolang onze voorraad (en deze is groot) het toelaat, koopt U bij ons voor oude prijzen Daarom is een bezoek aan ons magazijn alleszins de moeite waard Juwelier BEEMSTERB0ER Nog enkele dagen Fa. H. BOOY ZOON JAC. Dl FiLM's, alle soorten AFDRUKJES, alleen het allerbeste KEIZERSTRAAT 113 TEL 450 Het BallerospeL IN FEITEN EN FANTASIEËN p?« van welk product ook, behoort te verschijnen in een passend gewaad. Dat ons merk, met zijn onbetwiste wereldvermaardheid, kwaliteit vertegenwoordigt, waarborgt onze ervaring in de cacao- fabricatie van meer dan 100 jaren. De kwaliteit van onze cacao is niet meer te verbeteren, wij kon- den slechts het uiterlijk der verpakking aanpassen aan den voor- treilelijken inhoud. Thans is het edele product te herkennen aan gij zult van zelf uit het groote aantal cacaosoorten grijpen naar de beste» UITVERKOOP VAN GE-VEESMIDDELEN Neen. dat bestaat niet! Want een waarde vol geneesmiddel is een product van het men- schelijk vernuft in zjjn meest volmaakte uitin- gen. Zeker, er is een groot aantal Aspirin- imitaties, die beneden den prijs van Aspirin verkocht worden. Maar gaat U zelf eens na: Een reeks van werkdagen zijn voor het ont staan van de Aspirin-tabletten noodig, in dezen tijd passeeren de Aspirin-tabletten vele pro- ductie-phasen; herhaald onderzoek betreffen de de zuiverheid, samensteling, verhouding van de bestanddeelen onderling enz. enz. moet plaats hebben, om gelijkblijvende kwaliteit en zekere werkzaamheden te waarborgen. U ziet, Aspirin is een product, dat aan het menschelijk kunnen de hoogste eischen stelt. (19) (Adv.) inspecteur, den inspecteur en den adjunct inspecteur, voor zoover aan hen geen dienst- rijwiel wordt verstrekt, een vergoeding van 20.per jaar wordt toegekend voor het ge bruik van een eigen rijwiel ten dienste der politie. 2. Aan de brigadiers en agenten, die door den Burgemeester zijn aangewezen voor den recherchedienst, wordt voor het dragen van burgerkleeding een vergoeding gegeven van 90.per jaar, terwijl de overige brigadiers en agenten voor eiken dag, dien zij, na beko men opdracht in de uitoefening van hun dienst burgerkleeding moeten dragen, een vergoeding zullen genieten van 0.25, met dien verstande evenwel, dat niet meer dan 90.per jaar wordt vergoed. Artikel 18a (nieuw). 1. Op de bezoldiging wordt, wegens het ge not van vrije woning, een aftrek toegepast tot een bedrag, gelijk aan de huurwaarde, geschat of te schatten voor de personeele belasting, ver minderd met 10 2. De regeling, in het eerste lid bedoeld, vindt, op voorstel van den Burgemeester, geen toepassing in die gevallen, waarin zulks, in het belang van den dienst, door Burgemeester en Wethouders noodig wordt geacht. Burge meester en Wethouders bepalen dan, eveneens op voorstel van den Burgemeester, het bedrag van den aftrek. Ontslag. Bij ontslag, verleend op grond van revolutio naire gezindheid of wegens het bekleeden van het lidmaatschap van een vereeniging als be doeld in artikel 35 van het politie-reglement 1935, wordt geenerlei schadeloosstelling toege kend. Aan den ambtenaar, die op grond van den uitslag van een geneeskundig onderzoek is ont slagen vóór den dag, waarop de in artikel 35, eerste lid, genoemde termijnen zijn verstreken, wordt, tot aan den dag, waarop die termijnen eindigen, een tijdelijke toelage verleend tot zoodanig bedrag, dat het pensioen en de toe lage te zamen evenveel bedragen als bij niet- pensionneering zou zijn genoten. Verhoogingen. Voor de bij het in werking treden van deze verordening in dienst zijnde brigadiers en agenten van politie wordt, evenals voor den agent-mecaniciën, voor de berekening van het hun toekomende salaris het aantal periodieke verhoogingen gesteld op het dubbele van het hun vóór die in werking treding toegekende aantal. 