lieert li op dit blad Wieringen Ingezonden Helder-Assendelft 8-0» Spannende wedstrijd tusschen Succes I- en Alkmaar I» Watervogels~D»T»S» 2-0» HRCII- Blauw-Wit III 2-0 Het voorloopig programma voor a.s. Zondag. Korfbal Wielrennen voor open doel. Gast heeft geen succes met een keihard schot. Vlak voor het einde worden BI nog 3 hoekschoppen toegekend en dan is het einde daar. Een 51-zege, zooals gezegd, verkregen door beter spel. Het vertoonde droeg een sportlef en fair ka rakter. Scheidsrechter van Woerkom lag nogal eens overhoop met den buitenspelregel en zyn wijze van bestraffen was dikwijls van het meeste voordeel voor de overtredende partij. Bij H.R.C. was het elftal prima, al hadden ^an ook rechtsbinnen en linksachter zwakke oogenblikken. Bloemen daal beschikt over een trapvaste linksachter, een tactische rechtshalf en een spil die weet wat voeden is. Het team is echter geen geheel. Productieve Helder-voorhoede. In een wedstrijd, waarin de withemden overwegend sterker waren, hebben ze door met 80 van Assendeelft te winnen, hun aan hangers de overtuiging mee naar huis gege ven dat ze dit jaar een nieuwen gooi gaan doen naar de bovenste plaats. Niet alleen door die verpletterende cijfers maar ook door het spel. Dit was in vergelij king met de beide vorige wedstrijden 100 pet. beter, vooral in de voorhoede klopte het uit stekend, mede door het verrassend goede spel van KI. Bjjl, die één van zjjn beste wed strijden speelde. Godschalk op de middenvoor- plaats was als vanouds de gevaarlijke man. Zijn aandeel van 6 in den doelpuntenregen, spreekt voor zich. De beste man van het elftal was echter wel spil en aanvoerder Kiesewetter, die op voorbeeldige wijze het spel verdeelde en over al was, waar gevaar dreigde. Met Kan op de rechtsback-plaats zijn de witjakken ook al niet achteruitgegaan, daar deze jeugdige speler toonde, niet voor Schreu- der onder te doen Poover spel van Assendelft. Het spel der zwart-witte Assendelftenaren stak hier wel zeer tegen af. Een goede achterhoede, die hoegenaamd geen steun kreeg van een middenlinie, die „nergens" wa3 en een voorhoede, die wel wat in haar mars kan hebben, als de buitenspe lers niet zoo wisselvallig speelden; zoo zagen we den rechtsbuiten gedurende den gcheelen wedstrijd niet één goed ding doen, om tegen het einde plotseling uit zijn slof te schieten en zijn nevenspelers eenige uitstekende kan sen te bieden. De wedstrijd. was hoofdzakelijk een strijd tusschen de Hel- dersche stormlinie en de Assendelft achter hoede. Reeds dadelijk na het begin was Helder in den aanval, maar de Assendelftenaren weten zich na een 5-tal minuten los te werken en Hossen moet door resoluut ingrijpen tot twee maal toe erger voorkomen. Langzaam maar zeker werd echter de druk op het Assendelft-doel grooter en het werd duidelijk, dat doelpunten niet uit konden blijven. Zeven minuten na het begin krygt Wieren den bal uit een voorzet van Kiljan door een algemeen missen der Ass.