1. Ten einde een geregeld overleg te doen plaats vinden tusschen het gemeentebestuur en de organisaties over alle zaken, welke, in den ruimsten zin des woords, de arbeidsvoorwaar den van de ambtenaren van politie omvatten en voor zoover deze aan het oordeel van den Raad onderworpen belangen betreffen, wordt ingesteld een commissie voor georganiseerd overleg. 2. De samenstelling, de bevoegdheden en de werkwijze dezer Commissie worden door Burgemeester en Wethouders, gehoord de Commissie voor georganiseerd overleg, ge regeld, die van de door hen getroffen regeling mededeeling doen aan den Raad. Scheidsgerecht. Er is een scheidsgerecht. Het scheidsgerecht bestaat uit 5 leden en 5 plaatsvervangende leden. Krachtens raadsbesluit van 3 Januari 1935 werd, ten behoeve van de Heldersche Melk- centrale door de gemeente van het Rijk in gebruik genomen een gedeelte van den bin- nenberm der Heldersche Zeewering, kadas traal bekend Sectie D., no. 3630, voor de som van 30.per jaar. De Melkcentrale maakt echter geen gebruik meer van het gebouw aan den Dijkweg en zal aan dit gebouw de bestemming worden ge geven van centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen. Aangezien in wezen, ook in financieel op zicht, aan den bestaanden toestand niets ver andert, stellen Burgemeester en Wethouders voor, op advies van den Ontvanger der Re gistratie en Domeinen, hun machtiging te ver- leenen tot het sluiten van een overeenkomst van huur en verhuur, alsmede tot het aanvaar den van de voorwaarden der gewijzigde pu bliekrechtelijke vergunning. Krugerstraat 104 maal naar Amsterdam a f 0.90 p. pers. Retours f 1.60 p. pers. Retours 14 dagen geldig. MOLENSTRAAT 154, TELEFOON 556 Speculaas KNAAPJE ONDER MELKAUTO. Gistermiddag heeft in de Balistraat een ongeluk plaats gevonden, dat voor het slacht offertje, het 3-jarig zoontje van den heer Kuyneman, vrij ernstige gevolgen heeft gehad Het kereltje geraakte namelijk spelender wijs onder een aan komen rijdenden melkauto en moest bloedend opgenomen worden. Oogenblikkelijk werd geneeskundige hulp Ingeroepen, waarbij dr. Vroom een lichte her senschudding moest constateeren. Het kind had een gapende hoofdwond. Naar de N.R.Ct. thans meldt is te IJmuiden bericht ontvangen, dat de uitvoer van vlsch naar Frankrijk weer kan plaats hebben. Don derdag in den middag werd reeds weer visch verzonden naar Parijs. De hoeveelheden, die over het halfjaar 1 October31 Maart mogen worden geëxpor teerd, zijn gelijk aan die over hetzelfde tijd vak in 19351936. Het Dagblad voor IJmuiden teekent hierbij nog aan, dat deze korte stagnatie van geen invloed is geweest op de vischprljzen, daar er toevallig Donderdag vrijwel geen gevraagde soorten voor Frankrijk op de markt waren. Woensdag scheen te Parijs al bekend te zijn, dat de regeling op den ouden voet bleef, ter wijl dat toen, om onbekende redenen, te Den Haag nog niet bekend was. De tong deed Vrijdag te IJmuiden 1.20 0.80 per kilo, welke prijs zeker niet hoog genoemd kan worden, al ligt die dan ook niet op laag peil. De besommingen der trawlers waren goed. De harlngprljs varieerde van 2.801.30 per 50 kilo, zoodat die wel aan den lagen kant ls, maar ruime vangst maakt veel goed. Waarschijnlijk dank zij het mooie weer der laatste dagen namen de aalvangsten in het IJselmeer weer toe. Er kwamen weer geregeld reizen van over de 100 pond voor. De prijs blijft tamelijk dezelfde. In „De Ned. Vischhandel" wordt een ver slag gegeven van een vergadering, die te Amsterdam is gehouden over den handel In levende garnalen, welke aangelegenheid maar niet in goede banen schijnt te kunnen komen, ondanks het feit, dat men onlangs een confe rentie heeft gehad van de betrokken venters en grossiers met de Visscherij-Centrale. Men meent, dat