-achterhoede, vry en met een uitstekend schot wist hij den uit loopenden keeper te passeeren (10). Vier goals in 10 minuten. Met werkelijk fraai opgezette aanvallen bleef Helder na dit doelpunt domineeren en het was Wieren, die nu den grondslag legde voor het tweede doelpunt, toen hij den bal tot de doellijn opdrijvend, terugzette naar B. de Boer, die met een hard laag schot via den paal de score verhoogde tot 20. En nog geen minuut later was het 30 door Godschalk, die hiermede zijn serie van 4 doel punten opende. Hard en hoog verdween de bal in het net uit een voorzet van B. de Boer. In deze periode viel het goede spel van Bijl op, die met B. de Boer een uitstekende schakel vormde tusschen middenlinie en voorhoede. Voortdurend was Helder nu sterker en na 18 minuten spelen zond Godschalk na keurig spel, waarin de heele voorhoede deelde, het vierde doelpunt. Na een klein Assendelft- overwicht, waarin de gasten eenige malen pech hebben, o.a. een schot, dat door de lat gekeerd werd, bracht Kiljan de score op 50 met een goed gericht schot, daartoe in staat gesteld door Bijl. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste. Voort durend was Helder sterker en wanneer Assen delft nog eens in den aanval was, dan hadden Ran en Burger geen moeite om de te door zichtig spelende aanvallers meester te blijven. Nauwelijks was de tweede helft 5 minuten aan den gang of Bijl had het halve dozyn vol- gemaakt, toen hij een voorzet van Godschalk met groote vaart in het verlaten doel kopte. Dan had Godschalk pech met een schot, dat door den lat gestuit werd. De witjakken beginnen nu even kalmer te spelen en dadelijk zijn de Assendelftenaren sterker. Een o.i. geldig doelpunt is er het resultaat van, maar de scheidsrechter kent het om één af anderen reden niet toe. Het wordt 80. Helder is echter nog niet tevreden met 6 doelpunten en na dit korte Assendelft-over- wicht komen de gaStheeren weer overwegend in de meerderheid. Het zou Godschalk zijn, die, met een twee tal fraaie goals den eindstand op 8—0 bracht. Eerst was het een voorzet van Wieren, dien hj) in schoot en even later pikte hij een vrije echop van Kiesewetter uit de lucht op, pas seerde eenige spelers en schoot no. acht hoog in hot net. En ondanks het geroep van „tien, tien", bleef de stand tot het einde toe ongewijzigd. Resultaat: een gelijk spel. De uitslag van dezen met spanning tege moet gezienen wedstrijd zal ongetwijfeld voor velen een teleurstelling zijn, niet het minst voor Succes en haar aanhang, dat stellig op een overwinning had gerekend. Het mocht niet zoo zijn en daar dient direct aan toe gevoegd, dat de uitslag vrij Juist de verhou ding weergeeft. Scheidsrechter Mol leidde. Succes wint den oss. Direct trekt ztj ten aanval en het is een veelbelovend begin. De wedstrijd is nog geen minuut oud of Duiveman heeft reeds een paar fraaie schoten en een kopbal gestopt Ook in het verdere van de eerste helft demonstreert Succes een duidelijk overzicht maar de Alkmaar-achterhoede weet stand te houden. Ontelbare malen kruipt Alk maar door het oog van een naald. Eerst na 5 minuten weet Alkmaar een aar dige aanval op te bouwen. Ten koste van een corner kon*'t gevaar worden bezworen. Daar na klaart de hemel weer op en een enthou siast spelende Succes-ploeg dreigt Alkmaar te verpletteren. Vooral van rechts dreigt dezen middag gevaar. Kuiper heeft ettelijke fraaie schoten gelost, daartoe in staat gesteld door zijn broer Jaap, die een prima partij speelde, Duiveman keerde alles. Zeker 10 corners werden op het Alkmaar- doel genomen. Zonder resultaat. Wy zagen vliegende schoten van links en rechts, kopbal len, doelworstelingen enz., het lukte niet. Suc ces kon het doel niet vinden. Eenmaal had Schmitt