er te weinig rekening wordt gehou den met den handel. De heer Stevenson van Den Helder meent, dat de Heldersche visschers er geen voordeel van hebben en gaf als voorbeeld, dat ondanks de groote vraag in Amsterdam, de visschers te Den Helder verleden week genoodzaakt waren verschillende manden garnalen in de haven te werpen. Over de handelingen yan de Garnalen-Cen trale was men niet bepaald goed te spreken. Tenslotte werd een besluit genomen, dat de kleinhandel slechts middels de bona-fide gros siers zich zou voorzien van levende garnalen. Aangedrongen werd om grooteren aanvoer van levende garnalen en geen hoogere prijs stelling dan twee gulden per lit. De voorzitter zeide, dat van de uitgegeven certificaten maar door ten hoogste 50 der visschers gebruik wordt gemaakt, vandaar dat er een te geringe aanvoer is. Men zal nu eenige dagen afwachten om te zien, of er meer aanvoer komt en of dat in vloed heeft op de prijzen. Mocht dat niet het geval zijn, dan zou men geen inkoop door den kleinhandel meer kunnen verwachten. RIALTO-THEATER. Een Fransche film met Anna Bella. „Veille d'Armes" heet de film, welke deze week in Rialto draait en het is een pracht stuk werk, een film, zooals men ze maar al te sporadisch mag signaleeren in de weke- Hjksche bandjir van bedrukt celluloid, een film, die iets te zeggen heeft, een film van karakter. Het is niet voor de eerste maal, als wij op deze plaats beweren, dat Frankrijk nog steeds een land is, dat inzake de cinematografie een bijzonder eervolle positie inneemt, een positie, die zij te danken heeft aan een geniale avant garde, die weliswaar thans goeddeels afge daan heeft, maar aan deze geheele industrie nog merkbaar is. Ditmaal betreft het geen film van Clair, noch van Duvivler, maar van L'herbler en w(j durven beweren, dat zij in geen enkel opzicht onderdoet voor beide eerstgenoemde meesters in hun vak. Want ook bij L'herbier is die wonderbaar lijke feeling voor het filmisch element, de feeling, die geen enkel goed cineast ooit kan ontberen, maar die in het bloed, in het tempe rament van deze menschen zit. Zij werden er mee geboren en zou dit 100 jaar geleden geschied zijn, dan hadden zij op een andere wijze deze drift tot uiting gebrasnt. „Veille d'Armes" heet de film, die deze week in Rialto draait en zij is uniek. Zij is sterk van de eerste tot de laatste meter, zij grijpt U aan en zij houdt U geboeid, tot aan het einde. Daar is geen ordinair happy end en daar is geen sentiment. Ook zijn daar op geen enkele plaats ook maar eenige concessies ge bracht aan public taste of andere hebbelijk heden. Het is, in eerste instantie: zuivere film. Het is een verhaal van de Fransche navy, de geschiedenis van een bloedig treffen van twee slagschepen op den Oceaan, van vuur en bloed, van dapperheid en opoffering. Maar het is meer dan dat alles, want de eerste plaats in dit bijzondere werk wordt bezet door de ster van het Fransche film firmament: Anna Bella. Wie deze vrouw eens heeft zien spelen, zal haar niet licht vergeten. Zij speelt niet, zij geeft haar leven en meer dan dat. Zij kan U plotseling iets in dat weergalooze spel doen zien, wat U nog nooit op het witte doek zag en het is ondoenlijk dit te trachten te ver woorden. Het is bij haar een simpele trek van dat expressieve gelaat, een enkele wending van dat prachtige lichaam, dat wel heel bij zonder filmgénique is. Anna Bella, een klasse op zich zelf, en minstens zoo goed als de beste van het Ame- rikaansche en Duitsche filmfront. Zij is Fransch in hart en nieren en wie zich even kan ontworstelen aan den bekenden smaak van de wekelijksche film plat du jour, is hier in de gelegenheid iets bijzonders te zien. Speciaal vcor marincmenschen is deze film te adviseeren, want zij speelt geheel op de vloot en