den ver uitgeloopen keeper reeds gepasseerd, maar de bal kon juist op den doellijn nog door een Alkmaar back worden achterhaald. Zoo verstreken de minuten en even voor het einde van de eerste helft was de stand nog steeds blanco. Weer zien we een prachtigen corner op het A-doel, even teruggespeeld op Jb. Kuiper, een prachtig schot. Gestopt! Uittrap. Albert vangt den bal op, dribbelt door alles heen en lost van ver af onverwacht een kogel, langs de paal. Weer uittrap. De bal belandt bij Rot gans, die hoog in den rechterhoek schiet. Duiveman neemt een tijgersprong en redt. Dan weer een doorbraak, even een worsteling en daar plaft Duivenaar, die zich moedig boven op den bal wierp, tusschen een kluwen van spelers neer. Hij werkt weg en weer heeft Schmitt den bal. Weer een doelworste- ling. Lon* snelt toe en neemt den opspringen den bal op zijn voet en scoort van dichtbij. 10. Een zucht van verlichting gaat langs de lijn. Eindelijk! Succes had dit doelpunt dik verdiend. Weer trekt zij ten aanval, maar het is reeds rust. Vol verwachting werd door S. de 2de helft tegemoetgezien. In de eerste helft toch was haar doel bijna niet in gevaar geweest. Succes begon kalm en voorzichtig, eenigs- zins verdedigend te spelen, over het algemeen nogal kort spel. Alkmaar daarentegen speelde nu een moo' open spel. Al spoedig moest Posthumus ingrijpen. Dat was een geheel an der Alkmaar, maar ook een geheel ander Succes. Het werd geducht oppassen. Al spoe dig volgde een corner, waaruit na eenig ge wirwar een doelpunt ontstond. De partijen stonden nu op gelijken voet. Alkmaar kwam terug en Succes leek wel gedemoraliseerd. Alkmaar speelde met Inzet van alle krachten en verkreeg in deze helft het beste van het spel. Het was somwijlen hachelijk voor Succes. Niettemin zagen wij ook talrijke aanvallen van Succes, talrijker althans en gevaarlijker dan van Alkmaar in de eerste helft. On danks het betere spel van Alkmaar ging de strijd nog vrij gelijk op. Het aantal corners was aan beide zijden wederom groot. Beide achterhoeden moesten alle zeilen bijzetten en het kwam nogal op de keepers aan, die heel wat te verwerken kregen. Beiden waren ech ter wel voor hun taak berekend. Duiveman was bijzonder goed op dreef en deed in niets onder voor Posthumus. Onder geweldige spanning verstreek de tijd. Van beide zijden werd om de gelijkmaker ge vochten. Beide achterhoeden hielden echter de voorhoede in bedwang en in het middenveld toonde Alkmaar zich de betere. Duiveman werd nog eens met bal en al over de doellijn gewerkt en had het even te kwaad. Het doelpunt kon niet worden toege kend. In de laatste minuten werd Koorn nog door Ott vervangen. Koorn kfeeg n.1. een uit trap in het gelaat en viel als een blok neer. Hij was wel spoedig weer ter been, maar men achtte het niet raadzaam hem verder te laten spelen. Door de geweldige spanning verkreeg het spel tenslotte een eenigszins ruw karakter. Scheidsrechter Mol leidde echter goed, doch moest veel vrije schoppen toekennen. In de eindspurt kwam Succes nog even ge weldig opzetten. Ook hierbij trad Duiveman zeer op den voorgrond. Een schot van Lont werd meesterlijk gestopt. In beide kampen was men blij, dat eindelijk het einde was aange broken. Gezien het spel mogen beiden tevre den zijn met den uitslag. Linksback en linkshalf van Alkmaar vielen op door hun