alles wat daaraan annex is. Maar in de eerste plaats werd het een film: en een film. die rhythmisch zóó verantwoord is, die tot in détail zóó gaaf vervaardigd werd, dat men zou wenschen minstens eens in de drie maan den een dergelijk werk te mogen aanschouwen. Men moet niet verzuimen er kennis van te nemen. In het overige program draait een Duitsche film, waarin Fritz Kampers en Theo Lingen op de bekende wijze de humor en een tikje tragiek combineeren. TIVOLI-THEATER. Na een actueel Eclalr-journaal, dat vooral boeiend is inzake de beelden van het front van den Spaarischen Burgeroorlog, vertoont de Tivoli in haar nieuwe programma „Een Mexi- caansche nacht". Een film, die een meer ge bruikt thema aan vele goede momenten paart. Zoo is de zang van den hoofdrolspeler zeer ver dienstelijk en luisterden wij met genoegen naar de rijkelijk aanwezige liederen, die kennelijk op Mexicaanschen leest geschoeid zijn. Voorts ver dient in menig opzicht de fotografie bewonde ring, en verdient de regie een pluimpje voor de nieuwe vondsten, die er voor gezorgd hebben, dat een vrij onaannemelijk gegeven gewaar deerd kan worden. Liefhebbers (sters) van zoete romantiek, van goeden zang en van het bekende recept „en zij kregen elkaar" zullen zeker hun genoegen vinden in dezen Mexicaan schen nacht. In de andere film zien we weer eens den Amerikaanschen filmheld Harold Lloyd. Wij Hollanders kennen hem al jaren en velen van ons rekenen hem onder hun favorieten. Ove rigens ls het hier nog niet zoo, dat hy, gelijk door de Yankees, aanbeden wordt. En wij zou den dat ons ook kwalijk kunnen voorstellen. Zeker, Llyod is een knap auteur, die door zijn grimassen, zijn kwieke vaardigheid en door zijn quasi-blasé-heid den toeschouwer dikwijls hartelijk doet lachen. Doch o.i. kan een film type als hij, alleen geen film dragen. Daar voor is zijn kunst te weinig gedegen, te weinig indrukwekkend. Lloyd is een man, dien men moet kunnen verdragen als hij eens niet grap pig is. Het is op zulke momenten, het zou moei lijk gaan om een aaneenschakeling van grollen en grappen te geven, dat de film niet boeien kan. Als geheel gezien is zij nochtans een merkwaardig stuk celluloid. Het libretto is door vaardige hand geschreven en geestig van opzet. Men stelle zich Lloyd maar eens voor als een melkboer in een smetteloos melk-wit- pakje met dito pet. Het type slaat direct In. Laat hem vervolgens, door een klap, dien hij nooit gegeven heeft, een middengewicht-wereld- kampioen bokser „verslaan", zoodat hij, de ten gere, schriele Lloyd, als een vermaard bokser te boek gaat loopen. Om ztjn populariteit te doen stijgen, laat men hem een paar partijtjes winnen, zoodat de knappe menager (d.i. Adol- phe Menjou die als altijd wat bijzonders van zijn rol maakt) duizenden dollars met hem ver dient. Het einde? Zeer geestig. De boksende melkboer zal den wereldkampioen middenge wicht ontmoeten. Ook dien strijd wint h(j, niet door zijn boksgaven natuurlijk, doch daar het filmlot wil, dat de tegenstander in plaats van ammoniakeen slaapdrankje te drinken krijgt. De goede man werd knock-out geslagen en snurkte op hetzelfde moment als een os' Ja, grappige momenten, vele, maar een groote film? Iedere bezoeker moet dat voor zich zelf uitmaken. Tel. 235 en 479 PERSONALIA. Bij Koninklijk Besluit ls aan den heer Ir. J. S. Keyser te Zwolle, voorheen te Texel, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ad junct-rijkspluimveeteelt consulent te rekenen vanaf 17 Juli 1936. BURGERLIJKE STAND van 26 Sept. t/m. 2 Oct. 1936. GEBOREN: Emmy Theodora, d. van J. S. Dros en A. H. Kuyper. ONDERTROUWD: P. Verjjzer en M. Hal- sema. GETROUWD: G. S. Philipse en A. J. van Sambeek. OVERLEDEN: Geertje Vlaming, 76 jaar; Gerrit Smit, 73 jaar; L. Daalder, 73 