vasthoudendheid. Hier was voor de goed spelende S. rechterwing geen door komen aan. Hun spel was bovendien zeer forsch en dit ligt de gebroeders Kuiper ook niet best. Aan deze zijde kreeg Succes veel vrije schoppen toegewezen. Ten aanzien van den uitslag kunnen we, wat beide partijen be treft, zeggen: Beter een half ei, dan een leege dop. Watervogels heeft Zondagmorgen bewezen, dat zij een behoorlijke party vierde klasse voetbal kan spelen. Zij heeft zich de meer dere getoond van D.T S., dat op het stuk van kansen benutten ver achter kwam. Door el kaar genomen was Watervogels wel het meest in den aanval en zij schiep zich ook meer kansen dan de Langedykers; het ver schil in aantal gaf toch den doorslag niet. Het was hier het verschil in kwaliteit der aanvallen. De W.-menschen gingen energiek en doelbewust hun weg en de D.achterhoede moest alles op alles zetten om baas te blij ver». Keeper Kroon en de beide backs zijn daarin vry goed geslaagd: het rappe open voorhoedespel van de Helderschen vergcJn nog al wat van hun aandacht Tweemaal is Kroon gepasseerd. Na een half uur spelen rukte W. er zoo krachtig op los, dat D. even geslagen was. Op dat oogenblik schoot K. Been on houdbaar onder den lat (10). Niet lang daarna kwam de tweede W.-goal. Maar nu totaal onverwachts. Terwijl een W.-aanval nog geheel in voorbereiding was schoot Henk Been ineens zoo hard op den bovenhoek, dat keeper Kroon, dit schot van zeker 25 meter niet eens trachtte te houden Voor het overige heeft DTS'achterhoede Watervogels in bedwang weten te houden, zy het dan dat desondanks hacheiyke oogen blikken voor Kroon's doel zijn beleefd. De voorhoede van DTS heeft het de W-verdedi ging lang niet zoo lastig gemaakt. Wel was deze laatste voortdurend gedwongen krachtig op te treden, het gevaar was dan meteen bezworen ook. Er zat geen „muziek" in de Langedijker voorhoede. Eigeniyk is de heele ploeg niet buitengewoon. Neen, de Lange- dykers hebben ons wel eens op beter spel vergast. Van de Watervogels-ploeg moeten we vast stellen, dat ze haar spel heeft weten op te voeren tot een peil, waarop het haar niet moeiiyk zal vallen een goede plaats op de ranglyst in te nemen in de vierde klasse. Vooral de snelheid van handelen is toegeno men en een en ander stelt de vogels in staat een tempo te ontwikkelen, dat andere elftal len ln 4A voor eigenaardige moeilijkheden zal plaatsen. Leo Bosch voetbalt helaas niet meer (of keert hy terug?) Hollander, die nu spil speelt kon Bosch natuuriyk niet doen vergeten. Hy heeft het er desniettemin goed afgebracht. Hy zal echter ook terwille van zichzelf even rustiger moeten gaan spelen. Watervogels had een goede spelopvatting open spel en de vleugels aan het werk. Ze heeft er trouwens de spelers ook voor! DTS zullen we gaarne nog eens onder de loupe nemen als ze een goeden wedstryd spelen, 't Veldspel ging wel, maar het schot niet, er kwam nooit een bekroning in den vorm van een w >rkeiyk kansgevenden aan val. Scheidsrechter Vel leidde uitstekend. De rood-witte reserves hebben Zondag hun derde overwinning behaald. Technisch speelde Blauw-Wit een betere party voetbal, maar de finishing touch ontbrak volkomen, ook al door het zeer slechte schieten; toch hadden de Zebra's wel een tegenpunt verdiend. HRC speelde niet zooals we dat anders gewend zyn Er werd te kort en niet op de vleugels ge speeld. Vooral voor rust. Het gevolg was, dat men niet dicht genoeg by het Amsterdamsche doel kwam om te kunnen schieten en als dit wel gebeurde, was de bal meestal een prooi der uitstekende Blauw-Wit-verdediging. Aan den anderen kant ging het al niet veel beter, de roode achterhoede was ook best, terwyi zooals gezegd de Amsterdammers slecht schoten. HRC speelde na de rust beter, dan er voor, wat grootendeels het gevolg was van het feit, dat de middelinie nu meer naar voren trok, hoewel men dit later weer verzuimde. De besten bij HRC waren wel Beyblok die inviel voor Roomeyer en een uitstekende party speelde, vooral door z'n volhouden en Prins, die zyn doel weer schoon wist te houden. De wedstryd, Van Til verliest de toss, maar dit is van geen belang, omdat de wind dwars over het veld staat. HRC heeft drie invallers, 't Begin is wat terrein-verkennen, waarna Prins het eerste schot te keeren krygt. Dan ontstaat er een gevaarlijke situatie voor 't Racing-doel. De linksbuiten van BI. W, geeft een scherp schot en Prins kan slechts vallend den bal wegslaan en ineens ls het een geweldige scrimage voor doel, maar eindeiyk wordt de bal dan door Van Til weggewerkt. Blauw-Wit komt nu eenigszins in de meerder heid, maar lang duurt dit niet. Dan zien we den eersten goeden aanval. Van den linkshalf naar rechtsbinnen en linksbinnen, maar deze schiet naast. Heyblok kopt den bal mooi vry, geeft een kalm schot, de Bl.W. keeper weet er geen weg mee en rustig verdwijnt de bal langs den paal in het doel. De meeste HRC-aanvallen, die rfu volgen, stranden op de hechte Amster damsche verdediging. De tweede helft begint met eenige HRC-aan vallen, goed opgezet door de nu optrekkende middenlinie. Een schot van Hoogendijk uit een voorzet van Heijblok wordt goed door den keeper gestopt. Dan volgen twee corners op het HRC-doel, maar ze leveren geen resultaat op. Er gebeurt nu niet veel meer en 't spel ver slapt eenigszins en we denken het al als de bekende nachtkaars te zien uitgaan, als er even een opleving komt. Een goed schot van Leavy wordt door den keeper weggestompt. Er zyn nog tien minuten te spelen als de rechtshalf van Blauw Wit vervangen wordt. Zeven minuten voor tyd wordt Heyblok op den rand van het strafschopgebied gehaak\ Leavy plaatst zich achter den bal en onhoud baar verdwijnt de bal in het net, 20. Veel gebeurt er niet meer en dan fluit de scheidsrechter, die zich behooriyk van zyn taak heeft gekweten, voor de laatste maal. Atlas 1Wleringerwaard 1 22. Onmiddellyk na den aftrap ontwikkelt zich een afwisselenden stryd met om beurten beide doelen in gevaar. Na een kwartier spelen ongeveer, komt W.- waard door missen van een onzer spelers eenigszins gelukkig aan de leiding door Schenk, welke voorsprong 10 min. later door J. Wyker uit een keurige pass van den mid- voor teniet gedaan werd (11). Wederom na 10 min. neemt A. door prachtig solospel van G. Wijker, de leiding, maar na 2 minuten is het door Hazeloop wederom gelijk (22), met wel ken stand de rust ingaat. Na rust is A. vrijwel den geheelen tyd in den aanval geweest, maar paal en lat hielpen Rezel- man. Zoodat met onveranderde stand het einde kwam. OUDESLUIS—J V.C. De uitslag van dezen wedstryd doet het vermoeden rijzen, dat de thuisclub haar be zoeksters royaal heeft overspeeld. Niets is minder waar. Deze wedstrijd toonde hetzelfde