j., wedn. v. N. Wuis. POLITIE. Gevonden: 1 sleutelbos. Vrijdag 2 Octobcr. Heden hadden te Den Burg de Ballero- tafels een plaatsje ln de serre van hötel „Texel" gekregen; 't was er zoo druk, dat drie tafeltjes geneei den avond in gebruik waren. Allerduidelijkst bleek nu, dat de ver koop deze week op Texel zeer groot is ge weest, naar schatting zal ongeveer de helft meer bonnen z\jn uitgegeven, dan vorig jaar. De verkoopweek ging heden met eenige fees telijkheden gepaard, althans werd in hotel „Texel een druk bezocht bal gehouoen; ter wijl ln Pen's schouwburgzaal voor een talrijk publiek, met veel succes „de Famoie Hotmail" optrad. Van Gulden tot Breukepotje. Niets, maar dan ook niets, vergt dezer dagen onze zoo algeheele aandacht als het naakte feit der devaluatie van de vaderland- sche pegulant. Het is er dus eindelgk van gekomen en de gulden, zooals het ding hier voor me ligt, is geen 100 cent meer waard. Het leven is er, gezien het feit, dat het al vrij gecompliceerd te noemen viel, weer eenige nuancen ingewikkelder op geworden, hetgeen in hooge mate door m'n melkboer, Nuchter- mans, gedemonstreerd wordt. Nuchtermans pleegt mij reeds sedert zeven dagen te martelen, morgen aan morgen, met begrippen als devaluatie, stabilisatie, appre ciatie, depreciatie, inflatie, deflatie en vele andere aties. Ik zeg en herzeg: „martelt" en dat is niet overdreven. Welk brein is tenslotte opgewas- schen tegen een dergelijke selectie onwaarach tigheden en voor duizend-en-één uitleggingen vatbare wijsheden. En dat om voor achten. Nee, v-e kunen het niet bevroeden en voelen ons 'één met al die andere millioenen, die het óók niet snappen, maar, net als wij, precies doen alsof ze het wel door-hebben. Laat ons eerlijk zijn, gaat niet veel, ja, zelfs HEEL veel van onze devalueerende we tenschap de weg van de vele ongesnapte zaken Wat het, ondanks alle waarschuwingen toe gepaste hamsteren betreft zouden wij de aan dacht gaarne op het volgende willen vestigen. Voor ongeveer een jaar kreeg men ten huize van mijn hospita de hamsterbezetenheid in verband met de op Italië toegepaste sancties. Er werd kaas ingeslagen. Vette kazen, ma gere kazen en Zwitsersche kazen. De gevolgen zijn ontzettend geweest. Het begon 's morgens met beschuit met kaas, hetwelk gevolgd werd door ontbjjt-met-kaas. Tot 12 uur afwezig zijnde, werd het feest van iederen dag voortgzet met een zulvel- lunch (vitaminen a,b,c,d,e,f,gom des avonds, moe thuiskomende, ingehaald te wor den met gebakken kaaslapjes, kaascroquetten en kaasduiveltjes. Is het wonder, dat Ik het slechts 3 maanden uithield, en ik er een kaasverstopping, een kaasdolheid en kaaszucht van overhield? Per soonlijk zal ik nimmer meer hamsteren Behalve over de salto van den gulden zou den wij even willen blijven staan bij de verga dering, Maandagavond uitgeschreven door het bij oud en jong Den Helder uitermate popu laire „Broukepotje". Wel, het Breukepotje, reeds bejaard, maar toch nog wel zoo soepel om zich radicaal tegen de stormen des tijds schrap kon zetten. In ieder geval wordt het nu een BreukePOT. We hebben ons dien avond echter vele malen verbaasd over de breed voerigheid der debatten, en telkens wordt men meer de overtuiging toegedaan, hoe gaarne de mensch, en dan de Overheidsdienstenaar niet uitgezonderd, zichzelve hoort spreken. En dan n' import waar hij het over heeft. Het is soms alleenlijk het streven volzinnen te presteeren. De heer Van Zwijndrecht, mefistofelische figuur achter de bestuurstafel, bezwoer tel kenmale de bandjir van woorden, die zich over het gebouw van den R.-K. Bond scheen te willen uitstorten. Het gelukte hem goeddeels. Gegrijnsd is er dien avond ook. Door wethou der Smits, die een goede beurt had gemaakt.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6