beeld als de voorgaande ontmoetingen, tus schen de beide rivalen, zy het dan, dat het spel iets beter was dan hetgeen we dezen zomer in de vriendschappelijke wedstrijden hebben gezien. Hetzelfde beeld: nagenoeg even sterk in het veld, dus weer. Maar nu komt het verschil; was toen de zege voor de ploeg met het gelukkigste schot, thans was de overwinning voor het elftal, dat enkele ingevingen van „hooger voetbal" kreeg, waarvan de uitwerking zoo frappant was, dat we een 41 overwinning hebben moeten no- teeren, die niet geflatteerd is. D.O.S.K.O. heeft n.1. viermaal in dezen wedstryd een aanval opgezet zooals het eigen lijk hoort. Een razend snel heen en weer zen den van den bal van links naar rechts, dat de vyandelyke achterhoede uiteengerukt, ge volgd door één goedgeplaatste voorzet naar den midvoor, die in de ontstane gaping stel ling heeft genomen. Precies viermaal heeft D.O.S.K., dit gedaan en viermaal was het raak. J.V.C. heeft tot zooiets geen kans gezien. Wanneer we dus eens nagaan wat het resultaat is van onzen tocht naar de nieuwe eerste klasser DOSKO, dan mogen we daar over niet ontevreden zijn. DOSKO heeft zich allereerst wat veldspel betreft volkomen geiyk getoond aan een ploeg als JVC, die al eenige jaren in I D uit komt en daar, zy het dan op bescheiden wyze haar plaats waardig heeft getoond. Na 19 min. had D. voor het eerst succes en even later op dezelfde wyze wederom (20). Omstreeks het midden van de tweede helft was DOSKO's aanval weer raak (30). Toen heeft JVC's linksbuiten van zyn kans gebruik gemaakt en van vlakby tegengescoord (3—1). Zes minuten later schoot Slikker zyn vierde goal in het JVC-net (4—1). JVC had een invaller op de linksbinnen plaats, n.1. D. Schoonheden. DOSKO had Moerland gepasseerd. De i-cheidsrechter was uitstekend. Al met al een spannend partijtje NHVB-voetbal, waarby vooi ons het voor naamste is. dat DOSKO zichzelf en JVC den besten weg gewezen heeft naar het verkry- gen van doelpunten. K. N. V. B. HRC—AIcmaria Victrix. Alkmaarsche BoysHelder. AssendelftSucces. SchagenWatervogels. TexelAndyk. BKCNieuwe Niedorp. MFCStrandvogels. WFC II—HRC II. Helder II—KFC III. AIcmaria IIIHRC Hl. N.-H. V. B. Helder III—HRC IV. Held. Boys IPetten I. JVC I—Schoorl I. Wieringerwaard IOudesluis I. Zeemacht IAtlas I. BKC II—HRC V. Helder V—Helder IV. Watervogels IIMLD I. Succes IITexel n. ELTO-NIEUWS. Elto heeft Zondag haar tweede nederlaag in deze competitie geleden. Met 54 bleef Groen-Geel in de meerderheid, welke uitslag wel aantoont, dat de Wormerveerders het nu niet bepaald cadeau hebben gekregen. Het is een snelle en spannende wedstrijd geweest die pas beslist was, toen scheidsrechter Jongbloed het eindsignaal gaf. Jammer was alleen, dat er zoo onnoodig ruw en onsportief gespeeld werd. Het leek dikwijls meer op een rugbymatch dan op een partij korfbal en o.i. had de scheidsrech ter dit kunnen verhinderen door wat strenger op te treden. Over het algemeen genomen, waren de ploegen vrijwel van gelyke kracht, hoewel wy het opstellen der Wormerveerders en dit voornamelyk in het middenvak, beter vonden dan van onze stadgenooten. Ook het combineeren viel dikwijls te prijzen, terwijl ook het schieten goed was. Elto stelde hiertegen over een snel en enthousiast spel wat in het veld volkomen was opgewassen tegen het meer geroutineerder spel van Groen-Geel. Vast staat intusschen, dat Elto in dezen wedstrijd weer 'n hoop geleerd heeft en gezien het resultaat van dezen wedstrijd vertrouwen we er op, dat al heel spoedig eenige overwinningen behaald zul len worden. Over het spelverloop het volgende: Direct na aanvang ontwikkelt zich een levendig spel met van beide kanten goed op gezette aanvallen. Na 10 min krijgt Elto een strafworp te nemen, welke onberispelijk door H. Groen werd ingeschoten. Vijf minuten later weet Groen-Geel op iets wat twijfelachtige manier gelijk te maken. Als er twintig minu ten gespeeld zyn, krijgt Groen-Geel een pro ductieve bui en maakt in 2 minuten evenveel goals (31). Enkele minuten later breekt Spiekman door en verkleint op fraaie wyze den achterstand. Doelpunten bleken erg goed koop dien middag, want na 3 minuten maakt Groen-Geel er 42 van, waarna weer in be ginopstelling begonnen werd. N_ 5 minuten maakt H. Groen na verrassend goed combinee ren, een juweeltje van een doelpunt (43). Tot rust blijft de stand nu onverandert. Na de rust komt Elto direct goed opzetten en reeds spoedig brengt H. Groen, die Zondag wel bijzonder goed op dreef was, de partijen op geiyken voet. Na een kwartier herovert Groen-Geel de leiding, welke ze niet meer afstaat, zoodat het einde kwam met een 54 overwinning voor Groen-Geel. Scheidsrechter Jongbloed's leiding kon ons maar matig bekoren, daar hij veel te slap op trad en veel te veel op het appelleeren der spelers inging. KVT-NIEUWS. De KVT-ers zijn Zondag j.1. naar Westwoud geweest en hebben daar van Excelsior met 40 gewonnen. Met een beetje( geluk had de stand ook hooger kunnen zijn, doch zoo is 't ook goed, de punten zijn binnen. Den geheelen wedstrijd is K. sterker ge weest. De bal kwam niet verder dan het middenvak, waar T. Claus bijzonder sterk heeft gespeeld. Haar opstellen was zeer goed. doch de heeren waren iets te laat. Merkwaardig is dat de dames de goals hebben gemaakt, twee juweeltjes van Bet en Jaantjes. Het tweede aanvalsvak was iets minder door te kort spel. Hier werden de goals gemaakt door de heeren C. Snoey en Laverman, terwijl T. Claus hen daarvoor in de gelegenheid stelde door prachtig aangeven. D.O.K.-NTEUWS. Zondag had D.O.K. een tijdrace van 45% km op het programma. Dit was een van de ritten voor het club kampioenschap. Er is heel goed gereden, met een gemiddelde van 37 km. De uitslag voor A. was: 1. Jan Snijders: tfd 1 uur 10 min. 2/10 sec 5 ptn; 2. Frans Zoons: tyd 1 uur 12 min. 2/10 sec. 4 ptn.; 3. Jac. Snijders: tyd 1 uur 16 min. 5/10 sec., 3 ptn.; 4. C. Huurman: tijd 1 uur 17 min. 6/10 sec., 2 ptn.; 5. CorDienaar: tijd 1 uur 18 min. 2/10 sec., 1 ptn.; 6. Piet Hol lander: tijd 1 uur 19 min. 9/10 sce., 0 ntn De B.-klasse: Van Es: tijd 1 uur 18 min. 6/10 sec., 5 ptn.- Guus Lubsen: tijd 1 uur 19 min. 7/10 sec.' 4 ptn Jan de Boer: 1 uur 22 min. 7/10 sec 3 ptn Van Leeuwen: tijd 1 uur 23 min. 45 sec., 2 ptn.; Henderiks: tyd 1 uur 27 min. 43 sec., 1 ptn, Zie voorts nagekomen sportberichten elders in dit blad. DE O.K.K.-FIL.M. Zaterdag- en Zondagavond, alsmede Zondag, middag draaide in Cinema de Haan de fu^ van de reis van O.K.K. naar Woudenberg, Cinema de Haan had voor deze gelegenheid een speciaal voor-programma. Divere repor tages, o.a. uit de Wiermgermeer, het défilé voor bui geineester Kolft, de haringvangst e.d. en eerst daarna volgde de O.K.K.-film, die hier door geheel in het kader van den avond paste. Het filmpje, hoewel kort, gaf een zeer aardig overzicht van den reis. Naast verschillende aardige momentjes, ouiten zoowel als in de autobus opgenomen, Dieet de geheele film door het clubverband domineeren. Bijzonder mooi was de reportage van de aan komst in Woudenberg, waar de club stond op gesteld op de trappen van het nieuwe raad huis en ook van de marsch naar hotel „de Schans". Wy gelooven wel, dat het filmpje by ieder in den smaak is gevallen. Tijdens het projec teeren, draaide men ook de nieuw vervaardig de gramofoonplaten, hetgeen het effect nog verhoogde. Zaterdagavond, maar vooral Zon dag was de zaal goed bezet. De hoofdfilm Variété" met Hans Albers, was prachtig. PUBLICATIE. STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatu reerd in het tydvak van 21 September 1936 2.60 per 100 kg zal bedragen. Voor ln datzelfde tijdvak gedenatureerde groene erwten van de laagste klasse en an dere erwten za' die steunvergoeding 2.10 per 100 kg bedragen. (Adv.). PUBLICATIE. ONTHEFFING ZOUTVERBOD VISSCHERIJ. De Nederlandsche Visscherijcentrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan vraagformulieren ter verkrijging van (be perkte) ontheffing van het z.g. zoutverbod, hetwelk met ingang van 1 October 1936 weder in we king is getreden, op verzoek verkrijg baar zijn bij de Nederlandsche Visscherijcen trale, Juliana van Stolberglaan 3-4, 's-Gra- venhage, alsmede bij het uitvoercertificaten- bureau, Rijksvischhal te IJmuiden en by de controleurs der Nederlandsche Visscherijcen trale te Vlaardingen, Da Costastraat 18 en te Katwijk aan Zee, Ten Brittenstraat 60. Zonder de op deze aanvraag-formulieren af te geven vergunningen is het gebruik van zout ter verduurzaming van alle soorten haring in verscheen, gekoelden of bevroren toestand verboden. (Adv.). DE- MQTQRQT^KSADI Of HOE-» "Q.IJDE--ND WE.I_DE^R- H£N W£JT l_l£FtT ZJ£JT PUBLICATIE. STEUNVERGOEDING VELDBOONEN. I^ed®rlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor veld- boonen welke volgens de datcering van het dorschbriefje zijn gedorscht in het tijdvak van 23 September 1936 tot en met 26' Sen tember 1936 3.25 per 100 kg zal bcdrafen. (Adv.). KERSTFEEST OP ZFF.. (Ned. Zeemanscentrale). Alweer maken wij alles gereed voor de ver zending der Kerstkisten naar de schepen, die vanuit Amsterdam, Dordrecht, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Vlissingen en Zaan dam vertrekken. Van 15 Oct. af geven wy ze mee en brengen ze onze zeelieden, die het Kerstfeest niet bij de hunnen thuis kunnen vieren, de verzekering, dat velen in den lande hen gedenken. Wie helpt ons mee, de kisten vullen? Allerlei nuttigs, aardigs, vroolyks of lek- kei3 is welkom, als: dassen, slipovers, kus- sens, mooie Holl. of Eng. boeken, tijdschriften, dam-, schaak- of domino-spelen, sokken, wan ten, tabak, versnaperingen, pantoffels, pypen, kalenders kooigoederen, enz., enz. Voor Comité Amsterdam: Mevr. F. J. JONGMAN—v. d. Stroom, p.a. Waterschoutskantoor, Nieuwe Vaart 2, Amsterdam. (Gem. giro J. 107). Voor Comité Rotterdam: Jonkvr. J. W. ORTT, Leeszaal N. Z. C., Veerhaven 17, Rotterdam. (Giro 54176). N.B. Mevr. BRASSER—Schoorl, Middenstr. 47, alhier, neemt gaarne pakjes voor di' Toel in ontvangst.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12